Setari Cookie-uri

avort

Laura_cute
Postat pe 13 Mai 2009 22:38
De la: alicsandra21, la data 2009-05-13 21:12:06
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-12 17:26:58
De la: alicsandra21, la data 2009-05-12 17:07:24
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-12 17:01:20
De la: alicsandra21, la data 2009-05-12 16:56:40
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-11 23:38:32
De la: alicsandra21, la data 2009-05-11 23:18:27
De la: FRANNNCE, la data 2009-05-06 09:48:10
De la: Kathara, la data 2009-05-05 22:26:21O luaram de la capat! Dar nenea ala Cleopa nu a mai scris si altceva?
hai mai kathy pai vrei sa ia nenea locu lui Eminescu???????



mie mi-ar fi rusine sa vorbesc asa,
credeam ca aici fiecare isi spune parerea, asa cum voi v-ati saturat sa tot cititi poezia pr. Cleopa, tot asa sau saturat si altii de citit parerile voastre, care sunt tot aceleasi de fiecare data


Pe tine cine te'o cerut la vorba alicsandro ca nu'mi amintesc


nu stiam ca trebuie sa cer voie cuiva sa imi spun si eu parerea


uite ca acum stii ce ai de facut pe viitor... sper sa nu mai gresesti si data viitoare



sperc ca glumesti, pt ca daca trebuie sa iti cer tie voie prefer sa nu mai intru pe net


Nu glumesc chiar deloc..... Si nu m'as supara deloc daca n'ai mai intra...
Nu te teme n'am sa plang dupa tine



din pacate pt tine o sa mai intru , pt ca ma distrez prea tare de parerile unora, care in mare parte nu au ce face in timpul liber si stau pe net, nu au o viata sociala implinita si incearca sa deprime si pe altii cu gandirea lor

te-ai cam dat la vrajeala,iti cam place mangla
ralu_zar
Postat pe 13 Mai 2009 23:56
De la: alicsandra21, la data 2009-05-13 21:12:06
din pacate pt tine o sa mai intru , pt ca ma distrez prea tare de parerile unora, care in mare parte nu au ce face in timpul liber si stau pe net, nu au o viata sociala implinita si incearca sa deprime si pe altii cu gandirea lor


Cum inca nu ti'ai sters contu'?? Da' de ce nu zici asa ca nu stii cum sa'l stergi??
Daca vrei uite vin si te ajut.. sa nu spui ca sunt chiar asa de rea
Diavolyta_
Postat pe 14 Mai 2009 00:01
De la: alicsandra21, la data 2009-05-13 21:12:06
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-12 17:26:58
De la: alicsandra21, la data 2009-05-12 17:07:24
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-12 17:01:20
De la: alicsandra21, la data 2009-05-12 16:56:40
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-11 23:38:32
De la: alicsandra21, la data 2009-05-11 23:18:27
De la: FRANNNCE, la data 2009-05-06 09:48:10
De la: Kathara, la data 2009-05-05 22:26:21O luaram de la capat! Dar nenea ala Cleopa nu a mai scris si altceva?
hai mai kathy pai vrei sa ia nenea locu lui Eminescu???????



mie mi-ar fi rusine sa vorbesc asa,
credeam ca aici fiecare isi spune parerea, asa cum voi v-ati saturat sa tot cititi poezia pr. Cleopa, tot asa sau saturat si altii de citit parerile voastre, care sunt tot aceleasi de fiecare data


Pe tine cine te'o cerut la vorba alicsandro ca nu'mi amintesc


nu stiam ca trebuie sa cer voie cuiva sa imi spun si eu parerea


uite ca acum stii ce ai de facut pe viitor... sper sa nu mai gresesti si data viitoare



sperc ca glumesti, pt ca daca trebuie sa iti cer tie voie prefer sa nu mai intru pe net


Nu glumesc chiar deloc..... Si nu m'as supara deloc daca n'ai mai intra...
Nu te teme n'am sa plang dupa tine



din pacate pt tine o sa mai intru , pt ca ma distrez prea tare de parerile unora, care in mare parte nu au ce face in timpul liber si stau pe net, nu au o viata sociala implinita si incearca sa deprime si pe altii cu gandirea lor





... ... maimutele sar la oameni ... alicsandra nu te speria fata de duduitele astea ... apar dupa ora 24 cind le da liber de la cabinetele de masaj unde lucreaza ... de asta sint defazate asa la minte ... mai si delireaza visind vreuna ca va ajunge doctorita ... ... fantastic ... numai in romania se poate ... maimute la facultate ... ... rau s-a ajuns ... intr-o tara in care avortul nu ar fi fost la un nivel atit de GROTESC astfel de specimene ar fi vindut sosete la taraba ... nici decum sa ii ''invete'' pe altii ce sinseamna NORMALITATE, VALORI sau DEMNITATE ...
marco918
Postat pe 14 Iunie 2009 00:39
cioc!cioc! domnu' marco.... alicsandra e aia viitoare doctorita

Buna dimineataaaaaa
kitty_krieger
Postat pe 14 Iunie 2009 00:52
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-06-14 00:52:18cioc!cioc! domnu' marco.... alicsandra e aia viitoare doctorita

Buna dimineataaaaaa




... mdaaaa ... asa mai merge ... ma si miram daca ar fi fost vreuna dintre voi ... ... v-au dat drumul de la cabinet, puisor ? ...

