Setari Cookie-uri

am vrut sa ne despartim dar acum il vreau inapoi :((

Am avut o relatie de 2 ani si 7 luni,pana acum 3 saptamani....bineinteles s-a terminat din cauza mea,si regret fffff mult.tot timpul m-am comportat cu un copil alintat.de fiecare data cand ma suparam pe el ii ceream sa ne despartim,dar nu reuseam pentru ca facea ce facea si am impaca.ma iubea f mult dar si eu pe el.insa ultima data cand i-am cerut sa ne despartim a fost o despartire definitiva.credeam ca si de data asta va veni sa ma roage sa ne impacam,dar nu a fost asa.l-am lasat o saptamana si aproape ca nu imi mai dadea nici un semn asa ca am inceput sa-l caut eu dar din pacate el era hotarat sa nu ne mai impacam.la inceput credeam ca face asta doar ca sa imi dea o "lectie" si ca apoi ne vom impaca.dar zilele au trecut si s-au fc 3 sapt si nu mai vrea sa ne impacam.i-am cerut iertare i-am zis ca ma voi schimba ca nu voi mai fi asa,dar nu mai vrea.mi-am dat seama cat de mult il iubesc abia dupa ce mi-a zs ca nu mai vrea sa fie cu mn.ma doare f tare indiferenta lui si nu ma pot opri din plans.ne-am mai intalnit de 2 ori dar nu a acceptat sa ne impacam.mi-a inapoiat si telefonul care i-l facusem cadou :( si acum nu mai vrea sa se mai vada cu mine inca o data nu ma lasa sa ii explic nimic.a zis ca pot sa ma port ca un inger cu el ca tot nu se mai impaca cu mine :(( stiu ca am gresit mult...mi-ar mai lua cateva zeci de randuri ca sa povestesc toate greselile mele fata de el...tot ce conteaza e ca sunt constienta de tot ce am facut si il vreau inapoi,as face orice ca sa se intoarca la mine.si stiu ca el inca mai tine la mn.AJUTATI-MA VA ROG!!!!!!!vreau niste idei ca sa il intorc la mine.o prietena mi-a zs sa ii fac o surpriza romantica..dar nu stiu daca ar merge..credeti ca v-a functiona?stiu ca am fost o cretina :(( mi-e si rusine de mine,de felul in care m-am purtat cu el
laura5050
Postat pe 13 Iulie 2009 22:48
Si asta ar trebuie sa fie suficient?
Hellllauuuuu..el nu te mai vrea.
Treci peste si vezi-ti de viata ta
mitura
Postat pe 13 Iulie 2009 23:03
wow e destul de nasoala treaba....vezi....s-a saturat sa se tot umileasca cand incerca sa va impace, probabil s-a saturat de "glumele" tale sa zic asa. na....nu stiu ce ai putea face, dar poate ceva romantic ar merge, nu neaparat lumanari etc, poate o plimbare la padure unde sa puteti fii singuri. stiu si eu..... . dar nu-ti pierde speranta , orice e posibil. te-ai gandit ca poate a intalnit alta fata???
