Setari Cookie-uri

ah ce dulce e razbunarea....

cine dracu a zis chestia asta..??? nu de mult m-am certat cu prietenul meu la care tzin si acum pt nijte prosti... ne-am despartit si am cazut de acord k vom ramana prieteni... dar.... m'am atashat de fratele lui... dragoste de frate.....logik... si el a devenit gelos pe toata lumea vb de mine tot felul de chestii horror... si aja mi'a facut rau... at eo am inceput s ma razbun pe el.. credeam k o s il pedepsesc... si'am luat toti prietenii.... s'a certat cu frate'su din cauza mea... dar mi'am facut mie rau.. pt acum niki nu mai vrea s mai auda de mine.... si eo il vreau inapoi pt k il iubesc... dar cum....??? i'am promis k o s indrept totul... dar jtiu k nu se va mai intoarce.... ce faccc?? ... ma ajuta ji pe mn cineva..? mi'am cerut ji iertare si mi'a zis k m'a iertat de mult dar nu il mai cunosc nu ma mai cunoaste.....si eo il iubesc si cred k si lui ii e "drag de mine"......
allyys
Postat pe 2 Aprilie 2009 13:53
tu de fapt ai complicat situatia mai mult prin "razbunariile" astea
priest
Postat pe 2 Aprilie 2009 14:05

de fapt.....intai scrie cum trebuie ( in limba romana, fara chestii de mess, sau ti-e lene? ), sa intelegem si noi, si poate te ajutam
_fantoma_
Postat pe 2 Aprilie 2009 14:08
ji? eo?
voi nu mai faceti compuneri la romana???
daca scrii in romana, poate si inteleg ce vrei sa comunici
kitty_krieger
Postat pe 2 Aprilie 2009 14:09
adica ce incearca dragii useri sa-ti deseneze...fara "cmz" "cmf" si "asl pls" din astea
priest
Postat pe 2 Aprilie 2009 14:10
Mai oameni buni, eu cand ii vad pe tampii astia scriind asa stiti ce-mi vine? Imi vine in gand bancu' ala cu ardeleanu' care-i zice aleia, asa, lent si rar, ardeleneste: "Da' mai du-te'n p u l a mea"
(il stiti? ) ...
Si cand aia protesteaza vehement, strident si in gura mare o intreaba, tot asa, usurel: "Da' ce, te-ai suparat?"
"Pai cum sa nu" striga individa ofuscata toata...
"No! Pai mai du-te'o data!"

Asa si cu asta... Fatuco, oi suferi tu acolo, pe limba ta, nu zic ba!
Da' ai un stil asa enervant, ca sa mor de nu-mi face placere faza... Si daca te superi pe mine... No! Mai du-te'o data!

Stiu ca e foarte urat din partea mea, si stiu ca ar trebui sa vad dincolo de aparentele astea... dar nu pot!
Pe deasupra, fata asta nu pare sa aiba capacitatea sa inteleaga ce se intampla cu ea... si nici n-o s-o aiba vreodata, chiar daca mi-as bate eu deshtele sa ii explic punct cu punct...
Drept pentru care, nu ma simt vinovata... Asta e!
Dor_a
Postat pe 2 Aprilie 2009 14:20
De la: allyys, la data 2009-04-02 13:53:06cine dracu a zis chestia asta..??? nu de mult m-am certat cu prietenul meu la care tzin si acum pt nijte prosti... ne-am despartit si am cazut de acord k vom ramana prieteni... dar.... m'am atashat de fratele lui... dragoste de frate.....logik... si el a devenit gelos pe toata lumea vb de mine tot felul de chestii horror... si aja mi'a facut rau... at eo am inceput s ma razbun pe el.. credeam k o s il pedepsesc... si'am luat toti prietenii.... s'a certat cu frate'su din cauza mea... dar mi'am facut mie rau.. pt acum niki nu mai vrea s mai auda de mine.... si eo il vreau inapoi pt k il iubesc... dar cum....??? i'am promis k o s indrept totul... dar jtiu k nu se va mai intoarce.... ce faccc?? ... ma ajuta ji pe mn cineva..? mi'am cerut ji iertare si mi'a zis k m'a iertat de mult dar nu il mai cunosc nu ma mai cunoaste.....si eo il iubesc si cred k si lui ii e "drag de mine"......

