Setari Cookie-uri

Infidelitatea!!Femeile care isi inseala barbatul de ce o fac??

De la: scorpyoW, la data 2009-06-06 14:08:16
De la: lacra23, la data 2009-06-05 17:30:17ei...aici nu iti dau dreptate...sunt femeie si mi-am inselat sotul (nu conteaza motivele) ...dar sincer, nu am pus suflet


e bine ca ai tupeu sa recunosti
cum il mai privesti in ochii???cum te mai culci langa el???
nu'ti este teama ca o sa afle???
si daca afla cf atinci?

daca nu merita, nu il inselam...
lacra23
Postat pe 6 Iunie 2009 14:18
Deci el te-a inselat pe tine si tu pe el? Cum ati facut? Ati stabilit ca in zilele fara sot sa o faci tu si in cele cu sot sa o faca el?
kudika023770
Postat pe 6 Iunie 2009 14:23
De la: lacra23, la data 2009-06-06 14:18:17
De la: scorpyoW, la data 2009-06-06 14:08:16
De la: lacra23, la data 2009-06-05 17:30:17ei...aici nu iti dau dreptate...sunt femeie si mi-am inselat sotul (nu conteaza motivele) ...dar sincer, nu am pus suflet


e bine ca ai tupeu sa recunosti
cum il mai privesti in ochii???cum te mai culci langa el???
nu'ti este teama ca o sa afle???
si daca afla cf atinci?

daca nu merita, nu il inselam...


si asta a fost singura solutie???

yo nu o vad ca pe o razbunare,mai bine ai numio prostie
scorpyoW
Postat pe 6 Iunie 2009 14:23
De la: scorpyoW, la data 2009-06-06 14:23:41
De la: lacra23, la data 2009-06-06 14:18:17
De la: scorpyoW, la data 2009-06-06 14:08:16
De la: lacra23, la data 2009-06-05 17:30:17ei...aici nu iti dau dreptate...sunt femeie si mi-am inselat sotul (nu conteaza motivele) ...dar sincer, nu am pus suflet


e bine ca ai tupeu sa recunosti
cum il mai privesti in ochii???cum te mai culci langa el???
nu'ti este teama ca o sa afle???
si daca afla cf atinci?

daca nu merita, nu il inselam...


si asta a fost singura solutie???

yo nu o vad ca pe o razbunare,mai bine ai numio prostie

spune-i cum vrei...pe mine nu ma deranjeaza
lacra23
Postat pe 6 Iunie 2009 14:30
De la: kudika023770, la data 2009-06-06 14:23:32Deci el te-a inselat pe tine si tu pe el? Cum ati facut? Ati stabilit ca in zilele fara sot sa o faci tu si in cele cu sot sa o faca el?


el pe mine,nu stiu...deci nu am stabilit nimic
lacra23
Postat pe 6 Iunie 2009 14:31
Vezi?Asa sunteti voi femeile.Asta inseamna sa nu lucrezi stiintific.
kudika023770
Postat pe 6 Iunie 2009 14:32
De la: kudika023770, la data 2009-06-06 14:32:53Vezi?Asa sunteti voi femeile.Asta inseamna sa nu lucrezi stiintific.

m-ai pierdut... cum adica nu lucrez stiintific?
lacra23
Postat pe 6 Iunie 2009 14:36
Pai poate si femeile au nevoie cateodata de escapade...adica barbatii de ce o fac?care sunt motivele lor pt a-si insela sotiile sau iubitele?monotonia probabil...sau poate...stiu si eu...nu au motive.o fac fara sa gandeasca.de ce daca ei o fac nu e chiar atat de comentata treaba cum e la femei?ce-i drept poate ca dupa ce o face unei femei ii pare rau.....dar odata ce ai facut-o nu mai ai cum sa dai inapoi.daca asta ai simtit tu ca vrei sa faci.....dar macar sa stie si el ca altfel nu mai e razbunare
vreau_sa_zbor
Postat pe 6 Iunie 2009 14:42
Lucrezi fara planificare.Se simte de la o posta ca esti o amatoare.Ar trebui sa te mai specializezi putin.Pentru ca si inselatul, tine de domeniul artei.Poti sa faci asta ca un pictor(Nu cu un pictor) renascentist, sau sa te ocupi de mazgalit hartia cu veleitati culturale.
kudika023770
Postat pe 6 Iunie 2009 14:43
De la: kudika023770, la data 2009-06-06 14:43:03Lucrezi fara planificare.Se simte de la o posta ca esti o amatoare.Ar trebui sa te mai specializezi putin.Pentru ca si inselatul, tine de domeniul artei.Poti sa faci asta ca un pictor(Nu cu un pictor) renascentist, sau sa te ocupi de mazgalit hartia cu veleitati culturale.


