Setari Cookie-uri

Infidelitatea!!Femeile care isi inseala barbatul de ce o fac??

vad ca pe aici se sustine faptul ca femeile sunt clar niste "nenorocite" pentru ca inseala, barbatii....eeee, lasa ca sunt si ei barbati, au si ei voie, ca nea tre sa aiba si ei "fetita" lor, asa ca "baieti", din punctul meu de vedere in ceea ce priveste acest subiect, sunt 2 categorii de barbati care inseala, in prima se regasesc acei barbati care desi inseala, stiu cum s-o faca, atata vreme cat stii ca inseli (ca barbat) fara sa fie implicat vre-un sentiment....iar acasa te comporti exemplar, asta insemnand ca stii s-o respecti, s-o apreciezi, s-o rasfeti...si s-o iubesti..."sanatate si virtute", dar mai e a-2a categorie....care dupa ce ca isi inseala nevestele, prietenele...etc, mai sunt si prosti, si culmea mai au si pretentia de-a fii intelesi, eventual chiar iertati.....cat sa fii de prost, sa te porti in ultimul hal cu sotia, sa n-o mai respecti, sa nu-ti mai convina nimic (pentru ca nea....a aparut o pitipoanca.)....si apoi sa mai speri ca aia te mai iarta.
gargaritamica
Postat pe 8 Iunie 2009 11:58
Acu mai sunt si aia care au toate aceste simptome, insa nu sunt prinsi.....frate au barbati astia atatea pretentii, sunt atatia care inseala, si cand aud de vre-o femeie ca a inselat sar in sus...."-aia-i curwa clarrrrrr".....o nenorocita....., pai cum dracu sa pastreze astia o femeie langa ei. Si acu toti "sariti" la LACRA, cand ea a spus clar de la inceput, ca sunt in divort, ......sau urmeaza sa divorteze.....daca au ajuns aici, crede-ti voi c-o mai intereseaza macar sa-l priveasza pe ala in ochi, si de ce n-ar face-o.....????...ce l-o sfida saracu.

Nici eu nu sunt deacord cu inselatul, adica e pacat daca ai o relatie frumoasa....s-o pierzi pentru ce.....clar nu's deacord, insa sunt foarte multe cazuri cu probleme.....oameni care desi nu procedeaza corect...totusi au dreptate. Eu o apreciez pe LACRA, pentru ca nu-si neaga dreptul la viata, pentru ca este sincera, si pentru ca a avut curajul necesar sa-si continuue viata, in ciuda faptului ca exista nenumarate femei care din diverse motive raman alaturi de niste ANIMALE...negandu-si orice drept la viata

FELICITARI LACRA!!!
gargaritamica
Postat pe 8 Iunie 2009 12:00
astept argumente contradictorii
gargaritamica
Postat pe 8 Iunie 2009 12:02
Sunt relatii care par perfecte, dar de obi9cei ei sunt care insala asa se simt ei mai macho cred,dar sunt si inteligenti ai dracului, k nu se dau de gol se poarta cu manusi! oricum cand apare o persoana care prezinta mai mult interes trec la atac si inseamna ca nu te-a iubit cu adevarat, !
stefanescu_marina25
Postat pe 8 Iunie 2009 12:05
Sunt relatii care par perfecte, dar de obi9cei ei sunt care insala asa se simt ei mai macho cred,dar sunt si inteligenti ai dracului, k nu se dau de gol se poarta cu manusi! oricum cand apare o persoana care prezinta mai mult interes trec la atac si inseamna ca nu te-a iubit cu adevarat, !
stefanescu_marina25
Postat pe 8 Iunie 2009 12:05
De la: gargaritamica, la data 2009-06-08 12:00:54 Acu mai sunt si aia care au toate aceste simptome, insa nu sunt prinsi.....frate au barbati astia atatea pretentii, sunt atatia care inseala, si cand aud de vre-o femeie ca a inselat sar in sus...."-aia-i curwa clarrrrrr".....o nenorocita....., pai cum dracu sa pastreze astia o femeie langa ei. Si acu toti "sariti" la LACRA, cand ea a spus clar de la inceput, ca sunt in divort, ......sau urmeaza sa divorteze.....daca au ajuns aici, crede-ti voi c-o mai intereseaza macar sa-l priveasza pe ala in ochi, si de ce n-ar face-o.....????...ce l-o sfida saracu.

