Setari Cookie-uri

Infidelitatea!!Femeile care isi inseala barbatul de ce o fac??

Ma baietilor voi inselati ca sunteti tot timpul tentati de ceva nou , acuma depinde altii o fac cu perdea si e foarte bine ca nu sufera biata de ea, altii nu le pasa si au de suferit in casnicii , iar noi fetele nu inselam fara motiv , spunea cineva ca punem suflet nu e chiar asa iti rezolvi o problema......
kudika025063
Postat pe 9 Iunie 2009 09:19
De la: kudika025063, la data 2009-06-09 09:19:17Ma baietilor voi inselati ca sunteti tot timpul tentati de ceva nou , acuma depinde altii o fac cu perdea si e foarte bine ca nu sufera biata de ea, altii nu le pasa si au de suferit in casnicii , iar noi fetele nu inselam fara motiv , spunea cineva ca punem suflet nu e chiar asa iti rezolvi o problema......


cand spui "ma baietilor" , la cine te referi?
geo_x
Postat pe 9 Iunie 2009 09:50
De la: geo_x, la data 2009-06-09 09:50:02
De la: kudika025063, la data 2009-06-09 09:19:17Ma baietilor voi inselati ca sunteti tot timpul tentati de ceva nou , acuma depinde altii o fac cu perdea si e foarte bine ca nu sufera biata de ea, altii nu le pasa si au de suferit in casnicii , iar noi fetele nu inselam fara motiv , spunea cineva ca punem suflet nu e chiar asa iti rezolvi o problema......


cand spui "ma baietilor" , la cine te referi?


La baietii tentati de ceva nou, cu care-si rezolva ea problema ( fara sa puna suflet).
valita76
Postat pe 9 Iunie 2009 10:05
De aici ajungem la concluzia ca tentatia este universala.
kudika023770
Postat pe 9 Iunie 2009 10:28
De la: geo_x, la data 2009-06-09 09:50:02
De la: kudika025063, la data 2009-06-09 09:19:17Ma baietilor voi inselati ca sunteti tot timpul tentati de ceva nou , acuma depinde altii o fac cu perdea si e foarte bine ca nu sufera biata de ea, altii nu le pasa si au de suferit in casnicii , iar noi fetele nu inselam fara motiv , spunea cineva ca punem suflet nu e chiar asa iti rezolvi o problema......


cand spui "ma baietilor" , la cine te referi?


Pai cum sa-ti explic toti sunteti la fel nu .....??? Ganditi cu altceva nu cu ce trebe......
kudika025063
Postat pe 9 Iunie 2009 14:54
femeile inseala deoarece ele cauta in alta parte ceva ce nu gasesc langa persoana "iubita:..inkearca sa completeze lipsurile....parerea mea
iubita_nimanui
Postat pe 9 Iunie 2009 14:57
De la: valita76, la data 2009-06-09 10:05:10
De la: geo_x, la data 2009-06-09 09:50:02
De la: kudika025063, la data 2009-06-09 09:19:17Ma baietilor voi inselati ca sunteti tot timpul tentati de ceva nou , acuma depinde altii o fac cu perdea si e foarte bine ca nu sufera biata de ea, altii nu le pasa si au de suferit in casnicii , iar noi fetele nu inselam fara motiv , spunea cineva ca punem suflet nu e chiar asa iti rezolvi o problema......


cand spui "ma baietilor" , la cine te referi?


La baietii tentati de ceva nou, cu care-si rezolva ea problema ( fara sa puna suflet).


