Setari Cookie-uri

Romantismul, se poate trai fara?

Am o relatie de 1 an cu iubitul meu. Momentan sunt la facultate dar vin acasa in fiecare saptamana iar fiecare vacanta o petrec cu el.Toate sunt bune si frumoase pana la un anumit punct .... romantismul. La `varsta` de 3 luni,mai exact de craciun am primit un inel de aur spre marea mea mirare,am fost atat de mirata incat mi s-a oprit inima in loc...nu ma asteptam...plus ca a inceput sa spuna tot felul de chestii dragutze, ca si cum isi doreste ca relatia asta sa mearga pentru ca in numai 3 luni a ajuns sa tina enorm la mine.. in fine. Eram foarte fericita , am crezut ca am dat peste `the one`. De ziua mea, aveam 6 luni, am avut o altfel de ....`declaratie` .....a trebuit sa mergem cu cumnata`sa in Iasi la un control ginecologic pentru ca era insarcinata,(tin sa precizez ca iibitul meu are masina)si am stat pana la ora 6 in iasi, plus ca dragutza de ea a vrut neaparat o pereche de pantaloni.Ok am ajuns acasa la ora 8 seara,eram foarte obosita dar enorm de trist.. adica cumnata`sa putea sa mearga cu altcineva in Iasi,doar iubitul meu trebuia sa ii explice ca e ziua mea dar nu a facut`o....Ajunsi acasa trecem pe la o florarie si imi ia un trandafir,ca el nu a uitat.Si desi ii spusesem ca nu mai vreau nimic mergem la alt magazin si imi cumpara un lantisor de argint...eu nu am vrut sa il iau .. dar el... `Hai ia-l ca si asa nu am dat mult pe el` ... nu va pot spune cat de indignata am fost... dupa ce ca ma foiesti prin Iasi toata ziua. de ziua mea imi mai spui si asta!
Ne-am certat dar nu a tinut mult....stiam ca nu are bani in perioada aia dar putea sa imi explice frumos si mergeam alta data la o prajitura si gata... adica mie asa mi se parea normal...
La 1 an ... ma asteptam sa faca o surpriza dragutza,mi-a adus un trandafir .E ok..... dar cu cateva luni inainte de asta imi spune ca de abia asteapta ziua noastra ca are o surpriza . ca o sa vad atunci. Atat ... sincer va spun al meu iubit nu e romantic deloc,poate nu am detaliat exact sau ...oare exagerez?Oare e mult cand ma gandesc ca am nevoie de romantims?ca vreau sa fie tandu si ca vreau sa fiu surprinsa ? Va rog un sfat ceva
SecretLife
Postat pe 7 Septembrie 2009 01:53
acum am observat ca am o gramada de greseli,scuze!
SecretLife
Postat pe 7 Septembrie 2009 01:58
Eu cred ca exagerezi. El ti-a luat un latisor de argint. Tu stiai ca sta mai prost cu bani si probabil omu ti-a zis sa il iei ca nu a dat mult pe el in sensu ca sa nu te faca sa te simti prost ca isi cheltuie banii cu tine tu stiind ca sta prost cu financiarul.
byannca
Postat pe 7 Septembrie 2009 01:59
Mie chiar mi se pare romantic tipul. Mi s-ar fi parut mai aiurea sa amane sa mergeti alta data la o prajitura ti-a luat cat si-a permis
byannca
Postat pe 7 Septembrie 2009 02:00
mi se pare mie sau esti putin materialista? la tn romantiosmul se masoara in cadouri? scz daca am gresit, nu am vrut sa te jignesc dar mie asa mi s-a parut...si faza aia in care trebuia sa stim neaparat k are si masina...
sassy_girl
Postat pe 7 Septembrie 2009 02:02
sassy girl am tinut neaparat sa precizez ca are masina ,pentru ca sa explic de ce cumnata`sa a vrut sa mearga cu noi la Iasi...cu trenul nu se putea duce... va rog sa nu ma intelegeti gresit :(
Nu sunt materealista chiar deloc....dar imi plac la nebunie chilipirurile romantice...daca se poate spune asa :(
SecretLife
Postat pe 7 Septembrie 2009 02:06
adica imi place sa am de exeplu` un ursuletz `minuscul` care poate nu depaseste 10 lei ,ca sa imi tina loc de amintire ca de ex am implinit un an... ce mi-a spus atunci...chestii de genu
SecretLife
Postat pe 7 Septembrie 2009 02:08
mie o floare mi se pare foarte romantic. nu stiu ce vezi tu ca nu e romantic la el...
byannca
Postat pe 7 Septembrie 2009 02:10
De la: byannca, la data 2009-09-07 02:10:05mie o floare mi se pare foarte romantic. nu stiu ce vezi tu ca nu e romantic la el...



