Setari Cookie-uri

e noroc sau o mare minciuna?

am cunoscut un barbat cu 17 ani mai mare decat mine eu am 19...este divortat are un copil de 11ani si o situatie financiara f buna.eu dupa scoala lucrez intr-un loc nde el venea destul de ded.imi tot facea complimente dar nu -i dadeam atentie chiar daca mi se parea un barbat atragator pentru ca aveam o relatie cu un baiat ff gelos,pana la urma intr-o zi am ajuns sa vorbim ff mult i-am spus ca nu mai pot sta in relatia p care o am pentru ca de la gelozie sa ajuns la violenta si el mia spus ca daca vreau ii poate oferii un apartament unde sa stau si ca el ma place ca ar vrea sa vb cu mama mea despre asta si ca nu vrea o aventura pentru ca nu ami are rabdate de astfel de chiestii ca ii palc lucrurule serioase si cat mai simple ce -i de fcaut sa am incredere?
innajust
Postat pe 7 Iunie 2009 11:56
De la: innajust, la data 2009-06-07 11:56:24am cunoscut un barbat cu 17 ani mai mare decat mine eu am 19...este divortat are un copil de 11ani si o situatie financiara f buna.eu dupa scoala lucrez intr-un loc unde el venea destul de des .imi tot facea complimente dar nu -i dadeam atentie chiar daca mi se parea un barbat atragator pentru ca aveam o relatie cu un baiat ff gelos,pana la urma intr-o zi am ajuns s-a vorbim ff mult i-am spus ca nu mai pot sta in relatia p care o am pentru ca de la gelozie sa ajuns la violenta si el mi-a spus ca daca vreau ii poate oferii un apartament unde sa stau si ca el ma place ca ar vrea sa vb cu mama mea despre asta si ca nu vrea o aventura pentru ca nu mai are rabdate de astfel de chiestii ca ii palc lucrurule serioase si cat mai simple ce -i de fcaut sa am incredere?
innajust
Postat pe 7 Iunie 2009 11:58
Ce ai enumerat tu mai sus sunt tipicele pretexte cu care barbatii(fie ei tineri sau batrani) atrag fetele..mai bine stai in banca ta si lasa-l in pace...o sa vezi ca foarte curand o sa incerce cu aceleasi texte la alta fata..gaseste-ti un baiat de varsta ta,este cel mai bine...bine asta daca nu te-a atras partea cu "materialul" tipului...
happy_face
Postat pe 7 Iunie 2009 12:18
Nu stiu unde lucrezi si in ce situatie l-ai cunoscut.
Daca fosta ta relatie s-a terminat, consider ca ar fi mai bine sa te muti si sa te intretii singura...Sa nu te bazezi pe un barbat [pe care nici nu-l cunosti bine], ca te tine in apartament etc...
In cazul ca va iubiti si te intereseaza si alte calitati ale barbatului in afara de situatia financiara, poti sa incerci o relatie...
Full_Metal_Jacket
Postat pe 7 Iunie 2009 12:29
De la: happy_face, la data 2009-06-07 12:18:59Ce ai enumerat tu mai sus sunt tipicele pretexte cu care barbatii(fie ei tineri sau batrani) atrag fetele..mai bine stai in banca ta si lasa-l in pace...o sa vezi ca foarte curand o sa incerce cu aceleasi texte la alta fata..gaseste-ti un baiat de varsta ta,este cel mai bine...bine asta daca nu te-a atras partea cu "materialul" tipului...




lasa'l balta! a stiut mama copilului de ce l'a lasat singur...nu iti complica tu viata k mai ai multe de trait si de vazut
inna_1688
Postat pe 7 Iunie 2009 12:42
nu partea financiara ma intereseaza pt k lcrez la o sala de sport unde castig destul si ma ajuta si parintii f mult dar oricum va multumesc pt sfaturi
innajust
Postat pe 7 Iunie 2009 13:14
cu placere
inna_1688
Postat pe 7 Iunie 2009 14:15
Grea alegere.inainte a stai in apartamentul ce ti-l propune el, eu zic sa incerci sa il cunosti macar putin ..Si totusi ca a fost sincer cu tn si a zis ca e si divortat si are si o fetita e un lucru bun.dar asigura-te ca e adevarat ce a zis..poti sa propui o iesire cu el si fetita..asa vezi si tu ..