Sa inteleg ca tu bocesti dupa fiecare , nu mi se pare ok strica la frumusete, da ma rog .....si cu baietii imi rezolv problema ca doar nu-mi plac femeile......mi se pare normal , oricum succes si tie
kudika025063
Postat pe 9 Iunie 2009 15:03
De la: lacra23, la data 2009-06-09 01:39:26
De la: Iulian976, la data 2009-06-08 19:06:40
De la: lacra23, la data 2009-06-06 16:43:18
De la: scorpyoW, la data 2009-06-06 16:34:38lacra,nu sunt deacord cu barbati care i'si asculta de regula parinti,dar raman la parerea ca nu a fost ce'a mai buna aledere pe care ai facuto
1)te'ai injosit pe tine
2)nu vad ceva cuviincios in a te rzbuna(e buna si razbunarea dar in limitele ei)
yo i'ti doresc sa fii fericita ori unde vei fii


nu am facut-o sa ma razbun...am vrut sa vad daca are dreptate ca nu mai sunt femeie, am vrut sa imi demonstrez mie ca inca mai pot...


Draga mea... ca poti sa inseli inseamna ca esti femeie?? Aceasta "calitate", de a insela, o au toti ...sunt putini cei care nu o au si cred ca doar aceia conteaza. Nu cred ca o femeie care insala este "cu..." dar o consider asa atunci cand se uita in ochii iubitului ei si il minte, ca si cum nu s-a intamplat nimik, dupa ce a facut asta. Fair este sa il parasesti daca tot ai facut acest gest, chiar daca asa cum spui tu a uitat de tine, sa fi sigura ca va suferi si fi sigura ca te iubeste. Un barbat care uita de "femeia" de langa el asa cum spui tu nu o iubeste mai putin. Doar ca noua ne este mai greu sa recunoastem si ne comportam mai dur uneori , dar este doar o aparenta. In plus fata de asta gandim mai copilareste uneori si nu realizam impactul unor gesturi sau actiuni ce sunt in fond banale.


nu ca pot insela inseamna ca sunt femeie ... ci ca mai pot cuceri un barbat (asta am vrut sa imi demonstrez), ca pt el nu mai valoram nimic (barbatul pe care il iubeam) si incepusem sa si cred ca nu mai valorez nimic...pana intr-o zi cand mi-am zis ca lumea nu se opreste in sotul meu... si intr-adevar nu s-a oprit in el...

PERFECT DE ACORD, DAR DACA NU TE-AI DESPARTIT INCA DE EL, AM O VESTE TRISTA, TOT LA EL SA OPRIT,
Iulian976
Postat pe 9 Iunie 2009 16:16
De la: kudika025063, la data 2009-06-09 15:03:00
De la: valita76, la data 2009-06-09 10:05:10
De la: geo_x, la data 2009-06-09 09:50:02
De la: kudika025063, la data 2009-06-09 09:19:17Ma baietilor voi inselati ca sunteti tot timpul tentati de ceva nou , acuma depinde altii o fac cu perdea si e foarte bine ca nu sufera biata de ea, altii nu le pasa si au de suferit in casnicii , iar noi fetele nu inselam fara motiv , spunea cineva ca punem suflet nu e chiar asa iti rezolvi o problema......


cand spui "ma baietilor" , la cine te referi?


La baietii tentati de ceva nou, cu care-si rezolva ea problema ( fara sa puna suflet).


Sa inteleg ca tu bocesti dupa fiecare , nu mi se pare ok strica la frumusete, da ma rog .....si cu baietii imi rezolv problema ca doar nu-mi plac femeile......mi se pare normal , oricum succes si tie


