Setari Cookie-uri

ziua indragostitilor sau doar omasca asnusa a comerciantilor avari dupa bani !

Astept opiniile voastre vis-a vis de aceasta traditie ''americaneasca'', care romanul a luat-o -n traista lui...de buna
meekk
Postat pe 10 Februarie 2009 14:55
Mai pe scurt: HOTII
metal
Postat pe 10 Februarie 2009 15:20
Draguta mea, nu te pune nimeni sa sarbatoresti ceea ce nu vrei.
Pe de alta parte, esti gresit informata. De Ziua Sfantului Valentin (Valentine's Day, de!) , conform traditiei se fac cadou felicitari si ciocolata. Sau ORI felicitare ORI ciocolata. E, daca cineva a saracit cumparand o felicitare si doua bomboane, atunci chiar ca o dam in diverse
In fond, care e problema ta, pana la urma?
Dor_a
Postat pe 10 Februarie 2009 15:51
Am inteles opinia ta dor_a, si o respect.
Eu nu prea sunt de acord cu ea(mentionez...eu) pentru ca aceasta e o traditie comerciala importata pt noi romanii.Si subliniez aceasta e parerea mea, nu inseamna ca cineva trebuie sa-mi dea dreptate, pt ca nu asta e intentia mea.
Iar cum parerile sunt diferite as dori sa stiu ce opinii au si altii.
meekk
Postat pe 10 Februarie 2009 18:15
De la: Dor_a, la data 2009-02-10 15:51:05Draguta mea, nu te pune nimeni sa sarbatoresti ceea ce nu vrei.
Pe de alta parte, esti gresit informata. De Ziua Sfantului Valentin (Valentine's Day, de!) , conform traditiei se fac cadou felicitari si ciocolata. Sau ORI felicitare ORI ciocolata. E, daca cineva a saracit cumparand o felicitare si doua bomboane, atunci chiar ca o dam in diverse
In fond, care e problema ta, pana la urma?



sunt persoane care nu primesc ciocolata si felicitari in aceasta zi...eu de obicei primeam flori...muuuulte flori...sau o invitatie undeva nush...la un party etc...am primit si alte "obiecte" mai valoroase,dar cel mai dragut lucru mi s a parut acum 4 ani knd am primit un buchet de flori imens si un balon maaaareeee cu niste lucruri dragute scrise de EX iubitul meu..deh,eram si noi mici... orikm cele mai frumoase in aceasta zi sunt acele cadouri DE SUFLET,chiar si acea zi petrecuta impreuna cu EL...doar k mi se pare k in acea zi multe cupluri uita de problemele lor,si se petrec si cum totul ar fi perfect intre ei...anyway,anul asta ma fac k nu stiu knd e valentine s day... si probabil il fac cu fetele mele,la fel de singure!!
SweetHappyButterfly
Postat pe 10 Februarie 2009 18:44
Ziua indragostitilor mai poate fi un prilej pentru femeile singure de as ineca amarul cu cateva pafhare de vin in vre-un club ...sa uite ca sunt singure.
Acum nu toate......dar mediatizand aceasta zi ca fiind ...una ..numai lapte si miere pt cupluri ...unele femei singure se vor simti marginalizate.
meekk
Postat pe 11 Februarie 2009 13:05
De la: meekk, la data 2009-02-11 13:05:23Ziua indragostitilor mai poate fi un prilej pentru femeile singure de as ineca amarul cu cateva pafhare de vin in vre-un club ...sa uite ca sunt singure.
Acum nu toate......dar mediatizand aceasta zi ca fiind ...una ..numai lapte si miere pt cupluri ...unele femei singure se vor simti marginalizate.



exact exact exact!!!!eu o sa fiu deprimata toata luna am mai zis undeva k atunci toate cuplurile ies de la naftalina...si pare totul asa roz Ex ul meu zicea k e o zi ca oricare alta atunci m am suparat pe el,dar acum cred k o sa l sun sa ii zic k a avut dreptate
SweetHappyButterfly
Postat pe 11 Februarie 2009 13:19
De la: ciquy, la data 2009-02-11 13:19:06
De la: meekk, la data 2009-02-11 13:05:23Ziua indragostitilor mai poate fi un prilej pentru femeile singure de as ineca amarul cu cateva pafhare de vin in vre-un club ...sa uite ca sunt singure.
Acum nu toate......dar mediatizand aceasta zi ca fiind ...una ..numai lapte si miere pt cupluri ...unele femei singure se vor simti marginalizate.



