Setari Cookie-uri

nu stiu p cn sa aleg...sunt 2 baieti in viata mea..!!!

vreau shi io cv sfaturi..dar mai intai sa va zic povestea mea...e una ff complicata...deci actual io locuiesc in verona..shi am un prieten d 7 luni din romania...p baiatul acesta il cun k p mn insumi..avem o gramada d lucruri in comun...shi p deasupra tin super mult l el..poate chair il iubesc..shi sunt sigura k shi el simte acelashi lucru pt mn...dar faza cea mai naspa e k el e in romania io aici..dar p deasupra relatia noastra e una l distantza...pt k io p el il cun numa d p mess..adik el e din harghita io din valcea...chair dak io in ro am mai venit d 2 ori dar n.am reusit sa ma intalnesc cu el...shi am hotarat sa ast aman2 k vara aceasta sa petrecem o vacanta d neuitat impreuna..stiu k mai lipsesc 7 luni..dar nush ma gandesc k o sa merite....asta a fst prima parte...akum a mai aparut un baiat in viata mea...defapt e un amic de.al meu...noi pan akum cv sapt vb numa k amici..pt k el stia ff bn k in inima mea e doar un loc shi anume pt pr meu...dar el s.a hotarat sa.mi declare c simte pt mn...shi shi.a pus in gand sa vina o luna in aprilie l mn...shi zice k ma iubeste mult d tot..shi nu mai poate sta fara sa nu.mi zik asta mereu...shi vrea cu orice pret sa fie cu mn...chiar sa faca acest sacrifiu sa vn pan aici...shi el e un tip ff d treaba shi chair dragutz...n.am c zice..el m.a pus sa aleg...ori p el..ori p pr meu...sunt contienta k aman2 relatiile sunt l distanta....dar tre sa apreciez shi gestul baiatului nr.2...c ar fi dispus nu numa o data sa vn l mn..dar d fiecare data c o sa fie nevoie shi o sa aiba shi el vacanza d l scdak ar fi sa aleg k p viit sa fiu cu el....problema e k io nu stiu p cn sa aleg..k adv e k io iubesc mai mult p baiatul nr unu..pt k il cun ff bn..shi a devenit o parte din mine..pt k nu.i zi in kre sa nu vb p mess sau l tel...nu vreau sa.l dezamagesc sau sa.l supar vreodata...dar nu pot nik sa.mi bat joc d baiatul c vrea sa vina l mn..cel c vrea k io sa fiu happy..c e dispus l asa cv pt mn....stiu k e o poveste destul d complicata....dar asa vrea sa stiu shi pararea voastra....pls dati.mi un sfat...va spus sincer k l kt d realista sunt io nu.mi vn sa cred k tokmai mie mi s.a intamplat sa am pr cu relatiile l distanta...in kre pan nu d mult nik nu credeam...dar nush asa s intampla knd pui suflet in cv...
x_girl_rose
Postat pe 3 Februarie 2009 19:38
mai cauta...k meritzi 1 mai bun..kre nu-i l distnta mre,q cu ashtia doi -nu merita....mai bine 1 in verona. sau n ai gasit acolo baietzi kre sa-ti plak?
Full_Metal_Jacket
Postat pe 3 Februarie 2009 19:47
deci sa analizam..baiatu numaru 1-il stii de pe mess(o tampenie,pe mess poti sa spui orice,m am convins de asta...)promisiuni,bla bla...sunt doar vorbe...deci NU
baiatul nr 2-e ceva k vrea sa vina pana la tine acolo,deci e clar k ii pasa...dar eu zic sa nu te bagi intr o relatie cu el,pentru k zici k il iubesti pe nr 1...
deci,ii sustin spusele lui bestdevilinside si zic k nici unul...orikm ramane la decizia ta..multa bafta
SweetHappyButterfly
Postat pe 3 Februarie 2009 19:52
nik
x_girl_rose
Postat pe 3 Februarie 2009 19:58
De la: x_girl_rose, la data 2009-02-03 19:58:19pai tokmai k mi.ar fi ff usor sa aleg unul oarecare..d aici..dar nush...l mn e mai d durata dak e vb d chestii complicate...shi poi p nr unu zik k tin l el...pt k e inevitabil sa nu simti cv pt unu c ai o gramada d chestii in comun...shi t cun ff bn..cun shi l c ora t trezesti dimineata...shi poi nu cred k e vb numa d bla bla...doar knd zic ..e vb d mess..k nu sunt asa proasta..sa pun botu l orice musca c zboara...e mult mai serios dekt pare..