clau_clau
Postat pe 13 Iulie 2009 23:14
nu e vorba de alta fata,ca a incercat o prietena (el nu stia cine e) sa se bage in seama cu el iar el a zis ca inca ma iubeste ca dupa 2 ani si jumate nu ma poate uita asa usor.si stiu ca nu are pe alta.
laura5050
Postat pe 13 Iulie 2009 23:25
De la: laura5050, la data 2009-07-13 22:48:35Am avut o relatie de 2 ani si 7 luni,pana acum 3 saptamani....bineinteles s-a terminat din cauza mea,si regret fffff mult.tot timpul m-am comportat cu un copil alintat.de fiecare data cand ma suparam pe el ii ceream sa ne despartim,dar nu reuseam pentru ca facea ce facea si am impaca.ma iubea f mult dar si eu pe el.insa ultima data cand i-am cerut sa ne despartim a fost o despartire definitiva.credeam ca si de data asta va veni sa ma roage sa ne impacam,dar nu a fost asa.l-am lasat o saptamana si aproape ca nu imi mai dadea nici un semn asa ca am inceput sa-l caut eu dar din pacate el era hotarat sa nu ne mai impacam.la inceput credeam ca face asta doar ca sa imi dea o "lectie" si ca apoi ne vom impaca.dar zilele au trecut si s-au fc 3 sapt si nu mai vrea sa ne impacam.i-am cerut iertare i-am zis ca ma voi schimba ca nu voi mai fi asa,dar nu mai vrea.mi-am dat seama cat de mult il iubesc abia dupa ce mi-a zs ca nu mai vrea sa fie cu mn.ma doare f tare indiferenta lui si nu ma pot opri din plans.ne-am mai intalnit de 2 ori dar nu a acceptat sa ne impacam.mi-a inapoiat si telefonul care i-l facusem cadou :( si acum nu mai vrea sa se mai vada cu mine inca o data nu ma lasa sa ii explic nimic.a zis ca pot sa ma port ca un inger cu el ca tot nu se mai impaca cu mine :(( stiu ca am gresit mult...mi-ar mai lua cateva zeci de randuri ca sa povestesc toate greselile mele fata de el...tot ce conteaza e ca sunt constienta de tot ce am facut si il vreau inapoi,as face orice ca sa se intoarca la mine.si stiu ca el inca mai tine la mn.AJUTATI-MA VA ROG!!!!!!!vreau niste idei ca sa il intorc la mine.o prietena mi-a zs sa ii fac o surpriza romantica..dar nu stiu daca ar merge..credeti ca v-a functiona?stiu ca am fost o cretina :(( mi-e si rusine de mine,de felul in care m-am purtat cu el

