Setari Cookie-uri

Oare este un rost fara rost?

Va sarut dragelor si dragilor, desi nu am nici o prezenta in catalogul Forum cu vreo poveste, problema, iubire ( sa-mi fie rusine ) , dar pentru toate exista o prima data.
Iar unele subiecte, le urmaresc!

Povestea mea incepe de aproximativ 3 luni. Lucrez ca fiecare om, de la 19 ani, dar firma noastra este intr-un apartament (ceva mai mare ca unul obisnuit, birouri dehh...). Bineinteles, are un dormitor, sufragerie, bucatarie, baie, ca o "casa" normala si cateva camere in care sunt birouri.
Aici am cunoscut pe sefii mei, 2 baieti, barbati ... (Nu stiu cum sa-i denumesc caci sexul masculin ori este porc, ori este copil; sa-mi fie cu iertare daca jignesc pe aici, dar nu o fac cu rautate, pana acum, asa mi s-a intamplat alaturi de cei cu care am fost sper sa fie mai bine de acum inainte). Suntem ca o familie, caci suntem 6 persoane in total si ne cunoastem si am devenit prieteni buni, in timp.

Dupa despartirea de primul meu prieten, acest lucru fiind la inceputul lui februarie, am avut o luna de abstinenta ( ). Primul dintre sefii mei, il voi denumi aici , "G"(27ani) ; dupa o discutie avuta cu el, dupa o vreme in care ne-am "apropiat" si ne-am inteles, da, mi-am tras-o cu el! Fusese extrem de bine, mai ales ca inafara de primul meu prieten si vreo 2 violatori(aici devine poveste lunga....), nu mai avusesem relatii cu altcineva.
Mentionez ca am stat in total 4 ani jumate cu primul prieten(primul in toate ), iar dupa al 2 an de cand eram impreuna incepuse sa fie violent si sa se poarte aiurea... (long story again, dar important de retinut, devenea rau, violent, a dat in mine de 6 ori pana atunci, long story... )

Asa... cu G, am avut 3 dati in care pur si simplu ne-am tras-o. Invatasem ce inseamna sexul pur. Bestial, stia sa se "ocupe" de mine, facand toata treaba si facandu-ma sa ma simt bine. . .
Aflasem ca are pe cineva mai serios, astfel nu m-am mai intins mai mult. Am stabilit cu el sa ramana intre noi, avand in vedere ca nu a fost decat o satisfacere a dorintelor si nimic mai mult, in plus toti eram prieteni sau am devenit in timp.

Dupa o alta luna de abstinenta, nu ma judecati, va rog , am inceput sa ma inteleg bine cu cel de-al doilea sef, denumit aici "P"(23ani).
Da, mi-am tras-o si cu el, daca la asta va ganditi. Dar a inceput de la o joaca. Ne gadilam si a incercat mai mult... Bineinteles, la inceput era tot sex, de cateva ori pe saptamana, aveam de "munca" peste noapte amandoi. Am ajuns la intelegerea : niciunul nu vrea ceva serios, doar sa ne simtim bine.
Dupa un timp, aprox 2 sapt, incepuse sa fie mai cald cu mine, sa ma mangaie, sa ma stranga in brate in timpul "sexului", usor, usor, devenind din ce in ce mai calduros. N-am stiut ce sa cred, i-am zis ca voi incepe sa ma indragostesc si mi-a zis sa nu fac asta. Zis si facut. Nu m-am indragostit.
Intre timp, incepuse sa umble cu o tipa care, cica, era gagica lui, incepusem sa simt cum infloreste gelozia, putin inauntru meu. Am facut tot posibilul sa ignor acest sentiment. Am reusit, dar tot intretineam relatii sexuale cu el si... DA! Am preferat sa o fac tot cu el, decat sa incep sa umblu din floare in floare.
Dupa Pasti, s-a despartit de ea, incepand iar sa devina calduros cu mine, desi doar cand eram intimi, pastram secretul ca exista ceva intre noi. De fiecare data cand ramaneam singuri, ma simteam extraordinar. Si cred ca si el, altfel nu ar mai fi stat, de atatea ori, atat de mult. . .
De la Pasti si pana acum, am progresat, am inceput sa avem incredere unul in celelalt tot mai mult, ne intelegeam din ce in ce mai bine, eram ok, fiecare cu viata lui, dar impreuna cand ne lipseam unul altuia. . .

