Setari Cookie-uri

Viaþa-mi pare-o nebunie. Sfârºitã fãr-a fi-nceput, În toatã neagra vecinicie. O clipã-n braþe te-am þinut.

Dragi cititori,

Consider ca a-ti posta problemele personale pe un forum,nu e o rezolvare.O multime de oameni care isi dau cu parerea,unii inteleg,altii nu.Mai mult bulverseaza.
Totusi am recurs si la varianta asta,pt ca le am incercat pe toate si niciuna nu m-a ajutat.
Prietenii,parintii,ii simt prea departe de sufletul meu ca sa ma mai inteleaga.Mi au dat destule sfaturi,am petrecut mult timp discutand,si totusi pentru mine nu s a schimbat nimic.
Am luat pastile,am mers la doctor,am facut terapie..
O gramada de bani dati aiurea.Nu a dat roade....Mai mult vorbeam eu,trebuia sa gasesc solutii in mine,sa ajung sa ma cunosc,sa devin puternica....Ma cunosc foarte bine,sunt puternica,doar ca solutii nu gasesc,mai ales in interiorul meu.

Acum sa trec la relatarea povestii,am sa scurtez introducerea.M-am iubit cu un barbat 1 an jumatate,am fost nedespartiti,cei mai buni prieteni,ii cunoasteam fiecare particica a sufletului lui,si viceversa.A fost o dragoste egala din ambele parti,ne iubeam ca doi nebuni.Am devenit dependenti unul de celalt.Totusi,existau certuri,tocmai teama asta ca stiam ca poate sa faca orice vrea din mine,decat sa l pierd as fi preferat orice tortura....Ma dureau toate gesturile,cat de stupide ar fi fost.
Uneori ma uram pe mine ca ma simteam asa un catelus,si ca nu mai eram deloc independenta,si il uram si pe el pentru faptul ca putea face ce vroia din mine...e greu sa stii ca ai fericirea,si viatza in mainile altcuiva.
Cata incredere sa ii dai? suntem oameni totusi,ne consuma indoielile,gelozia.Nu puteam schimba chestia asta,facea parte din iubirea noastra.Nu puteam sa ma pun pe mine inaintea lui.
De la inceput noi ne am daruit unul altuia tot,n a mai ramas nimic in mine.
Nu vreau sa intelegeti ca si a batut joc,pt ca aceleasi efecte le aveam si eu asupra lui,am trait amandoi aceleasi chestii....
Si ne am iubit asa cum citim in poezii si vedem in filme,iubirea aia divina,nu pot sa va explic,pentru ca fiecare iubire pare THE ONE pana cand se termina si apare alta,DOAR CA ASA A FOST...Am trait ceva ce stiu ca simti o singura data in viatza.Am avut o conexiune imposibil de descris....si stiu asta...pentru ca o simte fiecare celula din mine....A fost iubire adevarata,si este sufletul meu pereche.
Eu nu cred in Dumnezeu....Dar daca vreodata El m-ar fi strans in brate,probabil m fi simtit la fel cum ma simteam in bratele iubitului meu.
Nimeni nu ma crede,toti zic ca o sa trec peste dar n o sa fie ...pentru ca nu pot!!! cum sa trec peste asa ceva?
Ce ne a despartit pe noi,cred k ne a despartit ceea ce ne a adus impreuna.Soarta si a batut joc de noi,nu putem fi fericiti impreuna,tocmai datorita puterii asteia pe care o avem unul asupra celuilalt.Ne am ranit prea mult ca sa o mai luam de la capat,ca sa mai putem fi impreuna.Totusi amandoi suntem terminati,el a ajuns o leguma,trece prin lume ca o stafie,eu in fiecare zi imi pun aceeasi masca,ma prefac ca mi e bine,ca apoi noaptea iarasi sa pot sa ma desfasor,sa fiu eu cu amintirile mele.
Am incercat zeci de impacari,parca ceva e contra noastra nu pot sa inteleg de ce nu reusim,sa fim impreuna... Cred k raspunsul e dincolo de lumea asta.
Poate ca astfel de lucruri nu sunt menite sa dureze.Poate trebuie acum sa platesc pentru toate clipele de fericire suprema pe care le am primit.Nici eu nu mai stiu....
Am obosit...ma gandesc din ce in ce mai obsesiv la moarte.Tocmai pentru ca sper ca poate acolo vom fi iarasi impreuna.Deja moartea nu mi se mai pare o fuga de realitate,sau un act disperat de lasitate,e doar o sansa,o sansa de a avea iarasi ce am iubit asa de mult.
El mi a spus ca in viatza asta nu putem fi impreuna,dar ca o sa se intoarca dupa mine indiferent unde ar fi,si cat timp ar dura.
Suna filosofic,dar noi asta am trait.Am fost prea copii,prea umani pentru asa o iubire,n am fost capabili s-a o pastram.Era imposibil, tocmai slabiciunile noastre ne au indepartat.Si chestia e ca suntem constienti de asta ,doar ca neputinta e si mai grozava.Nu le putem indrepta.Nu ti poti schimba firea, datul primar.
Pentru ca ,desi stiu ca fara el,nu sunt decat goluri in mine;daca ne impacam vor fi dureri care or sa ma chinuie mereu, trecutul nostru ,greselile facute.Par lucruri usor de iertat cand e iubire,dar nu e asa...Cand inima e slabita,cand nu poate sa mearga mai departe,desi ratiunea ii ordona sa faca asta...cum sa o oblig?
Cum sa l iert ca m a lasat singura acum,desi mi jurase ca va langa mine mereu.Sau ca a incercat sa si refaca viatza o cu o alta femeie..a facut dragoste cu ea....Desi si eu acum sunt cu un alt barbat,caut ceva de care sa ma agat ca sa nu innebunesc...
De fapt eu nu ma pot ierta pe mine;de asta nu l pot ierta nici pe el.
Gesturile mele si ale lui,au fost la fel ca intr-o oglinda...