nu m-am laudat ca as fi profesionista... dar prin practica totul se perfectioneaza...
lacra23
Postat pe 6 Iunie 2009 14:47
Asta cine ti-a suflat?Vrei sa-ti maresc nota?Hoato ce esti.
kudika023770
Postat pe 6 Iunie 2009 14:50
De la: lacra23, la data 2009-06-06 14:30:27
De la: scorpyoW, la data 2009-06-06 14:23:41
De la: lacra23, la data 2009-06-06 14:18:17
De la: scorpyoW, la data 2009-06-06 14:08:16
De la: lacra23, la data 2009-06-05 17:30:17ei...aici nu iti dau dreptate...sunt femeie si mi-am inselat sotul (nu conteaza motivele) ...dar sincer, nu am pus suflet


e bine ca ai tupeu sa recunosti
cum il mai privesti in ochii???cum te mai culci langa el???
nu'ti este teama ca o sa afle???
si daca afla cf atinci?

daca nu merita, nu il inselam...


si asta a fost singura solutie???

yo nu o vad ca pe o razbunare,mai bine ai numio prostie

spune-i cum vrei...pe mine nu ma deranjeaza


nu'i nimic,iti doresc sa afle si sa te paraseasca
scorpyoW
Postat pe 6 Iunie 2009 15:53
De la: kudika023770, la data 2009-06-06 14:50:53Asta cine ti-a suflat?Vrei sa-ti maresc nota?Hoato ce esti.


ioano!
nebunatico!! vrei sa-i mai incerci vigilenta?
geo_x
Postat pe 6 Iunie 2009 16:04
e bine ca ai tupeu sa recunosti
cum il mai privesti in ochii???cum te mai culci langa el???
nu'ti este teama ca o sa afle???
si daca afla cf atinci? [/quote]
daca nu merita, nu il inselam...[/quote]

si asta a fost singura solutie???

yo nu o vad ca pe o razbunare,mai bine ai numio prostie [/quote]
spune-i cum vrei...pe mine nu ma deranjeaza[/quote]

nu'i nimic,iti doresc sa afle si sa te paraseasca [/quote]

merci...dar nu ai vrea sa fii in locul meu... te asigur...
lacra23
Postat pe 6 Iunie 2009 16:12
De la: kudika023770, la data 2009-06-06 14:50:53Asta cine ti-a suflat?Vrei sa-ti maresc nota?Hoato ce esti.


nu sunt hoata...
lacra23
Postat pe 6 Iunie 2009 16:13
De la: lacra23, la data 2009-06-06 16:12:49e bine ca ai tupeu sa recunosti
cum il mai privesti in ochii???cum te mai culci langa el???
nu'ti este teama ca o sa afle???
si daca afla cf atinci?

daca nu merita, nu il inselam...[/quote]

si asta a fost singura solutie???

yo nu o vad ca pe o razbunare,mai bine ai numio prostie [/quote]
spune-i cum vrei...pe mine nu ma deranjeaza[/quote]

nu'i nimic,iti doresc sa afle si sa te paraseasca [/quote]

merci...dar nu ai vrea sa fii in locul meu... te asigur...[/quote]

ok i'mi retrag cuvintele
dar dane si noua niste detali,care tea facut sa recurgi la acest gest,si daca ai dreptate cu siguranta o sa primesti raspunsuri pe asteptarile tale
scorpyoW
Postat pe 6 Iunie 2009 16:16
De la: scorpyoW, la data 2009-06-06 16:16:35
De la: lacra23, la data 2009-06-06 16:12:49e bine ca ai tupeu sa recunosti
cum il mai privesti in ochii???cum te mai culci langa el???
nu'ti este teama ca o sa afle???
si daca afla cf atinci?

daca nu merita, nu il inselam...


si asta a fost singura solutie???

yo nu o vad ca pe o razbunare,mai bine ai numio prostie [/quote]
spune-i cum vrei...pe mine nu ma deranjeaza[/quote]

nu'i nimic,iti doresc sa afle si sa te paraseasca [/quote]

merci...dar nu ai vrea sa fii in locul meu... te asigur...[/quote]

ok i'mi retrag cuvintele

dar dane si noua niste detali,care tea facut sa recurgi la acest gest,si daca ai dreptate cu siguranta o sa primesti raspunsuri pe asteptarile tale [/quote]

