Setari Cookie-uri

de ce doar italia e singura natiune care are un dinte impotriva romanilor?

nu stiu de ce mi se pare...poate...dar italia vrea sa faca impresia ca Romania e o tara de nimic prin tot ceea ce face.nu mi se pare corect pt. ca orice natiune are pers. bune sau rele si nu trebuie generalizat.ei au copii care la 13 ani beau votca si napoli plin de minzerie si cate si mai cate de ce vb. urat de alti cand nu se uita ca in casa lor...e dezastru?se ucid intre ei,te calca pe trecerea de pietoni si totusi ei sunt cei mai curati psihic.e incredibil.
xandra79
Postat pe 6 Februarie 2009 20:47
Nu cred ca e singura .. si evident, din cauza TIGANILOR
Kathara
Postat pe 6 Februarie 2009 21:03
incredibil e ca iti pasa tie de ce spun altii.. crezi ca numai italienii ne considera asa? te inseli amarnic! dar ce spui despre romanii care se desconsidera intre ei?! de exemplu ce parere au(in general,subliniez IN GENERAL) ardelenii despre moldoveni sau olteni?! dar..pana la urma asa e natura umana sa fim rai,sa vedem defecte,sa fim nemultumiti de ceilalti..oricum faci prea mare caz cu italienii,ca daca ar fi dracu asa negru cum crezi tu nu ar mai munci atatia romani in italia
focsa05
Postat pe 6 Februarie 2009 21:04
au astfel de pareri cei care nu lucreaza cu romani...cei care lucreaza cu romani se inteleg bine cu ei....
_diana_
Postat pe 6 Februarie 2009 21:15
De la: xandra79, la data 2009-02-06 20:47:47nu stiu de ce mi se pare...poate...dar italia vrea sa faca impresia ca Romania e o tara de nimic prin tot ceea ce face.nu mi se pare corect pt. ca orice natiune are pers. bune sau rele si nu trebuie generalizat.ei au copii care la 13 ani beau votca si napoli plin de minzerie si cate si mai cate de ce vb. urat de alti cand nu se uita ca in casa lor...e dezastru?se ucid intre ei,te calca pe trecerea de pietoni si totusi ei sunt cei mai curati psihic.e incredibil.


nu e doar italia...e si franta,spania,germania,portugalia,anglia ssmd.

toate locurile unde cocalarii si prostituatele noastre au ajuns sa ne faca de c...t.

io zic ca italia de bine de rau mai da cate o sansa dar de fiecare data trec prin franta sau anglia prin aeroport nu stiu cum sa ies mai repede.
pana acum america a fost locul unde nu am simtit respingere din partea autoritatilor,dar acolo probabil nu au ajuns atatia cocalari cu fuste si schiloditi pe la semafoare.

in caraibe sau sud america nu mai zic...acolo am fost intrebat unde drecu e romania si sincer a fost un sentiment super.

am simtit ca adaca e sa fiu respectat sau urat va fi numai responsabilitatea mea,

iar asta a fost foarte placut.
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 7 Februarie 2009 01:08
...italia se exprima...ceilalti vor inca sa profite...
...
nico1234
Postat pe 7 Februarie 2009 01:50
De la: micnegrusiurat4, la data 2009-02-07 01:08:34
De la: xandra79, la data 2009-02-06 20:47:47nu stiu de ce mi se pare...poate...dar italia vrea sa faca impresia ca Romania e o tara de nimic prin tot ceea ce face.nu mi se pare corect pt. ca orice natiune are pers. bune sau rele si nu trebuie generalizat.ei au copii care la 13 ani beau votca si napoli plin de minzerie si cate si mai cate de ce vb. urat de alti cand nu se uita ca in casa lor...e dezastru?se ucid intre ei,te calca pe trecerea de pietoni si totusi ei sunt cei mai curati psihic.e incredibil.


nu e doar italia...e si franta,spania,germania,portugalia,anglia ssmd.

toate locurile unde cocalarii si prostituatele noastre au ajuns sa ne faca de c...t.

io zic ca italia de bine de rau mai da cate o sansa dar de fiecare data trec prin franta sau anglia prin aeroport nu stiu cum sa ies mai repede.
pana acum america a fost locul unde nu am simtit respingere din partea autoritatilor,dar acolo probabil nu au ajuns atatia cocalari cu fuste si schiloditi pe la semafoare.

in caraibe sau sud america nu mai zic...acolo am fost intrebat unde drecu e romania si sincer a fost un sentiment super.

am simtit ca adaca e sa fiu respectat sau urat va fi numai responsabilitatea mea,

iar asta a fost foarte placut.