marco918
Postat pe 14 Iunie 2009 01:18
marco! ma scoti din sarite!!!!!!!!!!!!!!!!!
anca0704
Postat pe 14 Iunie 2009 10:57
Buna...legat d avort vreau sa va impartasesc si eu experienta mea...Desi am doar 19 ani la varsta d 17 ani am facut un avort...si nu sunt mandra d asta.Vreau sa va spun k eram ingrozitor d speriata nu stiam ce sa fac,eram minora si parintzilor imi era frica sa le spun mai ales k nu erau d acord cu relatzia p care o aveam.In sfarsit...intr-o seara o prietena a anuntzat-o p mama mea,si ii multzumesc si in ziua d azi k a facut-o pt k dak nu....acum as fi avut un bebe.Deci sa revin...a anuntzat-o p mama,eu am venit d la scoala,m-a intrebat dak sunt gravida iar eu am negat.M-a pus sa ii arat burta,iar atunci si-a dat seama. A inceput sa planga,sa ma intrebe dc nu i-am spus,atunci mi s-a rupt ceva in mine...mi-am dat seama ce suferintza i-am provocat....In fine...am umblat p la diferite cabinete,pana la urma am ajuns la spitalul Elias pt k nimeni nu vroia sa se bage,deoarece eram minora.Acolo,la Elias ne-au cerut 1500 euro. Tata a facut tot posibilul sa faca rost d bani,ceea ce a si reusit.Nu doresc nimanui sa treaca prin ce am trecut eu acele 2 zile cat am stat in spital,niste dureri ingrozitoare,remuscari si suferintza....Pana la urma mi-am revenit...f repede fizic,mai greu psihic...si acum canc intru intr-o Biserica imi vine sa plang si ma rog la Dumnezeu sa ma ierte pt. gresala facuta.Cam asta am avut sa va spun,deci fetelor protejati-va pt. k sunt fffff multe metode! Va pup si avetzi grija d voi !
yulyka_luv_cata
Postat pe 14 Iunie 2009 11:48
De la: yulyka_luv_cata, la data 2009-06-14 11:48:10Buna...legat d avort vreau sa va impartasesc si eu experienta mea...Desi am doar 19 ani la varsta d 17 ani am facut un avort...si nu sunt mandra d asta.Vreau sa va spun k eram ingrozitor d speriata nu stiam ce sa fac,eram minora si parintzilor imi era frica sa le spun mai ales k nu erau d acord cu relatzia p care o aveam.In sfarsit...intr-o seara o prietena a anuntzat-o p mama mea,si ii multzumesc si in ziua d azi k a facut-o pt k dak nu....acum as fi avut un bebe.Deci sa revin...a anuntzat-o p mama,eu am venit d la scoala,m-a intrebat dak sunt gravida iar eu am negat.M-a pus sa ii arat burta,iar atunci si-a dat seama. A inceput sa planga,sa ma intrebe dc nu i-am spus,atunci mi s-a rupt ceva in mine...mi-am dat seama ce suferintza i-am provocat....In fine...am umblat p la diferite cabinete,pana la urma am ajuns la spitalul Elias pt k nimeni nu vroia sa se bage,deoarece eram minora.Acolo,la Elias ne-au cerut 1500 euro. Tata a facut tot posibilul sa faca rost d bani,ceea ce a si reusit.Nu doresc nimanui sa treaca prin ce am trecut eu acele 2 zile cat am stat in spital,niste dureri ingrozitoare,remuscari si suferintza....Pana la urma mi-am revenit...f repede fizic,mai greu psihic...si acum canc intru intr-o Biserica imi vine sa plang si ma rog la Dumnezeu sa ma ierte pt. gresala facuta.Cam asta am avut sa va spun,deci fetelor protejati-va pt. k sunt fffff multe metode! Va pup si avetzi grija d voi !


mare greseala ai facut ca ai postat.....ce alintata vei mai fi de frustratselul nostru marco
ScorpiutsA
Postat pe 14 Iunie 2009 12:25
De la: ScorpiutsA, la data 2009-06-14 12:25:58
De la: yulyka_luv_cata, la data 2009-06-14 11:48:10Buna...legat d avort vreau sa va impartasesc si eu experienta mea...Desi am doar 19 ani la varsta d 17 ani am facut un avort...si nu sunt mandra d asta.Vreau sa va spun k eram ingrozitor d speriata nu stiam ce sa fac,eram minora si parintzilor imi era frica sa le spun mai ales k nu erau d acord cu relatzia p care o aveam.In sfarsit...intr-o seara o prietena a anuntzat-o p mama mea,si ii multzumesc si in ziua d azi k a facut-o pt k dak nu....acum as fi avut un bebe.Deci sa revin...a anuntzat-o p mama,eu am venit d la scoala,m-a intrebat dak sunt gravida iar eu am negat.M-a pus sa ii arat burta,iar atunci si-a dat seama. A inceput sa planga,sa ma intrebe dc nu i-am spus,atunci mi s-a rupt ceva in mine...mi-am dat seama ce suferintza i-am provocat....In fine...am umblat p la diferite cabinete,pana la urma am ajuns la spitalul Elias pt k nimeni nu vroia sa se bage,deoarece eram minora.Acolo,la Elias ne-au cerut 1500 euro. Tata a facut tot posibilul sa faca rost d bani,ceea ce a si reusit.Nu doresc nimanui sa treaca prin ce am trecut eu acele 2 zile cat am stat in spital,niste dureri ingrozitoare,remuscari si suferintza....Pana la urma mi-am revenit...f repede fizic,mai greu psihic...si acum canc intru intr-o Biserica imi vine sa plang si ma rog la Dumnezeu sa ma ierte pt. gresala facuta.Cam asta am avut sa va spun,deci fetelor protejati-va pt. k sunt fffff multe metode! Va pup si avetzi grija d voi !


