Setari Cookie-uri

prietenul meu este ciudat...

..nici nu stiu cum sa incep...!!! am 23 de ani si sunt o fata normala din punct de vedere fizic..nc fotomodel dar nici sa te sperii de mine pe strada...;)) Am avut mai multe relatii de-a lungul timpului insa niciuna nu a fost pe gustul meu, ba el nu era asa cum vreau eu, ba eu nu eram cea care se integra in mediul lui..si tot asa.... de aproximativ un an am un iubit dragut, ma simt bine cu el si pot sa spun ca il iubesc insa el nu e asa cum am sperat... spune tot timpul ca ma iubeste insa nu prea demonstreaza lucrul acesta.. as fi vrut s afie mai dulce, mai atent ..el este foarte realist si aproape deloc romantic...:-( as fi vrut sa faca mai multe lucruri ..intre noi doi este o diferenta de 5 ani ..el nu mai are chef sa iasa in cluburi sa se distreze...nush daca e din cauza varstei sau... pur si simplu nu vrea...:-?? exceptand lucrurile astea..el are doar mama si bineinteles este foarte apropiat de ea..insa pe mine ma ingrijoreaza lucrul asta. mi se pare aiurea sa stai tot timpul dupa fusta mamei.. mai nou imi tot bate apropori sa ne casatorim iar eu sunt terifiata de acest lucru..nu prea ma vad cu maica sa in casa ... in incheiere : il iubesc dar nu stiu daca as putea traii o viata intreaga cu el asa si cu maicasa pe deasupra... ce sa fac?? sa ma despart de el acum sau sa astept sa vad cum evolueaza lucrurile??sfaturi nu critici va rog... :*
iuliarv
Postat pe 15 Aprilie 2009 09:55
De la: iuliarv, la data 2009-04-15 09:55:28..nici nu stiu cum sa incep...!!! am 23 de ani si sunt o fata normala din punct de vedere fizic..nc fotomodel dar nici sa te sperii de mine pe strada...;)) Am avut mai multe relatii de-a lungul timpului insa niciuna nu a fost pe gustul meu, ba el nu era asa cum vreau eu, ba eu nu eram cea care se integra in mediul lui..si tot asa.... de aproximativ un an am un iubit dragut, ma simt bine cu el si pot sa spun ca il iubesc insa el nu e asa cum am sperat... spune tot timpul ca ma iubeste insa nu prea demonstreaza lucrul acesta.. as fi vrut s afie mai dulce, mai atent ..el este foarte realist si aproape deloc romantic...:-( as fi vrut sa faca mai multe lucruri ..intre noi doi este o diferenta de 5 ani ..el nu mai are chef sa iasa in cluburi sa se distreze...nush daca e din cauza varstei sau... pur si simplu nu vrea...:-?? exceptand lucrurile astea..el are doar mama si bineinteles este foarte apropiat de ea..insa pe mine ma ingrijoreaza lucrul asta. mi se pare aiurea sa stai tot timpul dupa fusta mamei.. mai nou imi tot bate apropori sa ne casatorim iar eu sunt terifiata de acest lucru..nu prea ma vad cu maica sa in casa ... in incheiere : il iubesc dar nu stiu daca as putea traii o viata intreaga cu el asa si cu maicasa pe deasupra... ce sa fac?? sa ma despart de el acum sau sa astept sa vad cum evolueaza lucrurile??sfaturi nu critici va rog... :*
daca a pomenit de casatorie probabil ca te iubeste, insa parerea mea e ca este prea devreme dupa doar 1 an, iar baietii sunt mamosi de fel obisnuieste-te cu asta
priest
Postat pe 15 Aprilie 2009 10:01
De la: iuliarv, la data 2009-04-15 09:55:28..nici nu stiu cum sa incep...!!! am 23 de ani si sunt o fata normala din punct de vedere fizic..nc fotomodel dar nici sa te sperii de mine pe strada...;)) Am avut mai multe relatii de-a lungul timpului insa niciuna nu a fost pe gustul meu, ba el nu era asa cum vreau eu, ba eu nu eram cea care se integra in mediul lui..si tot asa.... de aproximativ un an am un iubit dragut, ma simt bine cu el si pot sa spun ca il iubesc insa el nu e asa cum am sperat... spune tot timpul ca ma iubeste insa nu prea demonstreaza lucrul acesta.. as fi vrut s afie mai dulce, mai atent ..el este foarte realist si aproape deloc romantic...:-( as fi vrut sa faca mai multe lucruri ..intre noi doi este o diferenta de 5 ani ..el nu mai are chef sa iasa in cluburi sa se distreze...nush daca e din cauza varstei sau... pur si simplu nu vrea...:-?? exceptand lucrurile astea..el are doar mama si bineinteles este foarte apropiat de ea..insa pe mine ma ingrijoreaza lucrul asta. mi se pare aiurea sa stai tot timpul dupa fusta mamei.. mai nou imi tot bate apropori sa ne casatorim iar eu sunt terifiata de acest lucru..nu prea ma vad cu maica sa in casa ... in incheiere : il iubesc dar nu stiu daca as putea traii o viata intreaga cu el asa si cu maicasa pe deasupra... ce sa fac?? sa ma despart de el acum sau sa astept sa vad cum evolueaza lucrurile??sfaturi nu critici va rog... :*

