Setari Cookie-uri

avort

... dor a a fost super ... asta da monstra de PAGINISM din romania ... ... alooo doruletz de ce nu il facem pe d-zeu ala al vostru judecator si sa va rezolve problemele vietii voastre ... probabil ca jungla ar fi mai civilizata atunci ... ar mai fi ceva ... se spune ca - d-zeu nu da cu parul ... poate ar trebui sa mai astepti un pic sa vezi cum te-a iertat EL sau daca te-a iertat ...
marco918
Postat pe 16 Iunie 2009 18:29
Si totusi, nu ai raspuns: DE CE, in loc sa stai sa-ti bati deshtele cu maimutzele pe forumuri, nu esti intr-o organizatie de ajutorare a copiilor abandonati?
Si inceteaza sa mai repeti aceleasi cuvinte: primitivism, ignoranta, bla-bla!

Dor_a
Postat pe 16 Iunie 2009 18:33
Dora. n-ai cu cine.... ca n-are cu ce, daca intelegi ce vreau sa zic
kitty_krieger
Postat pe 16 Iunie 2009 18:40
... mi-a placut si ''jignirea'' adusa de ''doamna'' dor a ... o fraza care sintetizeaza toate frustrarile si valorile ei de viata ... let's have a look :

********** Si - da-mi voie sa iti spun ce parere imi faci - tu, cea care vorbeste de primitivism: Ignorata de barbat(daca ai... dupa cat de agresiva esti, ma indoiesc, insa, ca exista un barbat in viata ta...), prost crescuta si genul care nu e invitata nicaieri, daca nu e absoluta obligatie. Dar nu-i bai, te primeste Cel de Sus in Rai... Ups! Stai! Parca spusesem ca acolo se apreciaza FAPTELE... deci... mde! Ramane de vazut si asta... **********

... pe linga vorbele de umplutura (ignorata, prost crescuta,...) apare JIGNIREA MAXIMA, culmea civilizatiei si a educatiei asa cum este vazuta de dor a ... esti genul care nu e invitata nicaieri decit din obligatie ... ... pentru dor a a fi invitata undeva inseamna maximum de educatie si de respect ... ... e ceea ce apreciaza cel mai mult in viata ... ceea ce ii da sentimentul ca este femeie si este ''apreciata'' ... ... doamna sa te lamuresc, ca se vede ca esti cam pe dinafara ... orice femeie cu doua BALCOANE impresionante in fata vor fi invitate intotdeauna unde vor ... deci dumneata, ca orice femeie disperata dupa barbat din romania, mergi pe premisa ca stii cum arat ... ... si crezi ca chiar apreciaza cineva cit esti de ''educata'' sau ''descurcareata'' ... NO WAY IN ROMANIA ...

marco918
Postat pe 16 Iunie 2009 18:43
De la: Dor_a, la data 2009-06-16 18:33:16Si totusi, nu ai raspuns: DE CE, in loc sa stai sa-ti bati deshtele cu maimutzele pe forumuri, nu esti intr-o organizatie de ajutorare a copiilor abandonati?
Si inceteaza sa mai repeti aceleasi cuvinte: primitivism, ignoranta, bla-bla!






... poate ca am facut, habar nu ai ... poate ca numai faptul ca vorbesc acum cu niste maimute inseamna FAC ceva pentru niste viitori copii neajutorati ... si oricum prefer copii neajutorati dar VII decit celor carora li s-a dorit binele(???) MORTI ... nu e asta lozinca cea mai GROTEASCA ... sau PROSTEASCA ...

marco918
Postat pe 16 Iunie 2009 18:45
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-06-16 18:40:32Dora. n-ai cu cine.... ca n-are cu ce, daca intelegi ce vreau sa zic




... pisi ... te maninca ??? ... ce-ar fi sa incerci ...
marco918
Postat pe 16 Iunie 2009 18:46
De la: marco918, la data 2009-06-16 18:29:54... dor a a fost super ... asta da monstra de PAGINISM din romania ... ... alooo doruletz de ce nu il facem pe d-zeu ala al vostru judecator si sa va rezolve problemele vietii voastre ... probabil ca jungla ar fi mai civilizata atunci ... ar mai fi ceva ... se spune ca - d-zeu nu da cu parul ... poate ar trebui sa mai astepti un pic sa vezi cum te-a iertat EL sau daca te-a iertat ...


Dragutza, Dumnezeul meu e bun, iertator, inteligent, cu simtul umorului si ii ajuta pe cei din jur... Asa sunt si eu. Sunt ceea ce aici se numeste "green ambassador", sunt cea care se ocupa de mediul inconjurator, de trimis ajutoare copiilor din tarile sarace, am grija sa aiba haine, mancare si rechizite sa mearga la scoala, sa nu ajunga ca tine, niste chestii imbecile si retardate, pline de otrava, care-si imagineaza ca - daca mproasca cu venin - impresioneaza pe cineva.