mare greseala ai facut ca ai postat.....ce alintata vei mai fi de frustratselul nostru marco

anca0704
Postat pe 14 Iunie 2009 17:28
Marco, ai nota 10+ omule!!!m-ai amuzat copios!!!
kritzia
Postat pe 15 Iunie 2009 04:59
De la: yulyka_luv_cata, la data 2009-06-14 11:48:10Buna...legat d avort vreau sa va impartasesc si eu experienta mea...Desi am doar 19 ani la varsta d 17 ani am facut un avort...si nu sunt mandra d asta.Vreau sa va spun k eram ingrozitor d speriata nu stiam ce sa fac,eram minora si parintzilor imi era frica sa le spun mai ales k nu erau d acord cu relatzia p care o aveam.In sfarsit...intr-o seara o prietena a anuntzat-o p mama mea,si ii multzumesc si in ziua d azi k a facut-o pt k dak nu....acum as fi avut un bebe.Deci sa revin...a anuntzat-o p mama,eu am venit d la scoala,m-a intrebat dak sunt gravida iar eu am negat.M-a pus sa ii arat burta,iar atunci si-a dat seama. A inceput sa planga,sa ma intrebe dc nu i-am spus,atunci mi s-a rupt ceva in mine...mi-am dat seama ce suferintza i-am provocat....In fine...am umblat p la diferite cabinete,pana la urma am ajuns la spitalul Elias pt k nimeni nu vroia sa se bage,deoarece eram minora.Acolo,la Elias ne-au cerut 1500 euro. Tata a facut tot posibilul sa faca rost d bani,ceea ce a si reusit.Nu doresc nimanui sa treaca prin ce am trecut eu acele 2 zile cat am stat in spital,niste dureri ingrozitoare,remuscari si suferintza....Pana la urma mi-am revenit...f repede fizic,mai greu psihic...si acum canc intru intr-o Biserica imi vine sa plang si ma rog la Dumnezeu sa ma ierte pt. gresala facuta.Cam asta am avut sa va spun,deci fetelor protejati-va pt. k sunt fffff multe metode! Va pup si avetzi grija d voi !

incep prin a-ti spune ca ai niste parinti CRIMINALI!!!CRIMINALI!!!CRIMINLAI!!!UCIGASI,pacat ca te-ai nascut intr-o familie de ucigasi daca erau niste credinciosi ar fi lasat sa traiasca acel copil,dar ei logic gandind ca niste criminali te-au dus repede la TRANSARE,RUSINE!!!RUSINE!!!RUSINE!!!IN LOC SA FACA ROST DE BANI AI DRACU BESTII CE SUNT , SA II CUMPERE patut legan ,hainute etc,ei au facut rost de banii sa il ucida,sunt convinsa ca mama ta se va imbolnavii grav si atunci cand va crapa il va vedea pe acel micut si o va intreba de ce la omorat,ea in loc sa planga de bucurie ca il ai , ea plangea ca nu stie de unde bani sa il ucida IAR TU CA O CRIMINALA LA FEL CA MONSTRI DE PARINTII TAI ai fost de acord sa ucizi dar si tu si mama ta si tatal tau ve-ti fi spanzurati de limba va fii vai de voi TOTI TREI SUNTE-TI UCIGASI,BESTII,CRIMINALI,GUNOAIE,si apropo fatuca inapoiata mintal nu vezi ca esti dusa dracului de tot cu pluta,te contrazici dracului sa te ia singura prima oara zici ca iti pare rau acum zici ca bine ca ia zis prietena ta uigasilor tai de parinti ca altfel ar fi trait copilul tau ,criminala dracului ce esti ,ai sa vezi ca atunci cand vei vrea un bebe nu iti va mai da Dumnezeu pentru ca atunci cand l-ai avut l-ai ucis esti un drac care ucide http://avorturi-copii-ucisi.blogspot.com/
lourdess
Postat pe 15 Iunie 2009 08:17
De la: FRANNNCE, la data 2009-05-06 09:46:32LOURDES .............;mai fetica in nebuneala ta esti tare perseverenta!........sint sigura ca nu ai ratat nici un topic cu si despre avort! eu zic sa mai schimbi placa ca deja invataram poezia in cauza! ia mai cauta tu alta poezioara sa ne incinti vederea !