Eu nu-mi rezolv problemele prin sex.
valita76
Postat pe 9 Iunie 2009 16:23
Toate lucrurile au o logica...daca cineva iubeste sau daca se simte implinit gata NU INSALA.
Nu stiu daca sunt sa aruncati pietre dar eu am incercat sa fiu corecta si sa nu am remuscari.
Adica cum se poarta asa ma port.
Na,sunt mai ai naibii ce sa fac.
2 exemple
1. relatie de 8 luni(destul timp ca sa ai sentimente),ne despartim 3 saptamani(el cu alta).ne impacam,o lasa pe d-soara(care avea prieten),da d-soara nu ne mai lasa in pace si deranja f mult.Am zis sa fiu doamna,am rabdat 1 saptamana,2,3 dupaia am zis imi bag picioarele(las doamna la o parte si am devenit rea).Asa ca il fac pe prietenul d-soarei sa se indragosteasca de mine,ce sa-i fac io daca d-soara alerga dupa 2 iepuri.
2.relatie de la distanta ..ne vedeam o data la 6 luni(daca mai e aia relatie)
L-am asteptat 6 luni,si na am dat o raita prin e-mailurile lui.Greseala mea a fost ca l-am subestimat(chiar era fidel,prietenele la prezentarea probelor spuneau altceva(cateodata prietenele mai gresesc),si m-am simtit ca o proasta.
Asa ca am facut o relatie.Cand mi-am dat seama ca am gresit nu puteam da inapoi.
Asa ca un an de zile am facut relatii.Nu am regretat pt ca am vazut diferenta,si mi-am dat seama ca baiatul cu care aveam relatia de la distanta chiar era un om de nota 10 si orice isi doreste o femeie.
Era distanta,am zis si eu ca pana are ganduri serioase io imi fac de cap.Asa mi-am dat seama ca am gresit mult,ca cu el vreau sa fac o familie si m-am cumintit.
Acuma aruncati cu pietre!!!
love_chocolate
Postat pe 9 Iunie 2009 16:46
Vrei sa pozezi in martira?Nu merge.Eu zic ca in loc de pietre sa aruncam cu pietricele.Da mai, dar dupa ce obosim, faci tu cindte cu un suc?
kudika023770
Postat pe 9 Iunie 2009 17:36
Chiar n-a citit nimeni ce-am scris aseara? (pag 5) Nu are nimeni nici o opinie la ceea ce am postat? Vreau sa stiu daca si voi simtiti sau ganditi asa...Sau macar daca vi se pare plauzibila explicatia mea....
zenith
Postat pe 9 Iunie 2009 22:15
De la: kudika025063, la data 2009-06-09 14:54:57
De la: geo_x, la data 2009-06-09 09:50:02
De la: kudika025063, la data 2009-06-09 09:19:17Ma baietilor voi inselati ca sunteti tot timpul tentati de ceva nou , acuma depinde altii o fac cu perdea si e foarte bine ca nu sufera biata de ea, altii nu le pasa si au de suferit in casnicii , iar noi fetele nu inselam fara motiv , spunea cineva ca punem suflet nu e chiar asa iti rezolvi o problema......


cand spui "ma baietilor" , la cine te referi?


Pai cum sa-ti explic toti sunteti la fel nu .....??? Ganditi cu altceva nu cu ce trebe......