ia spune-mi cum anume te ai razbunat k poate cine stie mai exista acolo o sansa de impacare. chiar vb fffffff serios
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 2 Aprilie 2009 14:21
De la: allyys, la data 2009-04-02 13:53:06cine dracu a zis chestia asta..??? nu de mult m-am certat cu prietenul meu la care tzin si acum pt nijte prosti... ne-am despartit si am cazut de acord k vom ramana prieteni... dar.... m'am atashat de fratele lui... dragoste de frate.....logik... si el a devenit gelos pe toata lumea vb de mine tot felul de chestii horror... si aja mi'a facut rau... at eo am inceput s ma razbun pe el.. credeam k o s il pedepsesc... si'am luat toti prietenii.... s'a certat cu frate'su din cauza mea... dar mi'am facut mie rau.. pt acum niki nu mai vrea s mai auda de mine.... si eo il vreau inapoi pt k il iubesc... dar cum....??? i'am promis k o s indrept totul... dar jtiu k nu se va mai intoarce.... ce faccc?? ... ma ajuta ji pe mn cineva..? mi'am cerut ji iertare si mi'a zis k m'a iertat de mult dar nu il mai cunosc nu ma mai cunoaste.....si eo il iubesc si cred k si lui ii e "drag de mine"......



te-a iertat dar nu te poate uita si barbatii uneori au orgoliul lor nu trebuia sa te razbuni pe el trebuia sa il lasi in voia lui isi revenea el pe parcurs acum ce mai poti face e sa vorbiti fata in fata sa clarificati lucrurile si sa vedeti ce mai ramane din dragostea voastra daca va-ti iubit vreodata sau el dak te-a iubit ca mai exista si posibilitatea sa nu te fi iubit iar prin razbunarea ta iai dat un motiv de despartire
bruni_eu
Postat pe 2 Aprilie 2009 14:27

Doraaaaa....pot sa zic si eu?
" no, ia mai du-te o data "
_fantoma_
Postat pe 2 Aprilie 2009 14:31
De la: allyys, la data 2009-04-02 13:53:06cine dracu a zis chestia asta..??? nu de mult m-am certat cu prietenul meu la care tzin si acum pt nijte prosti... ne-am despartit si am cazut de acord k vom ramana prieteni... dar.... m'am atashat de fratele lui... dragoste de frate.....logik... si el a devenit gelos pe toata lumea vb de mine tot felul de chestii horror... si aja mi'a facut rau... at eo am inceput s ma razbun pe el.. credeam k o s il pedepsesc... si'am luat toti prietenii.... s'a certat cu frate'su din cauza mea... dar mi'am facut mie rau.. pt acum niki nu mai vrea s mai auda de mine.... si eo il vreau inapoi pt k il iubesc... dar cum....??? i'am promis k o s indrept totul... dar jtiu k nu se va mai intoarce.... ce faccc?? ... ma ajuta ji pe mn cineva..? mi'am cerut ji iertare si mi'a zis k m'a iertat de mult dar nu il mai cunosc nu ma mai cunoaste.....si eo il iubesc si cred k si lui ii e "drag de mine"......


Ala care a zis ca razbunarea e dulce, in momentul de fata, dupa ce a citit postul tau, se p* pe el de ras.... ..... El precis nu te-a indemnal sa procedezi asa...
Sfaturi? Ma alatur celora care scriu sa pui mana pe niste manuale/carti si sa mai inveti sa te articulezi intr-o modalitate normativa...
Nu mai folosi "citate celebre" dupa ureche, cand nu stii situatia in care citatul avea valabilitate;-) Acuma macar ai invatat ca exista si dulceata amara...Consumata cate putin e o delicatesa, tu ai consumat tot borcanul si nu ti-a prins bine...
Full_Metal_Jacket
Postat pe 2 Aprilie 2009 14:39
Ãl ' cu coarne a zis asta ...asa sa stii ...da pe tine nu te-a invatat nimeni ca nu e bine sa faci ce te indeamna încornoratu' ????