frannnce mai du-te dracu de bolnava pshihic ce esti sunt convinsa ai probleme pshihice ,du-te la dracu si fa avorturi dupa care mananca-i ca tu o sa platesti in fata lui Dumnezeu nu eu, asa ca da-te in m____i ma_i si lasa-ma dracului in pace de tar_a ce esti sa postez ce vreau si unde vreau ca ma p_s pe tine de zdrean_a ce esti molie imputita
lourdess
Postat pe 15 Iunie 2009 08:25
De la: yulyka_luv_cata, la data 2009-06-14 11:48:10Buna...legat d avort vreau sa va impartasesc si eu experienta mea...Desi am doar 19 ani la varsta d 17 ani am facut un avort...si nu sunt mandra d asta.Vreau sa va spun k eram ingrozitor d speriata nu stiam ce sa fac,eram minora si parintzilor imi era frica sa le spun mai ales k nu erau d acord cu relatzia p care o aveam.In sfarsit...intr-o seara o prietena a anuntzat-o p mama mea,si ii multzumesc si in ziua d azi k a facut-o pt k dak nu....acum as fi avut un bebe.Deci sa revin...a anuntzat-o p mama,eu am venit d la scoala,m-a intrebat dak sunt gravida iar eu am negat.M-a pus sa ii arat burta,iar atunci si-a dat seama. A inceput sa planga,sa ma intrebe dc nu i-am spus,atunci mi s-a rupt ceva in mine...mi-am dat seama ce suferintza i-am provocat....In fine...am umblat p la diferite cabinete,pana la urma am ajuns la spitalul Elias pt k nimeni nu vroia sa se bage,deoarece eram minora.Acolo,la Elias ne-au cerut 1500 euro. Tata a facut tot posibilul sa faca rost d bani,ceea ce a si reusit.Nu doresc nimanui sa treaca prin ce am trecut eu acele 2 zile cat am stat in spital,niste dureri ingrozitoare,remuscari si suferintza....Pana la urma mi-am revenit...f repede fizic,mai greu psihic...si acum canc intru intr-o Biserica imi vine sa plang si ma rog la Dumnezeu sa ma ierte pt. gresala facuta.Cam asta am avut sa va spun,deci fetelor protejati-va pt. k sunt fffff multe metode! Va pup si avetzi grija d voi !


Jurnalul unui copil nenascut

5 octombrie: De astazi începe viata mea. Parintii mei nu stiu înca acest lucru, sunt mai micuta decât semintele unui mar, dar totusi traiesc. Voi fi o fetita cu parul blond si cu ochii albastri. În mine sunt deja înscrise trasaturile de mai târziu, chiar si faptul ca o sa-mi placa florile.

19 octombrie: Sunt unii care spun ca nu sunt o persoana reala, ca doar mama mea exista. Dar sunt o persoana reala, asa cum o farâmitura de pâine este tot pâine. Eu si mamica suntem doua persoane reale.

23 octombrie: Astazi am deschis pentru prima oara gurita. Ei bine, cam peste un an pe fata mea se va asterne zâmbetul. Si mai târziu voi putea sa vorbesc... Si stiu ca primul meu cuvânt va fi: MAMA.

25 octombrie: Inima mea a început sa bata de astazi. Pâna la sfârsitul vietii, în orice clipa se va auzi usor ritmul ei. Dupa multi ani ea va obosi, se va opri si voi muri.

2 noiembrie: Cresc în fiecare zi câte putin. Mânutele si piciorusele mele au început sa se contureze. Dar va trebui sa mai astept mult timp pâna când ma vor ajuta sa ajung în bratele mamei, pâna când voi putea sa vin cu buchetelul de flori în mânute sa-l îmbratisez pe tata.

12 noiembrie: La mâini au început sa-mi apara degetele grasute. Sunt grozav de caraghioase asa mici! O s-o trag pe mama de par cu ele!

20 noiembrie: De-abia astazi medicul i-a spus mamei ca va avea un copil. Ce fericita trebuie sa fie! Te bucuri, mamico?

25 noiembrie: Cred ca mama si tata îmi cauta acum un nume. Dar ei nici macar nu stiu ca sunt fetita. As vrea sa ma cheme Maria. Sunt deja maricica acum.

10 decembrie: Mi-au aparut primele firisoare de par, moi si aurii. Ma întreb ce fel de par are mamica mea.

13 decembrie: Vad! Este totul întunecat în jurul meu, dar când mama ma va aduce pe lume vor fi numai raze de soare si flori, dar mai mult decât orice as vrea s-o vad pe mamica... Cum arati, mamico?

24 decembrie: Oare mamica aude soapta inimii mele? Unii copii se nasc putin bolnavi. Dar inimioara mea este puternica si sanatoasa. Bate mereu: tam-tam, tam-tam. O sa ai o fetita sanatoasa, mamico!

28 decembrie: Astazi parintii mei m-au ucis.
lourdess
Postat pe 15 Iunie 2009 08:26
De la: driada, la data 2009-02-05 23:30:30
De la: george_3099, la data 2009-02-05 23:27:00dak fata e minora si vrea sa faca avort fara sa afle parintii ei cum ar trebui sa procedeze


Se duce la un cabinet privat, se programeaza, iar, cand va fi intrebata de date personale, varsta, spune ca are 18 sau 19 ani, ca nu-i cere nimeni, buletinul.