Si imi pare bine ca tu ma consideri pagana, pentru ca in nici un caz nu am nimic in comun cu o gospodina nefe, care pute a ceapa prajita, a rantas si a subusuori neeplilate de dinainte de Hristos.
Dor_a
Postat pe 16 Iunie 2009 18:47
De la: marco918, la data 2009-06-16 18:45:53
De la: Dor_a, la data 2009-06-16 18:33:16Si totusi, nu ai raspuns: DE CE, in loc sa stai sa-ti bati deshtele cu maimutzele pe forumuri, nu esti intr-o organizatie de ajutorare a copiilor abandonati?
Si inceteaza sa mai repeti aceleasi cuvinte: primitivism, ignoranta, bla-bla!




... poate ca am facut, habar nu ai ... poate ca numai faptul ca vorbesc acum cu niste maimute FAC ceva pentru niste viitori copii neajutorati ... si oricum prefer copii neajutorati decit celor MORTI ...



Nu, nu ai facut! Pentru ca - daca ai fi facut - ia fi avut cea mai mica idee despre intregul proces. Esti o penibila careia noi ii dam prea multa importantza, atat
De exemplu tu si cu mine ne putem intalni doar pe forumul asta.. In rest, una ca tine, imi spala masina... A, nu! Barbatul viselor tale ar putea face asta... Tu... nu stiu ce ar face una ca tine, ca de menajera nu te-as lua. Ai prea multa energie negativa si-mi imputzi casa.
Si cu asta, basta!
Dor_a
Postat pe 16 Iunie 2009 18:51
ahhh, am uitat sa-ti zic ca se lauda ca e purtator de penis...
kitty_krieger
Postat pe 16 Iunie 2009 18:52
chiar nu iteleg dece tre sa ajungeti la asemenea discutii.cel mai i ntelept cedaza ,poate icercati.
oga_RUL
Postat pe 16 Iunie 2009 18:56
De la: Dor_a, la data 2009-06-16 18:47:55
De la: marco918, la data 2009-06-16 18:29:54... dor a a fost super ... asta da monstra de PAGINISM din romania ... ... alooo doruletz de ce nu il facem pe d-zeu ala al vostru judecator si sa va rezolve problemele vietii voastre ... probabil ca jungla ar fi mai civilizata atunci ... ar mai fi ceva ... se spune ca - d-zeu nu da cu parul ... poate ar trebui sa mai astepti un pic sa vezi cum te-a iertat EL sau daca te-a iertat ...


Dragutza, Dumnezeul meu e bun, iertator, inteligent, cu simtul umorului si ii ajuta pe cei din jur... Asa sunt si eu. Sunt ceea ce aici se numeste "green ambassador", sunt cea care se ocupa de mediul inconjurator, de trimis ajutoare copiilor din tarile sarace, am grija sa aiba haine, mancare si rechizite sa mearga la scoala, sa nu ajunga ca tine, niste chestii imbecile si retardate, pline de otrava, care-si imagineaza ca - daca mproasca cu venin - impresioneaza pe cineva.

Si imi pare bine ca tu ma consideri pagana, pentru ca in nici un caz nu am nimic in comun cu o gospodina nefe, care pute a ceapa prajita, a rantas si a subusuori neeplilate de dinainte de Hristos.






... ... aloooo ... ma faci sa rid ... daca nu TE PLATEAU nici nu te-ar fi interesat de copii saraci din nu's ce parte a lumii ... ... ce sa spun, cine era ''doamna'' ... BANII te-au convins ... atita tot ... iar daca ar lipsi acesti banii, ''umorul'' tau zeiesc ar disparea imediat si nu te-ar deranja sa tai o ceapa ... sau sa faci o mincare SANATOASA celor dragi tie ... dar se vede ca nu prea ai asa ceva ... pina mori probabil ca te vei atasa totusi de o pisica ...
... nu te speria si femeile care stiu sa gateasca sint apreciate ... MULT MAI MULT CA TINE ... traiesc in realaitate ... chestiile de prost gust pe care le spui - putind a ceapa - de parca ar fi o greseala capitala ma fac sa inteleg ca nu prea traiesti in realitate ... reclamele si sloganurile sint cele care iti ''lumineaza'' si ''indruma'' viata ... asta va mai dura cit timp vei avea ce oferi dupa aia, vei deveni cea pe care o descriai mai devreme ... chiar mai rau ...
marco918
Postat pe 16 Iunie 2009 18:56
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-06-16 18:52:33ahhh, am uitat sa-ti zic ca se lauda ca e purtator de penis...



