Setari Cookie-uri

ma minte mereu

va rog sa ma ajutati cu toate parerile si sfaturile voastre ...deci pb mea e urmatoarea: am un prieten de cateva luni stam mult timp impreuna s-a infiripat ceva destul de puternic intre noi dar.... dar el minte...minte din orice mai grav sau mai putin grav.....ne certam mult pe tema asta...nu stiu cum sa il mai determin sa nu mai minte nu stiu ce sa fac...am ajuns de multe ori in situatia de a spune gata s-a terminat1 spuneti-mi va rog ce sa fac!!!!

Postat pe 11 Februarie 2009 23:09
Uita-l.E cel mai bun lucru pe care-l poti face

Postat pe 11 Februarie 2009 23:14
mai bine sa-l minta si ea!

Postat pe 11 Februarie 2009 23:23
un mincinos nu se va lecui niciodata...parerea mea e ca in anumite situatii trebuie sa tai raul de la radacina...pana nu vei suferi mai tarziu mai mult din cauza minciunilor lui.decizia iti apartine totusi.dak nu te deranjeaza minciuna atunci ramai cu el.mult noroc
razz
Postat pe 11 Februarie 2009 23:27
uita-l daca te minte de la inceput asa va face mereu .....
sirena22
Postat pe 12 Februarie 2009 08:18
De la: vhero_tzuk_muah, la data 2009-02-11 23:09:58va rog sa ma ajutati cu toate parerile si sfaturile voastre ...deci pb mea e urmatoarea: am un prieten de cateva luni stam mult timp impreuna s-a infiripat ceva destul de puternic intre noi dar.... dar el minte...minte din orice mai grav sau mai putin grav.....ne certam mult pe tema asta...nu stiu cum sa il mai determin sa nu mai minte nu stiu ce sa fac...am ajuns de multe ori in situatia de a spune gata s-a terminat1 spuneti-mi va rog ce sa fac!!!!



lasa-l sa zboare catre tari mai calde...
vorba cuiva "zboara puiule,zboara"
ella_c
Postat pe 12 Februarie 2009 08:22
De la: vhero_tzuk_muah, la data 2009-02-11 23:09:58va rog sa ma ajutati cu toate parerile si sfaturile voastre ...deci pb mea e urmatoarea: am un prieten de cateva luni stam mult timp impreuna s-a infiripat ceva destul de puternic intre noi dar.... dar el minte...minte din orice mai grav sau mai putin grav.....ne certam mult pe tema asta...nu stiu cum sa il mai determin sa nu mai minte nu stiu ce sa fac...am ajuns de multe ori in situatia de a spune gata s-a terminat1 spuneti-mi va rog ce sa fac!!!!


ai doua variante:

