Setari Cookie-uri

Il vreau inapoi...

Citesc de o perioada povestile voastre de viata si m-am regasit de multe ori in acestea. Acum, indraznesc sa va cer si eu ajutorul.
Traiesc si eu o poveste de dragoste cu bune si cu rele. Totul a inceput in august anul trecut, cand l-am cunoscut la nunta unor prieteni, eu fiind singura de o buna bucata de timp, astfel ca imi doream mult sa iubesc si sa fiu iubita. Pana acu cateva zile relatia noastra a functionat bine... spun eu, dar datorita compromisurilor mele, el fiind o persoana foarte incapatanata, orgolioasa si ambitoasa. El fecioara, eu taur. Prin firea mea si eu sunt incapatanata, si accept cu greu schimbari in viata mea, astfel ca au fost certuri destule in relatia noasta, dar, de fiecare data, impreuna... treceam peste ele.
Acum, ultima noastra cearta a fost, spun eu... din cauza mea. De ce spun asta? Am avut o zi mai proasta amandoi, venise la mine mai abatut ca de obicei, iar eu, in loc sa-l bine dispun, dintr-o discutie in alta, am pomenit de ultima noastra cearta. S-a enervat.... si... a plecat! Acum, ce e mai rau, nu-mi mai raspunde la telefon,...eu sufar.... si nu stiu ce sa fac pentru ca il iubesc. Si el ma iubeste, dar mi-e frica ca vrea sa renunte la relatia noastra! Cum sa fac sa sa-l aduc inapoi? Daca puteti sa-mi dati un sfat.... va multumesc!
kika
Postat pe 1 Februarie 2009 20:15
Discuta cu el, daca tu crezi ca ai gresit, spune-i asta. daca nu raspunde, trimite mesaj, spune-i ca vrei sa vorbiti normal..comunicarea e f importanta.
DeeaCatalina
Postat pe 1 Februarie 2009 22:39
Daca il iubesti vei gasi o modalitate sa-i vorbesti,sa-i spui ca ai gresit.Nu sta sa-ti plangi de mila ci actioneaza,recucereste-l sau o va face alta in locul tau!Succes!
Maddalyna
Postat pe 2 Februarie 2009 10:33
vorbeste cu el...daca il iubesti cu adevarat, fa tot posibilul, lasa orgoliul pana nu e prea tarziu...in iubire, orgoliul nu si are rostul ;)
mayta
Postat pe 2 Februarie 2009 12:27
dak il iubesti lasa-l un pic (2-3 zile) sa se linisteasca sa se calmeze...dak il presezi cu tel si sms nu rez nik...lasa-l 2 zile dupa care trimitei un sms simplu scurt si la obiect prin care sa-i explici k vrei sa vb cu el dar sa-i dai de inteles si k iti lipseste,fff imp nu te pune pe tine pe primul loc in sms cu "ai facut ,ai dres..." pt k ati fost impreuna cand sa-u intamplat acele lucruri si e vina lu' amandoi parerea mea...comunik cu el dar nu la nervi pt k nu se va rez nik,lasa-l un pic sa simta k ii lipsesti...bafta...
bruneagra25
Postat pe 2 Februarie 2009 12:33
De la: bruneagra25, la data 2009-02-02 12:33:51dak il iubesti lasa-l un pic (2-3 zile) sa se linisteasca sa se calmeze...dak il presezi cu tel si sms nu rez nik...lasa-l 2 zile dupa care trimitei un sms simplu scurt si la obiect prin care sa-i explici k vrei sa vb cu el dar sa-i dai de inteles si k iti lipseste,fff imp nu te pune pe tine pe primul loc in sms cu "ai facut ,ai dres..." pt k ati fost impreuna cand sa-u intamplat acele lucruri si e vina lu' amandoi parerea mea...comunik cu el dar nu la nervi pt k nu se va rez nik,lasa-l un pic sa simta k ii lipsesti...bafta...


exact ce ti-as fi spus si eu..
ioana_2009
Postat pe 2 Februarie 2009 12:46
Multumesc fetelor pentru sfaturi, nu l-am mai sunat ieri si sper sa pot sa nu-l sun nici azi! Maine am sa-i scriu sms, si sper ca va fi bine! Daca nu... inseamna ca nu am reusit sa-l fac sa ma iubeasca destul de mult :(. Sa auzim de bine!
kika
Postat pe 2 Februarie 2009 13:28
De la: kika, la data 2009-02-02 13:28:59Multumesc fetelor pentru sfaturi, nu l-am mai sunat ieri si sper sa pot sa nu-l sun nici azi! Maine am sa-i scriu sms, si sper ca va fi bine! Daca nu... inseamna ca nu am reusit sa-l fac sa ma iubeasca destul de mult :(. Sa auzim de bine!

