Setari Cookie-uri

a emigra sau aramane in tara ta? asta e intrebarea!

ce cauti draga roco pe un site feminin???? se vede ca esti cam frustrat......si apoi lasa omu sa emigreze unde vrea el, si daca vrea sa se intoarca in tara.....ce te doare pe tine palaria??? incearca sa scapi de mentalitatea aia comunista si de rasismul din tine! nu-ti face bine la pipotica!!!
ds82
Postat pe 6 Februarie 2009 05:37
De la: delia82, la data 2009-02-06 05:37:59ce cauti draga roco pe un site feminin???? se vede ca esti cam frustrat......si apoi lasa omu sa emigreze unde vrea el, si daca vrea sa se intoarca in tara.....ce te doare pe tine palaria??? incearca sa scapi de mentalitatea aia comunista si de rasismul din tine! nu-ti face bine la pipotica!!!


Neatza delia82!
Sunt sigura ca domnul Roco ne va raspunde asa cum stie el si asa cum ii sta in caracter. Nu cred ca mai are rost sa ii facem noi educatie, este deja prea tarziu. O zi buna, in palatul tau de clestar, neatins de probleme, si continua sa-ti traiesti viata perfecta asa cum ai facut-o si pana acum, Roco draga. Lasa-ne pe noi, astia care stergem pe jos prin tari straine, astia care de fapt suntem niste ratati dar ne e jena sa recunoastem. U rock!
mrskattousa
Postat pe 6 Februarie 2009 05:47
De la: mrskattousa, la data 2009-02-06 05:47:38
De la: delia82, la data 2009-02-06 05:37:59ce cauti draga roco pe un site feminin???? se vede ca esti cam frustrat......si apoi lasa omu sa emigreze unde vrea el, si daca vrea sa se intoarca in tara.....ce te doare pe tine palaria??? incearca sa scapi de mentalitatea aia comunista si de rasismul din tine! nu-ti face bine la pipotica!!!


Neatza delia82!
Sunt sigura ca domnul Roco ne va raspunde asa cum stie el si asa cum ii sta in caracter. Nu cred ca mai are rost sa ii facem noi educatie, este deja prea tarziu. O zi buna, in palatul tau de clestar, neatins de probleme, si continua sa-ti traiesti viata perfecta asa cum ai facut-o si pana acum, Roco draga. Lasa-ne pe noi, astia care stergem pe jos prin tari straine, astia care de fapt suntem niste ratati dar ne e jena sa recunoastem. U rock!


Chiar astept si eu cu sufletul la gura raspunsul "marelui" Roco. Ceea ce e mai trist e ca nu isi da seama ca aici singurul penibil e chiar el, pentru ca da, este penibil sa stai pe forum la 38 de ani si sa iti arati invidia pe cei care au reusit sa faca ceva bun cu viata lor ..dar mai mult ca sigur frustrarile lui sunt mult prea greu de suportat..."impotente emigrante" hai ca a zis-o pe asta....pai draga Roco...SINGURUL IMPOTENT AICI ESTI TU!!!!!!!!!!! Cei care au plecat..au plecat pentru o viata mai buna pe care niciodata nu ar fi avut-o aici.. asa ca nu mai judeca tu, sau inainte sa iti dai cu parerea, mai gandeste-te o data!!! ( daca poti...)
miha00
Postat pe 6 Februarie 2009 09:15
De la: Roco, la data 2009-02-04 21:36:49
De la: Hefe, la data 2009-02-04 21:23:31Prefer sa raman in tara mea, indiferent de stadiul in care se afla !
In afara imi petrec doar vacantele


Impotentelor emigrante care nu se descurca sa traiasca bine in Romania le urez cale batuta ..., iar daca ajung la colorati 1/1 sau 1/2 sa ramana acolo definitiv ca s-au spurcat de tot.
...................heiROCOsi eu prefer sa stau acasa ,dar sunt cazuri cand nu poti sa realizezi nimic aici ....ma refer la cei tineri care vor o locuinta ca nu se pot casatori fara un acoperis nu trebuie sai judeci tu si sa le pui astfel de epitete
erikahd2008
Postat pe 6 Februarie 2009 09:27
Erika,
Sigur ma asteptam la o reactie aspra datorita mesajului respectiv.

