Setari Cookie-uri

Ghid de folosinta a barbatului

In caz ca a mai fost discutat acest subiect, nu va suparati pe mine mai bine imi dati linkul sa ajung acolo si sa ma dumiresc. Multam.
deci.
Intrebari:
1. cam la cit timp dupa o prima intilnire si o relatie scurta, se dumireste dumnealui ca vrea mai mult ....gen locuit impreuna, casatorie
2. daca nu are copii, cit ii e de greu sa te accepte pe tine cu plodul?
3. sau......daca are si el copii.....ramine aceeasi intrebare de la pct2.
4. La ce varsta se dumireste barbatul (divortat 1 data) ca EA e ceea ce cauta....sau cauta bezmetic ani si ani....? ce conteaza, varsta, educatia, religia, cetatenia, zodia....(nu mai gasesc altele) ?
5. Bun.... dar cind sint astea rezolvate......se poate ca la a 2a relatie sa fie mai serios ca la prima ?

daca mai imi amintesc si altele......vor urma
pupici sim astept
_iluzie_
Postat pe 19 Ianuarie 2009 11:46
De la: _iluzie_, la data 2009-01-19 11:46:51In caz ca a mai fost discutat acest subiect, nu va suparati pe mine mai bine imi dati linkul sa ajung acolo si sa ma dumiresc. Multam.
deci.
Intrebari:
1. cam la cit timp dupa o prima intilnire si o relatie scurta, se dumireste dumnealui ca vrea mai mult ....gen locuit impreuna, casatorie
2. daca nu are copii, cit ii e de greu sa te accepte pe tine cu plodul?
3. sau......daca are si el copii.....ramine aceeasi intrebare de la pct2.
4. La ce varsta se dumireste barbatul (divortat 1 data) ca EA e ceea ce cauta....sau cauta bezmetic ani si ani....? ce conteaza, varsta, educatia, religia, cetatenia, zodia....(nu mai gasesc altele) ?
5. Bun.... dar cind sint astea rezolvate......se poate ca la a 2a relatie sa fie mai serios ca la prima ?

daca mai imi amintesc si altele......vor urma
pupici sim astept



1-depinde th man......altii vor imediat.......iar unii......niciodata.sau mai tarziu...ma refer la locuit impreuna........casatorie......
2-sunt barb care accepta femeia cu copil......aceea sunt barb care pt ei nu conteaza daca e al lui sau al altui barb......vor doar sa fie cu pers iubita ......
3-in cazul daca are si el copil......e mai usor........accepta cu usurinta .............
4-unii barb cauta tot timpul pana ajung la un moment dat sa o accepte pe una.....pur si simplu satul de cautari..........pt unii conteaza varsta ..pt altii nu......acum depinde si de barb.........religia ,cetatenia,zodia e prea mult........e ca si cum ..la 1 intalnire ai intreba astfel de lucruri ......si daca nu e pe placul tau cauti mai departe..................
5-acum......daca tipul e cel care a gresit in relatie ......urmatoare va tine cu dintii de ea........daca nu e el.......cel care a calcat stramb......v-a cauta pana se va plictisi....dar la unii norocosi.........va aparea la un moment dat ceea ce isi doresc...........
dar cum in ziua de azi...bosorogii cauta femei tinere ....sunt sigura ca vor avea mult noroc..........
portitza_Maria
Postat pe 19 Ianuarie 2009 12:05
De la: _iluzie_, la data 2009-01-19 11:46:51In caz ca a mai fost discutat acest subiect, nu va suparati pe mine mai bine imi dati linkul sa ajung acolo si sa ma dumiresc. Multam.
deci.
Intrebari:
1. cam la cit timp dupa o prima intilnire si o relatie scurta, se dumireste dumnealui ca vrea mai mult ....gen locuit impreuna, casatorie
2. daca nu are copii, cit ii e de greu sa te accepte pe tine cu plodul?
3. sau......daca are si el copii.....ramine aceeasi intrebare de la pct2.
4. La ce varsta se dumireste barbatul (divortat 1 data) ca EA e ceea ce cauta....sau cauta bezmetic ani si ani....? ce conteaza, varsta, educatia, religia, cetatenia, zodia....(nu mai gasesc altele) ?
5. Bun.... dar cind sint astea rezolvate......se poate ca la a 2a relatie sa fie mai serios ca la prima ?