Nici eu nu sunt deacord cu inselatul, adica e pacat daca ai o relatie frumoasa....s-o pierzi pentru ce.....clar nu's deacord, insa sunt foarte multe cazuri cu probleme.....oameni care desi nu procedeaza corect...totusi au dreptate. Eu o apreciez pe LACRA, pentru ca nu-si neaga dreptul la viata, pentru ca este sincera, si pentru ca a avut curajul necesar sa-si continuue viata, in ciuda faptului ca exista nenumarate femei care din diverse motive raman alaturi de niste ANIMALE...negandu-si orice drept la viata

FELICITARI LACRA!!!

merci ...mi-am negat dreptul la viata 3 ani...dar am zis GATA...nimeni nu merita asa sacrificiu...asa ca poate sa ma critice toti...am reinvatat sa traiesc...si e bine
lacra23
Postat pe 8 Iunie 2009 12:36
eu mi-as insela prietenul dupa cativa ani de asteptare sa imi faca sex oral,si nu imi face, sau l-as insela daca nu mai imi da atentie si vad ca ma pune pe locul 2.....sau defapt la '' ca ma pune pe locul 2'' i-as da papuceii

Postat pe 8 Iunie 2009 12:45
De la: Rafinata, la data 2009-06-08 12:45:39eu mi-as insela prietenul dupa cativa ani de asteptare sa imi faca sex oral,si nu imi face, sau l-as insela daca nu mai imi da atentie si vad ca ma pune pe locul 2.....sau defapt la '' ca ma pune pe locul 2'' i-as da papuceii


Ca in rest ne potrivim la pat..e super ok .am avut si orgasme cu el.Dar tot as simti si simt ca lipseste ceva( ceea ce nu e imposibil )--sexul oral..

Postat pe 8 Iunie 2009 12:46
De la: lacra23, la data 2009-06-08 12:36:39
De la: gargaritamica, la data 2009-06-08 12:00:54 Acu mai sunt si aia care au toate aceste simptome, insa nu sunt prinsi.....frate au barbati astia atatea pretentii, sunt atatia care inseala, si cand aud de vre-o femeie ca a inselat sar in sus...."-aia-i curwa clarrrrrr".....o nenorocita....., pai cum dracu sa pastreze astia o femeie langa ei. Si acu toti "sariti" la LACRA, cand ea a spus clar de la inceput, ca sunt in divort, ......sau urmeaza sa divorteze.....daca au ajuns aici, crede-ti voi c-o mai intereseaza macar sa-l priveasza pe ala in ochi, si de ce n-ar face-o.....????...ce l-o sfida saracu.

Nici eu nu sunt deacord cu inselatul, adica e pacat daca ai o relatie frumoasa....s-o pierzi pentru ce.....clar nu's deacord, insa sunt foarte multe cazuri cu probleme.....oameni care desi nu procedeaza corect...totusi au dreptate. Eu o apreciez pe LACRA, pentru ca nu-si neaga dreptul la viata, pentru ca este sincera, si pentru ca a avut curajul necesar sa-si continuue viata, in ciuda faptului ca exista nenumarate femei care din diverse motive raman alaturi de niste ANIMALE...negandu-si orice drept la viata

FELICITARI LACRA!!!

merci ...mi-am negat dreptul la viata 3 ani...dar am zis GATA...nimeni nu merita asa sacrificiu...asa ca poate sa ma critice toti...am reinvatat sa traiesc...si e bine







Postat pe 8 Iunie 2009 12:49
ma bucur pentru tine lacra.....m-am saturat de conceptia barbatilor....toti spun acelasi lucru...ca un barbat daca are nu stiu cate mandre...este dastept, iar o femeie daca a fost cu mai multi barbati este curwa...............la dracu cu toate concepriile astea induse de barbati,