... ... nu e imoral si nici nu ingrasa ... bascha - DON'T WORRY, NO SUGAR ...



... pisi ... ai retinut spilul ''doamnei'' ... daca stii sa faci mincare e o greseala capitala ... e greseala crestinilor, cei plini de par la subtioara ... ... mamaaaaa, dar plecata rau cu sorcova esti ... ce faceai mamaie daca te nasteai acum 100 de ani sa spunem ? ... te radeai sub brat cu ciobul, cu o piatra ... mincai fast food ... erai green ambasador ??? ... ce sa spun ... profiti de citeva condiitii de astazi si iti inchipui ca vremurile grele nu se pot intoarca ... GRESIT ... orice evolutie are si parte de involutie ...matematic ... curba lui gauss ... cu cit se urca mai sus cu atit se cade mai rau ... asa ca invata sa traiesti in realitate ... iar uneori, cind nu ai cu ce sa iti razi parul de la subtioara, sa inveti ca exista si APA ... pentru SPALAT ...
marco918
Postat pe 16 Iunie 2009 18:58
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-06-16 18:52:33ahhh, am uitat sa-ti zic ca se lauda ca e purtator de penis...


adica, na, o fi invidia de uter la el (stii tu pe cine parafrazez)
kitty_krieger
Postat pe 16 Iunie 2009 19:02
De la: marco918, la data 2009-06-16 18:46:55
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-06-16 18:40:32Dora. n-ai cu cine.... ca n-are cu ce, daca intelegi ce vreau sa zic




... pisi ... te maninca ??? ... ce-ar fi sa incerci ...


Unu: adica ce vrei sa spui cu "o mananca"? Ca-i zici tu doua, si tace...
Bai asta, de o tii una si buna cu Romania (care dealtfel e o tara ca oricare alta, nici mai buna, nici mai rea, ti-o spun eu care am trait pe 3 continente diferite si le-am batut marunt pe toate, exceptand Antarctica)... ( penibila cat cuprinde, evident... multe din cele de pe forum sunt cetatzeni ai altor tari de pe vremea cand ti-o tragea tie un barbat ... ceea ce s-a intamplat de muuult rau) Hai sa-ti spun eu de ce tace: pentru ca are si altceva mai bun de facut... Asa cum o sa tac si eu... Ia mai zi-mi tu cum "e" muierile din Romania...
Dor_a
Postat pe 16 Iunie 2009 19:04
De la: marco918, la data 2009-06-16 18:56:39
De la: Dor_a, la data 2009-06-16 18:47:55[... ... aloooo ... ma faci sa rid ... daca nu TE PLATEAU nici nu te-ar fi interesat de copii saraci din nu's ce parte a lumii ... ... ce sa spun, cine era ''doamna'' ... BANII te-au convins ... atita tot ... iar daca ar lipsi acesti banii, ''umorul'' tau zeiesc ar disparea imediat si nu te-ar deranja sa tai o ceapa ... sau sa faci o mincare SANATOASA celor dragi tie ... dar se vede ca nu prea ai asa ceva ... pina mori probabil ca te vei atasa totusi de o pisica ...
... nu te speria si femeile care stiu sa gateasca sint apreciate ... MULT MAI MULT CA TINE ... traiesc in realaitate ... chestiile de prost gust pe care le spui - putind a ceapa - de parca ar fi o greseala capitala ma fac sa inteleg ca nu prea traiesti in realitate ... reclamele si sloganurile sint cele care iti ''lumineaza'' si ''indruma'' viata ... asta va mai dura cit timp vei avea ce oferi dupa aia, vei deveni cea pe care o descriai mai devreme ... chiar mai rau ...


Esti proasta de impungi, dar macar ai schimbat tactica... Ai uitat sa mai spui de "cum e in Romania"... Uite, hai sa iti spun cum sta treaba prin alte meleaguri: te oferi voluntar. Nimeni nu-ti da bani... Dar tu esti prea proasta ca sa intelegi astfel de mecanisme...
Dor_a
Postat pe 16 Iunie 2009 19:08
De la: marco918, la data 2009-06-16 18:58:15
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-06-16 18:52:33ahhh, am uitat sa-ti zic ca se lauda ca e purtator de penis...



... ... nu e imoral si nici nu ingrasa ... bascha - DON'T WORRY, NO SUGAR ...