Sarind peste mesajele adresate mie de tipul celor legate de varsta , conditie materiala, frustare, invidie, ce cauti pe site feminin sau strain, misoginism etc, raman mesajele lui Mrskattousa si Mucky care sunt interesante. Toate celalte mesaje sunt sau imature, sau superficiale, sau emotionale, sau au limbaj de usa cortului...
Am mai zis odata, pe la inceputul meu pe forumul asta, ca e greu sa impaci si capra si varza cand mesajul transmis e vizualizat de o gama variata de caractere, conditii, educatii...Atunci ma refeream ca "dom'le, chiar trebuie sa pun semne de gluma cand fac o gluma !?", sau "atentie, acum trebuie citit printre randuri" sau "atentie, acum trebuie citita numai latura psihica, iar nu cea fizica"...

Ca urmare cine are chef sa discute cu mine la un anumit nivel, chiar daca este un 'duel' aprig, este invitatul meu aici sau pe privat. Tuturor celorlalte mesaje nu le voi raspunde, stiti voi... viata e scurta...


PS. Erika, in urma acestui 'scandal' am primit pe privat cam 30 de mesaje. 25 sunt de incurajare si sutinere pentru mine. Ce o fi si asta?

Postat pe 6 Februarie 2009 19:16
Nu inteleg de unde pana unde daca pleci din Romania e musai sa rupi toate legaturile cu tara. Mi se pare o atitudine cretina.
Kathara
Postat pe 6 Februarie 2009 19:27
Pai asta la recomandarea domnului Roco!
Lillix
Postat pe 6 Februarie 2009 19:32
astfel de discutii principiale...sunt deplasate din prisma celui care merge doar pt o perioada de timp ...,nu-i asa???
dandanaua_reloaded
Postat pe 6 Februarie 2009 19:33
Chiar excluse;))
Lillix
Postat pe 6 Februarie 2009 19:45
De la: Kathara, la data 2009-02-06 19:27:31Nu inteleg de unde pana unde daca pleci din Romania e musai sa rupi toate legaturile cu tara. Mi se pare o atitudine cretina.
ai dreptate,unde dai si unde crapa.eu zic in orice directie mergi, mergi cu inima deschisa,sunt multe persoane care au durere in suflet de fiecare data cand pleaca,important e sa nu uiti ca esti roman si nu te reprezinti doar pe tine ci o natiune.
xandra79
Postat pe 6 Februarie 2009 20:41
Roco, nasol simt al umorului ai
...nu stiu de ce, dar tind sa nu te cred cu gluma...stiu ca esti mistocar, dar pana si tu ar fi trebuit sa-ti dai seama ca esti deplasat.

Ma abtin de la alte comentarii, desi tare ma manca dejtile....
kitty_krieger
Postat pe 6 Februarie 2009 21:22
Si emigrantii inveleau pasapoartele in staniol...
mrskattousa
Postat pe 6 Februarie 2009 21:27
De la: Roco, la data 2009-02-06 00:48:47Mucky, daca esti asa fericita de explodezi, de ce mai intri pe forumuri romanesti si pui sute de mesaje?
Stai acolo cu coloratii tai si uita de Romania daca tot zici ca te-ai spurcat.
(stim cu toti ca personalitatile enumerate de tine au nevoie de serviciile unor emigranti platiti cu doi bani...)