Iar chesti cu lacra chiar m-a enervat...ea n-a facut nimic rau...si nu stiu daca se poate spune ca si-a inselat sotul atata timp ce ei sunt despartit!

lacra esti o scumpa si ai toata sustinerea mea...ma bucur ca mai intalnesc si femei puternice...care au curajul s-o recunoasca
gargaritamica
Postat pe 8 Iunie 2009 12:51
lacra esti o scumpa si ai toata sustinerea mea...ma bucur ca mai intalnesc si femei puternice...care au curajul s-o recunoasca [/quote]
gargaritamica
Postat pe 8 Iunie 2009 12:53
De la: gargaritamica, la data 2009-06-08 12:53:23lacra esti o scumpa si ai toata sustinerea mea...ma bucur ca mai intalnesc si femei puternice...care au curajul s-o recunoasca
[/quote]

SI EU SUNT DE ACORD CU TINE

Postat pe 8 Iunie 2009 12:58
De la: Rafinata, la data 2009-06-08 12:58:05
De la: gargaritamica, la data 2009-06-08 12:53:23lacra esti o scumpa si ai toata sustinerea mea...ma bucur ca mai intalnesc si femei puternice...care au curajul s-o recunoasca


SI EU SUNT DE ACORD CU TINE [/quote]


multumesc
gargaritamica
Postat pe 8 Iunie 2009 13:04
toate trebuie sa fim la fel de puternice...chiar daca ne numesc "curve".... deci: SA NE TRAIM VIATA FETELOR ...doar una avem
lacra23
Postat pe 8 Iunie 2009 13:09
De la: lacra23, la data 2009-06-08 13:09:03toate trebuie sa fim la fel de puternice...chiar daca ne numesc "curve".... deci: SA NE TRAIM VIATA FETELOR ...doar una avem


Asa e..

Postat pe 8 Iunie 2009 13:28
De la: yama, la data 2009-06-07 06:34:44
De la: Floare_de_castan, la data 2009-04-24 23:30:52Mult timp s-a crezut ca doar barbatii insala.... (Culmea ca nu au cum decat cu o femeie,nu ??? )
Astazi, infidelitatea este una dintre cele mai frecvente cauze care provoaca destramarea unui cuplu.

Daca la EI infidelitatea survine in urma unei puternice atractii fizice, se pare ca ELE insala nu pentru ca celalat barbat arata mai bine decat cel de acasa, ci pentru ca nu sunt fericite cu partenerul de viata. Fie nu au o viata sexuala multumitoare, fie intervine nepotrivirea de caracter, sursa multor certuri.

Motivele diferite pe care le au femeile care isi insala partenerii, un renumit psiholog,afirma ca : “daca unii barbati insala pentru a-si dovedi puterea, unele femei insala pentru a-si dovedi ca sunt frumoase, etc."

Motivele pentru care o femeie decide sa insele

1. Nevoile sale emotionale nu mai sunt satisfacute. Asa se face ca, atunci cand partenerul lor nu le multumeste din punct de vedere mental si emotiv, neimpartasindu-le emotiile, femeile incearca sa umple acest gol cu resurse descoperite in alta parte. Adica in bratele amantului.

2. S-a instalat rutina.Asa se face ca femeia incearca sa se razbune pe monotonie, desi este si ea vinovata de aceasta rutina

3. Nu se simte apreciata.Cand o femeie simte sau crede ca partenerul ei nu ii acorda atentia pe care o merita, incearca sa isi gasesca pe cineva in anturaj care o apreciaza.

Daca relatia a devenit monotona sau chiar plictisitoare, ambii parteneri sunt vinovati si nu este suficient ca doar unul dintre ei sa isi schimbe atitudinea.
Comunicarea este esentiala intr-un cuplu !!!!

cine a inselat prima oare ? adam pe eva sau eva pe adam ?