... pisi ... ai retinut spilul ''doamnei'' ... daca stii sa faci mincare e o greseala capitala ... e greseala crestinilor, cei plini de par la subtioara ... ... mamaaaaa, dar plecata rau cu sorcova esti ... ce faceai mamaie daca te nasteai acum 100 de ani sa spunem ? ... te radeai sub brat cu ciobul, cu o piatra ... mincai fast food ... erai green ambasador ??? ... ce sa spun ... profiti de citeva condiitii de astazi si iti inchipui ca vremurile grele nu se pot intoarca ... GRESIT ... orice evolutie are si parte de involutie ...matematic ... curba lui gauss ... cu cit se urca mai sus cu atit se cade mai rau ... asa ca invata sa traiesti in realitate ... iar uneori, cind nu ai cu ce sa iti razi parul de la subtioara, sa inveti ca exista si APA ... pentru SPALAT ...


Sa faci mancare nu e pacat, sa nu stii ce e ala dush, e de rasu' .. cartierului (ca sa vorbesc pe limba ta) ... sa jignesti fara motiv, sa iei numele Domnului in desert, da, aia e pacat.
Dor_a
Postat pe 16 Iunie 2009 19:11
De la: Dor_a, la data 2009-06-16 19:04:53
De la: marco918, la data 2009-06-16 18:46:55
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-06-16 18:40:32Dora. n-ai cu cine.... ca n-are cu ce, daca intelegi ce vreau sa zic




... pisi ... te maninca ??? ... ce-ar fi sa incerci ...


Unu: adica ce vrei sa spui cu "o mananca"? Ca-i zici tu doua, si tace...
Bai asta, de o tii una si buna cu Romania (care dealtfel e o tara ca oricare alta, nici mai buna, nici mai rea, ti-o spun eu care am trait pe 3 continente diferite si le-am batut marunt pe toate, exceptand Antarctica)... ( penibila cat cuprinde, evident... multe din cele de pe forum sunt cetatzeni ai altor tari de pe vremea cand ti-o tragea tie un barbat ... ceea ce s-a intamplat de muuult rau) Hai sa-ti spun eu de ce tace: pentru ca are si altceva mai bun de facut... Asa cum o sa tac si eu... Ia mai zi-mi tu cum "e" muierile din Romania...




... mai fetitza ... ... TU AI MUNCIT POATE PE TREI CONTINENTE (ceea ce inseamna ca nu stii nimic despre obiceiurile din acele tari) ... si nu e o jignire munca e de apreciat cu toate ca putin probabil sa aprecieze cineva munca unei fetitze din romania mai mulot decit formele pe care probabil inca le are ... hai sa nu ne laudam cu ''succesele'' ca sint sigur ca mai sint si altii care pot spune cite ceva (iar unul sint eu) ... daca nu ai avut timp sa ii intelegi pe altii atunci macar uita-te la statistici oficiale, pune-le cap la cap si te ingrozesti ... ROMANIA E VARZA ... peste 30-40 de ani nu va avea cine sa mai munceasca ... calitatea invatamintului, dar mai ales a elevilor este sub orice critica ... copii sint avortati grotesc si barbar ... lumea traieste (ca si tine) in borcane de sticla sperind ca relele din lume se intimpla doar altora ... ca ei, ca si tine, sint niste d-zei ... ... sa fim seriosi ... nu am ce invata de la tine ... nu ai ce sa spui ... esti ZERO ... esti negativista, lipsita de valori, de morala, de logica ...

marco918
Postat pe 16 Iunie 2009 19:13
De la: Dor_a, la data 2009-06-16 19:08:39
De la: marco918, la data 2009-06-16 18:56:39
De la: Dor_a, la data 2009-06-16 18:47:55[... ... aloooo ... ma faci sa rid ... daca nu TE PLATEAU nici nu te-ar fi interesat de copii saraci din nu's ce parte a lumii ... ... ce sa spun, cine era ''doamna'' ... BANII te-au convins ... atita tot ... iar daca ar lipsi acesti banii, ''umorul'' tau zeiesc ar disparea imediat si nu te-ar deranja sa tai o ceapa ... sau sa faci o mincare SANATOASA celor dragi tie ... dar se vede ca nu prea ai asa ceva ... pina mori probabil ca te vei atasa totusi de o pisica ...
... nu te speria si femeile care stiu sa gateasca sint apreciate ... MULT MAI MULT CA TINE ... traiesc in realaitate ... chestiile de prost gust pe care le spui - putind a ceapa - de parca ar fi o greseala capitala ma fac sa inteleg ca nu prea traiesti in realitate ... reclamele si sloganurile sint cele care iti ''lumineaza'' si ''indruma'' viata ... asta va mai dura cit timp vei avea ce oferi dupa aia, vei deveni cea pe care o descriai mai devreme ... chiar mai rau ...