cateodata cand am chef de sex , las ciucurelu' sa preia initiativa creerului, da' asta nu inseamna ca intodeauna are un cuvant de spus!
ciudat mod de ati etala cunostintele. sa presupui ca toti barbati sunt la fel!!
doamne, daca te-ar auzii taica haralambie de la manastrirea "ciudata", s-ar da cu capul de cloponita!
geo_x
Postat pe 9 Iunie 2009 22:22
Zenith,teoria ta filozofica este foarte interesanta dar in acelasi timp si foarte complicata.Pentru ca lucrurile sa fie intelese trebuie sa te raportezi la niste jaloane mult mai simple, cunoscute de mintea noastra simpluta.Altfel ne vom reduce la cele doua energii yng si yang pe care le gasim si in filozofia orientalka.
kudika023770
Postat pe 10 Iunie 2009 07:23
De la: zenith, la data 2009-06-09 03:07:39Am citit toate mesajele voastre legate de subiect si pt. ca nu am gasit ceva asemanator cu cazul meu..m-am gandit sa va expun o alta fatzeta a "cazului". Sunt femeie, 33 ani si nu cred in monogamie. Nu am crezut niciodata ca un cuplu poate trai cu aceeasi intensitate emotia erotica, iubirea efervescenta..etc..pe parcursul a 5-10..zeci de ani. E clar, dupa o vreme,acel patos de inceput se "transforma" intr-o iubire mai calma, mai "matura". De fapt..se pierde din combustibilul ce inteteste acel foc de inceput. Si acel combustibil e chiar energia noastra: energia de femeie si energia de barbat. Cand doi poli sunt diferiti..se atrag,nu? Dar intr-un cuplu de lunga durata, energiile celor doi se contopesc, semanand f mult una cu alta, devenind intr-un fel..acelasi tip de energie. Iar cand doi poli sunt de acelasi fel, se resping, nu? Deci atractia fizica..e mult mai dificil de sustinut, pastrat..spuneti-i cum vreti. "Ochiul vede si inima cere"..e un proverb romanesc...Deci in timp..se aduna frustrari sexuale in cuplul monogam. Iar la baza oricaror probleme emotionale, psihice, comportamentale stau frustrarile sexuale (asta daca nu exista si alte traume f puternice). Dar cand satisfactie erotica nu e...nici comunicarea nu mai este buna, situatia materiala (chiar de e satisfacatoare) pare si devine o problema..etc. Gasesti in celalalt responsabilul insatisfactiilor tale. Si totul este atat de logic...Suntem energii..ca ne convine sau nu, asta suntem. Energii..ce sunt si materializate cu corp fizic. Polarizandu-ne...putem atrage iar. Deci tb sa ne incarcam de altundeva..cu o energie polar opusa noua (femeia..va cauta un alt barbat, iar barbatul, o alta femeie). E un instinct de supravietuire. Cine-l are mai dezvoltat, face primul pas. Reincarcandu-ne, suntem in cuplu iar energii cu incarcaturi diferite, deci ne vom atrage iar din punct de vedere sexual. Acum, in cazul meu...dupa multi ani in care am crezut ca pot sa ma adaptez normelor sociale, si sa fiu monogama, ca sa am o familie..etc...mi-am dat seama ca m-am indepartat de insasi..mine. Iar sotul meu...s-a racit, pt ca nu imi mai recunostea..energia de care se indragostise. Am discutat si am decis sa ne incarcam fiecare in alte parti, deci inselarea n-a existat, pt ca totul a fost decis si aprobat. Ca nu prea merge.., ca e gelos, ca sunt iar certuri...,asta e o alta problema. Eu insa am decis sa nu ma mai mint (pt ca ma inselasem pe mine toti anii astia, neinselandu-l pe el) si sa ma regasesc. In felul meu, nelimitata de legile "morale" ale societatii.
Inca ceva..sunt de acord cu multe din post-uri...de ex.."floare de castan"..dar despre ce zice ea sau altii...sunt doar efecte a ceea ce am descris mai sus. Sper ca veti reflecta putin si veti fi sinceri cu voi insiva si-mi veti da raspunsuri doar dupa un moment de introspectie.



Ok, hai sa vorbim despre energie si vampirism energetic.

1) Psychic vampire sunt numiti acei oameni care pe lânga abilitatea de a manipula energia au si anumite abilitãti psihice (telepatie, telekinezie, clarviziune s.a.m.d.), însã abilitãtile acestor oameni pot fi învãtate. . Acesti oameni nu sunt nevoiti sã ia energie din exterior pentru a functiona, desi se zvoneste cã au nevoie de un surplus de energie pentru a-si putea pune în practicã abilitãtile psihice.

2) Psi-vampire este numit cel care s-a nãscut cu mai sus numita incapacitate de a produce suficientã energie. Acesti psi-vampires sunt nevoiti sã ia energia din exterior, si de cele mai multe ori o fac inconstient. De asemenea, vampirii energetici (psi-vampires) beneficiazã de abilitãþi psihice înnãscute.


Subiectiv, as putea afirma, ca eu nu am intalnit persoane din prima categorie ci numai din a 2-a, adica psi-vampire .

Am putea defini 3 tipuri de vampiri psi:
---primul al fi cel de vampir elementar, energia de care ar avea nevoie putand fi preluata din natura ,
-----al doilea tip sunt vampirii sexuali care se hranesc pe baza energiei emanate in timpul actului sexual ,
------iar al treilea tip sunt cei emotionali, ce se hranesc din emotiile celor din jur.