x_girl_rose
Postat pe 3 Februarie 2009 19:59
inteleg,stiu cum e,si eu il plac ffff mult pe un baiat cu care vb pe mess,doar k tu nu stii tot ce face el acolo,care e viata lui de fspt...in fine,nu vreau sa te supar si sa generalizez,dar in primul rand sunteti f departe si nu va puteti vedea prea des,iar in al 2 lea rand una e sa discuti cu cnv epe mess si alta e sa te intalnesti fatza in ,sa iti dai seama daca exista acel sentiment knd va vedeti pentru prima data..nu stiu ce sa zic,ti am zis ramane la alegerea ta...dar e complicat...
SweetHappyButterfly
Postat pe 3 Februarie 2009 20:04
pai imi dau seama..destul d bn d asta..e naspa cv l distanta..d.asta d multe ori ma gandesc sa.i dau o sansa baiatului nr 2-.shi cred k mai devreame sau mai tarziu o sa ma despart d nr unu...pt k nik macar nu stiu dak o sa.l mai ast pan in august. ...sa fim seriosi...e deja mult k vb cu el d 7 luni..sa mai ast ink atat nush parca nik prin minune...shi poi p baiatul nr 2 am incercat sa.l conving k nu merit sa vina l mn..nush merita p cn mereu alaturi..sji el nu vrea sa inteleaga deloc asta...k a zis k indoferent dak o sa fiu sau nu cu el..e vrea sa vina aici..macar sa vb cu mn fata in fata..shi poi mai vedem...vezi shi poi dak intr.adevar ar veni cum cred io..ar fi inevitabil sa.l refuz...adik nush u ai refuza p un baiat c vine 1700 km pan l tn..???!
x_girl_rose
Postat pe 3 Februarie 2009 20:12
deci hai sa iti zic o chestie...acum ceva timp am cunoscut un baiat de la mine din oras,eu eram la facultate plecata,si veneam f rar,ne intelegem la fel de super cum zici tu,vb pe mess non stop,la telefon..a venit la mine acolo de multe ori,o gramada de bani cheltuiti cu drumuri doar k sa ma vada pe mine...sidupa o luna sa aflu k sta cu alta..mi a pikat fatza...ei si,mai conteaza k a venit la mine de atatea ori??bineinteles k nu!!!!acum nu stiu care e sit ta,eu zic sa i dai o sansa sa vina sa stai de vb q el si atunci poti lua o decizie...iti zic ce mi a zis si mie cineva odata:un baiat pentru o p***a buna ar veni si la capatul pamantului mai ales daca ii permite bugetul....nu ma rfr la tine,dar asa mi s a zis si mie si mi am dat seama k asa e...
SweetHappyButterfly
Postat pe 3 Februarie 2009 20:21
am inteles..l c t referi u...nush cred k nik n.o sa ma mai stresez asa mult cu pr alta...mai las shi p altii sa imi arate k merita... k tin l mn dak intr.adevar asa e....k deocamdata o las io mai moale cu gesturile din iubire...stii cum e ..cn ma iubeste sa.mi arate asta shi rpd...k viata e scurta...k dak nu fiecare cu viata lui merge inainte...akum incep sa fiu indiferenta k mai bn asa cu un pic d "inima d gheata"..k poi e destul d naspa knd pici d fraiera..
x_girl_rose
Postat pe 3 Februarie 2009 20:53
tu ai vreo 14 ani dupa cum scrii
Asynia
Postat pe 3 Februarie 2009 20:58
ufffff
Am sa-ti spun o povestioara:
O tipa realizata dar incredibil de ocupata a vrut sa scape de o mare dragoste, a fost alegerea ei si....a intrat pe net, dorint sa cunoasca pe cineva sa uite....
Asa a cunoscut un tip de treaba, care o iubeste mult dar....care este om, cu bune si rele, pe mess relatia este usor idealizata, in viata reala, cei doi au trait o frumoasa poveste de dragoste.
Dar....intotdeauna exista un dar......
