Setari Cookie-uri

sufar ca o proasta

salut!
va scriu mai mult pentru a ma descarca si poate pentru un sfat.
Am o relatie de aproape 4 ani si jumatate. La inceput am facut amandoi prostii de care au aflat ai mei si de atunci a inceput chinul...parintii mei nu l-au mai acceptat de nicio culoare...am incercat sa lamuresc lucrurile cu ei ( caci au trecut peste 3 ani de cand am facut acele boacane) in speranta ca ai mei il vor accepta: tata zice acum ca e treaba mea eu aleg, iar mama imi spune ca nu va putea sa il accepte niciodata. Eu ma inteleg excelent cu parintii lui; suntem ca o familie. Insa ai mei il ignora total, nu vor sa vorbeasca niciodata cu el...Pe el a ajuns sa il enerveze foarte tare treaba asta si ma ameninta ca se va desparti de mine daca nu rezolv problemele cu ai mei; caci el vrea normalitate. Il iubesc, nu vreau sa il pierd. Dar in acelasi timp nu vreau sa ma cert cu parintii mei. Trebuie sa specific ca tata face un tratament cu interferon si este cunoscut ca acesta da depresie asa ca nu vreau sa il supar si eu mai mult. Ce sa fac?
diada
Postat pe 24 Ianuarie 2009 12:34
hmm in fond si la urma urmei este familia ta iar el daca te iubeste cu adevarat cred ca ar fi fost cazul sa se obijnuiasca cu situatia.....iar la alor tali zile ca cu el esti fericita si ca te-ai bucura daca te-ar sustine......
sirena22
Postat pe 24 Ianuarie 2009 13:00
sincer am trecut si eu printr-o relatie asemanatoare dar la mn a fost diferit si eu ma intelegeam super cu ai lui dar ai mei nu erau d acord pt k era prea mare pt mn eu atunci avem 14 ani jumate iar el 20...am fost cu el 1 an impotriva parintilor mei ...dar cel mai ciudat a fost k atunci knd ai mei au fost de acord si au vazut k nu au ce sa-mi faca m-au lasat sa fiu cu el si dupa vreo saptamana l-am lasat eu mi-am dat seama k la 14 ani nu era iubire doar vroiam sa ;le demonstrez la ai mei k pot sta cu el si impotriva lor...si s-a terminat au trecut 4 ani si el ink ma cauta dar p mn nu ma mai intereseaza
bebelusha89
Postat pe 25 Ianuarie 2009 12:36
deci stai sa inteleg: ai facut sex cu prietenul tau acum ceva timp in urma (cam 3 ani) si ai tai au aflat atunci si din acel moment ei nu-l pot accepta pe prietenul tau. Daca am dreptate iti asa: e viata ta nu a parintilor, tu alegi cu cine sa fi nu ei, ei sunt parinti tai si te vor iubi pe tine nu neaparat si pe cel cu care esti sau vei fi.
anderson
Postat pe 26 Ianuarie 2009 03:26
hotarastete care-ti sunt prioritatile in viata...sa sti k dupa o varsta traiesti cu EL nu cu parintii!!! dak u il iubesti parintii ar trebuii sa-ti respecte deciziile si dorintele,discuta cu ei si explicale ce simti si ce vrei cu adevarat!!! bafta...
bruneagra25
Postat pe 26 Ianuarie 2009 10:00
Dupa mine problema e chiar relatia de 4 ani si jumatate care a ramas la stadiul de relatiehttp://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/22370.html#Acest lucru nu cred ca mareste increderea parintilor tai in prietenul tauhttp://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/22370.html#
puiu66
Postat pe 2 Februarie 2009 18:25
De la: diada, la data 2009-01-24 12:34:22salut!
va scriu mai mult pentru a ma descarca si poate pentru un sfat.
Am o relatie de aproape 4 ani si jumatate. La inceput am facut amandoi prostii de care au aflat ai mei si de atunci a inceput chinul...parintii mei nu l-au mai acceptat de nicio culoare...am incercat sa lamuresc lucrurile cu ei ( caci au trecut peste 3 ani de cand am facut acele boacane) in speranta ca ai mei il vor accepta: tata zice acum ca e treaba mea eu aleg, iar mama imi spune ca nu va putea sa il accepte niciodata. Eu ma inteleg excelent cu parintii lui; suntem ca o familie. Insa ai mei il ignora total, nu vor sa vorbeasca niciodata cu el...Pe el a ajuns sa il enerveze foarte tare treaba asta si ma ameninta ca se va desparti de mine daca nu rezolv problemele cu ai mei; caci el vrea normalitate. Il iubesc, nu vreau sa il pierd. Dar in acelasi timp nu vreau sa ma cert cu parintii mei. Trebuie sa specific ca tata face un tratament cu interferon si este cunoscut ca acesta da depresie asa ca nu vreau sa il supar si eu mai mult. Ce sa fac?


