Setari Cookie-uri

sal,

De la: ella_c, la data 2009-02-24 01:26:55Erika ,te inteleg!
Nici eu nu as renunta la copil,in absolut nici un caz!

Tu ai sase copii??Sa-ti traiasca!Oauuu...Si eu as mai vrea macar unu

..................pai ce mai astepti ....treci la actiune.............un copil e cea mai mare bucurie si e tot ce lasam an urma noastra celelalte realizari nu se compara cu acea satisfactie pe care tio da un copil................
erikahd2008
Postat pe 24 Februarie 2009 01:41
De la: erikahd2008, la data 2009-02-24 01:41:31
De la: ella_c, la data 2009-02-24 01:26:55Erika ,te inteleg!
Nici eu nu as renunta la copil,in absolut nici un caz!

Tu ai sase copii??Sa-ti traiasca!Oauuu...Si eu as mai vrea macar unu

..................pai ce mai astepti ....treci la actiune.............un copil e cea mai mare bucurie si e tot ce lasam an urma noastra celelalte realizari nu se compara cu acea satisfactie pe care tio da un copil................


Da ,asa e! Am un copil.E prea mare sa mai fac inca unul,adica ar fi diferenta mare intre ei..

Si mai sunt si alte "lipsuri"..ca sa zic asa...
ella_c
Postat pe 24 Februarie 2009 01:59
De la: ella_c, la data 2009-02-24 01:31:15
De la: florinursulet, la data 2009-02-21 16:12:34ce parere avetzi desprea faptul ca eu un baiat de 25 iubesc o femeie de 34 care este casatorita si are un copil ,de 9 ani ,si casnicia lor are 12 ani.ne cunoscusem mai de mult dar relatzia dureaza cam de 1.5 ani.Credetzi ca exista vreo sansa ca nopi sa fim impreuna pe viitor?
mai trebuie sa zic ca ea este acum in romania si eu am 6 luni de cand is in danemarca si relatzia continua cu ajutrul internetului a telefonului ,in curand o sa ma intorc aks cred ca nu mai prea rezist aici
astept parerile voastre .multumesc


Florin,nu stiu daca iti permiti sa o iubesti!Situatia e prea complicata...E casatorita de 12 ani,are un copil care a deschis ochii deja pe un tata...Nu mai zic de distanta...
Eu cred ca ar trebui sa te bucuri de anii tai...Si sper ca atunci cand te intorci sa nu ai parte de o dezamagire...


de o dezamagire ma cam tem si eu dar nu intr-un viitor foarte apropiat ca in ea am incredere cat de cat,imi este frica si de mutatul asta impreuna ca nu am mai locuit impreuna cu cineva cu fostele am locuit doar asaea 1-2 sapt pe la ele sau pe la mine dar ca sa locuiesc asea o peroada mai lunga nu se stie ce se poate intampla certuri aud si eu de la alti si imi vine greu sa iau o decizie din cauza sufletului ca daca as gandi doar cu creierul ar fi mult mai usor dar asea imi este un pic mai greu
florinursulet
Postat pe 24 Februarie 2009 02:06
Daca o iubesti asa mult, strange din dinti si gata ..faceti pasul.

Nimeni nu poate sa-ti spuna ce va urma,asta depinde doar de voi doi.Ea este destul de maricica pe langa tine si are si o situatie ...usor cam incurcata,
Dragostea tine loc de multe ,dar nu pe termen lung.


ella_c
Postat pe 24 Februarie 2009 02:12
florin, sa nu regreti nimic in viata asta...daca alegi un drum, mergi pe el fara se te uiti inapoi. Toate se intampla cu un scop
certurile intr-un cuplu se pot evita cu putina vointa sii comunicare, eu cred ca apar din cauza ca nici unul nu spune exact ce-si doreste sau ce-i deranjeaza pe moment. Lucrurile acestea se pot spune pe un ton calm si fara reprosuri si, atata timp cat au amandoi vointa sa faca sa fie bine, o sa fie bine!


Ce ma intreb eu insa, e daca esti pregatit pentru o relatie de lunga (foarte lunga) durata cu aceasta femeie, daca esti pregatit sa fii si tata (chiar daca de weekend) al copilului ei. Poate perspectiva te sperie, dar atata timp cat ea te vrea langa ea si tu vrei sa fii cu ea, o sa fie totul bine.
kitty_krieger
Postat pe 24 Februarie 2009 12:14
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-02-24 12:14:13florin, sa nu regreti nimic in viata asta...daca alegi un drum, mergi pe el fara se te uiti inapoi. Toate se intampla cu un scop
certurile intr-un cuplu se pot evita cu putina vointa sii comunicare, eu cred ca apar din cauza ca nici unul nu spune exact ce-si doreste sau ce-i deranjeaza pe moment. Lucrurile acestea se pot spune pe un ton calm si fara reprosuri si, atata timp cat au amandoi vointa sa faca sa fie bine, o sa fie bine!