Baiatul de pe mess si-a infrumusetat cumva calitatile, acum i se pare destul de greu sa se ridice la nivelul celor spuse....
Rezultanta intre tipa ce dorea sa uite si baiatul de pe mess exista o relatie dar....nici reusita nici implinita.....
Ea nu si-a uitat marea dragoste si ii este mila de celalalt dar....
Gandeste-te bine, dragostea la distanta este destul de sdificila, sunt zile bune si zile rele, cand indoiala si singuratatea dau ganduri incerte......
Cel mai simplu ar fi sa gasesti pe cineva dispus sa fie alaturi de tine, la bine si la rau, oriunde ai fi, in Italia sau in Romania....
Parerea mea....
Iti doresc sa faci alegerile potrivite pentru tine.....
Numai bine!
Alice007
Postat pe 3 Februarie 2009 21:06
ms d vb buna alice..dak ar fi sa ma refer l cei doi...l bn shi rau..in romania shi cateodata aici...ar fi baiatul nr 2...k el in ro..locuieste in acelashi orash cu mn..shi poi chair dak akum nu.l iubesc cu adv...pt k nu.l cun ff bn..poate cu timpul..o sa fie altfel..
x_girl_rose
Postat pe 3 Februarie 2009 21:12
servus, parerea mea e ca iubirea la distanta nu tine, doar daca ea e adevarata.. si avand in vedere ca pe primul il stii doar de pe mess.. eu sunt de parere ca sunteti doar la stadiul de amici.. de ce sa-ti fie frica sa cunosti alte persoane.. poate tipul 2 chiar e interesat de o relatie serioasa.. eu zic sa lasi timpul sa decida.. nu te grabi sa faci ceva precipitat.. parca ziceai ca ai de abia 17 ani.. timp e destul.. nu ai de ce sa stai incordata si sa te stresezi.. am trecut si eu candva prin ceva asemanator..si sincer ma gandeam ca tine.. ce sa fac.. ei bine.. nu rata ocaziile care iti apar.. poate tipul 2 chiar o sa-ti placa mai mult (in cazul meu asa a fost)... si daca nu, cu tipul 1 tot vei vorbi in continuare.. pe mess.. asa daca se va hotara vreoadata ca vrea sa fiti mai mult decat prieteni.. si o sa te caute si personal..bafta
dia_m2007
Postat pe 6 Februarie 2009 20:46
a trecut cv vreme ...shi sa spun shi voua alegerea mea...am ales sa fiu q baiatul nr 2... cu 2 zile inainte d valentine.s day m.am despartit d baiatul nr.1..am ramas amici..shi chiar dak cateodata imi e dor d el...s merge inainte...sper sa.i fie shi lui bn...sa gaseasca o alta fata kre sa.l iubesca cum l.am iubit io sau poate chiar mai mult...dar cred k e cel mai bn asa...chiar vreau sa.i dau o sansa baiatului nr 2...shi akum ma inteleg ff bn cu el..cred k o sa fie cv frumos intre noi... o sa va tin l curent cu noutati..:d:p
x_girl_rose
Postat pe 22 Februarie 2009 17:16
offf :)...fata draga...doar vorbind pe mess si la telefon cu cineva nu e deajuns...e prea mult spus ca il iubesti pe baiatul acela cu care ai vb jumatate de an.sunt de acord cu ce s-a mai spus aici...pe mess oricine se poate preface,asa ca ai mare grija...internetul ofera iluzii...asa ca nu poti stii niciodata cum te vei intelege cu o persoana pana nu o cunosti in realitate.asa ca incearca sa faci diferenta clara intre iluzie si realitate,altfel vei avea de suferit.crede-ma
nu sunt impotriva intalnirilor dupa ce in prealabil persoanele s-au gasit pe net,dar pleaka de la ideea ca nu cunosti realmente persoana pana nu o vezi in fatza ta.si abia dupa ce o cunosti personal mai pui si problema ca poate exista posibilitatea sa te indragostesti de acea persoana.si safety first,ok?
good luck
razz
Postat pe 24 Februarie 2009 01:54
daca baiatul numarul 2 vrea doar sa isi faca o vacanta in italia?? la asta te-ai gandit? o vacanta fara prea multe cheltuieli, sta la tine etc

