Setari Cookie-uri

Il pot avea?

In urma cu o luna am cunoscut un barbat la locul de munca al mamei mele,este un barbat in varsta de 33 de ani,eu avand 24. Am facut cunostinta, schimb de nr de telefon si de aici a inceput totul,vb zilnic prin mesaje,ma suna...vb pe messenger,am facut schimb de poze...treptat a inceput sa-mi placa,sa ma gandesc mereu la el,nu stiu daca sentimentul este reciproc si nu stiu ce sa fac. Sunt singura de un an de zile,am iesit dintr-o relatie dupa care am suferit enorm,a fost singurul barbat cu,care am acceptat sa vb...care m-a facut sa vad lucrurile altfel. As vrea sa am curajul sa-i vb deschis sa-i spun ce simt dar mi-e teama ca nu simte la fel,ma gandesc ca este colegul mamei mele si nu as vrea sa aibe neplaceri din cauza mea. Mi-a spus ca vrea sa ma vada,dar niciodata nu a spus"hai sa ne vedem maine".Ce ma indemnati sa fac?
Merredith
Postat pe 16 Ianuarie 2012 15:22
Daca a spus ca in principiu vrea sa te vada, propune-i sa mergeti la o cafea sau ceva de genul intr-un weekend.
Max2
Postat pe 16 Ianuarie 2012 15:55
De la: Merredith, la data 2012-01-16 15:22:23In urma cu o luna am cunoscut un barbat la locul de munca al mamei mele,este un barbat in varsta de 33 de ani,eu avand 24. Am facut cunostinta, schimb de nr de telefon si de aici a inceput totul,vb zilnic prin mesaje,ma suna...vb pe messenger,am facut schimb de poze...treptat a inceput sa-mi placa,sa ma gandesc mereu la el,nu stiu daca sentimentul este reciproc si nu stiu ce sa fac. Sunt singura de un an de zile,am iesit dintr-o relatie dupa care am suferit enorm,a fost singurul barbat cu,care am acceptat sa vb...care m-a facut sa vad lucrurile altfel. As vrea sa am curajul sa-i vb deschis sa-i spun ce simt dar mi-e teama ca nu simte la fel,ma gandesc ca este colegul mamei mele si nu as vrea sa aibe neplaceri din cauza mea. Mi-a spus ca vrea sa ma vada,dar niciodata nu a spus"hai sa ne vedem maine".Ce ma indemnati sa fac?



Prinde curaj,au trecut vremurile in care femeile erau cucerite de catre barbati!!!Daca tot comunicati des,fii indrazneata si spune-i ce anume te framanta si vei observa ,in functie de atitudinea lui,daca iti raspunde sau nu la sentimente!Poate el este timid,nu indrazneste sa te abordeze,mai ales daca este coleg de serviciu cu mama ta,orice este posibil!!!Poate il retin alte responsabilitati si nu vrea sa te raneasca in vreun fel!!Discutati,discutati!!Transparenta este utila in relatiile interumane!!
RAINBOWLADY
Postat pe 16 Ianuarie 2012 16:02
De la: Merredith, la data 2012-01-16 15:22:23 niciodata nu a spus"hai sa ne vedem maine".
poate vrea sa te vada poimaine...trimite-i textul tau de pe kudika pe e-mail si asteapta-i raspunsul
FAT_FRUMOS
Postat pe 16 Ianuarie 2012 16:07
De la: Merredith, la data 2012-01-16 15:22:23In urma cu o luna am cunoscut un barbat la locul de munca al mamei mele,este un barbat in varsta de 33 de ani,eu avand 24. Am facut cunostinta, schimb de nr de telefon si de aici a inceput totul,vb zilnic prin mesaje,ma suna...vb pe messenger,am facut schimb de poze...treptat a inceput sa-mi placa,sa ma gandesc mereu la el,nu stiu daca sentimentul este reciproc si nu stiu ce sa fac. Sunt singura de un an de zile,am iesit dintr-o relatie dupa care am suferit enorm,a fost singurul barbat cu,care am acceptat sa vb...care m-a facut sa vad lucrurile altfel. As vrea sa am curajul sa-i vb deschis sa-i spun ce simt dar mi-e teama ca nu simte la fel,ma gandesc ca este colegul mamei mele si nu as vrea sa aibe neplaceri din cauza mea. Mi-a spus ca vrea sa ma vada,dar niciodata nu a spus"hai sa ne vedem maine".Ce ma indemnati sa fac?


