Setari Cookie-uri

Infidelitatea!!Femeile care isi inseala barbatul de ce o fac??

De la: geo_sh, la data 2009-04-24 12:54:33periodic trebuie s-o mai si fu..., nu numai s-o scoata in oras!


COOOOREECTTTTT !!!!......
etta
Postat pe 24 Aprilie 2009 13:05
De la: geo_sh, la data 2009-04-24 12:47:43esti la mare!!!???


sunt pe vine......mai la vara !!!......
etta
Postat pe 24 Aprilie 2009 13:06
De la: bebe_lush_ul, la data 2009-04-24 12:48:02e foarte clar raspunsul
ce nu intelegeti?
femeia inseala din vina barbatului
barbatul e intotdeauna vinovat intr-un cuplu
vreau sa-mi spuna mie cineva care skoate femeia la film,in oras, in carciuma,la munte si la mare periodic si femeia il inseala : NU EXISTA.
Porcul e vinovat.



aaaaaaaaa zici ca esti barbat? nu conteaza
donttouch
Postat pe 24 Aprilie 2009 13:06
De la: etta, la data 2009-04-24 13:05:16
De la: geo_sh, la data 2009-04-24 12:54:33periodic trebuie s-o mai si fu..., nu numai s-o scoata in oras!


COOOOREECTTTTT !!!!......


da da ! perodic ! de trei ori pe an !
_oktober_
Postat pe 24 Aprilie 2009 13:07
macar de trei ori pe an!!

Postat pe 24 Aprilie 2009 13:08
maaacaaarrr ? unde ii masculu' ala care se multumeste cu atat ? sot adica...
_oktober_
Postat pe 24 Aprilie 2009 13:12
De la: donttouch, la data 2009-04-24 13:06:58
De la: bebe_lush_ul, la data 2009-04-24 12:48:02e foarte clar raspunsul
ce nu intelegeti?
femeia inseala din vina barbatului
barbatul e intotdeauna vinovat intr-un cuplu
vreau sa-mi spuna mie cineva care skoate femeia la film,in oras, in carciuma,la munte si la mare periodic si femeia il inseala : NU EXISTA.
Porcul e vinovat.



aaaaaaaaa zici ca esti barbat? nu conteaza


si se zice.....din vremuri stravechi.....ca are un club pentru femei nesatisfacute !!!...... ........da' la cerere ,lucreaza si la "privata"........ .......deci sa ne tot inselam barbatii !!!........ca altfel NU EZICSTA !!!........
etta
Postat pe 24 Aprilie 2009 13:12
De la: _oktober_, la data 2009-04-24 13:12:25maaacaaarrr ? unde ii masculu' ala care se multumeste cu atat ? sot adica...


Okto....sunt din ce in ce mai multi ,azi.........cica ,din lipsa de timp.......ca doar e criza....si de timp !!!........ .....si-apoi se plang ca-i inselam !!!........PERVERSE ce suntem !!!.......
etta
Postat pe 24 Aprilie 2009 13:14
De la: etta, la data 2009-04-24 13:14:57
De la: _oktober_, la data 2009-04-24 13:12:25maaacaaarrr ? unde ii masculu' ala care se multumeste cu atat ? sot adica...


Okto....sunt din ce in ce mai multi ,azi.........cica ,din lipsa de timp.......ca doar e criza....si de timp !!!........ .....si-apoi se plang ca-i inselam !!!........PERVERSE ce suntem !!!.......

pt tine....las' ca e bine, la noi nu a ajuns criza !
_oktober_
Postat pe 24 Aprilie 2009 13:16
De la: AGOMACNA5002, la data 2009-02-20 15:38:46Nici eu nu sant o femeie inselata (sper) si nici nu insel..dar aceeasi intrebare o am si eu..doar ca este invers..Barbatii care isi inseala femeile de ce o fac...?