exact exact exact!!!!eu o sa fiu deprimata toata luna am mai zis undeva k atunci toate cuplurile ies de la naftalina...si pare totul asa roz Ex ul meu zicea k e o zi ca oricare alta atunci m am suparat pe el,dar acum cred k o sa l sun sa ii zic k a avut dreptate

Hihi, eu cred ca tu cauti o scuza sa-l suni
Si sarbatorile ni le facem noi... poate fi o zi ca oricare alta, sau cea mai frumoasa zi... Depinde de perspectiva... Desi... va dati seama amandoua ca acum doar... cum sa o zic frumos... doar... amaraciunea vorbeste la voi... Pentru ca, dand timpul inapoi (sau inainte), daca ar fi EXISTAT cineva cu care sa pentreceti ziua asta... atunci n-ati mai fi considerat-o ca oricare alta... Hmm... fetelor, haideti sa va spun ceva: Daca noi spunem ca soarele e gri, asta nu-l va impiedica sa straluceasca.
Si ca sa revin, ideea de a petrece cu amicele si un pahar de vin, nu e asa rea... dar n-o faceti ca sa va inecati amaraciunea... faceti-o pur si simplu sa sarbatoriti. Ca sunteti sanatoase, in viata, ca traiti sa iubiti in alta zi...
Bafta!
Dor_a
Postat pe 11 Februarie 2009 13:44
Dor_ sincer sa-ti spun, pe mine nu ma afecteaza nici pozitiv nici negativ aceasta zi.....Daca simt ca vreau sa ies la un pahar de vin cu prietenul...( daca am pe cineva) sau cu prietenele daca sunt singura..nu cred ca as face-o musai in aceatsa zi...ca altii ne impun asta.
Eu am deschis topicul sa aud ce parere are lumea! Nimic subiectiv
meekk
Postat pe 11 Februarie 2009 14:33
De la: Dor_a, la data 2009-02-11 13:44:16
De la: ciquy, la data 2009-02-11 13:19:06
De la: meekk, la data 2009-02-11 13:05:23Ziua indragostitilor mai poate fi un prilej pentru femeile singure de as ineca amarul cu cateva pafhare de vin in vre-un club ...sa uite ca sunt singure.
Acum nu toate......dar mediatizand aceasta zi ca fiind ...una ..numai lapte si miere pt cupluri ...unele femei singure se vor simti marginalizate.



exact exact exact!!!!eu o sa fiu deprimata toata luna am mai zis undeva k atunci toate cuplurile ies de la naftalina...si pare totul asa roz Ex ul meu zicea k e o zi ca oricare alta atunci m am suparat pe el,dar acum cred k o sa l sun sa ii zic k a avut dreptate

Hihi, eu cred ca tu cauti o scuza sa-l suni
Si sarbatorile ni le facem noi... poate fi o zi ca oricare alta, sau cea mai frumoasa zi... Depinde de perspectiva... Desi... va dati seama amandoua ca acum doar... cum sa o zic frumos... doar... amaraciunea vorbeste la voi... Pentru ca, dand timpul inapoi (sau inainte), daca ar fi EXISTAT cineva cu care sa pentreceti ziua asta... atunci n-ati mai fi considerat-o ca oricare alta... Hmm... fetelor, haideti sa va spun ceva: Daca noi spunem ca soarele e gri, asta nu-l va impiedica sa straluceasca.
Si ca sa revin, ideea de a petrece cu amicele si un pahar de vin, nu e asa rea... dar n-o faceti ca sa va inecati amaraciunea... faceti-o pur si simplu sa sarbatoriti. Ca sunteti sanatoase, in viata, ca traiti sa iubiti in alta zi...
Bafta!