Postat pe 19 Iunie 2009 16:35
De la: inna_1688, la data 2009-06-07 12:42:37
De la: happy_face, la data 2009-06-07 12:18:59Ce ai enumerat tu mai sus sunt tipicele pretexte cu care barbatii(fie ei tineri sau batrani) atrag fetele..mai bine stai in banca ta si lasa-l in pace...o sa vezi ca foarte curand o sa incerce cu aceleasi texte la alta fata..gaseste-ti un baiat de varsta ta,este cel mai bine...bine asta daca nu te-a atras partea cu "materialul" tipului...




lasa'l balta! a stiut mama copilului de ce l'a lasat singur...nu iti complica tu viata k mai ai multe de trait si de vazut


Nu ai de unde sa sti lucrul asta...poate el a lasat-o pe fosta sotie, nu se stie cauza

Postat pe 19 Iunie 2009 16:36
De la: Rafinata, la data 2009-06-19 16:35:08Grea alegere.inainte a stai in apartamentul ce ti-l propune el, eu zic sa incerci sa il cunosti macar putin ..Si totusi ca a fost sincer cu tn si a zis ca e si divortat si are si o fetita e un lucru bun.dar asigura-te ca e adevarat ce a zis..poti sa propui o iesire cu el si fetita..asa vezi si tu ..


o iesire cu fetita?? tu..gandeste-te mai bine.ai 19 ani.ce faci te muti si incepi sa ai grija de un copil de 11 ani!!! e trecut prin viata omu asta..e cu 17 ani mai mare..
tu mai ai multe de vazut.iesi si tu cu prietenii de varsta ta! Mergi in discoteci ..in excursii,.la mare...etc. distreaza-te!! nu te lega la cap de pe acuma
Corina_cori
Postat pe 20 Iunie 2009 16:35
barbatul meu e mai mare decat mine cu 18 ani eu am un copil dintro anterioara relatie si la o sapt dupa ce neam cunoscut neam mutat impreuna...asa ca incearca ...nu ai nimik de pierdut !!! eu mam riscat mai ales nefiind in tara...si de un an am o poveste de dragoste foarte frumoasa si copilul eu il iubeste foarte mult...asa cca u ce mai astepti...?? dak nu mere nu mere ...viata merge inainte....mai ales ca vrea si tia spus de o relatie serioasa cu tine
succes...cristina
Christinaa4ever
Postat pe 22 Iunie 2009 19:53
app eu am 20 si el 38.... :-))

Christinaa4ever
Postat pe 22 Iunie 2009 19:57
De la: innajust, la data 2009-06-07 11:56:24am cunoscut un barbat cu 17 ani mai mare decat mine eu am 19...este divortat are un copil de 11ani si o situatie financiara f buna.eu dupa scoala lucrez intr-un loc nde el venea destul de ded.imi tot facea complimente dar nu -i dadeam atentie chiar daca mi se parea un barbat atragator pentru ca aveam o relatie cu un baiat ff gelos,pana la urma intr-o zi am ajuns sa vorbim ff mult i-am spus ca nu mai pot sta in relatia p care o am pentru ca de la gelozie sa ajuns la violenta si el mia spus ca daca vreau ii poate oferii un apartament unde sa stau si ca el ma place ca ar vrea sa vb cu mama mea despre asta si ca nu vrea o aventura pentru ca nu ami are rabdate de astfel de chiestii ca ii palc lucrurule serioase si cat mai simple ce -i de fcaut sa am incredere?


lasa cand veti merge pe strada,spui si u ca e taictu,si cea mica e sorata
scorpyoW
Postat pe 22 Iunie 2009 19:57
De la: angels_heaven_4ever, la data 2009-06-22 19:57:07app eu am 20 si el 38.... :-))




alta,flicitari
ce fac bani din voi!!!!!!!!!!!!!!!!
scorpyoW
Postat pe 22 Iunie 2009 19:58
De la: scorpyoW, la data 2009-06-22 19:58:31
De la: angels_heaven_4ever, la data 2009-06-22 19:57:07app eu am 20 si el 38.... :-))




alta,flicitari
ce fac bani din voi!!!!!!!!!!!!!!!!