Pai bine... imi da o floare... oricine imi poate da o floare! Ma asteptam sa faca o declaratie de dragoste ceva , sa ma faca sa ma simt deosebita .
Am imlinit doar 1 an ....
Sa va spun la ce ma gandeam eu? la 1 zi perfecta ? sa mergem sa cumparam prajiturele si o sticlutza de vin, sa stam in patutz numai noi 2 , sa ne tinem in brate sa vorbim despre noi ,sa facem o baitza in spuma ,sa ne jucam unul cu altul.chestii dragutze ... si bineinteles ca se ajungea si la partea si mai romantica si sa adormim imbratisati! Sau inainte sa ajungem la partea si mai romantica sa jucam jocuri cu pedepse
SecretLife
Postat pe 7 Septembrie 2009 02:17
dar saracu baiat cum putea el oare sa-ti citeasca gandurile? si cum sa-i zica lu matusa-sa insarcinata " du-te femeie singura k e ziua prietenei mele" ? intelege-l si pe el... si nu mai fi atat de pretentioasa... daca e asa cum zici tu probabil k la urmatoare ta aniversare o sa fiti tot impreuna... si poate pana atunci o sa va omogenizati mai bn ca si cuplu si o sa-i zici exact ce vrei sa faceti de ziua ta....
sassy_girl
Postat pe 7 Septembrie 2009 02:29
De la: sassy_girl, la data 2009-09-07 02:29:52dar saracu baiat cum putea el oare sa-ti citeasca gandurile? si cum sa-i zica lu matusa-sa insarcinata " du-te femeie singura k e ziua prietenei mele" ? intelege-l si pe el... si nu mai fi atat de pretentioasa... daca e asa cum zici tu probabil k la urmatoare ta aniversare o sa fiti tot impreuna... si poate pana atunci o sa va omogenizati mai bn ca si cuplu si o sa-i zici exact ce vrei sa faceti de ziua ta....



Am dat exemplul ala, cum as fi descris eu ziua asta aniversara pentru amandoi perfecta!
Si nu era matusa-sa era cumnata`sa . Putea sa nu se duca , ca in urma cu vreo 5 zile a rugat pe altcineva si acel cineva a fost de acord! Eu daca i-as spune lui cum as fi vrut sa petrecem ziua, probabil asa as fi fost , dar as fi simtit ca a facut`o ca asa am vrut eu nu ca asa a vrut el
Vreau sa ia el initiativa , poate ca cer prea mult
SecretLife
Postat pe 7 Septembrie 2009 02:34
Si el de unde sa stie asta? Puteai sa ii propui sa sarbatoriti ziua ta asa cum vrei tu. Daca nu putea in ziua aia...a doua zi ce avea?
byannca
Postat pe 7 Septembrie 2009 02:36
Era in 3 luni oricum si nu se ducea singura se ducea cu sotul ei, cu fratele iubitului in cauza ;))
SecretLife
Postat pe 7 Septembrie 2009 02:37
De la: byannca, la data 2009-09-07 02:36:10Si el de unde sa stie asta? Puteai sa ii propui sa sarbatoriti ziua ta asa cum vrei tu. Daca nu putea in ziua aia...a doua zi ce avea?


cam asa e sa stii... cred k faci prea mare drama din asta fara suparare...te porti k un copil...cati ani ai? esti la prima relatie serioasa nu-i asa?
sassy_girl
Postat pe 7 Septembrie 2009 02:39
De la: byannca, la data 2009-09-07 02:36:10Si el de unde sa stie asta? Puteai sa ii propui sa sarbatoriti ziua ta asa cum vrei tu. Daca nu putea in ziua aia...a doua zi ce avea?



Nu avea absolut nimic a 2-a zi dar el nu a mai spus nimic .... plus ca eram si suparata ... Nu puteam si nu pot sa ii spun `stii ceva iubitule , ziua mea sau ziua noastra vreau sa fie cele mai importante pentru tine asa ca ce ar fi sa facem ce vreau eu , tu poti doar sa te uiti la mine si sa imi dai un trandafir , ca fara trandafir nu puteai fi romantic`
SecretLife
Postat pe 7 Septembrie 2009 02:42
nu vrei sa mai dezbatem pb si maine si sa despicam firul in 4 dupa ce ne bem cafeaua de dimineata? k m-a luat un somn....... hai k eu am plecat la nani. nb pt toata lumea:*:*
sassy_girl
Postat pe 7 Septembrie 2009 02:46
sassy girl nu .. nu sunt la prima relatie serioasa . Am mai avut una de 3 ani jumatate, dar nu cred ca e asa important Relatii cu baieti am mai avut ... dar nu mi s`a oprit inima decat la 2 ... atat ... si am 21 de ani
Probabil ca fac prea mult tam tam

