Setari Cookie-uri

Ohhh...kilogramele

As vrea sa stiu daca a incercat cineva vreo dieta care sa dea roade nu neaparat rapid ci pe parcurs.Sau daca a incercat cineva vreo pastila ca sa dea roade? Va rog sa raspundeti pentru ca se apropie vara http://www.tamagochi.ro/pet-Olt
bellamax
Postat pe 9 Februarie 2009 23:13
sportul si o dieta echilibrata nu dau niciodata gres
bestiutza_relouded
Postat pe 9 Februarie 2009 23:15
daca vrei sa slabesti incet si sigur trebuie sa urmezi cativa pasi:
1. Nu manca dupa ora 18.
2. Nu rontai prostioare la birou. Mai bine ia un mar sau o portocala ca gustare.
3.Scoate painea din alimentatia zilnica, consuma acest aliment doar sambata sau duminica.
4.Mananca numai carne slaba(pui, curcan, peste)
5.Pastele fainoase nici nu se discuta sa fie in regimul tau:)
6.Daca esti o maniaca a dulciurilor, ia o data pe saptamana o lingura de inghetata, sau o lingura de budinca, sau o faramitura de prajitura. Poti incerca bomboanele Solano fara zahar daca vrei, mie mi-au placut tare mult.
7. Acei doi litri de apa...nu mai trebuie sa-i mentionez, ii stie toata lumea. Daca tu poti, eu nu am putut sa ajung decat la un litru pe zi:( dar am folosit si un ceai de plante pt tesut adipos, din care beam cam 3 cani pe zi.
8. Nu in ultimul rand: SPORT!!! cate 15 minute pe zi, incearca exercitiile Pilates, sau cauta-ti pe net programe zilnice, care sa te puna sa-ti stimulezi muschii. Sunt o gramada pe net, trebuie doar sa-ti alegi unul care sa-ti placa sa te tii de el.
9. Nu te tot uita la cantar in fiecare zi sa vezi ca ai dat jos 100 gr:) O data pe saptamana e de ajuns sa-ti verifici progresul sau regresul!

Cam astea sunt regulile generale, reguli pe care toata lumea le stie, dar nu le aplica decat atunci cand se trezeste ca vine vara. Eu am tinut anul trecut, din ianuarie, dupa kg de Sarbatori:)) si pana de Pasti (cam 3 luni jumate).De la 60 kg am ajuns la 52 si am incaput perefct in costumasul de Pasti pe care m-a obligat mama sa-l port la Biserica.
Acum ma apuc si eu sa renunt la anumite mancaruri, ca am luat 2 kg iarna asta.

Te pup si vointa!
andra_ale
Postat pe 10 Februarie 2009 10:57
Dieta Montignac (care are principii foarte sanatoase) + mult sport
Daca vrei dieta contacteaza-ma pe privat sa ti-o trimit pe mail, caci e un fisier maricel, cam mult de pus intr-un mesaj.
Pentru sport, incearca exercisetv.tv
kitty_krieger
Postat pe 10 Februarie 2009 11:37
eu am slabit 1 kg la 2 zile. mancam 3 zile carne 3 zile fructe si legume si 3 zile lactate si beam cel putin 2 litri de apa pe zi
eli18
Postat pe 3 Martie 2009 18:33
cat esti dispusa sa investesti in tine in fiecare luna ???daca suma de 500 ron nu ti se pare mult inseamna ca esti candidata ideala a unei diete careia nu ai cum sa ii rezisti ...fara sa mori de foame fara alte costuri ........astept un rasp de la tine
nicollytae
Postat pe 3 Martie 2009 19:02
da am incercat si a dat roade
_dulcik_
Postat pe 6 Martie 2009 10:23
Da.incearca SUPER SLIM sunt ok eu chiar acum iau aceste pastile
am slabit de marti pana sambata 3 kg. Nu trebuie sa bei cafea sau sa mananci ciocolata
si sa iei o pastila dimineata inainte de 9. Si eu am incercat multe metode dar astea chiar sunt super
SUCCES
casteliana
Postat pe 9 Martie 2009 16:29
YOUTHFUL ISLAND green tea essence...cine vrea sa imi lase mesaj...am slabit 10 kg in 30 zile...sunt super bune si numai din plante
mikela_my
Postat pe 10 Martie 2009 12:25
am citit despre YOUTHFUL ISLAND green tea essence
_dulcik_
Postat pe 10 Martie 2009 19:00
ohhhh....da..atatea topicuri pe tema asta ca incep sa ma plictisesc...inca un pic si le bat la numat pe cele cu zodiile..
buuun, toate vrem sa slabim, dar ce ar fi sa ne uitam mai intai daca mai exista subiecte pe tema asta...
am fost rea, stiu...
acum, on topic: regimul acela clasic, fara paine, prajeli si dulciuri, cu 2 l de apa si nimic dupa 6 seara...sau regimul disociat, pentru o slabire mai accelerata...ce e mai greu (cel putin la mine) e perioada de mentinere (de aceea il prefer pe primul)
efort fizic, blablabla...asta se stie...si mersul pe jos e bunicel...
eu ma apuc de aerobic, va tin la curent daca reusesc sa dau jos si cat..
aaaa,da, aproape uitasem: mai lasati-ma cui pastilele voastre minune de slabit, ca iar incep sa ma enervez (sunt cam impulsiva in perioada asta, o fi astenie de primavara?)
ramo_88
Postat pe 27 Martie 2009 17:04
daca nu e reclama la YOUTHFUL ISLAND e la super slim si tot asa.. tineti fratilor o dieta si face-ti sport si o sa vedeti rezultatele ... nu va mai chinuiti cu pastile... ca mai tarziu o sa regretati ca va imbuibati cu cine stie ce nenorociri...
_dulcik_
Postat pe 28 Martie 2009 22:20
De la: _dulcik_, la data 2009-03-28 22:20:41daca nu e reclama la YOUTHFUL ISLAND e la super slim si tot asa.. tineti fratilor o dieta si face-ti sport si o sa vedeti rezultatele ... nu va mai chinuiti cu pastile... ca mai tarziu o sa regretati ca va imbuibati cu cine stie ce nenorociri...



