Setari Cookie-uri

Poti fi prietena cu fosta lui iubita?

De la: the_queen_of_your_life, la data 2009-02-22 22:59:41Ce spuneti? Ati putea fi prietene? Chiar unele f bune..?
Eu sunt cu un baiat de apoape 2 ani ..ne intelegem foarte bine. La inceputul relatiei...dupa o perioada de 2-3 luni..lui i a placut alta fata..ne am despartit.. si dupa o sapt..aproape 2..ne am impacat... Acum ne e foarte bine..
Si..am inceput sa vb si cu fata respectiva..la inceput ne salutam si atat...
D cand am inceput scoala..am facut schimb de numere de telefon.. Vorbim..Ieshim in Week-end.. Radem impreuna.... Poate o sa ajungem cele mai bune prietene..:X
C ziketi? Stiu k unii nu prea sunt de acord cu asta..
Astept parerile voastre.. si povestile;;)

nu stiu daca poti fi prietena cu fosta...da ideea e ca eu sunt prietena cu actuala.Si chiar foarte bune.Iesim impreuna in oras...si cu el , ne distram ,mergem la gratare etc.Dar in acelasi timp eu cu prietenul ei avem o relatie:)
o_parte_din_rai
Postat pe 18 Iunie 2009 12:23
Nu categoric, nici cu ea , nici cu el , mereu m-as chinui gandul ca el iar ar putea avea de-a face cu aia...nuuuuuuuuu nu as vrea-o in preajma noastra....
mady_puppy
Postat pe 18 Iunie 2009 13:24
sa stii ca nu multe fete pot face ceea ce ai facut tu hmm sa fiu prietena cu una pentru care m-a lasat candva....
mady_puppy
Postat pe 18 Iunie 2009 13:26
NUUUU!!! Nu as putea sa fiu prietena cu fosta lui NICIODATA. Nu suport nici macar sa-i aud numele d'apoi sa fiu prietena cu ea. Si oricum asta mi se pare o mare prostie si oricat ati incerca voi 2 sa nu vorbiti despre baiatul din viata voastra, tot acolo se va ajunge mai devreme sau mai tarziu. In plus nu ai de unde sa stii daca fosta e 100% sincera ca vrea doar sa fie amica ta si nu sa fie prin preajma iubitului tau.
MiSs_Baby_Doll
Postat pe 20 Iunie 2009 11:25
DA,de ce nu.In tineretea mea(acum sunt responsabila ce timpul liber- tanara-pensionara) mi-a facut curte un baiat,maica-sa ne-a ajutat si ea sa ne despartim dar si noi am simtit ca nu mai merge relatia noastra si ... gata. Dupa un timp am aflat ca era cu o alta fata,din intaplare ne-am intr-o zi ne-am intalnit fata in fata,ca doi oameni cu cei 7 ani de acasa ne-am porit mi-a facut cunostinta cu viitoarea lui sotie.Din acel moment am uitandu-ne una la cealalta am stiut ca vom fi bune prietene si asa a si fost pana in ziua de azi.in momentul in care el s-a inbolnavitsi l-a adus in spital eu am fost prima pers. la care a venit si mi-a spus ca la internat;apoi de cate ori eram de servici ma duceam la el ca sa nu fie singur pana venea cineva la el(eu lucram in spitalul respectiv--ca asist. dar pe alta sectie ).Din pacate a murit dar noi doua mai tinem legatura la fel si pe mama lui o mai sun la telefon.CE ZICI --NU ESTE UN LUCRU FRUMOS?de bun simt si OMENIE? La fel sunt si ceilalti baieti care mi-au facut curte.Fiecare suntem la casele noastre,cu copii,nepoti si sotii nostrii se cunosc intre ei la fel si eu ma cunosc cu fostele lui iubite si fam lor.Eu zic ca suntem niste oameni cu scaun la cap si rationali.
kudika028960
Postat pe 9 August 2009 16:51
stiu cum e .. eu cand am vorbit cu respectiva (ea nu stia ca el avusese ceva cu mine, ca in timp ce era cu ea continua sa vorbeasca cu mine, ba chiar ne-am si vazut ) mi-am dat seama ca intr-o alta situatie ne-am fi inteles foarte bine ca prietene, pentru ca aveam multe in comun... ... insa asa ceva nu va fi posibil , sa fiu prietena cu ea , pt ca am simtul propietatii fff bine dezvoltat si ea s-a atins de ce este al meu , nu as putea sa uit asa ceva ...
kitu_athena
Postat pe 9 August 2009 17:58
cred ca e posibil,ce nu?insa intreaba-te de ce.adica,nu cumva o fi nevoia ta sa controlezi totul,devenind prietena cu ea stai mai linistita pentru ca stii tot ce face?sau ea incearca sa stea aproape din alte motive......oricum analizeaza bine totul si daca raspunsul e negativ,atunci mergi inainte.
tina_bt
Postat pe 9 August 2009 21:01
nu..io zik k mai bn ai avea grija cu ea..:))cine stie c intentii are..poate isi vrea iubitul inapoi..cu ajutorul tau..take care..
missyandreea18
Postat pe 9 August 2009 23:03
De la: , la data 2009-02-22 22:59:41Ce spuneti? Ati putea fi prietene? Chiar unele f bune..?
Eu sunt cu un baiat de apoape 2 ani ..ne intelegem foarte bine. La inceputul relatiei...dupa o perioada de 2-3 luni..lui i a placut alta fata..ne am despartit.. si dupa o sapt..aproape 2..ne am impacat... Acum ne e foarte bine..
Si..am inceput sa vb si cu fata respectiva..la inceput ne salutam si atat...
D cand am inceput scoala..am facut schimb de numere de telefon.. Vorbim..Ieshim in Week-end.. Radem impreuna.... Poate o sa ajungem cele mai bune prietene..:X
C ziketi? Stiu k unii nu prea sunt de acord cu asta..
Astept parerile voastre.. si povestile;;)



