Setari Cookie-uri

Eu - Pesti, el - Rac

Cum il seduci? ce-i place? este chiar atit de sensibil precum pare ? este ascuns si stie sa disimileze f bine ? Care-i sunt slabiciunile ???
Cum il pastrezi linga tine ? Reusesti oare sa-l cunosti vreodata cu adevarat ?

Va marturisesc ca iubesc un Racushor... de la care cu greu scot citeva vorbe, dar e atit de tandru si de lipicios, dar, in acelasi timp...pare atit de absent...

Cum sa-i cuceresc inima si cum pot afla ca ma iubeste ?? ca eu nu reusesc
danaf_dana
Postat pe 3 Februarie 2009 20:07
Doamnelor din zodia pesti, chiar nu ati avut relatii cu raci ??? Cum v-ati descurcat sau cum va descurcati cu sucitii astia ? ca sunt la mare strimtoare...si am mare nevoie de ceva sfaturi, idei.....
sunt tentata sa pun punct unei relatii care taraganeaza de citeva luni buni, nu pentru ca nu l-as mai iubi ci pentru ca NU MAI POT, nu mai stiu cum sa ma port cu el.....incerc sa-mi lipezesc gindurile si sa-mi pun sufletul la "odihna" pentru ca ma simt secatuita...si ma tot gindesc ca, poate, aflind de la voi daca ati avut experiente asemanatoare, poate voi reusi sa adopt hotarirea asta mai repede, sa nu-mi mai chinui sufletul, ori la bal .. ori la spital, ca nu mai pot.
Sper sa impartasim impreuna ceva din povestile noastre...
O zi buna !
danaf_dana
Postat pe 8 Februarie 2009 09:45
Danuta ia da-i tu o pauza de o saptamana-doua sau cat crezi ca e necesar(asta difera de la cuplu la cuplu).
Si nu da explicatii...apoi fii iar dragastoasa.Din nou pauza si tot asa, o vreme.Adica fii capricioasa si tu, sa vezi cum incepe omul sa se-ntrebe ce e cu tine.Asta in cazul in care are intradevar sentimente frumoase pt tine.
Ca daca nu mai bine da-l in papuci, n-are sens sa-ti macini nervii aiurea-n tramvai.


nora_
Postat pe 10 Februarie 2009 10:52
Danuta ia da-i tu o pauza de o saptamana-doua sau cat crezi ca e necesar(asta difera de la cuplu la cuplu).
Si nu da explicatii...apoi fii iar dragastoasa.Din nou pauza si tot asa, o vreme.Adica fii capricioasa si tu, sa vezi cum incepe omul sa se-ntrebe ce e cu tine.Asta in cazul in care are intradevar sentimente frumoase pt tine.
Ca daca nu mai bine da-l in papuci, n-are sens sa-ti macini nervii aiurea-n tramvai.


nora_
Postat pe 10 Februarie 2009 10:52
De la: nora_, la data 2009-02-10 10:52:05Danuta ia da-i tu o pauza de o saptamana-doua sau cat crezi ca e necesar(asta difera de la cuplu la cuplu).
Si nu da explicatii...apoi fii iar dragastoasa.Din nou pauza si tot asa, o vreme.Adica fii capricioasa si tu, sa vezi cum incepe omul sa se-ntrebe ce e cu tine.Asta in cazul in care are intradevar sentimente frumoase pt tine.
Ca daca nu mai bine da-l in papuci, n-are sens sa-ti macini nervii aiurea-n tramvai.





Multumesc mult, Nora

de fapt, vrind-nevrind cam asta s-a intimplat... nu locuim impreuna, din ... varii motive si, in ultimele doua sapt ne-am vazut de 2 ori, insa ma suna in fiecare seara, ba si de 3 ori pe seara chiar, la interval de cite o ora, sa vada ce fac... el este f prins cu serviciul lui, eu la fel, insa.... in ultimul timp se intimpla ceva; mi-am propus sa nu-i mai raspund la telefom, sa vad.. ce reactie va avea. Este schimbat in ultima vreme, ceva nu mai este ... cum era. Cit despre sentimentele lui, ai dreptate, e cazul sa ma intreb ... care-i sunt adevaratele sentimente....