bravo criminalo da sfaturi despre cum se face o crima in loc sa ii zici la catea sa il pastreze datorita voua suntem pe primul loc in lume la CRIMA BRAVO ZDRENTE
lourdess
Postat pe 15 Iunie 2009 08:35
neatza lourdess da cum ai stiut ca exact asa vroiam sa-mi incep saptamana citindu-ti tie aceleasi postari (ba bine ca nu)interminabile? tot cu copy/paste ne ocupam?
donttouch
Postat pe 15 Iunie 2009 08:39
pe mine nu m-a intrebat nimeni de buletin, doar cati ani am.....oricum minorele din ziua de azi nu prea mai arata a minore...
bistrian
Postat pe 15 Iunie 2009 11:18
De la: yulyka_luv_cata, la data 2009-06-14 11:48:10Buna...legat d avort vreau sa va impartasesc si eu experienta mea...Desi am doar 19 ani la varsta d 17 ani am facut un avort...si nu sunt mandra d asta.Vreau sa va spun k eram ingrozitor d speriata nu stiam ce sa fac,eram minora si parintzilor imi era frica sa le spun mai ales k nu erau d acord cu relatzia p care o aveam.In sfarsit...intr-o seara o prietena a anuntzat-o p mama mea,si ii multzumesc si in ziua d azi k a facut-o pt k dak nu....acum as fi avut un bebe.Deci sa revin...a anuntzat-o p mama,eu am venit d la scoala,m-a intrebat dak sunt gravida iar eu am negat.M-a pus sa ii arat burta,iar atunci si-a dat seama. A inceput sa planga,sa ma intrebe dc nu i-am spus,atunci mi s-a rupt ceva in mine...mi-am dat seama ce suferintza i-am provocat....In fine...am umblat p la diferite cabinete,pana la urma am ajuns la spitalul Elias pt k nimeni nu vroia sa se bage,deoarece eram minora.Acolo,la Elias ne-au cerut 1500 euro. Tata a facut tot posibilul sa faca rost d bani,ceea ce a si reusit.Nu doresc nimanui sa treaca prin ce am trecut eu acele 2 zile cat am stat in spital,niste dureri ingrozitoare,remuscari si suferintza....Pana la urma mi-am revenit...f repede fizic,mai greu psihic...si acum canc intru intr-o Biserica imi vine sa plang si ma rog la Dumnezeu sa ma ierte pt. gresala facuta.Cam asta am avut sa va spun,deci fetelor protejati-va pt. k sunt fffff multe metode! Va pup si avetzi grija d voi !

Mai fata, cred ca tu ai avut un vis numit cosmar...
Lucia1971
Postat pe 15 Iunie 2009 11:25
Nu face un lucru care iti va distruge viitorul! Naste-l si da-l cuiva, oricui dar nu il OMORI! In tine se afla o fiinta vie si numai DUMNEZEU are drept de viata si de moarte asupra oamenilor! Nu face greseala multor femei!!
Diannnnnnna
Postat pe 15 Iunie 2009 11:35
De la: lourdess, la data 2009-06-15 08:35:32
De la: driada, la data 2009-02-05 23:30:30
De la: george_3099, la data 2009-02-05 23:27:00dak fata e minora si vrea sa faca avort fara sa afle parintii ei cum ar trebui sa procedeze


Se duce la un cabinet privat, se programeaza, iar, cand va fi intrebata de date personale, varsta, spune ca are 18 sau 19 ani, ca nu-i cere nimeni, buletinul.

bravo criminalo da sfaturi despre cum se face o crima in loc sa ii zici la catea sa il pastreze datorita voua suntem pe primul loc in lume la CRIMA BRAVO ZDRENTE

a raspuns strict la intrebare!! nu ceruse sfaturi daca sa pastreze sau nu copilul!!
anca0704
Postat pe 15 Iunie 2009 12:06
Draga Lourdess...prea putzin imi pasa d parerea ta. Esti un nimeni k sa ma potzi judeca,asa k traieste draga mea in continuare in lumea ta roz si ai grija d viatza ta,nu d a altora. Dumnezeu e Cel ce ma va judeca,nicidecum tu...nu incep sa ma cert cu tine sau sa te jignesc deoarece nu imi sta in caracterj.Daca erai o asa-zisa credincioasa cum te crezi sau vrei sa pari,nu cred k injurai k la usa cortului si asa mai departe.Cat despre parintzii mei...sa stii k am cei mai buni parintzi din lume,mai ales mama...le-as dorii tuturor parintzi intelegatori si deschisi ca ai mei. In fine ... dak nu ai ce face gaseste-ti un job draga mea ;)
yulyka_luv_cata
Postat pe 15 Iunie 2009 18:39
De la: yulyka_luv_cata, la data 2009-06-14 11:48:10Buna...legat d avort vreau sa va impartasesc si eu experienta mea...Desi am doar 19 ani la varsta d 17 ani am facut un avort...si nu sunt mandra d asta.Vreau sa va spun k eram ingrozitor d speriata nu stiam ce sa fac,eram minora si parintzilor imi era frica sa le spun mai ales k nu erau d acord cu relatzia p care o aveam.In sfarsit...intr-o seara o prietena a anuntzat-o p mama mea,si ii multzumesc si in ziua d azi k a facut-o pt k dak nu....acum as fi avut un bebe.Deci sa revin...a anuntzat-o p mama,eu am venit d la scoala,m-a intrebat dak sunt gravida iar eu am negat.M-a pus sa ii arat burta,iar atunci si-a dat seama. A inceput sa planga,sa ma intrebe dc nu i-am spus,atunci mi s-a rupt ceva in mine...mi-am dat seama ce suferintza i-am provocat....In fine...am umblat p la diferite cabinete,pana la urma am ajuns la spitalul Elias pt k nimeni nu vroia sa se bage,deoarece eram minora.Acolo,la Elias ne-au cerut 1500 euro. Tata a facut tot posibilul sa faca rost d bani,ceea ce a si reusit.Nu doresc nimanui sa treaca prin ce am trecut eu acele 2 zile cat am stat in spital,niste dureri ingrozitoare,remuscari si suferintza....Pana la urma mi-am revenit...f repede fizic,mai greu psihic...si acum canc intru intr-o Biserica imi vine sa plang si ma rog la Dumnezeu sa ma ierte pt. gresala facuta.Cam asta am avut sa va spun,deci fetelor protejati-va pt. k sunt fffff multe metode! Va pup si avetzi grija d voi !




