Setari Cookie-uri

AJUTORRR.....va rog

Scriu acum si lacrimile imi curg pe obraji... a aparut de nu stiu unde... si m-a lovit... toata viata mea m-am ferit de asta... si niciodata nu am crezut ca mi s-ar putea intampla mie... l-am iubit fara sa vreau... am ajuns sa traiesc una dintre cele mai frumoase iubiri ale vietii mele...din nimic, dintr-o joaca am zis hai sa fiu si cu el , totul parea o nimica toata , incet incet am inceput sa il iubesc dar fara sa recunosc ,eram prea orgolioasa si nu vroiam sa lupt pentru iubirea. Eram indiferenta si nu imi pasa k el ma iubeste, acum cand totul sa terminat imi este atat de greu nu mai vreau sa aud de nimeni si nimic. Plang k o nebuna si ma gandesc k eu am fost vinovata pentru tot ce sa intamplat. Nu mi-am dat seama cat de important e pentru mine decat atunci cand l-am pierdut... atunci cand el mi-a spus am pe altcineva... dupa fiecare cearta lasam timpul sa treaca si asteptam sa ma caute el stiam ca o va face pentru ca ma iubea, asa am asteptam sa ma caute si dupa ultima cearta dar nu a facut-o ... a trecut o luna si l-am cautat...atunci el mi-a spus ca are pe altineva am incercat sa il fac sa se intoarca dar nu am putut.Regret atat de tare ca nu m-am bucurat mai mult de el ...stiu ca ma iubit a fost cu mine cel mai bun om pe care il cunosc si pe care l-am iubit vreodata... atat de bun cu o nebuna ca mine... m-a iubit, stiu asta, ubitul meu minunat pentru mine... si eu.. eu am fost atat de rea cu el niciodata nu am luptat pentru noi...si acum...acum cand vreau totul pentru noi nu se mai poate ...totul sa sfarsit asa cum mi-asi doari in momentele astea ca viata mea sa se sfarseasca. Nu mai am ce-i zic , nu mai am ce sa fac. Plang....e prima oara in viata mea cand nu mai stiu sa fac, altceva... decat sa plang... . Il vreau inapoi dar nu stiu cum sa fac. Niciodata nu am crezut k o despartire ma va da peste cap ... niciodata nu am iubit asa cum il iubesc pe el ... m-am incapatatnat si nu am vrut sa vad k il iubesc...e vina mea plang si fumez ca o nebuna nici nu stiu unde mai intra atat fum si de unde mai am lacrimi...imi doresc sa o lase pe ea si sa se intoarca la mine ... mi-am scrit toate gandurile pentru ca vreau sa ma ajutati ... va rog il vreau inapoi ... il iubesc.Va rog sa ma ajutati si sa imi dati niste sfaturi .
Yo_Flo
Postat pe 31 Ianuarie 2009 23:57
aaa, e casatorit sau ce!?

Postat pe 31 Ianuarie 2009 23:59
cand ajunge sa fie prea tarziu nu mai poti face nimic.fiecare platim pt propriile greseli.cand suferi ai tendinta de a te autodistruge,nu o face.nu se merita.
dana_mv
Postat pe 1 Februarie 2009 00:02
incearca sa-i spui ....ce simti,ca regreti,ca .....nu stiu dar incearca pana ai certitudnea ca ai incercat totul.
daca nu merge....altu'n loc ca un boboc.

cred ca doare mai mult certitudinea ca ai fost prima care a gresit.

