Setari Cookie-uri

sa il astept...

buna...am 21 de ani si de aproape un an ma vad cu un amic care are prietena de 3 ani....am fost impreuna oficial cu un baiat 4 ani...dar ne-am despartit ...am inceput o viatza noua,locuinta noua,oras nou,amici noi....printre care si baiatul acesta X,, e f inteligent,si interesant si ce imi place mie este reuseste sa fie in toate cu un pas inaintea mea...stiam k este cu cnv de cateva luni de zile,nu prea m-am interesat,,ne intelegem perfect si am zis k vreau sa incep un fel de aventura cu el...vroiam genul de relatie in care stiu k nu ma implic emotional in care stiu cum sta treaba....de fapt el era cu fata de 2 ani si se certase vreo 2 luni si intradevar era cu ea de 3 luni knd a inceput cv cu mn....asa a trecut un an...ne vdm si bannnnnnnng m-am indragostit de el...nu mi-a dat sperante k se va desp de fata aceea....dar familia lui il influenteza k tousi sunt de f mult timp si ea e fata cu 2 facultati,ii ofera stabilitate si el are increere imensa in ea...acum a plecat 3 luni la munca in germania...a zis k o sa comunicam,k o sa ma sune.....nush ce sa fac...sa-mi continui viatza sau sa-i dau ragaz si timp de gandire...poate akolo isi va da seama ce vrea in viatza lui....eu nu il inteleg ...voi???
lyamik
Postat pe 25 Ianuarie 2011 18:38
Tu nu esti "girlfriend material" in ochii lui. Daca erai, nu te tinea roata de rezerva.

Si eu nu inteleg ce e asa de minunat si de iubit la unul care isi inseala gagica?

Cauta-ti un barbat doar pentru tine.
kudika_pudika
Postat pe 25 Ianuarie 2011 19:21
Asteapta-l. Pana la vreo 55 de ani. Apoi suna-l...
alegro6543
Postat pe 25 Ianuarie 2011 22:07
..incearca..sa-l, uiti..s-au sa fi mai rece fata de el si relatia pe care o, aveti...umpleti timpul liber lasat de el..cu alte, indeletnicire..s-au noi, cunostinte...nu are rost sa investesti, timp si sentimente..in ceva de moment...nimic de viitor...
Sibel_16
Postat pe 26 Ianuarie 2011 15:54
kudika195501
Postat pe 26 Ianuarie 2011 16:03
De la: lyamik, la data 2011-01-25 18:38:35buna...am 21 de ani si de aproape un an ma vad cu un amic care are prietena de 3 ani....am fost impreuna oficial cu un baiat 4 ani...dar ne-am despartit ...am inceput o viatza noua,locuinta noua,oras nou,amici noi....printre care si baiatul acesta X,, e f inteligent,si interesant si ce imi place mie este reuseste sa fie in toate cu un pas inaintea mea...stiam k este cu cnv de cateva luni de zile,nu prea m-am interesat,,ne intelegem perfect si am zis k vreau sa incep un fel de aventura cu el...vroiam genul de relatie in care stiu k nu ma implic emotional in care stiu cum sta treaba....de fapt el era cu fata de 2 ani si se certase vreo 2 luni si intradevar era cu ea de 3 luni knd a inceput cv cu mn....asa a trecut un an...ne vdm si bannnnnnnng m-am indragostit de el...nu mi-a dat sperante k se va desp de fata aceea....dar familia lui il influenteza k tousi sunt de f mult timp si ea e fata cu 2 facultati,ii ofera stabilitate si el are increere imensa in ea...acum a plecat 3 luni la munca in germania...a zis k o sa comunicam,k o sa ma sune.....nush ce sa fac...sa-mi continui viatza sau sa-i dau ragaz si timp de gandire...poate akolo isi va da seama ce vrea in viatza lui....eu nu il inteleg ...voi???


Daca ma uit la poza vad de ce a ales el sa te tavaleasca doar ocazional si nu permanent.
Barbie30_
Postat pe 27 Ianuarie 2011 02:57
nu e vb k imi este greu sa-l astept....dar mi-ar fi placut sa inteleg...o aventura nu duraza un an....dak te culci cu cnv un an...te plictisesti...+ k ne vedeam cu orele....gateam impreuna ne uitam la filme,ne povesteam....inteleg ce vrei sa zici....cu poza de la profilul meu...dar stii cum e...dupa o luna doua...nu mai sunt fata noua din dormitor nuh???
lyamik
Postat pe 27 Ianuarie 2011 18:44
ahhh si ne vedeam zi de zi...vorbeam la telef.....nu e ca si cum ma vedeam cu el de 2 ori pe sapt si atunci stateam in pat...
lyamik
Postat pe 27 Ianuarie 2011 18:45


