Setari Cookie-uri

sal,

ce parere avetzi desprea faptul ca eu un baiat de 25 iubesc o femeie de 34 care este casatorita si are un copil ,de 9 ani ,si casnicia lor are 12 ani.ne cunoscusem mai de mult dar relatzia dureaza cam de 1.5 ani.Credetzi ca exista vreo sansa ca nopi sa fim impreuna pe viitor?
mai trebuie sa zic ca ea este acum in romania si eu am 6 luni de cand is in danemarca si relatzia continua cu ajutrul internetului a telefonului ,in curand o sa ma intorc aks cred ca nu mai prea rezist aici
astept parerile voastre .multumesc
florinursulet
Postat pe 21 Februarie 2009 16:12
nimeni nu zice nimik
va astept cu pareri ms
florinursulet
Postat pe 21 Februarie 2009 20:55
pai daca ea vrea sa se desparta de sotul ei pentru tine d ce nu??k vad k din partea ta nu sunt probleme:)
SweetHappyButterfly
Postat pe 21 Februarie 2009 21:00
De la: florinursulet, la data 2009-02-21 16:12:34ce parere avetzi desprea faptul ca eu un baiat de 25 iubesc o femeie de 34 care este casatorita si are un copil ,de 9 ani ,si casnicia lor are 12 ani.ne cunoscusem mai de mult dar relatzia dureaza cam de 1.5 ani.Credetzi ca exista vreo sansa ca nopi sa fim impreuna pe viitor?
mai trebuie sa zic ca ea este acum in romania si eu am 6 luni de cand is in danemarca si relatzia continua cu ajutrul internetului a telefonului ,in curand o sa ma intorc aks cred ca nu mai prea rezist aici
astept parerile voastre .multumesc

poi relatia sa inteleg ca se consuma cu tine in danemarca si ia in tara???
sirena22
Postat pe 21 Februarie 2009 21:02
Probabil dincolo de sentimentele ei pt tine si oricat de bine i-ar fi alaturi de tine se gandeste si la copilul pe care il are cu sotul...un copil e sanatos sa creasca intr-o familie cu mama si tata...parerea mea..
happy_face
Postat pe 21 Februarie 2009 21:45
De la: florinursulet, la data 2009-02-21 16:12:34ce parere avetzi desprea faptul ca eu un baiat de 25 iubesc o femeie de 34 care este casatorita si are un copil ,de 9 ani ,si casnicia lor are 12 ani.ne cunoscusem mai de mult dar relatzia dureaza cam de 1.5 ani.Credetzi ca exista vreo sansa ca nopi sa fim impreuna pe viitor?
mai trebuie sa zic ca ea este acum in romania si eu am 6 luni de cand is in danemarca si relatzia continua cu ajutrul internetului a telefonului ,in curand o sa ma intorc aks cred ca nu mai prea rezist aici
astept parerile voastre .multumesc

Rasunsul se afla la ea. Depinde cat de mult te iubeste si daca este dispusa sa-si sacrifice casnicia pentru tine. Exista mai multe posibilitati. pe care nu am eu chef sa le enumar acuma
Consider ca trebuie sa discuti cu ea acest lucru. Sa stie cat de importanta este aceasta relatie pentru tine.....
Daca ea te doreste intradevar si tu esti capabil sa cresti cu ea copilul, s-ar putea sa ai sanse ...Aveti sanse atunci cand probabil considera o viata cu tine mai buna decat situatia pe care o are acum...
In alta ordine de idei, s-ar putea sa te vada doar ca un amant trecator, sa doreasca doar sa-si petreaca unele clipe fericite cu tine si nici nu-i trece prin gand sa-si paraseasca familia...Poate te vede ca pe o "prospatura" , de care nu vrea sa se lepede (deocamdata)....
Poti sa incerci sa o pui sa aleaga: ori o relatie oficiala cu tine ori sa-si caute alt amant...Si ramai consecvent acestei idei....
Full_Metal_Jacket
Postat pe 22 Februarie 2009 12:12
De la: Full_Metal_Jacket, la data 2009-02-22 12:12:55
De la: florinursulet, la data 2009-02-21 16:12:34ce parere avetzi desprea faptul ca eu un baiat de 25 iubesc o femeie de 34 care este casatorita si are un copil ,de 9 ani ,si casnicia lor are 12 ani.ne cunoscusem mai de mult dar relatzia dureaza cam de 1.5 ani.Credetzi ca exista vreo sansa ca nopi sa fim impreuna pe viitor?
mai trebuie sa zic ca ea este acum in romania si eu am 6 luni de cand is in danemarca si relatzia continua cu ajutrul internetului a telefonului ,in curand o sa ma intorc aks cred ca nu mai prea rezist aici
astept parerile voastre .multumesc