incearca si tu tot ce poti ca nu ai nimic de pierdut,dar orice'ai face cauta sa nu fi penibila....
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 1 Februarie 2009 00:03
I-am spus cat de mult il iubesc , i-am spus tot ce simt si mi-a spus k e prea tarziu ca acum e cu altcineva si daca intradevar vroiam sa ne impacam trebuia sa ii spun mai devreme. L-am intrebat cat de importanta e si daca e mai importanta decat mine si mi-a raspuns : "Da e foarte importanta in acest moment intelege si va fi foarte importanta ". Nu am cuvinte sa spun cat de mult ma doare , nu stiu ce sa fac sunt disperata. Ma ingrozeste gandul k l-am pierdut si nu inteleg de ce imi raspunde doar la mesaje si la telefon nu .
Yo_Flo
Postat pe 1 Februarie 2009 00:18
De la: Yo_Flo, la data 2009-02-01 00:18:37I-am spus cat de mult il iubesc , i-am spus tot ce simt si mi-a spus k e prea tarziu ca acum e cu altcineva si daca intradevar vroiam sa ne impacam trebuia sa ii spun mai devreme. L-am intrebat cat de importanta e si daca e mai importanta decat mine si mi-a raspuns : "Da e foarte importanta in acest moment intelege si va fi foarte importanta ". Nu am cuvinte sa spun cat de mult ma doare , nu stiu ce sa fac sunt disperata. Ma ingrozeste gandul k l-am pierdut si nu inteleg de ce imi raspunde doar la mesaje si la telefon nu .


pentru k probabil il doare si pe el si e mai simplu sa iti trimita un msg decat sa inceapa o discutie la telefon...scapa mai repede...euy zic sa il lasi deocamdata,poti sa i trimiti un msg sa i amintesti k il iubesti si k ii accepti decizia,ureaza i sa fie fericit si etc..si spune i k nu o sa l mai deranjezi...si lasa asa o perioada sa stii k asta a dat roade la mine mai de fiecare data..si nu numai la mine...de obicei ei knd sunt asa cautati se cred importanti,ti am zis ii poti trimite un msg sa i zici k regreti enorm si etc,dar atat,doar UNUL si sa nu insisti...poiate a cautat afectiune in alta parte si a gasit dar daca e tot cu gandul la tine si zici k te a iubit nu cred k i a trecut iubirea asa repede....daca te pot ajuta cu ceva un sfat o vb buna aici ma gasesti..
SweetHappyButterfly
Postat pe 1 Februarie 2009 00:35

pentru k probabil il doare si pe el si e mai simplu sa iti trimita un msg decat sa inceapa o discutie la telefon...scapa mai repede...euy zic sa il lasi deocamdata,poti sa i trimiti un msg sa i amintesti k il iubesti si k ii accepti decizia,ureaza i sa fie fericit si etc..si spune i k nu o sa l mai deranjezi...si lasa asa o perioada sa stii k asta a dat roade la mine mai de fiecare data..si nu numai la mine...de obicei ei knd sunt asa cautati se cred importanti,ti am zis ii poti trimite un msg sa i zici k regreti enorm si etc,dar atat,doar UNUL si sa nu insisti...poiate a cautat afectiune in alta parte si a gasit dar daca e tot cu gandul la tine si zici k te a iubit nu cred k i a trecut iubirea asa repede....daca te pot ajuta cu ceva un sfat o vb buna aici ma gasesti.. [/quote]

I-am spus asta nu mai stiu ce i-am spus cuvant cu cuvant pentru ca acum sunt prea bulversata stiu ca ultimele mele cuvinte din mesaj au fost nu o sa te mai deranjez te iubesc si ca regret k nu m-am bucurat de iubirea lui
Yo_Flo
Postat pe 1 Februarie 2009 00:42
De la: Yo_Flo, la data 2009-02-01 00:42:48
pentru k probabil il doare si pe el si e mai simplu sa iti trimita un msg decat sa inceapa o discutie la telefon...scapa mai repede...euy zic sa il lasi deocamdata,poti sa i trimiti un msg sa i amintesti k il iubesti si k ii accepti decizia,ureaza i sa fie fericit si etc..si spune i k nu o sa l mai deranjezi...si lasa asa o perioada sa stii k asta a dat roade la mine mai de fiecare data..si nu numai la mine...de obicei ei knd sunt asa cautati se cred importanti,ti am zis ii poti trimite un msg sa i zici k regreti enorm si etc,dar atat,doar UNUL si sa nu insisti...poiate a cautat afectiune in alta parte si a gasit dar daca e tot cu gandul la tine si zici k te a iubit nu cred k i a trecut iubirea asa repede....daca te pot ajuta cu ceva un sfat o vb buna aici ma gasesti..