Caut ceva care sa ma ajute sa astept,pt ca la o viatza normala si linistita nu pot sa ma astept.Poate o sa am o cariera ,si multe pisici,dar dpdv sentimental pt mine nu va mai fi...
Durerea mea e grozava,e continua si se intensifica,macar daca ar stagna....
Nu mi gasesc locul aici,lumea mi e straina,toate mi par inutile....Forta nu mai am....
Doar astept.....eu nu mai am ce sa fac pt mine ca sa ma salvez...
Si nu stiu cine ar putea face ceva,nu stiu daca se merita...

Cam asta a fost povestea mea,si sfarsitul ei...de aici incolo,filele sunt pline de frustrari....

Postat pe 28 Ianuarie 2009 14:11
si tu vei sa mori?
portitza_Maria
Postat pe 28 Ianuarie 2009 14:12
Nimic nu e destul de puternic sa te faca sa cazi ! In viata se intampla multe,bune,rele,cateodata mai multe rele....nu te lasa invinsa..orice ar fii..totul trece...oricat ni s-ar parea de greu totul ,D-zeu nu ne da mai mult decat crede El ca putem duce...si de multe ori,din cauza asta,ne testam limitele si vedem cat de puternici putem fi..chiar daca niciodata pana atunci nu ne dadusem seama...viata te intareste ...capul sus...si apropos...animalele pot fi companie benefica de multe ori ,atunci cand suntem singuri,chiar de 1000 de ori mai buna decat a oamenilor :)
liza24_84
Postat pe 28 Ianuarie 2009 14:23
De la: portitza_, la data 2009-01-28 14:12:54si tu vei sa mori?


fa- mi si mie un rezumat
donttouch
Postat pe 28 Ianuarie 2009 14:23
iarrrrrrrrrrrrrr?
prea obositor.................
portitza_Maria
Postat pe 28 Ianuarie 2009 14:24
De la: portitza_, la data 2009-01-28 14:12:54si tu vei sa mori?

Mai este unu. Ar fi bine sa luati legatura si va imprieteniti si faceti schimb de opinii:
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/21932/Am-sa-ma-sinucid-pentru-ca-sant-bolnav-de-SCLEROZA-MULTIPLA.html