SUBSCRIU!
mrskattousa
Postat pe 7 Februarie 2009 07:50
De la: micnegrusiurat4, la data 2009-02-07 01:08:34
De la: xandra79, la data 2009-02-06 20:47:47nu stiu de ce mi se pare...poate...dar italia vrea sa faca impresia ca Romania e o tara de nimic prin tot ceea ce face.nu mi se pare corect pt. ca orice natiune are pers. bune sau rele si nu trebuie generalizat.ei au copii care la 13 ani beau votca si napoli plin de minzerie si cate si mai cate de ce vb. urat de alti cand nu se uita ca in casa lor...e dezastru?se ucid intre ei,te calca pe trecerea de pietoni si totusi ei sunt cei mai curati psihic.e incredibil.


nu e doar italia...e si franta,spania,germania,portugalia,anglia ssmd.

toate locurile unde cocalarii si prostituatele noastre au ajuns sa ne faca de c...t.

io zic ca italia de bine de rau mai da cate o sansa dar de fiecare data trec prin franta sau anglia prin aeroport nu stiu cum sa ies mai repede.
pana acum america a fost locul unde nu am simtit respingere din partea autoritatilor,dar acolo probabil nu au ajuns atatia cocalari cu fuste si schiloditi pe la semafoare.

in caraibe sau sud america nu mai zic...acolo am fost intrebat unde drecu e romania si sincer a fost un sentiment super.

am simtit ca adaca e sa fiu respectat sau urat va fi numai responsabilitatea mea,

iar asta a fost foarte placut.

si eu subscriu
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 8 Februarie 2009 14:31
De la: micnegrusiurat4, la data 2009-02-07 01:08:34
De la: xandra79, la data 2009-02-06 20:47:47nu stiu de ce mi se pare...poate...dar italia vrea sa faca impresia ca Romania e o tara de nimic prin tot ceea ce face.nu mi se pare corect pt. ca orice natiune are pers. bune sau rele si nu trebuie generalizat.ei au copii care la 13 ani beau votca si napoli plin de minzerie si cate si mai cate de ce vb. urat de alti cand nu se uita ca in casa lor...e dezastru?se ucid intre ei,te calca pe trecerea de pietoni si totusi ei sunt cei mai curati psihic.e incredibil.


nu e doar italia...e si franta,spania,germania,portugalia,anglia ssmd.

toate locurile unde cocalarii si prostituatele noastre au ajuns sa ne faca de c...t.

io zic ca italia de bine de rau mai da cate o sansa dar de fiecare data trec prin franta sau anglia prin aeroport nu stiu cum sa ies mai repede.
pana acum america a fost locul unde nu am simtit respingere din partea autoritatilor,dar acolo probabil nu au ajuns atatia cocalari cu fuste si schiloditi pe la semafoare.

in caraibe sau sud america nu mai zic...acolo am fost intrebat unde drecu e romania si sincer a fost un sentiment super.

am simtit ca adaca e sa fiu respectat sau urat va fi numai responsabilitatea mea,

iar asta a fost foarte placut.


