Setari Cookie-uri

barbatii sunt niste porci :(((

am avut incredere intr-un baiat!eram super buni prieteni!i-am spus k-l plac, iar el m-a refuzat! in fine, am trecut peste, am acceptam s ramanem in continuare amici, desi inima mea..dorea altcv!de curand, mi-am fc o schimbare de look!iar el imi spune, intr-o zi:ce naspa iti sta1 dupa ce ca erai cum erai, te-ai mai si tuns!deci m-am simtit in ultimul hal posibil!nu mi-a venit s cred k vorbesc cu el!nu stiu cum s procedez in continuare?as vrea sa-l tratez cu indiferenta, sa vad daca da vreun semn d viata!va rog un sfat bun!
geanina23_4_u
Postat pe 14 Februarie 2009 19:00
Iar?

Daca nu te vrea e porc??Cred ca nu ai inteles primele mesaje ...cand te-a refuzat.Accepta un refuz decat sa te faca sa te simti ca acum..

Draguto ,am mai spus ..nu sunt toti porci cum nu suntem nici noi toate scroafe!
Nu mai generaliza!
ella_c
Postat pe 14 Februarie 2009 19:05
De la: ella_c, la data 2009-02-14 19:05:56Iar?

Daca nu te vrea e porc??Cred ca nu ai inteles primele mesaje ...cand te-a refuzat.Accepta un refuz decat sa te faca sa te simti ca acum..

Draguto ,am mai spus ..nu sunt toti porci cum nu suntem nici noi toate scroafe!
Nu mai generaliza!


Postat pe 14 Februarie 2009 19:06
Daca unul se comporta mizerabil nu inseamna ca trebuie sa generalizezi
andreea1976
Postat pe 14 Februarie 2009 19:10
e porc prin felul in care s-a purtat, nu neaparat k m-a refuzat;)
geanina23_4_u
Postat pe 14 Februarie 2009 19:12
De la: geanina23_4_u, la data 2009-02-14 19:12:17e porc prin felul in care s-a purtat, nu neaparat k m-a refuzat;)

Din punctul tau de vedere,dupa experienta pe care ai facut-o cu el, poti sa-l numesti pe el porc. Dar restul barbatilor de pe mapamond, cu care nu ai avut nimic nu-i poti baga in aceasi troaca cu porcu atata timp cat nu-i cunosti pe toti. Asta incearca sa-ti transmita celelalte utilizatoare. Nu generaliza. Ai inteles acuma?
Full_Metal_Jacket
Postat pe 14 Februarie 2009 19:19
deci astept cu nerabdare al 3-lea topic in care barbatii "e" porci
ce naiba aveti frate cu generalizarile de doi bani?
googoodoll
Postat pe 14 Februarie 2009 19:20
Groh Groh
G_Bogdan
Postat pe 14 Februarie 2009 19:20
De la: geanina23_4_u, la data 2009-02-14 19:12:17e porc prin felul in care s-a purtat, nu neaparat k m-a refuzat;)


rasuceste-te pe calcaie si pleaca!
Altul...Cauta unul care sa te placa.Altfel ,il cam hartuiesti si se enerveaza.
Si reactioneaza cum ai relatat mai sus.
ella_c
Postat pe 14 Februarie 2009 19:20
pare disperare....
Aladiah
Postat pe 14 Februarie 2009 19:21
De la: lecabel, la data 2009-02-14 19:21:59pare disperare....


pare!!

Postat pe 14 Februarie 2009 19:30
De la: geanina23_4_u, la data 2009-02-14 19:00:57am avut incredere intr-un baiat!eram super buni prieteni!i-am spus k-l plac, iar el m-a refuzat! in fine, am trecut peste, am acceptam s ramanem in continuare amici, desi inima mea..dorea altcv!de curand, mi-am fc o schimbare de look!iar el imi spune, intr-o zi:ce naspa iti sta1 dupa ce ca erai cum erai, te-ai mai si tuns!deci m-am simtit in ultimul hal posibil!nu mi-a venit s cred k vorbesc cu el!nu stiu cum s procedez in continuare?as vrea sa-l tratez cu indiferenta, sa vad daca da vreun semn d viata!va rog un sfat bun!



pai ce mai bine ar fi sa nu il mai bagi in seama DELOC.... dar DELOCCC
si mai vorbim dupa aceea cine pe cine baga in seama
ai sa vezi k el isi va schimba parerea
poate iti zice k iti sta urat .. doar pt a te face sa t simti aiurea ... poate tie chiar iti sta bn ..
pune o poza cu tine sa te vedem
juwairiyah
Postat pe 15 Februarie 2009 02:14
De la: ella_c, la data 2009-02-14 19:05:56Iar?

Daca nu te vrea e porc??Cred ca nu ai inteles primele mesaje ...cand te-a refuzat.Accepta un refuz decat sa te faca sa te simti ca acum..