Si eu am inceput sa ma implic fara sa pot sa ma opresc. Inima, bate-o vina!
Tot in secret , avand intalniri. Desi ceilalti prieteni ai nostri cred ca incep sa realizeze L-am intrebat daca l-ar deranja sa stie si ceilalti si a zis ca nu.

In privinta lui, tot asa, devenise calduros, grijuliu, interesat de starea mea etc...
In prezent, in ultima saptamana care a coincis si cu menstruatia mea, a coincis si cu niste treburi, acte dupa care el alearga cam de 1 saptamana jumate si va mai alerga si saptamana viitoare, nu am mai reusit sa raman cu el, iar cand ramaneam singuri impreuna, eram distanti... Nu foarte distanti, pur si simplu ... un zid intre noi. Am tacut, mi-am zis ca o fi stresul, agitatia pentru el.
Incercam sa ma apropii de el tinandu-l de mana, ma evita in mod direct, desi era acolo si-mi vorbea si ma privea ca si cum n-ar fi nimic.
Iar astazi, ramasese vorba ca vine la "munca", dar intre timp, s-a razgandit si a decis sa se duca la bere cu vechi prieteni.
Aici specific : incercam sa-mi fac de mancare si mi-a sarit ulei pe mana(nimic grav, doar din graba). Iar de nervi, din acele clipe, i-am trimis mesaje rautacioase, gen : "Daca ai chef sa vii, ai usa deschisa. "
"Have fun!"
Cu tonul rautacios. Iar el mi-a trimis mesaj ca nu are chef sa stea aici, ci vrea la bere cu prietenii lui.

Recunosc, m-am pripit si eu, fiind nervoasa de la arsura, necalculand la rece... Oameni buni, la nervi se intampla orice! Evitati sa luati decizii la nervi.
In fond, ajungand cu povestea la final ... Am uitat de ce am scris-o. Dar m-am descarcat si-mi cer scuze pentru ca va umplu capul cu aceasta poveste.
Dar ce parere aveti in mare si sfaturi, idei, ce sa fac sau nu ? ...
lid30_david
Postat pe 4 Iulie 2009 20:44
cred ca ai ceva probleme ............scuze dar tu ce vrei de fapt ?

nu inteleg faza cu nervi?
BBFluturas
Postat pe 4 Iulie 2009 20:54
greierash_is_back
Postat pe 4 Iulie 2009 20:57
Fluturas, nervii au fost seara aceasta, dupa ce am incercat sa-mi fac ceva de mancare, m-am grabit si mi-a sarit ulei fierbinte pe mana.... iar tocmai in clipele acelea el mi-a zis ca se duce cu prietenii ... si ca n-are chef sa vina aici.
iti poti da seama ca am explodat ( durere + ceea ce mi-a zis el) ...
lid30_david
Postat pe 4 Iulie 2009 20:59
Un sfat ... ce sa fac mai departe, sa incerc mai serios sau sa raman cum sunt si acum ? ...
nu mai vreau sa ma arunc cu capul in mare fara sa ascult si sfaturile celorlalti....
lid30_david
Postat pe 4 Iulie 2009 21:00
pentru ce durere ca nu ................ ?

oare asta iti doresti tu de la viata?
BBFluturas
Postat pe 4 Iulie 2009 21:01
De la: lid30_david, la data 2009-07-04 21:00:51Un sfat ... ce sa fac mai departe, sa incerc mai serios sau sa raman cum sunt si acum ? ...
nu mai vreau sa ma arunc cu capul in mare fara sa ascult si sfaturile celorlalti....


sa nu mai iei totul prea in serios si fatalist
greierash_is_back
Postat pe 4 Iulie 2009 21:02
pe mine m-ai pierdut la faza cu "in afara de... si de 2 violatori , n-am mai avut relatii"

tu consideri relatie, violul?
sau exagerezi?
kitty_krieger
Postat pe 4 Iulie 2009 21:10
Fluturas, inca sunt cu albusul de ou pe mana, deoarece, desi nu este grav, ma usturaaa , nu este doar intr-un loc, ci sunt mai multe locuri, mici dar amplifica durerea...
la ce durere te referi tu ? ... :(

