Setari Cookie-uri

Nu-l intreba asta!

Te maninca limba si gindesti:sa'i spun asta,sa tac?Am vrea sa scapam de nelamuriri.....Asa'k in rindurile de mai jos expuneti'va parerea ce intrebari ar trebui sa ramina ''sub tacere''.Sssshhtt....
aleera
Postat pe 16 Februarie 2009 04:54
De la: aleera, la data 2009-02-16 04:54:49Te maninca limba si gindesti:sa'i spun asta,sa tac?Am vrea sa scapam de nelamuriri.....Asa'k in rindurile de mai jos expuneti'va parerea ce intrebari ar trebui sa ramina ''sub tacere''.Sssshhtt....


ce zici de 'ma iubesti...?' eu il folosesc cat de rar pot
karos
Postat pe 4 Martie 2009 10:42
"la ce te gandesti?"
kitty_krieger
Postat pe 4 Martie 2009 11:01
De la: aleera, la data 2009-02-16 04:54:49Te maninca limba si gindesti:sa'i spun asta,sa tac?Am vrea sa scapam de nelamuriri.....Asa'k in rindurile de mai jos expuneti'va parerea ce intrebari ar trebui sa ramina ''sub tacere''.Sssshhtt....


Nu trebuie sa-l intrebi nimic,Trebuie sa-l faci sa spuna ce te intereseaza fara sa pui intrebarea
Totusi ,eu sunt de parere ca daca incepi o relatie,sau vrei asta ...trebuiesc puse cartile pe masa inca de la inceput!

De ambele parti..
ella_c
Postat pe 4 Martie 2009 11:05
De la: ella_c, la data 2009-03-04 11:05:35
De la: aleera, la data 2009-02-16 04:54:49Te maninca limba si gindesti:sa'i spun asta,sa tac?Am vrea sa scapam de nelamuriri.....Asa'k in rindurile de mai jos expuneti'va parerea ce intrebari ar trebui sa ramina ''sub tacere''.Sssshhtt....


Nu trebuie sa-l intrebi nimic,Trebuie sa-l faci sa spuna ce te intereseaza fara sa pui intrebarea
Totusi ,eu sunt de parere ca daca incepi o relatie,sau vrei asta ...trebuiesc puse cartile pe masa inca de la inceput!

De ambele parti..

da asa ar fi cel mai bine , dar din pacate asta e doar teoria nu si practica

Postat pe 4 Martie 2009 11:13
De la: ella_c, la data 2009-03-04 11:05:35
De la: aleera, la data 2009-02-16 04:54:49Te maninca limba si gindesti:sa'i spun asta,sa tac?Am vrea sa scapam de nelamuriri.....Asa'k in rindurile de mai jos expuneti'va parerea ce intrebari ar trebui sa ramina ''sub tacere''.Sssshhtt....


Nu trebuie sa-l intrebi nimic,Trebuie sa-l faci sa spuna ce te intereseaza fara sa pui intrebarea
Totusi ,eu sunt de parere ca daca incepi o relatie,sau vrei asta ...trebuiesc puse cartile pe masa inca de la inceput!

De ambele parti..


Subscriu.
Daca ma enerveaza ceva e atunci cand cineva ma chestioneaza, personal vorbind...
Cel mai frumos e sa stii sa ASCULTI (asculti activ, participand si lasand sa se inteleaga ca intelegi, nu intrerupand incontinuu si dandu-te pe tine ca exemplu )... Atunci oamenii iti spun ce au de spus fara sa mai fie necesar sa intrebi tu incontinuu...
Dor_a
Postat pe 4 Martie 2009 11:14
De la: kudika000926, la data 2009-03-04 11:13:27
De la: ella_c, la data 2009-03-04 11:05:35
De la: aleera, la data 2009-02-16 04:54:49Te maninca limba si gindesti:sa'i spun asta,sa tac?Am vrea sa scapam de nelamuriri.....Asa'k in rindurile de mai jos expuneti'va parerea ce intrebari ar trebui sa ramina ''sub tacere''.Sssshhtt....


Nu trebuie sa-l intrebi nimic,Trebuie sa-l faci sa spuna ce te intereseaza fara sa pui intrebarea
Totusi ,eu sunt de parere ca daca incepi o relatie,sau vrei asta ...trebuiesc puse cartile pe masa inca de la inceput!

De ambele parti..

da asa ar fi cel mai bine , dar din pacate asta e doar teoria nu si practica


Te inseli! Nu e teorie!
Daca nu "coopereaza" nu ma vrea suficient de mult ...ceea ce inseamna ca nu intru in aceea relatie!

Depinde de persoana..Eu vorbeam de mine
ella_c
Postat pe 4 Martie 2009 11:17
De la: Dor_a, la data 2009-03-04 11:14:13Subscriu.
Daca ma enerveaza ceva e atunci cand cineva ma chestioneaza, personal vorbind...
Cel mai frumos e sa stii sa ASCULTI (asculti activ, participand si lasand sa se inteleaga ca intelegi, nu intrerupand incontinuu si dandu-te pe tine ca exemplu )... Atunci oamenii iti spun ce au de spus fara sa mai fie necesar sa intrebi tu incontinuu...