Tampitilor

Postat pe 9 Martie 2009 00:51
Ce sa faci ? DA-ti 2 palme. ACUMA!

Postat pe 9 Martie 2009 00:51
e urat din partea lui ca te ameninta cu asta....practic astai "santaj"....stiu ca poate nici parinti tai nu procedeaza corect, insa el.....adica parinti sunt parinti, si trebuie sa-i acceptam asa cum sunt, in ceea ce priveste relatia voastra, sunt sigura ca cu trecerea timpului parinti tai il vor accepta....problema este ca tu accepti aceste amenintari...la urma urmei, sa fim seriosi, el n-o sa se insoare cu parinti tai, ci cu tine, si ar trebui sa se gandeasca putin la tine daca te iubeste.....nu sa te puna sa alegi...
Sfatul meu este sa vorbesti cu el....si sa-l faci sa inteleaga, ca nu-i momentul potrivit, si daca te iubeste cu adevarat in nici-un caz nu are dreptul sa te ameninte ca te va parasi...e pacat!
mult noroc!
gargaritamica
Postat pe 8 Iunie 2009 12:15
nici ai mei parinti nu au fost de acord cu actualul meu sot,dar am trecut peste toate,si i -am facut sa inteleaga ca asta e decizia mea si sa mi- o respecte,ptr k e viata mea,la urma urmei.desi nu suntem in cele mai bune relatii,eu si ai mei,totusi ii respect,ptr k imi sunt parinti,insa nu au nici un drept sa imi dicteze cum sa imi traiesc viata!!si legat de voi doi,ce sa zic,daca te iubeste cu adevarat,indiferent ce vor zice ai tai,el nu te va parasi....si daca va recurge la acest gest ,zic eu,de ticalosie din partea lui,lasa-l ca nu te merita!ai grija de tine!
ella_tody
Postat pe 10 August 2009 13:07
mai degraba suferi ca o fraiera.
Aphrodite
Postat pe 19 Noiembrie 2009 22:11
Ofer servicii de divinatie in Tarot, probabil cele mai bune servicii de pe internet, moralitate, profesionalism. Analize personalizate realizate cu mult suflet si pasiune analizele personalizate care nu sunt generate automat de vreun program de calculator precum pe alte site-uri. Nu lasa viitorul sa te prinda nepregatit.Fii cu un pas inainte si lasa tarotul sa iti dezvaluie viitorul si de ce nu chiar sa te ajute sa iti schimbi viata in bine.
Prezicerile mele sunt intotdeauna sincere .

Confidentialitatea este respectata si garantata. pt. mai multe detalii accesati site-ul http://tarotkitty.webs.com/
Cristinakitty
Postat pe 27 Ianuarie 2010 18:57
De la: Cristinakitty, la data 2010-01-27 18:57:45Ofer servicii de divinatie in Tarot, probabil cele mai bune servicii de pe internet, moralitate, profesionalism. Analize personalizate realizate cu mult suflet si pasiune analizele personalizate care nu sunt generate automat de vreun program de calculator precum pe alte site-uri. Nu lasa viitorul sa te prinda nepregatit.Fii cu un pas inainte si lasa tarotul sa iti dezvaluie viitorul si de ce nu chiar sa te ajute sa iti schimbi viata in bine.
Prezicerile mele sunt intotdeauna sincere .

Confidentialitatea este respectata si garantata. pt. mai multe detalii accesati site-ul http://tarotkitty.webs.com/

si-atunci n-o sa mai sufere ca o proasta?
Lucia38
Postat pe 27 Ianuarie 2010 18:59
Exact !