Poate ai auzit ca ulciorul nu merge de multe ori la apa se mai si sparge cam asta ai patit tu .Mai insista asa isi v-a da seama ca intradevar il iubesti si mai spui ca si el te iubeste acum poate ca te verifica nu cunoastem firea lui ca sa putem spune ca se v-a produce minunea .Iar pe viitor poate tragi concluzii sa nu faci aceleasi greseli si cu altul ca il vei pierde si pe acela . Mult noroc si multa putere
valivieru96
Postat pe 13 Iulie 2009 23:29
Ai vrut sa joci in mica ta telenovela?

Acum satura-te de ea.

AndreiD
Postat pe 13 Iulie 2009 23:37
Consider k si andreid si prima tipa sunt prea radicali.....oameni suntem cu totii,toti gresim si uneori nu ne dam seama de ce avem doar cand pierdem acel lucru in cazul tau persoana iubita....Cred k nu trebuie sa-ti pierzi sperantza dak te iubeste o sa te ierte si este foarte normal ceea ce simte se simte luat de fraier...dak u mereu ii ziceai sa va despartiti si el era cel care facea pasul spre impacare...acum ar trebui sa aci u ceva si nu tocmai o cina romantica...va trebui sa-i arati k tii la el....nu stiu trimite-i smsuri seara s avad k te gandesti la el...spune-i k il iubesti....lasa mandria si orgoliul deoparte nu-si mai are rostul...baiatul asta a lasat-o de mult pentru tine...spune-i de 1000 de ori pe zii te iubesc la telefon,face to face nu conteaza...pana va intelege k de fapt asta simti...acum simte k tot ce a facut a fost in zada dak u dupa toate astea ai vrut sa va despartiti s-a cam saturat...si eu am avut o rel de 2 luni juma si nu-mi doream sa se termine....si el avrut de cateva ori facea fize la fel k u si a zis sa ne despartim mereu eu imi recunesteam vina poate chiar si care n-o aveam si ii ziceam sa ne impacam...acum ne-am despartit tot de 3 saptamani dar nush dak mai sunt sanse de impacare pe mess ne-am certat mi-a dat ignore la tel nu mai vorbim...cu toate k il iubesc...si as da orice sa ne impacam...si el zicea k ma iubeste...dar nush...eu nu mai pot face nik...i-am zis sa ne si impacam dat fiind faptul k e ff orgolios si nush dak ar face aja ceva....acum nu am mai vb de cateva zile (3)si nush dak mai am vre-o sperantza...n-o sa mai fac nimik,....nu am ce......insa parerea mea e k u ai ce...u ai gresit..siu ai toate sperantzele din lume...aveti destul timp impreuna...te iubeste ...stiii sigur asta...pe cand eu nu stiu nimik sigur si pe mn k si pe tine ma doare si ma framanta ma gandesc in fiecare seara k e cu alta...si simt k innebunnesc...dar la u nu cred ke cazul...aja k multa bafta si sper s ava impacati k pacat dak va iubiti...si pe viitor s anu mai repeti aceleasi greseli invata din ele;):*:*::*
irinuk_90
Postat pe 15 Iulie 2009 11:34
ms irinuk ca ma intelegi.iar cei care m-au criticat au dreptate si sunt constienta cat de mult am gresit.insa as prefera sfaturi,nu critici....ca stiu mult prea bine ca am GRESIT :(
laura5050
Postat pe 15 Iulie 2009 20:29
Eu sunt de parere ca el....asa cum le place baietilor sa faca....se victimizeaza putin!iar tu ii faci jocul....cu cat o sa fii tu cea plina de durere ,care se roaga de el sa fie totul la fel,ca iti pare rau....bla bla...cu atat el o sa faca pe victima....uneori in relatie exista momente de tensiune care au nevoie de putin"aer curat"!
De iubit cred ca te iubeste...dar tu nu o sa il aduci inapoi cu vaicareala in fata lui(o sa se simta prea important si o sa faca ce vrea)....daca vrei sa il aduci inapoi...probabil el vrea sa vada cu ADEVARAT o schimbare...iar schimbarea asta necesita timp!....Lasa putin timpul sa treaca...si poarta-te normal...frumos cum erai la inceput....fara fazele de care el s0a saturat!...e important sa iti revii tu ca persoana....si incet...el singur cred ca se va apropia.....fara sa te rogi tu de el....
kudikgirl
Postat pe 15 Iulie 2009 21:17
De la: kudikgirl, la data 2009-07-15 21:17:44 Eu sunt de parere ca el....asa cum le place baietilor sa faca....se victimizeaza putin!iar tu ii faci jocul....cu cat o sa fii tu cea plina de durere ,care se roaga de el sa fie totul la fel,ca iti pare rau....bla bla...cu atat el o sa faca pe victima....uneori in relatie exista momente de tensiune care au nevoie de putin"aer curat"!
De iubit cred ca te iubeste...dar tu nu o sa il aduci inapoi cu vaicareala in fata lui(o sa se simta prea important si o sa faca ce vrea)....daca vrei sa il aduci inapoi...probabil el vrea sa vada cu ADEVARAT o schimbare...iar schimbarea asta necesita timp!....Lasa putin timpul sa treaca...si poarta-te normal...frumos cum erai la inceput....fara fazele de care el s0a saturat!...e important sa iti revii tu ca persoana....si incet...el singur cred ca se va apropia.....fara sa te rogi tu de el....

