Setari Cookie-uri

enigma

De la: dana_mv, la data 2009-02-05 22:50:20
De la: ella_c, la data 2009-02-05 22:47:44

decat sa vad totul roz,mai bine alb si negru.tu ai ceva cu mine?uite pt tine



nu am nimic cu tine, iti respect parerile.

Dar nu-l schimba pe metal!El trebuie sa vada roz!!!




[/quote]pai eu nu-i fac nimic,dar ma gandesc :e metal,deci e gri.poate ar trebui sa te dai tu dupa el. [/quote]

ai sa fii surprinsa ...dar nu e gri.Ai zis ca e pretios...aur?...alb?galben?

dar sa nu-l periem prea mult...
ella_c
Postat pe 5 Februarie 2009 23:04
De la: metal, la data 2009-02-05 22:56:34
De la: inger_calator, la data 2009-02-05 20:28:26Ce cautam de fapt in lumea virtuala?


Dieta » Altele?


foarte bine!Acesta este un subiect despre care putem vorbi pana dimineata!
Facem si schimb de retete daca doresti.
ella_c
Postat pe 5 Februarie 2009 23:06
Ma intreb de ce se vorbeste atat pe acest subiect .......si se pare ca toata lumea stie...asa numita reteta...de cum sa-ti traiest viata... De cand nu a-ti mai riscat sa fiti voi, de cand nu ati mai facut un lucru care sa nu semene cu nimic..altceva.....un lucru este clar...enigmele au fost .. sunt si vor vi dintotdeauna.....odata descoperite......vor aparea mereu altele...ca si firea umana......NICIODATA NU-I DESTUL...DE CE?!......PENTRU CA SUNTEM OAMENI ....SI ATAT....NIMIC MAI MULT....
Alexia_M
Postat pe 6 Februarie 2009 14:13
Visele sunt inchise in ochii nostrii.....ca sa incetam sa visam ar insemna .....sa fim orbi.......de ce nu putem aceepta pur si simplu ca avem ochi......si am avea timp sa ne bucuram de ce este in jurul nostru doar privind.......SI ATUNCI NU ne-am umple existenta cu intebari.......
Alexia_M
Postat pe 6 Februarie 2009 14:21
De la: Alexia_M, la data 2009-02-06 14:13:11Ma intreb de ce se vorbeste atat pe acest subiect .......si se pare ca toata lumea stie...asa numita reteta...de cum sa-ti traiest viata... De cand nu a-ti mai riscat sa fiti voi, de cand nu ati mai facut un lucru care sa nu semene cu nimic..altceva.....un lucru este clar...enigmele au fost .. sunt si vor vi dintotdeauna.....odata descoperite......vor aparea mereu altele...ca si firea umana......NICIODATA NU-I DESTUL...DE CE?!......PENTRU CA SUNTEM OAMENI ....SI ATAT....NIMIC MAI MULT....

conditia omului este sa fie mereu nemultumit

Postat pe 6 Februarie 2009 18:15
De la: inger_calator, la data 2009-02-06 18:15:43
De la: Alexia_M, la data 2009-02-06 14:13:11Ma intreb de ce se vorbeste atat pe acest subiect .......si se pare ca toata lumea stie...asa numita reteta...de cum sa-ti traiest viata... De cand nu a-ti mai riscat sa fiti voi, de cand nu ati mai facut un lucru care sa nu semene cu nimic..altceva.....un lucru este clar...enigmele au fost .. sunt si vor vi dintotdeauna.....odata descoperite......vor aparea mereu altele...ca si firea umana......NICIODATA NU-I DESTUL...DE CE?!......PENTRU CA SUNTEM OAMENI ....SI ATAT....NIMIC MAI MULT....

conditia omului este sa fie mereu nemultumit
nu asta e conditia omului in general,ci doar a celui ce ii lipseste esentialul in viata.din pacate sunt multi asemenea oameni...
dana_mv
Postat pe 6 Februarie 2009 18:23
bun...deci sa ne intoarcem la subiectul acestui topic
adunand toate raspunsurile la un loc...cantarind, masurand, comparand, rumegand ...am ajuns la concluzia ca de fapt nu cautam nimic...sau cautam ceva ce nu exista

Postat pe 6 Februarie 2009 19:43
De la: inger_calator, la data 2009-02-06 19:43:14bun...deci sa ne intoarcem la subiectul acestui topic
adunand toate raspunsurile la un loc...cantarind, masurand, comparand, rumegand ...am ajuns la concluzia ca de fapt nu cautam nimic...sau cautam ceva ce nu exista
cum?gata ai inchis subiectul?la concluzia asta?off,greu cu tine.nu stiam ca si ingerii sunt asa incapatanati.
dana_mv
Postat pe 6 Februarie 2009 19:50
De la: dana_mv, la data 2009-02-06 19:50:32
De la: inger_calator, la data 2009-02-06 19:43:14bun...deci sa ne intoarcem la subiectul acestui topic
adunand toate raspunsurile la un loc...cantarind, masurand, comparand, rumegand ...am ajuns la concluzia ca de fapt nu cautam nimic...sau cautam ceva ce nu exista
cum?gata ai inchis subiectul?la concluzia asta?off,greu cu tine.nu stiam ca si ingerii sunt asa incapatanati.