Al treiliea tip ( emotionali), se pot hrani atat cu energie pozitiva cat si negativa:
- 1 - intimidatorul /violentul cel care prin agresiunea lui iti fura din energie si te lasa epuizat, trist , fara speranta.
- 2 – interogatorul, cel care iti pune multe intrebari, iti fura de fapt din energie.
- 3 – Distantul / singuraticul, cel care sta retras asteptand sa fie rugat implorat sa participle la grup.
- 4 – “Bietul de mine” este cel care activeaza starea de victima, plangandu-se de problemele lui, fura de fapt energie de la ceilalti.


Mesajul urmator nu-mi apartine dar mie personal mi-a mers la suflet:


"De ce trebuie sa fim “vampiri energetici” cand in univers exista energie pentru fiecare?Asadar foamea de energie, se face inconstient, atunci cand furam energie de la altii, desi in univers este energie suficienta pentru fiecare.

Incarcã-te cu energie din soare, din natura (copaci, flori), din iubire, din armonie, si incearca sa daruiesti tot timpul “Daruind vei dobandi”, te vei incarca cu energia de care ai nevoie si vei conecta si pe altii sa-si ia energia de care au nevoie din univers.
Starea de plenititudine, de intreg, de iubire de iertare se materializeazã in tine pentru a curge apoi spre altii.

Iubirea si iertarea iti da sentimentul Intregului, iar Intregul inseamna Echilibru si armonie cu energiile universului.

Invatand si ajutand pe altii, ne invatam si ajutam pe noi. Vindecand si indrumand pe altii, ne vindecam si ne indrumam pe noi. Aceasta se realizeaza cu ajutorul iertarii si iubirii neconditionate.

Toti avem capacitatea de a iubi si ierta. Toti avem capacitati pe care ni le putem dezvolta.
Toti avem iluminare si intelepciune divina, mai mult sau mai putin trezita in noi, si toti avem puterea de a alege, de a crea si de a ne conduce propiile vieti asa cum ni le dorim.

Gandurile noastre se materializeaza, de aceea ai grija ce gandesti.

Suntem diferiti, ca celulele unui intreg, avem grade de asumare a responsabilitatilor diferite, insa fiecare dintre noi facem parte dintr-un intreg, si ne aflam in calatoria noastra plina de bucurii si binecuvantari.


Suntem mesagerii Iertarii, Iubirii si Luminii"











valita76
Postat pe 10 Iunie 2009 14:01
"Valita76", sunt perfect de acord cu tot ce ai scris , intr-un mod asa de simplu si frumos. Dar nu are nici o legatura cu ce-am zis eu. Faptul ca ne interactionam cu energia a tot ce e in jurul nostru (implicit si cu a partenerului nostru), este un fapt, o lege universala. Si..din moment ce convietuim ani de zile cu acelasi partener..inseamna ca "se aduna" in vibratia noastra..mai multa cantitate din ceea ce emana partenerul nostru. Si invers, evident. Nu e vb de vampirism sexual sau alte tipuri. Iar eu..pot sa ma incarc cu energie..direct de la sursa. Imi tb doar cateva minute de liniste si rugaciune. Deci nu-s vampira psi..or something else :)

Si.."ludika...", de ce crezi ca toti oamenii sunt limitati si simpluti ..la minte? Eu sper ca ,odata ce este pusa o tema spre discutie ,interpretare si analiza, oamenii chiar asta fac: mai gandesc, mai analizeaza..Evident, pot sa nu fie de acord, dar nu cred ca e asa de greu de inteles ce-am explicat eu in primul post (pag5).

anyone? anything else? :)
zenith
Postat pe 10 Iunie 2009 14:17


" Nu am crezut niciodata ca un cuplu poate trai cu aceeasi intensitate emotia erotica, iubirea efervescenta..etc..pe parcursul a 5-10..zeci de ani. "

Corect, aici vorbim insa de atractie sexuala si de anumiti hormoni (feromoni) implicati, este vorba de chimie.