Roco, intru pe forumuri romanesti pentru ca sunt romanca(raspund si eu, desi intrebarea nu mi-a fost pusa mie, pentru ca exista o generalizare, vad) . Motivele pentru care emigram sunt multiple... nu e cazul sa le comentez cu tine, pentru ca nu dau socoteala nimanui...
Am doua familii si doua "acasa" Una e in Lima si e familia sotului meu - o iubesc ca pe propria mea familie - si a doua e in Bucuresti. Intre timp am locuit in diferite tari... Ce sa faci? Unii prefera sa stea in batatura, altii sa cunoasca lumea... Pentru asta s-au inventat transporturile internationale...
Am lucrat pe trei continente diferite si am lasat o impresie buna oriunde am fost. Si am fost intodeauna mandra de faptul ca sunt romanca.
Cat despre remarca ta initiala, cred ca iti dai seama ca nu am nevoie de acordul tau sa vin in tara, nu?
Dor_a
Postat pe 6 Februarie 2009 21:51
De la: mrskattousa, la data 2009-02-06 21:27:34 Si emigrantii inveleau pasapoartele in staniol...

Draguta, sunt rezident in doua tari diferite. Dar tu n-ai cum sa intelegi diferenta... La tine in prispa nu s-a inventat termenul...
Dor_a
Postat pe 6 Februarie 2009 21:52
De la: Dor_a, la data 2009-02-06 21:52:41
De la: mrskattousa, la data 2009-02-06 21:27:34 Si emigrantii inveleau pasapoartele in staniol...

Draguta, sunt rezident in doua tari diferite. Dar tu n-ai cum sa intelegi diferenta... La tine in prispa nu s-a inventat termenul...



Ce se intampla draga Dor a? M-am adresat cumva tie...nu inteleg ce-i cu replica asta. Chiar nu inteleg, stau pe prispa si ma minunez...Oricum, lasa-asha...tu sa fii sanatoasa, ca de rautati sunt satula...

mrskattousa
Postat pe 6 Februarie 2009 21:57
De la: mrskattousa, la data 2009-02-06 21:57:51
De la: Dor_a, la data 2009-02-06 21:52:41
De la: mrskattousa, la data 2009-02-06 21:27:34 Si emigrantii inveleau pasapoartele in staniol...

Draguta, sunt rezident in doua tari diferite. Dar tu n-ai cum sa intelegi diferenta... La tine in prispa nu s-a inventat termenul...



Ce se intampla draga Dor a? M-am adresat cumva tie...nu inteleg ce-i cu replica asta. Chiar nu inteleg, stau pe prispa si ma minunez...Oricum, lasa-asha...tu sa fii sanatoasa, ca de rautati sunt satula...

Ai zis "emigrantii"... Tinand seama ca nu sunt in tara... ei bine... cred ca rautatea a inceput la tine... eu doar am raspuns la ea... Eu nu incep niciodata un razboi... Sunt o pacifista.
Dor_a
Postat pe 6 Februarie 2009 22:02
FYY, nici eu nu sunt in tara...si daca citeai de la inceput aobservai ca nu am o parere proasta despre cei care traiesc in afara romaniei, pentru ca si eu sunt emigranta....si inca o data fyy, stiu ce inseamna sa fii rezident in 2 tari...nu esti singura. ok? Am observat ca aici pe site lumea se grabeste sa arunce cu piatra...Good job! E socant cat de usor jignesc unii oameni.
mrskattousa
Postat pe 6 Februarie 2009 22:08
Time out !

Dora

Postat pe 6 Februarie 2009 22:48
Scuze N-am citit... ma luase de cap faza cu datul voie sa ma intorc in tara...
Dor_a
Postat pe 6 Februarie 2009 22:50
De la: Roco, la data 2009-02-06 00:03:12
De la: FRANNNCE, la data 2009-02-05 18:45:04
De la: Roco, la data 2009-02-04 21:36:49
De la: Hefe, la data 2009-02-04 21:23:31Prefer sa raman in tara mea, indiferent de stadiul in care se afla !
In afara imi petrec doar vacantele


Impotentelor emigrante care nu se descurca sa traiasca bine in Romania le urez cale batuta ..., iar daca ajung la colorati 1/1 sau 1/2 sa ramana acolo definitiv ca s-au spurcat de tot.
..................ipotenta de mine .............in care la romanica avea

Eu NU m-am referit la "ipotente" cum scrii tu, asta e un termen din it cred .
Eu m-am referit la iMpotente, cum esti tu (cauta si afli unde).
Iar romanica sa-i zici mamicii tale, nu tarii in care te-ai nascut tu atat de desteapta.

