Setari Cookie-uri

Un banc bun?

matic888
Postat pe 25 Septembrie 2010 18:38
Care este asemanarea dintre un EMO si maioneza? Daca nu e batut cum trebuie, se taie
Narcisa_tesfio
Postat pe 25 Septembrie 2010 18:39
Adam si Eva sunt izgoniti din rai. La plecare, ei intreaba: - Doamne, cine va spala vasele? Dumnezeu le spune : - Va voi pune la o incercare. Va veti sui intr-un copac si voi da drumul la o pisica salbateca sa va chinuie. Cine va vorbi primul, acela va spala vasele toata viata. Zis si facut. Vine pisica si se urca pana la Eva,o zgaraie pe picioare, o musca, Eva, nici un cuvant. Trece pisica la Adam. Il zgaraie pe picioare, il musca, se ridica mai sus si observa intre picioare doi motocei. Pisica incepe sa se joace cu ei si la un momen dat, observa ca un soricel ce era ca mort, incepe sa se miste si sa creasca. Si-a luat atunci pozitia de asalt, dar cand sa sara,Eva a urlat: - Zat fire-ai a dracului ! De atunci a ramas lege: femeia spala vasele!
Narcisa_tesfio
Postat pe 25 Septembrie 2010 18:40
De la: Narcisa_tesfio, la data 2010-09-25 18:40:24Adam si Eva sunt izgoniti din rai. La plecare, ei intreaba: - Doamne, cine va spala vasele? Dumnezeu le spune : - Va voi pune la o incercare. Va veti sui intr-un copac si voi da drumul la o pisica salbateca sa va chinuie. Cine va vorbi primul, acela va spala vasele toata viata. Zis si facut. Vine pisica si se urca pana la Eva,o zgaraie pe picioare, o musca, Eva, nici un cuvant. Trece pisica la Adam. Il zgaraie pe picioare, il musca, se ridica mai sus si observa intre picioare doi motocei. Pisica incepe sa se joace cu ei si la un momen dat, observa ca un soricel ce era ca mort, incepe sa se miste si sa creasca. Si-a luat atunci pozitia de asalt, dar cand sa sara,Eva a urlat: - Zat fire-ai a dracului ! De atunci a ramas lege: femeia spala vasele!


=)) fff tare asta...asa se explica ha? ei..acum mi s-a mai elucidat un mister :))
matic888
Postat pe 26 Septembrie 2010 10:15
Cica era un vultur care avea o p..a foarte mare, atarna in jos si era asa de mare incat il incomoda foarte tare la zbor. Daca nu-si tinea bine echilibrul trebuia sa faca viraj la stanga sau la dreapta din cauza ei, ca sa se redreseze. Intr-o buna zi cum zbura el asa tacticos se intalneste cu un alt vultur, un amic, care zbura in sens opus. Acesta din urma il saluta si il intreaba :
- Ce faci? Unde te duci?
Primul raspunde :
- Ma duc unde vrea p..a mea..
MIKE_condo
Postat pe 27 Septembrie 2010 14:01
De la: MIKE_condo, la data 2010-09-27 14:01:19...
MIKE_condo
Postat pe 27 Septembrie 2010 14:57
De la: Narcisa_tesfio, la data 2010-09-25 18:40:24Adam si Eva sunt izgoniti din rai. La plecare, ei intreaba: - Doamne, cine va spala vasele? Dumnezeu le spune : - Va voi pune la o incercare. Va veti sui intr-un copac si voi da drumul la o pisica salbateca sa va chinuie. Cine va vorbi primul, acela va spala vasele toata viata. Zis si facut. Vine pisica si se urca pana la Eva,o zgaraie pe picioare, o musca, Eva, nici un cuvant. Trece pisica la Adam. Il zgaraie pe picioare, il musca, se ridica mai sus si observa intre picioare doi motocei. Pisica incepe sa se joace cu ei si la un momen dat, observa ca un soricel ce era ca mort, incepe sa se miste si sa creasca. Si-a luat atunci pozitia de asalt, dar cand sa sara,Eva a urlat: - Zat fire-ai a dracului ! De atunci a ramas lege: femeia spala vasele!