Intreba-l la telefon, pe mess sau, si mai bine, fata-n fata cum ar caracteriza el relatia voastra, ca fiind una de prietenie,una pur amicala, sau de prietenie cu perspective de relatie. Daca ii ceri parerea lui sincera despre ceea ce se intampla intre voi, vei scapa de o piatra de pe inima, si nu vei mai fi framantata de indoieli si nesiguranta. Daca te refuza sau iti spune ca nu priviti in acelasi mod prietenia voastra, iarasi iti iei o piatra de pe inima, pentru ca stii ca nu mai are rost sa te consumi si sa-ti pierzi timpul, stand la taclale cu el.

Eu zic sa ai curaj si sa discuti cu el. Orice raspuns iti va da, tu vei scapa de-o grija si vei avea o piatra pe inima mai putin.

Si mai doresc sa-ti spun ceva: sper ca nu-i insurat sau angajat intr-o relatie stabila, pentru ca atunci, situatia s-ar complica si ar intra in discutie alte elemente.
franziska_eu
Postat pe 16 Ianuarie 2012 16:21
Ma gandesc ca daca voi face asta il voi indeparta de mine,are o varsta,cred ca e destul de matur sa stie cum sa vb si sa-mi spuna ce vrea. Poate are pe altcineva desi cand am adus vb de asta mi-a spus sa stau linistita ca nu este nicio problema dar la cum sunt barbatii in ziua d azi...
Merredith
Postat pe 16 Ianuarie 2012 16:25
Daca stiam ceva de o relatie sau o casatorie clar nu mai vb cu el. Am adus asta in discutie si mi-a spus de fiecare data sa stau linistita,sa nu-mi fac probleme din punctul asta de vedere...
Merredith
Postat pe 16 Ianuarie 2012 16:29
De la: Merredith, la data 2012-01-16 16:29:12Daca stiam ceva de o relatie sau o casatorie clar nu mai vb cu el. Am adus asta in discutie si mi-a spus de fiecare data sa stau linistita,sa nu-mi fac probleme din punctul asta de vedere...

pai nici nu te-a vrajit destul.p'orma vine cu esplicatia.
nicossia
Postat pe 16 Ianuarie 2012 16:33
De la: Merredith, la data 2012-01-16 16:29:12Daca stiam ceva de o relatie sau o casatorie clar nu mai vb cu el. Am adus asta in discutie si mi-a spus de fiecare data sa stau linistita,sa nu-mi fac probleme din punctul asta de vedere...



Poate ca daca nu era colegul mamei mele aveam mai mult curaj,mi-e teama sa nu-i creez discutii mamei mele la locul de munca.
Merredith
Postat pe 16 Ianuarie 2012 16:34
De la: Merredith, la data 2012-01-16 16:34:56
De la: Merredith, la data 2012-01-16 16:29:12Daca stiam ceva de o relatie sau o casatorie clar nu mai vb cu el. Am adus asta in discutie si mi-a spus de fiecare data sa stau linistita,sa nu-mi fac probleme din punctul asta de vedere...



Poate ca daca nu era colegul mamei mele aveam mai mult curaj,mi-e teama sa nu-i creez discutii mamei mele la locul de munca.
pai vz,,eu zic sa ti ei gandul,,mai bn da mi mie nr tau
zmeu
Postat pe 16 Ianuarie 2012 16:36
De la: Merredith, la data 2012-01-16 16:34:56
De la: Merredith, la data 2012-01-16 16:29:12Daca stiam ceva de o relatie sau o casatorie clar nu mai vb cu el. Am adus asta in discutie si mi-a spus de fiecare data sa stau linistita,sa nu-mi fac probleme din punctul asta de vedere...