daca mai imi amintesc si altele......vor urma
pupici sim astept


ufff, de-as fi atotstiutoare..... asa iti raspund din experienta mea si din ce stiu eu
1. depinde de la om la om si cu ce intentii a inceput acea relatie
2. cam greu, sunt egoisti, de fel
3. tind sa cred ca mai usor
4. eu zic ca ceea ce conteaza este maturitatea emotionala, inteligenta sociala si educatia; deci nu pot da o varsta
5. eu zic raspicat, DA
kitty_krieger
Postat pe 19 Ianuarie 2009 12:37
multumesc de promptitudine fetelor.
acela de care este vorba, l-am cunoscut de o luna de zile, in care am incercat sa ne cunoastem, relatia acum se continua intr-o rel la distanta......si e dificil pt mine sa inteleg REAL un barbat, dorintele, prioritatile lui......( sintem de virsta cam identica).....iar el a fost parasit....si are si copii....
pupici
_iluzie_
Postat pe 19 Ianuarie 2009 12:46
eu cred ca unii nu se dumiresc niciodata! barbatii nu prea stiu ce vor, iar cand afla in sfarsit, de cele mai multe ori e prea tarziu... cam asta am aflat eu pe propria piele. si cand mai sunt si copii implicati... cred ca se sperie si mai rau! poate ca nu sunt "sexul tare" pana la urma... sunt doar niste "copii mari" care cauta alinare langa o femeie care sa tina locul mamei... parerea mea!
missalexandra
Postat pe 19 Ianuarie 2009 13:16
De la: _iluzie_, la data 2009-01-19 12:46:15multumesc de promptitudine fetelor.
acela de care este vorba, l-am cunoscut de o luna de zile, in care am incercat sa ne cunoastem, relatia acum se continua intr-o rel la distanta......si e dificil pt mine sa inteleg REAL un barbat, dorintele, prioritatile lui......( sintem de virsta cam identica).....iar el a fost parasit....si are si copii....
pupici



Depinde de la om la om..insa dupa o relatie esuata la a 2a trebuie sa fii mult mai rationala si mai atenta...v-ati cunoscut de o luna? Hmm...eu zic sa te mentii cu picioarele pe pamant

Postat pe 19 Ianuarie 2009 13:21
scuze de deranj...Am nevoie de voturile tuturor la http://www.kudika.ro/comunitate/concurs/view_item/147861.html Sunt legata de maini si de picioare, nu pot decat sa depind de bunavointa fiekruia. Ma puteti vota pe mine si logodnicul meu o data la 24 de ore. Sper din suflet sa va mai ganditi din cand in cand si la mine... Scuze din nou de deranj!
raluk4coco
Postat pe 19 Ianuarie 2009 13:24
De la: _iluzie_, la data 2009-01-19 12:46:15multumesc de promptitudine fetelor.
acela de care este vorba, l-am cunoscut de o luna de zile, in care am incercat sa ne cunoastem, relatia acum se continua intr-o rel la distanta......si e dificil pt mine sa inteleg REAL un barbat, dorintele, prioritatile lui......( sintem de virsta cam identica).....iar el a fost parasit....si are si copii....
pupici

stii cume vorba aia cu ciorba si iaurtul...ia-l usor si descoperiti-va incet-incet
kitty_krieger
Postat pe 19 Ianuarie 2009 13:30
De la: raluk4coco, la data 2009-01-19 13:24:39scuze de deranj...Am nevoie de voturile tuturor la http://www.kudika.ro/comunitate/concurs/view_item/147861.html Sunt legata de maini si de picioare, nu pot decat sa depind de bunavointa fiekruia. Ma puteti vota pe mine si logodnicul meu o data la 24 de ore. Sper din suflet sa va mai ganditi din cand in cand si la mine... Scuze din nou de deranj!

iar pe tine pe bune de nu te raportez, strici toate topicurile
kitty_krieger
Postat pe 19 Ianuarie 2009 13:30
Dedicatie pt fete :
http://www.you-tube.ro/despre-tine-cnt-v77657.html

stiu ca e devreme.....dar e departe !

multumesc
_iluzie_
Postat pe 19 Ianuarie 2009 13:37
si pana la urma unde draku e manualul ala?
anderson
Postat pe 20 Ianuarie 2009 01:20
De la: anderson, la data 2009-01-20 01:20:16si pana la urma unde draku e manualul ala?


