Setari Cookie-uri

As dori un sfat

Buna ... As dori sa ma ajutati cu un sfat ... De curand am aflat ca sunt insarcinata cu fosstul prieten in a 2 a luna ... Eu ... am o varsta frageda inca ... sunt inca minora ... Si nu stiu ce sa fac sa pastrez sau nu sarcina? .. Mama mea m-ar intelege cred desi ar fii un pic cam suparata cand i-as spune ... Dar m-ar ajuta in continuare ... Eu cu fostul meu prieten nu mai vorbim ... Sau vorbim dar rar .. El nu stie nimic .. Am preferat sa nu ii spun momentan ... Nu ar merrita .. Si sincer nu stiu ce sa fac sa pastrez sau nu sarcina ?? .. Voi ce spuneti? ..
aryyy
Postat pe 23 Septembrie 2011 16:27
De la: aryyy, la data 2011-09-23 16:27:18Buna ... As dori sa ma ajutati cu un sfat ... De curand am aflat ca sunt insarcinata cu fosstul prieten in a 2 a luna ... Eu ... am o varsta frageda inca ... sunt inca minora ... Si nu stiu ce sa fac sa pastrez sau nu sarcina? .. Mama mea m-ar intelege cred desi ar fii un pic cam suparata cand i-as spune ... Dar m-ar ajuta in continuare ... Eu cu fostul meu prieten nu mai vorbim ... Sau vorbim dar rar .. El nu stie nimic .. Am preferat sa nu ii spun momentan ... Nu ar merrita .. Si sincer nu stiu ce sa fac sa pastrez sau nu sarcina ?? .. Voi ce spuneti? ..


Eu spun ca minti !!!!
Deeliaaaa
Postat pe 23 Septembrie 2011 16:31
Tu ce_ti doresti?
doi_ochi_caprui
Postat pe 23 Septembrie 2011 16:32
Eu cred ca tu habar nu ai cu cine ai ramas...nu ?
Cat despre ce vei face...indiferent cat am scrie noi aici si ce sfaturi ti-am da tu tot o sa faci cum te taie capul.
PRALEA_
Postat pe 23 Septembrie 2011 16:44
De la: aryyy, la data 2011-09-23 16:27:18Buna ... As dori sa ma ajutati cu un sfat ... De curand am aflat ca sunt insarcinata cu fosstul prieten in a 2 a luna ... Eu ... am o varsta frageda inca ... sunt inca minora ... Si nu stiu ce sa fac sa pastrez sau nu sarcina? .. Mama mea m-ar intelege cred desi ar fii un pic cam suparata cand i-as spune ... Dar m-ar ajuta in continuare ... Eu cu fostul meu prieten nu mai vorbim ... Sau vorbim dar rar .. El nu stie nimic .. Am preferat sa nu ii spun momentan ... Nu ar merrita .. Si sincer nu stiu ce sa fac sa pastrez sau nu sarcina ?? .. Voi ce spuneti? ..

esti minora si gravida e clar ca n-ai nici macar un amarat de neuron uitat prin caputzul ala al tau
steffy91
Postat pe 23 Septembrie 2011 16:49
ti*ai facut un test de sarcina...sau de unde stii k esti?dak da..eu zic sa vb prima oara cu el si apoi va duce*ti de manuta la mama ta si ii povestiti...esti minora si mama ta ia decizia pt tine:) si un sfat: urmatoarea data foloseste contraceptive
roxyna_una
Postat pe 23 Septembrie 2011 16:50
De la: aryyy, la data 2011-09-23 16:27:18Buna ... As dori sa ma ajutati cu un sfat ... De curand am aflat ca sunt insarcinata cu fosstul prieten in a 2 a luna ... Eu ... am o varsta frageda inca ... sunt inca minora ... Si nu stiu ce sa fac sa pastrez sau nu sarcina? .. Mama mea m-ar intelege cred desi ar fii un pic cam suparata cand i-as spune ... Dar m-ar ajuta in continuare ... Eu cu fostul meu prieten nu mai vorbim ... Sau vorbim dar rar .. El nu stie nimic .. Am preferat sa nu ii spun momentan ... Nu ar merrita .. Si sincer nu stiu ce sa fac sa pastrez sau nu sarcina ?? .. Voi ce spuneti? ..