Poate ca daca nu era colegul mamei mele aveam mai mult curaj,mi-e teama sa nu-i creez discutii mamei mele la locul de munca.



Nu are nicio legatura una cu cealalta!!!Ce discutii ii poti provoca mamei la servici?Cu ea ai incercat sa vorbesti,este mama ta si te poate ajuta cu un sfat,cu atat mai mult cu cat este colega de munca cu respectivul,il stie mult mai bine decat tine,tinand cont de faptul ca se vad zilnic?????????????Incearca si vezi dupa aceea ce hotarare iei!!
RAINBOWLADY
Postat pe 16 Ianuarie 2012 16:48
Mama nu mi-a spus nimic deocamdata,stie ca vorbim...dar nu i-am spus ce simt. Intre ei este o relatie de colegialitate destul de buna,fiecare vb frumos unul despre celalalt.
Merredith
Postat pe 16 Ianuarie 2012 16:58
De la: Merredith, la data 2012-01-16 16:25:44Ma gandesc ca daca voi face asta il voi indeparta de mine,are o varsta,cred ca e destul de matur sa stie cum sa vb si sa-mi spuna ce vrea. Poate are pe altcineva desi cand am adus vb de asta mi-a spus sa stau linistita ca nu este nicio problema dar la cum sunt barbatii in ziua d azi...


Daca il vei indeparta de tine cu acea intrebare, inseamna ca el n-a avut ganduri serioase nicio clipa in ceea ce te priveste, adica te-a privit doar ca pe-o amica si atat. Daca astepti doar de la barbati sa ia ei o decizie si sa-si asume responsabilitatea acelei decizii, e f posibil, in multe cazuri, sa astepti mult si bine. Barbatilor le plac lucrurile clare si le mai plac femeile cu initiativa. Sa fiu in locul tau as proceda dupa cum am scris in mesajul ce-mi apartine, dar, pana la urma, decizia finala tu o vei lua.
franziska_eu
Postat pe 16 Ianuarie 2012 17:03
ai venit francezo,,iar
zmeu
Postat pe 16 Ianuarie 2012 17:12
De la: Merredith, la data 2012-01-16 16:58:32Mama nu mi-a spus nimic deocamdata,stie ca vorbim...dar nu i-am spus ce simt. Intre ei este o relatie de colegialitate destul de buna,fiecare vb frumos unul despre celalalt.


Atunci,,,unde este impedimentul,,chiar mama ta te poate ajuta in abordarea domnului in cauza?!!!Fii deschisa cu mama ta,spune-i ceea ce simti pentru el si sigur te va ajuta,doar este mama ta!!!
RAINBOWLADY
Postat pe 16 Ianuarie 2012 17:16
Ok,imi iau inima-n dinti si am sa-i spun...trebuie sa gasesc cuvintele potrivite. Sper sa nu ma creada nebuna sau sa se sperie :))
Merredith
Postat pe 16 Ianuarie 2012 17:32
De la: Merredith, la data 2012-01-16 17:32:51Ok,imi iau inima-n dinti si am sa-i spun...trebuie sa gasesc cuvintele potrivite. Sper sa nu ma creada nebuna sau sa se sperie :))



In relatia cu mama ta,comporta-te firesc,oricum,ea te va simti,caci este cea care ti-a dat viata!!!Vorbeste deschis cu ea si chiar si fata de el trebuie sa fii detasata,emotiile sunt firesti,dar in momentul in care le acutizezi,iti devin inamic!!
RAINBOWLADY
Postat pe 16 Ianuarie 2012 17:42
Dac-ti place un baiat fa primul pas - insa ai grija sa-l faci cu atentie si cu grija...ear daca nu este interesat de tine asta este n-ai ce face...daca nu incerci nu vei afla ...si poti sa tot stai asa si sa astepti...
kudika_nikole
Postat pe 16 Ianuarie 2012 18:36
De la: Merredith, la data 2012-01-16 16:58:32Mama nu mi-a spus nimic deocamdata,stie ca vorbim...dar nu i-am spus ce simt. Intre ei este o relatie de colegialitate destul de buna,fiecare vb frumos unul despre celalalt.