nu ar fi prima oara cand am vazut chestia asta
DayC
Postat pe 1 Iulie 2009 19:44
dmfnfkd andfd dfm glb ! te-as lua la palme ..nu iti e rusine sa scrii asa?
Asynia
Postat pe 2 Iulie 2009 14:25
De la: Asynia, la data 2009-07-02 14:25:58dmfnfkd andfd dfm glb ! te-as lua la palme ..nu iti e rusine sa scrii asa?


long time no see Asynia....
dandanaua_reloaded
Postat pe 2 Iulie 2009 14:28
De la: Asynia, la data 2009-07-02 14:25:58dmfnfkd andfd dfm glb ! te-as lua la palme ..nu iti e rusine sa scrii asa?

bine ca nu o iei la picioare
yumy
Postat pe 2 Iulie 2009 14:31
....buna!....dar de ce baiatul nr 1 nu vine la tine? de ce nu iti propune sa va vedeti mai repede ..kiar daca ati planuit o vacanta ....imi permit sa te rog sa deskizi okii...cand un barbat vrea o femeie, pai se duce dupa ea...nu sta sa astepte nu stiu ce vacanta ..... iar despre vorbitul pe mess si la telefon....pe nimeni nu doare mana sa scrie sau gura sa spuna exact ceea ce e de dorit in anumite situatii. te imbratisez cu drag si analizeaza doar faptele celor doi...adik unul care e pus pe treaba si care vine sau vrea sa vina sa te vada, iar altul care decat vorbeste.
.... si ai grija ce-ti doresti...ca s-ar putea indeplini....si apoi e probabil sa nu stii ce si cum sa faci sau kiar sa ajungi sa iti doresti sa nu se fi indeplinit....asta e referitor la tine ca persoana...observand ca esti o fire duala oarecum.

....Mult noroc in alegeri!

Cu drag
Ana
fluturel
Postat pe 3 Iulie 2009 16:19

cum reusiti frate sa scoateti toate subiectele astea de la naftalina?
fata asta s-o fi si maritat de cand nu a mai scris, dar ptr voi nu conteaza
de fapt nu ma mai mira; asa faceti si in viata de zi cu zi, nu va intereseaza de nimic
aaaahhhh, ce nervi am
_fantoma_
Postat pe 3 Iulie 2009 16:26
De la: Asynia, la data 2009-02-03 20:58:00tu ai vreo 14 ani dupa cum scrii