"Cand doi oameni sunt atrasi unul de altul are loc o explozie de substante similare adrenalinei. Parca totul in jurul nostru explodeaza.Acest lucru se intampla din cauza substantei PEA care sporeste fluxul de informatii dintre celulele nervoase.

Dopamina te face sa te simti bine si norepinefrina stimuleaza productia de adrenalina. Ceea ce iti face inima sa bata ca nebuna. Aceste trei substante chimice combinate creaza atractia fizica. Din cauza lor persoanele indragostite se simt euforic si pline de energie, de parca ar pluti.

Din cauza lor cei care sunt la inceputul relatiei pot face dragoste ore in sir si apoi sa vorbeasca toata noaptea fara a se simti obositi.


Cand suntem mai mult timp cu o persoana corpul incepe dupa o perioada sa nu mai produca aceste substante si starea de euforie trece. Ceea ce ii ia locul este o iubire indusa in mod social, prin importanta acordata ideii de stabilitate, de familie.

Cercetatorii au descoperit ca monogamia este determinata de existenta unei substante numite vasopressin. Aceasta substanta il face pe mascul sa fie cu totul indiferent la orice alta femela si sa fie extrem de protectiv si gelos.

Sentimentul de a proteja apare ca urmare a existentei subtantei numite oxytocin. Aceasta substanta este cea care face ca mamele sa aiba lapte pentru bebelusi. Ea face atat femeile cat si barbatii sa fie mai calmi si mai receptivi la sentimente ¬ atat ale lor cat si ale celorlalti."



Insa exista lucruri care nu pot fi traduse DOAR in substante chimice. Sa consideram ca fiinta umana are doar corp si creier, ar inseamna sa o mutilam.

Am auzit cu totii de instinctul de conservare. Creierul uman si emotiile lui iti spun sa fugi in fata pericolului si sa iti salvezi viata.Cand o casa e in flacari si ratiunea iti spune stai deoparte si emotiile iti spun sa nu intri ca arzi de viu, ce te face sa intri totusi si sa incerci sa salvezi o alta viata, poate cu pretul vietii tale?

Ai vazut vreodata o mama aparandu-si copilul? In fata unui pericol care o depaseste cu mult fizic si psihic. La fel, daca totul ar depinde de corpul fizic si de psihic, femeia ar trebui sa renunte la lupta inainte sa incepa. Insa o femeie care se lupta pentru copii ei este mai periculoasa decat 3 barbati la un loc.

Pentru ca pe langa fizic si psihic, omul are si spirit.























valita76
Postat pe 10 Iunie 2009 15:00
De la: valita76, la data 2009-06-09 16:23:51
De la: kudika025063, la data 2009-06-09 15:03:00
De la: valita76, la data 2009-06-09 10:05:10
De la: geo_x, la data 2009-06-09 09:50:02
De la: kudika025063, la data 2009-06-09 09:19:17Ma baietilor voi inselati ca sunteti tot timpul tentati de ceva nou , acuma depinde altii o fac cu perdea si e foarte bine ca nu sufera biata de ea, altii nu le pasa si au de suferit in casnicii , iar noi fetele nu inselam fara motiv , spunea cineva ca punem suflet nu e chiar asa iti rezolvi o problema......


cand spui "ma baietilor" , la cine te referi?


La baietii tentati de ceva nou, cu care-si rezolva ea problema ( fara sa puna suflet).


Sa inteleg ca tu bocesti dupa fiecare , nu mi se pare ok strica la frumusete, da ma rog .....si cu baietii imi rezolv problema ca doar nu-mi plac femeile......mi se pare normal , oricum succes si tie


Eu nu-mi rezolv problemele prin sex.