are foarte mare dreptatea...lasa-l o vreme...stiu ca e greu dar poate e mai bine asa. lasa-l sa credea ca nu iti pasa, ca ai trecut peste si pe urma vine el la tine , dar si daca va imacati sa nu mai faci chestii de-astea
clau_clau
Postat pe 16 Iulie 2009 16:21
hey, ce pot sa iti spun ? uite,si eu am facut asa la un moment dat...si mi`a parut rau,foarte rau...si am incercat din tot sufletul meu sa nu mai fiu asa :D...la fel ar trebui sa faci si tu,doar ca e cam tarziu din kate vad eu :-< totusi,e o relatie f lunga...deci,inka te mai iubeste...si parerea mea este ca...daca tu o sa incerci sa ii demonstrezi ca te`ai skimbat,o sa ii demonstrezi kat de mult il iubesti...se va intoarce la tine :D...e adevarat ca ii pretzuim pe cei dragi abia atunci kand ii pierdem...oameni suntem:D....nujt ce sfaturi sa itzi dau asa ...dar cred ca o sa va impakatzi :D...sa`mi spui kum a fost...si bafta :*>:D
minna_2009
Postat pe 17 Iulie 2009 16:49
pai si cum sa fac sa-i demonsrez ca m-am schimbat?daca el nu vrea sa ma asculte nu vrea sa ne intalnim.....iar pe mess sau la tel nu isi poate da seama de asta..nu mai stiu ce sa fac.toata lumea imi spune sa las lucrurile asa ca se va intoarce el..dar intrebarea care ma framanta e DACA NU SE MAI INTOARCE? ce sa fac...orice as face mintea mi-e doar la el am picat si un examen din cauza asta,chiar daca a mers cu mn la a cel examen nu ma putea concentra si ma gandeam intr-una la el.CE SA FAC????????????? :((
laura5050
Postat pe 17 Iulie 2009 18:17
Incearca sa te focusezi pe altceva.Iesi cu prietenii,distreaza-te,cauta sa-ti faci prieteni noi,da o raita pe la magazine si fa tot ce poti sa ti-l scoti din minte.Cert e ca unii dintre noi ne comportam ciudat atunci cand iubim.Ideea e ca daca te-ar fi iubit ar fi incercat sa comunice cu tine,sa-ti ceara explicatii si sa-ti spuna punctul lui de vedere inca dupa prima despartire.Sau e o fire comoda ,sau nu l-a interesat aceasta relatie si cred ca-ti pierzi timpul,sau si-a pierdut rabdarea.Cert e ca daca te iubea facea totul pentru a fi impreuna cu tine.Atunci cand cineva iubeste ,ma indoiesc ca lasa sa se duca naibii totul de rapa.
messalinda
Postat pe 17 Iulie 2009 18:36
laura...el te iubeste :D daac faace asa,o face doar pentru ca si`a cam pierdut increderea in tine :D si in asa zisele "skimbari"...te mai fierbe si el un pik...dar se va intoarce sigur...tu insista ,nu te da batuta :* da ? ai grija :)
minna_2009
Postat pe 17 Iulie 2009 20:09
De la: minna_2009, la data 2009-07-17 20:09:12 laura...el te iubeste :D daac faace asa,o face doar pentru ca si`a cam pierdut increderea in tine :D si in asa zisele "skimbari"...te mai fierbe si el un pik...dar se va intoarce sigur...tu insista ,nu te da batuta :* da ? ai grija :)