Vreau si eu in caraibe si in america de sud !!
In urmatoarea vizita, n-ai nevoie de cineva care sa iti care valorile , gen bodyguard ? :) In caz de ceva, is acolo sa imi apar concetateanu ( cu un apel la 911 ) .
un1_simplu_baiat
Postat pe 14 Februarie 2009 06:17
din prea multa aroganta si mai ales din IGNORANTA...pentru ca majoritatea italienilor se limiteaza la a crede tot ce "scrie la ziar"...pentru ca e mai simplu sa judeci decat sa gandesti. Desigur, vorbim despre cei mai multi dintre ei, de cei "prosti, dar multi". Cine isi cunoaste trecutul si vede dincolo de fereastra din dormitor, nu se va grabi niciodata sa eticheteze astfel un popor despre care nu stie decat ce i se arata.
Tin sa precizez ca mi-am format aceasta parere despre Italia cu ceva timp inainte ca Romania sa faca parte din UE si ca eram acolo ca sa studiez, datorita unui program international de burse, fapt care nu i-a impiedicat sa imi ia amprentele imediat ce am ajuns, desi aveam viza de la Ambasada Italiei si exemplele ar putea continua...
alessia_franco
Postat pe 24 Februarie 2009 13:29
De la: sirenetta, la data 2009-02-24 13:29:06din prea multa aroganta si mai ales din IGNORANTA...pentru ca majoritatea italienilor se limiteaza la a crede tot ce "scrie la ziar"...pentru ca e mai simplu sa judeci decat sa gandesti. Desigur, vorbim despre cei mai multi dintre ei, de cei "prosti, dar multi". Cine isi cunoaste trecutul si vede dincolo de fereastra din dormitor, nu se va grabi niciodata sa eticheteze astfel un popor despre care nu stie decat ce i se arata.
Tin sa precizez ca mi-am format aceasta parere despre Italia cu ceva timp inainte ca Romania sa faca parte din UE si ca eram acolo ca sa studiez, datorita unui program international de burse, fapt care nu i-a impiedicat sa imi ia amprentele imediat ce am ajuns, desi aveam viza de la Ambasada Italiei si exemplele ar putea continua...
pai da,asa e sunt prea rasisti cel putin au devenit in ultima vreme,poate se simt invadati si apoi nu e plin doar de romani e si maroc albania china thailanda rusia,ucraina cehia rep. moldova bulgaria si multi alti,dar rusia si romania pt ei e egal cu zero. adica fara valoare.si ei au conflictele lor si problemele lor spre exemplu ce ma socat ca vad ca se ucid intre ei spre ex.saptamana trecuta o fica sia ucis parinti...incredibil.cu chestia cu ignoranta sunt deacord
.sa ne lase in pace ...cati romani lucreaza la negru si sunt bataie de joc asta nu mai spun
xandra79
Postat pe 24 Martie 2009 22:44
au impotriva k sant acaparati de romani pe strada 90 la suta se vorbeste in romaneste mai putin in italiana si mai mult romanii in marea majoritate nu-si vad de treaba lor.Sant sufocati efectiv de romani.
lacrasar
Postat pe 25 Martie 2009 12:10
De la: xandra79, la data 2009-02-06 20:47:47nu stiu de ce mi se pare...poate...dar italia vrea sa faca impresia ca Romania e o tara de nimic prin tot ceea ce face.nu mi se pare corect pt. ca orice natiune are pers. bune sau rele si nu trebuie generalizat.ei au copii care la 13 ani beau votca si napoli plin de minzerie si cate si mai cate de ce vb. urat de alti cand nu se uita ca in casa lor...e dezastru?se ucid intre ei,te calca pe trecerea de pietoni si totusi ei sunt cei mai curati psihic.e incredibil.


e adevarat ca suntem rau vazuti in unele tari,si asta din cauza prostituatelor si tiganilor dusi la furat si dat in cap...in acelasi timp sunt si romani bine tratati,care au locuri de munca foarte bune si sunt respectati....
situatia in italia.....DA...am fost doar de doua ori in vizita,si nu am avut probleme,la fel si familia mea,dar se stie ca italienii au ceva impotriva noastra,dar din cate am auzit majoritatea traseistelor sunt romance.RUSINEA noastra....si mai ales dupa cazul din metrou,cand o jegoasa ,romanca,a ucis o italianca,pt ca bine stim,si in tara ta umbli pe strada,si daca i se nazareste unei tiganci sa se ia de tine,ca-i place sau nu fata ta...o va face,ca asa umbla ei si se distreaza aratandu-si nesimtirea si tupeul in diferite scandaluri...acum cine va intelege?cine ne crede?
dupa scandalul din italia,referitor la crima din metrou,situattia s-a schimbat,cred,zic si eu ce aud de la stiri,probabil voi akasa sunteti mai informati,sau ce mai vad pe youtube,cam cum vorbesc italienii despre romani,ca suntem rai,ca facem.....bla bla bla...
eu cred ca fiecare e pt el...trebuie sa-ti castigi increderea si respectul,dovedeste mereu ca meriti ceea ce ai,ca esti capabil sa te ridici tot mai sus...
cel putin aici (nu sunt in Italia),romanii sunt foare respectati,pt felul de a comunica,de a se integra intr-un grup,de a munci...deci se poate...
consider ca suntem mai buni decat altii,dar trebuie sa o dovedim...
v-am pupat....
gabby_j
Postat pe 5 Mai 2009 07:40
De la: micnegrusiurat4, la data 2009-02-07 01:08:34
De la: xandra79, la data 2009-02-06 20:47:47nu stiu de ce mi se pare...poate...dar italia vrea sa faca impresia ca Romania e o tara de nimic prin tot ceea ce face.nu mi se pare corect pt. ca orice natiune are pers. bune sau rele si nu trebuie generalizat.ei au copii care la 13 ani beau votca si napoli plin de minzerie si cate si mai cate de ce vb. urat de alti cand nu se uita ca in casa lor...e dezastru?se ucid intre ei,te calca pe trecerea de pietoni si totusi ei sunt cei mai curati psihic.e incredibil.


