Setari Cookie-uri

prietenie intre un barbat si o femeie?!

crede cineva ca un barbat si o femei pot prelungii o prietenie la nesfarsit?sau inevitabil se ajunge la altceva?eu una tind sa cred k mai devreme sau mai tarziu tot vor intervenii anumite dorinte...si cei doi prieteni f buni vor ajunge sa se priveasca cu alti ochi!voi ce ziceti?
megeo
Postat pe 10 Septembrie 2008 22:48
Cred ca nu prea se poate. Intr-o relatie "amicala" intre un barbat si o femeie cel putin unul dintre ei are sentimente mai mult decat amicale, chiar daca nu este constient de ele sau nu vrea sa le recunoasca.

PS: Poate daca el e gay si ea este lesbiana...
raluca_novela
Postat pe 10 Septembrie 2008 23:20
ai dreptate sa crezi ca se va ajunge si la altceva.. si eu credeam, sau vroiam sa cred, ca poate exista doar prietenie insa chiar acum am ajuns sa fiu cu cineva pe care initial il consideram doar bun prieten.. am ajuns sa il iubesc insa nu e reciproc, si nu e deloc usor..
Kriztinah
Postat pe 13 Septembrie 2008 03:37
Eu te sfatuiesc sa citesti topicul meu "Amica lui!"
Sara79
Postat pe 13 Septembrie 2008 13:22
Nu nu exista .doar prietenie intre un barbat si o femeie...am patit-o de cateva ori..nu o data...si mi-am dat seama ca e imposibil...
iubi7a_lui
Postat pe 14 Septembrie 2008 14:07
nu este imposibil si va explic de ce : cazul meu, am cateva prietene foarte bune de care ma simt foarte atasat, si ele la fel, si odata stabilita relatia ca este pura prietenie este foarte frumos pentru ca se poate sa ai parte de un om de incredere care va fi tot timpul acolo, plus pe langa asta, un om cu care poti si sa te distrezi. eu cred ca daca intalnesti un om si este un om frumos, acela castiga toata admiratia si respectul, si va fi o companie placuta. se poate si asa, nu doar relatii de iubire.

culmea e ca de exemplu aceste prietene bune ale mele, au ajuns sa ma cunoasca mai mult decat ar putea iubita sa stie despre mine. la fel eu, stiu mai multe despre ele decat stie iubitul lor. ciudata situatia.
zorba
Postat pe 19 Septembrie 2008 13:27
De la: zorba, la data 2008-09-19 13:27:46nu este imposibil si va explic de ce : cazul meu, am cateva prietene foarte bune de care ma simt foarte atasat, si ele la fel, si odata stabilita relatia ca este pura prietenie este foarte frumos pentru ca se poate sa ai parte de un om de incredere care va fi tot timpul acolo, plus pe langa asta, un om cu care poti si sa te distrezi. eu cred ca daca intalnesti un om si este un om frumos, acela castiga toata admiratia si respectul, si va fi o companie placuta. se poate si asa, nu doar relatii de iubire.

culmea e ca de exemplu aceste prietene bune ale mele, au ajuns sa ma cunoasca mai mult decat ar putea iubita sa stie despre mine. la fel eu, stiu mai multe despre ele decat stie iubitul lor. ciudata situatia.


Pentru ca fata de prietene te comporti altfel , esti mai degajat , mai sincer , mai .,,,tu insuti !!!!

iris_4_ever
Postat pe 19 Septembrie 2008 13:46
Da, sunt de acord ca poate supravietui o relatie de prietenie intre doua persoane de sex opus. Dar intotdeauna se va gasi un destept/o desteapta care sa interpreteze relatia cum vor muschii lui/ei...
Lucia1971
Postat pe 19 Septembrie 2008 15:56
Exista relatii de prietenie intre barbati si femei cu o singura conditie : SA NU SE INDRAGOSTEASCA NICIMACAR UNUL DE CELALALAT.
dafffne
Postat pe 19 Septembrie 2008 23:21
sau sa fie neamuri!