nu caut scuza sa l sun k pot sa l sun oriknd...in fond e o zi k oricare alta tot 24 de ore are dar orikm e frumos sa vezi atatea cupluri pe strada nu le invidiez...doar k eu o sa fiu cuplata cu vreo 10 fete in ziua aia,cu pr mele...va dati seama ce relatie deosebita am eu
SweetHappyButterfly
Postat pe 11 Februarie 2009 14:37
pentru mine aceasta zi o sa fie mereu speciala......pe 14 februarie am primit inelul de logodna......
myeyes
Postat pe 11 Februarie 2009 14:39
De la: meekk, la data 2009-02-11 14:33:42Dor_ sincer sa-ti spun, pe mine nu ma afecteaza nici pozitiv nici negativ aceasta zi.....Daca simt ca vreau sa ies la un pahar de vin cu prietenul...( daca am pe cineva) sau cu prietenele daca sunt singura..nu cred ca as face-o musai in aceatsa zi...ca altii ne impun asta.
Eu am deschis topicul sa aud ce parere are lumea! Nimic subiectiv

Cum zici tu.
Dor_a
Postat pe 11 Februarie 2009 14:39
mie una mi se pare o "sarbatoare" pur comerciala. daca vrei sa faci o surpriza placuta iubitului/iubitei o poti face in orice zi, fara o ocazie speciala...fara sa te simti obligat/(a), ca te intreaba toata lumea ce faci de ziua indragostitilor, ce cadou i-ai cumparat cu cutarescu..
Lexy87
Postat pe 15 Februarie 2009 14:01
De la: Dor_a, la data 2009-02-10 15:51:05Draguta mea, nu te pune nimeni sa sarbatoresti ceea ce nu vrei.
Pe de alta parte, esti gresit informata. De Ziua Sfantului Valentin (Valentine's Day, de!) , conform traditiei se fac cadou felicitari si ciocolata. Sau ORI felicitare ORI ciocolata. E, daca cineva a saracit cumparand o felicitare si doua bomboane, atunci chiar ca o dam in diverse
In fond, care e problema ta, pana la urma?



eu am primit felicitare...si ciocolata...dar nu de la aceeasi persoana nu-i problema nuuuuuu?
_oktober_
Postat pe 15 Februarie 2009 14:34
De la: _oktober_, la data 2009-02-15 14:34:30
De la: Dor_a, la data 2009-02-10 15:51:05Draguta mea, nu te pune nimeni sa sarbatoresti ceea ce nu vrei.
Pe de alta parte, esti gresit informata. De Ziua Sfantului Valentin (Valentine's Day, de!) , conform traditiei se fac cadou felicitari si ciocolata. Sau ORI felicitare ORI ciocolata. E, daca cineva a saracit cumparand o felicitare si doua bomboane, atunci chiar ca o dam in diverse
In fond, care e problema ta, pana la urma?



eu am primit felicitare...si ciocolata...dar nu de la aceeasi persoana nu-i problema nuuuuuu?

Deloc, Oktober, e muult mai dragutz, de fapt

Si nu stiu ce vreti vo sa ziceti, dar eu chiar cred ca dragostea trebuia sa aiba o zi in care sa fie celebrata! Dixi!
Dor_a
Postat pe 15 Februarie 2009 15:41
De la: Dor_a, la data 2009-02-15 15:41:42
Si nu stiu ce vreti vo sa ziceti, dar eu chiar cred ca dragostea trebuia sa aiba o zi in care sa fie celebrata! Dixi!



Dragostea este celebrata si la noi pe 24 februarie de Dragobete , dragobete de care insa nu prea s-a auzit decat in ultima perioada cand am inceput sa importam sarbatoarea americanilor.

De cand am inceput sa tinem cont de Valentine Day s-au gasit persoane care au adus la lumina faptul ca nu ar trebui sa importam ziua indragostitilor americanilor de vreme ce noi deja avem una ceea ce mi se pare normal.

E dragut ca sunt persoane dornice de a petrece o zi deosebita dar in acelasi timp e si jenant , mi se pare jenant sa stau sa astept ziua indragostilor ca sa-i pot face un cadou iubitului meu.