si de unde stii ca o iubeste? daca as fi fost in locul lui, cred ca imi luam campii, sincer
Rock_this
Postat pe 18 Iulie 2009 11:01
gaseste-ti altul,ca daca are un pic de demnitate no sa se mai inpace niciodata cu tine.Pai la cate i-ai facut..sti chestia aia cu ''niciodata nu apreciem ce avem langa noi, pana pierdem aceea persoana'' asa ca tine minte pe viitor si cu urmatorul comporta-te frumos.
rahella
Postat pe 18 Iulie 2009 11:20
pai de un` sa stiu k o iubeste ? daca n`o iubea nu mai suporta bietul om atatea fitze:))
minna_2009
Postat pe 18 Iulie 2009 17:45
Dak tu mai ai sentimente pt.el eu te sfatuiesc sa incerci sa-i faci o surpriza placuta si sa mai incerci din nou sa vezi cum merge relatia.dar iti dau un sfat si te rog sa nu te superi:inceark sa te schimbi si tu si lasa copilariile deoparte!mult noroc!!!!!
geuta
Postat pe 18 Iulie 2009 19:02
femeie, invata sa pierzi, ce dreaq te cramponezi, ca e inutil.
nu toate relatiile dureaza, shit happends.
googoodoll
Postat pe 18 Iulie 2009 19:07
Asa am patit-o si eu , tot acum 3 saptamani. Dar sincer ar trebui sa te gandesti de ce ai spus adio. Probabil cava nu a mers. Si daca nu a mers , nici nu va merge. Daca ar fi fost pentru relatia voastra te-ar fi cautat. Cand iubesti treci peste orgolii. Daca nu te_a cautat inseamna ca nu-i pasa, asa ca mergi inainte si cauta-ti pe altcineva. Baieti mai sunt care sa te merite.
michelle2009
Postat pe 20 Iulie 2009 22:17
deja mi-e clar ca nu ma mai iubeste.is da intalniri cu alte fete.chestia e ca imi spune despre ele dar bineinteles dupa ce insist mult ca sa fie sincer cu mine.totusi spune ca nu are nici o treaba cu ele,ca fetele alea au prieteni si tot asa.mi-a spus chiar cumnata lui sa il las ca nu ma merita ca l-a vazut cu o blonda,cautau loc de parcare la mall,iar cand i-a vazut(pe fratesu si cumnatasa)nici nu a mai oprit.iar ea bineinteles ca l-a intrebat cu cune era si i-a zs ca e o fosta colega ca nu are nici o treaba cu ea.o cunosc si eu pe tipa aia,si chiar daca nu au nici o treaba nu e frumos ce imi face,si mai ales si ea ca are gagiu :(
laura5050
Postat pe 21 Iulie 2009 17:20
De la: laura5050, la data 2009-07-13 22:48:35Am avut o relatie de 2 ani si 7 luni,pana acum 3 saptamani....bineinteles s-a terminat din cauza mea,si regret fffff mult.tot timpul m-am comportat cu un copil alintat.de fiecare data cand ma suparam pe el ii ceream sa ne despartim,dar nu reuseam pentru ca facea ce facea si am impaca.ma iubea f mult dar si eu pe el.insa ultima data cand i-am cerut sa ne despartim a fost o despartire definitiva.credeam ca si de data asta va veni sa ma roage sa ne impacam,dar nu a fost asa.l-am lasat o saptamana si aproape ca nu imi mai dadea nici un semn asa ca am inceput sa-l caut eu dar din pacate el era hotarat sa nu ne mai impacam.la inceput credeam ca face asta doar ca sa imi dea o "lectie" si ca apoi ne vom impaca.dar zilele au trecut si s-au fc 3 sapt si nu mai vrea sa ne impacam.i-am cerut iertare i-am zis ca ma voi schimba ca nu voi mai fi asa,dar nu mai vrea.mi-am dat seama cat de mult il iubesc abia dupa ce mi-a zs ca nu mai vrea sa fie cu mn.ma doare f tare indiferenta lui si nu ma pot opri din plans.ne-am mai intalnit de 2 ori dar nu a acceptat sa ne impacam.mi-a inapoiat si telefonul care i-l facusem cadou :( si acum nu mai vrea sa se mai vada cu mine inca o data nu ma lasa sa ii explic nimic.a zis ca pot sa ma port ca un inger cu el ca tot nu se mai impaca cu mine :(( stiu ca am gresit mult...mi-ar mai lua cateva zeci de randuri ca sa povestesc toate greselile mele fata de el...tot ce conteaza e ca sunt constienta de tot ce am facut si il vreau inapoi,as face orice ca sa se intoarca la mine.si stiu ca el inca mai tine la mn.AJUTATI-MA VA ROG!!!!!!!vreau niste idei ca sa il intorc la mine.o prietena mi-a zs sa ii fac o surpriza romantica..dar nu stiu daca ar merge..credeti ca v-a functiona?stiu ca am fost o cretina :(( mi-e si rusine de mine,de felul in care m-am purtat cu el



Renunta fata draga ! tu singura spui ca iese cu altele .Cum crezi ca -l vei mai intoarce daca i-ai facut atatea?Nici cine romantice nici eu stiu ce surprze nu cred ca-l vor face sa uite cum te-ai "jucat" cu el.La barbati orgoliul e mare decat Everestul!Mai bine renunti .Dupa felul in care scrii pari foarte tanara deci ai toate sansele sa mai traiesti si alte povesti de dragoste.