Tine-mi pumnii, Nora, te rog, sa-mi fie bine !!! caci, dupa cum vezi, cea rau indragostita sunt eu

pupici,
o seara buna !
danaf_dana
Postat pe 10 Februarie 2009 21:12
Ma gandesc la tine si la toate fetele de-aici care au de-a face cu racushori.Tie in mod special iti tin pumnii..

Pup si eu si astept vesti de la tine printesa!
nora_
Postat pe 10 Februarie 2009 21:45
De la: nora_, la data 2009-02-10 21:45:28Ma gandesc la tine si la toate fetele de-aici care au de-a face cu racushori.Tie in mod special iti tin pumnii..

Pup si eu si astept vesti de la tine printesa!



Buna, Nora
incerc sa te tin la curent
nu mai stiu nimic de ascunsul meu racushor de citeva zille, nu m-a sunat, eu nu-l sun...si tot asa. Incerc sa-mi fac odata curaj sa rup mitza asta ... nu in doua, ci in noua !!! vorba aia, ori la bal, ori la spital, ori continuam ori sa se termine totul.

Adevarul este ca mi-e foare greu si, pe zi ce trece am senzatia ca el este tot mai nepasator, sau..este deja implicat in alta relatie (pt ca este destul de schimbat). De fapt, in decursul acestor luni de cind suntem impreuna, el a mai avut perioade cind a "disparut" pur si simplu, au fost saptamini in care nu am stiut de el; a revenit apoi cu cautari asidue si declaratii furtunoase de iubire si cu motivatii .. destul de ambigue; orice suparare din familia lui sau in colectivul in care lucreaza il face sa se izoleze, devine mut, sta mult la serviciu preocupat de ceea ce are de facut dar altfel destul de absent intre colegii lui, se izoleaza in casa, nu raspunde la telefon.... Si toate astea mi se par ciudate, dar fac parte din EL.

Draga Nora, sa inteleg ca esti o buna cunoscatoare a racushorilor ??? Ce-i de facut ?? Ca eu sunt tentata sa renunt la tot, cu toate ca-l iubesc. Nu prea pot sa inteleg ciudateniile astea ale lui.

Te rog, Nora, daca tu ai gasit "solutia" invata-ma si pe mine !!! , ca nu mai pot !!!
Tine-mi pumnii, in continuare, te rog, si pune-mi o vorba buna ...undeva, unde stii tu , sa-mi fie bine !!

Pupici,
dana
danaf_dana
Postat pe 13 Februarie 2009 21:17
Mneatza!

Danuta, daca ar exista o solutie universal valabila, fii sigura ca viata noastra s-ar simplifica de tot pana la a deveni plictisitoare

Daca-mi ceri parerea, am sa ti-o spun sincer, desi stiu ca ai sa strambi din nasuc.
Acum ca ai dat mai multe detalii despre cam cum decurge relatia voastra, mi-am format cat de cat o opinie, desi tot tu stii cel mai bine ce e-ntre voi.

Tine-l pe langa casa daca esti asa de "prinsa" de el momentan, dar incearca sa ti-l desprinzi din inima incet-incet,observandu-i cat mai obiectiv "schemele" si-ai sa te vindeci singura.nu-l mai urca pe un piedestal, nu-i mai gasi circumstante atenuante si scuze pt toate figurile pe care le face, pt ca omul le face cu buna stiinta..

Cand ai sa fii pregatita poti sa-i dai viteza fara sa suferi.