Full_Metal_Jacket
Postat pe 28 Ianuarie 2009 14:27
hmmmm...ce mai poveste! Sti ... eu te inteleg si cred ca orice om norocos care a intalnit iubirea in cale te poate intelege...si nu vreau sa judec prin parerea mea dar... cred cu tarie ca cei care gresim in astfel de situatii suntem chiar noi!
Se intampla in viata sa iti apara pe cale tocmai ce asteptai toata viata si atunci in loc sa inveti sa pastrezi ce divinitatea ti-a oferit, singurul lucru pe care omul de rand stie sa-l faca ... este sa distruga tot ce i-a fost dat! Eu cred ca un astfel de cadou merita orice efort...si stiu din viata mea proprie ca lucrurile cu adevarat marete se obtin cu truda adanca care de multe ori te lasa fara vlaga..dar in final poti spune mereu zambind ca A MERITAT!
La voi mai exista o sansa si daca veti fi suficient de inteligenti nu o veti rata. Nu conteaza ca ati rupt relatia, ca au existat si exista si altii...in viata voastra nimic nu se termina cat inca inima cere! Daca veti realiza in timp util ca v-ati intalnit cu ceva la cre altii doar viseaza si au impresia ca traiesc mintindu-se singuri si daca veti fi suficient de curajosi...mai aveti o sansa...Daca nu si va veti lasa prada lasitatii pe drumul pe care ati apucat atunci cand ati incercat sa distrugeti maretia iubirii..atunci veti trai ca multi alti muritori degeaba nefericiti si neimpliniti...pustiiti si cu sufletele goale. Totul depinde doar de voi 2. Ori poate veti fi suficient de norocosi sa gasiti pe cineva sa va spele ranile..dar sti cum se spune..ori cat ai spala raman urme ce nu pot fi sterse.
Iti urez din inima succes si ai griaj de tine si de inima ta!
vulturul_negru
Postat pe 28 Ianuarie 2009 14:28
De la: bestdevilinside, la data 2009-01-28 14:27:37
De la: portitza_, la data 2009-01-28 14:12:54si tu vei sa mori?

Mai este unu. Ar fi bine sa luati legatura si va imprieteniti si faceti schimb de opinii:
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/21932/Am-sa-ma-sinucid-pentru-ca-sant-bolnav-de-SCLEROZA-MULTIPLA.html



Devil...sa stii ca m-a lasat fara cuvinte tipul care spunea ca e bolnav..si se joaca cu asa ceva...pana la urma ce vroia...?
liza24_84
Postat pe 28 Ianuarie 2009 14:30
De la: liza24_84, la data 2009-01-28 14:30:40
De la: bestdevilinside, la data 2009-01-28 14:27:37
De la: portitza_, la data 2009-01-28 14:12:54si tu vei sa mori?

Mai este unu. Ar fi bine sa luati legatura si va imprieteniti si faceti schimb de opinii:
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/21932/Am-sa-ma-sinucid-pentru-ca-sant-bolnav-de-SCLEROZA-MULTIPLA.html



Devil...sa stii ca m-a lasat fara cuvinte tipul care spunea ca e bolnav..si se joaca cu asa ceva...pana la urma ce vroia...?

-Compasiune
-Importanta
-Sa-si umple timpul liber
-Sa se afle in teaba
-Sa jigneasca pe cei care raspund
-Sa ne arate ca are si el internet

Mai exista desigur si alte posibilitati care intra in categoria "loviturilor sub centura"...
A ajuns pana la urma campion de bodybuilding si f* tot, ce nu urca pana numeri la trei, in copac...sau toate care stau la coada deja la usa lui...
Concluzia mea, pierdere de timp sa te mai gandesti la el



Full_Metal_Jacket
Postat pe 28 Ianuarie 2009 14:47
De la: bestdevilinside, la data 2009-01-28 14:47:57
De la: liza24_84, la data 2009-01-28 14:30:40
De la: bestdevilinside, la data 2009-01-28 14:27:37
De la: portitza_, la data 2009-01-28 14:12:54si tu vei sa mori?

Mai este unu. Ar fi bine sa luati legatura si va imprieteniti si faceti schimb de opinii:
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/21932/Am-sa-ma-sinucid-pentru-ca-sant-bolnav-de-SCLEROZA-MULTIPLA.html



Devil...sa stii ca m-a lasat fara cuvinte tipul care spunea ca e bolnav..si se joaca cu asa ceva...pana la urma ce vroia...?

