Setari Cookie-uri

"mama surogat sau mama purtatoare"

"Ma ofer mama surogat sau mama purtatoare cu conditia ca totul sa se faca legal" . Ati recurge la asa ceva pentru a face rost de bani sa iesiti din impas??? Astept reactii
mirona_crina
Postat pe 26 Ianuarie 2009 21:45
Nu.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 26 Ianuarie 2009 21:47
Depinde de cat de multi bani.
Kathara
Postat pe 26 Ianuarie 2009 21:49
De la: Kathara, la data 2009-01-26 21:49:30Depinde de cat de multi bani.
Cam in jur de 10.000-20.000 depinde si conteaza foarte mult daca va fi fata sau baiat asa am auzit.
mirona_crina
Postat pe 26 Ianuarie 2009 21:51
Pai va spun eu ce oameni fac acest lucru!
Cei care nu au probleme nici macar nu-si imagineaza ce povara si suferinta provoaca acest lucru, sa nu poti avea copii...
De 9 ani cu sotul meu am facut tot posibil si imposibil. Operatii care mai de care, FIV - 3 incercari, dosar pentru adoptia copilului... si nimic. Un mare handicap... La servici nu m-am angajat ca "poate, poare uite acuma se intampla ..."
As apela si eu la aceasta metoda, dar nu stiu daca se mai poate face, credeam ca s-a dat lege prin care sa se interzica.

Postat pe 10 Februarie 2009 12:12
nu as face.sigur tre sa fii prea tare sa-ti dai copilul dupa nastere sa stii k doar l-ai purtat,l-ai ingrijit prin alimentatie si pilule prenatale,te-ai lasat de fumat sa nu respire fumul tau,ti-ai mangaia burta,ai pune muzik simfonik,ai vbcu el cand da din picioare si e agitat,ai simti k pe zi ce trece e mai mare si tu i-ai dat viata, nu e al tau.cred k marea majoritate ar fugi cu el.
lacrasar
Postat pe 19 Februarie 2009 13:01
De la: covoinea, la data 2009-02-10 12:12:05Pai va spun eu ce oameni fac acest lucru!
Cei care nu au probleme nici macar nu-si imagineaza ce povara si suferinta provoaca acest lucru, sa nu poti avea copii...
De 9 ani cu sotul meu am facut tot posibil si imposibil. Operatii care mai de care, FIV - 3 incercari, dosar pentru adoptia copilului... si nimic. Un mare handicap... La servici nu m-am angajat ca "poate, poare uite acuma se intampla ..."
As apela si eu la aceasta metoda, dar nu stiu daca se mai poate face, credeam ca s-a dat lege prin care sa se interzica.


scuza-mi cruzimea, faptul ca nu poti avea copii tai nu inseamna ca nu poti infia alti copii care chiar au nevoie de un camin.
mi se pare egoism curat ,dupa atatea incercari sa nu realizezi ca totusi poti avea un copil in casa chiar daca nu l-ai nascut tu.
dandanaua_reloaded
Postat pe 19 Februarie 2009 13:06
De la: mirona_crina, la data 2009-01-26 21:45:06"Ma ofer mama surogat sau mama purtatoare cu conditia ca totul sa se faca legal" . Ati recurge la asa ceva pentru a face rost de bani sa iesiti din impas??? Astept reactii

Daca totul ar fi legal si as avea banii necesari, cu siguranta da.
ocs
Postat pe 28 Februarie 2009 12:17
De la: mirona_crina, la data 2009-01-26 21:45:06"Ma ofer mama surogat sau mama purtatoare cu conditia ca totul sa se faca legal" . Ati recurge la asa ceva pentru a face rost de bani sa iesiti din impas??? Astept reactii

Sa-mi ofer eu "serviciile" ca mama purtatoare, categoric nu....
ocs
Postat pe 28 Februarie 2009 12:18
De la: mirona_crina, la data 2009-01-26 21:51:06
De la: Kathara, la data 2009-01-26 21:49:30Depinde de cat de multi bani.
Cam in jur de 10.000-20.000 depinde si conteaza foarte mult daca va fi fata sau baiat asa am auzit.

Numai atat ? Eu credeam ca e vorba de sume mult mai mari...as putea lua in calcul varianta asta...pentru a obtine un copil fara prea mari complicatii (burta, complicatii medicale, dureri de nastere, cezariene si altele...)
ocs
Postat pe 28 Februarie 2009 12:20
am citit mai devreme cu topic despre o tipa care nu stia daca sa faca un copil sa nu,iar o alta in varsta de 38 ani spunea ca nu are de gand nici in ruptul capului ca faca un copil,ci ca prefera sa infieze unul...si nu mai spun de motivele pe care le-a invocat.....eu cred ca nimic din lume nu se compara cu sentimentul de a avea un bebe in burtica 9 luni de zile,de ai da nastere.....deci,va sfatuiesc pe toate sa va doriti sa fiti mame cu adevarat!
sorinadumitru
Postat pe 1 Martie 2009 16:58
De la: mirona_crina, la data 2009-01-26 21:45:06"Ma ofer mama surogat sau mama purtatoare cu conditia ca totul sa se faca legal" . Ati recurge la asa ceva pentru a face rost de bani sa iesiti din impas??? Astept reactii

