ma minte mereu

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:

necunoscut Avatarul lui necunoscut

1 mesaj

va rog sa ma ajutati cu toate parerile si sfaturile voastre ...deci pb mea e urmatoarea: am un prieten de cateva luni stam mult timp impreuna s-a infiripat ceva destul de puternic intre noi dar.... dar el minte...minte din orice mai grav sau mai putin grav.....ne certam mult pe tema asta...nu stiu cum sa il mai determin sa nu mai minte nu stiu ce sa fac...am ajuns de multe ori in situatia de a spune gata s-a terminat1 spuneti-mi va rog ce sa fac!!!!
Raporteaza abuz de limbaj

1 mesaj

Uita-l.E cel mai bun lucru pe care-l poti face

1 mesaj

mai bine sa-l minta si ea!
Fosta membra Kudika.ro
un mincinos nu se va lecui niciodata...parerea mea e ca in anumite situatii trebuie sa tai raul de la radacina...pana nu vei suferi mai tarziu mai mult din cauza minciunilor lui.decizia iti apartine totusi.dak nu te deranjeaza minciuna atunci ramai cu el.mult noroc
while others march loudly with their boots on,i tread softly barefooted
sirena22 Avatarul lui sirena22

4595 mesaje

uita-l daca te minte de la inceput asa va face mereu .....
S-a spus ca timpul vindeca ranile.Nu sunt de acord cu asta.....RANILE raman...In timp mintea ptr a ramane sanatoasa le acopera cu cicatrici,iar durerea scade in intensitate....dar nu dispare niciodata......
Fosta membra Kudika.ro
De la: vhero_tzuk_muah, la data 2009-02-11 23:09:58va rog sa ma ajutati cu toate parerile si sfaturile voastre ...deci pb mea e urmatoarea: am un prieten de cateva luni stam mult timp impreuna s-a infiripat ceva destul de puternic intre noi dar.... dar el minte...minte din orice mai grav sau mai putin grav.....ne certam mult pe tema asta...nu stiu cum sa il mai determin sa nu mai minte nu stiu ce sa fac...am ajuns de multe ori in situatia de a spune gata s-a terminat1 spuneti-mi va rog ce sa fac!!!!

lasa-l sa zboare catre tari mai calde...
vorba cuiva "zboara puiule,zboara"
Placerea se poate sprijini pe iluzie, fericirea insa se intemeiaza pe adevar. (Chamfort )
Fosta membra Kudika.ro
De la: vhero_tzuk_muah, la data 2009-02-11 23:09:58va rog sa ma ajutati cu toate parerile si sfaturile voastre ...deci pb mea e urmatoarea: am un prieten de cateva luni stam mult timp impreuna s-a infiripat ceva destul de puternic intre noi dar.... dar el minte...minte din orice mai grav sau mai putin grav.....ne certam mult pe tema asta...nu stiu cum sa il mai determin sa nu mai minte nu stiu ce sa fac...am ajuns de multe ori in situatia de a spune gata s-a terminat1 spuneti-mi va rog ce sa fac!!!!

ai doua variante:

1 fugi cat potzi de repede
2 sa devi si tu o mincinoasa si asa vetzi trai pana la adanci batranetzi o viatza frumoasa si plina de minciuni
Sa fii prost, egoist si sa ai o sanatate buna sunt trei cerinte pentru a fi fericit, desi daca prostia lipseste celelalte nu mai conteaza.
Fosta membra Kudika.ro
fugi pana mai poti! asta e tot c pot sa iti zic...stiu k nu vrei sa va despartiti, dar crede-ma k e mai bine acum, la inceput...si eu am sperat candva la o schimbare, si degeaba...mergi mai departe
no, he can't read my poker face.....
ninushk Avatarul lui ninushk

289 mesaje
Oras: galati

s-a infiripat ceva destul de puternic intre voi???....bazat pe ce?????....pe minciuna?????
E O MINCIUNA......
butterfly_sound_of_love Avatarul lui butterfly_sound_of_love