1 fugi cat potzi de repede
2 sa devi si tu o mincinoasa si asa vetzi trai pana la adanci batranetzi o viatza frumoasa si plina de minciuni
donttouch
Postat pe 12 Februarie 2009 09:11
fugi pana mai poti! asta e tot c pot sa iti zic...stiu k nu vrei sa va despartiti, dar crede-ma k e mai bine acum, la inceput...si eu am sperat candva la o schimbare, si degeaba...mergi mai departe
sweety13
Postat pe 1 Martie 2009 15:37
s-a infiripat ceva destul de puternic intre voi???....bazat pe ce?????....pe minciuna?????
E O MINCIUNA......
ninushk
Postat pe 1 Martie 2009 15:42
Nu m ai pierde timpul cu el,pare o cauza pierduta.
butterfly_sound_of_love
Postat pe 23 Martie 2009 08:27
probabil vrea sa pice bine in ochii tai naiba stie, oricum nu e de bine, persoanele mitomane mai si alte defecte care vin la pachet din proprie experienta iti zic, e imatur....de schimbat nu il schimbi....daca il accepti asa, pregateste-te de multe chestii urate pe viitor !
sab628
Postat pe 23 Martie 2009 09:24
pot sa iubesc ,sa ofer multe ,dar cand imi dau seama ca sunt mintita,dispare totul.adio,dragoste!nu mai ofer nimic.daca te minte,nu merita sa-i oferi nimic.
dana_mv
Postat pe 23 Martie 2009 15:44
ai putea sa incerci sa-i platesti cu aceeasi moneda...nu ai nimic de pierdut... minte si tu cat te tine... si chiar asa sa se si prinda ca e mintit, vezi cum reactioneza si daca se infurie radei in nas, nu te enerva si continua sa-l minti....
mamam
Postat pe 23 Martie 2009 18:21
ok,te minte! si tu de ce stai cu el?... ca nu inteleg. adica...un om te minte atat cat ii permiti tu sa te minta,ascultandu-i minciunile si tolerandu-i mitomania!
Anissia27
Postat pe 23 Martie 2009 18:29
Lasa-l, nu o sa se vindece niciodata.
andreea1976
Postat pe 23 Martie 2009 18:34
ai doua alternative: ori il accepti asa cum e...........; ori pleci, scurt. succes
camellii
Postat pe 24 Martie 2009 15:30
am fost si eu intr-o situatie asemanatoare.am stat 2 ani cu cineva kre m mintea...orice cuv spus de el era minciuna.am ajuns sa nu-l mai inteleg.ma mintea chiar si cu lucruri mici...niki makr nu aveu sens atatea minciuni...pana la urma ne-am despartit si sincer mi-e mult mai bine acuma..am suferit...dar a meritat...sufeream mai mult atunci knd ma mintea pe fata si apoi il prindeam...depinde de u..dar pana la urma oricum n-o sa tina mult..la mine a cedat el..s-a incurcat in minciuni..n-a mai putut suporta...cred k nu s-a mai putut suporta pe el...si-a dat seama k si-a facut o viata...construita numai din minciuni
lore_grl
Postat pe 24 Martie 2009 20:01
De la: lore_grl, la data 2009-03-24 20:01:56am fost si eu intr-o situatie asemanatoare.am stat 2 ani cu cineva kre m mintea...orice cuv spus de el era minciuna.am ajuns sa nu-l mai inteleg.ma mintea chiar si cu lucruri mici...niki makr nu aveu sens atatea minciuni...pana la urma ne-am despartit si sincer mi-e mult mai bine acuma..am suferit...dar a meritat...sufeream mai mult atunci knd ma mintea pe fata si apoi il prindeam...depinde de u..dar pana la urma oricum n-o sa tina mult..la mine a cedat el..s-a incurcat in minciuni..n-a mai putut suporta...cred k nu s-a mai putut suporta pe el...si-a dat seama k si-a facut o viata...construita numai din minciuni