Ce ma intreb eu insa, e daca esti pregatit pentru o relatie de lunga (foarte lunga) durata cu aceasta femeie, daca esti pregatit sa fii si tata (chiar daca de weekend) al copilului ei. Poate perspectiva te sperie, dar atata timp cat ea te vrea langa ea si tu vrei sa fii cu ea, o sa fie totul bine.

exact temeri am asea se numesc,acum cu tata de weekend al copilului ei nu stiu ce sa zic ,mie imi plac copii mult tare dar nu cred ca ma vad in postura de tata inca sau nu cred ca as putea oferi prea multe unui copil la momentul actual din punct de vedere material ma refer ,in rest ce sa zic meseria pe care o avui in romania ma facu un om placut ptr toata loomea (nu ca nu as fi fost asea si inainte)adika daca iau un copil de cateva luni in brate ptr prima data incepe sa imi zambeasca si se simnte bine incat si mama lui este nedumirita de ce nu plange ca doar is un strain;dar nu am crescut pana acum nici uhn copil al altuia ,nu stiu ce sa zic dar cred ca m-as descurca cu asa o treaba
florinursulet
Postat pe 24 Februarie 2009 18:00
eu zic ca cel mai bine e sa vezi ce-si doreste si ea de la relatia voastra si apoi sa iei o hotarare
kitty_krieger
Postat pe 24 Februarie 2009 18:04
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-02-24 18:04:56eu zic ca cel mai bine e sa vezi ce-si doreste si ea de la relatia voastra si apoi sa iei o hotarare

poi ea ata isi doreste sa ne mutam impreuna si sa fim impreuna cat mai curand
florinursulet
Postat pe 24 Februarie 2009 21:43
De la: florinursulet, la data 2009-02-24 21:43:59
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-02-24 18:04:56eu zic ca cel mai bine e sa vezi ce-si doreste si ea de la relatia voastra si apoi sa iei o hotarare

poi ea ata isi doreste sa ne mutam impreuna si sa fim impreuna cat mai curand

pai daca tu zici ca te descurci si ea isi doreste acelasi lucru ca si tine, go for it, cum ar zice englezu'
kitty_krieger
Postat pe 24 Februarie 2009 23:10
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-02-24 23:10:00
De la: florinursulet, la data 2009-02-24 21:43:59
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-02-24 18:04:56eu zic ca cel mai bine e sa vezi ce-si doreste si ea de la relatia voastra si apoi sa iei o hotarare

poi ea ata isi doreste sa ne mutam impreuna si sa fim impreuna cat mai curand

pai daca tu zici ca te descurci si ea isi doreste acelasi lucru ca si tine, go for it, cum ar zice englezu'

ms ms de incurajari am sa in cont si mai astept si alte pareri
florinursulet
Postat pe 24 Februarie 2009 23:29
daca o iubesti cu adevarat nu ai nevoie nici de incurajari ,nici de parerile altora.dragostea adevarata nu tine cont de nimic,trece peste toate obstacolele pe care le intalneste.la ce iti trebuie pareri si incurajari?traiesti cu ea ,nu cu lumea.
dana_mv
Postat pe 24 Februarie 2009 23:37
ms intradevar nu ar trebui sa am nevoie de pareri si incurajari dar totusi unii au o mai mare experientza de viatza ca mine si imi pot da unele sfaturi folositoare,si chiar daca iubesc si sunt iubit trbuie totusi cat de cat un pic de prudentza ....stii sa nu nelovim...la cap
florinursulet
Postat pe 25 Februarie 2009 00:34
wow la acest topic se desfasara doua subiecte .........si ce subiecte..............
everything_for_you
Postat pe 29 Martie 2009 21:55
De la: everything_for_you, la data 2009-03-29 21:55:46wow la acest topic se desfasara doua subiecte .........si ce subiecte..............

poi si la asta nu iti dai cu parerea, nu ma sfatuiesti?
macar olecutza asea pls
florinursulet
Postat pe 30 Martie 2009 16:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ma enervez foarte usor 11 De la: adina_black 4 Noiembrie 2009 17:31
Urinelle? 2 De la: Kathara 11 Decembrie 2008 16:17
Am racit jos... 16 De la: PRALEA_ 27 Iulie 2011 17:22
intrebare despre vizita la ginecolog 21 De la: kudika022610 8 Iunie 2009 13:27
Buna 4 De la: greierash_is_back 4 Ianuarie 2010 19:19