Setari Cookie-uri

zii si tu un nume de fetita

te rog, da sfoara in tzara dupa grupa AB pozitiv...daca cineva e dispus sa doneze...ptr o fetitza cu leucemnie...e la fundeni, are 9 ani...si pana la operatie face transf zilnice ...altfel moare ID: nico_popac makr da mai departe k nu te doaRE mana{....nu ai inima dak nul trimiti....scz de mass nu prea dau



acest mesaj a ajuns la mine de la un prieten foarte bun.

va rog frumos daca nu cer prea mult sa postati acest mesaj pe tot forumul ,la cat mmai multe topicuri.


multumesc anticipat.
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 4 Februarie 2009 22:23
baiiii mic si.....degeaba.... chiar nu era nevoie de acelasi mesaj de 5 ori
kitty_krieger
Postat pe 4 Februarie 2009 23:01
Aici ai dreptate Geo, unde au diparut numele romanesti? Si la ce s-au gandit ai mei cand mi-au pus numele? Cred ca erau beti, toti
Dupa cum spune sotul meu, alt tatic sexuos, Ana e un nume ft frumos... asa o cheama si pe fetita noastra, bineinteles fata lu' tata...i-am pus si Andreea, doar ca sa aiba putin iz unguresc, pt sufletelul meu ...eu am vrut Andrea, dar cei de la primarie sunt batuti in cap...apropo, pe fetita prietenei mele o cheama Aluculesei Sonya uuups, nu e frumos sa razi...
_oktober_
Postat pe 4 Februarie 2009 23:26
in primul rand...nastere usoara si o bebitza sanatoasa:*.....eu vreau 3 bebei...la momentul potrivit...2 baieti si o fetita...Ana Karina.....am cunoscut anul trecut o gaza de fata, de care m am indragostit instantaneu...Aysha si poate d aia mi a placut si numele ei in mod deosebit.mult noroc
lil_angel
Postat pe 5 Februarie 2009 01:38
uau cata lume si cate nume.
va multumesc la toti si am sa va zic ce am hotarat.am vazut multe nume frumoase
multa sanatate la toti
va pup
elgi
Postat pe 5 Februarie 2009 01:58
micnegrusiurat am dat mesaju si am sa ma rog pt aceea fetita sper sa vegheze un inger langa ea
elgi
Postat pe 5 Februarie 2009 02:26
De la: elgi, la data 2009-02-03 17:54:38Am 25 de ani si am sa nasc o fetita,o bucurie a vietii mele,ma tot gandesc la un nume mai deosebit si nu comun,orice natie-ajutati-ma,zice-ti si voi ce nume va place sa am si eu variante.
multumesc


marea majoritate vad ca se gandesc la nume care nu prea au rezonante romanesti, dar si SMARANDA sau MARIA sunt nume extraordinar de frumoase. repeta-le de mai multe ori si ai sa vezi ce rezonante delicate au ambele nume. pe fiica mea o cheama DIANA , un nume iarasi frumos. mai suna iarasi bine ALESIA sau FLAVIA.
indiferent ce nume alegi sa fie sanatoasa....si poate ne spui si noua daca te-ai hotarat.
chandramuki_md
Postat pe 5 Februarie 2009 10:52
Maya, Casiana...sa-ti traiasca fetita si sa fie sanatoasa, desteapta si frumoasa
julyane19
Postat pe 5 Februarie 2009 19:11
Sophia, Victoria ( preferatul meu), Cassandra
Rei_Hino
Postat pe 5 Februarie 2009 19:42
alina :P glumeam ... eva imi place mult.
alina_luminita
Postat pe 5 Februarie 2009 20:08
Alexandra

Postat pe 5 Februarie 2009 20:09
Eu am botezat in ianuarie o fetitza si se numeste Christiana Maria
auralia
Postat pe 5 Februarie 2009 21:38
yo mi-as numi fetita izabela,isabela,isabell..jizabell..sau jasmine
sa ai o nastere cat mai usoara!
jizabell
Postat pe 5 Februarie 2009 22:14

Ce mare bucurie e venirea pe lume a unui copil ! Iti doresc multa sanatate tie si fetitei tale!
Si sa-i trimitem ca ursitoare numai zane bune...care sa-i "urseasca" o viata frumoasa, lina, cu cat mai multe momente de fericire...

Cred ca ai putea sa-i pui 2-3 prenume, ca sa aleaga ea, mai tarziu, unul care o sa-i placa... Madalina, Smaranda, Sanziana, Mara, Andrada
spiridus_ariel
Postat pe 7 Februarie 2009 11:48
Daca am fi avut o fetita, s-ar fi numit Simina . Nastere usoara !
sandraescu
Postat pe 7 Februarie 2009 19:24
Mie imi plac : Daniela,Alessia,Cristina ... Iti doresc sa fie sanatoasa si sa creasca frumoasa,educata si eleganta :)
liza24_84
Postat pe 7 Februarie 2009 19:30
Pe fetita mea o cheama Bianca..dar mai sunt nume dragute precum:Maia,Andrada,Indra...si lista e deschisa..
Looloo
Postat pe 8 Februarie 2009 12:49
De la: lil_angel, la data 2009-02-05 01:38:06in primul rand...nastere usoara si o bebitza sanatoasa:*.....eu vreau 3 bebei...la momentul potrivit...2 baieti si o fetita...Ana Karina.....am cunoscut anul trecut o gaza de fata, de care m am indragostit instantaneu...Aysha si poate d aia mi a placut si numele ei in mod deosebit.mult noroc

Aisha - sotia profetului frumos.
Copii ar trebui sa poarte obligatoriu un nume de sfant pentru ca nu se poate sa ai doar un nume sonor.Sa fie placut auzului.La alegere un nume de sfant sunt atitia...pentru a proteja copilul pe parcursul vietii de obstacole care vor fi intampinate de el.
Deci tine mine : un nume de sfant si un nume sonor .(Ayan,Duvan)baiat in caz ca ai surprize :)
si de fata Maria - Magdalena ,Ioana ,uitate pe calendar si vezi acolo cel mai bine
MagnifiQue_GiRL
Postat pe 8 Februarie 2009 13:12
Amona-Amina suna fain tare cand pronunti!