si pana la urma ce sa intamplat sa rezolvat??
kudika005063
Postat pe 31 Martie 2009 19:45
De la: kudika005063, la data 2009-03-31 19:45:38
De la: kika, la data 2009-02-02 13:28:59Multumesc fetelor pentru sfaturi, nu l-am mai sunat ieri si sper sa pot sa nu-l sun nici azi! Maine am sa-i scriu sms, si sper ca va fi bine! Daca nu... inseamna ca nu am reusit sa-l fac sa ma iubeasca destul de mult :(. Sa auzim de bine!

si pana la urma ce sa intamplat sa rezolvat??



S-au impacat si au trait amandoi pana la adanci batraneti!
bl_de
Postat pe 1 Aprilie 2009 12:04
:) da, ai dreptate, atunci s-au impacat dar din pacate nu a tinut foarte mult! De fapt a mai tinut 2 luni! Acum suntem din nou intr-o situatie asemanatoare, adica suntem din nou despartiti datorita incapatanarii lui. Am ajuns la conluzia ca nu mai are rost sa lupt pentru relatia asta, e un om foarte dificil si mult prea orgolios. Si pe langa asta, ar trebui sa lupt si cu o sora de-a lui care nu cred ca ma prea agreaza si a reusit sa-l influenteze! Nu am mai vb de o saptamana, ne-am certat la telefon si... gata! Nu mi-a mai raspuns, am incercat sa-l sun o data, nu mi-a raspuns si de atunci .... liniste! Acum sunt ... singura! :(
Asta e povestrea noastra ...pe scurt! :(

.... desi mi-e greu... mai sper ca va iesi soarele si in viata mea!


kika
Postat pe 1 Aprilie 2009 16:36
cred k ar trebui sa discutati si sa pikti la un comun acord
ubytha_ubiii
Postat pe 1 Aprilie 2009 16:38
Eu as vrea sa mai vorbim....! Dar dupa parerea voastra, un om care te iubeste, (el asa sustinea) cat poate sta singur? Cat timp poate sta fara sa te vada, fara sa iti vorbeasca? eu am ajuns la conluzia ca.... nu merita sentimentele mele! :(
kika
Postat pe 1 Aprilie 2009 16:52
De la: kika, la data 2009-04-01 16:52:53Eu as vrea sa mai vorbim....! Dar dupa parerea voastra, un om care te iubeste, (el asa sustinea) cat poate sta singur? Cat timp poate sta fara sa te vada, fara sa iti vorbeasca? eu am ajuns la conluzia ca.... nu merita sentimentele mele! :(


nebanuite sunt caile Domnului, dar pana la urma se fac vazute! Da, nu merita. In toate mesajele tale spui ca incerci sa-l suni si nu-ti raspunde. Ce altceva mai ai de demonstrat? In plus, o relatie de durata nu se poate impiedica de un orgoliu de moment. Daca dupa cativa ani nu-ti raspunde la telefon pentru ca ai adus vorba de o cearta anterioara, ce va face dupa 10 ani? Pleaca la pescuit si vine abia la revelion? Scuza-mi cinismul, dar tu il iubesti prea mult si nu vezi realitatea. Iubirea nu este suficienta pentru o relatie; ea este doar parte din constructie si daca nu are si alte ajutoare precum intelegere, respect, compatibilitate, comunicare etc. atunci nu va putea sta in picioare.
kudika003986
Postat pe 3 Aprilie 2009 18:09
Mai greu e ca acum ma simt atat de singura.... si sunt tot timpul abatuta, nu pot sa mananc si am slabit deja prea mult! Incet, incet am sa-mi revin,.... stiu, doar am un sentiment de teama de singuratate de care nu pot sa scap orice as face! :(
kika
Postat pe 3 Aprilie 2009 19:05
De la: kika, la data 2009-04-03 19:05:24Mai greu e ca acum ma simt atat de singura.... si sunt tot timpul abatuta, nu pot sa mananc si am slabit deja prea mult! Incet, incet am sa-mi revin,.... stiu, doar am un sentiment de teama de singuratate de care nu pot sa scap orice as face! :(

DACA TE-A IUBIT VREODATA SE VA INTOARCE, DACA NU SE INTOARCE INSEAMNA CA NU TE-A IUBIT NICIODATA...
eu zic sa renunti, ba vine, ba nu vine, oricum e ciudata relatia asta a voastra
nu merita
un sfat? treci peste si nu-l mai cauta deloc, abtine-te...