Ai inteles gresit draga Valita, eu nu-mi rezolv problemele prin sex , ci fac sex ca doar sunt vie , nu stiu de ce te-ai sifonat asa pentru ca topicul e de ce insala femeile asta ziceam eu baietilor nicidecum tie ,iar daca tu esti calugarita scuza-ma nu aveam de unde sa stiu......
kudika025063
Postat pe 10 Iunie 2009 16:22
De la: kudika025063, la data 2009-06-10 16:22:55
De la: valita76, la data 2009-06-09 16:23:51
De la: kudika025063, la data 2009-06-09 15:03:00
De la: valita76, la data 2009-06-09 10:05:10
De la: geo_x, la data 2009-06-09 09:50:02
De la: kudika025063, la data 2009-06-09 09:19:17Ma baietilor voi inselati ca sunteti tot timpul tentati de ceva nou , acuma depinde altii o fac cu perdea si e foarte bine ca nu sufera biata de ea, altii nu le pasa si au de suferit in casnicii , iar noi fetele nu inselam fara motiv , spunea cineva ca punem suflet nu e chiar asa iti rezolvi o problema......


cand spui "ma baietilor" , la cine te referi?


La baietii tentati de ceva nou, cu care-si rezolva ea problema ( fara sa puna suflet).


Sa inteleg ca tu bocesti dupa fiecare , nu mi se pare ok strica la frumusete, da ma rog .....si cu baietii imi rezolv problema ca doar nu-mi plac femeile......mi se pare normal , oricum succes si tie


Eu nu-mi rezolv problemele prin sex.

Ai inteles gresit draga Valita, eu nu-mi rezolv problemele prin sex , ci fac sex ca doar sunt vie , nu stiu de ce te-ai sifonat asa pentru ca topicul e de ce insala femeile asta ziceam eu baietilor nicidecum tie ,iar daca tu esti calugarita scuza-ma nu aveam de unde sa stiu......




" Problema" pe care o rezolvi tu cu baieti, ca doar nu-ti plac femeile, poate fi numita necesitate. Incearca sa faci si dragoste , nu doar sex.
valita76
Postat pe 10 Iunie 2009 16:43
De la: valita76, la data 2009-06-10 16:43:25
De la: kudika025063, la data 2009-06-10 16:22:55
De la: valita76, la data 2009-06-09 16:23:51
De la: kudika025063, la data 2009-06-09 15:03:00
De la: valita76, la data 2009-06-09 10:05:10
De la: geo_x, la data 2009-06-09 09:50:02
De la: kudika025063, la data 2009-06-09 09:19:17Ma baietilor voi inselati ca sunteti tot timpul tentati de ceva nou , acuma depinde altii o fac cu perdea si e foarte bine ca nu sufera biata de ea, altii nu le pasa si au de suferit in casnicii , iar noi fetele nu inselam fara motiv , spunea cineva ca punem suflet nu e chiar asa iti rezolvi o problema......


cand spui "ma baietilor" , la cine te referi?


La baietii tentati de ceva nou, cu care-si rezolva ea problema ( fara sa puna suflet).


Sa inteleg ca tu bocesti dupa fiecare , nu mi se pare ok strica la frumusete, da ma rog .....si cu baietii imi rezolv problema ca doar nu-mi plac femeile......mi se pare normal , oricum succes si tie


Eu nu-mi rezolv problemele prin sex.



Ai inteles gresit draga Valita, eu nu-mi rezolv problemele prin sex , ci fac sex ca doar sunt vie , nu stiu de ce te-ai sifonat asa pentru ca topicul e de ce insala femeile asta ziceam eu baietilor nicidecum tie ,iar daca tu esti calugarita scuza-ma nu aveam de unde sa stiu......




" Problema" pe care o rezolvi tu cu baieti, ca doar nu-ti plac femeile, poate fi numita necesitate. Incearca sa faci si dragoste , nu doar sex.