Rasunsul se afla la ea. Depinde cat de mult te iubeste si daca este dispusa sa-si sacrifice casnicia pentru tine. Exista mai multe posibilitati. pe care nu am eu chef sa le enumar acuma
Consider ca trebuie sa discuti cu ea acest lucru. Sa stie cat de importanta este aceasta relatie pentru tine.....
Daca ea te doreste intradevar si tu esti capabil sa cresti cu ea copilul, s-ar putea sa ai sanse ...Aveti sanse atunci cand probabil considera o viata cu tine mai buna decat situatia pe care o are acum...
In alta ordine de idei, s-ar putea sa te vada doar ca un amant trecator, sa doreasca doar sa-si petreaca unele clipe fericite cu tine si nici nu-i trece prin gand sa-si paraseasca familia...Poate te vede ca pe o "prospatura" , de care nu vrea sa se lepede (deocamdata)....
Poti sa incerci sa o pui sa aleaga: ori o relatie oficiala cu tine ori sa-si caute alt amant...Si ramai consecvent acestei idei....
poi ea deja nu mai sta cu familia ei sotul si fiica la o luna dupa ce am plecat eu sau mai putin ,din tara ea se mutase deja cu parintzii ei si a lasat copilul cu tatal ei ,dar il ingrijeste si ii plateste scoala merge saptamanal sa o vada si sa stea cu ea macar 1-2 zile ,a depus actele de divort dar nu le-au semnat inca din anumite motive legate de un apartament care trebuie sa ii ramana copilului
florinursulet
Postat pe 23 Februarie 2009 23:48
si are grija de copil are grija si de mine chiar daca suntem la mii de km distantza ,am primit pachete de la ea chiar si bani cand am avut nevoie si ma sustine moral foarte mult acum cand imi este aici foarte greu .
decizia care as vrea sa fiu ajutat sa o iau ar fi daca se merita sa ma intorc sau nu aks mai devreme decat am planificatdefinitiv si sa ne mutam impreuna sau nu?
florinursulet
Postat pe 23 Februarie 2009 23:52
ai ceva de pierdut daca vii acasa mai devreme?
daca nu, stii raspunsul
kitty_krieger
Postat pe 23 Februarie 2009 23:58
De la: happy_face, la data 2009-02-21 21:45:58Probabil dincolo de sentimentele ei pt tine si oricat de bine i-ar fi alaturi de tine se gandeste si la copilul pe care il are cu sotul...un copil e sanatos sa creasca intr-o familie cu mama si tata...parerea mea..
.................da problema voastra nu e cea legata de varsta ........ci faptul ca e casatorita si are o familie si daca sotul ei e un tip de treaba anseamna ca ea greseste si fata de el si fata de tine..............oricand se poate repeta figura daca e aventuriera................
erikahd2008
Postat pe 24 Februarie 2009 00:00
De la: erikahd2008, la data 2009-02-24 00:00:51
De la: happy_face, la data 2009-02-21 21:45:58Probabil dincolo de sentimentele ei pt tine si oricat de bine i-ar fi alaturi de tine se gandeste si la copilul pe care il are cu sotul...un copil e sanatos sa creasca intr-o familie cu mama si tata...parerea mea..
.................da problema voastra nu e cea legata de varsta ........ci faptul ca e casatorita si are o familie si daca sotul ei e un tip de treaba anseamna ca ea greseste si fata de el si fata de tine..............oricand se poate repeta figura daca e aventuriera................