I-am spus asta nu mai stiu ce i-am spus cuvant cu cuvant pentru ca acum sunt prea bulversata stiu ca ultimele mele cuvinte din mesaj au fost nu o sa te mai deranjez te iubesc si ca regret k nu m-am bucurat de iubirea lui [/quote]


eee asa foarte bine..acum linisteste te si nu te mai gandi...am avut si eu per din astea o sa iti treaca..e posibil sa fii asa pentru k erai obisnuita k el sa stea in fundul tau(scz expresia,nu o zic cu rautate)si tu sa nu il bagi in seama iar acum e doar sentimentul de singuratate si de ciuda...stai linistita k o sa treci peste....nu ii mai da nimik din mom asta....iti zic,la un mom dat o sa ajunga sa te injure sa iti vb urat numai k sa l lasi in pace si atunci o sa te simti penibil...
SweetHappyButterfly
Postat pe 1 Februarie 2009 00:52
Iti multumesc ca esti langa mine ... nu i-am mai trimis nici um mesaj dar nici el nu a raspuns stau cu greu departe de telefon sper sa ma pot abtine cat mai mult ... pe 9 februarie este ziua lui... atunci vreau sa ii trimit urmatorul mesaj cu un simplu La multi ani nimic mai mult ...sper sa reusesc
Yo_Flo
Postat pe 1 Februarie 2009 01:01
asa e cel mai bine vezi k ti am lasat un mesaj privat
SweetHappyButterfly
Postat pe 1 Februarie 2009 01:05
Eu am inteles ca si tu la inceput aveai pe alcineva,tu te-ai gandit doar la tine,la durerea ta.Tu ai facut doi barbati sa sufere,si acum in al 12-lea ceas tot la tine te gandesti!Daca il iubesti atat cat spui lasa-l sa fie fericit!Nu poti sa intelegi ca poate acum,pt el fericirea e langa actuala iubita?Imi pare rau daca te ranesc dar iubirea presupune sa te gandesti si la celalalt nu doar la propria persoana!
Maddalyna
Postat pe 2 Februarie 2009 10:47
Doamne, nu stii cat te inteleg :(....trec prin aceeasi situatie numai ca la mine e putin mai greu pt ca de fiecare data cand vb cu el(ce i drept cam rar...) imi spune ca ma iubeste, ca i lipsesc si totusi nu vrea sa mai fim impreuna. Imi spune ca s a saturat si ca nu mai are incredere in mine si ca acum e cu altcineva si incearca sa i fie bine cu ea. Am facut tot posibilul sa ne impacam si nimic...tot ce mi a ramas e sa vb din cand in cand cu el....cand vrea sa mi rasp la tel....iar daca nu mi rasp, ii trimit msj sau mail, bineinteles, uneori fara a primi un rasp dar cel putin stiu ca le citeste si se gandeste atunci la mine...in felul asta ii e greu sa ma uite iar eu, intre timp, sper ca se va razgandi si voi face tot posibilul sa fie asa...

Tie, nu stiu ce sfat sa ti dau...daca stii ca te iubeste si ca sta cu altcineva doar pt a te uita, lupta in continuare, daca nu....eu zic ca nu mai are rost sa te chinui, pt ca in adancul tau, stii ca nu mai ai ce face:(
mayta
Postat pe 2 Februarie 2009 12:21
De la: Maddalyna, la data 2009-02-02 10:47:59Eu am inteles ca si tu la inceput aveai pe alcineva,tu te-ai gandit doar la tine,la durerea ta.Tu ai facut doi barbati sa sufere,si acum in al 12-lea ceas tot la tine te gandesti!Daca il iubesti atat cat spui lasa-l sa fie fericit!Nu poti sa intelegi ca poate acum,pt el fericirea e langa actuala iubita?Imi pare rau daca te ranesc dar iubirea presupune sa te gandesti si la celalalt nu doar la propria persoana!