Crede-ma la varsta si experienta mea fac ce cred eu ca-mi convine,fara sa trebuiasca sa-mi spuna cineva ce si cum , dar oricum multam de sfat......
kudika025063
Postat pe 10 Iunie 2009 17:40
De la: kudika025063, la data 2009-06-10 17:40:18
De la: valita76, la data 2009-06-10 16:43:25
De la: kudika025063, la data 2009-06-10 16:22:55
De la: valita76, la data 2009-06-09 16:23:51
De la: kudika025063, la data 2009-06-09 15:03:00
De la: valita76, la data 2009-06-09 10:05:10
De la: geo_x, la data 2009-06-09 09:50:02
De la: kudika025063, la data 2009-06-09 09:19:17Ma baietilor voi inselati ca sunteti tot timpul tentati de ceva nou , acuma depinde altii o fac cu perdea si e foarte bine ca nu sufera biata de ea, altii nu le pasa si au de suferit in casnicii , iar noi fetele nu inselam fara motiv , spunea cineva ca punem suflet nu e chiar asa iti rezolvi o problema......


cand spui "ma baietilor" , la cine te referi?


La baietii tentati de ceva nou, cu care-si rezolva ea problema ( fara sa puna suflet).


Sa inteleg ca tu bocesti dupa fiecare , nu mi se pare ok strica la frumusete, da ma rog .....si cu baietii imi rezolv problema ca doar nu-mi plac femeile......mi se pare normal , oricum succes si tie


Eu nu-mi rezolv problemele prin sex.



Ai inteles gresit draga Valita, eu nu-mi rezolv problemele prin sex , ci fac sex ca doar sunt vie , nu stiu de ce te-ai sifonat asa pentru ca topicul e de ce insala femeile asta ziceam eu baietilor nicidecum tie ,iar daca tu esti calugarita scuza-ma nu aveam de unde sa stiu......




" Problema" pe care o rezolvi tu cu baieti, ca doar nu-ti plac femeile, poate fi numita necesitate. Incearca sa faci si dragoste , nu doar sex.


Crede-ma la varsta si experienta mea fac ce cred eu ca-mi convine,fara sa trebuiasca sa-mi spuna cineva ce si cum , dar oricum multam de sfat......



Felicitari!
valita76
Postat pe 10 Iunie 2009 20:49
raspuns la intrebarea de ce o fac: de ciuda
bruneagra25
Postat pe 22 Iunie 2009 09:54
brune
isi inseala barbatii femeile care sunt neglijate de barbati...unele poate de razbunare..unele poate de placere...fiecare om are personalitatea lui...
pamela_1
Postat pe 22 Iunie 2009 10:35
De la: pamela_1, la data 2009-06-22 10:35:37 brune
isi inseala barbatii femeile care sunt neglijate de barbati...unele poate de razbunare..unele poate de placere...fiecare om are personalitatea lui...

stiu scumpa da cum poti lamurii oamenii de acest lucru??? nu ai vaz cate topikuri sunt deschise pe acest subiect infect??
bruneagra25
Postat pe 24 Iunie 2009 09:49
daca vrei, vb in privat pe mess si poate te lamuresc eu...

Postat pe 24 Iunie 2009 09:54
De la: kudika043374, la data 2009-06-24 09:54:45daca vrei, vb in privat pe mess si poate te lamuresc eu...


raspunsul a fost pt nick28bv

Postat pe 24 Iunie 2009 10:08
o fac din cauza de motiv de mancarime pe modelul "am uitat cutzitu-n tine"
matracucu
Postat pe 24 Iunie 2009 10:14
au cu ce ma
ca fata poate ........stie..........
heaven_2906
Postat pe 24 Iunie 2009 10:16
Din dorinta de ai da o lectie tampitului, cand toata lumea ( in special el ) e mai importanta decat tine!!!
godesshera
Postat pe 24 Iunie 2009 10:16
De ce..e simplu..pentru ca vrea si altceva decat ii poate oferii iubitul ei
lavy_girl92
Postat pe 24 Iunie 2009 17:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Trash The Dress - poezia asezata in rama 1 De la: eunescu09 22 Octombrie 2009 09:45
Cea mai proasta abordare 217 De la: leo_ 24 Septembrie 2010 03:19
Nu inteleg ce e cu mine... 28 De la: kudika_10817 29 Iunie 2012 19:22
buna all 11 De la: zinaceabunasinebuna 31 Ianuarie 2012 08:32
Ne nastestem deodata si murim pe rand 19 De la: Dor_a 3 Decembrie 2008 11:31