Mare dreptate ai Floare_de_castan....eu am inselat...am inselat mereu si nu mi se pare nimic injositor sau rusinos in asta, mai ales ca pana la actualul meu prieten nu am iubit..cu toate ca il iubeam si il iubesc..l-am inselat si pe el...a aflat si m-a intrebat de ce??? de ce am facut asta? m-a intrebat daca nu ma mai simt bine cu el..nu stiu daca a inteles cu adevarat explicatia mea..aceea ca el nu ma face sa ma simt o femeie frumoasa (si sunt foarte), ca el nu imi arata niciodata cat de mult ma apreciaza ca om....dar m-a iertat si sa nu-mi spuneti acum ca m-a iertat pt ca si el m-a inselat la randul lui ca nu aveti dreptate....nu stiu...e ciudat, cu toate ca stiam ca e o greseala...exact!!! ... imi demonstram singura ca sunt mult mai mult decat ma apreciaza el sau ii e frica sa recunoasca..dar o femeie are nevoie sa auda ca e frumoasa sa auda ca o iubeste sa simta sa vada sa ii se demonstreze oricat de mult ar cere, lui nu ar trebui sa ii se para mult pt ca o iubeste si eu sunt de parere ca daca o femeie primeste ceea ce are nevoie stie mult mai bine decat un barbat sa-si faca partenerul fericit....
xsAna
Postat pe 8 Iunie 2009 13:32

Mare dreptate ai Floare_de_castan....eu am inselat...am inselat mereu si nu mi se pare nimic injositor sau rusinos in asta, mai ales ca pana la actualul meu prieten nu am iubit..cu toate ca il iubeam si il iubesc..l-am inselat si pe el...a aflat si m-a intrebat de ce??? de ce am facut asta? m-a intrebat daca nu ma mai simt bine cu el..nu stiu daca a inteles cu adevarat explicatia mea..aceea ca el nu ma face sa ma simt o femeie frumoasa (si sunt foarte), ca el nu imi arata niciodata cat de mult ma apreciaza ca om....dar m-a iertat si sa nu-mi spuneti acum ca m-a iertat pt ca si el m-a inselat la randul lui ca nu aveti dreptate....nu stiu...e ciudat, cu toate ca stiam ca e o greseala...exact!!! ... imi demonstram singura ca sunt mult mai mult decat ma apreciaza el sau ii e frica sa recunoasca..dar o femeie are nevoie sa auda ca e frumoasa sa auda ca o iubeste sa simta sa vada sa ii se demonstreze oricat de mult ar cere, lui nu ar trebui sa ii se para mult pt ca o iubeste si eu sunt de parere ca daca o femeie primeste ceea ce are nevoie stie mult mai bine decat un barbat sa-si faca partenerul fericit.... [/quote]

Eu intotdeauna am fost de parerea ca daca un barbat inseala....mai exista speranta ca s-o fi facut din prostie....insa o femeie cand inseala, clar nu inseala cu ideea de a se distra, de-a gasi unu mai frumos, etc....femeile inseala atunci cand nu mai sunt apreciate, nu se mai simt iubite, rasfatate(pentru ca o femeie are nevoie de apreciere, iubire, rasfat, etc), sau cand "acasa" nu mai este asa cum ar trebui....
gargaritamica
Postat pe 8 Iunie 2009 13:45
De la: gargaritamica, la data 2009-06-08 13:45:37
Mare dreptate ai Floare_de_castan....eu am inselat...am inselat mereu si nu mi se pare nimic injositor sau rusinos in asta, mai ales ca pana la actualul meu prieten nu am iubit..cu toate ca il iubeam si il iubesc..l-am inselat si pe el...a aflat si m-a intrebat de ce??? de ce am facut asta? m-a intrebat daca nu ma mai simt bine cu el..nu stiu daca a inteles cu adevarat explicatia mea..aceea ca el nu ma face sa ma simt o femeie frumoasa (si sunt foarte), ca el nu imi arata niciodata cat de mult ma apreciaza ca om....dar m-a iertat si sa nu-mi spuneti acum ca m-a iertat pt ca si el m-a inselat la randul lui ca nu aveti dreptate....nu stiu...e ciudat, cu toate ca stiam ca e o greseala...exact!!! ... imi demonstram singura ca sunt mult mai mult decat ma apreciaza el sau ii e frica sa recunoasca..dar o femeie are nevoie sa auda ca e frumoasa sa auda ca o iubeste sa simta sa vada sa ii se demonstreze oricat de mult ar cere, lui nu ar trebui sa ii se para mult pt ca o iubeste si eu sunt de parere ca daca o femeie primeste ceea ce are nevoie stie mult mai bine decat un barbat sa-si faca partenerul fericit....


