Setari Cookie-uri

despartiti.......dar locuim impreuna!

Buna , sunt noua pe site-ul acesta, cautam un sprijin pt ca nu stiu cum o sa suport situatia. va povestesc........acum o jumatate de an m-am hotarat sa ma mut in chirie cu un prieten ( nu puteam plati chiria singura), bineinteles ca ne-am indragostit unul de celalalt, relatia a mers bine un timp, dar acum nu mai merge. el e genul de baiat care ii place sa aiba multe aventuri, multe prietene ........si da, a venit si inevitabilul, ne-am despartit.
dar cum sa suport aceasta situatie? cum sa il uit daca il vad mereu prin casa?
va rog sa imi dati si mie un sfat.
alessia26
Postat pe 5 Februarie 2009 13:00
Oricat de mult ai incerca sa-l "uiti" nu ai sa reusesti decat daca vei pleca tu sau el de-acolo.
ana_lili36
Postat pe 5 Februarie 2009 13:08
mutate in alta parte si eventual platesti chiria cu o fata.asta trebuia sa faci de la inceput.
dana_mv
Postat pe 5 Februarie 2009 13:12
cred k cand il vezi dimineata deja ti-a stricat ziua
cel mai bine cauta sa te muti cu o fata ruda ceva
nu mai cu el nu...pt k va crede k inca mai tii la el si de asta nu poti sa faci acest pas
cel mai bine e sa te muti de o data
ii spui hony maine ma mut
bestiutza_relouded
Postat pe 5 Februarie 2009 13:52
problema e ca nu pot sa plec, contractul de chirie e pe numele meu si daca plec, pierd garantia
el nici asa nu are unde sa plece pana in august ce imi expira contractul si imi caut eu altceva cred ca trebuie sa ma complac in situatia asta si nu stiu cum
alessia26
Postat pe 5 Februarie 2009 14:18
De la: alessia26, la data 2009-02-05 14:18:23problema e ca nu pot sa plec, contractul de chirie e pe numele meu si daca plec, pierd garantia
el nici asa nu are unde sa plece pana in august ce imi expira contractul si imi caut eu altceva cred ca trebuie sa ma complac in situatia asta si nu stiu cum

pai mai ai varianta sa cauti o fata sa ste cu tine
si intre timp sa ii spui vezi k luna asta o sa vina o fata sa stee in locul tau k cu tine ma-m lamurit asa k sa faca un pustiu de bine si sa isi caute o alta casa
bestiutza_relouded
Postat pe 5 Februarie 2009 14:22
ideea ar fi sa gasesti o fata cu care sa imparti cheltuielile !!!!!!! gandeste/te ca daca acuma are aventuri ce va face mai tarziu ...esti dispusa sa porti tot timpul asa zisele COIRNITE ??? apoi avem cu toti o demnitate sau nu ???
kudika017877
Postat pe 28 Aprilie 2009 12:54
eu zic ca exagerezi ...viata merge inainte ...te-ai gandit ca poate daca te muti o sa l uiti mai mai greu ? poate akolo nu o sa ti fie bine ..sau cine stie ...trebuie sa infrunti realitatea ..fuga nu este o solutie niciodata decat daca esti in pericol !dIN CE SPUI TU TOTULE E IN MINTEA TA !
___LL___
Postat pe 28 Aprilie 2009 13:04
afara cu el te ve descurca tu intr.un fel sau altul
ReLiA
Postat pe 28 Aprilie 2009 13:08
Ei...lasa ca va impacati voi daca nu v-ati impacat deja...e vorba de hormoni...daca mai locuiti inca in aceeasi casa mi se pare imposibil sa nu va vina cheful la amandoi vreo data si atunci o sa va impacati...Stim cu totii ca hormonii cam intuneca judecata Tu de fapt nu vrei sa-l uiti...ca daca ai vrea ai pleca de acolo...
camelusha83
Postat pe 28 Aprilie 2009 15:31
Daca nu te vei muta, iti va fi mai rau.Incearca pana in august sa stai mai putin pe acasa. Te-ai lasat luata de val si te-ai indragostit de cine nu trebuia. Mergi la biserica, vei deveni mai stapana pe tine. Multa bafta!
marmarci
Postat pe 28 Aprilie 2009 15:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
o parere din afara 52 De la: claudya_elena21 25 Ianuarie 2012 17:38
a 77 De la: jenesaispas 2 Mai 2009 19:21
pls am nevoie de niste sfaturi 14 De la: MaraDonna 13 Octombrie 2009 19:14
a fost!! 14 De la: inna_1688 5 Decembrie 2010 14:08
mai are rost casnicia ? 31 De la: anca0704 15 Septembrie 2009 20:39