NU.in cazul in care nu as putea sa imi fac propii copii as apela la adoptie(din centrele pt copii orfani) nu la mame surogat.
ETE_EU
Postat pe 1 Martie 2009 17:02
niciodata.si ce faci cu copilul dupa ce se naste?il dai?asa pur si simplu?
dana_mv
Postat pe 1 Martie 2009 17:05
nu as face
_dulcik_
Postat pe 5 Martie 2009 18:43
Poate sa fie o solutie pt. bani,dar tu chiar vrei sa faci asta?Alta solutie nu ai?Ce faci daca ajungi sa iubesti copilul care trebuie sa-l dai?Eu nu as face lucrul asta.Mai gandestete si la alte solutii.
gina31
Postat pe 11 Martie 2009 09:31
nu ... pt ca sigur m-as atasa de acel copil...
_dulcik_
Postat pe 11 Martie 2009 21:30
Din punctul meu de vedere este ca si cum ti-ai vinde copilul, sincer nu sunt de acord;
alina02
Postat pe 16 Martie 2009 15:31
Sa fiu mama surogatsau sa folosesc o femeie pt asa ceva ? IN NICI UN CAZ....cum sa fac asa ceva dupa ce l-am simtit in mine cum s-a miscat,l-am nascut si sa il dau pt ce?pt niste bani? nu as putea face asta....daca nu si fi putut face un bebe as fi infiat si daca nici asta nu ar fi mers atunci nu stiu ce as fi facut dar nu as accepta copilul sotului meu facut in timpul casniciei...daca ar fi fost a lui cu alta intr-o relatie anterioara si nu as fi putut face copii da l-as fi accepatat ca nu are nici o vina copilul ca nu s-au inteles parintii sau s-a intamplat un necaz...multumesc lui Dumnezeu am un ingeras asa ca am scapat de chinul acesta prin care trec multe femei ....sanatate
izab33lla
Postat pe 16 Martie 2009 15:40
ar fi o mare durere la despartirea de acel copil.. sa il porti 9 luni si dupa sa il dai... nu as fii in stare de asa ceva..
_dulcik_
Postat pe 16 Martie 2009 20:39
nu cred ca cineva cu suflet ar putea sa faca asa ceva....adica probabil initial ar fi de acord dar dupa ce nasti,dupa ce vezi copilul te-ar mai lasa inima sa-l dai?ma rog pt bani unii oameni ar face orice
Anonima_007
Postat pe 27 Mai 2009 16:38
doaaaaaaaamneeeeeee fereste!!!!!!!!!!! nu,nu,nu!!!!!!!!!!1
l_diana_c
Postat pe 27 Mai 2009 16:40
nu ...nu sunt un obiect de uz ...
roz5blue6lila7
Postat pe 27 Mai 2009 16:42
buna ma numesc lucia si pe 14 aug 2010 am avut o mare nenorocire am dat nastere la o fetita care in urma cu doua ore de nastere a fost sanatoasa si cand am nascuto era deja moarta pt ca doctorul nu ma crezut ca am dureri insuportabile si na vrut sami faca cezariana si sa gandit el sa ma bage in seama cand nu sa mai putut face nimic fata era deja moarta si si eu eram deja pe moarte atunci cand a vazut cea facut na mai putut face nimic pt ca intrat si el in stare de soc ma trimis la alt spital sa rezolve alti treaba cea stricat el si asa am ajuns pe mana la alti medici care sa ma salveze a trebuit sami scoata uterul si anexele. copii nu mai avem am doar 31 de ani si sunt nenorocita pe viata. ne dorim din tot sufletul un copil dar no sa mai avem un copil al nostru niciodata .pt mama surogat nu gasesti pe nimeni sa te ajute pt ca toata lumia o face pt bani care in ziua de azi nustiu de unde scoti sumele alea fabuloase care le cer doamnele care mai si spun ca vor sa faca un bine si sa ajute o fam. dar nu se gandesc ca sunt oameni necajiti care chiar nu au si la adoptie birogratia te omoara . as dori sa mai aflu pareri . ce ma sfatuiti sa fac
kudika327342
Postat pe 27 Octombrie 2010 13:18
De la: kudika327342, la data 2010-10-27 13:18:46buna ma numesc lucia si pe 14 aug 2010 am avut o mare nenorocire am dat nastere la o fetita care in urma cu doua ore de nastere a fost sanatoasa si cand am nascuto era deja moarta pt ca doctorul nu ma crezut ca am dureri insuportabile si na vrut sami faca cezariana si sa gandit el sa ma bage in seama cand nu sa mai putut face nimic fata era deja moarta si si eu eram deja pe moarte atunci cand a vazut cea facut na mai putut face nimic pt ca intrat si el in stare de soc ma trimis la alt spital sa rezolve alti treaba cea stricat el si asa am ajuns pe mana la alti medici care sa ma salveze a trebuit sami scoata uterul si anexele. copii nu mai avem am doar 31 de ani si sunt nenorocita pe viata. ne dorim din tot sufletul un copil dar no sa mai avem un copil al nostru niciodata .pt mama surogat nu gasesti pe nimeni sa te ajute pt ca toata lumia o face pt bani care in ziua de azi nustiu de unde scoti sumele alea fabuloase care le cer doamnele care mai si spun ca vor sa faca un bine si sa ajute o fam. dar nu se gandesc ca sunt oameni necajiti care chiar nu au si la adoptie birogratia te omoara . as dori sa mai aflu pareri . ce ma sfatuiti sa fac