Doar pentru ca asa fac altii nu-s de parere ca asa ar trebui sa procedez si eu.

Si mai jenant mi se pare faptul ca sunt o multime de persoane singure care in ziua respectiva sufera mult mai mult de pe urma singuratatii decat tot anul.
In ziua aia isi dau seama ca ei chiar sunt singuri si hai sa o dam pe bautura ca de , avem motive de suparare.

Ei bine nu , asa cum a rezistat eroic tot anul nu vad de ce nu ar rezista si de valentine day .....doar pentru ca se face atata caz pe tema asta nu inseamna ca eu ar trebui sa devin depresiva din cauza asta

iris_4_ever
Postat pe 15 Februarie 2009 15:59
De la: _oktober_, la data 2009-02-15 14:34:30
De la: Dor_a, la data 2009-02-10 15:51:05Draguta mea, nu te pune nimeni sa sarbatoresti ceea ce nu vrei.
Pe de alta parte, esti gresit informata. De Ziua Sfantului Valentin (Valentine's Day, de!) , conform traditiei se fac cadou felicitari si ciocolata. Sau ORI felicitare ORI ciocolata. E, daca cineva a saracit cumparand o felicitare si doua bomboane, atunci chiar ca o dam in diverse
In fond, care e problema ta, pana la urma?



eu am primit felicitare...si ciocolata...dar nu de la aceeasi persoana nu-i problema nuuuuuu?

Ar fi chiar sec sa le primesti pe amandoua de la aceeasi persoana, zau asa!
Lucia1971
Postat pe 15 Februarie 2009 16:01
Pe bunee? Ce misto! Nu stiam de Dragobete, dar suna frumos...
Cat despre ce zici tu, sunt total de acord. Nu trebuie sa astept o anume zi din an, ca sa-i fac cadou iubitului... si chiar ma gandeam la exact ce ai zis tu: frate, de ce sa te simti nasol o zi ca nu ai iubit/iubita? Bine, nedumerirea mea e: de ce sa te simti nasol?
Dor_a
Postat pe 15 Februarie 2009 16:05
Ca nu le faci vanzare la aia...
Lucia1971
Postat pe 15 Februarie 2009 16:06
De la: Dor_a, la data 2009-02-15 16:05:14Pe bunee? Ce misto! Nu stiam de Dragobete, dar suna frumos...
Cat despre ce zici tu, sunt total de acord. Nu trebuie sa astept o anume zi din an, ca sa-i fac cadou iubitului... si chiar ma gandeam la exact ce ai zis tu: frate, de ce sa te simti nasol o zi ca nu ai iubit/iubita? Bine, nedumerirea mea e: de ce sa te simti nasol?



Nu stiai pentru ca nu s-a facut nici o publicitate pe tema asta , sunt inca multe persoane care nu stiu de Dragobete si la fel sunt multe persoane care au aflat de existenta acestei sarbatori romanesti dar prefera sa serbeze dragostea pe 14 februarie.

De ce ?
Pentru ca ....asa face toata lumea

iris_4_ever
Postat pe 15 Februarie 2009 16:10
De la: iris_4_ever, la data 2009-02-15 15:59:49Dragostea este celebrata si la noi pe 24 februarie de Dragobete , dragobete de care insa nu prea s-a auzit decat in ultima perioada cand am inceput sa importam sarbatoarea americanilor.


Chiar ma gandeam si eu de ce nu sa facut cunoscut dragobetele... stim doar sa importam...

Apropo de import... in supermarket gasesti usturoi tocmai din China

metal
Postat pe 15 Februarie 2009 16:13
De la: iris_4_ever, la data 2009-02-15 16:10:43
De la: Dor_a, la data 2009-02-15 16:05:14Pe bunee? Ce misto! Nu stiam de Dragobete, dar suna frumos...
Cat despre ce zici tu, sunt total de acord. Nu trebuie sa astept o anume zi din an, ca sa-i fac cadou iubitului... si chiar ma gandeam la exact ce ai zis tu: frate, de ce sa te simti nasol o zi ca nu ai iubit/iubita? Bine, nedumerirea mea e: de ce sa te simti nasol?