te gandesti ca daca nu merge ar putea sa-i creeze neplaceri mamei tale?
guru_ion
Postat pe 16 Ianuarie 2012 18:41
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-16 18:36:59Dac-ti place un baiat fa primul pas - insa ai grija sa-l faci cu atentie si cu grija...ear daca nu este interesat de tine asta este n-ai ce face...daca nu incerci nu vei afla ...si poti sa tot stai asa si sa astepti...


De acord, de ce sa nu traiesti impacata cu gandul ca tu ti-ai jucat partea de rol decat sa regreti ca nu ai avut curajul necesar? Preia initiativa, fa tu primul pas
inger_vs_drac
Postat pe 16 Ianuarie 2012 18:51
Va multumesc pt incurajari,sper sa gasesc cuvintele potrivite pt a-l face sa inteleaga exact c simt. Am emotii :d
Merredith
Postat pe 16 Ianuarie 2012 19:00
Nu ar trebui, fii cat mai naturala posibil, fii tu. Nu ai nimic de pierdut. mai degraba are el
inger_vs_drac
Postat pe 16 Ianuarie 2012 19:02
De la: Merredith, la data 2012-01-16 19:00:06Va multumesc pt incurajari,sper sa gasesc cuvintele potrivite pt a-l face sa inteleaga exact c simt. Am emotii :d



Un pic de tupeu nu strika....nu te arunca in valuri daca nu sti sa inoti,tine mereu colacul de salvare la vedere....
Titanika
Postat pe 16 Ianuarie 2012 20:30
Daca-ti fi in locul meu cum ati proceda?
Merredith
Postat pe 16 Ianuarie 2012 20:43
De la: Merredith, la data 2012-01-16 20:43:13Daca-ti fi in locul meu cum ati proceda?
Intreb pt ca pana acum situatia era invers,e prima oara cand mi se intampla asta!
Merredith
Postat pe 16 Ianuarie 2012 20:43
De la: FAT_FRUMOS, la data 2012-01-16 16:07:12
De la: Merredith, la data 2012-01-16 15:22:23 niciodata nu a spus"hai sa ne vedem maine".
poate vrea sa te vada poimaine...trimite-i textul tau de pe kudika pe e-mail si asteapta-i raspunsul


kudika226898
Postat pe 17 Ianuarie 2012 00:29
Pari o fire mai retrasa si fara prea multa experienta. Eu zic sa nu-ti faci prea multe iluzii pana nu va cunoasteti fata in fata, ca s-ar putea sa ai niste surprize neplacute. Una e pe internet, alta e in realitate... Cel mai bine ar fi sa-l cunosti in carne si oase, fara sa ai asteptari prea mari. Multi barbati considera internetul doar o forma de socializare si iti insira tot felul de povesti ca sa impresioneze, fara sa aiba intentii serioase.Unii sunt implicati deja in alte relatii si tot mai flirteaza online, asa ca trebuie sa fii atenta.
Micaell
Postat pe 17 Ianuarie 2012 11:46
De la: Merredith, la data 2012-01-16 15:22:23In urma cu o luna am cunoscut un barbat la locul de munca al mamei mele,este un barbat in varsta de 33 de ani,eu avand 24. Am facut cunostinta, schimb de nr de telefon si de aici a inceput totul,vb zilnic prin mesaje,ma suna...vb pe messenger,am facut schimb de poze...treptat a inceput sa-mi placa,sa ma gandesc mereu la el,nu stiu daca sentimentul este reciproc si nu stiu ce sa fac. Sunt singura de un an de zile,am iesit dintr-o relatie dupa care am suferit enorm,a fost singurul barbat cu,care am acceptat sa vb...care m-a facut sa vad lucrurile altfel. As vrea sa am curajul sa-i vb deschis sa-i spun ce simt dar mi-e teama ca nu simte la fel,ma gandesc ca este colegul mamei mele si nu as vrea sa aibe neplaceri din cauza mea. Mi-a spus ca vrea sa ma vada,dar niciodata nu a spus"hai sa ne vedem maine".Ce ma indemnati sa fac?