eu ii dadeam vre-o 10...))...ce probleme existentiale mai aveti si voi la varsta asta...
ladyflower
Postat pe 8 Iulie 2009 16:26
aoleu...am obosit incercand sa descifrez scrisul asta de...nici nus cum sa ii zic....app...scoala ai facut-o in Romania?
ladyflower
Postat pe 8 Iulie 2009 16:29
De la: x_girl_rose, la data 2009-02-03 19:38:23vreau shi io cv sfaturi..dar mai intai sa va zic povestea mea...e una ff complicata...deci actual io locuiesc in verona..shi am un prieten d 7 luni din romania...p baiatul acesta il cun k p mn insumi..avem o gramada d lucruri in comun...shi p deasupra tin super mult l el..poate chair il iubesc..shi sunt sigura k shi el simte acelashi lucru pt mn...dar faza cea mai naspa e k el e in romania io aici..dar p deasupra relatia noastra e una l distantza...pt k io p el il cun numa d p mess..adik el e din harghita io din valcea...chair dak io in ro am mai venit d 2 ori dar n.am reusit sa ma intalnesc cu el...shi am hotarat sa ast aman2 k vara aceasta sa petrecem o vacanta d neuitat impreuna..stiu k mai lipsesc 7 luni..dar nush ma gandesc k o sa merite....asta a fst prima parte...akum a mai aparut un baiat in viata mea...defapt e un amic de.al meu...noi pan akum cv sapt vb numa k amici..pt k el stia ff bn k in inima mea e doar un loc shi anume pt pr meu...dar el s.a hotarat sa.mi declare c simte pt mn...shi shi.a pus in gand sa vina o luna in aprilie l mn...shi zice k ma iubeste mult d tot..shi nu mai poate sta fara sa nu.mi zik asta mereu...shi vrea cu orice pret sa fie cu mn...chiar sa faca acest sacrifiu sa vn pan aici...shi el e un tip ff d treaba shi chair dragutz...n.am c zice..el m.a pus sa aleg...ori p el..ori p pr meu...sunt contienta k aman2 relatiile sunt l distanta....dar tre sa apreciez shi gestul baiatului nr.2...c ar fi dispus nu numa o data sa vn l mn..dar d fiecare data c o sa fie nevoie shi o sa aiba shi el vacanza d l scdak ar fi sa aleg k p viit sa fiu cu el....problema e k io nu stiu p cn sa aleg..k adv e k io iubesc mai mult p baiatul nr unu..pt k il cun ff bn..shi a devenit o parte din mine..pt k nu.i zi in kre sa nu vb p mess sau l tel...nu vreau sa.l dezamagesc sau sa.l supar vreodata...dar nu pot nik sa.mi bat joc d baiatul c vrea sa vina l mn..cel c vrea k io sa fiu happy..c e dispus l asa cv pt mn....stiu k e o poveste destul d complicata....dar asa vrea sa stiu shi pararea voastra....pls dati.mi un sfat...va spus sincer k l kt d realista sunt io nu.mi vn sa cred k tokmai mie mi s.a intamplat sa am pr cu relatiile l distanta...in kre pan nu d mult nik nu credeam...dar nush asa s intampla knd pui suflet in cv...
1 2 .1 2. 12 .12
adrianoo33
Postat pe 8 Iulie 2009 22:30
Nu stiu cati ani ai dar da-i o sansa baiatului nr.2 care vine la tine si dupa cate am inteles , parca i-ai si dat si vezi cum va intelegeti..................asta conteaza cum te simti alaturi de o pers. ..nu la distanta ca iti promite multe dar el poate ca are deja pe alta..............nu stiu am zis ...............asa ca daca te intelegi bine cu nr 2 si merita atunci ......rasp il stiii.......nr. 2 care e totusi mai aproape de tine si sufletul tau....................alegerea e a ta........................noi doar dam pareri......
gongonica
Postat pe 9 Iulie 2009 11:56
simplu... il alegi pe-al treilea
DieMann
Postat pe 9 Iulie 2009 18:38
am revenit cu alte noutati...stiu k a trecut cv vreme..dar vreau sa va zic k baiatul nr.2 chiar s.a tinut d cuvant..a venit l mn..p 10 iunie am mers l aeroport l.am asteptat...va spun cu mana p inima mom unic at..in fine..am avut o gramada d mom frumoase impreuna..dar exista 2 pr c au inceput sa stea in calea rel noastre...1)serviciul meu..pt k lucrez part.time l un mc.donald..shi nu imi ramane destul timp sa fiu cu el ..cu toate astea..io m.as descurca intr.un fel..mi.as face timp sa ma int cu el..sa fiu cu el..dak nu ar interveni parintii mei...shi aici incepe pr nr 2..l inceput parintii mei au fst d acord cu rel noastra...adik na..rar s mai int pers sa faca asa sacrifici ..sa vina 1700 km doar k sa fie cu mn..in fine..pt 2.3 sapt toate bune shi frumoase..dar d o sapt maik.mea..tot imi zice numa vb urate l adresa lui..k cik ar fi p interes..shi parca nik nu.l mai suporta..bn mie putin imi pasa c zice ea k io d obicei tot k mn fac..dar partea urata e k mama a bagat strambe shi l taik.meo..kre d obicei nu s baga in treburile mele k stie k sunt o fata destul d cuminte shi cu capul p umeri...eee d data asta tata influentat d mama..chiar imi interzice sa nu.l mai vad..deloc..io chiar nu inteleg asta..n.am gresit cu nik..prostii shi nebunii n.am facut...un pic ii deranjeaza k nu prea stau p aksa..k dak nu sunt l munca sunt cu antonio..dar totusi am gasit un pic d timp pt treburile casei shi fam..nush lor l e frica d fericirea mea..nu vor k io sa am o relatie prea serioasa..nush cum sa mai procedez cu ei...cum sa.i fac sa inteleaga k io tin extrem d mult l el..nik cuvinte shi nik lacrimile nu i.au convins..mereu imi repeta k ei nu ma mai vor in preajma lui...i need help....nush poate pt unii pare cv banal o asa pr in comparatie cu alte lucruri ..dar pt mn baiatul acesta e una din lucrurile cele mai imp din viata mea..shi stiu k ma iubeste cu adv..shi d.asta merita sa lupt pt el orice ar fi...imi doresc doar k parintii mei sa fie d acord cu rel noastra k l inceput..as fi in stare d orice k rel sa mearga..dar off parintii dc oare nu inteleg ???..k numai sunt un copil..stiu sa ma descurc in viata..am responsabilitati...offff...vreau shi io cateva sfaturi...stiu k pare lunga shi plik tot c am scris..dar va multumesc anticipat pt orice parere...
x_girl_rose
Postat pe 9 Iulie 2009 23:39
Parerea mea e ca te stradui prea mult si iti spun din experienta.Adopta stilul spontan si lasa lucrurile sa se intample de la sine.
Friendlly_Theo_1
Postat pe 31 Iulie 2012 11:21
Cine stie cu al catelea "pr" mai e fatuca asta acum !!!
luchianramona
Postat pe 31 Iulie 2012 11:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CE ATI INVATAT DIN ANUL CARE TOCMAI SE SCURGE? 61 De la: erikahd2008 11 Ianuarie 2010 10:53
o sa realizeze? 63 De la: Deeliaaaa 10 August 2011 19:51
Am si eu nevoie de un sfat 14 De la: alfredodecurtofreco 10 Noiembrie 2010 15:21
EU SUNT UN BARBAT FIDEL. 25 De la: kudika418943 2 Octombrie 2011 10:33
Rog ajutor!!! 15 De la: _Nina_ 7 Ianuarie 2011 18:57