Setari Cookie-uri

am pierdut pe cineva drag

am piedrdut copilul la 7 luni ...cum se poate asa ceva? eram insarcinata in 7 luni..inca sunt distrusa....toate analizele si eco au iesit bn si nu mi dau seama ce sa intamplat.au trecut doar 3 zile de la incident..:((
e_lory_bebelusa
Postat pe 6 Februarie 2009 01:59
Imi pare rau , pfuuuu nici nu stiu' ce as putea spune ca sa te consolez macar asa intr o doara...
Twinkle little star(*)(*)(*)...
Lillix
Postat pe 6 Februarie 2009 02:03
De la: e_lory_bebelusa, la data 2009-02-06 01:59:32am piedrdut copilul la 7 luni ...cum se poate asa ceva? eram insarcinata in 7 luni..inca sunt distrusa....toate analizele si eco au iesit bn si nu mi dau seama ce sa intamplat.au trecut doar 3 zile de la incident..:((


Offffffffff Doamne...Imi pare nespus de rau pentru pierderea copilasului...stiu ca nimic din ce iti vom spune noi nu te va face sa te simti mai bine...trebuie sa fii puternica si sa gandesti pozitiv, in momente ca asta stiu ca pare absurd si imposibil ... dar sper ca ai alaturi de tine familia care iti ofera sprijin si consolare. Ma doare sufletul numai gandindu-ma la suferinta ta, dar fii tare si roaga-te la Dumnezeu. El te va ajuta sa umpli golul, mai repede decat te astepti. Gandirea pozitiva este un miracol, crede-ma. Nu-ti pierde speranta!
mrskattousa
Postat pe 6 Februarie 2009 07:43
buna dimineata fetelor. Imi poare rau ca intru in discutia voastra dar cautand ceva pe site am vazut ce a patit Lory si sincer chiar imi pare rau. Numi pot iamgina ce este in sufletul tau si sincer numi pot da seama ce sa intamplat daca tu spui ca toate analizele au fost bune. Spun asta pt k sunt cadru medical si numi pot da seama cum de s-a intamplat.
ai facut efort la servici sau acasa ai avut parte de suparari sau necazuri in familie?
dadivio
Postat pe 6 Februarie 2009 07:54
nu am depus nici un efort...chiar am stat acasa....toate analizelle au iesit bune iar la ecografe la fel am facut 7 ecografe,chiar nu puteau sa imi spuna daca are vreo problema copilul?nu imi explic de ce a murit asa subit,te rog ajuta ma sa inteleg ce iar fi putut provoca moartea asta subita:(( multumesc
e_lory_bebelusa
Postat pe 6 Februarie 2009 22:15
De la: e_lory_bebelusa, la data 2009-02-06 22:15:07nu am depus nici un efort...chiar am stat acasa....toate analizelle au iesit bune iar la ecografe la fel am facut 7 ecografe,chiar nu puteau sa imi spuna daca are vreo problema copilul?nu imi explic de ce a murit asa subit,te rog ajuta ma sa inteleg ce iar fi putut provoca moartea asta subita:(( multumesc
...cine ma poate ajuta ...ma gaseste la id de mess e_lory_bebelusa ...va rog cei distrati sa va abtineti
e_lory_bebelusa
Postat pe 6 Februarie 2009 22:16
imi pare sincer rau!nu stiu ce as putea spune sa nu mai suferi.nu cred ca exista cuvinte.
dana_mv
Postat pe 6 Februarie 2009 22:20
deci,crede-ma ca nu-mi pot imagina durerea ce-o porti acum in suflet,fiind obisnuita sa simti miscand copilasul in pantecele tale si acum sa nu mai fie,nu ma simt in gradul sa pot da un sfat ..decat sa-ti pot spune capul sus si mult curaj..sper sa-ti vina alt bebe cat de curand.....
am si o intrebare..cum ti-ai dat seama ca a murit pruncul in butika?stiu ca doare sa raspunzi dar sunt si eu insarcinata in 6 luni si sincera sa fiu m-ai cam pus pe ganduri..
vale24
Postat pe 11 Aprilie 2009 16:39
Rugaciunea unui copil nenascut