Eu intotdeauna am fost de parerea ca daca un barbat inseala....mai exista speranta ca s-o fi facut din prostie....insa o femeie cand inseala, clar nu inseala cu ideea de a se distra, de-a gasi unu mai frumos, etc....femeile inseala atunci cand nu mai sunt apreciate, nu se mai simt iubite, rasfatate(pentru ca o femeie are nevoie de apreciere, iubire, rasfat, etc), sau cand "acasa" nu mai este asa cum ar trebui....[/quote]

asa e
skumpy_1
Postat pe 8 Iunie 2009 14:17
De la: kudika025522, la data 2009-06-07 17:44:06Pt ca isi cauta visul, nu-l gasesc si incearca in alta parte cu speranta ca poate, poate...dar, nu sunt in stare nici sa rezolve ce nu merge in relatia curenta nici sa renunte la ea. asa ca merg in paralel doar, doar s-ar ivi marea minune. din pacate nu se iveste si raman blocati si acriti intr-o mocirla pe care o numesc relatie. Este o impotenta afectiva, dublata de multe ori de una de natura economica. Este o duplicitate inconstienta pt ca niciodata cel care inseala nu se gandeste la consecintele ireparabile acestui act. Se ajunge la un soi de ura organica pt ca cel de langa el nu i-a indeplinit visul. Dar, totul se naste din egoism extrem. Doar persoana mea conteaza, restul .....copii, nevasta, socri, parinti, prieteni duca-se....Spune cel care crede ca a aprins calcaiele cuiva strain. Insa. el este acelasi individ care o ia de la capat cu aceleasi defecte si tare care vor fi descoperite si de noua partenera. trebuie sa fie prea disperata o persoana ca sa se agate de cineva aflat deja intr-o relatie. oricum va pati la fel. Recidiva este imprimata pe fruntea celor de aceasta speta. Totul tine de caracter , cultura, educatie.......de fiecare in parte si de toate la un loc.

PERFECT ADEVARAT
lonely_soul
Postat pe 8 Iunie 2009 14:32
Indiferent de parerile celorlalti, atat barbatii cat si femeile inseala din prostie, asta daca nu exista intre prostie si inselat, vreun capat de interes.
kudika023770
Postat pe 8 Iunie 2009 16:25
Femeile inseala din acelasi motiv ca si barbatii :Din prostie............
jeanpierre
Postat pe 8 Iunie 2009 18:37
era doar un studiu din miile de studii care se dovedesc a nu fi chiar apropiate de realitate
bebita67
Postat pe 8 Iunie 2009 18:49
De la: LaLa_sh, la data 2009-06-08 13:32:24
De la: yama, la data 2009-06-07 06:34:44
De la: Floare_de_castan, la data 2009-04-24 23:30:52Mult timp s-a crezut ca doar barbatii insala.... (Culmea ca nu au cum decat cu o femeie,nu ??? )
Astazi, infidelitatea este una dintre cele mai frecvente cauze care provoaca destramarea unui cuplu.

Daca la EI infidelitatea survine in urma unei puternice atractii fizice, se pare ca ELE insala nu pentru ca celalat barbat arata mai bine decat cel de acasa, ci pentru ca nu sunt fericite cu partenerul de viata. Fie nu au o viata sexuala multumitoare, fie intervine nepotrivirea de caracter, sursa multor certuri.