... ... mamaaaa, ce maimute ... ce parasute ... fetitza stiai ca ti-ai ucis PROPRIUL COPIL ??? ... iti dai seama ca era un copilas asa cum ai fost si TU ? ... stiai ca ''bebeii" sint extraordinar de scumpi ... ERA BEBE-UL TAU ... ? ... stiai ca te-ai AUTOMUTILAT ? ... stiai ca te-ai apropiat sensibil de un posibil cancer ? ... ... mamaaa, cita BARBARIE, cit GROTESC ... ce parinti mai primitivi decit tine poti avea ... ca sa nu le fie lor ''rusine'' te-au sacrificat pe tine si copilul tau ... copilul ''iubirii'' tale ... a increderii, sentimentelor date unui PAPA-LAPTE de care parintilor tai le-a fost rusine ... ...


... inca ceva ... viata ta poate vreodata ar putea costa mai putin de 1500 de euro ... daca copilul tau atit a costat pentru parintii tai, probabil ca atunci cind vei mai avea nevoie de ei, EI TE VOR VINDE PE O SUMA ASEMANATOARE ... au demonstrat ca doar impresia pe care ei o lasa altora e importanta ... dar nu si TU ... SPITALUL ELIAS FACE AVORTURI CLANDESTINE ... ... ce mizerie de taraaaaaa ... copii, viata au ajuns chestii neglijabile ... fetelor renuntati la viata copiilor vostri, miine viata voastra nu va conta pentru nimeni ... tine-ti minte ... NIMIC NU RAMINE NEPLATIT ...

marco918
Postat pe 15 Iunie 2009 21:16
De la: yulyka_luv_cata, la data 2009-06-15 18:39:58Draga Lourdess...prea putzin imi pasa d parerea ta. Esti un nimeni k sa ma potzi judeca,asa k traieste draga mea in continuare in lumea ta roz si ai grija d viatza ta,nu d a altora. Dumnezeu e Cel ce ma va judeca,nicidecum tu...nu incep sa ma cert cu tine sau sa te jignesc deoarece nu imi sta in caracterj.Daca erai o asa-zisa credincioasa cum te crezi sau vrei sa pari,nu cred k injurai k la usa cortului si asa mai departe.Cat despre parintzii mei...sa stii k am cei mai buni parintzi din lume,mai ales mama...le-as dorii tuturor parintzi intelegatori si deschisi ca ai mei. In fine ... dak nu ai ce face gaseste-ti un job draga mea ;)




... fetitza ... nu te amagi ... TU NU AI D-ZEU ... iti este clar ? ... tu esti ca si bosimanii din africa ... tu chiar iti inchipui ca d-zeu e vreun fel de BOU gata sa ierte orice ''greseala'' INTENTIONATA, PREMEDITATA si CONSTIENTA ? ... o greseala e neintentionata, nepremeditata, inconstienta ... ... hai sa dam cu parul in cap oricui pe strada si sa cerem sa inchida lumea ochii pentru ca idiotii cred ca au un d-zeu al lor care le iarta orice ... ... stau si ma gindesc daca in africa nu sint oameni mai de valoare decit ''sexoasele'' din romania care deschid picioarele inainte de a deschide si ochii ... iar cind isi dau seama ca sint doar niste cirpe, incearca sa isi lustruiasca look-ul prin exterminarea PROPRIILOR COPII ... ... ILUZII, PROSTIE, PRIMITIVISM, INAPOIERE ... totul plimbat ce ''demnitate'' ...
marco918
Postat pe 15 Iunie 2009 21:24
De la: marco918, la data 2009-06-14 01:18:20
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-06-14 00:52:18cioc!cioc! domnu' marco.... alicsandra e aia viitoare doctorita

Buna dimineataaaaaa




... mdaaaa ... asa mai merge ... ma si miram daca ar fi fost vreuna dintre voi ... ... v-au dat drumul de la cabinet, puisor ? ...



da mi-au zis ca sunt sanatoasa tun, iar cine zice altceva are nevoie de un control psihiatric

iar tu vad ca deja ai probleme de nu faci diferenta dintre o matza si un pui
kitty_krieger
Postat pe 15 Iunie 2009 22:55
Marco draga...te`a bagat cineva in seama? k eu nu din cate imi aduc aminte stai calm si nu te agita prea tare k s-ar putea sa faci riduri
yulyka_luv_cata
Postat pe 16 Iunie 2009 11:59
De la: yulyka_luv_cata, la data 2009-06-16 11:59:06Marco draga...te`a bagat cineva in seama? k eu nu din cate imi aduc aminte stai calm si nu te agita prea tare k s-ar putea sa faci riduri