Pai, dragule, din toate "instructiunile" primite de la voi....s-ar putea contura un MANUAL.
deci, pune-te la treaba si da si tu cu parerea ....
_iluzie_
Postat pe 20 Ianuarie 2009 10:25
De la: raluk4coco, la data 2009-01-19 13:24:39scuze de deranj...Am nevoie de voturile tuturor la http://www.kudika.ro/comunitate/concurs/view_item/147861.html Sunt legata de maini si de picioare, nu pot decat sa depind de bunavointa fiekruia. Ma puteti vota pe mine si logodnicul meu o data la 24 de ore. Sper din suflet sa va mai ganditi din cand in cand si la mine... Scuze din nou de deranj!


fata esti dusa cu capul?! ti-au mai zis si altii... mai cara-te de aici cu logodnicul tau cu tot ca ne-ai disperat!
missalexandra
Postat pe 20 Ianuarie 2009 16:59
De la: raluk4coco, la data 2009-01-19 13:24:39scuze de deranj...Am nevoie de voturile tuturor la http://www.kudika.ro/comunitate/concurs/view_item/147861.html Sunt legata de maini si de picioare, nu pot decat sa depind de bunavointa fiekruia. Ma puteti vota pe mine si logodnicul meu o data la 24 de ore. Sper din suflet sa va mai ganditi din cand in cand si la mine... Scuze din nou de deranj!



nu e nici un deranj.......data viitoare imi iau usa
portitza_Maria
Postat pe 20 Ianuarie 2009 17:01

daaaaa.....io nu stiam ca iti trebuie un ghid ca sa utilizezi barbatul

stiam ca daca il iubesti, tii la el.....si el este ok, si te iubeste si el.....totul decurge de la sine
restul sunt mici detalii, dar care sunt la fel de importante
nu degeaba se spune ca " micile detalii fac deliciul vietii "

_fantoma_
Postat pe 20 Ianuarie 2009 17:10
De la: vas25, la data 2009-01-20 17:10:16
daaaaa.....io nu stiam ca iti trebuie un ghid ca sa utilizezi barbatul

stiam ca daca il iubesti, tii la el.....si el este ok, si te iubeste si el.....totul decurge de la sine
restul sunt mici detalii, dar care sunt la fel de importante
nu degeaba se spune ca " micile detalii fac deliciul vietii "





off...vezi de aia esti tu insurat................
portitza_Maria
Postat pe 20 Ianuarie 2009 17:12

ba bine ca nu
_fantoma_
Postat pe 20 Ianuarie 2009 17:14
Asa ca, dragule.....da-ti cu parerea nu doar da sfaturi asa pe ocolite.....
_iluzie_
Postat pe 21 Ianuarie 2009 10:12
De la: _iluzie_, la data 2009-01-21 10:12:19Asa ca, dragule.....da-ti cu parerea nu doar da sfaturi asa pe ocolite.....

Si sa stii de la mine, o data ce ai trecut printr-o casatorie, si mai ai si un copil iti este ffff greu sa iti fie "clar" si sa ai incredere. Mai ales ca noi femeile ne asteptam la asa mult/ multe din partea sexului opus.....ca sa nu zic puternic, ca nu e intotdeuna asa.
deci....astept cuvint inainte de la tine....
_iluzie_
Postat pe 21 Ianuarie 2009 10:14
Nimeni ?
_iluzie_
Postat pe 21 Ianuarie 2009 13:59
De la: _iluzie_, la data 2009-01-21 13:59:10Nimeni ?


cred ca ti-ai dat singura raspuns: ILUZIE! totul e iluzie...
missalexandra
Postat pe 22 Ianuarie 2009 10:03
prea tare ar fi sa para un manual asa k si pt masinile de spalat... doamne sa scrie acolo la ora 7 rasucesti butonu pana la prespalare....:)) da ar fi funy dar din pacate nu exista asa ceva...si parerea mea e k nu prea devin barbatii mult mai responsabili dupa o casnicie sau rel esuata...asta bineinteles k tine de la om la om si de conditiile in care acea casnicie sau rel a luat sfarsit...
bruneagra25
Postat pe 22 Ianuarie 2009 10:19
De la: bruneagra25, la data 2009-01-22 10:19:39 prea tare ar fi sa para un manual asa k si pt masinile de spalat... doamne sa scrie acolo la ora 7 rasucesti butonu pana la prespalare....:)) da ar fi funy dar din pacate nu exista asa ceva...si parerea mea e k nu prea devin barbatii mult mai responsabili dupa o casnicie sau rel esuata...asta bineinteles k tine de la om la om si de conditiile in care acea casnicie sau rel a luat sfarsit...

