Setari Cookie-uri

se pot schimba barbatii??

sant impreuna de aproape 3 ani cu iubitul meu si locuim impreuna din primele zile:)la inceput nu prea era bun la pat si in tot acest timp am incercat sa-i explic cum ami place cum as vrea dar nu am ajuns la nici un rezultat..el face tot cum era obisnuit..si cand ai trag atentia il vad ca nu-i place si face tot cum stie el...il iubesc mult dar pentru mine asta este o problema..ce ar trebui sa fac???
crystina24
Postat pe 3 Februarie 2009 16:51
poate ca nu i pasa decat de propria satisfactie....nu vreau sa par rautacioasa dar poate nu comunicati suficient
marinaruxandra
Postat pe 3 Februarie 2009 16:54
3ani..multisor..si in acest timp nu a invatat sa-ti faca pe plac?oops..dar e egoist..stai de vorba cu el serios...intrebandu-l daca-i pasa daca primesti placere sau nu...in fine,stii ce ai de intrebat
daca tii la el si el la tine..se va schimba ..daca nu..c'est la vie
dolcedoll
Postat pe 3 Februarie 2009 16:56
Ciao,

Oricat am vrea sa spunem ca nu conteaza......sexul ....totusi este TOTUL imi pare rau ca nu exista comunicare pe plan sexual. Am trecut si eu printr-o astfel de experienta, o relatie de 4 ani in care nu am reusit sa schimb nimic si eram mereu dezamagita (si pe plan sentimental). Solutia a fost despartirea.
Acum sunt casatorita de 7 ani, am un sotior minunat si traim intens fiecare moment si ce este cel mai important vorbim despre ORICE, invatam impreuna sa ne cunoastem mai bine, sa ne satisfacem, sa ne iubim cu pasiune. O viata avem, suntem in plina criza financiara, de ce sa nu avem parte si de momente senzationale?
Iti doresc sa iubesti si sa fii iubita cu pasiune!
alinako
Postat pe 3 Februarie 2009 17:01
barbatii se pot schimba numai ei sunt mai conservatori in caracterul lor adica se schimba mai greu ca si femile.Partea proasta este ca daca este egoist se schimba foarte greu in a devenii altruist adica sa se gandeasca sa produca placere la randulu lui cu limba stimuland clitorisul.conteaza insa foarte mult si varsta barbatului la care se doreste schimbarea.
Baiat_Rezervat
Postat pe 3 Februarie 2009 17:33
Da, barbatii se schimba, multe femei ii schimba cu altii...caracterul lor insa se schimba mai greu
Aladiah
Postat pe 3 Februarie 2009 20:49
mda , depinde cat de important este sexul pentru tine , nu stiu , parerea mea e ca nu e o persoana care vrea sa se schimbe , si singura solutie ar fi sa il schimbi cu atlul , desi s-ar putea sa mai fie o solutie : uite spre exemplu mie ,nu vreau sa para ca ma luad ,dar intodeauna am fost mai curios si poate mai deschis fata de sex ,ei bine mie imi place foarte mult momentul in care iubita incepe sa suspina si sa geama de placere in bratele mele , punel odata sa stea , fara sa faca nimica si tu sa faci toata treaba , sa vada cum e sa aiba o femeie satisfacuta in brate , si s-ar putea sa vrea sa se schimbe si sa faca ce trebuie ca sa te satisfaca
SweetDadyD
Postat pe 4 Februarie 2009 22:40
sa nu te mai agiti atat, ptr k barbatii NU SE VOR SCHIMBA NICIODATA, asa cum sunt invatati inca de la inceput ei nu vor accepta alte schimbari ptr k se complac asa cum sunt si cu ce au, nu k femeile, caror le place sa aspire sper mai mult, ele nu se multumesc cu putin ptr k stiu k cu putin efort pot avea ceea ce-si dorec. asa k sfatul meu....las-o mai moale, in aceeasi situatie am fost si eu si degeaba, dar nu a avut cine sa-mi deschida ochii atunci, al luptat singura. ai grija de tine, si astept o veste de la u
maria1989
Postat pe 5 Februarie 2009 10:24
e trist totul...il iubesc ne-am casatorit doar de 1 an si a devenit totul plictisitor:(nu stiu cum sa fac sa iesim si din situatia asta pentru ca vad ca doar eu lupt pt a functiona.traiesc cu speranta ca se va schimba ca e inca prea tanar si ma tot mint singura...
crystina24
Postat pe 11 Februarie 2009 02:01
Se pot schimba din rau in mai bine sau chiar foarte bine.

Daca dupa 3 ani inca nu a reusit sa te faca sa te urci pe pereti putin probabil sa se mai schimbe pentru ca la voi nu se pune problema ca nu va cunoastesti corpurile.

Ori iei taurul de coarne si ii arati ca la carte cum si ce sa faca ...ori te multumesti cu ce ai sau ...nu
iris_4_ever
Postat pe 11 Februarie 2009 02:09
De la: iris_4_ever, la data 2009-02-11 02:09:36Se pot schimba din rau in mai bine sau chiar foarte bine.