... fetitza ... daca tu nu ai facut riduri dupa ce te-ai SCOBIT de copilul ''iubirii'' tale, pentru ''modica'' suma de 1500 de euro, nu vad de ce as face eu riduri ... parintii au luat un credit din banca ca sa te ''SALVEZE'' de animalul care putea sa iti ''ruineze'' viata ... niste medici si-au demonstrat ''profesionalismul'' CIOPIRTIND UN AMARIT DE COPILAS ... NEVINOVAT .. MONSTRUOS ... citi oameni partasi la o CRIMA BARBARA din cauza unei ... citi oameni s-au considerat ''fericiti'' salvind ''viitorul'' unei ... stau si ma intreb, oare toti, chiar toti, acesti oameni NU ERAU CAPABILI sa ii asigure o soarta mai buna celui copilas ... indiferent cit era mama lui de ignoranta si primitiva in acel moment ... oare moartea acelui copil a reusit sa aduca o viata mai buna mamei, parintilor acestei, medicilor care l-au exterminat, si chiar copilului in sine ... ce societate PARANOICA ... ce valori si morala execrabila ... ... zau fetitza, e INCREDIBIL cit PRIMITIVISM, IGNORANTA si INCONSTIENTA zace in tine ... e curios cum iti poti inchipui ca ai ceva de explicat cuiva ... hai sa fim seriosi doar nu vrei sa spui ca ai facut si tu acum EXPERIENTA ... mamaaaaa, ce ''oameni'' ... ce improprie denumire ...
marco918
Postat pe 16 Iunie 2009 17:21
[quote name='marco918' date='2009-06-15 21:24:13'... fetitza ... nu te amagi ... TU NU AI D-ZEU ... iti este clar ? ... tu esti ca si bosimanii din africa ... tu chiar iti inchipui ca d-zeu e vreun fel de BOU gata sa ierte orice ''greseala'' INTENTIONATA, PREMEDITATA si CONSTIENTA ? ... o greseala e neintentionata, nepremeditata, inconstienta ... ... hai sa dam cu parul in cap oricui pe strada si sa cerem sa inchida lumea ochii pentru ca idiotii cred ca au un d-zeu al lor care le iarta orice ... ... stau si ma gindesc daca in africa nu sint oameni mai de valoare decit ''sexoasele'' din romania care deschid picioarele inainte de a deschide si ochii ... iar cind isi dau seama ca sint doar niste cirpe, incearca sa isi lustruiasca look-ul prin exterminarea PROPRIILOR COPII ... ... ILUZII, PROSTIE, PRIMITIVISM, INAPOIERE ... totul plimbat ce ''demnitate'' ...
[/quote]

Iarasi, bai baiete?

Dragutza, Dumnezeu chiar iarta orice. Cel putin Dumnezeul nostru, al crestinilor. Daca vorbesti de alah, atunci ala nu iarta nimic.
Stii ce nu inteleg eu, insa? Ce le tot ameninti, nenica, cu Dumnezeu? Tu chiar nu-ti dai seama cat de ridicola esti? Cine te crezi? Arhanghelul Gabriel?
Si - presupunand ca Dumnezeu chiar nu iarta - ce-ti pasa tie ce o sa li se intample la Judecata de Apoi?

Si daca iti pasa asa de mult de copiii orfani/abandonati, la cate orfelinate te-ai oferit voluntara sa ai grija de ei (presupun ca a inceput sa se practice si in Romania chestia asta)? In cate organizatii de ajutorare a copiilor abandonati esti? Care-s alea?
Ca din gura (recte, deshte) toti putem sa dam. Tu crezi ca ASTA o sa aprecieze Al de Sus (ca tot faci atata tam-tam pe subiectul "pedeapsa lui Dumnezeu"), ca ai insultat tu pe un forum pe cele care nu erau de acord cu tine?
Daca-mi amintesc bine, Dumnezeu apreciaza FAPTELE, nu VORBELE.
Si - da-mi voie sa iti spun ce parere imi faci - tu, cea care vorbeste de primitivism: Ignorata de barbat(daca ai... dupa cat de agresiva esti, ma indoiesc, insa, ca exista un barbat in viata ta...), prost crescuta si genul care nu e invitata nicaieri, daca nu e absoluta obligatie. Dar nu-i bai, te primeste Cel de Sus in Rai... Ups! Stai! Parca spusesem ca acolo se apreciaza FAPTELE... deci... mde! Ramane de vazut si asta...
Dor_a
Postat pe 16 Iunie 2009 17:41
in primul rand, cred ca vorbiti in necunostinta de cauza. noi nu avem dreptul sa te judecam. nu stim ce gandeai in monentul in care ai facut avortul. a fost o decizie pe care ai luat-o impreuna cu parintii tai si este de apreciat. indiferent ce ai facut este admirabil ca ai niste parinti care ti-au fost alaturi si ti-au sprijinit decizia. sa faci un copil pe care nu il doresti, intr-un moment in care tu insuti esti un copil este de condamnat, deoarece copilul ala va avea toata viata de suferit, in primul rand psihic. daca nu stiati un copil simte pana si sentimentele mamei in perioada in care este in burtica.
andi24
Postat pe 16 Iunie 2009 18:11
"un credit din banca"... chiar ma faci sa rad. Dar pana la urma care e problema ta? k nu prea inteleg... in fine nu stau sa ma cert cu tine,am lucruri mai bune d facut...e clar k esti un pic frustrat d ceva,dar asta nu e vina noastra.Si mai invata sa scrii inainte sa te conversezi p aici cu noi
yulyka_luv_cata
Postat pe 16 Iunie 2009 18:17
De la: Dor_a, la data 2009-06-16 17:41:44[quote name='marco918' date='2009-06-15 21:24:13'... fetitza ... nu te amagi ... TU NU AI D-ZEU ... iti este clar ? ... tu esti ca si bosimanii din africa ... tu chiar iti inchipui ca d-zeu e vreun fel de BOU gata sa ierte orice ''greseala'' INTENTIONATA, PREMEDITATA si CONSTIENTA ? ... o greseala e neintentionata, nepremeditata, inconstienta ... ... hai sa dam cu parul in cap oricui pe strada si sa cerem sa inchida lumea ochii pentru ca idiotii cred ca au un d-zeu al lor care le iarta orice ... ... stau si ma gindesc daca in africa nu sint oameni mai de valoare decit ''sexoasele'' din romania care deschid picioarele inainte de a deschide si ochii ... iar cind isi dau seama ca sint doar niste cirpe, incearca sa isi lustruiasca look-ul prin exterminarea PROPRIILOR COPII ... ... ILUZII, PROSTIE, PRIMITIVISM, INAPOIERE ... totul plimbat ce ''demnitate'' ...


