Setari Cookie-uri

a alege sa stai langa sotul tau de dragul copilului

buna fetelor ,va rog sa nu ma judecati prea tare ,dar am ajuns sa simt ca inebunesc fara sa spun la nimeni ceea ce simt cu adevarat.Eu am avut o relatie cu un coleg de servici timp de 3 ani ,dragoste nu am facut cu el decat dupa 2 ani si vreo 3 luni ,el e barbatul pe care il iubesc si totusi viata ne a separat ,sotul meu a inceput sa banuiasca (asta dupa ce m a neglijat cautandu si alte preocupari cu baieti)si a cerut scuze si incearca sa se comporte cum ar trebui dar eu nu mai pot sa l iubesc ,joc teatru zi de zi de dragul meu (acesta in perioada in care am vrut sa dam divort suferea enorm si desi are doar 6 ani vedeam cum il pierd).Spuneti mi ce sa fac .sa mi urmez inima sau ratiunea?(mai rau e ca barbatul pe care il iubesc sufera la fel de mult ca mine ,stim amandoi ca ne iubim cu adevarat )
vcb
Postat pe 22 Februarie 2009 10:58
nu este normal sa amestecam copii in relatia de cuplu! fiul tau este este la virsta la care incepe sa inteleaga multe si este mult mai greu pentru el sa traiasca in tensiuni si certuri! pacat ca inainte sa incerce sa salveze relatia cu sotul multe femei cauta altceva.........apoi este foarte greu de facut ceva iar de multe ori imposibil deoarece lipseste vointa de a mai face ceva! atit vreau sa te sfatuiesc:orice ar fi in viata, copilul sa fie prioritar:amantul ar accepta sa creasca copilul ca si cum ar fi al lui? te intreb deoarece putini sint capabili!
FRANNNCE
Postat pe 22 Februarie 2009 11:09
Cred ca ar trebui sa-i explici intr-un fel copilului ca tu si tatal lui nu va mai intelegeti dar nu din cauza lui.De obicei copii au impresia ca din cauza lor divorteaza parintii,incearca sa-i vorbesti pe intelesul lui.De asemenea e foarte important ca viitorul lui "tata" sa-l accepte ca si cum ar fi al lui.Barbatii vin si se duc ,copilul este cel mai important pentru o mama.Dar asta nu inseamna sa te sacrifici si sa traiesti o viata in minciuna alaturi de un om pentru care nu mai simti nimic.Copilul o sa simta raceala dintre voi oricat de bine ai juca tu teatru si tot o sa sufere.trebuie sa faci cumva sa va fie bine la amandoi.
Succes !!!
diana1981
Postat pe 16 Martie 2009 18:48
De la: vcb, la data 2009-02-22 10:58:56buna fetelor ,va rog sa nu ma judecati prea tare ,dar am ajuns sa simt ca inebunesc fara sa spun la nimeni ceea ce simt cu adevarat.Eu am avut o relatie cu un coleg de servici timp de 3 ani ,dragoste nu am facut cu el decat dupa 2 ani si vreo 3 luni ,el e barbatul pe care il iubesc si totusi viata ne a separat ,sotul meu a inceput sa banuiasca (asta dupa ce m a neglijat cautandu si alte preocupari cu baieti)si a cerut scuze si incearca sa se comporte cum ar trebui dar eu nu mai pot sa l iubesc ,joc teatru zi de zi de dragul meu (acesta in perioada in care am vrut sa dam divort suferea enorm si desi are doar 6 ani vedeam cum il pierd).Spuneti mi ce sa fac .sa mi urmez inima sau ratiunea?(mai rau e ca barbatul pe care il iubesc sufera la fel de mult ca mine ,stim amandoi ca ne iubim cu adevarat )


sa fii foarte atenta, poate folosi asta impotriva ta in instanta. eu zic ca daca il iubesti, da-i inainte, dar cu multa delicatetze. copilul este cel mai important.
kudika000781
Postat pe 17 Martie 2009 15:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Iubire imposibila 23 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:46
Voi ce-ati face in situatia asta ? 77 De la: Nico18 12 Februarie 2014 09:43
I NEED HELP...PLSSS!!! 36 De la: elissabeth 12 Martie 2009 20:19
DILEMA.... 48 De la: polin 30 Noiembrie 2011 18:39
oare sunt doar o distractie pentru el?? :(( 31 De la: geo_x 28 Iulie 2009 23:15