de fapt... o sa ai raspunsul aici pe un forum oarecare .. ? sau la el direct ?
Histria
Postat pe 27 Ianuarie 2011 18:51
eu sunt o pers f directa...dar el de la inceput a refuzat sa discute despre mn si el sau despre ea si el...mia zis k in ea are f mare incredere k e de aceasi varsta cu el.....26 de ani si eu la 21 nu pot sa-i ofer stabilitate...de ex...incepe cv cu mn eu peste 3 ani daki dau jet o sa am 24 de ani pe knd el o sa aibe 29 ....cik nu e miza asa mare ca si la el....o gandire aiurea....pt k dak ar fi perfect intre ei nu ar mai veni la mn....si dak face lucru acesta dupa 3 ani cu ea...pai dupa 10 ce va face...doar pt k are 2 facultati si mama lui o iubeste???barbatii se multumesc doar cu atat???adik va alegeti partenera dupa asemeanea criterii??
lyamik
Postat pe 27 Ianuarie 2011 19:02
De la: lyamik, la data 2011-01-27 18:44:06nu e vb k imi este greu sa-l astept....dar mi-ar fi placut sa inteleg...o aventura nu duraza un an....dak te culci cu cnv un an...te plictisesti...+ k ne vedeam cu orele....gateam impreuna ne uitam la filme,ne povesteam....inteleg ce vrei sa zici....cu poza de la profilul meu...dar stii cum e...dupa o luna doua...nu mai sunt fata noua din dormitor nuh???


Ai inteles ce-ai vrut...nu-i nimic o sa te prinzi tu pana la urma sau poate nu
Barbie30_
Postat pe 28 Ianuarie 2011 02:47
De la: lyamik, la data 2011-01-25 18:38:35buna...am 21 de ani si de aproape un an ma vad cu un amic care are prietena de 3 ani....am fost impreuna oficial cu un baiat 4 ani...dar ne-am despartit ...am inceput o viatza noua,locuinta noua,oras nou,amici noi....printre care si baiatul acesta X,, e f inteligent,si interesant si ce imi place mie este reuseste sa fie in toate cu un pas inaintea mea...stiam k este cu cnv de cateva luni de zile,nu prea m-am interesat,,ne intelegem perfect si am zis k vreau sa incep un fel de aventura cu el...vroiam genul de relatie in care stiu k nu ma implic emotional in care stiu cum sta treaba....de fapt el era cu fata de 2 ani si se certase vreo 2 luni si intradevar era cu ea de 3 luni knd a inceput cv cu mn....asa a trecut un an...ne vdm si bannnnnnnng m-am indragostit de el...nu mi-a dat sperante k se va desp de fata aceea....dar familia lui il influenteza k tousi sunt de f mult timp si ea e fata cu 2 facultati,ii ofera stabilitate si el are increere imensa in ea...acum a plecat 3 luni la munca in germania...a zis k o sa comunicam,k o sa ma sune.....nush ce sa fac...sa-mi continui viatza sau sa-i dau ragaz si timp de gandire...poate akolo isi va da seama ce vrea in viatza lui....eu nu il inteleg ...voi???


Pai ,nu tu ti-ari dorit " aventura " ta ? Na ai primit-o si te si bate rau si numai in cap te bate . Enjoy and have fun
alexo88
Postat pe 28 Ianuarie 2011 08:44
ti-a spus el sa il astepti? nu! ti-a zis doar ca o sa tina leg cu tine, in sensul de amici .. atunci de ce sa o faci? pt ca el .. bannnnnng!! el se va intoarce la prietena si tu tot cu asteptatul vei ramane ..
zdup
Postat pe 28 Ianuarie 2011 16:26
Crede-ma ca sunt cate unii cu 3 facultati...4 si fara nici o facultate mentala... In fine...tu sti ce vrei de la viata ta
joy_18
Postat pe 28 Ianuarie 2011 22:26
nu...nu il astepta...ti-a zis destul de clar ca nu te vrea pe bune din diverse motive. crede-l, nu avea de ce sa te minta, si vezi-ti de viata ta. daca intalnesti altul, cu atat mai bine. sfat: daca mai incepi o relatie in care nu vrei sa investesti sentimente, alege intotdeauna pe cineva liber, e mai simplu, are mai mult timp (cand vrei tu) si ai loc de intors in caz ca te razgandesti
DayC
Postat pe 29 Ianuarie 2011 02:46
De la: lyamik, la data 2011-01-27 19:02:33si dak face lucru acesta dupa 3 ani cu ea...pai dupa 10 ce va face...doar pt k are 2 facultati si mama lui o iubeste???barbatii se multumesc doar cu atat???adik va alegeti partenera dupa asemeanea criterii??