nu stiu de ce am impresia ca nu ai citit tot
kitty_krieger
Postat pe 24 Februarie 2009 00:02
De la: florinursulet, la data 2009-02-23 23:52:39si are grija de copil are grija si de mine chiar daca suntem la mii de km distantza ,am primit pachete de la ea chiar si bani cand am avut nevoie si ma sustine moral foarte mult acum cand imi este aici foarte greu .
decizia care as vrea sa fiu ajutat sa o iau ar fi daca se merita sa ma intorc sau nu aks mai devreme decat am planificatdefinitiv si sa ne mutam impreuna sau nu?
...........................acum mam lamurit mai mult ....................deci nu e nici sotie fidela nici mama iubitoare..........si cum vezi tu asta?femeie de treaba?ati trimite bani din romania?tie care esti an danemarca ?nu se poate ...............incredibil ......sia abandonat fetita la sotul ei ....adica el este mai capabil..........ai plateste pensie........adica sa spalat pe maini?.........vai de sufletul ei de mama...............o dai an bara cu asta
erikahd2008
Postat pe 24 Februarie 2009 00:11
De la: erikahd2008, la data 2009-02-24 00:11:07[ ati trimite bani din romania?
an danemarca ?

Draga mea, ma bucur ca scrii cu litere mici. Incearca te rog sa scrii "iti trimite bani" si "in Danemarca", nu mai scrie cu a la inceput (nu scrie anceput) ca te rade lumea.
Multumesc

Postat pe 24 Februarie 2009 00:26
De la: Roco, la data 2009-02-24 00:26:57
De la: erikahd2008, la data 2009-02-24 00:11:07[ ati trimite bani din romania?
an danemarca ?

Draga mea, ma bucur ca scrii cu litere mici. Incearca te rog sa scrii "iti trimite bani" si "in Danemarca", nu mai scrie cu a la inceput (nu scrie anceput) ca te rade lumea.
Multumesc



inca putin Roco !cred ca o sa reusesti sa o inveti pana la urma!
a facut ceva progrese.

ella_c
Postat pe 24 Februarie 2009 00:35
De la: Roco, la data 2009-02-24 00:26:57
De la: erikahd2008, la data 2009-02-24 00:11:07[ ati trimite bani din romania?
an danemarca ?

Draga mea, ma bucur ca scrii cu litere mici. Incearca te rog sa scrii "iti trimite bani" si "in Danemarca", nu mai scrie cu a la inceput (nu scrie anceput) ca te rade lumea.
Multumesc
....................draga ROCO iarasi tu ma ataci ..........aici nu e vorba de ortografie ....mai mult de continut...de idee.....vezi tu mai sunt si persoane mai putin pregatite...sau cu mai putina pregatire ca tine ....vezi ca ma ancurc?ce sa fac?trebuie sa mai traiesc si eu pe langa astia mai destepti ca doar nu moi sinucide acuma iartama si tu.....
erikahd2008
Postat pe 24 Februarie 2009 00:37
De la: erikahd2008, la data 2009-02-24 00:37:15
De la: Roco, la data 2009-02-24 00:26:57
De la: erikahd2008, la data 2009-02-24 00:11:07[ ati trimite bani din romania?
an danemarca ?

Draga mea, ma bucur ca scrii cu litere mici. Incearca te rog sa scrii "iti trimite bani" si "in Danemarca", nu mai scrie cu a la inceput (nu scrie anceput) ca te rade lumea.
Multumesc
....................draga ROCO iarasi tu ma ataci ..........aici nu e vorba de ortografie ....mai mult de continut...de idee.....vezi tu mai sunt si persoane mai putin pregatite...sau cu mai putina pregatire ca tine ....vezi ca ma ancurc?ce sa fac?trebuie sa mai traiesc si eu pe langa astia mai destepti ca doar nu moi sinucide acuma iartama si tu.....

scuze lectia de gramatica, dar la inceputul cuvantului se foloseste î din i
kitty_krieger
Postat pe 24 Februarie 2009 00:39
ptr Erika:

hai nu te supara,ca a fost chiar dragut!
a spus si 'multumesc" la sfarsit!

ella_c
Postat pe 24 Februarie 2009 00:39
De la: ella_c, la data 2009-02-24 00:35:20
De la: Roco, la data 2009-02-24 00:26:57
De la: erikahd2008, la data 2009-02-24 00:11:07[ ati trimite bani din romania?
an danemarca ?

