Setari Cookie-uri

mai sunt relatii normale?

Tocmai m-a despartit de o persoana care credeam ca este jumatatea mea. Nu am avut semnale de la el ca m-ar iubi dar ma multumeam ca il iubeam eu si ca eram extrem de fericita in preajma lui. Stau si ma intreb oare mai exista dragoste adevarata care sa fie impartasita de ambele parti? .... Sau in fiecare relatie unul iubeste iar celalalt se lasa iubit si doar tolereaza situatia?

Postat pe 5 Februarie 2009 23:37
din cate vad eu in jurul meu si la mine sa stii ca mereu trebuie sa fie un dezechilibru, ori o aprenta falsa de intelegere si chiar si cuplurile care sunt cu adevarat echilibrate se pierd cu timpul
Sincer in-afara de bunicii mei, acre e singurul cuplu extraordinar cu o varsta respectabila nu mai cunosc pe nimeni si sunt o persoana foarte sociabila cu multi prieteni.Motivul cel mai important pt care cred ca nu se mai intampla asta cred ca ar fi lipsa d ecompromisuri, nu sttiu poate ca oamenii nu citesc prea mult si nu mai au rabdare, vorbesc de citit pentru ca eu consider ca noi suntem foarte diferiti de barbati din multe puncte de vedere si asta e un lucru care trebuie sa-l acceptam.In privinta asta chiar trebuie sa ne documentam si noi si ei.Sunt extraordinar de multe aspecte care deregleaza un om psihic si se pare ca in ziua de azi sunt mai multe ca nicicand.Nu mi se mai pare, ce putin in jurul meu, ca am foarte multi oameni stabili psihic.Fiecare ar trebui sa-si gaseasca linistea, s se cunoasca bine si s renunte cand trebuie la ce-i face rau.Eu nu mai cred ca exista relatii normale, prin normal intelegand niste lucruri macar d ebun-simt, fara tipete, batai, lipsa d eincredere, nesimtire.
Iar in acest caz eu cel putin mi-am ales sa-mi practic cu tot sufletul hobby-urile mele in care ma regasesc si nimeni nu ma poate bulversa.
eizo84
Postat pe 12 Februarie 2009 09:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Te vreau dar...nu te vreau... 32 De la: steffy91 17 Iunie 2011 11:41
Ajutor umanitar pentru o tanara profesoara 1 De la: cristianamaria81 14 Ianuarie 2011 12:36
Vi s-a mai intamplat? 11 De la: ladya 16 Ianuarie 2009 01:15
scorpion 74 De la: Max2 21 Decembrie 2011 14:34
Citindu-va mesajele...am realizat.si sunt trista. 7 De la: evelyne15 29 Octombrie 2010 10:34