Daca dupa 3 ani inca nu a reusit sa te faca sa te urci pe pereti putin probabil sa se mai schimbe pentru ca la voi nu se pune problema ca nu va cunoastesti corpurile.

Ori iei taurul de coarne si ii arati ca la carte cum si ce sa faca ...ori te multumesti cu ce ai sau ...nu





si ca sa raspund la intrebare ,,,barbati se schimba depinde de ce ii loveste ,,,sau de haine ca si ei sunt oameni
sarutama
Postat pe 11 Februarie 2009 02:36
De la: sarutama, la data 2009-02-11 02:36:30
De la: iris_4_ever, la data 2009-02-11 02:09:36Se pot schimba din rau in mai bine sau chiar foarte bine.

Daca dupa 3 ani inca nu a reusit sa te faca sa te urci pe pereti putin probabil sa se mai schimbe pentru ca la voi nu se pune problema ca nu va cunoastesti corpurile.

Ori iei taurul de coarne si ii arati ca la carte cum si ce sa faca ...ori te multumesti cu ce ai sau ...nu





si ca sa raspund la intrebare ,,,barbati se schimba depinde de ce ii loveste ,,,sau de haine ca si ei sunt oameni

Sarutama, mi-ai luat-o inainte... asta voiam sa zic si eu... Ce facem, ii schimbam asa, in bloc, sau ii schimbam la haine?
Si adica CE sa schimbam la ei? Asa, la toti, pentru ca vad ca tu te referi la barbati ca la un tot unitar...
Dor_a
Postat pe 11 Februarie 2009 08:07
Da se pot schimba barbatii...numai k barbatul tau nu prea ii pasa de tine (adika cum te simti tu in pat)...eu unu mereu am fost obisnuit sa satisfac partenera si apoi sa termin eu (din respect si pt k tineam la dansa si vream sa se simta bine...si cand spunea ca ii place mai asa...sau mai asa...trebuia sa ascult)...la tine se pare k el e mai egoist si se multumeste sa fie doar el fericit...si mai exista varianta cand nu asculta mai dai un peste cap
BogdanPaul
Postat pe 11 Februarie 2009 08:22
nu o sa seschimbe nicodata...pt ca asa sunt ei
sensitive
Postat pe 11 Februarie 2009 19:40
PAI SI EU DACA AI ZIC PE MOMENT FA ASA SI INVERS MA ASCULTA SI FACE DAR DUPA UITA...NU ZIC CA SI EL MA SATISFACE PE MINE SI DUPA PE EL DAR E TOTUL LA FEL CA IEPURASI SI GATA!!!
crystina24
Postat pe 12 Februarie 2009 18:07
NICIODATA UN BARBAT SAU O FEMEIE NU SE SCHIMBA .POATE SA-TI LASE IMPRESIA CA DE DRAGUL TAU SAU AL MEU SE SCHIMBA.... DOAMNE CE SE MAI SCHIMBA ! VRAJEALA DE BUFTEA
nocturnalia
Postat pe 16 Februarie 2009 14:40
Se pot schimba barbatii??

la corp,la par,la unghii,la pat...........dar la caracter nu
portitza_Maria
Postat pe 16 Februarie 2009 14:45
poi daca in 3 ani nu a inteles ca nu esti multumita de prestatia lui in pat inseamna ca nu-l intereseaza decat sa se simta el bine tu....ura si la gara
sirena22
Postat pe 16 Februarie 2009 14:46
Se pot schimba barbatii ?
Sigur, nu-mi place il schimb cu altul ! Nu va suparati
emaemanuella11
Postat pe 16 Februarie 2009 16:29
cam egoist iubitul tau...poate nu ai reusit tu sa te faci inteleasa....dar ma indoiesc k dupa 3 ani nu a inteles...:-?? nu stiu de ce unele femei isi doresc sa ii schimbe pe barbati pt k apoi sa zica ca nu mai sunt aceiasi de care s-au indragostit...daca iubesti o persoana o iubesti cu calitati si defecte...nu incerci sa o transformi dupa placul tau...:P
Liculici
Postat pe 16 Februarie 2009 22:08
am incercat sa-i explic in 100 de moduri dar nimic zice ca da am dreptate si dupa e tot ca el...
crystina24
Postat pe 15 Martie 2009 15:23
De la: crystina24, la data 2009-03-15 15:23:11am incercat sa-i explic in 100 de moduri dar nimic zice ca da am dreptate si dupa e tot ca el...

Barbatii se pot schimba si ei dar la alt nivel, si cand spun alt nivel ma refer la urmatoarele: abordare a vietii, comportamental, atitudine in viata de zi cu zi... dar asta numai daca au trecut printr-o experienta care le-a marcat foarte rau existenta (o deziluzie imensa, un esec in viata sociala... etc).