Nu o vrea pentru ca are doua sau noua facultati si nici pentru ca o iubeste mama lui. O vrea pentru ca, precum vezi pe pielea ta, este femeia care accepta orice. Baiatul isi va trai viata in afara casniciei, iar ea va face cozonaci cu soacra care o iubeste atat de mult.

Si tu pentru ce vrei sa-l astepti? Doar pentru sex? Altfel chiar nu inteleg ce astepti de la el. Sa te ia de nevasta? Adica sa fi tu cea care stai acasa si-i cresti plozii in timp ce el e cu alta? Trebuie sa fii nebun sa-ti doresti asa ceva.
rashela
Postat pe 29 Ianuarie 2011 06:47
De la: rashela, la data 2011-01-29 06:47:52
De la: lyamik, la data 2011-01-27 19:02:33si dak face lucru acesta dupa 3 ani cu ea...pai dupa 10 ce va face...doar pt k are 2 facultati si mama lui o iubeste???barbatii se multumesc doar cu atat???adik va alegeti partenera dupa asemeanea criterii??


Nu o vrea pentru ca are doua sau noua facultati si nici pentru ca o iubeste mama lui. O vrea pentru ca, precum vezi pe pielea ta, este femeia care accepta orice. Baiatul isi va trai viata in afara casniciei, iar ea va face cozonaci cu soacra care o iubeste atat de mult.

Si tu pentru ce vrei sa-l astepti? Doar pentru sex? Altfel chiar nu inteleg ce astepti de la el. Sa te ia de nevasta? Adica sa fi tu cea care stai acasa si-i cresti plozii in timp ce el e cu alta? Trebuie sa fii nebun sa-ti doresti asa ceva.

Asa cred si eu.
M-am uitat la poze, este o fata fff frumoasa, poate lui ii e si teama sa nu o piarda la un monet dat, pe cand iubita oficiala e atat de fraiera incat nici nu isi da seama ca e inselata, de aia o iubeste si soacra, ca iubeste pe fiul ei neconditionat. Poate iubita neoficiala nu ar accepta sa fie inselata, ori si-ar da seama imediat cand ar fi inselata si s-ar certa, cine stie. Eu zic sa-l lasi cu cea cu care este de 3 ani... intreaba-te daca ti-ar place sa fii inselata de el si afli singura raspunsul la intrebarea "daca se merita sa lupti pt el". Pt ca lui ii sta in fire sa insele, sa nu crezi ca daca te alege pe tine, nu te va insela si pe tine la un moment dat...
anutzzaa
Postat pe 29 Ianuarie 2011 12:34
e prima data cand scriu pe acest forum , asta pentru ca nu ma consider o persoana in masura sa dau sfaturi ,
dar cu toata sinceritatea , iti spun ca orice femeie sau mai bine zis orice persoana , ar trebui sa se gandeasca daca nu cumva merita mai mult decat locul doi in viata cuiva , din ceea ce am vazut mereu in jurul meu , referitor la astfel de cazuri , acesti barbati care isi inseala sotia cu amanta si amanta cu alta(dar e valabil si ptr femei) , niciodata dar NICIODATA nu se vor desparti de partenerele sa le spunem oficiale , pentru una din celelalte , daca ar fi vrut sa fie cu tine si doar cu tine ar fi facut un pas catre asta inca de la inceputul relatiei voastre , ai si specificat ca nu ti-a dat sperante ca se va desparti de ea ptr tine .
sincer ,...indeparteaza-te de el .indraznesc sa iti spun asta ptr ca am trecut prin ceva asemanator , insa mult mai grav si mai complicat, dupa ce am descoperit ceva f important ceea ce a fost cauza ptr care ne-am despartit chiar daca il iubeam devastator de mult, am mai comunicat doar vreo 2 saptamani, ptr ca insista sa imi dea explicatii , ...., dar presupun ca sti cum e vb aia "boala lunga moarte sigura"

noi iti dam sfaturi , insa tu si numai tu esti cea care hotaraste ce e mai bine ptr ea, iti doresc doar ca decizia ce o vei lua sa iti aduca multa fericire