Postat pe 8 Februarie 2009 13:26
de fapt uite aici: http://www.namesdir.com/S_Amina

Postat pe 8 Februarie 2009 13:29
De la: florderosa, la data 2009-02-08 13:12:05
Aisha - sotia profetului frumos.


Ete fleosc ... dar Maria ce are? Maica Domnului?

Mai bine decat numele unei fetite violate, parerea mea!
Kathara
Postat pe 8 Februarie 2009 13:44
De la: elgi, la data 2009-02-03 17:54:38Am 25 de ani si am sa nasc o fetita,o bucurie a vietii mele,ma tot gandesc la un nume mai deosebit si nu comun,orice natie-ajutati-ma,zice-ti si voi ce nume va place sa am si eu variante.
multumesc


Francisca, Karina, Ema, Ariadna, Delia, Rebeca, Vanessa, Melissa, Renata sa ne anunti si pe noi cum ai botezat-o
FRN
Postat pe 8 Februarie 2009 15:15
Buna! cred ca un nume frumos ar fi MILAGROS sau ISABELA

Postat pe 8 Februarie 2009 15:19
De la: ovidiu_mystake, la data 2009-02-08 15:19:31Buna! cred ca un nume frumos ar fi MILAGROS sau ISABELA



hai k o dati in telenovele...maria mirabela,rosalinda,juana.....
SweetHappyButterfly
Postat pe 8 Februarie 2009 15:28
De la: daria3106, la data 2009-02-03 17:57:29si eu am o fetita pe care o cheama Daria......
dar imi plac si...Karina, Erica, Nadine.......sa ne anunti si pe noi ce nume ai ales...
si... nastere usoara!!!!!!!!!


hmhmh



aveam aceleasi preferinte......karina.,Erica...si Daria.....foarte frumoase numele...

mie imi mai place si Rebeca....si Maya.........Ranya....
nirvana_cukramel
Postat pe 8 Februarie 2009 16:56
De la: Kathara, la data 2009-02-08 13:44:14
De la: florderosa, la data 2009-02-08 13:12:05
Aisha - sotia profetului frumos.


Ete fleosc ... dar Maria ce are? Maica Domnului?

Mai bine decat numele unei fetite violate, parerea mea!

Marghioaloooooooo te-ai trezit la ora asta??
ce fata violata visezi duda care esti???
Citeste cartea intai si dupa aia da-ti cu parerea .A zis cineva de numele asta in primele pagini si eu am spun cine e Aisha (cea vie) a fost sotia profetului si in nici un caz violata doamne fereste. daca esti proasta dute tu cu Maica Domnului am spus Maria Magdalena e tot aia.Dar nu ai cum sa pui la copil Maica domnului .Doamne ce idei ai Desteptaciune
MagnifiQue_GiRL
Postat pe 8 Februarie 2009 17:30
De la: florderosa, la data 2009-02-08 17:30:53
De la: Kathara, la data 2009-02-08 13:44:14
De la: florderosa, la data 2009-02-08 13:12:05
Aisha - sotia profetului frumos.


Ete fleosc ... dar Maria ce are? Maica Domnului?

Mai bine decat numele unei fetite violate, parerea mea!

Marghioaloooooooo te-ai trezit la ora asta??
ce fata violata visezi duda care esti???
Citeste cartea intai si dupa aia da-ti cu parerea .A zis cineva de numele asta in primele pagini si eu am spun cine e Aisha (cea vie) a fost sotia profetului si in nici un caz violata doamne fereste. daca esti proasta dute tu cu Maica Domnului am spus Maria Magdalena e tot aia.Dar nu ai cum sa pui la copil Maica domnului .Doamne ce idei ai Desteptaciune


Scuze, eu nu vorbesc prosteasca. Te astept inapoi dupa ce descoperi gramatica si punctuatia.
Kathara
Postat pe 8 Februarie 2009 17:53
replica dobitoacei ca tine.
gasesti in alta parte sa te certi fata si sa contrazici lumea
Nimeni nu ti-a cerut parere.Mai bine ai da un sfat bun decat" prosteasca ta".
MagnifiQue_GiRL
Postat pe 8 Februarie 2009 18:01
De la: florderosa, la data 2009-02-08 18:01:07replica dobitoacei ca tine.
gasesti in alta parte sa te certi fata si sa contrazici lumea
Nimeni nu ti-a cerut parere.Mai bine ai da un sfat bun decat" prosteasca ta".


Saraca de tine, ti-o fi si tie greu,
Kathara
Postat pe 8 Februarie 2009 19:25
ce dragut....nuj ada...emma, nelly, talida:D
e_l_l_y
Postat pe 9 Februarie 2009 11:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
II SUNTEM DATORI MAMEI ... LA MULTI ANI MARTIE 2009 !!!! 14 De la: Aladiah 8 Martie 2009 05:00
ma deranjeaza 68 De la: GYPSI 16 Aprilie 2010 21:14
Dragostea nu este niciodata mai puternica decat atunci cand te faci sa suferi!! 91 De la: shirine 31 Iulie 2009 10:10
sf.mihail si gavril 2 De la: kudika_alexutza 8 Noiembrie 2009 15:49
Relatii noi in haine vechi 6 De la: _Rori_ 24 Martie 2013 07:45