Acuma sincer...Chiar nu stii raspunsul?
Pentru ca nu are in femeia de langa el tot ceea ce isi doreste!
CE ESTE COMPLICAT?
wideopensecret
Postat pe 24 Aprilie 2009 13:55
De ce inseala femeile????? Pentru ca vor sa fie femei ...nu sa stea toata ziua la cratita,sa-ti spele,sa-ti faca curat...si tu ca barbat ce faci ca sa nu te insele?!Stai cumva cu telecomanda in mana tot timpul?Sau poate stai pe calculator tot timpul cand sunteti singuri?Sau o scoti in oras la plimbare o data pe an cand mai aniversezi si tu ceva daca iti aduci aminte?De cate ori te culci cu dansa pe saptamana?De cate ori ii faci surprize frumoase pe an?De cate ori o admiri si-i spui ca e frumoasa desteapta...etc?Pentru cei care se mai intreaba de ce inseala o femeie...nu are decat sa-si raspunda singuri la intrebari si atunci o sa afle singuri raspunsul...
camelusha83
Postat pe 24 Aprilie 2009 14:47
De la: etta, la data 2009-04-24 13:12:57
De la: donttouch, la data 2009-04-24 13:06:58
De la: bebe_lush_ul, la data 2009-04-24 12:48:02e foarte clar raspunsul
ce nu intelegeti?
femeia inseala din vina barbatului
barbatul e intotdeauna vinovat intr-un cuplu
vreau sa-mi spuna mie cineva care skoate femeia la film,in oras, in carciuma,la munte si la mare periodic si femeia il inseala : NU EXISTA.
Porcul e vinovat.



aaaaaaaaa zici ca esti barbat? nu conteaza


si se zice.....din vremuri stravechi.....ca are un club pentru femei nesatisfacute !!!...... ........da' la cerere ,lucreaza si la "privata"........ .......deci sa ne tot inselam barbatii !!!........ca altfel NU EZICSTA !!!........
bebe_lush_ul
Postat pe 24 Aprilie 2009 20:53
prost si egoist?
cfe ai mei?
chiar crezi ca nmu mai ecxista baieti seriosi ?
si ala care tot cobooara de la el din sat in vale auzi cik mai ytrebuie sa o si f%%%
asta e logic nu trebuie sa-ti exprimi dorintele de animal necontrolat
coborai din deal in vale
cred ca asta a coborat psihic.
saracu
bebe_lush_ul
Postat pe 24 Aprilie 2009 20:56
parerea mea e ca femeile care inseala o fac fie din razbunare fie din cauza faptului ca sunt aventuriere...."le place sa joace la dublu" sau au principii care le ghideaza sa faca ce e interzis..si anume sa insele....a insela, cred ele...este foarte incitant....insa...a insela nu este altceva decat o dubla minciuna...pt ca ..in primul rand te minti pe tine...stand legat de o relatie care nu merge...si in al doilea rand...nu e corect fara de partenerul tau....
roxxxblueberry
Postat pe 24 Aprilie 2009 21:42
Mult timp s-a crezut ca doar barbatii insala.... (Culmea ca nu au cum decat cu o femeie,nu ??? )
Astazi, infidelitatea este una dintre cele mai frecvente cauze care provoaca destramarea unui cuplu.

Daca la EI infidelitatea survine in urma unei puternice atractii fizice, se pare ca ELE insala nu pentru ca celalat barbat arata mai bine decat cel de acasa, ci pentru ca nu sunt fericite cu partenerul de viata. Fie nu au o viata sexuala multumitoare, fie intervine nepotrivirea de caracter, sursa multor certuri.

Motivele diferite pe care le au femeile care isi insala partenerii, un renumit psiholog,afirma ca : “daca unii barbati insala pentru a-si dovedi puterea, unele femei insala pentru a-si dovedi ca sunt frumoase, etc."

Motivele pentru care o femeie decide sa insele

1. Nevoile sale emotionale nu mai sunt satisfacute. Asa se face ca, atunci cand partenerul lor nu le multumeste din punct de vedere mental si emotiv, neimpartasindu-le emotiile, femeile incearca sa umple acest gol cu resurse descoperite in alta parte. Adica in bratele amantului.

2. S-a instalat rutina.Asa se face ca femeia incearca sa se razbune pe monotonie, desi este si ea vinovata de aceasta rutina

3. Nu se simte apreciata.Cand o femeie simte sau crede ca partenerul ei nu ii acorda atentia pe care o merita, incearca sa isi gasesca pe cineva in anturaj care o apreciaza.