-Compasiune
-Importanta
-Sa-si umple timpul liber
-Sa se afle in teaba
-Sa jigneasca pe cei care raspund
-Sa ne arate ca are si el internet

Mai exista desigur si alte posibilitati care intra in categoria "loviturilor sub centura"...
A ajuns pana la urma campion de bodybuilding si f* tot, ce nu urca pana numeri la trei, in copac...sau toate care stau la coada deja la usa lui...
Concluzia mea, pierdere de timp sa te mai gandesti la el





:)
liza24_84
Postat pe 28 Ianuarie 2009 14:50
De la: liza24_84, la data 2009-01-28 14:30:40
De la: bestdevilinside, la data 2009-01-28 14:27:37
De la: portitza_, la data 2009-01-28 14:12:54si tu vei sa mori?

Mai este unu. Ar fi bine sa luati legatura si va imprieteniti si faceti schimb de opinii:
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/21932/Am-sa-ma-sinucid-pentru-ca-sant-bolnav-de-SCLEROZA-MULTIPLA.html



Devil...sa stii ca m-a lasat fara cuvinte tipul care spunea ca e bolnav..si se joaca cu asa ceva...pana la urma ce vroia...?


sa o cunoasca pe domnisoara

mamaaaaaaaaaa iti dai seama ce cuplu
donttouch
Postat pe 28 Ianuarie 2009 14:53
De la: donttouch, la data 2009-01-28 14:53:26
De la: liza24_84, la data 2009-01-28 14:30:40
De la: bestdevilinside, la data 2009-01-28 14:27:37
De la: portitza_, la data 2009-01-28 14:12:54si tu vei sa mori?

Mai este unu. Ar fi bine sa luati legatura si va imprieteniti si faceti schimb de opinii:
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/21932/Am-sa-ma-sinucid-pentru-ca-sant-bolnav-de-SCLEROZA-MULTIPLA.html



Devil...sa stii ca m-a lasat fara cuvinte tipul care spunea ca e bolnav..si se joaca cu asa ceva...pana la urma ce vroia...?


sa o cunoasca pe domnisoara

mamaaaaaaaaaa iti dai seama ce cuplu

La concusul kudiplu cu ei. Ce-a mai tare poza. Rendevous cu un tren. Merge si pe rotten.com
Full_Metal_Jacket
Postat pe 28 Ianuarie 2009 15:01
Suntem ...
liza24_84
Postat pe 28 Ianuarie 2009 15:04
dar mesajele nu se adauga imediat pe site?:-?
catalina2089
Postat pe 28 Ianuarie 2009 16:36
m citit si eu povestea tipului bolnav de scleroza.
M a amuzat f tare ideea voastra de a forma un cuplu cu el :)))
Probabil ca boala lui e o scuza destul de buna,eu nu am niciuna ,teoretic sunt sanatoasa la cap.
Dar desi sunt intr-o situatie foarte nasoala,trebuie sa recunosc ca atitudinea lui ma sperie pana si pe mine.
Pentru vulturul negru: Tare as fi vrut sa fie iubirea ca in filme,dar din pacate e sentiment uman si e asemenea omului, o combinatie duala intre bine si rau.Cand iubesti,esti bun darnic,minunat,dar deopotriva esti si gelos,capabil de lucruri inimaginabile,rautacios...
Poate asta e parerea mea.Eu cu el nu mai avem sanse.Daca era scris sa fim impreuna,probabil ca eram...dar nu aici ,nu acum...n a fost sa fie....Si cand ceva nu e ment 2 me,n-o sa dureze,si nu o sa fim fericiti impreuna....poate altcandva...
Cand am vorbit despre moarte ,n am spus -o ca pe un gest necugetat si stupid... Sunt foarte lucida,si stiu ce implica,si ce las in urma,si nu e spus la nervi... O priveam ca pe o solutie...Dar la urma urmei cat as incerca sa explic,undeva pe acolo tot voi aveti dreptate... as da dovada de lasitate,si desigur prostie...Nu e nimic maret in a muri asa innecat de propriile temeri si frustrari.