Postat pe 21 Iulie 2009 19:13
De la: irinuk_90, la data 2009-07-15 11:34:07Consider k si andreid si prima tipa sunt prea radicali.....oameni suntem cu totii,toti gresim si uneori nu ne dam seama de ce avem doar cand pierdem acel lucru in cazul tau persoana iubita....Cred k nu trebuie sa-ti pierzi sperantza dak te iubeste o sa te ierte si este foarte normal ceea ce simte se simte luat de fraier...dak u mereu ii ziceai sa va despartiti si el era cel care facea pasul spre impacare...acum ar trebui sa aci u ceva si nu tocmai o cina romantica...va trebui sa-i arati k tii la el....nu stiu trimite-i smsuri seara s avad k te gandesti la el...spune-i k il iubesti....lasa mandria si orgoliul deoparte nu-si mai are rostul...baiatul asta a lasat-o de mult pentru tine...spune-i de 1000 de ori pe zii te iubesc la telefon,face to face nu conteaza...pana va intelege k de fapt asta simti...acum simte k tot ce a facut a fost in zada dak u dupa toate astea ai vrut sa va despartiti s-a cam saturat...si eu am avut o rel de 2 luni juma si nu-mi doream sa se termine....si el avrut de cateva ori facea fize la fel k u si a zis sa ne despartim mereu eu imi recunesteam vina poate chiar si care n-o aveam si ii ziceam sa ne impacam...acum ne-am despartit tot de 3 saptamani dar nush dak mai sunt sanse de impacare pe mess ne-am certat mi-a dat ignore la tel nu mai vorbim...cu toate k il iubesc...si as da orice sa ne impacam...si el zicea k ma iubeste...dar nush...eu nu mai pot face nik...i-am zis sa ne si impacam dat fiind faptul k e ff orgolios si nush dak ar face aja ceva....acum nu am mai vb de cateva zile (3)si nush dak mai am vre-o sperantza...n-o sa mai fac nimik,....nu am ce......insa parerea mea e k u ai ce...u ai gresit..siu ai toate sperantzele din lume...aveti destul timp impreuna...te iubeste ...stiii sigur asta...pe cand eu nu stiu nimik sigur si pe mn k si pe tine ma doare si ma framanta ma gandesc in fiecare seara k e cu alta...si simt k innebunnesc...dar la u nu cred ke cazul...aja k multa bafta si sper s ava impacati k pacat dak va iubiti...si pe viitor s anu mai repeti aceleasi greseli invata din ele;):*:*::*



Tu inainte sa dai sfaturi tampite INVATA SA SCRII ROMANESTE!!!!!! Mai intai traieste-ti experientele proprii si mai cresti dupa aia dai sfaturi.

Postat pe 21 Iulie 2009 19:16
bine bine...am inteles mesajul si mi-am dat seama ca e timpul sa renunt la el.si da sunt tanara...peste o luna implinesc 20 de ani :D si cum sa fac sa-mi fie mai usor?cum sa renunt la el?si nu-mi ziceti sa ies in oras cu fete baieti,pt ca nu prea am prieteni :( mai toti sunt plecati din tara sau lucreaza si nu mai au timp si de distractii.si sa ies cu alt baiat...chhh...nu imi place nici unul din cei pe care ii cunosc.imi plac ca amici dar atat...
laura5050
Postat pe 22 Iulie 2009 22:56
deja mi-e clar ca nu ma mai iubeste.is da intalniri cu alte fete.chestia e ca imi spune despre ele dar bineinteles dupa ce insist mult ca sa fie sincer cu mine.totusi spune ca nu are nici o treaba cu ele,ca fetele alea au prieteni si tot asa.mi-a spus chiar cumnata lui sa il las ca nu ma merita ca l-a vazut cu o blonda,cautau loc de parcare la mall,iar cand i-a vazut(pe fratesu si cumnatasa)nici nu a mai oprit.iar ea bineinteles ca l-a intrebat cu cune era si i-a zs ca e o fosta colega ca nu are nici o treaba cu ea.o cunosc si eu pe tipa aia,si chiar daca nu au nici o treaba nu e frumos ce imi face,si mai ales si ea ca are gagiu :(

Daca ti-a spus cumnata lui ,ia si asculta. Si mie mi-au spus toate rudele lui ca nu este de mine, ca merit ceva mai bun si nu am ascultat, pentru ca-l iubeam. Dar mai tarziu am realizat ca aveau dreptate. Si atunci am pus punct. Ce pacat ca a fost asa tarziu si am pierdut doi ani din viata.
michelle2009
Postat pe 23 Iulie 2009 09:23
Buna tuturor!

Va felicit pentru sfaturile care le-ati dat Laurei5050. Sunt foarte apropiate de ceea ce cred si eu. Merita , Laura sa incerci sa tii cont de ele.
Nimeni si nimic insa nu te va ajuta daca tu nu vrei sa actionezi .... ci stai si te tot lamentezi ca o fata mare - sa-i zic asa - care e totusi foarte tanara....
Mai bine incearca sa vezi ce zic si cei din familia ta , despre asta nu spui nimic - de ce ?
Asculta de aproapele tau - cum zice credinta . Dar fa cum crezi tu ca e mai bine....
Cand te schimbi incearca sa o faci si pe plan sentimental si comportamental nu numai estetic sau de tinuta...
Oricum , in viata eu am incercat si ascultat , asa am invata ca te poti schimba si poti cuceri : incercand...