Draga mea, ma bucur ca scrii cu litere mici. Incearca te rog sa scrii "iti trimite bani" si "in Danemarca", nu mai scrie cu a la inceput (nu scrie anceput) ca te rade lumea.
Multumesc



inca putin Roco !cred ca o sa reusesti sa o inveti pana la urma!
a facut ceva progrese.

...........................uite anca o persoana care se ofera sami dea lectii..................asa putin cate putin termin si eu cursurile primare.............si cine stie cami mai ofera viata...............acum la batranete
erikahd2008
Postat pe 24 Februarie 2009 00:43
De la: erikahd2008, la data 2009-02-24 00:43:14
De la: ella_c, la data 2009-02-24 00:35:20
De la: Roco, la data 2009-02-24 00:26:57
De la: erikahd2008, la data 2009-02-24 00:11:07[ ati trimite bani din romania?
an danemarca ?

Draga mea, ma bucur ca scrii cu litere mici. Incearca te rog sa scrii "iti trimite bani" si "in Danemarca", nu mai scrie cu a la inceput (nu scrie anceput) ca te rade lumea.
Multumesc



inca putin Roco !cred ca o sa reusesti sa o inveti pana la urma!
a facut ceva progrese.

...........................uite anca o persoana care se ofera sami dea lectii..................asa putin cate putin termin si eu cursurile primare.............si cine stie cami mai ofera viata...............acum la batranete


offf ,nu te supara ! iar ai scris aiurea !
Dar nu ma mai bag ,scrie cum te "trece"...Chiar nu ti-am spus cu rautate...
ella_c
Postat pe 24 Februarie 2009 00:46
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-02-23 23:58:48ai ceva de pierdut daca vii acasa mai devreme?
daca nu, stii raspunsul

poi ce sa am de pierdut .bani ca de asta venii aici sa strang ceva bani sa pot sta si eu la casa mea ca is satul de chirii si alte alea camine de facultatzi si in rest nimik nu am de pierdut ca aici nici nu muncesc pe un domeniu care sa imi placa ,adika nu imi place deloc
florinursulet
Postat pe 24 Februarie 2009 00:47
De la: florinursulet, la data 2009-02-24 00:47:30
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-02-23 23:58:48ai ceva de pierdut daca vii acasa mai devreme?
daca nu, stii raspunsul

poi ce sa am de pierdut .bani ca de asta venii aici sa strang ceva bani sa pot sta si eu la casa mea ca is satul de chirii si alte alea camine de facultatzi si in rest nimik nu am de pierdut ca aici nici nu muncesc pe un domeniu care sa imi placa ,adika nu imi place deloc

hmmm depinde cand ar trebui sa te intorci... daca e vorba de vreo 3 luni, stai pana la sfarsit, daca e vorba de mai mult, tu stii mai bine...
kitty_krieger
Postat pe 24 Februarie 2009 00:53
De la: ella_c, la data 2009-02-24 00:46:41
De la: erikahd2008, la data 2009-02-24 00:43:14
De la: ella_c, la data 2009-02-24 00:35:20
De la: Roco, la data 2009-02-24 00:26:57
De la: erikahd2008, la data 2009-02-24 00:11:07[ ati trimite bani din romania?
an danemarca ?

Draga mea, ma bucur ca scrii cu litere mici. Incearca te rog sa scrii "iti trimite bani" si "in Danemarca", nu mai scrie cu a la inceput (nu scrie anceput) ca te rade lumea.
Multumesc



inca putin Roco !cred ca o sa reusesti sa o inveti pana la urma!
a facut ceva progrese.