detalii? a uitat ca exist, ca sunt om, ca sunt femeie, ca am un suflet, ca si parerea mea poate conta nu numai a mamicii... ca m-a facut sa imi pierd increderea in mine... mai sunt...mult mai multe...
lacra23
Postat pe 6 Iunie 2009 16:25
lacra,nu sunt deacord cu barbati care i'si asculta de regula parinti,dar raman la parerea ca nu a fost ce'a mai buna aledere pe care ai facuto
1)te'ai injosit pe tine
2)nu vad ceva cuviincios in a te rzbuna(e buna si razbunarea dar in limitele ei)
yo i'ti doresc sa fii fericita ori unde vei fii
scorpyoW
Postat pe 6 Iunie 2009 16:34
De la: scorpyoW, la data 2009-06-06 16:34:38lacra,nu sunt deacord cu barbati care i'si asculta de regula parinti,dar raman la parerea ca nu a fost ce'a mai buna aledere pe care ai facuto
1)te'ai injosit pe tine
2)nu vad ceva cuviincios in a te rzbuna(e buna si razbunarea dar in limitele ei)
yo i'ti doresc sa fii fericita ori unde vei fii


nu am facut-o sa ma razbun...am vrut sa vad daca are dreptate ca nu mai sunt femeie, am vrut sa imi demonstrez mie ca inca mai pot...
lacra23
Postat pe 6 Iunie 2009 16:43
De la: camelusha83, la data 2009-04-24 14:47:32De ce inseala femeile????? Pentru ca vor sa fie femei ...nu sa stea toata ziua la cratita,sa-ti spele,sa-ti faca curat...si tu ca barbat ce faci ca sa nu te insele?!Stai cumva cu telecomanda in mana tot timpul?Sau poate stai pe calculator tot timpul cand sunteti singuri?Sau o scoti in oras la plimbare o data pe an cand mai aniversezi si tu ceva daca iti aduci aminte?De cate ori te culci cu dansa pe saptamana?De cate ori ii faci surprize frumoase pe an?De cate ori o admiri si-i spui ca e frumoasa desteapta...etc?Pentru cei care se mai intreaba de ce inseala o femeie...nu are decat sa-si raspunda singuri la intrebari si atunci o sa afle singuri raspunsul...


Ai mare dreptate camelush

Postat pe 7 Iunie 2009 00:37
total de acord cu floare de castan in acest moment relatia mea se regaseste in cele scrise de ea
yama
Postat pe 7 Iunie 2009 06:18
De la: Floare_de_castan, la data 2009-04-24 23:30:52Mult timp s-a crezut ca doar barbatii insala.... (Culmea ca nu au cum decat cu o femeie,nu ??? )
Astazi, infidelitatea este una dintre cele mai frecvente cauze care provoaca destramarea unui cuplu.

Daca la EI infidelitatea survine in urma unei puternice atractii fizice, se pare ca ELE insala nu pentru ca celalat barbat arata mai bine decat cel de acasa, ci pentru ca nu sunt fericite cu partenerul de viata. Fie nu au o viata sexuala multumitoare, fie intervine nepotrivirea de caracter, sursa multor certuri.

Motivele diferite pe care le au femeile care isi insala partenerii, un renumit psiholog,afirma ca : “daca unii barbati insala pentru a-si dovedi puterea, unele femei insala pentru a-si dovedi ca sunt frumoase, etc."

Motivele pentru care o femeie decide sa insele

1. Nevoile sale emotionale nu mai sunt satisfacute. Asa se face ca, atunci cand partenerul lor nu le multumeste din punct de vedere mental si emotiv, neimpartasindu-le emotiile, femeile incearca sa umple acest gol cu resurse descoperite in alta parte. Adica in bratele amantului.

2. S-a instalat rutina.Asa se face ca femeia incearca sa se razbune pe monotonie, desi este si ea vinovata de aceasta rutina

3. Nu se simte apreciata.Cand o femeie simte sau crede ca partenerul ei nu ii acorda atentia pe care o merita, incearca sa isi gasesca pe cineva in anturaj care o apreciaza.

Daca relatia a devenit monotona sau chiar plictisitoare, ambii parteneri sunt vinovati si nu este suficient ca doar unul dintre ei sa isi schimbe atitudinea.
Comunicarea este esentiala intr-un cuplu !!!!

cine a inselat prima oare ? adam pe eva sau eva pe adam ?
yama
Postat pe 7 Iunie 2009 06:34
din curiozitate!
michaela70
Postat pe 7 Iunie 2009 09:17
De la: scorpyoW, la data 2009-06-06 16:34:38lacra,nu sunt deacord cu barbati care i'si asculta de regula parinti,dar raman la parerea ca nu a fost ce'a mai buna aledere pe care ai facuto
1)te'ai injosit pe tine
2)nu vad ceva cuviincios in a te rzbuna(e buna si razbunarea dar in limitele ei)
yo i'ti doresc sa fii fericita ori unde vei fii



Nu inteleg de ce s-a injosit pe ea? Barbatii se injosesc pe ei cand inseala? Nu, ei sunt macho.