Doar ca uneori mi e asa greu,si nu pot sa ma obisnuiesc cu aceasta parte din mine....
Fara el parca nimic nu are rost....
Dar mai am si momente de optimism in care incerc sa mi revin,si reusesc putin...
Poate eu gresesc,poate imi place sa ma simt o martira,sa ma razvratesc impotriva lui Dumnezeu,poate am cautat mereu ceva perfect si n-am stiut sa iubesc imperfectiunile din jurul meu...
Poate,daca as crede mereu in cuvintele pe care le am scris mai sus,nu mi as mai plange atat de mila...
catalina2089
Postat pe 28 Ianuarie 2009 16:53
Pentru voi eu sunt un alt topic pe un forum...
Pentru mine toate mesajele pe care le scrieti conteaza,ma ajuta sa inteleg...sa invat ceva din ele... Am vb cu foarte multa lume,toti erau binevoitori,dar putini au inteles de fapt dilema mea...cum cat mi era mai apropiat omul cu atat intelegea mai putin....
catalina2089
Postat pe 28 Ianuarie 2009 16:59
De la: , la data 2009-01-28 14:11:06Dragi cititori,

Consider ca a-ti posta problemele personale pe un forum,nu e o rezolvare.O multime de oameni care isi dau cu parerea,unii inteleg,altii nu.Mai mult bulverseaza.
Totusi am recurs si la varianta asta,pt ca le am incercat pe toate si niciuna nu m-a ajutat.
Prietenii,parintii,ii simt prea departe de sufletul meu ca sa ma mai inteleaga.Mi au dat destule sfaturi,am petrecut mult timp discutand,si totusi pentru mine nu s a schimbat nimic.
Am luat pastile,am mers la doctor,am facut terapie..
O gramada de bani dati aiurea.Nu a dat roade....Mai mult vorbeam eu,trebuia sa gasesc solutii in mine,sa ajung sa ma cunosc,sa devin puternica....Ma cunosc foarte bine,sunt puternica,doar ca solutii nu gasesc,mai ales in interiorul meu.

Acum sa trec la relatarea povestii,am sa scurtez introducerea.M-am iubit cu un barbat 1 an jumatate,am fost nedespartiti,cei mai buni prieteni,ii cunoasteam fiecare particica a sufletului lui,si viceversa.A fost o dragoste egala din ambele parti,ne iubeam ca doi nebuni.Am devenit dependenti unul de celalt.Totusi,existau certuri,tocmai teama asta ca stiam ca poate sa faca orice vrea din mine,decat sa l pierd as fi preferat orice tortura....Ma dureau toate gesturile,cat de stupide ar fi fost.
Uneori ma uram pe mine ca ma simteam asa un catelus,si ca nu mai eram deloc independenta,si il uram si pe el pentru faptul ca putea face ce vroia din mine...e greu sa stii ca ai fericirea,si viatza in mainile altcuiva.
Cata incredere sa ii dai? suntem oameni totusi,ne consuma indoielile,gelozia.Nu puteam schimba chestia asta,facea parte din iubirea noastra.Nu puteam sa ma pun pe mine inaintea lui.
De la inceput noi ne am daruit unul altuia tot,n a mai ramas nimic in mine.
Nu vreau sa intelegeti ca si a batut joc,pt ca aceleasi efecte le aveam si eu asupra lui,am trait amandoi aceleasi chestii....
Si ne am iubit asa cum citim in poezii si vedem in filme,iubirea aia divina,nu pot sa va explic,pentru ca fiecare iubire pare THE ONE pana cand se termina si apare alta,DOAR CA ASA A FOST...Am trait ceva ce stiu ca simti o singura data in viatza.Am avut o conexiune imposibil de descris....si stiu asta...pentru ca o simte fiecare celula din mine....A fost iubire adevarata,si este sufletul meu pereche.
Eu nu cred in Dumnezeu....Dar daca vreodata El m-ar fi strans in brate,probabil m fi simtit la fel cum ma simteam in bratele iubitului meu.
Nimeni nu ma crede,toti zic ca o sa trec peste dar n o sa fie ...pentru ca nu pot!!! cum sa trec peste asa ceva?
Ce ne a despartit pe noi,cred k ne a despartit ceea ce ne a adus impreuna.Soarta si a batut joc de noi,nu putem fi fericiti impreuna,tocmai datorita puterii asteia pe care o avem unul asupra celuilalt.Ne am ranit prea mult ca sa o mai luam de la capat,ca sa mai putem fi impreuna.Totusi amandoi suntem terminati,el a ajuns o leguma,trece prin lume ca o stafie,eu in fiecare zi imi pun aceeasi masca,ma prefac ca mi e bine,ca apoi noaptea iarasi sa pot sa ma desfasor,sa fiu eu cu amintirile mele.
Am incercat zeci de impacari,parca ceva e contra noastra nu pot sa inteleg de ce nu reusim,sa fim impreuna... Cred k raspunsul e dincolo de lumea asta.
Poate ca astfel de lucruri nu sunt menite sa dureze.Poate trebuie acum sa platesc pentru toate clipele de fericire suprema pe care le am primit.Nici eu nu mai stiu....
Am obosit...ma gandesc din ce in ce mai obsesiv la moarte.Tocmai pentru ca sper ca poate acolo vom fi iarasi impreuna.Deja moartea nu mi se mai pare o fuga de realitate,sau un act disperat de lasitate,e doar o sansa,o sansa de a avea iarasi ce am iubit asa de mult.
El mi a spus ca in viatza asta nu putem fi impreuna,dar ca o sa se intoarca dupa mine indiferent unde ar fi,si cat timp ar dura.
Suna filosofic,dar noi asta am trait.Am fost prea copii,prea umani pentru asa o iubire,n am fost capabili s-a o pastram.Era imposibil, tocmai slabiciunile noastre ne au indepartat.Si chestia e ca suntem constienti de asta ,doar ca neputinta e si mai grozava.Nu le putem indrepta.Nu ti poti schimba firea, datul primar.
Pentru ca ,desi stiu ca fara el,nu sunt decat goluri in mine;daca ne impacam vor fi dureri care or sa ma chinuie mereu, trecutul nostru ,greselile facute.Par lucruri usor de iertat cand e iubire,dar nu e asa...Cand inima e slabita,cand nu poate sa mearga mai departe,desi ratiunea ii ordona sa faca asta...cum sa o oblig?
Cum sa l iert ca m a lasat singura acum,desi mi jurase ca va langa mine mereu.Sau ca a incercat sa si refaca viatza o cu o alta femeie..a facut dragoste cu ea....Desi si eu acum sunt cu un alt barbat,caut ceva de care sa ma agat ca sa nu innebunesc...
De fapt eu nu ma pot ierta pe mine;de asta nu l pot ierta nici pe el.
Gesturile mele si ale lui,au fost la fel ca intr-o oglinda...