Draguto ,am mai spus ..nu sunt toti porci cum nu suntem nici noi toate scroafe!
Nu mai generaliza!

Eee, Ella... Scroafe?? Io credeam ca ne zice catzele...
Da' faza cu "dupa ce ca erai cum erai" e belea, tre' sa recunoasteti...
Geanina draga, de ce nu iei asta ca pe o critica constructiva? Proababil iti sta ca naiba parul, cine stie... O prietena nu ti-ar spune asta, ca sa nu riste... Poate si-a luat el inima-n dinti si ti-a spus ce vorbea tot blocul...
Si auzi? Am si eu o curiozitate: cum erai... inainte? (ca inteleg, din spusele lui, ca nici inainte nu erai... cumva)
Dor_a
Postat pe 15 Februarie 2009 07:34
De la: Dor_a, la data 2009-02-15 07:34:59
De la: ella_c, la data 2009-02-14 19:05:56Iar?

Daca nu te vrea e porc??Cred ca nu ai inteles primele mesaje ...cand te-a refuzat.Accepta un refuz decat sa te faca sa te simti ca acum..

Draguto ,am mai spus ..nu sunt toti porci cum nu suntem nici noi toate scroafe!
Nu mai generaliza!

Eee, Ella... Scroafe?? Io credeam ca ne zice catzele...
Da' faza cu "dupa ce ca erai cum erai" e belea, tre' sa recunoasteti...
Geanina draga, de ce nu iei asta ca pe o critica constructiva? Proababil iti sta ca naiba parul, cine stie... O prietena nu ti-ar spune asta, ca sa nu riste... Poate si-a luat el inima-n dinti si ti-a spus ce vorbea tot blocul...
Si auzi? Am si eu o curiozitate: cum erai... inainte? (ca inteleg, din spusele lui, ca nici inainte nu erai... cumva)



bine le zici!!
ella_c
Postat pe 15 Februarie 2009 08:53
De la: Dor_a, la data 2009-02-15 07:34:59
De la: ella_c, la data 2009-02-14 19:05:56Iar?

Daca nu te vrea e porc??Cred ca nu ai inteles primele mesaje ...cand te-a refuzat.Accepta un refuz decat sa te faca sa te simti ca acum..

Draguto ,am mai spus ..nu sunt toti porci cum nu suntem nici noi toate scroafe!
Nu mai generaliza!

Eee, Ella... Scroafe?? Io credeam ca ne zice catzele...
Da' faza cu "dupa ce ca erai cum erai" e belea, tre' sa recunoasteti...
Geanina draga, de ce nu iei asta ca pe o critica constructiva? Proababil iti sta ca naiba parul, cine stie... O prietena nu ti-ar spune asta, ca sa nu riste... Poate si-a luat el inima-n dinti si ti-a spus ce vorbea tot blocul...
Si auzi? Am si eu o curiozitate: cum erai... inainte? (ca inteleg, din spusele lui, ca nici inainte nu erai... cumva)




Noua ni se spune Bicizzz

Postat pe 15 Februarie 2009 08:57
Eee, Ella... Scroafe?? Io credeam ca ne zice catzele...
Da' faza cu "dupa ce ca erai cum erai" e belea, tre' sa recunoasteti...
Geanina draga, de ce nu iei asta ca pe o critica constructiva? Proababil iti sta ca naiba parul, cine stie... O prietena nu ti-ar spune asta, ca sa nu riste... Poate si-a luat el inima-n dinti si ti-a spus ce vorbea tot blocul...
Si auzi? Am si eu o curiozitate: cum erai... inainte? (ca inteleg, din spusele lui, ca nici inainte nu erai... cumva) [/quote]



Noua ni se spune Bicizzz [/quote]

e bine! vad ca ne-am trezit binedispuse!!

ella_c
Postat pe 15 Februarie 2009 08:59
De la: geanina23_4_u, la data 2009-02-14 19:12:17e porc prin felul in care s-a purtat, nu neaparat k m-a refuzat;)
.......................DEPINDE CAT AI INSISTAT SI TU ...SA RAMAI CU EL....nui o tragedie sa mai fi si refuzata ....nu a fost el persoana
erikahd2008
Postat pe 15 Februarie 2009 09:05
De la: geanina23_4_u, la data 2009-02-14 19:00:57am avut incredere intr-un baiat!eram super buni prieteni!i-am spus k-l plac, iar el m-a refuzat! in fine, am trecut peste, am acceptam s ramanem in continuare amici, desi inima mea..dorea altcv!de curand, mi-am fc o schimbare de look!iar el imi spune, intr-o zi:ce naspa iti sta1 dupa ce ca erai cum erai, te-ai mai si tuns!deci m-am simtit in ultimul hal posibil!nu mi-a venit s cred k vorbesc cu el!nu stiu cum s procedez in continuare?as vrea sa-l tratez cu indiferenta, sa vad daca da vreun semn d viata!va rog un sfat bun!