Cand te-ai culcat cu iubitul tau fara a te proteja in vreun fel,ne-ai intrebat inainte de a face tampenia,caci asa ceva este cand este comisa de o persoana de varsta ta,ce si cum?Nu!Atunci ce cauti pe acest forum,punand intrebari la care numai tu poti sa raspunzi in acest moment?Decizia iti apartine,asta in cazul in care esti cu adevarat insarcinata!Nu mai vorbesti cu prietenul tau,dar inclini sa pastrezi sarcina,tu crezi ,ca un copil trebuie sa se nasca intr-un cuplu dezastruos,fara a avea ambii parinti alaturi de el?Atunci cand dai nastere unui copil,o faci categoric si iremediabil,este odorul tau pentru toata viata de acum incolo,nu-l nasti doar pentru tine,el trebuie sa creasca intr-o familie unita,nu dezbinata!Deci faci cum consideri ca este mai bine,moral,pentru constiinta ta!
RAINBOWLADY
Postat pe 23 Septembrie 2011 17:04
De la: aryyy, la data 2011-09-23 16:27:18Buna ... As dori sa ma ajutati cu un sfat ... De curand am aflat ca sunt insarcinata cu fosstul prieten in a 2 a luna ... Eu ... am o varsta frageda inca ... sunt inca minora ... Si nu stiu ce sa fac sa pastrez sau nu sarcina? .. Mama mea m-ar intelege cred desi ar fii un pic cam suparata cand i-as spune ... Dar m-ar ajuta in continuare ... Eu cu fostul meu prieten nu mai vorbim ... Sau vorbim dar rar .. El nu stie nimic .. Am preferat sa nu ii spun momentan ... Nu ar merrita .. Si sincer nu stiu ce sa fac sa pastrez sau nu sarcina ?? .. Voi ce spuneti? ..



realizezi ca un avort inseamna sa-ti omori propriul copil ?
nici un argument nu justifica crima....nici unul....
the_same_contesina
Postat pe 23 Septembrie 2011 19:37
De la: aryyy, la data 2011-09-23 16:27:18Buna ... As dori sa ma ajutati cu un sfat ... De curand am aflat ca sunt insarcinata cu fosstul prieten in a 2 a luna ... Eu ... am o varsta frageda inca ... sunt inca minora ... Si nu stiu ce sa fac sa pastrez sau nu sarcina? .. Mama mea m-ar intelege cred desi ar fii un pic cam suparata cand i-as spune ... Dar m-ar ajuta in continuare ... Eu cu fostul meu prieten nu mai vorbim ... Sau vorbim dar rar .. El nu stie nimic .. Am preferat sa nu ii spun momentan ... Nu ar merrita .. Si sincer nu stiu ce sa fac sa pastrez sau nu sarcina ?? .. Voi ce spuneti? ..



...daca ai aflat de curand, poate n-ai aflat bine - la varsta ta crezi multe nazbatii. Vorbeste cu mama ta si te lamureste ea. Sau poate il creste ea, caci mamele sunt capabile de astfel de sacrificii... sincer!
maimai_no1
Postat pe 24 Septembrie 2011 03:03
Draga mea, asta e o decizie cat se poate de personala, numai tu ai raspunsul. Nu mai cere sfatul necunoscutilor, caci ai sa primesti doar parerea lor despre avort si eventual judecata.
Cu parintii trebuie sa vorbesti, nu cu noi.
kudika_pudika
Postat pe 24 Septembrie 2011 12:13
cum pot pune o poza aici?
Deeliaaaa
Postat pe 24 Septembrie 2011 13:34
De la: steffy91, la data 2011-09-23 16:49:06
De la: aryyy, la data 2011-09-23 16:27:18Buna ... As dori sa ma ajutati cu un sfat ... De curand am aflat ca sunt insarcinata cu fosstul prieten in a 2 a luna ... Eu ... am o varsta frageda inca ... sunt inca minora ... Si nu stiu ce sa fac sa pastrez sau nu sarcina? .. Mama mea m-ar intelege cred desi ar fii un pic cam suparata cand i-as spune ... Dar m-ar ajuta in continuare ... Eu cu fostul meu prieten nu mai vorbim ... Sau vorbim dar rar .. El nu stie nimic .. Am preferat sa nu ii spun momentan ... Nu ar merrita .. Si sincer nu stiu ce sa fac sa pastrez sau nu sarcina ?? .. Voi ce spuneti? ..