Garantie ca poti sa traiesti o viata intreaga cu cineva nu exista. Principalul este ca voi doi sa va iubiti si sa va intelegeti din toate punctele de vedere...Sa comunicati intre voi...Restul vine de la sine.
Dar profita si tu de masa daca te casatoresti cu el. Daca stii sa o învarti dupa deget, ai o menajera pe gratis...Face curat si face de mancare...
Iar cu romantismul etc. discuta cu el sau incepe tu cu diferite situatii frumoase sa invete si el cum sa se poarte...Vrei distractie...incearca sa faci o party acasa cu amici sa se distreze si el sa prinda gustul...Mai mergeti si voi la altii s.a.m.d.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 15 Aprilie 2009 10:15
El baiatu' mamii si tu sa stai cu soacra in casa??? n-o sa ai viata prea buna
E drept ca nu vorbesc din experienta mea, dar vorbesc din experienta altora. Oricum un cuplu tanar trebuie sa stea singur, sa va faceti voi doi obiceiurile si sa va impartiti treburile casei de comun acord. Daca nu se poate, atunci macar sa stati la ai tai....

Acuma depinde in ce fel sta dupa fusta mamei.... o suna si vorbeste cu ea mereu pentru ca o iubeste sau e genul mama pune-mi masa, mama spala-mi, mama drege-mi?
kitty_krieger
Postat pe 15 Aprilie 2009 10:23
mai..ea nu e o femeie rea..dar mi se pare mie ciudat..nu o suna mereu ..e mai mult genu pune masa starnge masa..sii da-mi bani cat mai multi...k de,are de unde...;))
iuliarv
Postat pe 15 Aprilie 2009 10:27
ms... bun sfat.. mai ales ca fc o mancare extraordinar de buna!!!
iuliarv
Postat pe 15 Aprilie 2009 10:28
De la: iuliarv, la data 2009-04-15 10:27:36.e mai mult genu pune masa starnge masa..sii da-mi bani cat mai multi...k de,are de unde...;))

ups, grav...
e oricum mult prea devreme sa va ganditi la casatorie, dar eu nu-ti recomand sa faceti pasul asta pana nu locuiti doar voi doi impreuna, fara sa-i gateasca mama si fara sa-i dea bani (sa invete sa se descurce singur)
kitty_krieger
Postat pe 15 Aprilie 2009 10:29
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-04-15 10:29:46
De la: iuliarv, la data 2009-04-15 10:27:36.e mai mult genu pune masa starnge masa..sii da-mi bani cat mai multi...k de,are de unde...;))

ups, grav...
e oricum mult prea devreme sa va ganditi la casatorie, dar eu nu-ti recomand sa faceti pasul asta pana nu locuiti doar voi doi impreuna, fara sa-i gateasca mama si fara sa-i dea bani (sa invete sa se descurce singur)
exact, cel mai bine e sa invete sa fie si pe cont propriu, altfel s-ar putea mai tarziu sa te trezesti tu ca si mama lui ci nu si ca iubita :>
priest
Postat pe 15 Aprilie 2009 10:32
va multumesc pt sfaturi...stiu ca e prea devreme pt casatorie...nu am planuit nimic..
iuliarv
Postat pe 15 Aprilie 2009 12:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
o retea se prabuseste .. una se ridica 2 De la: andreea_n_x 9 Martie 2010 10:39
read it!!! 11 De la: hystria1 28 Ianuarie 2011 15:48
Ce sa mai cred?:( oare tine la mine? 21 De la: geo_geo822000 19 Iunie 2009 14:31
ce pot face? 19 De la: mikydutza0202 16 Octombrie 2009 11:20
CE PARERE AVETI DESPRE........? 9 De la: kudika072301 3 Noiembrie 2009 21:14