kudika226898
Postat pe 27 Septembrie 2010 22:02
De la: MIKE_condo, la data 2010-09-27 14:01:19Cica era un vultur care avea o p..a foarte mare, atarna in jos si era asa de mare incat il incomoda foarte tare la zbor. Daca nu-si tinea bine echilibrul trebuia sa faca viraj la stanga sau la dreapta din cauza ei, ca sa se redreseze. Intr-o buna zi cum zbura el asa tacticos se intalneste cu un alt vultur, un amic, care zbura in sens opus. Acesta din urma il saluta si il intreaba :
- Ce faci? Unde te duci?
Primul raspunde :
- Ma duc unde vrea p..a mea..


kudika226898
Postat pe 27 Septembrie 2010 22:03
Un om avea un cal si calul n-avea nimic impotriva
mitura
Postat pe 27 Septembrie 2010 22:16
f f tare bancu:)))
vera52
Postat pe 9 Octombrie 2010 04:57
De la: matic888, la data 2010-09-25 18:38:01

Un navy SEAL in desertul libiei intanleste un beduin:
-Salut amice!...mai e mult pana la mare?
-Mergi asa...vreo 400 mile spre nord...si gasesti Mrditerana!
...pleaca beduinul la care soldatul...striga in urma beduinului:
-Yo man...'rati ai dracu' cu plaja voastra!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
clodnavy
Postat pe 9 Octombrie 2010 05:58
De la: kudika226898, la data 2010-09-27 22:03:08
De la: MIKE_condo, la data 2010-09-27 14:01:19Cica era un vultur care avea o p..a foarte mare, atarna in jos si era asa de mare incat il incomoda foarte tare la zbor. Daca nu-si tinea bine echilibrul trebuia sa faca viraj la stanga sau la dreapta din cauza ei, ca sa se redreseze. Intr-o buna zi cum zbura el asa tacticos se intalneste cu un alt vultur, un amic, care zbura in sens opus. Acesta din urma il saluta si il intreaba :
- Ce faci? Unde te duci?
Primul raspunde :
- Ma duc unde vrea p..a mea..