Ei hai ca nu-i chiar asa!!! Nu judeca pentru ca nu cunosti!! Stiu si eu un caz, sunt foarte fericiti, fata avea 17 ani cand s-au casatorit, el peste 40 (dar arata de 30!!!), acum ea are 21 si 2 copii, merg in concedii toti, sunt fericiti...crede-ma ca se poate, nu inseamna ca s-a casatorit cu el pentru bani, desi iti imaginezi ca un barbat la 40 de ani are deja o cariera in spate si o situatie, casa...tot ce-i trebuie. Indiferent cum ar fi, sa nu crezi ca un barbat de 40 de ani nu poate atrage o fata de 18, 20. Crede-ma ca are muuuult mai multe atuuri decat un "mucos" de 25 de ani care nu se desprinde de jocurile pe calculator, unele femei chiar n-au chef de "crescut" barbati si prefera pe cineva care deja a trecut prin viata. Depinde cel mai mult de felul in care creste o fata, de ce-i lipseste cand creste, de cine-i este alaturi sau nu. Sunt multe de discutat, nu baga toate femeile care sunt sau se casatoresc cu barbati maturi intr-o cutiuta pe care scrie "parasute".
liliana2005
Postat pe 23 Iunie 2009 23:32
Sa stiti ca am si eu o prietena care a inceput o relatie cu un tip mai mare cu 17 ani de cat ea (divortat si cu un baiat de 18 ani) si se inteleg f bine, l-am cunoscut si eu, tipul arata ok, are int-radevar bani, ii ofera tot ce vrea, sa stiti ca se poate... eu una nu m-as baga la asa ceva, dar sunt fete la care le place aceste combinatii si poate sa iasa cu happy-end, asa ca nu mai fiti rautacioase sau sa ziceti ca femeile sunt materilaiste.

eu am o vorba: fiecare cu norocul lui si cu viata lui. Cum iti asterni, asa dormi, asa ca mai bine sa nu mai judecam atata, Fata a cerut doar o parere, eu am vrut sa-i spun ca se poate, si daca tu simti ca e bine si e potrivit pt tine, de ce nu? Dragostea nu are limita de varsta...
pisicuta_trista
Postat pe 23 Iunie 2009 23:45
nu te mai agita...:)))))))) ca te giti degeaba....:)))))))) nu toti sunt ca tine!!!...asa ca dak nu cunosti nu judeca ..mult succes!!
Christinaa4ever
Postat pe 24 Iunie 2009 20:11
De la: angels_heaven_4ever, la data 2009-06-24 20:11:21nu te mai agita...:)))))))) ca te giti degeaba....:)))))))) nu toti sunt ca tine!!!...asa ca dak nu cunosti nu judeca ..mult succes!!



asta ptr scorpyow ...
Christinaa4ever
Postat pe 24 Iunie 2009 20:14
vreau sa va multumesc tuturor celor care mi-ati dat un sfat sau ati incercat sa va spuneti parerea cu privire la aceasta situatie.....pentru asta vreau sa impart cu voi aceste clipe minunate de care am parte acum....lucrurile au evoluat si acum sunt foarte fericita ......cum nu credeam ca pot fii..
Acum a 10 zile pe la ora 9 dimineata stateam cu mama la cafea .Am auzit soneria si m-am dus sa deschid .....soc!!!!era iulian cu un bucet de flori ..(dar nu era pt mine ci pentru mama )l-am invitat in casa unde a cunoscut-o pe mama,nu-mi venea sa cred...i-a spus mamei mele ca nu stie daca poate intelegE, dar el crede ca ma poate face fericita pentru ca isi doreste sa ma vada fericita si ca este foarte atasat de mine....... nu imi venea sa cred dar totusi e adevarat .Au vorbit aproxiamtiv 2 ore(mama mi-a spus ca daca eu sunt indragostita de el si mi-e bine ea nu are nimic impotriva)ca seara urmand sa vina la cina ...am luat cina toti 4 eu, iulian,mama si tata.Imi era foarte drag sa vad ca tatal meu si iulian se inteleg.De atunci el a luat pranzul si cina la noi ,inca nu m-am mutat la el deoarece am bacul si cred ca e mai bine asa .