Nu stiai pentru ca nu s-a facut nici o publicitate pe tema asta , sunt inca multe persoane care nu stiu de Dragobete si la fel sunt multe persoane care au aflat de existenta acestei sarbatori romanesti dar prefera sa serbeze dragostea pe 14 februarie.

De ce ?
Pentru ca ....asa face toata lumea


Ba io as fi sarbatorit-o pe 24, daca as fi stiut... Imi plac sarbatorile romanesti. Fac parte din ciudatii carora nu le e rusine ca sunt romani.
Dor_a
Postat pe 15 Februarie 2009 16:13
Eu nu am petrecut Dragobetele...cu cineva...dar e un lucru frumos de ce sa nu fie?e inca un mod ca indragostitii sa isi arete sentimentele...Eh si nu totu e "importat"...le avem si noi pe ale noastre
Ombbiulia
Postat pe 15 Februarie 2009 16:16
Ba eu nu sarbatoresc NIMIc ce pana mea fac daca sunt certata cu el pe 13 sau 23 februarie in conditiile in care a doua zi e sarbatoarea asta ? ma impac cu el doar de dragul sarbatorii ?

iris_4_ever
Postat pe 15 Februarie 2009 16:18
Dora, ciudato! De aia ne intelegem noi asa de bine...
Lucia1971
Postat pe 15 Februarie 2009 16:18
De la: iris_4_ever, la data 2009-02-15 16:18:14Ba eu nu sarbatoresc NIMIc ce pana mea fac daca sunt certata cu el pe 13 sau 23 februarie in conditiile in care a doua zi e sarbatoarea asta ? ma impac cu el doar de dragul sarbatorii ?


Ai dreptate. Are mai mult farmec daca te certi pe 14 sau pe 24...
Lucia1971
Postat pe 15 Februarie 2009 16:20
De la: Ombbiulia, la data 2009-02-15 16:16:01Eu nu am petrecut Dragobetele...cu cineva...dar e un lucru frumos de ce sa nu fie?e inca un mod ca indragostitii sa isi arete sentimentele...Eh si nu totu e "importat"...le avem si noi pe ale noastre



ragobetele e pe 24 feb, asa ca mai ai timp!

Postat pe 15 Februarie 2009 16:20
De la: Lucia1971, la data 2009-02-15 16:18:59Dora, ciudato! De aia ne intelegem noi asa de bine...

Dor_a
Postat pe 15 Februarie 2009 16:21
De la: iris_4_ever, la data 2009-02-15 16:18:14Ba eu nu sarbatoresc NIMIc ce pana mea fac daca sunt certata cu el pe 13 sau 23 februarie in conditiile in care a doua zi e sarbatoarea asta ? ma impac cu el doar de dragul sarbatorii ?


Nuu! Te impaci cu el de dragul sexului de dupe
Dor_a
Postat pe 15 Februarie 2009 16:22
De la: Lucia1971, la data 2009-02-15 16:20:09
De la: iris_4_ever, la data 2009-02-15 16:18:14Ba eu nu sarbatoresc NIMIc ce pana mea fac daca sunt certata cu el pe 13 sau 23 februarie in conditiile in care a doua zi e sarbatoarea asta ? ma impac cu el doar de dragul sarbatorii ?


Ai dreptate. Are mai mult farmec daca te certi pe 14 sau pe 24...


Daca promiti sa nu mai spui la nimeni iti spun un secret
Eu m-am certat cu mu ex bf pe 14 februarie
iris_4_ever
Postat pe 15 Februarie 2009 16:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am si eu o poveste 1 De la: Ana_Cosmina_Br__ila_1 24 Iunie 2012 16:58
cum trebuie sa fi? 34 De la: iza_aradeanca 4 Aprilie 2011 20:16
O parere? :) 35 De la: ralukutzza 5 Octombrie 2009 13:41
sa continui sau nu??? 15 De la: ANTIBA 5 Aprilie 2009 12:11
dragoste 3 De la: mimi_ca29 6 Iunie 2011 10:28