Setari Cookie-uri

sfat va rog

Am avut o relatie de 2 luni cu un barabat pe care il iubesc enorm si acum 4 saptamani ne-am despartit pe motiv ca nu vrea sa ne mai vedem ca nu are timp pentru o relatie serioasa dar ca ma iubeste si e cel mai bine asa.Am insistat sa ne vedem dar degeaba,de 3 saptamani nu ne-am mai vazut,nu am mai stiut nimic de el pana aseara,cand am vb cateva minute pe mess.Mi-a spus ca de nu i-am zis de trecutul meu,i-am zis ca i-am zis dar nu avrut sa ma asculte a zis ca trecutul e trecut si sa nu vorbesc despre trecut,am inceput sa ne certam ca l-am mintit,dar defapt eu am vrut sa-i zic dar nu m-a lasat.Ce sa intampalt intrecut acum 8 ani era eva legat de un fost cu care am stat.Mi-a spus aseara ca e mai bine sa nu mai vb deloc nici nu stie de ce a intrat pe mine si ca ma pune din nou pe lista de ignore.I-am zis ca as vrea sa iesim la un suc si a zis ca nu are timp pt mine.Nu stiu cum sa il conving sa ne vedem.Saptamanile astea or fost un cosmar pt mine,am slabit enorm,am fumat mult.Stiu ca ar trebui sa il uit dar nu pot.Spuneti-mi cum as putea sa reusesc sa il conving macar cateva minute sa ne vedem
vera29buc
Postat pe 12 Februarie 2009 21:27


sa-l vezi pt cateva minute ca sa ce??? ca sa-i spui ca tu il iubesti si el sa zica ca nu vrea sa te vada sau ca nu-l intereseaza. parerea mea e ca daca te iubea nu se despartea de tine pe motivul ca nu se poate gandi la o relatie serioasa mai rau ca nu are timp. gandeste-te tu in sinea ta daca merita un astfel de barbat. daca te iubea asa se comporta? eu sincer nu cred. stiu ca e greu , dar sunt convinsa ca vrei ceva mai bun pt tine. dupa 2 ani meritai o explicatie ceva mai credibila, nu crezi?
si eu trec prin aceasi situatie si imi e al naibii de greu, dar stii la ce concluzie am ajuns? ca nu merita. sunt convinsa ca sunt barbati pe lumea asta care ar stii sa ma iubeasca si sa ma respecte. nu merita sa plangi si sa fumezi (si eu am facut la fel...am slabit vreo 8 kg in 2 saptamani) si sa te consumi pentru un barbat care nu te respecta...sincer iti spun.
sunt atatea lucruri frumopase pe lumea asta, merita sa stam sa plangem dupa un barbat? sterge-ti lacrimile, capul sus si de azi te gandesti doar la tine.
lucky_me
Postat pe 13 Februarie 2009 01:46
Nu vrea/ NU e pregatit pentru o relatie serioasa . Punct .

Ioana , Vera a zis ca e in relatie de 2 luni nu 2 ani !

Vera , daca mai insisti , o sa il indepartezi si mai mult de tine , te va vedea insistenta si va fugi de tine !

Ramaneti prieteni ! Atata tot . Veti avea mai aceeasi relatie fara "iubi" , " bebe " si intalniri pasionale . IN rest va fi aceeasi pers . IN felul asta nu trb sa renunti brusc la el , ci va fi treptat .
un1_simplu_baiat
Postat pe 13 Februarie 2009 09:19
cred ca ar trebui sa nu te mai agiti atat...este o vorba cine se scuza mai rau se acuza....indiferent de ce greseli ai facut in trecut..nu este el in masura sa te judece..si..daca tot insisti el o sa fuga mai tare de tine...invata sa nu disperi oricat de greu ti-ar fi....timpul le rezolva pe toate..
coffeeta
Postat pe 13 Februarie 2009 09:32

ups imi cer scuze am citit 2 ani . dupa o relatie de 2 luni chiar nu merita sa-ti bati capul.nu e el nimeni ca sa te judece.
sunt de acord cu ce a scris cofeetta...timpul le rezolva pe toate.
lucky_me
Postat pe 13 Februarie 2009 16:05
daca nu e sa fie pt tine, nu e ...asta e..mai ales dupa 2 luni ..nu te strofoca atat......ocupa-te de tine mai mult....stiu ca in 2 luni poti iubi o persoana cu o intensitate f mare.dar daca el numai vrea, eu zic sa o lasi balta

Postat pe 20 Mai 2009 14:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de ce oare nu-mi doresc o relatie?....se intampla ceva cu mine?? 15 De la: kudikaroxi 19 Mai 2009 17:48
hmmmm 2 De la: SPOTYYY 23 Octombrie 2009 16:58
fericirea unei femei 71 De la: bebe_Cristina 25 Aprilie 2009 08:33
Asta mi-a pus capac :-s 7 De la: too_glamorous 5 Aprilie 2010 01:49
se considera superior prin simplul fapt ca e barbat...nu pot s accept 99 De la: mimi_ca29 10 Decembrie 2010 22:04