Motivele diferite pe care le au femeile care isi insala partenerii, un renumit psiholog,afirma ca : “daca unii barbati insala pentru a-si dovedi puterea, unele femei insala pentru a-si dovedi ca sunt frumoase, etc."

Motivele pentru care o femeie decide sa insele

1. Nevoile sale emotionale nu mai sunt satisfacute. Asa se face ca, atunci cand partenerul lor nu le multumeste din punct de vedere mental si emotiv, neimpartasindu-le emotiile, femeile incearca sa umple acest gol cu resurse descoperite in alta parte. Adica in bratele amantului.

2. S-a instalat rutina.Asa se face ca femeia incearca sa se razbune pe monotonie, desi este si ea vinovata de aceasta rutina

3. Nu se simte apreciata.Cand o femeie simte sau crede ca partenerul ei nu ii acorda atentia pe care o merita, incearca sa isi gasesca pe cineva in anturaj care o apreciaza.

Daca relatia a devenit monotona sau chiar plictisitoare, ambii parteneri sunt vinovati si nu este suficient ca doar unul dintre ei sa isi schimbe atitudinea.
Comunicarea este esentiala intr-un cuplu !!!!

cine a inselat prima oare ? adam pe eva sau eva pe adam ?





Mare dreptate ai Floare_de_castan....eu am inselat...am inselat mereu si nu mi se pare nimic injositor sau rusinos in asta, mai ales ca pana la actualul meu prieten nu am iubit..cu toate ca il iubeam si il iubesc..l-am inselat si pe el...a aflat si m-a intrebat de ce??? de ce am facut asta? m-a intrebat daca nu ma mai simt bine cu el..nu stiu daca a inteles cu adevarat explicatia mea..aceea ca el nu ma face sa ma simt o femeie frumoasa (si sunt foarte), ca el nu imi arata niciodata cat de mult ma apreciaza ca om....dar m-a iertat si sa nu-mi spuneti acum ca m-a iertat pt ca si el m-a inselat la randul lui ca nu aveti dreptate....nu stiu...e ciudat, cu toate ca stiam ca e o greseala...exact!!! ... imi demonstram singura ca sunt mult mai mult decat ma apreciaza el sau ii e frica sa recunoasca..dar o femeie are nevoie sa auda ca e frumoasa sa auda ca o iubeste sa simta sa vada sa ii se demonstreze oricat de mult ar cere, lui nu ar trebui sa ii se para mult pt ca o iubeste si eu sunt de parere ca daca o femeie primeste ceea ce are nevoie stie mult mai bine decat un barbat sa-si faca partenerul fericit....


:)) :)) Cred ca inclini deja spre alte "meleaguri", dar este doar o parere.

Iulian976
Postat pe 8 Iunie 2009 18:52
De la: jeanpierre, la data 2009-06-08 18:37:00Femeile inseala din acelasi motiv ca si barbatii :Din prostie............


Da, un raspuns pe care il apreciez, trebuie sa fi putin curajos sa adminiti acest lucru. Si eu sunt de aceiasi parere.
Iulian976
Postat pe 8 Iunie 2009 18:54
De la: lacra23, la data 2009-06-06 16:43:18
De la: scorpyoW, la data 2009-06-06 16:34:38lacra,nu sunt deacord cu barbati care i'si asculta de regula parinti,dar raman la parerea ca nu a fost ce'a mai buna aledere pe care ai facuto
1)te'ai injosit pe tine
2)nu vad ceva cuviincios in a te rzbuna(e buna si razbunarea dar in limitele ei)
yo i'ti doresc sa fii fericita ori unde vei fii


nu am facut-o sa ma razbun...am vrut sa vad daca are dreptate ca nu mai sunt femeie, am vrut sa imi demonstrez mie ca inca mai pot...


