Setari Cookie-uri

Am nevoie de niste sfaturi...:]

Deci....Pana vara aceasta am avut o prietena foarte buna.. Timp de 5 ani am fost prietene si ne intelgeam foarte bine.Nu credeam ca o sa ne desparta cineva, dar in vara acesta lucrurile s'au schimbat complet.Ea o avut un iubit, eu ma intelegeam foarte bine cu el. Ei s'au despartit, eu m;am certat cu ea, is schimb eu am ramas sa fiu foarte buna prietena cu baiatul respectiv. Dupa ce m'am certat cu ea , a inceput sa ma barfeasca la toata lumea, sa spuna doar minciuni la adresa mea si sa'mi strice reputatia. Mai ieseam cateodata cu baiatul acela afara cand stiam ca ii si prietena mea si ne tineam de mana sa o facem pe ea geloasa... El mi'a propus sa fiu cu el, dar eu l'am refuzat spunandu'i ca nu as putea'o trada niciodata pe prietena mea. .Apoi, totul s'a schimbat. Eu nu am mai vrut sa am de a face cu baiatul respectiv pentru ca mi'am dat seama ca mi;am pierdut cea mai buna prietena. . De atunci eu si cu pr mea ne'am tot impacat si certat dar totusi nu ne mai intelegeam. Si acuma ne certam in fiecare zi ...Ea s'a schimbat foarte mult...este foarte nervoasa si si'a schimbat complet comportamentul.As vrea sa fac ceva sa fie cum era inainte, dar in acelasi timp nu cred ca as mai vrea sa fiu prietena cu ea dupa ce si'a batut joc de mine in toate modurile existente.Aaa...si fostul ei prieten mi'a spus ca atunci cand era cu el , ea ma barfea cu toate ca eram cele mai bune prietene. Toata lumea imi spune sa nu mai fiu prietena cu ea dupa cate mi'o facut, dar nu stiu:-??....simt ca nu pot sa las totul asa...simt ca trebuie sa fac ceva macar sa nu mai existe acea tensiune care exista de cate ori vorbim...ce as putea face?..De cate ori spun ceva si ei nu ii convine ea ma ameninta ca ma bate=))...a intat intr'un grup " de cartier"...si nu mai este cum era inainte...oricum nu imi este frica de ea..de cate ori imi spune ca ma bate eu incep sa rad deoarece stiu ca nu ar face asta niciodata. Merita sa mai fiu prietena cu ea sau nu?...nici parintii mei nu sunt de acod sa fiu prietena cu ea.. Ce sa fac?
chocolate_lover
Postat pe 15 Noiembrie 2009 16:42
Da, lumea are dreptate, parintii tai la fel, tu de ce insisti sa-i mai fi aproape, cand ti-a demonstrat contrariul prieteniei?
miss_darine
Postat pe 15 Noiembrie 2009 19:46
"Mai ieseam cateodata cu baiatul acela afara cand stiam ca ii si prietena mea si ne tineam de mana sa o facem pe ea geloasa... "

penibil...lucrurile astea nu se fac.am eu asa un feeling ca eviti unele detalii..dar tare am impresia ca ti-a cazut cu tronc iubitul prietenei tale;)) iar apoi,in secunda in care ai vazut ca poate fi al tau,ca vrea sa fie cu tine,gata,ti-au aparut remuscarile..deci,in concluzie,daca vrei sa te mai impaci cu prietena ta,cere-ti scuze pt ce ai facut..sunt convinsa ca faptul ca te-a "barfit" a fost pt ca s0a simtit tradata( o atitudine nu tocmai frumoasa din partea ei)..poti sa spargi tu gheata..sa ii zici ca iti pare rau,sunt convinsa ca ca si ei ii pare.
amondineeee
Postat pe 28 Noiembrie 2009 16:33
buna... si eu am o pietena foarte buna de aproape 4 ani si te inteleg oarecum ca te doare ca nu te intelegi cu ea ca inainte dar ai facut si tu unele greseli, nu trebuie sa te vezi cu acel baiat stind ca a fost prietenul ei si daca totusi ai facut-o nu trebuia sa te afisezi cu el in fata prietenei tale normal ca ea sa simtit tradata daca vroiai sa te vezi cu el trebuie sa te intalnestei fara ca prietena ta sa va vada....
e adevarat acum sau intamplat nu mai ai ce face dar eu zic daca vrei sa mai repari din prietenia ta incearca sa vb. cu ea calm cereti iertare pt. ce ai facut incearca sa ii spui ca tu ti la ea si iti pasa de prietenia voastra si ca vrei sa fie totul ok fara certuri.....daca nici asa nu va accepta si nu va fi ok intre voi crede-ma nu ai ce face doar sa fi impacata cu tine ca tu te-ai recunoscut greselilie,...si daca va veti impaca tot nu va mai fi cum a fost crede-ma....
eu iti doresc numai bine si mai ales sa nu iti pierzi prietena pt. ca consider eu ,un prieten conteaza mai mult ca orice pa
rami85
Postat pe 15 Martie 2010 22:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
noi in relatie cu noi insine si cu ceilalti 28 De la: mika_i 13 August 2009 12:31
daca m-as impaca cu fostul iubit mi-as trada cel mai bun prieten? 6 De la: kudika414141 8 August 2011 08:58
amicitie sau dragoste platonica? 7 De la: raluca007 14 Iunie 2010 17:58
O relatie ciudata!!! 124 De la: my_eyes 9 Ianuarie 2010 00:51
Singura de Craciun......HELP:d 13 De la: DeeaCatalina 25 Decembrie 2008 16:13