nu e doar italia...e si franta,spania,germania,portugalia,anglia ssmd.

toate locurile unde cocalarii si prostituatele noastre au ajuns sa ne faca de c...t.

io zic ca italia de bine de rau mai da cate o sansa dar de fiecare data trec prin franta sau anglia prin aeroport nu stiu cum sa ies mai repede.
pana acum america a fost locul unde nu am simtit respingere din partea autoritatilor,dar acolo probabil nu au ajuns atatia cocalari cu fuste si schiloditi pe la semafoare.

in caraibe sau sud america nu mai zic...acolo am fost intrebat unde drecu e romania si sincer a fost un sentiment super.

am simtit ca adaca e sa fiu respectat sau urat va fi numai responsabilitatea mea,

iar asta a fost foarte placut.


pai cred si eu ca americanii nu stiu unde e Romania...intrebarea zilei...Spuneti o tara care incepe cu litera U????? No answer....Reporterul zice...asta????? No answer....USA...mare soc a fost pt cucoana respectiva....hahaha rusinica....
alta buna....Care e singura tara care e si continent???? No Answer.....AUSTRALIA....aaaaaaa .... where is that?
alta buna la america next top model....un designer explica stilul Cleopatra...Alexandria veche....Marea Mediterana....and answer....Where the f... is Mediteranean Sea ad who the f.... is that Cleopatra....DAHHHHHHHHHHH

deci intrebare zilei .... unde se afla Europa????? Dar Romania....Cica traia si dracula pe strada noua ,dupa colt,se juca cu carnita....Nu Nu NU,nu e traficant draga...asa zice povestea
gabby_j
Postat pe 5 Mai 2009 07:54
De la: _diana_, la data 2009-02-06 21:15:02au astfel de pareri cei care nu lucreaza cu romani...cei care lucreaza cu romani se inteleg bine cu ei....
gabby_j
Postat pe 5 Mai 2009 07:56
eu ma aflu in spania de aprope 2 ani! mai am 2 sapt si vin acasa! nu mai pot de nerabdare...abia astept sa fiu acasa din nou cu ai mei sa duc o viata normala si nu rahatul asta prin care trec de aproape doi ani. problema este ca aici la stirile lor despre romani nu am auzit absolut niciodata ceva bun...si sa fim seriosi aici sunt si hoti dar sunt si romani cinstiti,insa pe romanii cinstiti parca nu ii vad. nu am intampinat aici privitrii jignitoare din partea lo pt ca par rusa si despre rusi nu au o parere rea spaniolii. Am fost intr-o sambata cu un prieten intr-un mall .tipul asta e brunet ...si are fata de roman...un politist de departe i-a facut semn...in genul nu intra acolo ca...si i-a aratat mainile legate...M-am simtit super naspa oare chiar trebuie sa se intample asa ceva?!?!as avea multe de spus...dar...termin cu atat : de ce nu reusesti aici sa iti faci nici un prieten?!?!?!?! eu doi ani nu am avut cui sa ii povestesc abosult nimik...am vazut numai munca si casa munca si casa....ROMANIA HERE I COME:d:d:d:

Postat pe 17 Mai 2009 20:29
De la: nico1234, la data 2009-02-07 01:50:17 ...italia se exprima...ceilalti vor inca sa profite...
...
asta nu am inteles-o,eu stiu ca italia face bani buni de pe urma sclavilor de romani ca asa ii trateaza ......pe care ii plateste putin si in bataie de joc.dar ai dreptate suntem noi de vina ca acceptam...dar sunt sigura ca cei care accepta e pt. ca au motivele lor.
xandra79
Postat pe 16 Iulie 2009 18:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
georgiana 3 De la: no_more 19 Iunie 2009 21:10
femeile Taur! 18 De la: 6 Aprilie 2014 13:19
ce parere av-ti despre femeia in zidia 'fecioara:??? 28 De la: ella_tody 20 Ianuarie 2011 13:30
Ce-si doresc barbatii? 46 De la: LOPY_71 30 Septembrie 2010 01:21
Zodiac TAUR 1 De la: kudika050385 17 Mai 2010 00:48