Referitor la cazul tau cu "lupta la sol" nu cred ca se poate schimba...
In primul rand, daca era sa se schimbe ceva, se schimba de mult
In al doilea rand... nu cred ca pot exista schimbari in sfera asta
InDark
Postat pe 16 Martie 2009 19:24
BUNA, E ADEVARAT CA BARBATII NU-SI POT SCHIMBA CARACTERU. AM FOST SI EU IN SITUATIE LA FEL CA SI TINE SI MI-AM DAT SEAMA PREA TARZIU. IDEEA MEA ESTE SA VORBESTI CU EL INTRE PATRU OCHI, IA R DACA NU TE ASCULTA INCEARCA SA STAI UN TIMP INDEPARTATA DE EL. AS DORI SA STIU IN CE ZODIE ESTE EL SI TU? PUPICI SI NUMAI BNE
kudika002816
Postat pe 19 Martie 2009 13:09
De la: kudika002816, la data 2009-03-19 13:09:29 BUNA, E ADEVARAT CA BARBATII NU-SI POT SCHIMBA CARACTERU. AM FOST SI EU IN SITUATIE LA FEL CA SI TINE SI MI-AM DAT SEAMA PREA TARZIU. IDEEA MEA ESTE SA VORBESTI CU EL INTRE PATRU OCHI, IA R DACA NU TE ASCULTA INCEARCA SA STAI UN TIMP INDEPARTATA DE EL. AS DORI SA STIU IN CE ZODIE ESTE EL SI TU? PUPICI SI NUMAI BNE


da tu potzi sa-tzi schimbi caracterul? haida de fetelor. barbatzii sunt oameni si te iau ca atare,k?
parerea mea este ca in viatza urmezi niste pasi, valabil si pt barbatzi si pt femei. depinde in ce postura il prinzi, dar depinde si de ceea ce ii aratzi si de felul fiecaruia de a fi. de ex k la cumparaturi. degeaba un comerciant vine sa-mi serveasca mie icre negre la un ambalaj aurit, daca mie nu-mi place gustul lor, nu? poate eu prefer ceafa de porc... intzelegi? asa ca nu este vba de caracter, e vba de altceva. daca va place sa fitzi victime, nu avetzi decat.
cristi_nne
Postat pe 19 Martie 2009 13:14
De la: crystina24, la data 2009-02-03 16:51:44sant impreuna de aproape 3 ani cu iubitul meu si locuim impreuna din primele zile:)la inceput nu prea era bun la pat si in tot acest timp am incercat sa-i explic cum ami place cum as vrea dar nu am ajuns la nici un rezultat..el face tot cum era obisnuit..si cand ai trag atentia il vad ca nu-i place si face tot cum stie el...il iubesc mult dar pentru mine asta este o problema..ce ar trebui sa fac???






3 ANI....si tot nu te-a satisfacut...egoism... Cand vezi ca face cum vrea el lasa-l asa cu p...a sculata...daca il lasi asa o data,de doua ori o sa vezi ca pe urma incepe sa te asculte... Ii spui ca nu-ti place si gata si terminat povestea...
camelusha83
Postat pe 19 Martie 2009 14:18
barbatii se schimba tot timpul...de haine.... in rest deloc sorry dar asta e crunta realitate...
bruneagra25
Postat pe 19 Martie 2009 14:23
De la: bruneagra25, la data 2009-03-19 14:23:33barbatii se schimba tot timpul...de haine.... in rest deloc sorry dar asta e crunta realitate...



brunetzico te prinsei sa te tzuc repede ca poate iar fugi
donttouch
Postat pe 19 Martie 2009 14:24
De la: donttouch, la data 2009-03-19 14:24:58
De la: bruneagra25, la data 2009-03-19 14:23:33barbatii se schimba tot timpul...de haine.... in rest deloc sorry dar asta e crunta realitate...



brunetzico te prinsei sa te tzuc repede ca poate iar fugi

azi stau un pic k tare mi-a fost dor sa fiu pupata ....
bruneagra25
Postat pe 19 Martie 2009 14:27
urat tare.. de 3 ani si tot nimic k`lumea...
si v`ati mai si casatorit...
Diavolyta_
Postat pe 19 Martie 2009 14:52
De la: emaemanuella11, la data 2009-02-16 16:29:54Se pot schimba barbatii ?
Sigur, nu-mi place il schimb cu altul ! Nu va suparati


Ca pe chiloti...
Viorica_Ecaterina
Postat pe 30 Ianuarie 2014 07:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
excitatie mamara? :|:D 58 De la: cantafabule 8 Octombrie 2009 22:19
Amantele....... 106 De la: Papusikmika 11 Iunie 2009 21:41
ce ii intimideaza pe barbati? 134 De la: marinaruxandra 9 Iulie 2009 13:00
Sa eu mai ciudata sau nu 4 De la: tina22 5 Octombrie 2015 08:44
De ce femeile sunt considerate "femei usoare" daca au mai multi parteneri sexuali? 50 De la: deep_silence 14 August 2009 02:14