Sarut mana, mamicuta mea,
Sunt eu, cel din pantecele tau care-ti soptesc la ureche cat sunt de speriat, de trist si de indurerat pentru ca vrei sa ma omori, crezand ca-ti sunt o grea povara...
Tu nici nu stii cat e de greu sa nu-ti aud cantecul de leagan, sa nu ma bucur de mangaierile tale, sa nu iti vad chipul, maicuta draga! Cat as vrea sa ma cuibaresc la pieptul tau izvorator de tihna, liniste si dragoste! Ce puternici am putea fi impreuna, cum am invinge toate necazurile si, mai ales, ce frumoasa ar fi viata alaturi de tine! Dar tu vrei sa ma ucizi...
As vrea si eu sa ma pot bucura de frumusetea cerului senin, sa alerg pe campul inflorit si sa-ti impletesc mandra cununita. Nu te gandi ca sunt mic si neputincios pentru ca, primindu-ma pe mine in viata ta, mamico, pe Pruncul Hristos il primesti.
Mamico, trebuie sa-ti marturisesc ce frica-mi este de lama taioasa a chiuretei care ma va sfasia curand si ma va transforma in bucatele fara viata care vor ajunge la gunoi...!
Oare tu nu auzi cum imi bate inimioara si cum tremur de frica? Eu iti aud foarte bine inima de aici, din burtica ta.
Mama, as vrea sa ma pot uita in ochii tai si sa te rog sa ai mila de mine, sa-ti zambesc dragalas - cum numai eu stiu - si sa te strang in brate cu manutele mele grasune. Vreau sa-ti dau forta si curaj, incredere si convingerea ca NU omorandu-ma pe mine vei scapa de necazuri, ci abia atunci vei da de greutati, pentru ca-l vei mania pe Bunul Dumnezeu.
Imagineaza-ti ce inseamna pentru mine sa port povara nedreptatii tale, cand ma dai nu numai mortii pamantesti, care e atat de grea si de dureroasa, dar ma lipsesti si de lumina lui Hristos.
Acum, in ultimul ceas, ma rog Maicii Domnului sa te lumineze si sa-ti dea putere, intelepciune si un pic de dragoste si mila pentru mine, cel ce sunt trup din trupul tau, suflet din sufletul tau, copilul tau nevinovat si nenascut.
Amin!
lourdess
Postat pe 5 Mai 2009 22:27
Femeie, esti nebuna? femeia asta sufera pentru ca i-a murit copilul si tu o tii pe a ta? Cum ar fi sa-ti moara tie copilul si sa vina o cretina sa-ti zica prostiile astea? Unii oameni merita pusi la zid.
Kathara
Postat pe 5 Mai 2009 22:32
lourdess da' tu chiar ai probleme cu capu'.... du'te cat mai repede la un control
Diavolyta_
Postat pe 5 Mai 2009 22:34
pentru lourdess:
ba, da tu chiar nu ai citit ce scrie in rugaciunea aia? daca iti murea tie copilul cu care esti in poza de la avatar si cereai sfaturi si consolare si primeai ce ai oferit tu......cam cati pumni de antidepresive crezi ca trebuia sa iei sa iti revii? daca tot esti asa bisericoasa trebuia sa scrii ca rugaciunea poate ajuta!!!

IISUSE!, CUM LE SI LASI PE LUME PE ASTEA?

