Setari Cookie-uri

ce parere aveti?

In iunie 2008 am inaintat divortul eu am facut primul pas pentru a ne impaca, abia in octombrie am fost impreuna, mi-a spus ca a avut pe altcineva, l-am iertat a fost bine pina in decembrie apoi am observat ca are alte ginduri, alte preocupari nu ma mai baga in seama. Mi-a spus sa-l iau asa cum ii. Dar cum era? ABSENT. Azi reiau procesul de divort mentionez ca asa e de 4 ani. Incurajati-ma trebuie sa scap de aceasta relatie bazata pe minciuna nu mai pot sa suport.
taurita61
Postat pe 3 Februarie 2009 11:15
pai ce vrei?sa divorteze altcineva in locul tau?ar fi trebuit sa o faci de mult.nu vreau sa fiu rea,dar nu imi plac femeile care se chinuie asa,sa reinvie ceva ce nu mai exista.in momentul in care am fost mintita si tradata,am pus punct,indiferent cat de mult ma doare.si doare al naibii de tare,dar trebuie sa poti sa treci peste durere.doare mult pe moment,dar trece.asa...tu de 4 ani continui aceasta durere.iti place?
dana_mv
Postat pe 3 Februarie 2009 11:22
Draga mea,

Imi pare rau ca trebuie sa treci prin asta, dar gandeste-te ca ai doar o viata si nu merita sa-ti bati joc de ea. Stiu ca ti-e greu, dar cred ca ai luat hotararea cea buna. Daca te-a inselat odata, e foarte posibil s-o mai faca.

Fruntea sus, mult curaj sa termini ce ai inceput si sa poti incepe o noua etapa din viata ta, una in care sa fii iubita, fericita, sa te simti apreciata pentru ceea ce esti.

ioana_2009
Postat pe 3 Februarie 2009 11:23
pai si iti place ca te ignora?ca din iunie abia in octombrie te-ai impacat cu el?
aici tu gresesti puii mei ai luat o decizie mergi pana la capat cu ea....vezi ai zis sa te impaci cu el si tot acolo ai ajuns...asa ca de data asta mergi pana la capat si nu mai fi a 3 a roata de la caruta..parerea mea
coffeeta
Postat pe 3 Februarie 2009 11:27
poi cel mai bine e sa nu te mai uiti innapoi ai sa suferi o luna doaua noaua dar decat o viatza asa mai bine nu
sirena22
Postat pe 3 Februarie 2009 11:29
Draga mea
incearca sa itit imaginezi daca u ai fi facut aceleasi lucruri ca el , el te-ar fi iertat sau ar fi divortat din prima fara sa se gandeasca de doua ori..........
everything_for_you
Postat pe 11 Martie 2009 14:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Se merita a 2 a sansa? 0 De la: 10 Martie 2011 12:52
il iubesc 7 De la: bubush 20 Iulie 2011 23:58
Mi-a dat papucii dupa ce a aflat ca nu-i pot face copii! 21 De la: brunetaa 8 Septembrie 2009 02:21
si barbatii.... sufera!!!! 32 De la: mauuu1987 17 Noiembrie 2013 15:02
Mi-ar prinde bine un sfat . Ce ati face daca fosta nu vrea sa iasa din peisaj? 20 De la: ilovethisgame 10 Iulie 2010 20:57