Setari Cookie-uri

eu capriorn el taur???

ma marit si eu la vara si acuma incep sa am indoieli,nu datorita lui ci mie frica ca atunci cand incepem sa stam impreuna nu ne vom potrivi,as vrea s astiu macar din punct de vedere al astrelor daca ne potrivim..sunt cam speriata!!
pisimaya
Postat pe 7 Februarie 2009 09:09
Pai nu ar fi mai bine sa stati un timp impreuna INAINTE de casatorie???
metal
Postat pe 7 Februarie 2009 09:32
De la: pisimaya, la data 2009-02-07 09:09:31ma marit si eu la vara si acuma incep sa am indoieli,nu datorita lui ci mie frica ca atunci cand incepem sa stam impreuna nu ne vom potrivi,as vrea s astiu macar din punct de vedere al astrelor daca ne potrivim..sunt cam speriata!!


Clar trebuie sa petreceti ceva timp stand impreuna...fara indoiala...! Ai sa vezi ca atunci cand aveti un loc al vostru, fiecare dintre voi va scoate de la naftalina o parte a personalitatii pe care nici unul n-a cunoscut-o pana atunci. E important sa vezi ce asteapta de la tine, daca vrea sa gatesti, daca e grijuliu in ceea ce priveste casa, daca te menajeaza sau nu...daca e curat sau dezordonat, etc. Abia atunci il vei cunoaste cu adevarat. Poate are niste tabieturi imposibil de suportat...cine stie? Ai vazut Sex and the City? Mutatul impreuna este un pas super important, zic eu. Atunci se va simti liber si va fi el insusi, cu defecte si calitati...Nu mai trage de timp si pune-l la marele test, sau mai bine zis puneti-va
Daca v-ati inteles bine pana acum, nu mai conteaza ce spun astrele. Concretul primeaza.
mrskattousa
Postat pe 7 Februarie 2009 09:41
la inceput mai toti se potrivesc.la proba timpului cad multi examenul.eu cred ca nu prea ai nimerit bine pe aici.sunt oameni incercati si sunt mai acizi.nu poti sa-i condamni.dar ar fi bine sa-ti asculti inima.
dana_mv
Postat pe 7 Februarie 2009 09:46
De la: pisimaya, la data 2009-02-07 09:09:31ma marit si eu la vara si acuma incep sa am indoieli,nu datorita lui ci mie frica ca atunci cand incepem sa stam impreuna nu ne vom potrivi,as vrea s astiu macar din punct de vedere al astrelor daca ne potrivim..sunt cam speriata!!


Sunteti amandoi in zodie de Pamant, ar trebuie sa existe armonie intre voi. Singura problema care ar putea aparea, ar fi incapatanarea amandurora. In rest, depinde de astrograma natala, Ascendent etc...
milica_albulescu
Postat pe 28 Februarie 2009 19:16
Capricorn - Taur

Sunteti vrajit, nu-i asa? Nu-i de mirare, caci Soarele acestui semn se afla în domeniul care corespunde iubirii adevarate, neconditionate. Taurul este prudent, de încredere, practic - toate calitatile pe care le cautati la un partener.

Dvs. aveti o viziune foarte realista asupra casniciei, de aceea sunteti foarte constient de importanta încrederii reciproce. Familia si caminul sunt importante pentru amândoi. Taurul calca gresit rareori; fidelitatea este pentru el un mod de a-l respecta pe celalalt, dar si pe sine însusi. Asta nu înseamna ca va asteapta o viata monotona. Taurul stie sa pastreze armonia conjugala.

Sexual, sunteti pe aceeasi frecventa: cerebrali si rabdatori, lucru adeasea apreciat în tratatele de specialitate! Taurul este plin de farmec (si nu numai!) pâna la vârste înaintate, pentru ca planeta care-l guverneaza este Venus, astrul frumusetii si al senzualitatii.
_dulcik_
Postat pe 5 Martie 2009 19:18
Capricornului îi plac foarte mult bijuteriile, pe care Taurul - de ambele sexe - este bucuros sa le accepte. Atat Capricornul cat si Taurul sunt puternic atrasi de bunuri materiale, mai ales de cele foarte frumoase. Capricornul este atras de lucruri vechi si, daca va plac amândurora antichitatile, puteti sa mergeti împreuna sa le vizitati sau sa le achizitionati. În schimb, Taurul adora florile si verdeata, de aceea va sfatuiesc sa iesiti împreuna la iarba verde, caci veti avea numai surprize placute. Oricum, va veti topi la vederea florilor pe care iubitul dvs. le aduce acasa! Va face mare placere sa luati cina în oras, iar Taurul are întotdeauna la indemana o lista cu cele mai selecte restaurante.

Alaturi de un Taur puteti avea o viata armonioasa. Departe de crize si insecuritate, veti putea sa va concentrati asupra proiectelor dvs. marete. Veti urca pe scara sociala si va veti stabili în varful ei.