iar tu, Greieras, te referi, sa fiu indiferenta ca si pana acum ceva vreme ? sa nu ma mai implic ? ... sa las sa fie asa cum o fi, daca ne simtim bine, ok, daca nu, iar e ok ? ...
lid30_david
Postat pe 4 Iulie 2009 21:10
Pisi, nu am considerat violul relatie, ci doar m-am referit "ca numar de barbati" care i-am cunoscut, penisuri, comportamente ...
lol ... ok, nu m-am exprimat complet, de durere, cred ca am sarit ceva fraze
sunt om !!!
lid30_david
Postat pe 4 Iulie 2009 21:12
De la: lid30_david, la data 2009-07-04 21:10:32Fluturas, inca sunt cu albusul de ou pe mana, deoarece, desi nu este grav, ma usturaaa , nu este doar intr-un loc, ci sunt mai multe locuri, mici dar amplifica durerea...
la ce durere te referi tu ? ... :(

iar tu, Greieras, te referi, sa fiu indiferenta ca si pana acum ceva vreme ? sa nu ma mai implic ? ... sa las sa fie asa cum o fi, daca ne simtim bine, ok, daca nu, iar e ok ? ...


eu spun sa te duci la doctor ca sigur el te ajuta !
cat despre povestea ta ............e fara inceput si fara sfarsit........eu zic sa incerci sa te respecti mai mult pe tine ...........!
BBFluturas
Postat pe 4 Iulie 2009 21:14
De la: lid30_david, la data 2009-07-04 21:10:32Fluturas, inca sunt cu albusul de ou pe mana, deoarece, desi nu este grav, ma usturaaa , nu este doar intr-un loc, ci sunt mai multe locuri, mici dar amplifica durerea...
la ce durere te referi tu ? ... :(

iar tu, Greieras, te referi, sa fiu indiferenta ca si pana acum ceva vreme ? sa nu ma mai implic ? ... sa las sa fie asa cum o fi, daca ne simtim bine, ok, daca nu, iar e ok ? ...



exact. si in genere. nu doar in relatii. mai ales daca vezi ca nu ai pt ce/cine sa te stresezi. gandeste-te ca poate uneori chiar exagerezi...
greierash_is_back
Postat pe 4 Iulie 2009 21:15
off Fluturasule, fara inceput si fara sfarsit. dar exista ...
invata-ma.
lid30_david
Postat pe 4 Iulie 2009 21:15
ok Greieras... is just... hard!
nu toti au povesti cu inceputuri din basme sau care sa fie : :"wow".
mai exist si eu :) un inceput ciudat, recunosc. nu exagerez. am relatat ceea ce am patit, simtit si ... am facut.
opinie subiectiva sau obiectiva. multumesc de sfat ...
cum pot avea mai multa incredere in mine ?
lid30_david
Postat pe 4 Iulie 2009 21:18
De la: lid30_david, la data 2009-07-04 21:12:14Pisi, nu am considerat violul relatie, ci doar m-am referit "ca numar de barbati" care i-am cunoscut, penisuri, comportamente ...
lol ... ok, nu m-am exprimat complet, de durere, cred ca am sarit ceva fraze
sunt om !!!


da normal, si-mi pare rau sincer pentru ce ti s-a intamplat
trebuia sa intreb, sa ma lamuresc

nu e de mirare acest comportament al tau, in aceste conditii... cred ca ai foarte multe sentimente nu tocmai bune acumulate inauntrul tau, de care probabil nu stie nimeni... e normal sa izbucnesti din nimic

cred ca lucrurile se vor aseza usor-usor sin in sufletelul tau, daca ai gasit curajul sa vorbesti despre tine
kitty_krieger
Postat pe 4 Iulie 2009 21:19
De la: lid30_david, la data 2009-07-04 21:15:44off Fluturasule, fara inceput si fara sfarsit. dar exista ...
invata-ma.


tu cati ani ai?
crezi ca e bine ce faci ? ai o aventura ...............ok ............vrei sa-ti dam definitia ?omul ti-a spus clar ce vrea de la tine! si tu asta ai acceptat . Tandea pe mandea. si nu inteleg ce vrei ?
te simti frustrata de ceva?
BBFluturas
Postat pe 4 Iulie 2009 21:21
intreabati-ma, orice... ma simt bine sa ma descarc. nu am stat de vorba cu multe persoana pana acum, nu am avut incredere, pur si simplu.nu vreau psiholog, vreau persoane normale care au si ele o viata normala, nu un psiholog, care este un om plin de povestile altora si care nu trebuie decat sa caute si sa dea tratamente .... si totusi ii felicit pe cei ce reusesc sa fie psihologi si oameni.
primul prieten mi-a stricat increderea in mine, felul meu de a fi prin criticile lui atot-stiutoare.
sunt si eu printre cele care au avut probleme de acest gen...
viata astas. cu bune si rele, tot imi place!
lid30_david
Postat pe 4 Iulie 2009 21:23
De la: lid30_david, la data 2009-07-04 21:18:28ok Greieras... is just... hard!
nu toti au povesti cu inceputuri din basme sau care sa fie : :"wow".
mai exist si eu :) un inceput ciudat, recunosc. nu exagerez. am relatat ceea ce am patit, simtit si ... am facut.
opinie subiectiva sau obiectiva. multumesc de sfat ...
cum pot avea mai multa incredere in mine ?