mult noroc
unteca
Postat pe 30 Ianuarie 2011 00:25
buna,unteca.eu sunt pe punctul de a ma desparti de prietenul meu....pentru simplul motiv ca nu il suport pe fratele lui,mai mic cu 2 ani..asta ma ingrozeste,pentru ca de multe ori raman pe locul 2,in detrimentul fratelui.in cazul meu nu e vorba de alta femeie,e chiar mai rauuuuuuuuuuuuuuu.cum as putea sa il conving pe prietenul meu sa il lase sa se descurce si singur si noi sa ne vedem de relatia noastra?
liutzaa
Postat pe 30 Ianuarie 2011 00:41
Eu as spune sai dai papuci ca ci barbati mai sunt asta este parerea mea.
mysulica
Postat pe 30 Ianuarie 2011 19:56
nu cred ca e vorba ca barbatii se multumesc "cu atat"....insa ea este prietena lui de 3 ANI....probabil ca tine la ea din moment ce este cu ea de atata...iar tu esti doar persoana pe care o "utilizeaza" din cand in cand tu ca femeie chiar te complaci in asemenea situatii???? nu ai pic de demnitate in tine..? nu te respecti deloc? tu singura ai specificat la inceput ca vrei doar o aventura..acum ce ai pretentia?? ca el sa o paraseasca pe ea sa vina la tine???? asta fii sigura ca nu se va intampla niciodata...asa ca veziti de viata ta,el nu e pentru tine
steffy91
Postat pe 30 Ianuarie 2011 20:46
salut, uite si eu am avut o astfel de ''iubire'' insa ceva mai complicata. aveam un iubit aici in tara relatia noastra a decurs cam stramb la inceput insa pe parcurs lucrurile pareau ca searanjeaza, ne-am mutat impreuna(tipul era doar cu mine), insa intr-o zi i-a venit viza si s-a mutat in canada, a promis ca va veni inapoi dupa cateva luni insa au trecut cam 3 ani de atunci, relatia s-a racit clar dupa asa dusmani: 7000km si 3 ani sunt niste dusmani ai dragostei de temut, asa ca anul trecut in iulie mi-am luat inima in dinti si mi-am zis sa nu mai astept ca nu avea nici un rost, mi-am refacut viata cu altcineva demn de iubirea mea insa acum ''fostu'' ma tot acuza desi am certitudinea ca si el si-a rafacut viata nu stiu ce mai incearca. revenind la ale noastre , parerea mea ar fi sa faci la fel ca mine., nu astepta si tu ani intregi aiurea, viata e frumoasa si merita traita, nu se termina lume in el oricat de bun ar fi, eu zic ca nu te merita daca are si pe altcineva. asa cum nici cel din canada nu ma merita pe mine. multa bafta!
kapsunica
Postat pe 30 Ianuarie 2011 21:24
va multumesc pt sfaturi...aveam nevoie sa aud pareri si din partea persoanelor dinafara situatiei...poate asa e...e cu ea de 3 ani..sentimente ...obisnuinta...certitudine+ k poate sa insele fara ca ea sasi dea seama...e perfect,zic eu...eu pt el sunt ceva trecator si probabil usor de inlocuit...el fiind plecat eu mam decis sa ma indepartez...sami vad de viatza mea...nu zic kmi va fi usor dar nici asa nu mai pot....cnv mia spus kndva k dak el ar fi o persoana deosebita mar pretui...dak stau si gandesc la rece el nu are nici o vina...eu am crezut in el cu toate k eram constienta k nu se merita...pt k eu credeam k avand rabdare va vedea cei mai bun pt el...si asa e..probabil a vzt cei mai bun pt el...si acel lucru nu sunt eu....
lyamik
Postat pe 30 Ianuarie 2011 21:53
De la: lyamik, la data 2011-01-30 21:53:14va multumesc pt sfaturi...aveam nevoie sa aud pareri si din partea persoanelor dinafara situatiei...poate asa e...e cu ea de 3 ani..sentimente ...obisnuinta...certitudine+ k poate sa insele fara ca ea sasi dea seama...e perfect,zic eu...eu pt el sunt ceva trecator si probabil usor de inlocuit...el fiind plecat eu mam decis sa ma indepartez...sami vad de viatza mea...nu zic kmi va fi usor dar nici asa nu mai pot....cnv mia spus kndva k dak el ar fi o persoana deosebita mar pretui...dak stau si gandesc la rece el nu are nici o vina...eu am crezut in el cu toate k eram constienta k nu se merita...pt k eu credeam k avand rabdare va vedea cei mai bun pt el...si asa e..probabil a vzt cei mai bun pt el...si acel lucru nu sunt eu....