Asa-i cand lipsesc frontierele personale !

Postat pe 15 Februarie 2009 22:59
S-a purtat mizerabil. Asta nu e prieten. Poti sa-i spui cum vrei dar nu prieten. Eu zic sa-l eviti. Sunt barbat dar nu pot sa inteleg ce este in creierul unora...
EmperorNerva
Postat pe 15 Februarie 2009 23:07
De la: Dor_a, la data 2009-02-15 07:34:59
O prietena nu ti-ar spune asta, ca sa nu riste... Poate si-a luat el inima-n dinti si ti-a spus ce vorbea tot blocul...


Mare dreptate ai fato

Mie imi vine cateoda sa schimb ceva la parul meu asa ca intr-o zi cand le-am la 2 prietene ca vreau sa fac ceva la par nu au fost mirate deloc si hai la coafor.

Eu-s bruneta , orice culoare merge la parul meu mai putin blond ...suvitele insa , cica ar merge.
Dupa juma de ora de dezbateri ne-am hotarat la suvite blonde ...asa ca hai sa le facem.

Mda ...coafeza s-a pus pe treaba ,fetele tot dadeau din gura si in final dupa ce m-a spalat pe cap vad cu stupoare ce a iesit ....cateva suvite BLONDEEEEE doar ca nu erau suvite erau mese de-a dreptul.

Eu cu o figura tampa le spun ca nu imi place ce a facut aia in capul meu ( o cunosteam pe coafeza ) si ca blondul chiar nu ma atrage plus ca ma asteptam la suvite micute care sa nu se observe .
Da de unde , au inceput toate sa-mi zica cat de bine imi sta , ca imi scoate nush ce chestie in evidenta, ca bla bla bla ....m-au ametit complet.

Desi nu m-am placut suvitata DELOC incepusem sa cred ca poate totusi ....sunt eu aiurea

Cand am ajuns acasa si m-a vazut al meu ...o singura intrebare a fost de ajuns sa-mi dau seama ca aveam dreptate :,,cine si-a batut joc de parul tau ?''

La 2 ore de la intrebare eram deja neagra !

Stiu , m-am lungit ...ideea de baza este ca barbatii sunt mai obiectivi decat femeile
iris_4_ever
Postat pe 15 Februarie 2009 23:13

Mizerabil zici ? Chiar DELOC.
E limpede: You don't GET IT !


Postat pe 15 Februarie 2009 23:15
Baietica vad ca esti la al doilea mesaj. Vezi cum vorbesti sa nu-ti iei suspend.

Tu oricum nu poti intelege nimic. Una e sa spui elegant " iti statea mai bine inainte" sau " imi placea mai mult cum aratai inainte de a-ti schimba coafura" si alta e sa-i spui unei persoane pe care o consideri prietena " ca arati naspa". E chestie de educatie, de caracter...Dar ce sa faci multi nu au primit educatie si din pacate nu si-au format nici un caracter integru...Asa se explica de ce este tara asta unde este...
EmperorNerva
Postat pe 15 Februarie 2009 23:21
Ce faci coman baiatule , te-ai reincarnat ? welcome back
iris_4_ever
Postat pe 15 Februarie 2009 23:24
De la: EmperorNerva, la data 2009-02-15 23:21:56Baietica vad ca esti la al doilea mesaj. Vezi cum vorbesti sa nu-ti iei suspend.

Tu oricum nu poti intelege nimic. Una e sa spui elegant " iti statea mai bine inainte" sau " imi placea mai mult cum aratai inainte de a-ti schimba coafura" si alta e sa-i spui unei persoane pe care o consideri prietena " ca arati naspa". E chestie de educatie, de caracter...Dar ce sa faci multi nu au primit educatie si din pacate nu si-au format nici un caracter integru...Asa se explica de ce este tara asta unde este...



Inteleg felul in care mi te adresezi. E orgoliul tau necontrolat. N-am facut decat sa-ti spun adevarul (doar nu vroiai sa te mint, de dragul normalitatii ! ). Stiu ce spun!

Repet: You don't GET IT ! Era prea evident ca sa nu-ti fac observatia.

N-as fi vrut sa dezvolt subiectul, dar daca n-as dezvolta macar putin ai zice ca m-am bagat in seama aiurea, ceea ce e fals.