Esti proasta de impungi, dar macar ai schimbat tactica... Ai uitat sa mai spui de "cum e in Romania"... Uite, hai sa iti spun cum sta treaba prin alte meleaguri: te oferi voluntar. Nimeni nu-ti da bani... Dar tu esti prea proasta ca sa intelegi astfel de mecanisme...



... alooo ... fetitza ... sa nu imi spui ca esti voluntar GRATIS de dorul acelor copii ... ... paote imi spui si mie pe unde ai fost ... asa ca sa stiu si eu ... prin romania ai fost de exemplu ? ...
marco918
Postat pe 16 Iunie 2009 19:16
De la: Dor_a, la data 2009-06-16 19:08:39
De la: marco918, la data 2009-06-16 18:56:39
De la: Dor_a, la data 2009-06-16 18:47:55[... ... aloooo ... ma faci sa rid ... daca nu TE PLATEAU nici nu te-ar fi interesat de copii saraci din nu's ce parte a lumii ... ... ce sa spun, cine era ''doamna'' ... BANII te-au convins ... atita tot ... iar daca ar lipsi acesti banii, ''umorul'' tau zeiesc ar disparea imediat si nu te-ar deranja sa tai o ceapa ... sau sa faci o mincare SANATOASA celor dragi tie ... dar se vede ca nu prea ai asa ceva ... pina mori probabil ca te vei atasa totusi de o pisica ...
... nu te speria si femeile care stiu sa gateasca sint apreciate ... MULT MAI MULT CA TINE ... traiesc in realaitate ... chestiile de prost gust pe care le spui - putind a ceapa - de parca ar fi o greseala capitala ma fac sa inteleg ca nu prea traiesti in realitate ... reclamele si sloganurile sint cele care iti ''lumineaza'' si ''indruma'' viata ... asta va mai dura cit timp vei avea ce oferi dupa aia, vei deveni cea pe care o descriai mai devreme ... chiar mai rau ...


Esti proasta de impungi, dar macar ai schimbat tactica... Ai uitat sa mai spui de "cum e in Romania"... Uite, hai sa iti spun cum sta treaba prin alte meleaguri: te oferi voluntar. Nimeni nu-ti da bani... Dar tu esti prea proasta ca sa intelegi astfel de mecanisme...



... ia lumineaza-ma si pe mine cum e prin alte parti ? ... auzi dar in milostivenia ta nu ai fi putut incepe aceasta campanie de ''binefacere'', de munca ''benevola'' si ''dezinteresata'' direct in romania ? ... sau copii de aici puteau, ca si mamele lor, a ceapa ? ... copii din romania ai ''recomanda'' sa fie avortati, nu-i asa ? ... ca nu mai ai ''resurse'' si pentru ei ? ... prin toate jegurile din lume esti in stare sa ajungi pentru altii, dar pe ai tai ii jignesti, le recomanzi avortul ... vai de curul tau ... ti se da trei lei si ai fi in stare sa pupi orice ... scuze ... NO SUGAR ... ...
... apropo ... ai grija la SIDA, TBS, malarie, febra galbena, tuberculoza, hepatita ... daca le iei dintr-o tara africana esti terminata ... nu te poti trata decit acolo ... asta ca sa stii si tu ce faci ... in rest bucura-te ca vezi fundul pamintului si cistigi ceva ...

... uita-sem ... si pentru TIMPUL TAU pierdut ce primesti ? ... ... ceva sa nu iti cada chilotii presupun ... e un mecanism intradevar complicat ... mama ce prostie ... ...
marco918
Postat pe 16 Iunie 2009 19:23
De la: marco918, la data 2009-06-16 19:23:12
De la: Dor_a, la data 2009-06-16 19:08:39
De la: marco918, la data 2009-06-16 18:56:39
De la: Dor_a, la data 2009-06-16 18:47:55[... ... aloooo ... ma faci sa rid ... daca nu TE PLATEAU nici nu te-ar fi interesat de copii saraci din nu's ce parte a lumii ... ... ce sa spun, cine era ''doamna'' ... BANII te-au convins ... atita tot ... iar daca ar lipsi acesti banii, ''umorul'' tau zeiesc ar disparea imediat si nu te-ar deranja sa tai o ceapa ... sau sa faci o mincare SANATOASA celor dragi tie ... dar se vede ca nu prea ai asa ceva ... pina mori probabil ca te vei atasa totusi de o pisica ...
... nu te speria si femeile care stiu sa gateasca sint apreciate ... MULT MAI MULT CA TINE ... traiesc in realaitate ... chestiile de prost gust pe care le spui - putind a ceapa - de parca ar fi o greseala capitala ma fac sa inteleg ca nu prea traiesti in realitate ... reclamele si sloganurile sint cele care iti ''lumineaza'' si ''indruma'' viata ... asta va mai dura cit timp vei avea ce oferi dupa aia, vei deveni cea pe care o descriai mai devreme ... chiar mai rau ...


