Setari Cookie-uri

Dezamagirea intr-o relatie...

Buna...Nu postez acest mesaj ca sa fiu criticata ci din contra.. am nevoie de un sfat...Povestea mea incepe de acuma 4 ani...La inceput in primul an am realizat abia acuma ca eram obsedata de persoana lui... eram in stare de orice pt. el...poate fiindca a fost prima relatie serioasa in comparatie cu "prieteniile" care le avusem pana in acel moment...E mai mare ca mine cu 3 ani ... si intradevar relatia asta a durat de 4 ani cu despartiri si impacari...necrezand a durat... si am ajuns acuma in punctul in care vreau am spus stop!Dupa cum spuneam primul an a fost pt. mine ca o obsesie...credeam ca el e singurul baiat din lumea asta ... nu concepeam viata fara el... si tocmai de asta imi imaginez ca si-a dat seama ca poate sa faca orice din mine... se purta urat cu mine... ma jignea....si cate si mai cate.... dar am tacut si am rabdat fiindca il iubeam si credeam ca daca ii zic ceva o sa ma paraseasca...Ei..dupa un an in care am suferit enorm... am realizat ca am ramas fara prieteni...dar nimic nu conta atat timp cat eram langa el... a mai trecut un an cu bune cu rele...a plecat in armata... eram distrusa... nu mai eram in stare de nimic...plangeam in continuu...am inceput sa ies cu o colega cam zilnic... dar asta nu insemna ca nu mergeam saptamanal la vizite...dupa 2 ani in care nu cunoscusem mai pe nimeni...ajunsesem sa cunosc o alta lume...si in ciuda eforturilor mele de a merge numai eu stiu cum la el la armata... nu am simtit nici o schimbare in bine a lui.Chiar ma gandeam ca daca poate o sa fie mai departe de mine o sa se schimbe si o sa invete sa ma aprecieze...Si revenind... am inceput sa ies cu o colega care la un moment dat imi face cunostiinta cu un prieten de-al ei...eu ...in acel moment nu aveam ochi pt. nimeni...doar pt. el...dar acest baiat mi-a trezit interesul dar nu neaparat in acel mod...era haios, politicos, respectos...era tot ceea ce prietenul meu nu era.Imi vorbea frumos... si la un moment dat am cedat si i-am dat nr. meu de tel...si de aici a inceput totul...Eu am continuat sa ma duc la prietenul meu in armata...dar am inceput sa ies si cu celalt baiat.. sa ii zicem George... Acest George mi-a aratat ca exista si alt tip de baieti... a fost primul care mi-a deschis ochii...Am inceput sa simt ce inseamna sa fiu pretuita... sa fiu apreciata... ma simteam in largul meu langa el ... si pot sa zic ca incepusem sa tin la el.... in schimb prietenul meu era la fel... poate inca mai rau...Intr-un final am avut o relatie mai mult decat de prietenie cu George...dar in ascuns fiindca nu eram dispusa sa renunt la prietenul meu .... intr-un final prietenul meu s-a intors acasa la fel cum plecase ... nepasator absent la rugamintiile mele...si atunci i-am zis ca nu mai vreau sa continuam...si am fost lovita de raspunsul lui : DE CAND ASTEPTAM ASTA.Simteam ca tine la mine dar nu imi arata... si pe moment am crezut ca decizia care am facut-o e cea mai buna ... adica ca am renuntat la prietenul meu de 2 ani pt. George...Am trait 6 luni de vis ... am fost fericita... dar intr-o zi m-am intalnit cu fostu meu prieten pe strada si eram cu acest George.Si de atunci fostul meu prieten a inceput sa ma caute.. sa ma implore sa ma intorc la el... sa planga in fata mea...lucruri de care nu l-am crezut in viata mea... Si eu crezand ca s-a schimbat m-am impacat cu el... lasandu-l pe George...Un timp chiar ma gandeam ca a reushit sa se schimbe...dupa aceea au inceput reprosurile...dar oricum acuma imi zicea ca ma iubeste enorm si ca sunt tot pt. el dar asta nu il scuza pt. cuvintele pe care mi-le adresa... incepusem sa regret pt. decizia luata...am reluat relatia de amicitie cu George... tot timpul cand aveam nevoie de cineva sa vb. era langa mine... ma ajuta cum putea, pana cand mi-a zis in fata ca el tine f. mult la mine... si ca vrea sa fim din nou impreuna... dar am refuzat...dar asta nu a insemnat ca el s-a departat de mine, fiind tot timpul langa mine.In momentul acesta nu mai sunt cu niciunul dar vreau sa spun ca in fiecare seara plang de dorul lui George fiindca am realizat ca tin f mult la el... si ca fosta mea relatie era una monotona in care am avut parte de mai multe vorbe urate decat de momente fericite...4 ani cu bune si cu rele imi pare rau ca zic nu pretuiesc atat cat am pretuit relatia cu George...Acuma mai vorbim... dar intre noi e o distanta... ce sa fac sa il pot recastiga pe George...Am realizat prea tarziu ca il iubesc !!!
anastashy
Postat pe 20 Februarie 2009 16:28
Cred ca ti-am raspuns deja.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 20 Februarie 2009 22:21
e clar fii cu george e pt tine si u pt el o sa stii u cum cel mai bine te vei apropia de el cred ca daca ceva e sa fie e oricum
madalina_doux
Postat pe 6 Iulie 2009 19:30
Vorbeste cu George,spunei cat ti la el si cat vrei sa fi-ti impreuna,faceti o incercare de a fi din nou impreuna,daca nu merge ,resemneaza-te.
cami_goanga10
Postat pe 6 Aprilie 2010 18:54
CAUTSEX [dot] COM - Vrei sa faci sex!? Cautsex.com portal adult doar pentru sex.Gasete perechea potrivita pentru sex.
Inscriere gratuita, vizualizare membrii gratuit - toate optiunile sunt gratuite!
La multi ani!
testaagaine
Postat pe 5 Februarie 2011 12:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Intrebare, intrebatoare?? 3 De la: frenchiegirl 4 Iulie 2011 13:40
ja 10 De la: Eva32 2 Iulie 2011 02:42
Ce sanse are o astfel de relatie, intre parteneri de religii diferite, cu obiceiuri total diferite? 15 De la: lelia_zet 11 Mai 2009 21:10
Ce cadou luati iubitului de Craciun? 18 De la: dulcyka 15 Noiembrie 2009 13:59
Interpretare vise 131 De la: MAMAITA 13 Februarie 2012 12:03