Mai intai, tipa asta nu a inteles, ca uneori trebuie sa renunti la o cale. Asta nu inseamna ca renunti la calatorie!
Apoi, sa-ti zic o chestie: TOT CE CREZI TU CA ESTE "FRUMOS", "EDUCATIV", "CARACTER" -atunci cand relationezi cu o femeie- are un CU TOTUL alt mod de exprimare, un mod de exprimare care PT TINE E ILOGIC. Nu si pt ea ! Ar fi mai mult de explicat aici, ca sa intelegi, dar acuma nu am timp

Gandeste-te ca felul in care VREA o femeie sa te comporti cu ea este exact invers de cum crezi TU (ca barbat) ca ar fi "normal", "logic", "frumos". Asta nu inteleg majoritatea barbatilor, din pacate.
Imi pare rau pt tine ca nu intelegi lucrurile astea. Sa stii ca nici eu nu le-am inteles, insa am avut curiozitatea de a cauta sa inteleg cum functioneaza cu adevarat aceasta psihologie umana - feminina si masculina.

Referitor la subiectul din topic, consider ca tipul a actionat foarte corect: a spus (e adevarat, depinde CUM) lucrurilor pe nume, a fost direct si fara 'indirecte' ! Asa trebuie sa fie, printre altele, orice barbat. Valabil si pt ele.

Postat pe 16 Februarie 2009 00:13
De la: iris_4_ever, la data 2009-02-15 23:24:56Ce faci coman baiatule , te-ai reincarnat ? welcome back


Bine, sanatos. Ma dau cu sania !

Tu ce mai faci ?

Postat pe 16 Februarie 2009 00:47
Depide de cine dai,nu sunt toti la fel.Eu am avut un prieten 7 ani,si pot spune ca nu a fost porc,si BOU.Ne-am despartit,si tare bine mia mers,iar acum sunt in strainatate,muncesc,si sunt casatorita de 3 ani,si pot spune ca imi este fffffffffffffff bine.ASA CA NU VB DE TOTI BARBATI ATI INTALNIT VOI PE CINE NU TREBUIA
beby26
Postat pe 21 Februarie 2009 13:25
Nu-s de acord cu generalizarile, fiecare om e unic, nu e corect sa-i bagam in aceeasi oala pe toti.
ioana_2009
Postat pe 22 Februarie 2009 10:20
da...n-as fi nici eu de acord cu generalizarile dar nu imi spuneti voi mie (si aici ma adresez femeilor, in special cele trecute de 30 de ani) ca nu ati spus macar o data in viata ca barbatii sunt niste porci. nu cred ca traim in paradis, ar fi frumos, dar ce sa-i faci daca experientele pe care le traim cu ei ne duc la un moment dat la concluzia asta...asta-i viata. important in situatii de genul asta, nu este sa ii includem pe ei intr-o anumita categorie, ci sa ne punem noi pe primul plan, sa avem grija de noi, sa ne ocupam timpul cu activitati care sunt in avantajul nostru....
helenam
Postat pe 3 Martie 2009 08:41
De la: manzulina, la data 2009-03-03 08:41:53da...n-as fi nici eu de acord cu generalizarile dar nu imi spuneti voi mie (si aici ma adresez femeilor, in special cele trecute de 30 de ani) ca nu ati spus macar o data in viata ca barbatii sunt niste porci. nu cred ca traim in paradis, ar fi frumos, dar ce sa-i faci daca experientele pe care le traim cu ei ne duc la un moment dat la concluzia asta...asta-i viata. important in situatii de genul asta, nu este sa ii includem pe ei intr-o anumita categorie, ci sa ne punem noi pe primul plan, sa avem grija de noi, sa ne ocupam timpul cu activitati care sunt in avantajul nostru....



Daca e s-o recunosc, am spus despre un anume barbat e un....porc! acum imi dau seama ca am jignit porcu`.....

Dar spun si eu: fiecare om, femeie sau barbat, trebuie sa-si pastreze demnitatea, sa nu ne calcam in picioare demnitatea doar pt ca iubim....intr-o relatie de iubire se fac compromisuri aproape inconstient, dar daca ne vom iubi pe noi insine destul, atunci si cei din jurul nostru o vor face. Iar experientele prin care trecem sunt parte din evolutia noastra.
ioana_2009
Postat pe 4 Martie 2009 10:26
eu zic ca si-a luat-o in cap baietelul sau asa zisul amic buna pe care il considerai tu .........nu te mai baga in seama cu el, fi indiferenta, da-l dracu....ce te obosesti pt unul care te-a facut sa te simti in ultimul hal? Fiecare are gusturile sale...

Postat pe 20 Mai 2009 14:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Gustul femeilor 21 De la: Mike_Dex 1 Noiembrie 2014 17:35
ulei masline aftershave sau easyshave clarins lichidare stoc 1 De la: ocaziebuna 19 August 2010 14:18
Poate reinvia iubirea?:( 16 De la: kudika029282 19 Septembrie 2009 18:55
E din ce in ce mai dureros, pe zi ce trece 57 De la: kudika_1000366 13 Februarie 2016 15:28
Oare sunt de vina???? 22 De la: yumy 30 Octombrie 2010 14:42