310 mesaje
Oras: bucuresti

Nu m ai pierde timpul cu el,pare o cauza pierduta.
Cind 2 oameni se despart de ce o fac doar fizic si sufleteste ramin legati toata viata? poate ca unul din ei iubeste mai mult,poate celalalt nu si-a dorit finalul acesta,poate spera intr-o impacare....Semtimente mai sunt,de compromisuri nu poate fi vorba....nici unul nu mai e dispus sa faca....ce sa-i spui inimii care spera.... cind ratiunea iti spune ca totul s-a sfirsit si e bine sa pui punct ..... Sa o iei pe alt drum caruia nu-i cunosti coordonatele,nu stii unde duce,nu stii la cine duce,daca e drumul bun,daca va fi alt esec?Ce sa faci cu multele ore pe care altadata vroiai sa le transformi in zile ,sa fie mai multe,sa nu se mai termine....azi ai atita timp pe care trebuie sa-l umpli doar cu amintiri,unele frumoase,unele dureroase....Stai si te privesti si-ti spui ca nu esti nici urita,nici proasta,ca nu esti nici prima si nici ultima care trece printr-o despartire ,ca a fost o experienta a vietii,ca esti mult mai matura.....mult mai puternica sa o iei de la capat....Si daca nu poti?CE SA FACI ? Timpul trece .....al meu a stat in loc !
Fosta membra Kudika.ro
probabil vrea sa pice bine in ochii tai naiba stie, oricum nu e de bine, persoanele mitomane mai si alte defecte care vin la pachet din proprie experienta iti zic, e imatur....de schimbat nu il schimbi....daca il accepti asa, pregateste-te de multe chestii urate pe viitor !
Fosta membra Kudika.ro
pot sa iubesc ,sa ofer multe ,dar cand imi dau seama ca sunt mintita,dispare totul.adio,dragoste!nu mai ofer nimic.daca te minte,nu merita sa-i oferi nimic.
Daca e visare,viata se duce,cel putin sa fie o visare dulce!
mamam Avatarul lui mamam

2 mesaje
Oras: baia mare

ai putea sa incerci sa-i platesti cu aceeasi moneda...nu ai nimic de pierdut... minte si tu cat te tine... si chiar asa sa se si prinda ca e mintit, vezi cum reactioneza si daca se infurie radei in nas, nu te enerva si continua sa-l minti....
Anissia27 Avatarul lui Anissia27

391 mesaje
Oras: timisoara

ok,te minte! si tu de ce stai cu el?... ca nu inteleg. adica...un om te minte atat cat ii permiti tu sa te minta,ascultandu-i minciunile si tolerandu-i mitomania!
Oana 2704
andreea1976 Avatarul lui andreea1976

3916 mesaje

Lasa-l, nu o sa se vindece niciodata.
Ca sa-ti atingi obiectivele trebuie sa fii un visator…. Asa ca nu mai pierde vremea, trimite totul la naiba si du-te sa te culci !!!
camellii Avatarul lui camellii

6 mesaje

ai doua alternative: ori il accepti asa cum e...........; ori pleci, scurt. succes
Fosta membra Kudika.ro
am fost si eu intr-o situatie asemanatoare.am stat 2 ani cu cineva kre m mintea...orice cuv spus de el era minciuna.am ajuns sa nu-l mai inteleg.ma mintea chiar si cu lucruri mici...niki makr nu aveu sens atatea minciuni...pana la urma ne-am despartit si sincer mi-e mult mai bine acuma..am suferit...dar a meritat...sufeream mai mult atunci knd ma mintea pe fata si apoi il prindeam...depinde de u..dar pana la urma oricum n-o sa tina mult..la mine a cedat el..s-a incurcat in minciuni..n-a mai putut suporta...cred k nu s-a mai putut suporta pe el...si-a dat seama k si-a facut o viata...construita numai din minciuni
if ends mark new beginning...then why are goodbyes so hard?:((
MissMe2 Avatarul lui MissMe2

128 mesaje

De la: lore_grl, la data 2009-03-24 20:01:56am fost si eu intr-o situatie asemanatoare.am stat 2 ani cu cineva kre m mintea...orice cuv spus de el era minciuna.am ajuns sa nu-l mai inteleg.ma mintea chiar si cu lucruri mici...niki makr nu aveu sens atatea minciuni...pana la urma ne-am despartit si sincer mi-e mult mai bine acuma..am suferit...dar a meritat...sufeream mai mult atunci knd ma mintea pe fata si apoi il prindeam...depinde de u..dar pana la urma oricum n-o sa tina mult..la mine a cedat el..s-a incurcat in minciuni..n-a mai putut suporta...cred k nu s-a mai putut suporta pe el...si-a dat seama k si-a facut o viata...construita numai din minciuni

cand doamne iarta-ma ai avut tu timp sa ai o relatie de 2 ani cu cineva? voi fetele de 13-14 ani nu mai aveti scoala?aveti deja relatii de 2 ani cu baieti care va mint si suferiti "gratuit".lasati fratilor relatiile de la 14 ani, ca aveti timp toata viata si de bune si de rele.vedeti-va de scoala si de preocupari mai "inteligente"
MissMe2 Avatarul lui MissMe2

128 mesaje

on topic-mesaj pt cea care vroia un raspuns-incearca sa vb cat mai mult cu el pe tema asta. daca nu si nu..eu una sunt convinsa ca va fi din rau si mai rau.succes
OrizonturiDeschise Avatarul lui OrizonturiDeschise