Ehe, o sa putrezeshti in flacarile iadului....dar mai ai sanse sa scapi ...caieste-te si fii buna si din cand in cand mai uita-te si pe ''nejte almanahe'' ..ca ne-ai facut capu tzandari cu scrisul aista !!!!
Hai sa fii cuminte !!!
__LL__
Postat pe 2 Aprilie 2009 14:48
De la: __LL__, la data 2009-04-02 14:48:31Ãl ' cu coarne a zis asta ...asa sa stii ...da pe tine nu te-a invatat nimeni ca nu e bine sa faci ce te indeamna încornoratu' ????

Ehe, o sa putrezeshti in flacarile iadului....dar mai ai sanse sa scapi ...caieste-te si fii buna si din cand in cand mai uita-te si pe ''nejte almanahe'' ..ca ne-ai facut capu tzandari cu scrisul aista !!!!
Hai sa fii cuminte !!!
e adevarat faza cu cine a zis k razbunarea e dulce? pls, tell me k nu e adev!
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 2 Aprilie 2009 14:56
De la: uitarea_aducerii_aminte, la data 2009-04-02 14:56:56
De la: __LL__, la data 2009-04-02 14:48:31Ãl ' cu coarne a zis asta ...asa sa stii ...da pe tine nu te-a invatat nimeni ca nu e bine sa faci ce te indeamna încornoratu' ????

Ehe, o sa putrezeshti in flacarile iadului....dar mai ai sanse sa scapi ...caieste-te si fii buna si din cand in cand mai uita-te si pe ''nejte almanahe'' ..ca ne-ai facut capu tzandari cu scrisul aista !!!!
Hai sa fii cuminte !!!
e adevarat faza cu cine a zis k razbunarea e dulce? pls, tell me k nu e adev!


si io akum ce ar trebui, sa tin o lectie de religie ???Hai sa te iau altfel ...iti spune ceva '' intoarce si celalalt obraz'' ???Iubeste-ti aproapele ca pe tine insutzi ???

Razbunarea nu duce la nimic bun si tot ce faci rau se intoarce impotriva ta, razbunarea vine din ura, ura= rau (evil) si daca nu ai inteles nici akum, alow me to shoot myself !!!
__LL__
Postat pe 2 Aprilie 2009 15:09
De la: vas25, la data 2009-04-02 14:31:35
Doraaaaa....pot sa zic si eu?
" no, ia mai du-te o data "


De atata dus acolo, Vasule, o sa ii treaca fetii de razbunare, ca iese fericita
Dor_a
Postat pe 2 Aprilie 2009 15:14
Uite ,eu sunt foarte doritoare sa comentez subiectul ,eventual sa te ajut daca ma tine bibilica(uneori am mari dubii)...Ca sa pot face asta am nevoie sa-mi traduci urmatoarea expresie :
De la: allyys, la data 2009-04-02 13:53:06 si aja mi'a facut rau... at eo am inceput s ma razbun pe el.. credeam k o s il pedepsesc... si'am luat toti prietenii....

Adica cum i-ai luat toti prietenii??
I-ai luat "la rand" ? Sau prietenii vostrii sunt acum doar ai tai?
Zau ca asta nu inteleg...
Lamureste-ma,daca doresti...si mai discutam!
ella_c
Postat pe 2 Aprilie 2009 16:15
De la: __LL__, la data 2009-04-02 15:09:04
De la: uitarea_aducerii_aminte, la data 2009-04-02 14:56:56
De la: __LL__, la data 2009-04-02 14:48:31Ãl ' cu coarne a zis asta ...asa sa stii ...da pe tine nu te-a invatat nimeni ca nu e bine sa faci ce te indeamna încornoratu' ????

Ehe, o sa putrezeshti in flacarile iadului....dar mai ai sanse sa scapi ...caieste-te si fii buna si din cand in cand mai uita-te si pe ''nejte almanahe'' ..ca ne-ai facut capu tzandari cu scrisul aista !!!!
Hai sa fii cuminte !!!
e adevarat faza cu cine a zis k razbunarea e dulce? pls, tell me k nu e adev!


si io akum ce ar trebui, sa tin o lectie de religie ???Hai sa te iau altfel ...iti spune ceva '' intoarce si celalalt obraz'' ???Iubeste-ti aproapele ca pe tine insutzi ???