Uneori gandim la fel Dora! Daca imi spune ce-i mai rau in faza initiala,poate accept ...dar daca aflu mai tarziu ma cam rasucesc pe calcaie..
Nu pretind nimic fara a da acelas lucru in schimb...
ella_c
Postat pe 4 Martie 2009 11:22
sunt de acord cu ce spuneti voi, insa nu cred ca la asta se referea autoare topicului
zic si io, sa vina ea sa ne lamureasca
kitty_krieger
Postat pe 4 Martie 2009 11:39
nu stiu la ce te referi,dar daca taci si nu comunici,ajungi in impas.pana la despartire mai este un pas.mai gandeste-te.
dana_mv
Postat pe 4 Martie 2009 12:43
De la: dana_mv, la data 2009-03-04 12:43:55nu stiu la ce te referi,dar daca taci si nu comunici,ajungi in impas.pana la despartire mai este un pas.mai gandeste-te.


total de acord cu ce ai zis, dar probabil k cea care a deschis topicul se referea la fetele pisaloage, si la faptul k nimanui nu-i place sa fie interogat, k trebe k nu trebe...
sweety13
Postat pe 10 Martie 2009 09:02
eu i-as zice unele lucruri, dar unele sunt si intime...si imi e cam rusinica ...oricum cu timpul stiu ca ne vom deschide unul celuilalt , si vom vorbi ORICE....

Postat pe 20 Mai 2009 14:32
De la: aleera, la data 2009-02-16 04:54:49Te maninca limba si gindesti:sa'i spun asta,sa tac?Am vrea sa scapam de nelamuriri.....Asa'k in rindurile de mai jos expuneti'va parerea ce intrebari ar trebui sa ramina ''sub tacere''.Sssshhtt....


lasa intrebarile
minciuni prin omisiune - la asta cred ca te referi..... e clar ce tip de relatie ai
adina_black
Postat pe 6 Noiembrie 2009 20:03
Parerea mea este ca aici e vorba de comunicare.SA INTREBI SA FI INTREBATA ESTE FIRESC....SI PT ORICE INCEPUT SI PENTRU MAI TARZIU.ESTE CHEIA UNEI RELATII CU BUNE PERSPECTIVE DOAR SA STI CUM SA INTREBI SI CAND
concordia
Postat pe 7 Noiembrie 2009 10:05
sunt persoane care pur si simplu isi complica existenta si relatia pt ca nu au control si daca nu au se panicheaza.. doar.. traiti momentele frumoase si pe cele rele in mod normal si gata
felixcat
Postat pe 7 Noiembrie 2009 10:16
De la: aleera, la data 2009-02-16 04:54:49Te maninca limba si gindesti:sa'i spun asta,sa tac?Am vrea sa scapam de nelamuriri.....Asa'k in rindurile de mai jos expuneti'va parerea ce intrebari ar trebui sa ramina ''sub tacere''.Sssshhtt....


Cele mai importante intrebari trebuie puse. Si trebuie sa se raspunda la ele. In afara lucrurilor importante care-i privesc pe amandoi, ar fi bine sa ramana ceva-ceva acolo pentru fiecare. O doza de mister "imbraca" foarte frumos orice relatie.
stardancer
Postat pe 7 Noiembrie 2009 14:06
De la: karos, la data 2009-03-04 10:42:23
De la: aleera, la data 2009-02-16 04:54:49Te maninca limba si gindesti:sa'i spun asta,sa tac?Am vrea sa scapam de nelamuriri.....Asa'k in rindurile de mai jos expuneti'va parerea ce intrebari ar trebui sa ramina ''sub tacere''.Sssshhtt....


ce zici de 'ma iubesti...?' eu il folosesc cat de rar pot


eu cred ca nu ar tb sa-l intrebi niciodata daca te iubeste. il vei forta sa te minta. In orice caz, cand va simti asta pt tine, iti va spune singur. Iar daca nu-ti va spune.....asta e viata!
dia36
Postat pe 3 Decembrie 2009 22:02
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-03-04 11:01:19"la ce te gandesti?"


subscriu
Calandrinon
Postat pe 3 Decembrie 2009 22:03
Eu cred ca nu ar trebui sa il intrebi niciodata, in certuri, despre fosta lui relatie si despre comportamentul acestuia cu fosta, pentru ca, la nervi, ii vin idei nebunesti si iti gasesc tot timpul defecte inventate in comparatie cu cealalta.
AmaliaSissi
Postat pe 4 Decembrie 2009 00:43
De la: FloareDeNuMaUita, la data 2009-12-04 00:43:01Eu cred ca nu ar trebui sa il intrebi niciodata, in certuri, despre fosta lui relatie si despre comportamentul acestuia cu fosta, pentru ca, la nervi, ii vin idei nebunesti si iti gasesc tot timpul defecte inventate in comparatie cu cealalta.[/quote
Draga mea, e bine asa nu-i pui intrebari despre fosta nicicand, daca e fosta atunci sa ramana trecut, iar tu nu trebuie sa te compari cu ea, daca el o face in schimb, nu cred ca merita investite sentimente intr-o astfel de relatie!
Dolcys
Postat pe 6 Decembrie 2009 11:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce inseamna de fapt a fi romantic(a)? 64 De la: angelo_micnegrusiurat 21 Septembrie 2010 11:05
O noua moda ! Fara durere 124 De la: adina_black 6 Octombrie 2009 18:36
Relatia la distanta.. 40 De la: cristinablackeyes 20 Octombrie 2009 16:11
banc... 3 De la: Barbie30 9 Octombrie 2010 13:15
ciudat? 31 De la: steffy91 28 Noiembrie 2011 13:49