Postat pe 19 Septembrie 2008 23:36
De la: dafffne, la data 2008-09-19 23:21:26Exista relatii de prietenie intre barbati si femei cu o singura conditie : SA NU SE INDRAGOSTEASCA NICIMACAR UNUL DE CELALALAT.
pai asta ar insemna sa ma indragostesc de colegi,de vecini...de toti barbatii din jurul meu!eu chiar am foarte multi amici si nu am reusit sa ma indragostesc de nici unul din ei
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 20 Septembrie 2008 01:04
Eu nu cred ca am spus ca nu exista prietenie intre barbati si femei ( si crede-ma am recitit ce am scris - eu nu vad pur si simplu ). Nu stiu unde ai vazut u ca am scris asa ceva. Si din ce ai spus ca nu te-ai indragostit de colegi , de vecini si amici inseamna ca ma aprobi.
parerea mea
dafffne
Postat pe 21 Septembrie 2008 16:04
de faza cu neamurile uitasem...
Deci exista 2 conditii..
dafffne
Postat pe 21 Septembrie 2008 16:07
nu cred ca e neaparat sa se ajunga undeva
dar, daca s-ar ajunge, nu cred ca trb privit ca ceva rau! ... poate iese ceva
morticia_adams
Postat pe 21 Septembrie 2008 23:22
ce iese!?

Postat pe 21 Septembrie 2008 23:26
De la: ROBERTA_BRUNI, la data 2008-09-20 01:04:07
De la: dafffne, la data 2008-09-19 23:21:26Exista relatii de prietenie intre barbati si femei cu o singura conditie : SA NU SE INDRAGOSTEASCA NICIMACAR UNUL DE CELALALAT.
pai asta ar insemna sa ma indragostesc de colegi,de vecini...de toti barbatii din jurul meu!eu chiar am foarte multi amici si nu am reusit sa ma indragostesc de nici unul din ei
scuze!dupa ce citisem tot urma sa o citez pe iubi dar...sint putin cu capul in nori!
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 21 Septembrie 2008 23:31
eu cred ca exista pentru ca am foarte multi prieteni care acum sunt impreuna desi inainte erau doar amici..eu am un prieten din copuilarie pe care il consider fratele meu,desi iubitul meu ma mai tachineaza si imi spune ca prietenul meu ma iubeste...eu una nu as accepta niciodata sa fiu cu un prieten de al meu pentru ca daca m-as desparti de el sigur nu vom mai fi prieteni ca inainte

Postat pe 22 Septembrie 2008 12:06
si eu am un prieten din copilarie,am coplilarit impreuna,am facut o gramada de lucruri impreuna,si dupa 20 de ani de prietenie mi s-a confesat ca el e atras de mine,ca vrea mai mult,etc.eu il vad ca pe un frate. asa ca trageti voi concluziile.
DeeaCatalina
Postat pe 22 Septembrie 2008 15:15
sunt de acord cu tine..nici un baiat si o fata nu pot sa fie prieteni la nesfarsit..unul din ei sigur se va indragosti de celalalt..eu am observat ca este mult mai bine ca prietenul cel mai bun sa fie baiat si nu fata,pentru ca ei niciodata nu o sa te barfeasca pe la spate...am dreptate?

Postat pe 22 Septembrie 2008 16:06
ai dreptate aici,ei nu te barfesc,nici nu sunt invidiosi in general,dar sunt si barbati invidiosi pe o femeie inteligenta si descurcareata
DeeaCatalina
Postat pe 22 Septembrie 2008 16:18
unde pui ca parca sunt mai devotati?si mai sinceri...
megeo
Postat pe 22 Septembrie 2008 17:26
Barbatii barfesc mai mult decat femeile si sunt mai critici. Poate amicul tau te cunoaste bine si nu tre sa te mai critice ca stie motivul pentru care te-ai comportat asa.
dafffne
Postat pe 23 Septembrie 2008 20:25
Cu multi ani in urma un baiat, era aprietenul meu cel mai bun. Mi-era mai aproape decat orice alta prietena.Eram mereu pe aceeasi lungime de unda. Din copii, ne-am facut adolescenti, apoi ne-am maturizat, iar relatia noastra de prietenie era la fel de frumoasa, pura si sincera. Umarul meu i-a fost tot timpul liber, indiferent de ora din zi sau din noapte, de anotimp sau de distanta. Cand eram suparata, cu sufletul sfasiat de dilemele varstei de atunci alergam in bratele lui sa ma descarc, si-mi era bine. Cand era fericit ma bucuram alaturi de el, cand l-a inselat iubita la 3 dimineata ii stergeam lacrimile cu palmele mele. CAnd am avut prima deceptie in dragoste (eram studenta intr-un alt oras)s-a urcat in tren si a venit sa-mi vorbeasca.
Anii au trecut, si iata-ne la un moment dat oameni la locul nostru, fiecare cu planurile lui de viitor personale. Eu am facut primul pas, am acceptat cererea in casatorie a iubitului meu.
Fericita, l-am sunat sa-mi fie alaturi sa-i povestesc cat de furmos a fost cand cel pe care-l iubeam ma vroia pentru toata viata langa el.
Dezolata, am constatat ca El, prietenul meu din totdeauna m-a evitat, s-a eschivat sa-mi vada fericirea de pe chip spunandu-mi ca are ...conjunctivita, are ochii rosii si umflati si nu ma poate vedea.
Dupa primul an de la aniversarea casniciei mele, mi-a trimis un email scurt: "Am crezut ca prietenia noastra se putea transforma in iubire.Iarta-ma ca nu am putut rade impreuna la cea mai fericita zi din viata ta; pentru mine a fost cea mai trista"
Daca mai cred ca exista prietenie adevarata intre un barbat si o femeie?!?! Ei bine NU. Tot timpul de o parte sau de alta este un interes ascuns.