Stiu ca par o scorpie, dar..dpdv al meu omul joaca la mai multe porti


nora_
Postat pe 16 Februarie 2009 11:47
e mai sensibil decat iti pare ! prefa-te interesata de suferintele lui si cere-ti iertare cat mai des !
sab628
Postat pe 15 Martie 2009 23:43
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/24226/Horoscop-Compatibilitati-prietenii-stiu-de-ce-/1.html
Diavolyta_
Postat pe 3 Aprilie 2009 23:23
ma numesc elena si snt in zodia rac, iar perietenu meu este pesti dar ma inteleg de minune cu el, nam mai fost niciodata asa iubita, iar eu il iubesc foarte mult, sa stii ca racii nu sunt asa cum crezi tu, ei sunt foarte sensibili, te rog sa citesti despre raci in HOROSCOP ACVARIA.COM , iar tot ce spune este adevarat, iar racii cu pestii sunt foarte compatibili, ei se inteleg foarte bine, numai ca si tu trebuie sa intelegi anumita lucruri la un rac. te salut si iti doresc o zi buna.pa
kudika002816
Postat pe 8 Aprilie 2009 16:50
De la: danaf_dana, la data 2009-02-08 09:45:05Doamnelor din zodia pesti, chiar nu ati avut relatii cu raci ??? Cum v-ati descurcat sau cum va descurcati cu sucitii astia ? ca sunt la mare strimtoare...si am mare nevoie de ceva sfaturi, idei.....
sunt tentata sa pun punct unei relatii care taraganeaza de citeva luni buni, nu pentru ca nu l-as mai iubi ci pentru ca NU MAI POT, nu mai stiu cum sa ma port cu el.....incerc sa-mi lipezesc gindurile si sa-mi pun sufletul la "odihna" pentru ca ma simt secatuita...si ma tot gindesc ca, poate, aflind de la voi daca ati avut experiente asemanatoare, poate voi reusi sa adopt hotarirea asta mai repede, sa nu-mi mai chinui sufletul, ori la bal .. ori la spital, ca nu mai pot.
Sper sa impartasim impreuna ceva din povestile noastre...
O zi buna !


si eu sunt pesti siel e rac...eu nu cred in zodii..ne intelegem perfect de un an de zile de cand suntem impreuna..am avut si coborasuri uneori..dar am stiut cum sa'l fac sa revina la "normal"....totul depinde de tine ca persoana..care sunt principile si idealurile tala..ce esti dispusa sa faci pt relatia asta...ce fel de caracter ai...
si offtopic...cum esti tu?ca daca suntem amandoua pesti ar trb sa avem ceva in comun,nu? si daca avem atunci voi fi in masura sa'ti dau un sfat..unul dupa care as merge si eu bineinteles..
astept raspuns de la tine...te pup
andreea_x
Postat pe 8 Aprilie 2009 17:24
si eu sint rac si as vrea sa imi gasesc partener ,chiar daca e din bucuresti si ar trebui sa ma mut acolo dupa un timp,dar nu gasesc pe nimeni,toti baietii pe care ii intalnesc vor doar aventuri cu mine.m-am saturat
kudika005757
Postat pe 9 Aprilie 2009 12:50
De la: kudika005757, la data 2009-04-09 12:50:12si eu sint rac si as vrea sa imi gasesc partener ,chiar daca e din bucuresti si ar trebui sa ma mut acolo dupa un timp,dar nu gasesc pe nimeni,toti baietii pe care ii intalnesc vor doar aventuri cu mine.m-am saturat

pai da anuntul aici si se rezolva
baietii come on
coffeeta
Postat pe 9 Aprilie 2009 12:53
se spune ca racii si pestii se inteleg bine in proportie de 80-90%.Acum si eu sunt rac si el e peste,dar sincer e o relatie nu foarte buna ptr ca pestele barbat vrea sa domine relatia cu orice chip,iar racul sensibil nu suporta criticile.Suntem impreuna de 14 ani,deci relatia rezista in ciuda problemelor care apar,ne certam dar ne impacam repede.
Cum sa cu ceresti un barbat rac e ffffffff simplu: iubeste femeile de casa,seducatoare,romantismul(lumanari,muzica in surdina,sampanie etc) iar daca il cuceresti cu o cina reusita si o atmosfera placuta esti femeia lui pe viata.Ii plac micile cadouri facute din inima si stabilitatea (fidelitatea) unei relatii.Oricine iubeste ,cred ca adora un partener care ii spune odata la cateva zille un simplu"te iubesc" deci te sfatuiesc sa o faci si tu cu el fie prin mesaje fie in viu grai seara dupa o partida de .....romantism
multa bafta nu e greu sa-l satisfaci!!!!!!!!! fii femeie de casa si amanta perfecta si e sigur al tau.pup
iulia_0207
Postat pe 4 Noiembrie 2009 15:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce parere aveti despre o relatie el -Leu ,ea tot Leu ? 6 De la: Judoka89 31 Octombrie 2010 06:23
EU CAPRICORN-EL FECIOARA-OARE MERGE? 5 De la: DIVA_MIRABELA 21 Noiembrie 2015 08:37
eu leoaik el pesti... 17 De la: gabi_kapa 6 Martie 2009 17:54
eu scorpion - el taur... vreo sansa sa dureze relatia? 39 De la: kudika179420 4 Iunie 2010 08:48
salut 8 De la: bubulika 12 Martie 2009 15:15