Ma poti avea pe mine daca vrei, sunt frumos, inteligent, intelegator, virgin si disponibil.

Baiat_virgin
Postat pe 17 Ianuarie 2012 11:50
De la: Baiat_virgin, la data 2012-01-17 11:50:33
De la: Merredith, la data 2012-01-16 15:22:23In urma cu o luna am cunoscut un barbat la locul de munca al mamei mele,este un barbat in varsta de 33 de ani,eu avand 24. Am facut cunostinta, schimb de nr de telefon si de aici a inceput totul,vb zilnic prin mesaje,ma suna...vb pe messenger,am facut schimb de poze...treptat a inceput sa-mi placa,sa ma gandesc mereu la el,nu stiu daca sentimentul este reciproc si nu stiu ce sa fac. Sunt singura de un an de zile,am iesit dintr-o relatie dupa care am suferit enorm,a fost singurul barbat cu,care am acceptat sa vb...care m-a facut sa vad lucrurile altfel. As vrea sa am curajul sa-i vb deschis sa-i spun ce simt dar mi-e teama ca nu simte la fel,ma gandesc ca este colegul mamei mele si nu as vrea sa aibe neplaceri din cauza mea. Mi-a spus ca vrea sa ma vada,dar niciodata nu a spus"hai sa ne vedem maine".Ce ma indemnati sa fac?


Ma poti avea pe mine daca vrei, sunt frumos, inteligent, intelegator, virgin si disponibil.



...si modest pe deasupra!
kiss_my_ass
Postat pe 17 Ianuarie 2012 11:52
De la: Baiat_virgin, la data 2012-01-17 11:50:33
De la: Merredith, la data 2012-01-16 15:22:23In urma cu o luna am cunoscut un barbat la locul de munca al mamei mele,este un barbat in varsta de 33 de ani,eu avand 24. Am facut cunostinta, schimb de nr de telefon si de aici a inceput totul,vb zilnic prin mesaje,ma suna...vb pe messenger,am facut schimb de poze...treptat a inceput sa-mi placa,sa ma gandesc mereu la el,nu stiu daca sentimentul este reciproc si nu stiu ce sa fac. Sunt singura de un an de zile,am iesit dintr-o relatie dupa care am suferit enorm,a fost singurul barbat cu,care am acceptat sa vb...care m-a facut sa vad lucrurile altfel. As vrea sa am curajul sa-i vb deschis sa-i spun ce simt dar mi-e teama ca nu simte la fel,ma gandesc ca este colegul mamei mele si nu as vrea sa aibe neplaceri din cauza mea. Mi-a spus ca vrea sa ma vada,dar niciodata nu a spus"hai sa ne vedem maine".Ce ma indemnati sa fac?


Ma poti avea pe mine daca vrei, sunt frumos, inteligent, intelegator, virgin si disponibil.



Termenul de "virgin" te descalifica din start.

Glumesc, desigur, cu siguranta ca mai exista si femei care stiu sa aprecieze tipii virgini.
franziska_eu
Postat pe 17 Ianuarie 2012 11:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
astept si eu o parere... 15 De la: pickard 6 Februarie 2011 21:18
URGENTA!!!!!! 1 De la: Micaell 16 Octombrie 2012 14:33
Romantismul 104 De la: cami_goanga10 6 Aprilie 2010 16:17
cine stie sa imi raspunda va rog 5 De la: ranise 7 Februarie 2009 16:35
Preotul si puterea de a lega 214 De la: kudika_35337 17 Iunie 2013 14:54