De ce mai intri pe forumuri romanesti, daca ai emigrat? Stai acolo, emigranto ! Nu mai veni in Romania.
Integreaza-te la frantzica, parrrdon, FRAAAANCE. Ce specimen de doi bani !!! Tot cu negri esti si tu, ca aialalta, sau cu magrebieni? Bine-ati nimerit !
(emigrante ca voi, de doi bani, nu merita nici cea mai mica atentie)
bag seama ca esti un "prieten" vechi pardon "prietena"........................oricum sa stii ca obsesiile nu se vindeca singure asa ca fuguta la psihiatru(nu la psiholog).termenul it te da de gol scumpete......ROMANICA e cuvintul de alint pentru tara in care m-am nascut(am mai discutat odata pe alt nik dar ai memoria scurta).............de mama nu ai dreptul sa te iei ca nu am jignit-o pe a ta ca nu a fost in stare sa te educe(trateze)..............cum nu esti tu proprietarul internetului intru pe ce forumuri vrea muschii mei..........iar in Romania vin de cite ori doresc deoarece inca platesc impozite pe acolo pentru a hranii paraziti ca tine.....................treaba cu specimenul reiese din mesajul tau cine este.............despre integrarea mea te anunt ca sa produs demult iar oamenii buni si muncitori se integreaza oriunde in lume...aia ai dreaq nici in tara lor.........cu privire la negrii dai dovada de incultura si rasism! sint mindra ca am prietene de alta culoare.................si uite ca americanii au un presedinte negru(dar aia sint prosti in puii mei nu sint asa inteligenti ca tine)........................................;sfatul meu final :cauta pe nea screloza(un personaj de pe forum)si poate va sinucideti impreuna...................eu cum am suflet de roman sigur o sa contribui la inmormintarea voastra! BON COURAJE!
FRANNNCE
Postat pe 7 Februarie 2009 11:27
ce se mai poarta moda reincarnarilor si a "desconspirarilor"
kitty_krieger
Postat pe 7 Februarie 2009 12:18
De la: iry24, la data 2009-02-07 12:18:41ce se mai poarta moda reincarnarilor si a "desconspirarilor"
nu este moda............;e obisnuinta pe aci.........sa le fie de bine si sa fie sanatosi! cu jigniri cu tot!
FRANNNCE
Postat pe 7 Februarie 2009 12:36
Bai Hefe_me , iar ma enervezi !
Si cand ma enervezi, eu trebuie sa platesc impozite pentru toti agramatii de traiesc de zeci de ani in Franta si trebuie sa-i aducem inapoi in Romania sa invete franceza cum trebuie! Bine macar ca nu emit idei si se rezuma doar la injuraturi. Unde esti Cioraneee !!!???
De la: FRANNNCE, la data 2009-02-07 11:27:20 " BON COURAJE " !