...........................uite anca o persoana care se ofera sami dea lectii..................asa putin cate putin termin si eu cursurile primare.............si cine stie cami mai ofera viata...............acum la batranete


offf ,nu te supara ! iar ai scris aiurea !
Dar nu ma mai bag ,scrie cum te "trece"...Chiar nu ti-am spus cu rautate...
.......................stiu ca din simpatie ........dar ROCO de cate ori prinde ocazia ma faulteaza............si uite ca mai gresesc si aia de 25 ani pai eu ca am dublu nu am nici o scuza?
erikahd2008
Postat pe 24 Februarie 2009 01:00
[offf ,nu te supara ! iar ai scris aiurea !
Dar nu ma mai bag ,scrie cum te "trece"...Chiar nu ti-am spus cu rautate...
[/quote].......................stiu ca din simpatie ........dar ROCO de cate ori prinde ocazia ma faulteaza............si uite ca mai gresesc si aia de 25 ani pai eu ca am dublu nu am nici o scuza?[/quote]

multi inainte!nu stiu de ce aveam impresia ca esti mai tanara ca mine...poate din cauza avatarului

ella_c
Postat pe 24 Februarie 2009 01:04
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-02-24 00:53:02
De la: florinursulet, la data 2009-02-24 00:47:30
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-02-23 23:58:48ai ceva de pierdut daca vii acasa mai devreme?
daca nu, stii raspunsul

poi ce sa am de pierdut .bani ca de asta venii aici sa strang ceva bani sa pot sta si eu la casa mea ca is satul de chirii si alte alea camine de facultatzi si in rest nimik nu am de pierdut ca aici nici nu muncesc pe un domeniu care sa imi placa ,adika nu imi place deloc

hmmm depinde cand ar trebui sa te intorci... daca e vorba de vreo 3 luni, stai pana la sfarsit, daca e vorba de mai mult, tu stii mai bine...

e vb de ceva mai mult timp,dar nu ar fi o problema timpul sau banii ca de astia pot face si aks (poate nu asa de multi ca aici intr-un timp mai scurt)adr nu imi este asea de usor aici fara ea aproape sincer acum chiar imi este doar atere de clipele petrecute de ea si sa o vad fericita ca in momentele cand eram impreuna in tara
aks eram impreuna cam de un an ,si apoi relatzia s-a consumat la distantza
florinursulet
Postat pe 24 Februarie 2009 01:05
De la: ella_c, la data 2009-02-24 01:04:53[offf ,nu te supara ! iar ai scris aiurea !
Dar nu ma mai bag ,scrie cum te "trece"...Chiar nu ti-am spus cu rautate...
.......................stiu ca din simpatie ........dar ROCO de cate ori prinde ocazia ma faulteaza............si uite ca mai gresesc si aia de 25 ani pai eu ca am dublu nu am nici o scuza?[/quote]

multi inainte!nu stiu de ce aveam impresia ca esti mai tanara ca mine...poate din cauza avatarului

[/quote]
sa inteleg ca si tu ai o problema cu varsta.....nici macar nu se observa ca ai 34....poate 19 -20
florinursulet
Postat pe 24 Februarie 2009 01:09
De la: florinursulet, la data 2009-02-24 01:09:20
De la: ella_c, la data 2009-02-24 01:04:53[offf ,nu te supara ! iar ai scris aiurea !
Dar nu ma mai bag ,scrie cum te "trece"...Chiar nu ti-am spus cu rautate...
.......................stiu ca din simpatie ........dar ROCO de cate ori prinde ocazia ma faulteaza............si uite ca mai gresesc si aia de 25 ani pai eu ca am dublu nu am nici o scuza?


multi inainte!nu stiu de ce aveam impresia ca esti mai tanara ca mine...poate din cauza avatarului

[/quote]
sa inteleg ca si tu ai o problema cu varsta.....nici macar nu se observa ca ai 34....poate 19 -20 [/quote]