ElainaD
Postat pe 27 Iulie 2009 14:57
pai ElainaD,cei de la mine din familie nu prea stiu totul.le-am zs ca ne-am certat si atat.i-am zs lu sormea ca ne-am desp dar nu i-am zs dc si cum.si i-am,mai zs si lu mama,dar ea e placata din tara iar la telefon ma prefaceam ac e totul bn nu voiam sa se gandeasca numai la mn.nu mai stiu ce sa fac,insist mult dar ma trateaza cu indiferenta,insa imi rsp al mesaje si al telefon,(nu chiar tot timpul,dar rsp :D)doar cand ii aduc vorba dsp sentimente nu imi mai rsp sau cand ii zc ca nu il cred ac nu mai tine la mn schimba subiectul.insa e inca curios si putin "gelos" unde ma duc si ce fac.zs asta pt ca intr-o seara am ramas peste noapte la o colega si m-a dus el paan la ea in cartier,dar nu stia la cn ma duc,iar pe drum imi punea intrebari..unde ma duc,la cine dorm si tot asa...era destul de curios pt cineva care zice ca nu ii mai pasa de mn....zic eu...si cam ofta..pt ca nc eu nu voiam sa ii zc al cn raman...:D oooofffff...ce dificil e baiatul asta....nu mai stiu ce sa fac,nu mai stiu nc sa am exprim,sper sa intelegeti cv din ce am scris ca eu sincer nu am mai inteleg :D
laura5050
Postat pe 27 Iulie 2009 20:43
Inseamna ca te saturasei de atata bine :)) dar poate ca ai avut motive sa te porti asa si sa-l tot ameninti cu despartirea ..sau nu? mai bine ai incerca sa vezi ce anume te determina sa-i tot spui ca vrei sa va despartiti si daca ai avut motive atunci asta e ....ai reusit in sfarsit!!!!!!!!1 daca nu ai avut motive inseamna ca esti fffffffffffff superficiala si atunci ai mult de muncit cu tine insuti.Hotaraste-te ce vrei f exact .Daca il vrei pe el gandeste-te daca il vrei exact asa cum e si daca el se va intoarce la tine vei incepe iar sa-i spui acelasi lucru? poate crezi acum ca nu , dar e posibil ca sa se intoarca la tine si tu iar sa-l stresezi cu vorbe de doi bai ...deci icearca sa te lamuresti mai intai si dupa aia sa mai deranjezi lumea.......ptr ca uite si reversul!!!
aanaxor
Postat pe 28 Iulie 2009 11:31
sper sa fie intreg la cap si sa nu se intoarca la tine, pt ca tu nu te vei schimba cu adevarat, pt putina vreme poate.. dar o sa vina ziua in care o sa iti spui "stai un pic! dar eu sunt proasta?!" si atunci iar incepe calvarul, move on, traieste viata.. e de unica folosinta :))
felixcat
Postat pe 30 Iulie 2009 18:26
SCHIMBA-TE..................DEMONSTREAZA CA TE-AI SCIMBAT......MATURIZANDU-TE.......un sfat....BARBATUL TE ALINTA EL DACA SIMTE NU TREBUIE SA O FACI TU........TRECI PESTE..invata ceva din asta.....
ferero
Postat pe 31 Iulie 2009 17:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O ZI SPECIALA 8 De la: kitty_na 4 Septembrie 2010 23:18
Roata se intoarce pt ca e rotunda 9 De la: iris_4_ever 26 Decembrie 2009 07:30
O mica problema... 32 De la: kudika029282 27 Decembrie 2010 16:41
CARE ESTE DIFERENTA DINTRE O CARPA SI O CAPRA ? 72 De la: INVIZIBILUL2011 9 Mai 2012 16:44
vr sa imi ucid soacraaaa!!!!!!!! 2127 De la: raisa11 22 Februarie 2013 16:27