citeste!
greierash_is_back
Postat pe 4 Iulie 2009 21:23
Cat despre P., n-ar strica sa-l mai dai.... ok, glumesc! sa nu-i mai acorzi atata importanta, macar o perioada (sa nu te mai vezi cu el, sa nu-l mai cauti, la munca sa fie vorba de munca si atat)


parerea mea
kitty_krieger
Postat pe 4 Iulie 2009 21:24
Fluturasule, mi-a zis ce vrea, dar asta a fost la inceputuri. acum 3 luni, de atunci noi doi am mai vorbit, am inceput sa ne purtam altfel, chiar daca doar cand eram noi doi, eram altfel. ne-am schimbat.

dar acum nu stiu cum sa privesc mai departe. in seara asta recunosc, la nervi am zis ceva ce nu trebuia, trebuia sa-l fi inteles ca era normal sa se duca cu vechi prieteni la bere.. lol, mai oricine face asta. am uitat pur si simplu, din cauza nervilor de moment, ce inseamna autoconservarea.

lid30_david
Postat pe 4 Iulie 2009 21:25
De la: lid30_david, la data 2009-07-04 21:23:08intreabati-ma, orice... ma simt bine sa ma descarc. nu am stat de vorba cu multe persoana pana acum, nu am avut incredere, pur si simplu.nu vreau psiholog, vreau persoane normale care au si ele o viata normala, nu un psiholog, care este un om plin de povestile altora si care nu trebuie decat sa caute si sa dea tratamente .... si totusi ii felicit pe cei ce reusesc sa fie psihologi si oameni.
primul prieten mi-a stricat increderea in mine, felul meu de a fi prin criticile lui atot-stiutoare.
sunt si eu printre cele care au avut probleme de acest gen...
viata astas. cu bune si rele, tot imi place!


clasica confuzie intre psiholog si psihiatru
tu ai descris psihiatrul; psihologul sta de vorba cu tine, de multe ori doar te asculta si te indruma sa afli singura singurica cum sa ai mai multa incredere in tine
kitty_krieger
Postat pe 4 Iulie 2009 21:26
De la: lid30_david, la data 2009-07-04 21:25:39Fluturasule, mi-a zis ce vrea, dar asta a fost la inceputuri. acum 3 luni, de atunci noi doi am mai vorbit, am inceput sa ne purtam altfel, chiar daca doar cand eram noi doi, eram altfel. ne-am schimbat.

dar acum nu stiu cum sa privesc mai departe. in seara asta recunosc, la nervi am zis ceva ce nu trebuia, trebuia sa-l fi inteles ca era normal sa se duca cu vechi prieteni la bere.. lol, mai oricine face asta. am uitat pur si simplu, din cauza nervilor de moment, ce inseamna autoconservarea.



draguta mea si amantii sunt tot oameni care pe langa faptul ca au o legtura fizica , mai si vorbesc ...........omul a spus ce vrea Mi se pare corect!
BBFluturas
Postat pe 4 Iulie 2009 21:29
20 de ani( in cateva saptamani...). sunt si eu mica in lumea asta. sper, visez, sunt om ca toti.
P este super ... in orice sens. in ultima vreme a fost, rece. am inteles ca este de la stress si ce are de facut.
psiho sau psihi ... eroare. scuze.
da, Pisi, sa-l las in pace sa vad cum ar actiona si el. ai dreptate.
lid30_david
Postat pe 4 Iulie 2009 21:30
De la: lid30_david, la data 2009-07-04 21:25:39Fluturasule, mi-a zis ce vrea, dar asta a fost la inceputuri. acum 3 luni, de atunci noi doi am mai vorbit, am inceput sa ne purtam altfel, chiar daca doar cand eram noi doi, eram altfel. ne-am schimbat.


din experienta mea iti spun ca daca un tip iti spune de la inceput ca vrea doar sex, atunci doar asta vrea indiferent ca vrea sex timp de o saptamana sau de 6 luni
se mai intampla ca astfel de "relatii" sa se transforme in relatii adevarate, dar numai la initiativa lor. Nu vrea, e clar, nu-ti face mari sperante!