FACETI (se scrie)
SweetHappyButterfly
Postat pe 28 Martie 2009 22:23
eu zic sa facem o campanie impotriva pastilelor de slabit...cine se baga?
ramo_88
Postat pe 30 Martie 2009 14:39
Sunt cateva suplimente alimentare foarte bune care vin in comletarea unui stil de viata sanatos care sa includa o alimentatie corecta si miscare fizica !
Daca esti interesata pot da detalii pe privat sa nu ziceti ca vreau sa fac reclama, daca pot ajuta, o fac din placere nicidecum sa am profit de pe urma cuiva !
Sanatate multa si ambitie !
__LL__
Postat pe 30 Martie 2009 14:44
buna as vrea sa stiu si eu cum se numesc suplimentele alimentare te rog frumos sunt foarte disperata nu ma simt deloc bine din cauza kg as vrea sa mai slabesc
astept raspuns te rog frumos
pupici dulci
kudika001850
Postat pe 30 Martie 2009 15:27
De la: kudika001850, la data 2009-03-30 15:27:21 buna as vrea sa stiu si eu cum se numesc suplimentele alimentare te rog frumos sunt foarte disperata nu ma simt deloc bine din cauza kg as vrea sa mai slabesc
astept raspuns te rog frumos
pupici dulci


tine o dieta si fa mult sport
_dulcik_
Postat pe 30 Martie 2009 16:27
De la: kudika001850, la data 2009-03-30 15:27:21 buna as vrea sa stiu si eu cum se numesc suplimentele alimentare te rog frumos sunt foarte disperata nu ma simt deloc bine din cauza kg as vrea sa mai slabesc
astept raspuns te rog frumos
pupici dulci


Ti-am raspuns pe privat !
zi superba sper sa ai macar rezultatele mele:*
__LL__
Postat pe 30 Martie 2009 16:50
eu vreau o cura de ingrasare, stie careva? si vorbesc serios, nu glumesc!
Lulli
Postat pe 30 Martie 2009 17:09
De la: Luli2, la data 2009-03-30 17:09:19eu vreau o cura de ingrasare, stie careva? si vorbesc serios, nu glumesc!

te urasc! si vorbesc serios, nu glumesc!!
ramo_88
Postat pe 31 Martie 2009 18:08
De la: Luli2, la data 2009-03-30 17:09:19eu vreau o cura de ingrasare, stie careva? si vorbesc serios, nu glumesc!


cea mai fericita cura !!!1
un copil !!!!
fa un prunc si vei fi ok
matracucu
Postat pe 31 Martie 2009 18:40
diete, diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete,diete,diete, diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete,diete, diete, diete, diete, diete, diete, ddiete, diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete,diete, diete, diete, diete,iete,diete, diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete,diete, diete, diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete,diete, diete, diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete,diete, diete, diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete,diete, diete, diete, diete,diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete,diete, diete, diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete,diete,diete, diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete,diete, diete, diete, diete, diete, diete, ddiete, diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete,diete, diete, diete, diete,iete,diete, diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete,diete, diete, diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete,diete, diete, diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete,diete, diete, diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete,diete, diete, diete, diete,diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete,diete, diete, diete, diete,

m-au inabunit topicurile cu diete , kilograme in plus si zodiii mai terminati fratilor cu prostiile duceti-va la un nutritionist si gata .........
everything_for_you
Postat pe 1 Aprilie 2009 14:57
De la: ramo_88, la data 2009-03-31 18:08:07
De la: Luli2, la data 2009-03-30 17:09:19eu vreau o cura de ingrasare, stie careva? si vorbesc serios, nu glumesc!