ank111
Postat pe 13 Septembrie 2009 16:41
Bai femeie ea nu a fct avort....
doar si'a pierdut copilul
imi pare rau si sper sa treci peste asta...ai nev doar d ajutor
JustMe05
Postat pe 13 Septembrie 2009 16:41
ce sparta e lourdess asta!! doamne dumnezeule!!
chiar sunt curioasa daca lory e mai bine acum.....
anca0704
Postat pe 13 Septembrie 2009 16:45
Si eu am pierdut sarcina de 4 luni jumate.
Malpraxis.
Timpul si dragostea familiei a fost tot ce m-a incurajat.
Te add la mine pe mess, vorbele calde ai sa vezi ce mult te vor ajuta.
Pupici !!!
si astept sa-mi dai accept1
90701
Postat pe 13 Septembrie 2009 22:58
A trecut 1 an si 2 luni de cand mi-am pierdut baiatul de 21 de ani.Ma trezesc dimineata cu el in gand,ma culc seara cu el in gand.Am ramas cu 21 de ani de amintiri.Astept inca sa vina acasa,astept sa-i aud vocea si rasul,astept sa-i aud pasii.
kudika070899
Postat pe 6 Octombrie 2009 19:29
LORY, sa nu te inchizi in tine, vorbeste cu toti cei care sunt dispusi sa te asculte, si inceteaza sa crezi ca esti tu vinovata cu ceva. Am pierdut prima sarcina la 34 de saptamani, am nascut pentru ca a fost travaliu de o zi si jumatate, pruncul a trait 3 zile, dar nu am fost lasata sa il inregistrez si a murit in incubator , din cauza unei pene de curent de 3-4 ore. Pruncul a fost declarat avort, am facut o criza de nervi de am ridicat tot spitalul in picioare, mi-am cerut externarea si m-au luat apoi cei de la militia de atunci la intrebari , ca si cand eu as fi facut ceva ca sa pierd copilul - la 34 de sapatmani ??? trebuie sa fii nebuna sa gandesti asa ceva, dar sa o si faci !!! Deh, era pe vremea impuscatului si erau penalizati medicii pentru mortalitate infantila. Durerea o port si acum in suflet, n-am uitat plansul lui, stiu ca nu se va vindeca rana asta vreodata, dar nici n-am vrut sa o vindec. Am facut cateva greseli mari si as vrea sa te rog sa nu faci ca mine ! Vorbeste cu cineva care te poate sfatui cum sa treci peste , cum sa accepti . Plangi, urla , daca asta te descarca, dar ai incredere in tine, urmatoarea sarcina va merge bine pana la capat ! Asta trebuie sa crezi cu tarie ! Eu am trei copii mari acum, am tremurat de 3 ori cate 9 luni si nu e bine, nu proceda ca mine. Iti doresc sa treci in felul tau peste durere, sa ai alaturi fiinte de incredere si sa ai prunci sanatosi de-acum inainte ! Ai mare grija de tine, trebuie sa fii mama viitorilor tai copii, cei care vor veni au nevoie de toata dragostea ta !
maria_zada
Postat pe 7 Octombrie 2009 00:00
Draga lory sincer imi pare rau ca s-a intamplat asa..stiu ca orice as spune e de prisos in astfel de momente insa gandeste-te ca puiu tau de Sus te vegheaza si nu ar vrea ca mama lui sa fie suparata...Cat despre sarcina e Caile Domnului sunt as cunse poate ca asa a fost sa fie...cand am nascut eu era la reanimare o fata care a nascut o fetita moarta la termen nu stie cum s-a putut intampla sau ce a patit insa saracuta s-a chinuit o gramada sa o nasca apoi sa afle asta...e ff dureros pentru o mama sa isi piarda puiu insa nu iti pierde credinta, optimismul stiu ca acuma esti ff suparata si numai de cuvintele mele nu ai chef dar o sa vezi ca Dumnezeu nu te va uita si iti va darui o fetita minunata ....Nu stiu de ce da asa simt acuma poate ma insel eu....Trebuie sa te rogi sa comunici mai mult cu sotu sa va spuneti ofu acum e momentul cand trebuie sa va uniti.U ai cel mai mult nevoie de sustinere, iubire.
iubytzik22
Postat pe 7 Martie 2010 01:55
buna. nici nu stiu cum sa incep.stiu ce inseamna sa pierzi pe cineva drag.iti inteleg durerea.si eu am pierdut baietelul la 6 ani si 9 luni.era viatza mea,sufletul meu, tot ce insemna univers pt mn el era.
robert76
Postat pe 7 Martie 2010 10:42
imi pare tare rau si eu am pierdut anul trecut pe mama si sotul si stiu prin ce treci,incearca sa fi tare ptr ca eu am facut atacuri de panica si anxietate .acum lupt cu medicamente ,daca nu incerci sa lupti cu pshicul ,intrun an te doboara ,esti tinara ,gindeste pozitiv,e adevarat ca nu o sa uiti,timpul merge inainte nu face ca mine ca pe urma numai scapi de spitale ,mai incearca ca poti sa mai ai bebe,dar gaseste un medic bun care sa te supravegheze.bafta
kudika094371
Postat pe 7 Martie 2010 11:02
imi pare foate raw dar si eu am pierdut pe cnv drag pe fratiorul meu avea 19 ani are 1 an si 8 luni de cand s-a facut un ingeras mie tare dor de el vreau sa vina aksa mereu plang ma gandesc la el mereu Cum esti u asa e si mama la fel ca tn a mai ramas doar cu amintiri placute ......IMI PARE FOATE RAW :((:((:((:(:((
madutzaiubitik_yahoo_com
Postat pe 7 Martie 2010 11:11
POATE E PREA TARZIUSA-TI RASPUND,DAR ...AM AVUT O CUMNATA CARE ERA INSARCINATA IN APROAPE 7 LUNI SI A PIERDUT SARCINA PT CA A POFTIT LA O PORTOCALA ,PARCA.NU-I DE MIRARE.DOAR CA ATUNCI NU SE PREA GASEAU ...
deea_geo72
Postat pe 7 Martie 2010 12:11
imi pare rau! stiu cum e sa pierzi pe cineva drag...dar trebuie sa te resemnezi! sa mergi inainte ! nimeni si nimic nu o sa iti umple golu din suflet...!
roz5blue6lila7
Postat pe 7 Martie 2010 12:24
De la: deea_geo72, la data 2010-03-07 12:11:38POATE E PREA TARZIUSA-TI RASPUND,DAR ...AM AVUT O CUMNATA CARE ERA INSARCINATA IN APROAPE 7 LUNI SI A PIERDUT SARCINA PT CA A POFTIT LA O PORTOCALA ,PARCA.NU-I DE MIRARE.DOAR CA ATUNCI NU SE PREA GASEAU ...