Razbunarea nu duce la nimic bun si tot ce faci rau se intoarce impotriva ta, razbunarea vine din ura, ura= rau (evil) si daca nu ai inteles nici akum, alow me to shoot myself !!!


_LL_, ti a zis cineva azi k esti o scumpica? azi esti tare dragutza uite un pupic pt rabdarea de care dai dovada
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 2 Aprilie 2009 18:06
De la: __LL__, la data 2009-04-02 15:09:04
De la: uitarea_aducerii_aminte, la data 2009-04-02 14:56:56
De la: __LL__, la data 2009-04-02 14:48:31Ãl ' cu coarne a zis asta ...asa sa stii ...da pe tine nu te-a invatat nimeni ca nu e bine sa faci ce te indeamna încornoratu' ????

Ehe, o sa putrezeshti in flacarile iadului....dar mai ai sanse sa scapi ...caieste-te si fii buna si din cand in cand mai uita-te si pe ''nejte almanahe'' ..ca ne-ai facut capu tzandari cu scrisul aista !!!!
Hai sa fii cuminte !!!
e adevarat faza cu cine a zis k razbunarea e dulce? pls, tell me k nu e adev!


si io akum ce ar trebui, sa tin o lectie de religie ???Hai sa te iau altfel ...iti spune ceva '' intoarce si celalalt obraz'' ???Iubeste-ti aproapele ca pe tine insutzi ???

Razbunarea nu duce la nimic bun si tot ce faci rau se intoarce impotriva ta, razbunarea vine din ura, ura= rau (evil) si daca nu ai inteles nici akum, alow me to shoot myself !!!


Mi-am adus aminte de niste citate in genul celora care le-ai scris.....si suna asa....

"Capul plecat sabia nu-l taie".........completare.....dar ia picioare in fund
Sau....
"Daca cineva arunca cu pietre in tine,tu sa arunci cu paine".........completare.......da,dar asa de tare sa fie painea,sa-i spargi capul...

andreea1976
Postat pe 2 Aprilie 2009 18:14
De la: uitarea_aducerii_aminte, la data 2009-04-02 18:06:08
De la: __LL__, la data 2009-04-02 15:09:04
De la: uitarea_aducerii_aminte, la data 2009-04-02 14:56:56
De la: __LL__, la data 2009-04-02 14:48:31Ãl ' cu coarne a zis asta ...asa sa stii ...da pe tine nu te-a invatat nimeni ca nu e bine sa faci ce te indeamna încornoratu' ????

Ehe, o sa putrezeshti in flacarile iadului....dar mai ai sanse sa scapi ...caieste-te si fii buna si din cand in cand mai uita-te si pe ''nejte almanahe'' ..ca ne-ai facut capu tzandari cu scrisul aista !!!!
Hai sa fii cuminte !!!
e adevarat faza cu cine a zis k razbunarea e dulce? pls, tell me k nu e adev!


si io akum ce ar trebui, sa tin o lectie de religie ???Hai sa te iau altfel ...iti spune ceva '' intoarce si celalalt obraz'' ???Iubeste-ti aproapele ca pe tine insutzi ???

Razbunarea nu duce la nimic bun si tot ce faci rau se intoarce impotriva ta, razbunarea vine din ura, ura= rau (evil) si daca nu ai inteles nici akum, alow me to shoot myself !!!


_LL_, ti a zis cineva azi k esti o scumpica? azi esti tare dragutza uite un pupic pt rabdarea de care dai dovada


Ceva imi spune ca nu e pe bune ce zici tu akolo ...nu's scumpika ....si nici nu 's monumet de rabdare ...ma zgarie pe creier sa zicem ...''naivitatea'' unora ...si sa inteleg ca doar azi iti par asa ???Macar o zi pe luna sa par si eu dulce ...
__LL__
Postat pe 2 Aprilie 2009 18:28
Andreea ...io sunt sigura ca o sa mor cu dreptatea in mana !!!! ...sau cu mana in dreptate ...tare dragutze citatele cu painea...dar eu inca mai cred in corectitudine, umanitate, respect si demnitate ...akuma nah ...stiu ca's dusa cu capu' ..da daca renuntzam si la sperantza ...suntem pierdutzi.........