te urasc! si vorbesc serios, nu glumesc!!

doamne, ramo! da ce ti-am facut, draguta? daca-s slaba ce vina am eu? vreau sa ma ingras!
Lulli
Postat pe 1 Aprilie 2009 16:10
De la: just_laura, la data 2009-03-31 18:40:23
De la: Luli2, la data 2009-03-30 17:09:19eu vreau o cura de ingrasare, stie careva? si vorbesc serios, nu glumesc!


cea mai fericita cura !!!1
un copil !!!!
fa un prunc si vei fi ok

eh, Laura! de-ar fi asa simplu! adica nu-i simplu de facut...dar altele sunt mai complicate...stii tu bine ce...
Lulli
Postat pe 1 Aprilie 2009 16:11
De la: everything_for_you, la data 2009-04-01 14:57:19diete, diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete,diete,diete, diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete,diete, diete, diete, diete, diete, diete, ddiete, diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete,diete, diete, diete, diete,iete,diete, diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete,diete, diete, diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete,diete, diete, diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete,diete, diete, diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete,diete, diete, diete, diete,diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete,diete, diete, diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete,diete,diete, diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete,diete, diete, diete, diete, diete, diete, ddiete, diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete,diete, diete, diete, diete,iete,diete, diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete,diete, diete, diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete,diete, diete, diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete,diete, diete, diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete,diete, diete, diete, diete,diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete, diete,diete, diete,diete, diete, diete, diete,

m-au inabunit topicurile cu diete , kilograme in plus si zodiii mai terminati fratilor cu prostiile duceti-va la un nutritionist si gata .........



pai horoscopu e in top la fel si reclamele la super slim.... lumea vrea sa slabeasca ce ai tu impotriva
_dulcik_
Postat pe 1 Aprilie 2009 20:51
De la: Luli2, la data 2009-03-30 17:09:19eu vreau o cura de ingrasare, stie careva? si vorbesc serios, nu glumesc!

luli, baga proteine si fa sport (asa o sa ti se dezvolte muschii macar)
kitty_krieger
Postat pe 1 Aprilie 2009 20:58
pisicuta, sincer nu am timp de sport. programul meu zilnic e solicitant, nu am timp nici macar pt mine. totusi imi fac timp sa mananc macar de trei ori pe zi. vara merg mult cu bicicleta, in fiecare seara ies cam o ora, doua. nu stiu de ce nu ma ingras, oare asta sa fie limita? intreb si eu ca imi fac probleme. de bolnava nu sunt, am facut toate analizele posibile (fratele meu e medic, asa ca am mers pe maini bune). probabil consum tot ce mananc. doar ca sincer vorbind, imi doresc macar inca 4-5 kg! la inaltimea mea, 1.70 nu cred ca e normal sa am 47-48 kg...acu incep sa cred ca laura mi-a dat cel mai bun sfat, un bebe ar fi minunat, doar ca nu e timpul inca, poate peste 3 ani, pana atunci sunt legata de maini.
Lulli
Postat pe 2 Aprilie 2009 00:10
pai atunci se explica... daca esti foarte activa si ai si un metabolism acceleraaat....
kitty_krieger
Postat pe 2 Aprilie 2009 00:18
De la: Luli2, la data 2009-04-01 16:10:37
De la: ramo_88, la data 2009-03-31 18:08:07
De la: Luli2, la data 2009-03-30 17:09:19eu vreau o cura de ingrasare, stie careva? si vorbesc serios, nu glumesc!

te urasc! si vorbesc serios, nu glumesc!!

doamne, ramo! da ce ti-am facut, draguta? daca-s slaba ce vina am eu? vreau sa ma ingras!


nu mai plange, uite te pup sa iti treaca
eh, stiu ca nu ai nicio vina...dar sa spui cuiva acre vrea sa slabeasca faptul ca tu vrei sa te ingrasi e un lucru riscant e ca si cum ai spune unei tipe cu sanii mici ca tu ii ai prea mari
ramo_88
Postat pe 2 Aprilie 2009 13:22
stiu, Ramo, dar sincer vorbind asa cum pentru unele femei e o problema faptul ca nu pot slabi...pentru mine problema e invers...nu ma pot ingrasa
pisicuta
Lulli
Postat pe 2 Aprilie 2009 15:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ceaiul verde? 16 De la: gabriela_sandu 27 Ianuarie 2010 18:28
REDUCTIL!!! 31 De la: kudika_972424 19 August 2014 01:02
Pastilele pt slabit 119 De la: kudika505441 13 August 2020 16:33
Buna... 6 De la: www_angel_elly2002 30 Noiembrie 2013 10:46
10 KG IN MINUS 21 De la: kudika_972424 19 August 2014 01:06