esti minora si gravida e clar ca n-ai nici macar un amarat de neuron uitat prin caputzul ala al tau
uite,uite ce rautacioasa esti...trebuia sa-ti ceara tie voie sa ramana gravida?si cu bietul copilas,ce ai?Reaooooooooooo
Indiana_Jones
Postat pe 24 Septembrie 2011 13:37
De la: aryyy, la data 2011-09-23 16:27:18Buna ... As dori sa ma ajutati cu un sfat ... De curand am aflat ca sunt insarcinata cu fosstul prieten in a 2 a luna ... Eu ... am o varsta frageda inca ... sunt inca minora ... Si nu stiu ce sa fac sa pastrez sau nu sarcina? .. Mama mea m-ar intelege cred desi ar fii un pic cam suparata cand i-as spune ... Dar m-ar ajuta in continuare ... Eu cu fostul meu prieten nu mai vorbim ... Sau vorbim dar rar .. El nu stie nimic .. Am preferat sa nu ii spun momentan ... Nu ar merrita .. Si sincer nu stiu ce sa fac sa pastrez sau nu sarcina ?? .. Voi ce spuneti? ..

daca nu-s gemeni, n-are rost
DROMADERU
Postat pe 24 Septembrie 2011 13:44
De la: DROMADERU, la data 2011-09-24 13:44:00
De la: aryyy, la data 2011-09-23 16:27:18Buna ... As dori sa ma ajutati cu un sfat ... De curand am aflat ca sunt insarcinata cu fosstul prieten in a 2 a luna ... Eu ... am o varsta frageda inca ... sunt inca minora ... Si nu stiu ce sa fac sa pastrez sau nu sarcina? .. Mama mea m-ar intelege cred desi ar fii un pic cam suparata cand i-as spune ... Dar m-ar ajuta in continuare ... Eu cu fostul meu prieten nu mai vorbim ... Sau vorbim dar rar .. El nu stie nimic .. Am preferat sa nu ii spun momentan ... Nu ar merrita .. Voi ce spuneti? ..

BRAVO FA-I DE CRACIUN SAU DE REVELION SURPRIZA ASTA
Indiana_Jones
Postat pe 24 Septembrie 2011 13:48
Mama ce s-a modernizat lumea. Pastreaza copilu'. Daca ai fost in stare sa te culci cu unu, adica daca te-ai crezut matura sa-ti incepi viata sexuala, inseamna ca esti matura si pentru un copil. Avortul inseamna crima.
kudika226325
Postat pe 25 Septembrie 2011 22:15
nu stiu ce sa-ti zic dar gandeste-te bine ce vrei sa faci, un copil este o responsabilitate foarte mare avand i vedere ca esti foarte mica ....distreaza-te ,cunoaste multa lume,plimba-te simt-te libera ...iti spun asata pentru ca cunosc persoane care s-au implicat in relatii serioase de mici si cand sunt la o varsta de 27-28 ani regreta dar nu mai poti da timpul inapoi asa ca in final gandeste-te bine daca vrei sa fi mama de acum....in primul rand gandeste-te la tine si dupa aceea la ceilati...stiu ca poate suna egoist dar cred ca intai trebuie sa ne gandim la noi si dupa aceea la cei din jurul nostru...pupici....
kudika443864
Postat pe 12 Octombrie 2011 00:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vreau un bebe cat mai repede 32 De la: un_barbat_ca_multi_altii 7 Noiembrie 2009 22:04
toate avem cate un fost..si toti avem cate o fosta 137 De la: kudika029282 30 Septembrie 2010 21:43
Mai ceva ca in telenovele 7 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 14:35
de ce ne lasam influentati de parerile altora ? 31 De la: Aphrodite 26 Decembrie 2009 17:36
iubire? 64 De la: MONYK_ADRIANA 28 Aprilie 2009 08:59