Draga mea... ca poti sa inseli inseamna ca esti femeie?? Aceasta "calitate", de a insela, o au toti ...sunt putini cei care nu o au si cred ca doar aceia conteaza. Nu cred ca o femeie care insala este "cu..." dar o consider asa atunci cand se uita in ochii iubitului ei si il minte, ca si cum nu s-a intamplat nimik, dupa ce a facut asta. Fair este sa il parasesti daca tot ai facut acest gest, chiar daca asa cum spui tu a uitat de tine, sa fi sigura ca va suferi si fi sigura ca te iubeste. Un barbat care uita de "femeia" de langa el asa cum spui tu nu o iubeste mai putin. Doar ca noua ne este mai greu sa recunoastem si ne comportam mai dur uneori , dar este doar o aparenta. In plus fata de asta gandim mai copilareste uneori si nu realizam impactul unor gesturi sau actiuni ce sunt in fond banale.
Iulian976
Postat pe 8 Iunie 2009 19:06
Depinde de implicatia gesturilor si actiunilor.Uneori implicatia le scoate din banalitate si le face star de cinema.
kudika023770
Postat pe 8 Iunie 2009 19:55
Lasa-ma sa-ti spun cum ai sa-ti intalnesti sansele fabuloase in viata in decursul urmatoarelor saptamani, daca imi urmezi sfaturile.

Pot sa te ghidez catre aceste noi etape din viata ta, sa-ti arat cum sa profiti de toate lucrurile benefice pe care ti le rezerva destinul, lucruri care au fost tinute departe de tine de fortele opuse.

Multumita prezicerior mele vei putea face cele mai bune alegeri in viata, caci viata iti rezerva multe oportunitati.



Sa stii ca norocul iti va surade cu ajutorul meu!

http://cassandraspune.webs.com/

CASSANDRA
Postat pe 8 Iunie 2009 21:55
De la: Iulian976, la data 2009-06-08 19:06:40
De la: lacra23, la data 2009-06-06 16:43:18
De la: scorpyoW, la data 2009-06-06 16:34:38lacra,nu sunt deacord cu barbati care i'si asculta de regula parinti,dar raman la parerea ca nu a fost ce'a mai buna aledere pe care ai facuto
1)te'ai injosit pe tine
2)nu vad ceva cuviincios in a te rzbuna(e buna si razbunarea dar in limitele ei)
yo i'ti doresc sa fii fericita ori unde vei fii


nu am facut-o sa ma razbun...am vrut sa vad daca are dreptate ca nu mai sunt femeie, am vrut sa imi demonstrez mie ca inca mai pot...


Draga mea... ca poti sa inseli inseamna ca esti femeie?? Aceasta "calitate", de a insela, o au toti ...sunt putini cei care nu o au si cred ca doar aceia conteaza. Nu cred ca o femeie care insala este "cu..." dar o consider asa atunci cand se uita in ochii iubitului ei si il minte, ca si cum nu s-a intamplat nimik, dupa ce a facut asta. Fair este sa il parasesti daca tot ai facut acest gest, chiar daca asa cum spui tu a uitat de tine, sa fi sigura ca va suferi si fi sigura ca te iubeste. Un barbat care uita de "femeia" de langa el asa cum spui tu nu o iubeste mai putin. Doar ca noua ne este mai greu sa recunoastem si ne comportam mai dur uneori , dar este doar o aparenta. In plus fata de asta gandim mai copilareste uneori si nu realizam impactul unor gesturi sau actiuni ce sunt in fond banale.