Postat pe 7 Iunie 2009 09:19
Pt ca isi cauta visul, nu-l gasesc si incearca in alta parte cu speranta ca poate, poate...dar, nu sunt in stare nici sa rezolve ce nu merge in relatia curenta nici sa renunte la ea. asa ca merg in paralel doar, doar s-ar ivi marea minune. din pacate nu se iveste si raman blocati si acriti intr-o mocirla pe care o numesc relatie. Este o impotenta afectiva, dublata de multe ori de una de natura economica. Este o duplicitate inconstienta pt ca niciodata cel care inseala nu se gandeste la consecintele ireparabile acestui act. Se ajunge la un soi de ura organica pt ca cel de langa el nu i-a indeplinit visul. Dar, totul se naste din egoism extrem. Doar persoana mea conteaza, restul .....copii, nevasta, socri, parinti, prieteni duca-se....Spune cel care crede ca a aprins calcaiele cuiva strain. Insa. el este acelasi individ care o ia de la capat cu aceleasi defecte si tare care vor fi descoperite si de noua partenera. trebuie sa fie prea disperata o persoana ca sa se agate de cineva aflat deja intr-o relatie. oricum va pati la fel. Recidiva este imprimata pe fruntea celor de aceasta speta. Totul tine de caracter , cultura, educatie.......de fiecare in parte si de toate la un loc.
kudika025522
Postat pe 7 Iunie 2009 17:44
Sa stii ca nu am folosit cuvantul "Hoata" pentru a te judeca.Dragele mele, femei.De aia o relatie merge intotdeauna prost:Pentru ca voi cautati visul, in loc sa cautati realitatea.Ori intre vis si realitate exista intotdeauna mari diferente. Daca iti mai pui si sperante in vis, este sigur ca in loc sa ajungi la Cluj, nimeresti in Mozambik.Relatia nu este o mocirla, decat daca ne balacim in ea.Daca stim sa inotam alaturi de partenerul nostru si sa ne avantam in larg, devine Mare.Iar daca ajungem pe celalalt tarm, deja s-a transformat in eternitate.
kudika023770
Postat pe 7 Iunie 2009 18:56
De la: anderson, la data 2009-02-25 02:43:39citisem intr-o carte care analiza diferentele intre barbati si femei si ideea era asa:

un barbat poate sa se detaseze de emotii si sa faca doar sex cu o femeie si sa se intoarca la iubita sa pe care o iubeste ca si cum nimic nu s-ar intampla

in schimb o femeie nu poate sa faca doar sex fara sa fie un pic de emotie la mijloc. Daca o femeie te inseala fi singur ca a facut-o si cu "inima"
iulia_0207
Postat pe 7 Iunie 2009 23:08
De la: kudika023770, la data 2009-06-07 18:56:36Sa stii ca nu am folosit cuvantul "Hoata" pentru a te judeca.Dragele mele, femei.De aia o relatie merge intotdeauna prost:Pentru ca voi cautati visul, in loc sa cautati realitatea.Ori intre vis si realitate exista intotdeauna mari diferente. Daca iti mai pui si sperante in vis, este sigur ca in loc sa ajungi la Cluj, nimeresti in Mozambik.Relatia nu este o mocirla, decat daca ne balacim in ea.Daca stim sa inotam alaturi de partenerul nostru si sa ne avantam in larg, devine Mare.Iar daca ajungem pe celalalt tarm, deja s-a transformat in eternitate.


sa stii Vanghele, ca 1000 vorbe umflate 2 bani nu fac.
sforaiturile astea sunt absolut inutile si redundante :D
intr-o relatie sunt de obicei doua persoane, cand constati ca e doar una, nu mai muta nimeni muntii din loc.
googoodoll
Postat pe 7 Iunie 2009 23:43
eu cred ca si femeile si barbatii inseala atunci cand le lipseste ceva, fie ca e vorba de atentie, intelegere, sex orice.. cel putin eu cand am inselat am facut`o pentru ca ma simteam neglijata.. daca ti la pers respectiva nu e asa usor sa iesi din relatie.. in fine.. asta e se mai intampla.. aia cu monotonia e o aiurea ,cei care inseala din motivu` ala nu vad "a insela" ca ceva gresit.. exista si genul acela de barbati care considera ca daca prietena nu afla.. ce rau fac ? acolo mentalitatea e baiul :d
BiuL
Postat pe 8 Iunie 2009 01:58
gargaritamica
Postat pe 8 Iunie 2009 11:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
rog profesionistele sa dea niste "tips-uri" 85 De la: andronescu_v_anamaria@yahoo.com 18 Ianuarie 2009 08:18
sanse sarcina 3 De la: kudika_981937 11 Martie 2015 07:00
“Ori crezi în spermatozoizi, ori în Dumnezeu” - Mic tratat de sexologie creºtin-ortodoxã 202 De la: dandanaua_reloaded 13 Ianuarie 2010 10:48
E prea mult daca caut o amanta? 1 De la: 7 Aprilie 2017 20:08
de ce? 10 De la: vocea_inimii 3 Aprilie 2010 06:20