gio_georgiana
Postat pe 25 Septembrie 2008 15:29
georgiana ai o poveste foarte frumoasa...si acum in ce relatii te afli cu prietenul tau??

Postat pe 25 Septembrie 2008 15:34
pai pana la urma unul dintre ei se va indragosti de celalalt....iar at cand celalalt nu ii poate raspunde cu aceleasi sentimente.....nu stiu daca va mai continua relatia de prietenie..sau daca se va mai numi asa...
butterly
Postat pe 25 Septembrie 2008 17:34
De la: isa_20, la data 2008-09-25 15:34:01georgiana ai o poveste foarte frumoasa...si acum in ce relatii te afli cu prietenul tau??


Nici o relatie. Nu am mai vb cu el de cand m-am casatorit.M-a durut tare ca nu mi-a fost alaturi. Il sunasem sa-l invit ca martor :) si normal ca m-am suparat tare, dar dupa aceea mi-a trecut chiar am considerat povestea "conjunctivita" ca fiind reala si incepusem sa ma invinovatesc foarte tare .Si cand, impinsa de la spate de sotul meu, sa-i scriu un email de ziua lui am descoperit emailul de la el.
Am ramas interzisa
gio_georgiana
Postat pe 25 Septembrie 2008 18:07
sincer georgiana imi pare tare rau...dupa cum ai povestit a fost o prietenie frumoasa intre voi,pacat ca s-a terminat asa..eu iti doresc tot binele din lume si sa dea Dumnezeu ca prietenul tau sa te inteleaga si sa va impacati..te pup ai grija de tine

Postat pe 26 Septembrie 2008 00:53
De la: isa_20, la data 2008-09-26 00:53:39sincer georgiana imi pare tare rau...dupa cum ai povestit a fost o prietenie frumoasa intre voi,pacat ca s-a terminat asa..eu iti doresc tot binele din lume si sa dea Dumnezeu ca prietenul tau sa te inteleaga si sa va impacati..te pup ai grija de tine


Salut Isa,

eu nu sufar ca relatia de prietenie a disparut.Este trecuta la capitolul "A fost".Cat despre o reluare a relatiei, sa fim seriosi...ar fi incomoda atat pentru el cat si pentru mine.
Amintirile nu se pierd, au fost frumoase, pure si reale.

pupici
gio_georgiana
Postat pe 26 Septembrie 2008 13:17
inevitabil, pana la urma tot se va ajunge la pat! important este care va fi atitudinea de dupa!!! daca se mai pot vedea ca 2 prieteni ... daca deja au vandut o prietenie doar pt o partida!...
depinde si de cat de stransa e relatia de prietenie ... de cand se cunosc ... de moment ... if there's chemestry ... there's secs!
cineoare
Postat pe 28 Septembrie 2008 16:42
nu neaparat.....stiu din experientza:P
lolololo
Postat pe 3 Noiembrie 2008 18:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
plictiseala 139 De la: kudika_972478 16 Septembrie 2014 21:16
Ce pãrere aveþi despre relaþia dintre o berbeacã ºi un leu? Ajutor!!! 2 De la: Helenita31 27 Aprilie 2012 00:54
o despartire dureroasa.... 23 De la: crysa_tm 13 Octombrie 2010 16:40
Divertisment de sarbatori pentru cei singuri? 4 De la: Barbie30_ 22 Decembrie 2010 13:14
A new way to spend your free time 7 De la: bl_de 27 Octombrie 2009 13:28