inca nu am inchis subiectul, dar la aceasta concluzie am ajuns pan acum...sa vedem mai departe

Postat pe 6 Februarie 2009 19:53
mai departe

Postat pe 7 Februarie 2009 19:37
Cred ca ne dorim sa interactionam cu persoane pe care nu le cunoastem, fata de care nu avem nici o obligatie,putem fi 100% sinceri fara teama ca vom rani sau adevarul va deranja...din partea carora primim unele raspunsuri la care nu ne-am astepta. mai ales aici pe forum cred ca lumea cere pareri de la pers total necunoscute tocmai pt a afla ce ar crede un strain, ce sfat ar da, o persoana care nu cunoaste detalii ascunse, sau care nu ar avea nici un motiv sa nu fie sincera...Experienta de viata este mult mai vasta in cazul multora, pe care nu-i cunoastem personal, dar care pot ajuta prin sugestiile lor. Pe scurt cred ca realitatea virtuala este mai placuta pentru unii decat realitatea de zi cu zi...
mrskattousa
Postat pe 7 Februarie 2009 20:04
De la: mrskattousa, la data 2009-02-07 20:04:35Cred ca ne dorim sa interactionam cu persoane pe care nu le cunoastem, fata de care nu avem nici o obligatie,putem fi 100% sinceri fara teama ca vom rani sau adevarul va deranja...din partea carora primim unele raspunsuri la care nu ne-am astepta. mai ales aici pe forum cred ca lumea cere pareri de la pers total necunoscute tocmai pt a afla ce ar crede un strain, ce sfat ar da, o persoana care nu cunoaste detalii ascunse, sau care nu ar avea nici un motiv sa nu fie sincera...Experienta de viata este mult mai vasta in cazul multora, pe care nu-i cunoastem personal, dar care pot ajuta prin sugestiile lor. Pe scurt cred ca realitatea virtuala este mai placuta pentru unii decat realitatea de zi cu zi...
corect .ai dreptate.
dana_mv
Postat pe 7 Februarie 2009 20:43
De la: inger_calator, la data 2009-02-05 20:28:26Ce cautam de fapt in lumea virtuala?


... o evadare din lumea "reala"...

"Ei sunt cuminþi…
Eu sunt nebun…
Dar cum Eu sunt ce-am fost mereu -
Poate cã cel cuminte-s Eu -
Deºi de câte ori le-o spun,
Eu pentru Ei… sunt tot nebun…

Eu mã urãsc cã nu-s ca Ei…
Eu îi iubesc cã nu-s ca Mine…
Ei beau
ªi mint fãrã ruºine -
ªi-n ochii prietenilor mei
Trec drept nebun… cã nu-s ca Ei…"

Unde suntem noi mai adevarati: in real?... in virtual? Poate doar aici putem fi noi, fara constrangeri sociale, poate ne lipsim noua si incercam sa ne regasim in virtual...
Habar n-am... doar bat campii uneori
misstiqque
Postat pe 8 Februarie 2009 18:05
De la: misstiqque, la data 2009-02-08 18:05:28
De la: inger_calator, la data 2009-02-05 20:28:26Ce cautam de fapt in lumea virtuala?


... o evadare din lumea "reala"...

"Ei sunt cuminþi…
Eu sunt nebun…
Dar cum Eu sunt ce-am fost mereu -
Poate cã cel cuminte-s Eu -
Deºi de câte ori le-o spun,
Eu pentru Ei… sunt tot nebun…

Eu mã urãsc cã nu-s ca Ei…
Eu îi iubesc cã nu-s ca Mine…
Ei beau
ªi mint fãrã ruºine -
ªi-n ochii prietenilor mei
Trec drept nebun… cã nu-s ca Ei…"

Unde suntem noi mai adevarati: in real?... in virtual? Poate doar aici putem fi noi, fara constrangeri sociale, poate ne lipsim noua si incercam sa ne regasim in virtual...
Habar n-am... doar bat campii uneori