Postat pe 3 Aprilie 2009 19:11
am avut si eu o relatie taur-fecioara si desi se spune ca ar fi cea mai reusita pereche au fost foarte multe certuri, cu toate astea am rezistat 4 ani, important e sa discuti cu el si pe viitor sa lasati amandoi de la voi nu doar tu.
priest
Postat pe 3 Aprilie 2009 19:24
De la: priest, la data 2009-04-03 19:24:20am avut si eu o relatie taur-fecioara si desi se spune ca ar fi cea mai reusita pereche au fost foarte multe certuri, cu toate astea am rezistat 4 ani, important e sa discuti cu el si pe viitor sa lasati amandoi de la voi nu doar tu.


of doamne ce ti e shi cu zodiile astea... dc ar fi sa ne luam dupa ce zic horoscoapele.... n am mai ajunge nicaieri.. iote k shi io am fost cu un sagetator vreo 4 ani shi mai bn...io fiind fecioara... shi iote k am rezistat ceva timp
cel mai imp e comunicarea!!!!!!
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 3 Aprilie 2009 20:05
mey incearca s u sa dai de el da i un msg dc nu rasp s incearca sa scrii in msg acela cv care sg stii k il vei surprinde
bafta
andreea1089
Postat pe 17 Iunie 2009 19:55
De la: andreea1089, la data 2009-06-17 19:55:23mey incearca s u sa dai de el da i un msg dc nu rasp s incearca sa scrii in msg acela cv care sg stii k il vei surprinde
bafta


u ai inteles ceva din ce ai scris?
scorpyoW
Postat pe 17 Iunie 2009 19:57
Inteleg prin ce treci...De pe putin timp am incetat si eu o relatie, e greu la inceput, ai face orice sa-l aduci inapoi, dar iti dai seama ulterior k nu se merita, chiar dak v-ati impaca tot tu ai face cele mai multe compromisuri (asa suntem noi, femeile taur, mult prea rabdatoare). Viata merge inainte, mai greu, dar merge....Tot ce pot sa te sfatuiesc e sa ai incredere in tine si sa nu mai lasi pe altul sa faca orice din tine doar pt k stie k il iubesti ff mult...Va las, deja incep sa vb subiectiv
mireille_0618
Postat pe 18 Iunie 2009 23:10
De la: mireille_0618, la data 2009-06-18 23:10:58Inteleg prin ce treci...De pe putin timp am incetat si eu o relatie, e greu la inceput, ai face orice sa-l aduci inapoi, dar iti dai seama ulterior k nu se merita, chiar dak v-ati impaca tot tu ai face cele mai multe compromisuri (asa suntem noi, femeile taur, mult prea rabdatoare). Viata merge inainte, mai greu, dar merge....Tot ce pot sa te sfatuiesc e sa ai incredere in tine si sa nu mai lasi pe altul sa faca orice din tine doar pt k stie k il iubesti ff mult...Va las, deja incep sa vb subiectiv

...ei da....iti dau dreptate...barbatul cand vede ca iubesti, ami ales neconditionat, face ce vrea din tine...sau asta incearca...isi pierde interesul pentru ca esti deja a lui....
dar, fetelor....cand iubesti....esti fericit cand vezi ca persoana iubita te adora...si atunci nu-mi ramane decat sa trag o sg concluzie...: nu a fost vorba de iubire, ci....poate doar atractie de moment
nu cred ca nu e fata sa nu treaca printr-o experienta asemanatoare....ca de'....suntem sexul frumos si sensibil
little_white_dove
Postat pe 20 Iunie 2009 18:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CE ZICETI DE EINSTEIN?CUM CREDETI CA A DESCOPERIT TEORIA RELATIVITATII SI FORMULA VITEZEI LUMINII? 30 De la: broscoiu 17 Noiembrie 2011 23:38
Vrea sa ne despartim? 39 De la: Khristie 11 Mai 2010 13:48
poti sa recuceresti un barbat din zodia taur??? 4 De la: sakura_7777777 3 Ianuarie 2010 04:41
Buna seara .. 32 De la: error20 18 Noiembrie 2010 09:06
clipe de viata 5 De la: Shhh 8 Aprilie 2010 07:51