...foarte tare!!!!!!!!!!!!!!
clodnavy
Postat pe 9 Octombrie 2010 06:01
Intrã directoarea în clasa lui Buliºor ºi-l vede scãrpinându-se în cap. Când se uitã mai de aproape, vede cã Buliºor avea capul plin de pãduchi.- Ce e ãsta? întreabã oripilatã directoarea, arãtându-i lui Buliºor un pãduche.- Un pãduche mort, zice calm Buliºor.- Bine, dar ceilalþi? - Ceilalþi au venit la înmormântare.
steauanoptii
Postat pe 9 Octombrie 2010 06:53
ION-Mai Vasalie,da-mi un kil de palinca, pana o fac p'amea.VASILE:-Ia mai Ioane,ca doar suntem preteni.Ion,dupa 2 zile:-Mai Vasalie,mai da-mi un chil de palinca ma,ca n-am reusit s-o fac-Ia ma Ioane,ca o s-o faci azi mane si tu.ION dupa 7zile venea spre poarta lui Vasalie care era la masa cu Maria lui.Crezand ca iara vine sa-i ceara palinca Vasalie ii zice Mariei:zi-i ca nu-s acasa (si se baga sub pat).Ion:-Ziua buna Marie!Apai Vasalie une-i? Nu-i acasa, zice ea.No,eu am vinit cu ale doua chile de palinca si cu inca o juma’ sa ne cinstim ca-ntre pretini din palinca noua.Daca Vasalie nu-i aci,ne-om cinsti doar noi.Se cinstesc,se-ncalzesc,se suie-n pat si s-apuca de treaba.Vasalie de sub pat aude, simte oarece si cugeta adanc:Tui mama ei de treaba!Ce sa fac?Pusca am,gloante am,da’nu-s acas
steauanoptii
Postat pe 9 Octombrie 2010 06:57
Invatatoarea suparata pe prostia lui Bula il intreaba:
Mai Bula cine te-a facut pe tine asa prost ?
-FERIBOTUL doamna.
_ De unde stii?
- Aseara tata ii spunea mamei: Marie nu mai feri botul ca iar facem un copil prost ca Bula.
healthy001487
Postat pe 9 Octombrie 2010 07:24
Un barbat si o femeie merg pe autostrada si se cearta din cauza
infidelitatii barbatului. Dintr-o data, femeia scoasa din minti apuca
scula barbatului si o taie, dupa care enervata o arunca pe fereastra. In
spatele lor, intr-o masina un barbat si fetita lui de 7 ani discuta.
Dintr-o data, scula se izbeste de parbriz, sta lipita un moment si apoi
zboara mai departe. Surprinsa, fetita מntreaba:
- Ce era asta, taticule?
Rusinat si nevrind sa discute cu fetita lui subiecte sexuale, omul
raspunde:
- Era doar o insecta!
Fetita ramגne cu un aer confuz citeva minute si apoi zice:
- in orice caz, avea ditamai p**a!
BEL_AMY1
Postat pe 9 Octombrie 2010 08:08
Un tip foarte bogat era in concediu la mare. Pasiunile lui erau pescuitul si masinile!
Si cum pescuia el in mare, la un moment dat prinde chiar PESTISORUL DE AUR...
Fiind bogat tipul ii da drumul inapoi in apa. Imediat, pestisorul vazandu se salvat, scoate capul afara si ii zise tipului:
- Omule, pt ca m ai salvat iti indeplinesc 3 dorinte!
- Pestisorule , eu sunt un tip foarte bogat si nu am nevoie de nimic, zise omul!
- Totusi, macar 2 dorinte, insista pestisorul!
- Am vile ,masini....chiar nu mi doresc nimic!
- Macar o dorinta ca asa e regula cand il salvezi pe pestisorul de aur...hai te rog, spune macar o dorinta!!!
- Bine, daca asa e regula atunci indeplineste mi si mie urmatoare dorinta:
vezi marea asta cat este de mare...vreau sa mi construiesti un pod foarte lung pana la capatul ei ca sa ma pot plimba in voie cu masina!!!
- Mai omule, pana acum nu ai vrut sa ti indeplinesc nici o dorinta iar acum imi dai tocmai podul asta sa ti l construiesc...stii cata forta de munca, cate materiale si cat timp imi trebuie sa l fac?...mai bine da mi alta dorinta.
- Bineee!....Atunci as vrea sa stiu tot ceea ce gandesc femeile!!!
- Auzi! ...pe cate benzi vroiai sa fie podul ala????
Mastrokosta
Postat pe 9 Octombrie 2010 08:24
Doi tineri erau casatoriti doar de doua saptamani. Sotul, desi era foarte indragostit, abia astepta sa iasa in oras cu vechii lui prieteni sa petreaca. Asa ca ii spuse sotiei: "Scumpa mea, vin repede." "Unde mergi iubitel?" intreba sotia.
"Merg pana la bar, draguto. Sa beau o bere."
Sotia spuse:
"Vrei bere dragostea mea?" Deschise usa de la frigider si ii arata 25 de tipuri diferite de bere, din 12 tari diferite: Germania, Olanda, Japonia, India...
Sotul nu stia ce sa faca, sigurul lucru pe care a fost in stare sa il spuna a fost:
"Da, acadeaua mea... dar la bar... stii tu... au halbe inghetate..."
Nu a apaucat sa termine fraza ca sotia il intrerupse:
"Vrei halba inghetata iepuras?" si scoase din congelator o halba atat de inghetata ca abia putea sa o tina in mana.
Sotul devenise cam palid, dar spuse:
"Da, motanel, dar la bar au tot felul de gustari delicioase...
Nu stau mult, vin imediat. Promit. Ok?"
"Vrei gustari, papusel?" Deschise cuptorul si scoase 5 tavi cu diverse gustari aburinde (aripi de pui, ciuperci, coaste de porc...) "
Dar draga mea... la bar... stii, se mai injura, se vorbeste urat..."
"Vrei vorbe urate draga? ... AUZI BA P**A! BEA-TI IN P**A MEA BEREA IN NENOROCITA AIA DE HALBA INGHETATA SI MANCA-TI RAHATURILE DE GUSTARI, PENTRU CA ESTI INSURAT, SI NU MERGI NICIUNDE!!! CLAR NENOROCITULE?!!!"
Mastrokosta
Postat pe 9 Octombrie 2010 08:26
Cabinetul unui psihiatru. Se deschide usa si intra un barbat, in patru labe cu ceva in gura.
Psihiatrul : - Vai! Cine a venit la noi? O pisicuta?
Barbatul se taraie pana in coltul cabinetului. Doctorul il urmareste.
- Un catelus?
Barbatul trece cu mana pe langa perete si se taraie in celalalt colt.
Doctorul nu renunta: - Ah! Cred ca e un arici! Nu? O broasca testoasa?
Barbatul scoate un cablu din gura si zice:
- Auzi, ma mai freci mult la cap sau ma lasi sa iti instalez internetul?
kudika322026
Postat pe 9 Octombrie 2010 08:38
De la: Narcisa_tesfio, la data 2010-09-25 18:40:24Adam si Eva sunt izgoniti din rai. La plecare, ei intreaba: - Doamne, cine va spala vasele? Dumnezeu le spune : - Va voi pune la o incercare. Va veti sui intr-un copac si voi da drumul la o pisica salbateca sa va chinuie. Cine va vorbi primul, acela va spala vasele toata viata. Zis si facut. Vine pisica si se urca pana la Eva,o zgaraie pe picioare, o musca, Eva, nici un cuvant. Trece pisica la Adam. Il zgaraie pe picioare, il musca, se ridica mai sus si observa intre picioare doi motocei. Pisica incepe sa se joace cu ei si la un momen dat, observa ca un soricel ce era ca mort, incepe sa se miste si sa creasca. Si-a luat atunci pozitia de asalt, dar cand sa sara,Eva a urlat: - Zat fire-ai a dracului ! De atunci a ramas lege: femeia spala vasele!