cand doamne iarta-ma ai avut tu timp sa ai o relatie de 2 ani cu cineva? voi fetele de 13-14 ani nu mai aveti scoala?aveti deja relatii de 2 ani cu baieti care va mint si suferiti "gratuit".lasati fratilor relatiile de la 14 ani, ca aveti timp toata viata si de bune si de rele.vedeti-va de scoala si de preocupari mai "inteligente"
MissMe2
Postat pe 10 Aprilie 2009 16:40
on topic-mesaj pt cea care vroia un raspuns-incearca sa vb cat mai mult cu el pe tema asta. daca nu si nu..eu una sunt convinsa ca va fi din rau si mai rau.succes
MissMe2
Postat pe 10 Aprilie 2009 16:41
Nu mai pierde timpul, un obicei deprins intr-o viata nu se poate schimba in cateva luni. Eu zic sa-ti faci bagajele si s-o iei din loc, iar pe viitor sa inveti sa detectezi genul asta de comportament inca de la inceput ca sa nu mai ajungi in situatia asta.
OrizonturiDeschise
Postat pe 11 Aprilie 2009 09:06
toti gresim si tu si eu e omenesc sa mai minti da cu limite daca nu minte grav sa te afectrze pe tine lasa situatia asa ca isi va da seama singur dar daca te afecteaza tu trebuie sa iei o hotarire
HANESCUANA
Postat pe 13 Aprilie 2009 17:35
In functie de sentimentele pe care le ai pentru el, incearca sa detectezi cauza.
Actiunile fiecaruia sunt determinate de o cauza, de multe ori din complexe cu reminiscente adanci in trecut sau complexe de multe feluri.
A te certa nu este o solutie. Va continua sa faca acest lucru considerand ca minciunile lui nu fac rau nimanui.
Incearca sa-l cunosti si sa-l ajuti sa-si indeparteze demonii, sa-si asume raspunderea a ceea ce este el cu adevarat, a-si gasi identitatea si a-si infrange temerile de orice fel ar fi ele.
Oamenii adesea amana sa se analizeze pe ei insisi, amanand mereu o analiza corecta cu sine, este timpul ca fiecare dintre noi sa o faca, dar pentru asta.....trebuie curaj ....
Parerea mea......
Alice007
Postat pe 15 Aprilie 2009 11:58
De la: MissMe2, la data 2009-04-10 16:40:31
De la: lore_grl, la data 2009-03-24 20:01:56am fost si eu intr-o situatie asemanatoare.am stat 2 ani cu cineva kre m mintea...orice cuv spus de el era minciuna.am ajuns sa nu-l mai inteleg.ma mintea chiar si cu lucruri mici...niki makr nu aveu sens atatea minciuni...pana la urma ne-am despartit si sincer mi-e mult mai bine acuma..am suferit...dar a meritat...sufeream mai mult atunci knd ma mintea pe fata si apoi il prindeam...depinde de u..dar pana la urma oricum n-o sa tina mult..la mine a cedat el..s-a incurcat in minciuni..n-a mai putut suporta...cred k nu s-a mai putut suporta pe el...si-a dat seama k si-a facut o viata...construita numai din minciuni


cand doamne iarta-ma ai avut tu timp sa ai o relatie de 2 ani cu cineva? voi fetele de 13-14 ani nu mai aveti scoala?aveti deja relatii de 2 ani cu baieti care va mint si suferiti "gratuit".lasati fratilor relatiile de la 14 ani, ca aveti timp toata viata si de bune si de rele.vedeti-va de scoala si de preocupari mai "inteligente"


Subscriu la 14 ani fetele ar trebui sa se ocupe mai intai de scoala.. nu de dragoste...
copilaria trece si nu se mai intoarce
Diavolyta_
Postat pe 15 Aprilie 2009 12:02
TE MINTE...TU NU AI MINTE..SI UITE ASA..TRECE VREMEA SI RAMAI FATA MARE
TE MINTE....DUTE CIT VEZI CU OCHII........
pamela_1
Postat pe 15 Aprilie 2009 12:21
De la: , la data 2009-02-11 23:09:58va rog sa ma ajutati cu toate parerile si sfaturile voastre ...deci pb mea e urmatoarea: am un prieten de cateva luni stam mult timp impreuna s-a infiripat ceva destul de puternic intre noi dar.... dar el minte...minte din orice mai grav sau mai putin grav.....ne certam mult pe tema asta...nu stiu cum sa il mai determin sa nu mai minte nu stiu ce sa fac...am ajuns de multe ori in situatia de a spune gata s-a terminat1 spuneti-mi va rog ce sa fac!!!!


intreaba'l dc recurge la minciuni de fiecare data...e clar ca este o problema la mijloc.Poate te testeaza,sa vada cum te comporti in anumite situatii..stai de vb pe el si spune-i ce te macina,doar deaia sunteti impr.
...sau...fa'i si u asa lui..ca sa vada cum te simti tu.poate doar asa o sa inceteze.deocamdata nu e vb de uitat..ca nu poti uita asa de rpd..
take care!
m_deea14
Postat pe 15 Aprilie 2009 12:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
idei cadouri Ziua Indragostitilor 49 De la: monik_nik22 14 Februarie 2012 17:31
vrei sa-ti faci prieteni noi?! 2 De la: anastasia_m 4 Iunie 2010 22:18
Islamul si opresiunea femeilor 26 De la: kudika_982635 28 Iunie 2015 21:20
Cum sa fac?? 4 De la: kudika124254 27 Martie 2010 17:55
buna 10 De la: Titanika 23 Februarie 2012 18:18