__LL__
Postat pe 2 Aprilie 2009 18:31
De la: __LL__, la data 2009-04-02 18:28:14
De la: uitarea_aducerii_aminte, la data 2009-04-02 18:06:08
De la: __LL__, la data 2009-04-02 15:09:04
De la: uitarea_aducerii_aminte, la data 2009-04-02 14:56:56
De la: __LL__, la data 2009-04-02 14:48:31Ãl ' cu coarne a zis asta ...asa sa stii ...da pe tine nu te-a invatat nimeni ca nu e bine sa faci ce te indeamna încornoratu' ????

Ehe, o sa putrezeshti in flacarile iadului....dar mai ai sanse sa scapi ...caieste-te si fii buna si din cand in cand mai uita-te si pe ''nejte almanahe'' ..ca ne-ai facut capu tzandari cu scrisul aista !!!!
Hai sa fii cuminte !!!
e adevarat faza cu cine a zis k razbunarea e dulce? pls, tell me k nu e adev!


si io akum ce ar trebui, sa tin o lectie de religie ???Hai sa te iau altfel ...iti spune ceva '' intoarce si celalalt obraz'' ???Iubeste-ti aproapele ca pe tine insutzi ???

Razbunarea nu duce la nimic bun si tot ce faci rau se intoarce impotriva ta, razbunarea vine din ura, ura= rau (evil) si daca nu ai inteles nici akum, alow me to shoot myself !!!


_LL_, ti a zis cineva azi k esti o scumpica? azi esti tare dragutza uite un pupic pt rabdarea de care dai dovada


Ceva imi spune ca nu e pe bune ce zici tu akolo ...nu's scumpika ....si nici nu 's monumet de rabdare ...ma zgarie pe creier sa zicem ...''naivitatea'' unora ...si sa inteleg ca doar azi iti par asa ???Macar o zi pe luna sa par si eu dulce ...


de ce nu pare pe bune? it's too good to be true? pai ce? io n am de ce sa pupacesc fundulete... io prefer obrajorii
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 2 Aprilie 2009 18:32
De la: __LL__, la data 2009-04-02 18:31:03Andreea ...io sunt sigura ca o sa mor cu dreptatea in mana !!!! ...sau cu mana in dreptate ...tare dragutze citatele cu painea...dar eu inca mai cred in corectitudine, umanitate, respect si demnitate ...akuma nah ...stiu ca's dusa cu capu' ..da daca renuntzam si la sperantza ...suntem pierdutzi.........





Mda.....si eu cred in multe...de aia am luat atatea suturi....
andreea1976
Postat pe 2 Aprilie 2009 18:37
De la: andreea1976, la data 2009-04-02 18:37:56
De la: __LL__, la data 2009-04-02 18:31:03Andreea ...io sunt sigura ca o sa mor cu dreptatea in mana !!!! ...sau cu mana in dreptate ...tare dragutze citatele cu painea...dar eu inca mai cred in corectitudine, umanitate, respect si demnitate ...akuma nah ...stiu ca's dusa cu capu' ..da daca renuntzam si la sperantza ...suntem pierdutzi.........





Mda.....si eu cred in multe...de aia am luat atatea suturi....


ei las k fiecare sut primit... cik e un pas inainte, nu?
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 2 Aprilie 2009 18:39
De la: uitarea_aducerii_aminte, la data 2009-04-02 18:39:24
De la: andreea1976, la data 2009-04-02 18:37:56
De la: __LL__, la data 2009-04-02 18:31:03Andreea ...io sunt sigura ca o sa mor cu dreptatea in mana !!!! ...sau cu mana in dreptate ...tare dragutze citatele cu painea...dar eu inca mai cred in corectitudine, umanitate, respect si demnitate ...akuma nah ...stiu ca's dusa cu capu' ..da daca renuntzam si la sperantza ...suntem pierdutzi.........





Mda.....si eu cred in multe...de aia am luat atatea suturi....


ei las k fiecare sut primit... cik e un pas inainte, nu?