Esti proasta de impungi, dar macar ai schimbat tactica... Ai uitat sa mai spui de "cum e in Romania"... Uite, hai sa iti spun cum sta treaba prin alte meleaguri: te oferi voluntar. Nimeni nu-ti da bani... Dar tu esti prea proasta ca sa intelegi astfel de mecanisme...



... ia lumineaza-ma si pe mine cum e prin alte parti ? ... auzi dar in milostivenia ta nu ai fi putut incepe aceasta campanie de ''binefacere'', de munca ''benevola'' si ''dezinteresata'' direct in romania ? ... sau copii de aici puteau, ca si mamele lor, a ceapa ? ... copii din romania ai ''recomanda'' sa fie avortati, nu-i asa ? ... ca nu mai ai ''resurse'' si pentru ei ? ... prin toate jegurile din lume esti in stare sa ajungi pentru altii, dar pe ai tai ii jignesti, le recomanzi avortul ... vai de curul tau ... ti se da trei lei si ai fi in stare sa pupi orice ... scuze ... NO SUGAR ... ...
... apropo ... ai grija la SIDA, TBS, malarie, febra galbena, tuberculoza, hepatita ... daca le iei dintr-o tara africana esti terminata ... nu te poti trata decit acolo ... asta ca sa stii si tu ce faci ... in rest bucura-te ca vezi fundul pamintului si cistigi ceva ...



Proasto, de jignit te jignesc doar pe tine, pentru ca ma amuza.
Pe ele nu le jignesc, si nu le recomand nimic, ca nu sunt eu in masura sa iau decizii pentru ele. Cea care le jigneste pe ele esti tu. Si incerci sa le "pui la coltz" cu expresii de genul "asa e in Romania"...
Asa e peste tot. Asta (si numai ASTA) le spune una a carei ultima scoala a fost o academie britanica (si mai e si frumoasa de pica, uite asa, de-al dracu' ce a fost Dumnezeu, le-a dat pe toate, ca sa vezi ca "life is a biatch and then you die" , iar pe tine te-a lasat si hada, si plina de venin... si asa o sa ramai, indiferent cat o sa spumegi si o sa amenintzi cu pedepsele Apocalipsei) ...
Da, da! Stiu, o sa ard in Iad si or sa ma manance viermii cei neadormitzi...
Dor_a
Postat pe 16 Iunie 2009 19:34
De la: Dor_a, la data 2009-06-16 19:34:58
De la: marco918, la data 2009-06-16 19:23:12
De la: Dor_a, la data 2009-06-16 19:08:39
De la: marco918, la data 2009-06-16 18:56:39
De la: Dor_a, la data 2009-06-16 18:47:55[... ... aloooo ... ma faci sa rid ... daca nu TE PLATEAU nici nu te-ar fi interesat de copii saraci din nu's ce parte a lumii ... ... ce sa spun, cine era ''doamna'' ... BANII te-au convins ... atita tot ... iar daca ar lipsi acesti banii, ''umorul'' tau zeiesc ar disparea imediat si nu te-ar deranja sa tai o ceapa ... sau sa faci o mincare SANATOASA celor dragi tie ... dar se vede ca nu prea ai asa ceva ... pina mori probabil ca te vei atasa totusi de o pisica ...
... nu te speria si femeile care stiu sa gateasca sint apreciate ... MULT MAI MULT CA TINE ... traiesc in realaitate ... chestiile de prost gust pe care le spui - putind a ceapa - de parca ar fi o greseala capitala ma fac sa inteleg ca nu prea traiesti in realitate ... reclamele si sloganurile sint cele care iti ''lumineaza'' si ''indruma'' viata ... asta va mai dura cit timp vei avea ce oferi dupa aia, vei deveni cea pe care o descriai mai devreme ... chiar mai rau ...


Esti proasta de impungi, dar macar ai schimbat tactica... Ai uitat sa mai spui de "cum e in Romania"... Uite, hai sa iti spun cum sta treaba prin alte meleaguri: te oferi voluntar. Nimeni nu-ti da bani... Dar tu esti prea proasta ca sa intelegi astfel de mecanisme...