Nup ai inteles gresit nu aveam pe altcineva ci nu aveam de gand sa am o relatie serioasa cu el , deci nu am facut sa sufere 2 barbati .
Yo_Flo
Postat pe 3 Februarie 2009 00:42
De la: Yo_Flo, la data 2009-02-01 00:18:37 "Da e foarte importanta in acest moment intelege si va fi foarte importanta "..



Nu stiu ce ai inteles tu din fraza lui asa ca iti spun ce am inteles eu .

E foarte importanta in acest moment pentru ca este diferita de tine , pentru ca spre deosebire de tine ea ii acorda atentia pe care si-o doreste , pentru ca este alaturi de el in acest moment .....acest moment fiind durerea prin care trece din cauza faptului ca a luat hotararea sa se rupa de tine.

,,Va fi importanta'' pentru ca are de gand sa-si revarse toata dragostea asupra ei .....si crede ca nu va gresi facand asta....e si normal de vreme ce primeste de la ea un feed back pozitiv.


Sincera sa fiu .....nu cred ca te vei mai impaca cu el.
Daca totusi vrei sa insisti ...cea mai buna metoda ar fi sa ii scrii o scrisoare ,un e-mail ....ceva mai mult de un simplu sms pe care-l sterge dupa ce l-a citit .....intr-o scrisoare ii poti spune cat de bine te simteai cand ...te mangaia pe par sa zicem si cat de rau iti pare ca nu ai stiut sa apreciezi ce aveai .....adu-i aminte cand v-ati sarutat prima data sau...cat de bine va simteati impreuna cand jucati ...domino sa zicem .

Chestii intime care sa-l faca sa-si aminteasca despre perioada frumoasa a relatiei plus ...scuzele tale spuse sub forma de regret nu de milogeala .....

Daca nu ai fost prea din cale afara de rea cu el ...o scrisoare de genul asta face minuni ....

Bafta
iris_4_ever
Postat pe 3 Februarie 2009 00:58
IMI CER SCUZE,am inteles eu gresit!Incearca sa va intalniti fata in fata,fara voia lui,bineinteles!Daca te mai iubeste ii va fi foarte greu sa nu recunoasca,si nu pleca pana nu ajungeti la o rezolvare, si de data asta fii tu cea care ofera totul!Mult succes si sa ne tii la curent!
Maddalyna
Postat pe 3 Februarie 2009 16:16
Ati avut dreptate.... intr-un final sa intors la mine fara ca eu sa il caut sau sa ii mai dau vreun semn de viata .. s-a despartit de tipa cu care se combinase pentru sa si-a dat seama ca ma iubeste si ca ii este dor de mine....povestea continua cu un nou sezon ... va multumesc ca ati fost alaturi de mine si promit sa va povestesc ce se mai intampla.
Yo_Flo
Postat pe 14 Februarie 2009 00:19
TOTUL E BINE CAND SE TERMINA CU BINE! :) am citit si eu totul.. toate comentariile puse de fete... ma bcuru ca de 14 februarie esti cu el:)! multa bafta si noroc in continuare si sunt sigura ca nu o sa mai faci greseliile pe care le-ai fct.. sa tii de el pt ca cum u ai spus" e iubitul minunat pt tine"!!
frosi_ssimonica
Postat pe 14 Februarie 2009 13:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ma parasit..cred ca pentru altul 6 De la: kudika_1005350 30 Martie 2016 15:28
Sa fie ceva trecator? 130 De la: 14 Ianuarie 2014 07:27
buna 20 De la: eu_ovidiu 6 Martie 2011 16:22
M-a parasit din vina mea, dupa 3 ani, cum o pot aduce inapoi? Pentru ca este cu un alt baiat. 12 De la: piscolino 17 August 2011 12:06
salut 82 De la: angelradios 2 Septembrie 2010 16:21