de-atunci se inteleg bine femeia si barbatul
Histria
Postat pe 9 Octombrie 2010 08:43
super tare
sdanutza82
Postat pe 9 Octombrie 2010 08:44
De la: kudika137139, la data 2010-10-09 08:26:01Doi tineri erau casatoriti doar de doua saptamani. Sotul, desi era foarte indragostit, abia astepta sa iasa in oras cu vechii lui prieteni sa petreaca. Asa ca ii spuse sotiei: "Scumpa mea, vin repede." "Unde mergi iubitel?" intreba sotia.
"Merg pana la bar, draguto. Sa beau o bere."
Sotia spuse:
"Vrei bere dragostea mea?" Deschise usa de la frigider si ii arata 25 de tipuri diferite de bere, din 12 tari diferite: Germania, Olanda, Japonia, India...
Sotul nu stia ce sa faca, sigurul lucru pe care a fost in stare sa il spuna a fost:
"Da, acadeaua mea... dar la bar... stii tu... au halbe inghetate..."
Nu a apaucat sa termine fraza ca sotia il intrerupse:
"Vrei halba inghetata iepuras?" si scoase din congelator o halba atat de inghetata ca abia putea sa o tina in mana.
Sotul devenise cam palid, dar spuse:
"Da, motanel, dar la bar au tot felul de gustari delicioase...
Nu stau mult, vin imediat. Promit. Ok?"
"Vrei gustari, papusel?" Deschise cuptorul si scoase 5 tavi cu diverse gustari aburinde (aripi de pui, ciuperci, coaste de porc...) "
Dar draga mea... la bar... stii, se mai injura, se vorbeste urat..."
"Vrei vorbe urate draga? ... AUZI BA P**A! BEA-TI IN P**A MEA BEREA IN NENOROCITA AIA DE HALBA INGHETATA SI MANCA-TI RAHATURILE DE GUSTARI, PENTRU CA ESTI INSURAT, SI NU MERGI NICIUNDE!!! CLAR NENOROCITULE?!!!"