... ia lumineaza-ma si pe mine cum e prin alte parti ? ... auzi dar in milostivenia ta nu ai fi putut incepe aceasta campanie de ''binefacere'', de munca ''benevola'' si ''dezinteresata'' direct in romania ? ... sau copii de aici puteau, ca si mamele lor, a ceapa ? ... copii din romania ai ''recomanda'' sa fie avortati, nu-i asa ? ... ca nu mai ai ''resurse'' si pentru ei ? ... prin toate jegurile din lume esti in stare sa ajungi pentru altii, dar pe ai tai ii jignesti, le recomanzi avortul ... vai de curul tau ... ti se da trei lei si ai fi in stare sa pupi orice ... scuze ... NO SUGAR ... ...
... apropo ... ai grija la SIDA, TBS, malarie, febra galbena, tuberculoza, hepatita ... daca le iei dintr-o tara africana esti terminata ... nu te poti trata decit acolo ... asta ca sa stii si tu ce faci ... in rest bucura-te ca vezi fundul pamintului si cistigi ceva ...



Proasto, de jignit te jignesc doar pe tine, pentru ca ma amuza.
Pe ele nu le jignesc, si nu le recomand nimic, ca nu sunt eu in masura sa iau decizii pentru ele. Cea care le jigneste pe ele esti tu. Si incerci sa le "pui la coltz" cu expresii de genul "asa e in Romania"...
Asa e peste tot. Asta (si numai ASTA) le spune una a carei ultima scoala a fost o academie britanica (si mai e si frumoasa de pica, uite asa, de-al dracu' ce a fost Dumnezeu, le-a dat pe toate, ca sa vezi ca "life is a biatch and then you die" , iar pe tine te-a lasat si hada, si plina de venin... si asa o sa ramai, indiferent cat o sa spumegi si o sa amenintzi cu pedepsele Apocalipsei) ...
Da, da! Stiu, o sa ard in Iad si or sa ma manance viermii cei neadormitzi...




... auzi mamaitza ... de CAMERISTE sint satul ... intelegi ... aici vorbeam de avorturi, nu de IDIOTENIILE tale de frustrata ... da-mi voie sa iti spun ca ai vazut UK-ul doar in poze ... mai invata sa scrii in engleza mai intii si apoi mai vorbim ...

... in al doilea rind ... nu ma intereseaza soarta altora ... nu cu ei traiesc ...
... in al treilea rind ... nu stiu ce companie ai pe acolo pe unde bintui ''gratis'' dar sint sigur ca este de acelasi nivel ca si tine ... adica foarte jos ...
... in al patrulea rind ... tot ce ti-am spus este ADEVARAT ... romania este prima in lume la avorturi ... romania este prima in lume la cancere produse de astfel de '' obiceiuri'' ... romancele fac jumatate din avorturile din italia ... 25% din cele din UK ... romania se complace in ''paginism'' ... in romania copii si SELECTIONATI ... romancele si romanii traiesc dupa reclame tv si telenovele ... romanii se jignesc gratuit ... romaniia si-au uitat VALORILE, MORALA, RESPECTUL DE SINE si CEL FATA DE APROAPELE LUI, ONOAREA, DEMNITATEA ... romanii iubesc minciuna, paginismul, lenea, curvarasia ... ai ceva de comentat ? ... iar tu intri in aceste categorii ...
marco918
Postat pe 16 Iunie 2009 19:46
... inca ceva ... am trei cetatenii ... si am revenit de citeva luni in tara dupa aproape 21 de ani ... vreau ca oamenii sa nu se mai minta singuri ... in romania situatia e tragica ... avortul roade totul, relatiile umane, familiale, sociale ... distruge sentimente, atitudini, relatii ... murdareste orice ... LA ALTII NU ESTE CA LA NOI ... nu va mintiti singuri ...
marco918
Postat pe 16 Iunie 2009 19:50
De la: marco918, la data 2009-06-16 19:50:13... inca ceva ... am trei cetatenii ... si am revenit de citeva luni in tara dupa aproape 21 de ani ... vreau ca oamenii sa nu se mai minta singuri ... in romania situatia e tragica ... avortul roade totul, relatiile umane, familiale, sociale ... distruge sentimente, atitudini, relatii ... murdareste orice ... LA ALTII NU ESTE CA LA NOI ... nu va mintiti singuri ...