Si nu te mai da atata de ceasul mortii ca i-ai trimis mesajul ala. E bun trimis! Eu ti-am zis care e parerea mea in legatura cu ce ar trebui sa faci
kitty_krieger
Postat pe 4 Iulie 2009 21:34
De la: lid30_david, la data 2009-07-04 21:30:4520 de ani( in cateva saptamani...). sunt si eu mica in lumea asta. sper, visez, sunt om ca toti.
P este super ... in orice sens. in ultima vreme a fost, rece. am inteles ca este de la stress si ce are de facut.
psiho sau psihi ... eroare. scuze.
da, Pisi, sa-l las in pace sa vad cum ar actiona si el. ai dreptate.


trebuie sa mai cresti!
dar in coniditiile in care un barat iti spune ce vrea de la inceput si tu accepti .......te astepti sa fie altceva?
Stai o perioada si analizeaza-te! Respecta-te pe tine nu mai accepta atat de usor propunerile barbatilor sau macar respectale !
BBFluturas
Postat pe 4 Iulie 2009 21:36
stiu Fluturasule, dar uite, cum a zis si Pisi ... asta e incurcatura la mine.
m-am descarcat cand am scris povestea mea, dar uitasem pentru ce am scris-o ...
Tocmai Pisi, de aceea sunt incurcata.
El mi-a zis la inceput ca vrea sex. La inceput totul a fost sex, apoi a inceput sa fie cald. S-a oprit. Iar a devenit calduros.
Inainte de aceste saptamani in care pov ca este ca un zid intre noi, desi vorbim normal, am inteles ca e vb de stress acum la el.
Dar, inainte de aceste saptamani, deja incepuse sa-mi povesteasca ca vom merge ca fiind impreuna la munte cu prietenii, apoi prin diverse orase, ca fiind eu cu el, un cuplu.

Sunt incurcata, devine relatie serioasa sau nu ? sa mai astept sau sa vorbesc cu el serios ?
mi-as dori mai mult cu el, pentru ca este super si la comportament si atitudine. dar este acest mic pas ... piatra, bolovan care nu stiu "what the f*** cauta aici ? ! " sa o las sa se dea din cale de la sine (cum ai zis tu, la intiativa lui) sau sa incerc sa o mut eu ?


lid30_david
Postat pe 4 Iulie 2009 21:39
servus. CRED CA AR TREBUI SA FII PUTIN MAI INDIFERENTA FATA DE EL SI ATUNCI O SA VINA EL SA TE CAUTE
aly_na04
Postat pe 4 Iulie 2009 21:43
saru'mana Kudi sa vezi ce-l bat daca nu ma ia in seama, dupa berea cu prietenii lui ...
glumeeesc
faca ce vrea, mi-a dat msg ca vine pe la 12 sau 1 ... hmmm
lid30_david
Postat pe 4 Iulie 2009 21:46
De la: lid30_david, la data 2009-07-04 21:46:54saru'mana Kudi sa vezi ce-l bat daca nu ma ia in seama, dupa berea cu prietenii lui ...
glumeeesc
faca ce vrea, mi-a dat msg ca vine pe la 12 sau 1 ... hmmm


pai acu nu e bine ca vine?
greierash_is_back
Postat pe 4 Iulie 2009 21:49
De la: kudika041122, la data 2009-07-04 21:43:36servus. CRED CA AR TREBUI SA FII PUTIN MAI INDIFERENTA FATA DE EL SI ATUNCI O SA VINA EL SA TE CAUTE


fara caps.
greierash_is_back
Postat pe 4 Iulie 2009 21:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cat timp acorda ei unei relatii 17 De la: crazy_anca820 7 Mai 2009 23:28
Minciuna sau pur si simplu prostie? 124 De la: nicota 1 Aprilie 2010 11:13
Ce ziceti de barbatii gemeni? 73 De la: tha_cold_butterfly 19 August 2013 17:20
Masaj Erotic 59 De la: kudika029282 20 Martie 2010 16:26
Infertilitatea masculina si feminina 1 De la: mysu 5 Septembrie 2010 16:00