Daca relatia a devenit monotona sau chiar plictisitoare, ambii parteneri sunt vinovati si nu este suficient ca doar unul dintre ei sa isi schimbe atitudinea.
Comunicarea este esentiala intr-un cuplu !!!!

cine a inselat prima oare ? adam pe eva sau eva pe adam ?
Floare_de_castan
Postat pe 24 Aprilie 2009 23:30
sunt de acord cu floare de castan.
roscatika23
Postat pe 25 Aprilie 2009 00:56
roxxxblueberry Data: 2009-04-24 21:42:11
parerea mea e ca femeile care inseala o fac fie din razbunare fie din cauza faptului ca sunt aventuriere...."le place sa joace la dublu" sau au principii care le ghideaza sa faca ce e interzis..si anume sa insele....a insela, cred ele...este foarte incitant....insa...a insela nu este altceva decat o dubla minciuna...pt ca ..in primul rand te minti pe tine...stand legat de o relatie care nu merge...si in al doilea rand...nu e corect fara de partenerul tau....

camelusha83 Data: 2009-04-24 14:47:32
De ce inseala femeile????? Pentru ca vor sa fie femei ...nu sa stea toata ziua la cratita,sa-ti spele,sa-ti faca curat...si tu ca barbat ce faci ca sa nu te insele?!Stai cumva cu telecomanda in mana tot timpul?Sau poate stai pe calculator tot timpul cand sunteti singuri?Sau o scoti in oras la plimbare o data pe an cand mai aniversezi si tu ceva daca iti aduci aminte?De cate ori te culci cu dansa pe saptamana?De cate ori ii faci surprize frumoase pe an?De cate ori o admiri si-i spui ca e frumoasa desteapta...etc?Pentru cei care se mai intreaba de ce inseala o femeie...nu are decat sa-si raspunda singuri la intrebari si atunci o sa afle singuri raspunsul...

Sunt deacord cu amandoua. cred ca sunt doua tipuri de femei ,adica cele care inseala de plictiseala,de curiozitate,aventura...si cele care inseala din vina barbatului,pt ca nu primesc suficienta atentie din partea lui sau deloc! ....in cazul barbatilor nu cred ca exista al doilea tip Sunt de parere ca ei inseala in primul rand sa isi dovedeasca puterea si ca inca mai pot,dar poate fi devina si femeia care este prea pudica
liliac_
Postat pe 26 Aprilie 2009 19:50
Din nevoie sau dintr-un capriciu.
kudika023770
Postat pe 14 Mai 2009 14:58
ei...aici nu iti dau dreptate...sunt femeie si mi-am inselat sotul (nu conteaza motivele) ...dar sincer, nu am pus suflet
lacra23
Postat pe 5 Iunie 2009 17:30
din cate vad, toata lumea isi da cu parerea sau citeaza din surse sigure . am citit pe-aici lucruri intersante si recunosc multe dintre motivele invocate, dar prea putini spun din experienta de ce o fac. eu insel - si nu sunt deloc mandra de asta- dar singurul motiv pentru care se poate spune ca eu insel este acela ca nu am pus capat si actelor in casnicia mea... deci se poate chema ca insel din lasitate, din lipsa de afectiune, din orice alt motiv. orice as invoca, este doar o scuza. insel si atat. indiferent ca e corect sau nu fata de partenerul meu sau de partenera amantului. nu e corect nici fata de mine sau de el, dar se intampla cu voia noastra. eu zic, deci, ca este doar o intrebare retorica: "de ce inselam?"
ciella
Postat pe 5 Iunie 2009 22:23
De la: lacra23, la data 2009-06-05 17:30:17ei...aici nu iti dau dreptate...sunt femeie si mi-am inselat sotul (nu conteaza motivele) ...dar sincer, nu am pus suflet