cred ca mare dreptate ai

Postat pe 8 Februarie 2009 18:16
uneori si eu ma intreb acelasi lucru:ce caut in lumea asta?pacat ca nu gasesc raspunsul.
dana_mv
Postat pe 8 Februarie 2009 18:40
Nu vreau sa te supar..dar un lucru este clar...toti cei din spatiu virtual ne complicam existenta...SI NE PLACE AL NAIBII...SUNTEM DEPENDENTI DE ASTA......daca cunosteti voi pe cineva care sa spuna altceva vreau sa-l ascult, sa vad ce argumente are.......?!....
Alexia_M
Postat pe 9 Februarie 2009 14:30
Ai putea adauga foarte bine, CURIOS....., CIRCUMSPECT,......BANUITOR, ......si mai ales moare de grija altuia...nu degeaba se spune sa mai moara si capra vecinului.....
Alexia_M
Postat pe 9 Februarie 2009 14:33
NE CAUTAM PE NOI....ceea ce am fost,......sau suntem..... ceea ce ne-am dorii....sau poate avem....oricum un lucru este cat se poate de clar....se vorbeste mult, se spun multe....dar pierdem...intodeauna esentialul...pentru ca in final sa realizam ca de fapt...avem si mai multe intrebari decat la ineput... ...NU STIM NIMIC !........Ne imbatam doar cu vise...... si cum romani sunt un popor iubitor de tarie....mai nou ne place palinca si netu... ca este in TrenD .....
Alexia_M
Postat pe 9 Februarie 2009 14:44
De la: Alexia_M, la data 2009-02-09 14:44:09NE CAUTAM PE NOI....ceea ce am fost,......sau suntem..... ceea ce ne-am dorii....sau poate avem....oricum un lucru este cat se poate de clar....se vorbeste mult, se spun multe....dar pierdem...intodeauna esentialul...pentru ca in final sa realizam ca de fapt...avem si mai multe intrebari decat la ineput... ...NU STIM NIMIC !........Ne imbatam doar cu vise...... si cum romani sunt un popor iubitor de tarie....mai nou ne place palinca si netu... ca este in TrenD .....
oare?
tind totusi sa cred ca de fapt cautam ceva ce nu avem...dar probabil cautam degeaba

Postat pe 9 Februarie 2009 20:56
Eu credeam ca aici se vorbeste de mancare..
Iradiatu_
Postat pe 9 Februarie 2009 20:58
De la: Iradiatu_, la data 2009-02-09 20:58:09Eu credeam ca aici se vorbeste de mancare..

te a intrebat cineva?

Postat pe 9 Februarie 2009 21:00
De la: inger_calator, la data 2009-02-09 21:00:20
De la: Iradiatu_, la data 2009-02-09 20:58:09Eu credeam ca aici se vorbeste de mancare..

te a intrebat cineva?


Gata.gata..ma scuzati...eu ma retrag daca nu sunt binevenit:)
Iradiatu_
Postat pe 9 Februarie 2009 21:06
tu vii cu mine...te cautam de mult...pe aici umblai deci...
_oktober_
Postat pe 10 Februarie 2009 15:45
De la: _oktober_, la data 2009-02-10 15:45:37tu vii cu mine...te cautam de mult...pe aici umblai deci...


De atatea lectii la anatomie mi s-a facut foame si ma gandeam ca este ceva de mancare pe aici..da ...da fetilii e rele pe aci.
Iradiatu_
Postat pe 10 Februarie 2009 17:32
hai sa plecam...nu stricam si topicul asta ...ai promis o masa...si ceva pe masa...
fetiliiii,l-am luat daca mai da pe aici sunati la 911 si viiiiinnn...
_oktober_
Postat pe 10 Februarie 2009 17:34
De la: _oktober_, la data 2009-02-10 17:34:57hai sa plecam...nu stricam si topicul asta ...ai promis o masa...si ceva pe masa...
fetiliiii,l-am luat daca mai da pe aici sunati la 911 si viiiiinnn...

multam'

Postat pe 10 Februarie 2009 19:01
cred ca majoritatea cauta o evadare din viata reala cu neajunsurile ei...atata timp cat pui pe primul plan viata reala si nu cea virtuala,acest "refugiu" poate fi de ajutor.
razz
Postat pe 11 Februarie 2009 12:59
De la: angel_ale, la data 2009-02-05 20:28:26Ce cautam de fapt in lumea virtuala?

si totusi....intrebarea ramane fara raspuns plauzibil

Postat pe 18 Februarie 2009 17:48
cautam...intelegere.poate ne este tema sa vb despre ceava mai delicat cu cei cunoscuti ...
andreea_21_nice
Postat pe 22 Februarie 2009 14:47
viata insusi e o mare enigma.la fel si oamenii din ea.
dana_mv
Postat pe 22 Februarie 2009 18:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ATENTIE! URGENT!! premii kudika 1 De la: CAELUM 21 Noiembrie 2009 13:53
DEXA-ajutorul nutritionistilor 1 De la: kudika_7869 1 Noiembrie 2012 10:30
cum sa iti mentin kg in sensul ca n-as mai vrea sa scap de nici un gram... 9 De la: kudika055844 10 Septembrie 2009 22:55
Jogging 6 De la: RebeccaJgs 6 Noiembrie 2014 12:03
sefa 6 De la: scorpyow10 11 Mai 2009 21:39