in ROM totul e tragic si nu de acum ci demult.si se mai intreaba reprezentantii tari de ce pleaca lumea din tara
R_F
Postat pe 16 Iunie 2009 19:53
Sunt convinsa ca esti satul/satula de cameriste... sunt din categoria ta.... UK-ul l-am vazut intr-adevar doar in poze. Cand cineva zice o academie britanica, nu zice ca a fost in UK... academiile britanice sunt in muulte locuri din lumea asta... dar asta au omis cameristele, amicele tale sa-ti explice...
Nu ma intereseaza cate avorturi fac romancele. Imi pare rau ca au un nivel de educatie sexuala foarte limitat, da. Dar IMI PARE RAU pentru ele. Nu le fac de doua parale.
Nu imi vorbesc tara de rau. Las treaba asta pe seama imbecililor, stiind ca - oricum - nu ajung ei sa vorbeasca decat tot cu cei de teapa lor... Ca doar n-or fi invitati la receptiile ambasadorilor sau a celor care iau decizii in lumea economica. Deci... asta e... Baga mare... Cat despre engleza... ... se pare ca la caminul cultural, acolo unde ai invatzat tu trei cuvinte, nu ai auzit de "slang" sau de "sayings"... Nici nu ma asteptam...
Dor_a
Postat pe 16 Iunie 2009 19:55
exista pareri pro si contra, dar situatia a cam scapat de sub control pe forum, chiar daca nu esti de acord cu avortul in fond e hotararea fiecaruia, si la urma urmei judecata lui D-zeu e dreapta, el ne judeca pe fiecare dupa faptele noastre. Nu face nimeni avorturi din placere dar avem coloana vertebrala (unii dintre noi) pentru a lua proprile hotarari si a raspunde pentru faptele noastre oricare ar fii

Andia
Postat pe 16 Iunie 2009 19:57
De la: marco918, la data 2009-06-16 19:50:13... inca ceva ... am trei cetatenii ... si am revenit de citeva luni in tara dupa aproape 21 de ani ... vreau ca oamenii sa nu se mai minta singuri ... in romania situatia e tragica ... avortul roade totul, relatiile umane, familiale, sociale ... distruge sentimente, atitudini, relatii ... murdareste orice ... LA ALTII NU ESTE CA LA NOI ... nu va mintiti singuri ...


Sigur, exact TREI. Si ai revenit in tara... Cum sa nu! Hai, mai zi-ne!
Dor_a
Postat pe 16 Iunie 2009 19:57
SAU INVENTAT ATATEA METODE DE CONTRACEPTIE ,dar vad ca unele fete si chiar femei se plang ca fac sau au facut avort.nu iti doresti sa ajungi in situatii din acestea foloseste protectie,cat sa coste niste prezervative 10 lei sau poate mai putin
R_F
Postat pe 16 Iunie 2009 20:01
Da, R F, S-AU inventat multe metode... din pacate, educatia sexuala nu ajunge peste tot... Dar intre a aduce pe lume un copil si a-i mutila sufletul, pentru ca l-au parasit si a face un avort... sincer, sunt pentru cea din urma...
E adevarat ca e posibil sa fie adoptat in timp util de oameni care isi doresc copii, si poate - POATE, zic! - sa fie fericit... Dar daca nu?

Ce ma scoate din minti sunt cei care mananca k k t fara sa fi facut REALMENTE ceva in viata lor ca sa ajute. Lupii moralisti. De astia mi-e o greatza imensa
Dor_a
Postat pe 16 Iunie 2009 20:07
De la: R_F, la data 2009-06-16 20:01:33SAU INVENTAT ATATEA METODE DE CONTRACEPTIE ,dar vad ca unele fete si chiar femei se plang ca fac sau au facut avort.nu iti doresti sa ajungi in situatii din acestea foloseste protectie,cat sa coste niste prezervative 10 lei sau poate mai putin


RF ai dreptate, exista suficient de multe metode contraceptive, dar nu suntem in masura sa ne judecam semenii, oare tu nu ai gresit niciodata in viata?! sa arunce prima piatra cel care se simte fara de pacate
mi se pare absurd ca parintele cleopa atat de bun si de drept a putut sa scrie o asemenea poezie
ca parca el stie ce si cum simte un bebel, e adevarat probabil ca simt toate trairile mamei si ca ei saracutii nu au nici o vina ca nu au cerut ei sa se nasca
nu incurajez avortul, dar nici nu le judec pe cele care fac asta, pentru asta e D-zeu
v-ati gandit vreo data ca poate, doar poate daca D-zeu nu putea ierta asemenea pacate nu ar fii "lasat" ca omenirea sa gaseasca "solutia" scaparii de o sarcina nedorita?
Andia
Postat pe 16 Iunie 2009 20:11
Se scrie mostra, nu "monstra" precum zici tu . pune mana mai intai pe un dictionar.
Samatha04
Postat pe 16 Iunie 2009 20:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Test PAPANICOLAU 14 De la: kudika374877 8 Martie 2011 20:08
HELP!!!! 14 De la: kudika_nikole 15 Ianuarie 2012 02:26
avort 32 De la: kudika_nikole 15 Ianuarie 2012 19:41
Nu avort 12 De la: stiricaremerita 21 Ianuarie 2011 21:25
CAUT GRAVIBINON 7 De la: kudika_nikole 15 Ianuarie 2012 19:08