bine ca n-ai pus si sufletu'. a fost indeajuns...............altceva!
geo_x
Postat pe 5 Iunie 2009 23:31
Femeile care iubesc nu inseala. PUNCT. Femeile care nu iubesc inseala, de ce nu ? Femeile care NU MAI IUBESC, iarasi inseala. Asta pot sa inteleg. Desi cinstit ar fi ca atunci cand nu iubesti sau NU MAI iubesti sa pui capat relatiei, si nu sa inseli. Ceea ce nu pot sa inteleg sunt persoanele ipocrite care spun ca inseala si doar atat, si apoi se intorc la persoana iubita ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat si mai si sustin ca iubesc acea persoana. Nu este adevarat. In opinia mea, acele persoane sunt lase, ipocrite si se iubesc doar pe sine. Pentru ca daca ar iubi persoana de langa ei, s-ar gandi si la sentimentele acesteia.
hotaru
Postat pe 6 Iunie 2009 09:20
Este perfect ceea ce spuneti. Partea trista este ca oamenii inseala din doua mari motive:
-Din egoism
-Din nevoie.
Egoismul este sustinut de ideea lipsei dragostei.Dar am facut trei copii si unde este responsabilitatea?Viata nu este ca o cale ferata punctata cu statii, unde coboram si schimbam de fiecare data trenul.Chiar daca procedam asa, credeti ca nu imbatranim? Aveti sentimentul ca nu vom ramane singuri?
Nevoia este legata de modul cum un cuplu isi rezolva problemele sexuale.Ele nu trebuiesc rezolvate intr-un mod extravagant, pentru ca asta nu rezolva de fapt nimic.Relatia sexuala, este legatura care mentine impreuna un cuplu.Trebuie sa invatati sa mentineti bucuria de a iubi in mod permanent, sa fie permanent o noutate.Puteti fi egoiste in ideea de a va mentine frumoase si a face ca dragostea sa fie mereu proaspata ca la inceput.Altminteri apar momente de criza pe care fiecare cauta sa le rezolve in alta parte, sacrificand celelalte fiinte nevinovate din jur.
kudika023770
Postat pe 6 Iunie 2009 11:27
chiar a fost de ajuns...
lacra23
Postat pe 6 Iunie 2009 13:59
De la: geo_x, la data 2009-06-05 23:31:47
De la: lacra23, la data 2009-06-05 17:30:17ei...aici nu iti dau dreptate...sunt femeie si mi-am inselat sotul (nu conteaza motivele) ...dar sincer, nu am pus suflet


bine ca n-ai pus si sufletu'. a fost indeajuns...............altceva!


chiar a fost de ajuns...sa stii
lacra23
Postat pe 6 Iunie 2009 14:01
De la: lacra23, la data 2009-06-05 17:30:17ei...aici nu iti dau dreptate...sunt femeie si mi-am inselat sotul (nu conteaza motivele) ...dar sincer, nu am pus suflet


e bine ca ai tupeu sa recunosti
cum il mai privesti in ochii???cum te mai culci langa el???
nu'ti este teama ca o sa afle???
si daca afla cf atinci?
scorpyoW
Postat pe 6 Iunie 2009 14:08
Suzuki o prinde pe Suzuka in pat cu vecinul.
-M-ai inselat, femeie netrebnica.
(Acu el vorbise asa pentru ca era suparat pe ea.)
-Nu-i adevarat.Nu te-am inselat.A fost numai sex.Nici macar nu am pus suflet in treaba asta.Mai mult a muncit vecinul.
kudika023770
Postat pe 6 Iunie 2009 14:10
De la: lacra23, la data 2009-06-06 14:01:24
De la: geo_x, la data 2009-06-05 23:31:47
De la: lacra23, la data 2009-06-05 17:30:17ei...aici nu iti dau dreptate...sunt femeie si mi-am inselat sotul (nu conteaza motivele) ...dar sincer, nu am pus suflet


bine ca n-ai pus si sufletu'. a fost indeajuns...............altceva!


chiar a fost de ajuns...sa stii


felicitari!
geo_x
Postat pe 6 Iunie 2009 14:13
-Dragul meu, ca sa nu zica barbatu-meu ca m-am culcat cu tine, eu cred ca ar trebui sa o facem in picioare.In felul acesta toata lumea este multumita si barbatu-meu nu ma mai banuieste ca il insel.-ii zise Suzuka lui Paramon vecinul, pe care il durea exact in pix, si zambea pe sub mustati, de explicatoa extraterestra pe care i-o dadea femeia.
kudika023770
Postat pe 6 Iunie 2009 14:14
Faptul ca te culci cu cineva, nu are importanta, atata vreme cat nu sforaie in pat si te lasa ca sa dormi.Importanta este explicatia pe care trebuie sa o dai pe urma in fata ta, si in fata celorlalti.Iar daca este o explicatie mai subtirica, sa te rogi lui Dumnezeu ca acela care o primeste sa fie nitelus cam prost.
kudika023770
Postat pe 6 Iunie 2009 14:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce parere aveti depre relatiile open minded???? 39 De la: miha_heartless 25 Februarie 2016 18:10
inselata sau nu ? 32 De la: pamela_1 25 Iunie 2009 11:47
Ce este sexul? 56 De la: Don_Quijote 2 Iulie 2013 11:57
dilema 4 De la: redline 13 Iulie 2009 15:03
istoria sexului anal 94 De la: miruna09 8 Noiembrie 2009 04:09