cum adica?? te rog lamureste-ma
sycorax
Postat pe 7 Martie 2010 13:17
De la: e_lory_bebelusa, la data 2009-02-06 01:59:32am piedrdut copilul la 7 luni ...cum se poate asa ceva? eram insarcinata in 7 luni..inca sunt distrusa....toate analizele si eco au iesit bn si nu mi dau seama ce sa intamplat.au trecut doar 3 zile de la incident..:((

Imi pare rau.
S-a oprit pur si simplu din evolutie?
Ai ridicat, ai avut o emotie puternica, te-ai speriat, ai poftit pe ceva?
Ai luat antibiotice?
Nu stiu, poate nu ti-ai facut chiar toate analizele.
Poate ai colectat ceva virus (tu ai fost purtatoare, iar la fat s-a declansat)
Medicul ce ti-a spus?
SINCER IMI PARE RAU.
FII TARE!
anastas
Postat pe 8 Martie 2010 09:00
Doamne cata suferinta - o data se vor termina toate ....
kudika_nikole
Postat pe 15 Ianuarie 2012 19:44
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-15 19:44:04Doamne cata suferinta - o data se vor termina toate ....
kudika517851
Postat pe 3 Aprilie 2012 20:20
De la: kudika517851, la data 2012-04-03 20:20:21
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-15 19:44:04Doamne cata suferinta - o data se vor termina toate ....

Azi nevasta a pierdut bebelus
Bebelusul avea 3200 kg si era in saptamana 38
kudika517851
Postat pe 3 Aprilie 2012 20:24
De la: kudika517851, la data 2012-04-03 20:24:02
De la: kudika517851, la data 2012-04-03 20:20:21
De la: kudika_nikole, la data 2012-01-15 19:44:04Doamne cata suferinta - o data se vor termina toate ....

Azi nevasta a pierdut bebelus
Bebelusul avea 3200 kg si era in saptamana 38


Imi pare sincer rau.
kokeshi
Postat pe 3 Aprilie 2012 20:41
cuvintele sunt de prisos.
ma-ti facut sa plang
maria-ioana
Postat pe 3 Aprilie 2012 22:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
saluatre 9 De la: mihai_sufletist 31 Martie 2012 12:45
COSTURI AVORT?!!!(URGENTA) 76 De la: rockk 7 Februarie 2011 06:34
http://www.yuppy.ro/comunitate/forum/view_topic/10455/http-aghinita-ro-e2-80-9c-de-lege-ferenda-e2-80-9c-e2-80-93-o-noua-lege-a-avortului.html 5 De la: kudika_nikole 15 Ianuarie 2012 20:19
Despre avort, " SILENT SCREAM" 111 De la: stiricaremerita 21 Ianuarie 2011 21:25
offf 33 De la: kudika482221 20 Iulie 2012 09:44