Nu Florin ,nu am probleme cu varsta.Mi-a spus Erika ce varsta are si eram un pic surprinsa pentru ca ma gandeam la ea ca la o pustoaica!
La profil am trecut varsta reala.
Si ,multumesc frumos!O iau ca pe un compliment!

ella_c
Postat pe 24 Februarie 2009 01:14
De la: ella_c, la data 2009-02-24 01:04:53[offf ,nu te supara ! iar ai scris aiurea !
Dar nu ma mai bag ,scrie cum te "trece"...Chiar nu ti-am spus cu rautate...
.......................stiu ca din simpatie ........dar ROCO de cate ori prinde ocazia ma faulteaza............si uite ca mai gresesc si aia de 25 ani pai eu ca am dublu nu am nici o scuza?[/quote]

multi inainte!nu stiu de ce aveam impresia ca esti mai tanara ca mine...poate din cauza avatarului

[/quote].........................mersi la avatar e fica mea pe langa ea mai am 5 copii si din cauza asta am comentat an felul acesta ................eu nu as fi renuntat la ei sub nici o forma cu toate ca am ramas si eu singura o vreme ................pe urma lam iertat .......viata merge "nainte.............asta e
erikahd2008
Postat pe 24 Februarie 2009 01:23
Erika ,te inteleg!
Nici eu nu as renunta la copil,in absolut nici un caz!

Tu ai sase copii??Sa-ti traiasca!Oauuu...Si eu as mai vrea macar unu

ella_c
Postat pe 24 Februarie 2009 01:26
De la: florinursulet, la data 2009-02-23 23:48:36
poi ea deja nu mai sta cu familia ei sotul si fiica la o luna dupa ce am plecat eu sau mai putin ,din tara ea se mutase deja cu parintzii ei si a lasat copilul cu tatal ei ,dar il ingrijeste si ii plateste scoala merge saptamanal sa o vada si sa stea cu ea macar 1-2 zile ,a depus actele de divort dar nu le-au semnat inca din anumite motive legate de un apartament care trebuie sa ii ramana copilului


Atunci daca deja e dispusa sa divorteze si e mutata de la sot,s-ar putea sa ai sanse. Asta depinde doar de voi. Daca va iubiti, nu conteaza prejudecatile celor din jur, care s-ar putea ivi la inceputul relatiei sau pe parcurs. Important este ca voi sa credeti in aceasta relatie;-)

Full_Metal_Jacket
Postat pe 24 Februarie 2009 01:28
De la: florinursulet, la data 2009-02-21 16:12:34ce parere avetzi desprea faptul ca eu un baiat de 25 iubesc o femeie de 34 care este casatorita si are un copil ,de 9 ani ,si casnicia lor are 12 ani.ne cunoscusem mai de mult dar relatzia dureaza cam de 1.5 ani.Credetzi ca exista vreo sansa ca nopi sa fim impreuna pe viitor?
mai trebuie sa zic ca ea este acum in romania si eu am 6 luni de cand is in danemarca si relatzia continua cu ajutrul internetului a telefonului ,in curand o sa ma intorc aks cred ca nu mai prea rezist aici
astept parerile voastre .multumesc


Florin,nu stiu daca iti permiti sa o iubesti!Situatia e prea complicata...E casatorita de 12 ani,are un copil care a deschis ochii deja pe un tata...Nu mai zic de distanta...
Eu cred ca ar trebui sa te bucuri de anii tai...Si sper ca atunci cand te intorci sa nu ai parte de o dezamagire...

ella_c
Postat pe 24 Februarie 2009 01:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
imi ies cosuri imense de cand nu mai iau anticonceptionale 2 De la: kudika328918 7 Noiembrie 2010 08:52
Vindecarea sufletului 9 De la: nocturnalia 18 Iunie 2009 14:09
cum sa fac sa imi intarzie menstruatia?? 55 De la: andreea_3 28 Aprilie 2016 07:18
Buna! 28 De la: Summer_ 25 Februarie 2010 22:13
Posibila sarcina? 7 De la: kudika_nikole 5 Februarie 2012 01:15