E bine ca ai ajuns sa iei decizia asta...iti doresc sa te si tii de ea. Stii este o vorba ''nu e nebun cine cere, e nebun cine da''...exact asa si la voi...cum tu bine ai observat...el s-a gandit sa incerce...daca se poate bine, daca nu asta e...se gaseste una pana la urma...
pinguina
Postat pe 30 Ianuarie 2011 22:28
deci pana la urma ai vrut o relatie fara obligatii,asta ai obtinut ce vrei mai mult de atat, te-a gasit iubirea acum???cum dracu sa ai o aventura timp de un an de zile??!! tu ai incercat dupa acea relatie esuata de 4 ani sa te distrezi si singurul lucru pe care l-ai fct este ca acum suferi mai mult decat acum un an,ca iubesti dar nu esti iubita....tu pt el nu esti decat roata de rezerva.Maturizeazate si gasesteti un alt gagic
euanca
Postat pe 30 Ianuarie 2011 22:51
ma bukur k in final ai inteles acest baiat nu iti apartine si nikiodata nu iti va apartine ;) e al alteia ..obisnuieste te cu ideea succes!!!
steffy91
Postat pe 31 Ianuarie 2011 20:42
Nici nu incerca sa il intelegi ...esti tanara ...si baieti gasesti pe toate drumurile ca el...dar daca asta iti doresti asta vei avea...
kudika105006
Postat pe 8 Martie 2011 14:25
De la: kudika_pudika, la data 2011-01-25 19:21:17Tu nu esti "girlfriend material" in ochii lui. Daca erai, nu te tinea roata de rezerva.

Si eu nu inteleg ce e asa de minunat si de iubit la unul care isi inseala gagica?

Cauta-ti un barbat doar pentru tine.

nu intotdeauna e asa, as fi fost de aceeasi parere daca nu as fi ajuns sa o patesc.
felixcat
Postat pe 8 Martie 2011 21:57
tu nu l intelegi pe el???? sa nu ai tupeu sa i ceri explicatii sau sa i ceri sa se desparta de fata aia. tu in ochii lui esti ca o amanta...daca ai acceptat sa fii a 2 a e clar ce parere reala are el despre tine. plus ca nu inteleg cum poti tu sa ai inredere in el cand maine poimaine te poate insela si pe tine:)) e clar ce fel de barbat e;) si ce fel de femeie esti tu cand alteia ii faci rau. roata se intoarce..ai grija
sofia_maria
Postat pe 11 Martie 2011 09:57
Dap...sincer eu nu inteleg ce se intampla cu femeile din ziua de azi...Ce e atat de interesant sa fii cu un barbat care are o relatie stabila cu altcineva? Este excitant? ...Poate...Fara compromisuri?...Clar!... Si daca voi ati stabilit de la inceput tipul de relatie pe care il veti avea, atunci eu nu inteleg de ce ai atatea intrebari...
Speri sa se desparta de iubita lui, cu care are o legatura stransa (altfel nu statea cu ea in timp ce isi facea de cap cu tine) doar pentru ca ii place sa se distreze cu tine din cand in cand? Ce fel de peroana esti tu, daca nu iti pasa ca el are o relatie stabila si daca nu te gandesti la raul pe care il provoci persoanei de langa el?
Ma intreb oare nu exista si barbati liberi? Sau daca iti place de unul care este luat de ce nu astepti sa se desparta si apoi sa te arunci in bratele lui cand are el chef? Chiar nu se poate altfel decat in trei?
Si asta cu parintii care il influenteaza este o mare tampenie! Nu influenteaza nimeni pe nimeni daca nu are cu ce! Adica el daca nu ar iubi-o pe iubita lui nu ar mai pleca urechea la nimeni si ar aparea cu tine la usa parintiilor....deci...concluzi a o poti trage si singurica !
verraa
Postat pe 1 Mai 2011 11:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce sunt barbatii atat de reci uneori ?! 54 De la: franziska_eu 2 Ianuarie 2012 10:58
Pentru cei care si-au refacut viata cu amanta 20 De la: Barbie30 2 Septembrie 2010 10:25
logica si barbatii sau despre reguli nescrise(care nu se incalca) 42 De la: Timeea1 7 Octombrie 2009 15:16
santajul sentimental 42 De la: kudika491285 30 Decembrie 2011 15:53
S-a ajuns aici, greseala mea.. 5 De la: kudika_1000573 7 Septembrie 2016 19:17