Aha....de voie de nevoie
andreea1976
Postat pe 2 Aprilie 2009 18:43
De la: uitarea_aducerii_aminte, la data 2009-04-02 18:32:08
De la: __LL__, la data 2009-04-02 18:28:14
De la: uitarea_aducerii_aminte, la data 2009-04-02 18:06:08
De la: __LL__, la data 2009-04-02 15:09:04
De la: uitarea_aducerii_aminte, la data 2009-04-02 14:56:56
De la: __LL__, la data 2009-04-02 14:48:31Ãl ' cu coarne a zis asta ...asa sa stii ...da pe tine nu te-a invatat nimeni ca nu e bine sa faci ce te indeamna încornoratu' ????

Ehe, o sa putrezeshti in flacarile iadului....dar mai ai sanse sa scapi ...caieste-te si fii buna si din cand in cand mai uita-te si pe ''nejte almanahe'' ..ca ne-ai facut capu tzandari cu scrisul aista !!!!
Hai sa fii cuminte !!!
e adevarat faza cu cine a zis k razbunarea e dulce? pls, tell me k nu e adev!


si io akum ce ar trebui, sa tin o lectie de religie ???Hai sa te iau altfel ...iti spune ceva '' intoarce si celalalt obraz'' ???Iubeste-ti aproapele ca pe tine insutzi ???

Razbunarea nu duce la nimic bun si tot ce faci rau se intoarce impotriva ta, razbunarea vine din ura, ura= rau (evil) si daca nu ai inteles nici akum, alow me to shoot myself !!!


_LL_, ti a zis cineva azi k esti o scumpica? azi esti tare dragutza uite un pupic pt rabdarea de care dai dovada


Ceva imi spune ca nu e pe bune ce zici tu akolo ...nu's scumpika ....si nici nu 's monumet de rabdare ...ma zgarie pe creier sa zicem ...''naivitatea'' unora ...si sa inteleg ca doar azi iti par asa ???Macar o zi pe luna sa par si eu dulce ...


de ce nu pare pe bune? it's too good to be true? pai ce? io n am de ce sa pupacesc fundulete... io prefer obrajorii


Pai din viespe nu ma scoate lumea pe aici ...si akum tu vii si-mi spui ca's dulce ???Trebuie sa ma obisnuiesc ...nu's invatata cu asa tratamente regesti ...ia-ma incet ca ma spariu !
Hai vin' ncoace sa te pupacesc ca m-ai facut sa ma hlizesc ca dobitoaca de una singura ...nici mie nu mi plac poponetzele ...decat sa le pleznesc cu nuielusa ...de pupat lasa sa le pupe altii nu noi

__LL__
Postat pe 2 Aprilie 2009 18:44
Andreea ...pai e bine mey , stimuleaza circulatia sanguina impactul cu shutul
__LL__
Postat pe 2 Aprilie 2009 18:45
De la: __LL__, la data 2009-04-02 18:45:01Andreea ...pai e bine mey , stimuleaza circulatia sanguina impactul cu shutul


Bun pt celulita
andreea1976
Postat pe 2 Aprilie 2009 18:47
trebuia sa folosesti o alta persoana pt a te razbuna.asta e greseala.ai exagerat cu fratele lui, nu e frumos.ce eticheta crezi ca ti-ai facut in fata cxelorlalti? iti zic eu: buna deloc

Postat pe 15 Iunie 2009 15:30
razbunarea e ochiul dracului...niciodata sa nu te razbuni pe cineva...ca tot asupra ta cada....dumnezeu nu doarme si ne da la fiecare dupa suflet....
cam nasol ce ai facut tu....si este vina ta....nu faci gelos partenerul daca umbli cu altii...of mai fetelor....viata e grea uneori insa mai ginditi inainte sa faceti ceva.....
pamela_1
Postat pe 15 Iunie 2009 23:17
si m'o luat un somn
Diavolyta_
Postat pe 15 Iunie 2009 23:22
eu inca ma gandesc cine o fi eo...
_oktober_
Postat pe 15 Iunie 2009 23:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ne-am intalnit prea tarziu 66 De la: ferero 9 Mai 2009 06:07
Exista viata si dupa un divort? 69 De la: love_strike 9 August 2010 16:02
:( 11 De la: erikahd2008 20 Mai 2009 10:30
Vi sa intamplat vreodata k iubitul sa-si aleaga prietenii? 8 De la: yumalai 21 Mai 2009 08:41
Ma doare sufletul 21 De la: silviu_m74 12 Iulie 2010 21:33