cine te iubeste nu te pune sa alegi! sau conditii, ma rog! slap his face
Boca
Postat pe 27 Ianuarie 2010 19:17
De la: diada, la data 2009-01-24 12:34:22salut!
va scriu mai mult pentru a ma descarca si poate pentru un sfat.
Am o relatie de aproape 4 ani si jumatate. La inceput am facut amandoi prostii de care au aflat ai mei si de atunci a inceput chinul...parintii mei nu l-au mai acceptat de nicio culoare...am incercat sa lamuresc lucrurile cu ei ( caci au trecut peste 3 ani de cand am facut acele boacane) in speranta ca ai mei il vor accepta: tata zice acum ca e treaba mea eu aleg, iar mama imi spune ca nu va putea sa il accepte niciodata. Eu ma inteleg excelent cu parintii lui; suntem ca o familie. Insa ai mei il ignora total, nu vor sa vorbeasca niciodata cu el...Pe el a ajuns sa il enerveze foarte tare treaba asta si ma ameninta ca se va desparti de mine daca nu rezolv problemele cu ai mei; caci el vrea normalitate. Il iubesc, nu vreau sa il pierd. Dar in acelasi timp nu vreau sa ma cert cu parintii mei. Trebuie sa specific ca tata face un tratament cu interferon si este cunoscut ca acesta da depresie asa ca nu vreau sa il supar si eu mai mult. Ce sa fac?


ai mai postat pe unde chestia asta caci am mai vazut pe undeva povestea asta
roaga-i sa fie de acord pentru tine
kudika109268
Postat pe 27 Ianuarie 2010 19:40
Mama ta ar trebui sa inteleaga ca tu il iubesti foarte mult pe acest baiat,Totusi fao sa inteleaga ca tu esti fericita cu el, si sa acepte asta.E viata ta si ai dreptul sa fii fericita.Nustiu citi ani ai , dar mama ta greseste foarte mult.Iar cu iubitul tau, nu cred ca va face ce tia zis ptr. ca te iubeste mult, dar tia zis asa ptr. ca vrea probabil sa va casatoriti, si vrea sa fie bine de ambele parti.Mai vb cu mama ta poate o indupleci.
kudika098645
Postat pe 27 Ianuarie 2010 19:53
Sincer ...am si eu o intrebare...poate un baiat (deja barba 20 ani) sa si reprime sentimentele fata de iubita lui cu care a avut o relatie de 2 ani jumate doar ptr ca i au dat multe gesturi de -ale ei de gandit./.?...si mai exact gesturi care ii provoau gelozie.. si inca una ....de ce nu te mai cauta un barbat dupa ce u ai ales sa e desparti de el,chiar daca el nu are pe alta?
luyzane
Postat pe 27 Ianuarie 2010 20:25
.de ce nu te mai cauta un barbat dupa ce u ai ales sa e desparti de el,chiar daca el nu are pe alta?


ma c*c pe mine de ras. din mai multe motive. tu de ce te-ai despartit de el? ca sa vezi dak te cauta? iaca asa patesti cand te joci cu focu. si daca nu te mai cauta bravo lui baiat destept doar n-ai vrea sa se milogeasca in fata ta
Shhh
Postat pe 27 Ianuarie 2010 20:30
:))):))) sincer motivele ptr ccare am vrut sa ma despart au fost foarte intemeiate si nu le regret deloc:))...chiar mi a placut raspunsul tau sincer...dar i-a explica cu reprimarea sentimentelor...ca la noi fetele nu prea merge...
luyzane
Postat pe 27 Ianuarie 2010 20:39
Ofer servicii de divinatie in Tarot, probabil cele mai bune servicii de pe internet, moralitate, profesionalism. Analize personalizate realizate cu mult suflet si pasiune analizele personalizate care nu sunt generate automat de vreun program de calculator precum pe alte site-uri. Nu lasa viitorul sa te prinda nepregatit.Fii cu un pas inainte si lasa tarotul sa iti dezvaluie viitorul si de ce nu chiar sa te ajute sa iti schimbi viata in bine.
Prezicerile mele sunt intotdeauna sincere .
Confidentialitatea este respectata si garantata. pt. mai multe detalii accesati site-ul http://tarotkitty.webs.com/
Cristinakitty
Postat pe 5 Februarie 2010 16:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
DRAGOSTEA DUREAZA 2 ANI- ca in piesa de teatru 26 De la: MaraDonna 20 Octombrie 2009 23:50
crizatele 11 De la: rashela 26 Mai 2010 12:48
Se poate crea o relatie cu un barbat intalnit pe internet? 21 De la: Barbie30 2 Octombrie 2010 10:19
De ce ne iubesc barbatii? 295 De la: ralukutzza 29 Noiembrie 2009 11:08
ce o fi in mintea lui ? 20 De la: kudika428300 1 Septembrie 2011 12:20