draga mea, daca ar fi asa ne-am plictisi naibii de tot! iti dai seama? sa nu mai ai la cine sa tipi cand tu tocmai ai facut ordine si el isi arunca hainele peste tot, sa nu mai ai pe cine cicali... hmmmm!!! prea plictisitor pentru mine!

Postat pe 22 Ianuarie 2009 10:24
De la: bruneagra25, la data 2009-01-22 10:19:39 prea tare ar fi sa para un manual asa k si pt masinile de spalat... doamne sa scrie acolo la ora 7 rasucesti butonu pana la prespalare....:)) da ar fi funy dar din pacate nu exista asa ceva...si parerea mea e k nu prea devin barbatii mult mai responsabili dupa o casnicie sau rel esuata...asta bineinteles k tine de la om la om si de conditiile in care acea casnicie sau rel a luat sfarsit...


DA, la ora 10 rotesti butonul SEX 2 ore ( prespalare,spalare,clatire cu balsam )
wow, mi-ar place! De cite ori vrei.
Din pacate adevar grait-ai.....dar nu stii niciodata pina nu incerci....
Si acest ghid, oricum ne-ar scutii de atitea intrebari la care nu vom afla niciodata un raspuns clar. pt ca mintea barbatului e tare imbirligata.....

_iluzie_
Postat pe 22 Ianuarie 2009 14:43
Hmm...hmmm...imi dregeam vocea in ideea ca incerc sa-i dau si eu un raspuns domnisoarei cu topicul.Asadar, nu mai stiu care era ordinea exacta a intrebarilor insa pot expune niste leme care mai tarziu ma vor ajuta in expunerea teoremei:1. Barbatii nu plang niciodata, sau cel putin nu plang dupa o femeie decat daca au iubit-o;2.Barbatii nu sunt parasiti ci aleg singuri sa-si definitiveze destinul;3.Barbatilor le plac copiii;4.Barbatii sunt din nastere cerebrotoni asa ca au un plan pentru orice;5.Femeile tind mai rapid catre depresie decat barbatii.TEOREMA: Barbatii divorteaza de partenera pe care au jurat sa o cinsteasca si care le-a purtat copiii doar pentru ca ea nu a inteles ca ei au intrat intr-un plan care nu este al lor, ca drept urmare ei tind sa-si fauresca un altul.
Consecinte:- barbatii fosti casatoriti mai intai de toate evalueaza o femeie destul de multa vreme pana a se hotara sa faca un pas decisiv, perioada care poate ajunge si la cativa ani...
- sunt rezistenti la tot felul de subterfugii ale femeilor care incarca sa-i atraga intr-o capcana, deoarece sunt botezati cu focul casatoriei
- copiii lor nu conteaza din cate relatii au fost obtinuti, ei avand acelasi coltisor in inima lor
Se pare ca ultima lema nu a fost folosita, asa ca voi lasa la latitudinea ta sa o folosesti dupa bunul plac.
jenesaispas
Postat pe 22 Ianuarie 2009 20:52
De la: bruneagra25, la data 2009-01-22 10:19:39 prea tare ar fi sa para un manual asa k si pt masinile de spalat... doamne sa scrie acolo la ora 7 rasucesti butonu pana la prespalare....:)) da ar fi funy dar din pacate nu exista asa ceva...si parerea mea e k nu prea devin barbatii mult mai responsabili dupa o casnicie sau rel esuata...asta bineinteles k tine de la om la om si de conditiile in care acea casnicie sau rel a luat sfarsit...