Iarasi, bai baiete?

Dragutza, Dumnezeu chiar iarta orice. Cel putin Dumnezeul nostru, al crestinilor. Daca vorbesti de alah, atunci ala nu iarta nimic.
Stii ce nu inteleg eu, insa? Ce le tot ameninti, nenica, cu Dumnezeu? Tu chiar nu-ti dai seama cat de ridicola esti? Cine te crezi? Arhanghelul Gabriel?
Si - presupunand ca Dumnezeu chiar nu iarta - ce-ti pasa tie ce o sa li se intample la Judecata de Apoi?

Si daca iti pasa asa de mult de copiii orfani/abandonati, la cate orfelinate te-ai oferit voluntara sa ai grija de ei (presupun ca a inceput sa se practice si in Romania chestia asta)? In cate organizatii de ajutorare a copiilor abandonati esti? Care-s alea?
Ca din gura (recte, deshte) toti putem sa dam. Tu crezi ca ASTA o sa aprecieze Al de Sus (ca tot faci atata tam-tam pe subiectul "pedeapsa lui Dumnezeu"), ca ai insultat tu pe un forum pe cele care nu erau de acord cu tine?
Daca-mi amintesc bine, Dumnezeu apreciaza FAPTELE, nu VORBELE.
Si - da-mi voie sa iti spun ce parere imi faci - tu, cea care vorbeste de primitivism: Ignorata de barbat(daca ai... dupa cat de agresiva esti, ma indoiesc, insa, ca exista un barbat in viata ta...), prost crescuta si genul care nu e invitata nicaieri, daca nu e absoluta obligatie. Dar nu-i bai, te primeste Cel de Sus in Rai... Ups! Stai! Parca spusesem ca acolo se apreciaza FAPTELE... deci... mde! Ramane de vazut si asta...
[/quote]




.............................................................................................................................................


... ... mamaaaa, apar MAIMUTELE ... cit primitivism, inapoiere si inconstienta ... chiar daca am fi atit de ignoranti, orice biblie spune destule despre IAD ... unde se pare ca ajung, in mentalitatea voastra defazata, copii care v-au deranjat din viata sexuala placuta in care traiati ... ...
... ma intreb cum ar arata acel d-zeu ? ... cind intreaba - de ce ai facut primul avort ? ... pai, bla,bla,bla, ... dar al doilea ? ...pai ... dar al 10-lea ? ... pai ... si nu stiai ce faci nicodata ? ... inseamna ca esti prea proasta ... iartata ...
... sau tot acel d-zeu intreaba ? ... de ce nu ti-a placut primul TAU copil ? ... pai eram mica ... dar al doilea ? ... pai ma suparat tatal ... dar al treilea ? ... pai, aveam rate ... dar al zecelea ? ... nu eram pregatita ... probabil ca l-ar pune pe ginduri vazind ce femei au hotarit soarta a zeci, sute, mii, sute de mii, milioane de copii in romania ... vazind cite raspunsuri identice si GROTESTI poate obtine ... si culema toate imaginindu-si ce EL este un idiot care trebuie sa le spele faptele PREMEDITATE, CONSTIENTE si INTENTIONATE ... ... alooo, de miine puteti da in cap oricui ca d-zeul vostru va iarta ... nu e nici o diferenta .., puteti folosi aceleasi raspunsuri ... ...

... BARBARIE ... GROTESC ... SAMANISM ... PAGINISM ... LIPSA DE VALORI ... LIPSA DE MORALA ... LIPSA DE VALORI ... FRICA ... LENE ... PROSTIE ...

... inca ceva ... POATE ''d-zeul'' vostru iarta orice dar, retine, acela este un d-zeu IMAGINAR al vostru al PAGINILOR ... mizeria si jegul in care traiti v-au adus in stadiul sa aberati si sa delirati ca exista un astfel ... faptele voastre v-au adus in pragul nebuniei ... orice d-zeu NICIODATA nu se va uita la voi ... NICIODATA ... cu ce sinteti voi mai bune decit copii vostrii ... cu ce puteti justifica asta ? ...
... intradevar - FAPTELE CONTEAZA NU VORBELE ... ... dar asta e valabil la crestini nu ma PAGINI ...
marco918
Postat pe 16 Iunie 2009 18:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
intrerupere sarcina bacau !! 5 De la: kudika_nikole 18 Ianuarie 2012 01:41
am facut un avort acum cateva saptamani si visez copilul 871 De la: mikela_4u 8 Mai 2014 23:39
SIENA...ORASUL IN CARE MA SIMT SINGURA...! 24 De la: ferero 24 Octombrie 2013 14:20
offf 8 De la: kudika_nikole 15 Ianuarie 2012 02:36
iartama 11 De la: kudika_979773 14 Februarie 2015 15:04