mai clar nu-i cum
Histria
Postat pe 9 Octombrie 2010 08:47
Un român în avion în zbor spre Paris. Se relaxeazã omul, îºi scoate pantofii, când observã în scaunul din stânga un ungur, în scaunul din dreapta un ungur. Dupã juma' de orã de la decolare, românul politicos cãtre unguri:
- Eu mã duc sã iau o bere, voi vreþi ceva?
Ungurul din stânga: - Da, o cola fãrã gheaþã.
Dupã ce plecã sã ia bãuturile, ungurul din stânga îi ia un pantof ºi trage o flegmã sãnãtoasã în pantof ºi îl pune la loc. Aduce românul bãuturile, dupã juma de orã îi întreabã din nou.
Ungurul din dreapta: - Mie adu-mi o cola cu gheaþã.
Românul pleacã dupã bãuturi, ungurul din dreapta trage o flegmã în celãlalt pantof. Avionul se pregãtea de aterizare, românul îºi pune pantofii ºi îºi dã seama de ce are în pantofi, dupã care politicos li se adreseazã:
- Mã întreb oare când o sã înceteze cu ura asta între români ºi unguri, când o sã putem sã ne purtãm ºi noi civilizat, fãrã sã tragem flegme în pantofi, fãrã sã ne piºãm în cola?
stefyyy
Postat pe 9 Octombrie 2010 09:08
Fiica in vasta de 16 ani isi invita tatal si mama sa se aseze pe canapeaua din sufragerie pentru a le spune ceva:
- Mama, tata, ...sunt insarcinata !
- Cine a putut fi porcul ordinar, nesimtitul, nenorocitul, animalul care si-a batut joc de tine? Daca pun mana pe el in clipa asta, il omor !!!!! explodeaza mama fetei.
Foarte calma, tanara ia un celular si formeaza un numar. In mai putin de 15 minute in fata casei franeaza energic un Ferrarri Scaglieti 512 argintiu si, in mai putin de 2 minute, in cadrul usii apare un barbat elegant cu parul usor grizonant, imbracat intr-un costum Armani impecabil, cu un imens buchet de trandafiri in brate:
- Iubita doamna, stimate domn, va rog...
- Ce sa ne mai rogi magarule, pedofil nenorocit... Incepe mama....
- ...sa ma ascultati...
- ...care ti-ai batut joc de fructul tineretii copilului nostru...!!!
- Conditia si pozitia mea sociala nu-mi permit sa o iau de sotie pe fiica dumneavoastra. Dar, daca copilul nascut de aceasta va fi baiat, va primi cadou de botez o fabrica de piese auto, un supermarket, un restaurant de lux, un apartament de 300 mp in centrul Bucuresti-ului, o vila pe litoral si o vila la munte. Daca va fi fata, va primi la botez o fabrica de confectii, o casa de moda "haute couture", un supermarket si de asemeni un apartament si cate o vila la mare si la munte. Daca vor fi gemeni, vor primi cate o fabrica de procesare a carnii, cate o fabrica de produse lactate, cate un apartament si cate un pachet de actiuni Gazprom fiecare in valoare de 5 milioane EUR. Daca va pierde sarcina...
- I-o mai tragi odata ! Sa fie clar !!! Interveni tatal .
daianablue
Postat pe 9 Octombrie 2010 09:09
SUPERRRRRRRRR! Toate sunt f f tari!
Si asa se fac diminetile mai frumoase... o ceasca de cafea buna si multe bancuri!!!
MULTUMIM!
lavi81
Postat pe 9 Octombrie 2010 09:22
super tareeeeeeeeee , , ...
iuliapadure
Postat pe 9 Octombrie 2010 09:24
Prima aparatoare pentru testicule a fost folosita in 1874 la un joc de cricket.
Prima casca de protectie a fost folosita in 1974...
Le-au fost necesari 100 de ani barbatilor ca sa realizeze ca si capul este important.


Un Maybach mare la stop . Un Tico vine din spate cu viteza si il busheshte ...
Pe ecranul computerului de la bord apare : New hardware found !!!. Install ???