nu ca pot insela inseamna ca sunt femeie ... ci ca mai pot cuceri un barbat (asta am vrut sa imi demonstrez), ca pt el nu mai valoram nimic (barbatul pe care il iubeam) si incepusem sa si cred ca nu mai valorez nimic...pana intr-o zi cand mi-am zis ca lumea nu se opreste in sotul meu... si intr-adevar nu s-a oprit in el...
lacra23
Postat pe 9 Iunie 2009 01:39
Am citit toate mesajele voastre legate de subiect si pt. ca nu am gasit ceva asemanator cu cazul meu..m-am gandit sa va expun o alta fatzeta a "cazului". Sunt femeie, 33 ani si nu cred in monogamie. Nu am crezut niciodata ca un cuplu poate trai cu aceeasi intensitate emotia erotica, iubirea efervescenta..etc..pe parcursul a 5-10..zeci de ani. E clar, dupa o vreme,acel patos de inceput se "transforma" intr-o iubire mai calma, mai "matura". De fapt..se pierde din combustibilul ce inteteste acel foc de inceput. Si acel combustibil e chiar energia noastra: energia de femeie si energia de barbat. Cand doi poli sunt diferiti..se atrag,nu? Dar intr-un cuplu de lunga durata, energiile celor doi se contopesc, semanand f mult una cu alta, devenind intr-un fel..acelasi tip de energie. Iar cand doi poli sunt de acelasi fel, se resping, nu? Deci atractia fizica..e mult mai dificil de sustinut, pastrat..spuneti-i cum vreti. "Ochiul vede si inima cere"..e un proverb romanesc...Deci in timp..se aduna frustrari sexuale in cuplul monogam. Iar la baza oricaror probleme emotionale, psihice, comportamentale stau frustrarile sexuale (asta daca nu exista si alte traume f puternice). Dar cand satisfactie erotica nu e...nici comunicarea nu mai este buna, situatia materiala (chiar de e satisfacatoare) pare si devine o problema..etc. Gasesti in celalalt responsabilul insatisfactiilor tale. Si totul este atat de logic...Suntem energii..ca ne convine sau nu, asta suntem. Energii..ce sunt si materializate cu corp fizic. Polarizandu-ne...putem atrage iar. Deci tb sa ne incarcam de altundeva..cu o energie polar opusa noua (femeia..va cauta un alt barbat, iar barbatul, o alta femeie). E un instinct de supravietuire. Cine-l are mai dezvoltat, face primul pas. Reincarcandu-ne, suntem in cuplu iar energii cu incarcaturi diferite, deci ne vom atrage iar din punct de vedere sexual. Acum, in cazul meu...dupa multi ani in care am crezut ca pot sa ma adaptez normelor sociale, si sa fiu monogama, ca sa am o familie..etc...mi-am dat seama ca m-am indepartat de insasi..mine. Iar sotul meu...s-a racit, pt ca nu imi mai recunostea..energia de care se indragostise. Am discutat si am decis sa ne incarcam fiecare in alte parti, deci inselarea n-a existat, pt ca totul a fost decis si aprobat. Ca nu prea merge.., ca e gelos, ca sunt iar certuri...,asta e o alta problema. Eu insa am decis sa nu ma mai mint (pt ca ma inselasem pe mine toti anii astia, neinselandu-l pe el) si sa ma regasesc. In felul meu, nelimitata de legile "morale" ale societatii.
Inca ceva..sunt de acord cu multe din post-uri...de ex.."floare de castan"..dar despre ce zice ea sau altii...sunt doar efecte a ceea ce am descris mai sus. Sper ca veti reflecta putin si veti fi sinceri cu voi insiva si-mi veti da raspunsuri doar dupa un moment de introspectie.
zenith
Postat pe 9 Iunie 2009 03:07
neatzaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!! ce se mai dau baietii cu parerea privind motivul pentru care inselam noi daca noi inselam alunecam deja pe alte meleaguri, in timp ce pe ei trebuie sa ii intelegem si sa acceptam ca sunt copii si le e greu sa ne aprecieze...oh daaa....
xsAna
Postat pe 9 Iunie 2009 08:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
how soon is too soon 118 De la: kudika133712 21 Noiembrie 2010 10:00
La ce se gandesc femeile cand se masturbeaza?Isi creaza fantezii? 12 De la: sexy_ang3l 7 Ianuarie 2014 13:47
nu stiu ce s`a intamplat !!!! 108 De la: ionelaela 15 Septembrie 2009 00:30
cind barbatul nu te mai doreste 265 De la: kudika379812 28 Martie 2011 18:15
Sex, prima experienta, erectie 33 De la: anabriana 11 Septembrie 2010 21:54