Postat pe 7 Februarie 2009 12:57
De la: Roco, la data 2009-02-07 12:57:46Bai Hefe_me , iar ma enervezi !
Si cand ma enervezi, eu trebuie sa platesc impozite pentru toti agramatii de traiesc de zeci de ani in Franta si trebuie sa-i aducem inapoi in Romania sa invete franceza cum trebuie! Bine macar ca nu emit idei si se rezuma doar la injuraturi. Unde esti Cioraneee !!!???
De la: FRANNNCE, la data 2009-02-07 11:27:20 " BON COURAJE " !
din nou ti-am trasooooooooooooo intentionat ca sa am certitudinea cine esti!.....................jalnic!!!!!!!!!!!!!!cine pe cine injura!reciteste ce ai scris cu degetelele tale suave!pacat de tine ca nu ai tupeu sa scrii de pe contul real unde cica esti o persoana onorabila...........dar se pare ca simti nevoia sa refulezi in anonimat! stii bine ca altii platesc impozite pentru tine ca tu o freci la rece pe forumuri..............asteptind bani din cer de la mamicuta! uite cum fluiera la unii prostia desii cred ca fluiera nebunia
FRANNNCE
Postat pe 7 Februarie 2009 13:38
Hefe_me, ti-o iei rau de tot! Treceo dom'le pe lista odata, ca insista si o tine tot asa... !
Am aranjat sa-i aducem pe toti francezii la cursuri de franceza In Romania.
Se procedeaza la fel ca cu alea din Palestina acu' doua saptamani: i-am platit pe israelieni sa arunce fluturasi tipariti sa iasa de acolo; ele nu si nu - pana nu le-a venit bomba direct in cap, nimic!, am trimis elicoptere, autobuze si vapoare sa le aducem in Romania. Tot asa procedam si acum, dar acum le bagam si cursuri suplimentare de cum sa se comporte: sa se steraga la nas, la fund, la gura - sa nu mai lase mizerii pe unde ajung. Trebuie bagat si ceva psiho, unii continua sa creada ca vorbesc cu persoane cunoscute din copilarie...

Eugeneeee !!! Ionesculeeee !!! A trebuit tu sa inventezi teatrul absurdului acolo in Franta, ca sa se ia toti dupa tine! Urat mi-a fost!

Doamne, stiu ca sunt pacatos, dar de ce trebuie sa-i trimiti pe toti la mine!!!


Postat pe 7 Februarie 2009 14:05
De la: xandra79, la data 2009-02-05 18:28:29
De la: Iradiatu_, la data 2009-02-04 21:30:50Eu cred ca e mai frumos in tara noastra. Ce rost ar avea sa aproape nici o grija, sa castig bani, sa ma duc in concediu.
Mie imi place aici. Aici trebuie sa ai simturile treze tot timpul, sa stai cu ochii pe portofel ca daca nu ti-l fura hotii, ti-l golesc astia de la supermarket, imi place ca aici ies din casa pregatit sa ma cert cu vanzatoarea de la paine si cu domnisoara de la banca.
Ce m-as face fara toate acestea? Ar fi asa o plictiseala...
simpatica strategie dar daca ai o familie de intretinut?sau alte probleme care te imping...a emigra nu inseamna ca nu m-ai esti roman,din contra cred ca simti abia atunci cu adevarat ce inseamna alti
ptr inceput inavata sa vb in limba ta materna ca nu prea te pricepi si apoi vezi ce mai urmeaza
nor_pufos
Postat pe 7 Februarie 2009 15:12
Exagerati de ambele parti ;)


Nu imi sariti in cap acum ca si asa am avut o zi de toata jeeenaaa

Postat pe 7 Februarie 2009 15:17
De la: Hefe_me, la data 2009-02-07 15:17:01Exagerati de ambele parti ;)


Nu imi sariti in cap acum ca si asa am avut o zi de toata jeeenaaa
asa o fi ! uite ma retrag lasind lumea sa vorbeasca!
FRANNNCE
Postat pe 7 Februarie 2009 17:02
Roco, tu cu cine te conversezi....????? ca vad ca vorbesti cu France, care viseaza conturi verzi pe pereti, dar o strigi pe Hefe
nooo...sunteti mult prea schizo pentru mine..... ma inclin si ma retrag.....
kitty_krieger
Postat pe 7 Februarie 2009 22:17



Se pare ca o sa mi-o iau rau de tot !


I've been such a bad girl ! Grrr

Postat pe 7 Februarie 2009 22:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
depresia,,, 26 De la: kudika336469 5 Decembrie 2010 17:00
Eu pesti ,el BERBEC :(( 14 De la: oana1111 2 Decembrie 2010 17:23
voi ce stiti? 14 De la: oana_bomboana 6 Octombrie 2009 14:38
Eu berbec , el berbec 9 De la: Lolytaas 22 Octombrie 2010 19:15
femeia taur - barbatul fecioara 22 De la: 1 Septembrie 2015 08:50