Caut ceva care sa ma ajute sa astept,pt ca la o viatza normala si linistita nu pot sa ma astept.Poate o sa am o cariera ,si multe pisici,dar dpdv sentimental pt mine nu va mai fi...
Durerea mea e grozava,e continua si se intensifica,macar daca ar stagna....
Nu mi gasesc locul aici,lumea mi e straina,toate mi par inutile....Forta nu mai am....
Doar astept.....eu nu mai am ce sa fac pt mine ca sa ma salvez...
Si nu stiu cine ar putea face ceva,nu stiu daca se merita...

Cam asta a fost povestea mea,si sfarsitul ei...de aici incolo,filele sunt pline de frustrari....
inteleg prin ce treci.exista iubiri ce ard prea puternic si mistuie totul in jur,chiar si viata.si nu ramane in urma decat cenusa.impuneti singura sa nu te mai gandesti .iti va trece greu,dar esentialul este ca va trece.nu trai in trecut daca vrei sa-ti revii.traieste clipa.
dana_mv
Postat pe 28 Ianuarie 2009 17:19
este impresionant ce ai scris si ma recunosc in fiecare cuvintel...................

nu suportam sinci macar gandul ca el poate fi cu altcineva ,ma inebunea............
mi-au trebuit ani sa imi revin si un om minunat cu multa rabdare si intelegere......................acum sunt bine si ma consider o norocoasa ca l-am intalnit...........

va trece in cele din urma, greu , dar va trece............trebuie sa ai puterea sa lupti si sa lasi pe acel cineva in viata ta pt a te ajuta sa vindeci ranile.............
sun_shine
Postat pe 24 Februarie 2009 10:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
privilegiu 16 De la: oonahabibi_yahoo_com 18 Martie 2009 15:13
Va rog sa ma sfatuiti....sunt intr-o depresie continua 18 De la: kudika380507 31 Martie 2011 20:26
il iubesc 7 De la: bubush 20 Iulie 2011 23:58
sa fie oare iubire? 45 De la: kudika330098 22 Noiembrie 2010 18:56
VIOLENTA? AGRESAT/A??? 25 De la: kudika017596 30 August 2009 15:08