O doamna cheama dulgherul sa localizeze si sa repare un zgomot sacaitor pe care-l auzea in casa. Acesta vine si intreaba:
-Cum se face ca acum nu aud nimic?
-Nu e intodeauna: numai cand trece autobuzul pe strada.
-Si de unde il auziti?
-Din sifonier.
-Bun, am sa intru in sifonier si cand trece autobuzul, o sa-mi dau seama ce este.
Zis si facut. Dar, dupa cateva minute, sotul doamnei vine in graba acasa sa se schimbe, caci avea o intalnire importanta. Deschide sifonierul si da cu ochii de dulgher. La care acesta:
-Daca-ti spun ca astept autobuzul, ma crezi...?
sgt10sg18
Postat pe 9 Octombrie 2010 09:34
O femeie pleaca, fara sotul ei, in vacanta in Caraibe. Abia ce
ajungre si face cunostinta cu un negru aratos. Dupa o noapte de
amor inflacarat, ea il intreaba:
Cum te cheama?
Nu pot sa-ti spun, ii raspunde el.
In fiecare seara ei se intalnesc, fac dragoste, ea il intreaba
acelasi lucru iar el ii raspunde la fel.
Intr-o seara ea ii spune:
Este ultima mea seara aici, maine plec acasa. O sa-mi spui
totusi cum te cheama?
Nu pot sa-ti spun, ca o sa razi de mine, zice negrul.
Hai zi, ca nu rad, nu am de ce!
Binee... Pe mine ma cheama Zapada.
Tipa incepe sa rada mai sa se sparga, iar negrul furios: Eram sigur ca o sa razi de mine, mai bine nu-ti ziceam!
Nuuu, ma gandeam ca sotul meu nu o sa creada cand, o sa-i spun
ca am avut 30 cm de zapada- in fiecare zi- in Caraibe
aandaa
Postat pe 9 Octombrie 2010 09:38
tare
kudika000859
Postat pe 9 Octombrie 2010 09:39
Patru barbati stau de vorba la o sticla de vin.
Primul : Eu o fac sex cu nevasta-mea o data pe luna.
Al doilea : Eu de doua ori pe luna.
Al treilea: Eu o data pe saptamana.
Al patrulea: Eu de doua ori pe saptamana.
La care primul: Da’ tu nici nu ai nevasta!
Al patrulea: Aa, nu despre a ta era vorba?


In timpul dansului, o melodie lenta, partenerul se uita cu insistenta la decolteul partenerei, si o intreaba:
- Nu va suparati, d-na, aveti par pe piept ?
- Nu d-le.
- Atunci inseamna ca decolteul dumneavoastra este prea adanc...


Iepurasul fuma iarba pe malul unui lac. Vine castorul la el:
-ce faci ba aici?
-ma droghez. E marfa rau iarba asta. Vrei?
-da ma si mie un fum.
-bine. Trage adanc in tine, tineti respiratia, traverseaza lacul inot pana pe malul celalalt si acolo da drumul la fum.
Castorul face exact ce a zis iepurasul si, ajuns pe malul opus, e luat rau de tot. Vine hipopotamul La el:
-ce faci castore?
-ba, mi-a dat iepurele niste marijuana super. Vrei si tu? Traverseaza lacul si il gasesti pe iepure pe malul celalalt.
Hipopotamul face ce a zis castorul si iese din apa langa iepuras. Acesta panicat:
-respira castore! Am zis sa dai drumul la fum!!!
sgt10sg18
Postat pe 9 Octombrie 2010 09:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am nevoie de ajutor URGENT!!! 27 De la: katy6853_yahoo_com 20 Mai 2009 09:57
Un sfat va rog frumos 26 De la: onlyme27 14 Martie 2009 17:27
nu inteleg 52 De la: r_girl 28 Mai 2009 12:41
era cu mine si o vedea pe fosta..... 20 De la: blue_angel1986 29 Decembrie 2009 03:46
neincredere+singuratate=my drama 15 De la: ioana_maddy20 6 Iulie 2013 19:33