imi pare rau! Dumnezeu sa te intareasca si sa te ajute sa mergi mai departe! si doctorii sunt oameni dar profita de faptul asta si comit niste greseli neacceptate!
roz5blue6lila7
Postat pe 27 Octombrie 2010 13:24
Buna ziua, eu sunt o persoana care cauta mama surogat, am niste probleme medicale si nu pot da nastere unui copil, cine citeste anuntul meu si doreste sa se ofere va rog sa ma contactati pe mail kristinakris83, sau acelasi id de messenger, astept un raspuns, va multumesc
carminaa1973
Postat pe 2 Noiembrie 2011 08:19
... FACETI COPII LA TINERETZE ... ATUNCI CIND VIN ... NU TREBUIE SA AJUNGETI SA VA LOVITI CU CAPUL DE TOCUL USII ... cum se zice ... D-ZEU DA DAR NU BAGA SI IN TRAISTA ...
marco918
Postat pe 2 Noiembrie 2011 08:36
De la: mirona_crina, la data 2009-01-26 21:45:06"Ma ofer mama surogat sau mama purtatoare cu conditia ca totul sa se faca legal" . Ati recurge la asa ceva pentru a face rost de bani sa iesiti din impas??? Astept reactii






... in conditii exceptionale ... se prea poate ... in fond nu se schimba NIMIC ... copilul tot al tau este ... indiferent cine il creste si ce acte se fac ...

... la mame surogat apeleaza prea putin persoanele batute de soarta cit mai ales cei care si-au facut-o cu mina lor ... multe cred ca totul se cumpara pentru confortul lor propriu ... or sa inteleaga ca nu e asa ... cu ... cu ...
marco918
Postat pe 2 Noiembrie 2011 08:42
De la: marco918, la data 2011-11-02 08:42:24
De la: mirona_crina, la data 2009-01-26 21:45:06"Ma ofer mama surogat sau mama purtatoare cu conditia ca totul sa se faca legal" . Ati recurge la asa ceva pentru a face rost de bani sa iesiti din impas??? Astept reactii






... in conditii exceptionale ... se prea poate ... in fond nu se schimba NIMIC ... copilul tot al tau este ... indiferent cine il creste si ce acte se fac ...

... la mame surogat apeleaza prea putin persoanele batute de soarta cit mai ales cei care si-au facut-o cu mina lor ... multe cred ca totul se cumpara pentru confortul lor propriu ... or sa inteleaga ca nu e asa ... cu ... cu ...
AI LUAT-O RAZNA,EKOLOGIKULE,AI INCEPUT SA FACI CU-CU DE DIMINEATA...
Indiana_Jones
Postat pe 2 Noiembrie 2011 08:49
NU MAI FACI CU-CU,BILIBISTROCULE ? TE-AI DAT LA FUND,AI CLIENTI LA SEXOFON ?
Indiana_Jones
Postat pe 2 Noiembrie 2011 10:51
De la: Indiana_Jones, la data 2011-11-02 10:51:01NU MAI FACI CU-CU,BILIBISTROCULE ? TE-AI DAT LA FUND,AI CLIENTI LA SEXOFON ?









... CU CU ... scuze ... boul satului ... am avut-o pe mata la sexofon ... a iesit rigiind ...
marco918
Postat pe 2 Noiembrie 2011 10:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
despre proaspetele mamaci 12 De la: Sabrina_Nede 8 Decembrie 2009 22:55
o opinie mavar k conteaza 34 De la: kudika_nikole 15 Ianuarie 2012 02:21
Ajutor,va rog ! 27 De la: AlessandraCroft 8 Aprilie 2015 17:23
sa raspunda doar cine stie sigur.. 37 De la: anastas 27 Februarie 2010 13:29
asta sa fie sfarsitu??? 7 De la: kudika_nikole 15 Ianuarie 2012 02:43