Ce poate suna mai bine în urechile dvs.? Bucurati-va! Este partida vietii dvs.!
_dulcik_
Postat pe 5 Martie 2009 19:19
De la: _dulcik_, la data 2009-03-05 19:18:56Capricorn - Taur

Sunteti vrajit, nu-i asa? Nu-i de mirare, caci Soarele acestui semn se afla în domeniul care corespunde iubirii adevarate, neconditionate. Taurul este prudent, de încredere, practic - toate calitatile pe care le cautati la un partener.

Dvs. aveti o viziune foarte realista asupra casniciei, de aceea sunteti foarte constient de importanta încrederii reciproce. Familia si caminul sunt importante pentru amândoi. Taurul calca gresit rareori; fidelitatea este pentru el un mod de a-l respecta pe celalalt, dar si pe sine însusi. Asta nu înseamna ca va asteapta o viata monotona. Taurul stie sa pastreze armonia conjugala.

Sexual, sunteti pe aceeasi frecventa: cerebrali si rabdatori, lucru adeasea apreciat în tratatele de specialitate! Taurul este plin de farmec (si nu numai!) pâna la vârste înaintate, pentru ca planeta care-l guverneaza este Venus, astrul frumusetii si al senzualitatii.



vreau si eu compatibilitatea intre taur si sagetator.....uuuuuufffff..sa nu fie de fffff rau...
zvb81
Postat pe 10 Martie 2009 17:44
Taur - Sagetator

Taur si Sagetator? Sa nu te astepti la dragalasenie si Focuri de artificii... Ai de lucru mult ca sa rezisti lânga un Sagetator, si mai ales ca sa faci un nativ al acestei zodii jupiteriene sa ramâna lânga tine! Totul este atât de diferit la voi...

Ai sa-ti descoperi Sagetatorul plin de energie si de un optimism debordant. Iar Sagetatorul va privi precautiile tale ca pe o dovada de pesimism... Lui îi place sa traiasca viata la maximum, si mai ales sa calatoreasca (tie-ti plac tabieturile, chestiile fixe si bine stabilite, iar ideea de a-ti pune lucrurile într-o valiza ca sa haladuiesti sapte ani prin Tibet nu-ti surâde prea tare...).

Totusi, Sagetatorul este un semn mutabil, adica flexibil, adaptabil. Deci, daca ai sa reusesti sa-i câstigi dragostea, va face mai multe compromisuri decât esti tu dispus sa faci, si va încerca sa se schimbe (ceva ce tie îti cam repugna, chiar si ca idee). Numai chestia asta cu calatoriile s-o rezolvati, lui chiar îi place la nebunie sa se plimbe, sa iasa afara, sa faca sport, în timp ce Taurul imobil prefera o masa buna si un film la televizor.
_dulcik_
Postat pe 10 Martie 2009 21:26
Taur - Sagetator

Tu esti mai interesat într-o relatie de durata, în timp ce Sagetatorului îi e cam frica sa nu-si piarda îndragita-i libertate daca se casatoreste sau intra într-o relatie de lunga durata. El este semnul celibatului : individualitatea si libertatea de miscare sunt hotarâtoare pentru un Sagetator. Cu posesivitatea ta, s-ar putea sa se nasca ceva scântei si chiar un incendiu pe tema asta! Nu încerca sa-ti îngradesti Sagetatorul, fiindca asta nu suporta si o sa fuga de nici n-o sa-i vezi urmele!

Ca si cum toate astea nu ar fi fost de ajuns, felul în care fiecare dintre voi se exprima este radical diferit de al celuilalt. Tu te stii rational, de încredere, stabil si insistent. Stii ca nu toate adevarurile trebuiesc neAparat spuse, iar Venus (stapâna zodiei tale) te face foarte diplomat, dându-ti impulsul de a gândi de zece ori înainte de a spune ceva. Sagetatorul este atât de direct si de "ce-i în gusa si-n capusa", încât uneori poate chiar sa raneasca prin aceasta sinceritate dura. Iar tu, fiind cel mai aproape, va trebui sa suporti din plin efectele acestei caracteristici, adica sa te astepti la evaluari precise, calme, dar care taie-n carne vie si n-au pic de diplomatie în ele. Daca-l întrebi de ce-i asa de crud, o sa-ti spuna simplu : "nu tu ai vrut sa-ti raspund??" Totul depinde de cantitatea maxima de comentarii si adevaruri taioase pe care poti sa o suporti tu.
_dulcik_
Postat pe 10 Martie 2009 21:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
despre barabtul fecioara 209 De la: rmari 28 Iulie 2014 15:43
Viata dupa moarte 360 De la: denis_3d25 15 Ianuarie 2011 16:45
credeti ca o sa mearga? 10 De la: Lesea_m 16 Decembrie 2009 11:52
Am nevoie de un sfat, va roog 8 De la: Floare_de_castan 20 Mai 2009 10:46
femeia sagetator-barbatul gemeni 6 De la: carmen_healthy 18 Noiembrie 2010 00:43