probabil ca mai responsabili nu
dar cu siguranta se gandesc mai bine la anumite lucruri pe care stiu ca le-au gresit in trecut
_fantoma_
Postat pe 23 Ianuarie 2009 10:44
multumesc de raspunsuri :*
_iluzie_
Postat pe 23 Ianuarie 2009 16:38
De la: jenesaispas, la data 2009-01-22 20:52:53Hmm...hmmm...imi dregeam vocea in ideea ca incerc sa-i dau si eu un raspuns domnisoarei cu topicul.Asadar, nu mai stiu care era ordinea exacta a intrebarilor insa pot expune niste leme care mai tarziu ma vor ajuta in expunerea teoremei:1. Barbatii nu plang niciodata, sau cel putin nu plang dupa o femeie decat daca au iubit-o;2.Barbatii nu sunt parasiti ci aleg singuri sa-si definitiveze destinul;3.Barbatilor le plac copiii;4.Barbatii sunt din nastere cerebrotoni asa ca au un plan pentru orice;5.Femeile tind mai rapid catre depresie decat barbatii.TEOREMA: Barbatii divorteaza de partenera pe care au jurat sa o cinsteasca si care le-a purtat copiii doar pentru ca ea nu a inteles ca ei au intrat intr-un plan care nu este al lor, ca drept urmare ei tind sa-si fauresca un altul.
Consecinte:- barbatii fosti casatoriti mai intai de toate evalueaza o femeie destul de multa vreme pana a se hotara sa faca un pas decisiv, perioada care poate ajunge si la cativa ani...
- sunt rezistenti la tot felul de subterfugii ale femeilor care incarca sa-i atraga intr-o capcana, deoarece sunt botezati cu focul casatoriei
- copiii lor nu conteaza din cate relatii au fost obtinuti, ei avand acelasi coltisor in inima lor
Se pare ca ultima lema nu a fost folosita, asa ca voi lasa la latitudinea ta sa o folosesti dupa bunul plac.


helloo - pana nu i de acord femeia - barbatul nu poate face nik, daca nu primeste semnalul de incuviintare ca poate actiona, asa ca - tot fem le stau la conducere. tot noi ii dirijam cum vrem , treb doar sa i refuzam putin la inceput si ai nostri vor fi, dar - treb sa fim tari cu firea, nu i de joaca.
amazonegirl_4reallove
Postat pe 27 Martie 2009 16:25
De la: _iluzie_, la data 2009-01-19 11:46:51In caz ca a mai fost discutat acest subiect, nu va suparati pe mine mai bine imi dati linkul sa ajung acolo si sa ma dumiresc. Multam.
deci.
Intrebari:
1. cam la cit timp dupa o prima intilnire si o relatie scurta, se dumireste dumnealui ca vrea mai mult ....gen locuit impreuna, casatorie
2. daca nu are copii, cit ii e de greu sa te accepte pe tine cu plodul?
3. sau......daca are si el copii.....ramine aceeasi intrebare de la pct2.
4. La ce varsta se dumireste barbatul (divortat 1 data) ca EA e ceea ce cauta....sau cauta bezmetic ani si ani....? ce conteaza, varsta, educatia, religia, cetatenia, zodia....(nu mai gasesc altele) ?
5. Bun.... dar cind sint astea rezolvate......se poate ca la a 2a relatie sa fie mai serios ca la prima ?

daca mai imi amintesc si altele......vor urma
pupici sim astept



ooopss
1.depinde ce isi doreste el in acel moment.daca realizeaza pe parcurs k e totul bine,atunci poate se va gandi..daca nu vrea sa se lege la cap,va amana momentul.. iar daca va avea dubii in privinta relatiei probabil o va termina
2.si 3.nu as accepta niciodata un barbat care are un copil din alta casatorie,mai ales daca eu nu am, nu vreau sa cresc copilul nimanui
4.sunt cam mika sa raspund la intrebarea asta
5.toate relatiile sunt diferite,nu poti sa stii niciodata ce iese
SweetHappyButterfly
Postat pe 27 Martie 2009 17:09

cu timpul iti vei schimba parerea si ptr punctele 2 si 3 sweet
_fantoma_
Postat pe 27 Martie 2009 17:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Intalnirea mea cu un Iranian 51 De la: kudika_981982 25 Aprilie 2015 20:00
Sex vs tratamente cosmetice 71 De la: roz5blue6lila7 22 Decembrie 2010 19:12
oare ar trebui sa-l uit? 14 De la: andreea1976 23 Mai 2009 11:45
RARSPUNS URGENT 12 De la: elenacortojan 11 Februarie 2010 16:50
fost afemeiat=prieten fidel in prezent 3 De la: kudika073327 6 Noiembrie 2009 12:02