129 mesaje

Nu mai pierde timpul, un obicei deprins intr-o viata nu se poate schimba in cateva luni. Eu zic sa-ti faci bagajele si s-o iei din loc, iar pe viitor sa inveti sa detectezi genul asta de comportament inca de la inceput ca sa nu mai ajungi in situatia asta.
Fiecare moment este un nou inceput.
HANESCUANA Avatarul lui HANESCUANA

39 mesaje

toti gresim si tu si eu e omenesc sa mai minti da cu limite daca nu minte grav sa te afectrze pe tine lasa situatia asa ca isi va da seama singur dar daca te afecteaza tu trebuie sa iei o hotarire
anna
Alice007 Avatarul lui Alice007

16 mesaje

In functie de sentimentele pe care le ai pentru el, incearca sa detectezi cauza.
Actiunile fiecaruia sunt determinate de o cauza, de multe ori din complexe cu reminiscente adanci in trecut sau complexe de multe feluri.
A te certa nu este o solutie. Va continua sa faca acest lucru considerand ca minciunile lui nu fac rau nimanui.
Incearca sa-l cunosti si sa-l ajuti sa-si indeparteze demonii, sa-si asume raspunderea a ceea ce este el cu adevarat, a-si gasi identitatea si a-si infrange temerile de orice fel ar fi ele.
Oamenii adesea amana sa se analizeze pe ei insisi, amanand mereu o analiza corecta cu sine, este timpul ca fiecare dintre noi sa o faca, dar pentru asta.....trebuie curaj ....
Parerea mea......
Diavolyta_ Avatarul lui Diavolyta_

7696 mesaje
Oras: iasi

De la: MissMe2, la data 2009-04-10 16:40:31
De la: lore_grl, la data 2009-03-24 20:01:56am fost si eu intr-o situatie asemanatoare.am stat 2 ani cu cineva kre m mintea...orice cuv spus de el era minciuna.am ajuns sa nu-l mai inteleg.ma mintea chiar si cu lucruri mici...niki makr nu aveu sens atatea minciuni...pana la urma ne-am despartit si sincer mi-e mult mai bine acuma..am suferit...dar a meritat...sufeream mai mult atunci knd ma mintea pe fata si apoi il prindeam...depinde de u..dar pana la urma oricum n-o sa tina mult..la mine a cedat el..s-a incurcat in minciuni..n-a mai putut suporta...cred k nu s-a mai putut suporta pe el...si-a dat seama k si-a facut o viata...construita numai din minciuni

cand doamne iarta-ma ai avut tu timp sa ai o relatie de 2 ani cu cineva? voi fetele de 13-14 ani nu mai aveti scoala?aveti deja relatii de 2 ani cu baieti care va mint si suferiti "gratuit".lasati fratilor relatiile de la 14 ani, ca aveti timp toata viata si de bune si de rele.vedeti-va de scoala si de preocupari mai "inteligente"

Subscriu la 14 ani fetele ar trebui sa se ocupe mai intai de scoala.. nu de dragoste...
copilaria trece si nu se mai intoarce
Sweet Little Devil
Fosta membra Kudika.ro
TE MINTE...TU NU AI MINTE..SI UITE ASA..TRECE VREMEA SI RAMAI FATA MARE
TE MINTE....DUTE CIT VEZI CU OCHII........
UN PESIMIST VEDE DIFICULTATEA IN FIECARE PROVOCARE..UN OPTIMIST VEDE OPORTUNITATEA IN FIECARE PROVOCARE
m_deea14 Avatarul lui m_deea14

113 mesaje

De la: , la data 2009-02-11 23:09:58va rog sa ma ajutati cu toate parerile si sfaturile voastre ...deci pb mea e urmatoarea: am un prieten de cateva luni stam mult timp impreuna s-a infiripat ceva destul de puternic intre noi dar.... dar el minte...minte din orice mai grav sau mai putin grav.....ne certam mult pe tema asta...nu stiu cum sa il mai determin sa nu mai minte nu stiu ce sa fac...am ajuns de multe ori in situatia de a spune gata s-a terminat1 spuneti-mi va rog ce sa fac!!!!

intreaba'l dc recurge la minciuni de fiecare data...e clar ca este o problema la mijloc.Poate te testeaza,sa vada cum te comporti in anumite situatii..stai de vb pe el si spune-i ce te macina,doar deaia sunteti impr.
...sau...fa'i si u asa lui..ca sa vada cum te simti tu.poate doar asa o sa inceteze.deocamdata nu e vb de uitat..ca nu poti uita asa de rpd..
take care!
un pas spre realitate..constituie o secunda de gandire...