dar eu tot nu sunt cu inima impacata ....
Sassy girl daca vrei si nu te superi sa imi spui ,bine ca fiecare e diferit , cum descrii tu aniversarea de 1 an..2...3 perfecta ?Ai fi imlinita daca ai primi un trandafir si la multi ani/? Nu consideri ca asta se poate intampla oricand , nu consideri ca ai vrea ca aniversarea de 1 an sa ti`o amintesti ca nu ca pe oricare alta zi in care primesti un trandafir?
SecretLife
Postat pe 7 Septembrie 2009 02:48
Sigur sassy girl :* somnic dulce . multumesc mult
SecretLife
Postat pe 7 Septembrie 2009 02:50
eu mai sunt prin zona daca vrei sa vb...doar sa imi concretizezi scurt defapt care e problema ta actuala? vrei sa ii spui ca nu ti-a convenit? sau...?
byannca
Postat pe 7 Septembrie 2009 02:50
Byannca nici tu nu poti dormi ? :P
Byannca poti raspunde la intrebarea care i-am pus`o lui sassy girl? asta desigur daca nu te deranjeaza :P
SecretLife
Postat pe 7 Septembrie 2009 02:53
Nu, nu am somn:). Eu la aniversarea de un an am avut sampanie, lumanari si sex. Insa si dak imi dadea o floare si un pupic eram happy pt ca erau de la el. Este normal ca ti-ai fi dorit sa iti petreci ziua numa voi doi. Insa puteti sa va sarbatoriti si maine dak vreti daca atuncea nu s-a putut nu au intrat ziele in sac. Noi jumate de an am sarbatorit la jumate de an si o sapt de ex:))
byannca
Postat pe 7 Septembrie 2009 02:58
eu zic ca ai putea sa ii spui ce te doare...sa-i zici frumos ca ti-ar fi placut sa fiti numa voi doi, dar intelegi care a fost situatia si ai vrea dak e deacord sa sarbatoriti azi...sau in data x numa voi 2
byannca
Postat pe 7 Septembrie 2009 02:59
Problema mea actuala ..... pai ..... e Ok ca ,spre deosebire de altii , nu a uitat ce e pe 6 septembrie si ca mi-a adus un trandafir ! dar consider ca relatia asta e lipsita de romantism ...poate exagerez poate nu....dar consider ca 1 singura data implinesti 1 an si faci ceva dragutz incat sa fie aman2 partenerii fericiti ....poate sunt eu prea romantica... ar putea fi si asta .

Cand am postat initial primul mesaj aici poate nici nu am detaliat exact cum s-au intamplat toate ...

SecretLife
Postat pe 7 Septembrie 2009 03:00
dar spune-i ce te doare ca daca aveti deja un an nu cred k o sa iti dea cu ceva in cap. insa mie mi se pare ok situatia. bine eu nu prea sunt romantica de felul meu:)) nu ca deloc...dar romantismu meu e limitat
byannca
Postat pe 7 Septembrie 2009 03:02
Byannca noi la jumatate de an ... ne-am zis la multi ani :P atat
Consider ca prietenul tau a vrut sa faca aniversarea aia de 6 luni memorabila... :P a meu de ce nu face nimic memorabil glumesc putin , dar cred ca ai dreptate si e o idee buna !
La aniversarea de 1 an si 1 luna daca voi fi acasa vom face ce am vrut eu atat de mult sa facem la aniversarea de 1 an ... sau de ce nu maine... de fapt azi :P
SecretLife
Postat pe 7 Septembrie 2009 03:04
niciodata nu e prea tarziu. si azi e o zi;) noi am sarbatorit la 6 luni si o sapt ca am uitat eu:)) ti-am zis ca sunt o romantica incurabila
byannca
Postat pe 7 Septembrie 2009 03:06
am deschis si eu un subiect daca vrei sa iti dai cu parerea despre fostu...
byannca
Postat pe 7 Septembrie 2009 03:08
eu sunt romantica :X Imi plac filmele alea siropoase :X care te fac sa plangi , bine ca nu ai cum sa compari viatza, realitate cu un film de genu
Gata , dupa ce inchid laptopu ii dau un mesaj sa ii spun ce facem maine ! Fara `dar` si `poate`, nu de alta dar doarme .... langa mine Sa nu`l trezesc eu ... telefonul :P
SecretLife
Postat pe 7 Septembrie 2009 03:08
De la: byannca, la data 2009-09-07 03:08:00am deschis si eu un subiect daca vrei sa iti dai cu parerea despre fostu...




acum e vorba de `fostu` ?:( sigur sa vad daca iti pot da un sfat
SecretLife
Postat pe 7 Septembrie 2009 03:09
Considera-te norocoasa ca e langa tine. Uite din punctu asta de vedere sunt romantica. Tot timpu mi-o placut sa dorm cu el sa stiu ca ii acolo cand ma trezesc...da yo is acasa el la el acasa si ne-om vedea maine:))
byannca
Postat pe 7 Septembrie 2009 03:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Voi cum vedeti lucrurile? 15 De la: Ana_Ion_1 27 August 2013 11:17
ibitul a plecat acasa in tara si nu ma contacteaza.. ce sa fac??? va rog ajutati ma 63 De la: paradoxion-secund 26 Septembrie 2013 14:18
iubirea asta 29 De la: kudika073327 29 Octombrie 2009 08:08
Un sfat va rog frumos 26 De la: onlyme27 14 Martie 2009 17:27
Cata incredere putem avea in barbati? 477 De la: kudika195501 12 Decembrie 2010 01:22