Am inceput bacalaureatul si m-a dus la scoala ,m-a asteptat iar dupa am mers in oras cu Delia,fiica sa .I-a explicat situatia in care ne aflam si aceasta a inteles ca el are dreptul sa isi refaca viata, asa cum a facut-o si mama ei,ca asta nu va afecta cu nimic dragostea lui pentru ea.
Sunt indragostita de un barbat care a ajuns la varsta la care nu isi mai doreste sa mai treaca inca una pe lista si sunt fericita .Am langa un mine un barbat care simt ca ma apreciaza,care ma respecta si care imi ofera o dragoste la care nu indrazneam sa visez,..
Probabil sunt multi cei ce nu inteleg,cei ce ma judeca sau cei care nu cred in adevarata iubire,nu ii condamn nici eu nu credeam,dar ii multumesc lui Dumnezeu pentru linistea ce o am acum,pentru ca am intalnit barbatul langa care ma simt cea mai frumoasa,cea mai iubita si ocrotita femeie.
innajust
Postat pe 25 Iunie 2009 04:10
Sa dea Dumnezeu sa fie asa si dupa ce te vei muta cu el... si dupa ce vei trai langa el, zi de zi, noapte de noapte..., si dupa ce vei incepe sa ii cunosti si defectele.
Nu spun ca nu poate fi si minunat, ca in povesti.. dar tare mi se pare ciudat cum un barbat matur, cu o experienta nereusita...... pune ochii tocmai pe o fata atat de tanara, intr-un loc public, care intamplarea face sa aiba si probleme in relatie, sa ii ofere cu nonsalanta apartamentul lui etc etc.
O fi! Sper sa fie! Eu imi pastrez rezervele...
rashela
Postat pe 25 Iunie 2009 05:54
Sper sa ai mult noroc in noua ta relatie. Toti avem nevoie de fericire.
breathemein
Postat pe 25 Iunie 2009 07:29
De la: innajust, la data 2009-06-25 04:10:50 vreau sa va multumesc tuturor celor care mi-ati dat un sfat sau ati incercat sa va spuneti parerea cu privire la aceasta situatie.....pentru asta vreau sa impart cu voi aceste clipe minunate de care am parte acum....lucrurile au evoluat si acum sunt foarte fericita ......cum nu credeam ca pot fii..
Acum a 10 zile pe la ora 9 dimineata stateam cu mama la cafea .Am auzit soneria si m-am dus sa deschid .....soc!!!!era iulian cu un bucet de flori ..(dar nu era pt mine ci pentru mama )l-am invitat in casa unde a cunoscut-o pe mama,nu-mi venea sa cred...i-a spus mamei mele ca nu stie daca poate intelegE, dar el crede ca ma poate face fericita pentru ca isi doreste sa ma vada fericita si ca este foarte atasat de mine....... nu imi venea sa cred dar totusi e adevarat .Au vorbit aproxiamtiv 2 ore(mama mi-a spus ca daca eu sunt indragostita de el si mi-e bine ea nu are nimic impotriva)ca seara urmand sa vina la cina ...am luat cina toti 4 eu, iulian,mama si tata.Imi era foarte drag sa vad ca tatal meu si iulian se inteleg.De atunci el a luat pranzul si cina la noi ,inca nu m-am mutat la el deoarece am bacul si cred ca e mai bine asa .

Am inceput bacalaureatul si m-a dus la scoala ,m-a asteptat iar dupa am mers in oras cu Delia,fiica sa .I-a explicat situatia in care ne aflam si aceasta a inteles ca el are dreptul sa isi refaca viata, asa cum a facut-o si mama ei,ca asta nu va afecta cu nimic dragostea lui pentru ea.
Sunt indragostita de un barbat care a ajuns la varsta la care nu isi mai doreste sa mai treaca inca una pe lista si sunt fericita .Am langa un mine un barbat care simt ca ma apreciaza,care ma respecta si care imi ofera o dragoste la care nu indrazneam sa visez,..
Probabil sunt multi cei ce nu inteleg,cei ce ma judeca sau cei care nu cred in adevarata iubire,nu ii condamn nici eu nu credeam,dar ii multumesc lui Dumnezeu pentru linistea ce o am acum,pentru ca am intalnit barbatul langa care ma simt cea mai frumoasa,cea mai iubita si ocrotita femeie.


Be happy!!!!
liliana2005
Postat pe 25 Iunie 2009 10:01
De la: innajust, la data 2009-06-25 04:10:50 vreau sa va multumesc tuturor celor care mi-ati dat un sfat sau ati incercat sa va spuneti parerea cu privire la aceasta situatie.....pentru asta vreau sa impart cu voi aceste clipe minunate de care am parte acum....lucrurile au evoluat si acum sunt foarte fericita ......cum nu credeam ca pot fii..
Acum a 10 zile pe la ora 9 dimineata stateam cu mama la cafea .Am auzit soneria si m-am dus sa deschid .....soc!!!!era iulian cu un bucet de flori ..(dar nu era pt mine ci pentru mama )l-am invitat in casa unde a cunoscut-o pe mama,nu-mi venea sa cred...i-a spus mamei mele ca nu stie daca poate intelegE, dar el crede ca ma poate face fericita pentru ca isi doreste sa ma vada fericita si ca este foarte atasat de mine....... nu imi venea sa cred dar totusi e adevarat .Au vorbit aproxiamtiv 2 ore(mama mi-a spus ca daca eu sunt indragostita de el si mi-e bine ea nu are nimic impotriva)ca seara urmand sa vina la cina ...am luat cina toti 4 eu, iulian,mama si tata.Imi era foarte drag sa vad ca tatal meu si iulian se inteleg.De atunci el a luat pranzul si cina la noi ,inca nu m-am mutat la el deoarece am bacul si cred ca e mai bine asa .

Am inceput bacalaureatul si m-a dus la scoala ,m-a asteptat iar dupa am mers in oras cu Delia,fiica sa .I-a explicat situatia in care ne aflam si aceasta a inteles ca el are dreptul sa isi refaca viata, asa cum a facut-o si mama ei,ca asta nu va afecta cu nimic dragostea lui pentru ea.
Sunt indragostita de un barbat care a ajuns la varsta la care nu isi mai doreste sa mai treaca inca una pe lista si sunt fericita .Am langa un mine un barbat care simt ca ma apreciaza,care ma respecta si care imi ofera o dragoste la care nu indrazneam sa visez,..
Probabil sunt multi cei ce nu inteleg,cei ce ma judeca sau cei care nu cred in adevarata iubire,nu ii condamn nici eu nu credeam,dar ii multumesc lui Dumnezeu pentru linistea ce o am acum,pentru ca am intalnit barbatul langa care ma simt cea mai frumoasa,cea mai iubita si ocrotita femeie.





sa fii iubita!!!
Christinaa4ever
Postat pe 25 Iunie 2009 16:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu stiu ce sa fac... 12 De la: _oktober_ 31 Iulie 2009 15:56
Buna 3 De la: kudika_1020447 7 Decembrie 2016 11:43
Sa-i spun ca-l iubesc sau mai bine termin? 61 De la: leo_ 21 Octombrie 2010 10:47
Amanta..sau fara o relatie serioasa! 47 De la: mikixsempre 21 Ianuarie 2010 12:14
Cel pe care il iubesti, sau cel de care esti iubita? 32 De la: DayC 14 Martie 2011 17:30