se poate...clar, prietena mea cea mai buna e tipa cu care fosta mea mare iubire a avut o "aventura" cand eram despartiti... daca crezi ca e ok de ce nu???!!!
casi
Postat pe 9 August 2009 23:13
De la: , la data 2009-02-22 22:59:41Ce spuneti? Ati putea fi prietene? Chiar unele f bune..?
Eu sunt cu un baiat de apoape 2 ani ..ne intelegem foarte bine. La inceputul relatiei...dupa o perioada de 2-3 luni..lui i a placut alta fata..ne am despartit.. si dupa o sapt..aproape 2..ne am impacat... Acum ne e foarte bine..
Si..am inceput sa vb si cu fata respectiva..la inceput ne salutam si atat...
D cand am inceput scoala..am facut schimb de numere de telefon.. Vorbim..Ieshim in Week-end.. Radem impreuna.... Poate o sa ajungem cele mai bune prietene..:X
C ziketi? Stiu k unii nu prea sunt de acord cu asta..
Astept parerile voastre.. si povestile;;)




dci nu as putea...desi eu cu fosta lui pretena doar Salut si atat..din politete...

poate ea vre sa til sufle iar;)
aniela1990
Postat pe 9 August 2009 23:23
NU.
poate doar sa ma prefac ca sa mai aflu cate ceva despre trecutul lui....
angelfromheaven
Postat pe 9 August 2009 23:46
Vorba aia tine-ti prietenii aproape si dusmanii ( in cazul asta mai mult rivale ) si mai aproape...
wews
Postat pe 9 August 2009 23:54
Pana la proba contrarie, e ok, ca doar nu o sa o bagi in patul tau ..prietenia e una, relatia cu iubitul alta ....daca e sa faca vreo magarie unul din ei oricum o vor face ...asa ca tu fa ce simti si va fi bine !


Chiar tot timpul femeile tre sa aiba un scop ascuns cand fac ceva ? Nu se poate sa fie simplu si dezinteresat...prea ne-am transformat in ''Toma Necredinciosul ''' Nu mai complicati viata mai mult decat e !

Bafta !
___LL___
Postat pe 10 August 2009 00:02
Depinde de fiecare persoana.Eu sunt ft geloasa,si as vedea'o pe fosta lui prietena ca o amenintare.Poate doar buna si atat din politete.Nimik mai mult.
fetita_cu_fitze
Postat pe 10 August 2009 19:00
De la: , la data 2009-02-22 22:59:41Ce spuneti? Ati putea fi prietene? Chiar unele f bune..?
Eu sunt cu un baiat de apoape 2 ani ..ne intelegem foarte bine. La inceputul relatiei...dupa o perioada de 2-3 luni..lui i a placut alta fata..ne am despartit.. si dupa o sapt..aproape 2..ne am impacat... Acum ne e foarte bine..
Si..am inceput sa vb si cu fata respectiva..la inceput ne salutam si atat...
D cand am inceput scoala..am facut schimb de numere de telefon.. Vorbim..Ieshim in Week-end.. Radem impreuna.... Poate o sa ajungem cele mai bune prietene..:X
C ziketi? Stiu k unii nu prea sunt de acord cu asta..
Astept parerile voastre.. si povestile;;)


Lasã vrãjeala,aþi fãcut-o în 3 deja sau aºtepþi sã te sfãtuiesc eu??
MIS0GIN
Postat pe 1 Octombrie 2009 17:10
De la: ___LL___, la data 2009-08-10 00:02:33Pana la proba contrarie, e ok, ca doar nu o sa o bagi in patul tau ..prietenia e una, relatia cu iubitul alta ....daca e sa faca vreo magarie unul din ei oricum o vor face ...asa ca tu fa ce simti si va fi bine !


Chiar tot timpul femeile tre sa aiba un scop ascuns cand fac ceva ? Nu se poate sa fie simplu si dezinteresat...prea ne-am transformat in ''Toma Necredinciosul ''' Nu mai complicati viata mai mult decat e !

Bafta !


Suge burta!
MIS0GIN
Postat pe 1 Octombrie 2009 17:12
De la: Lore_lorena, la data 2009-03-28 13:56:41no no no...no way..n-ai cum.oricat de mult ai vrea sa fii prietena cu ea ceva din subconstient nu te lasa si chiar daca tu iti invingi acel ceva tot nu veti putea fi prietene vreodata atata timp cat ea e inca cu fostul si tu ai mai si tinut la el...pentru ca e firea omului.ia intreaba-te tu mai bine ce va leaga pe voi de fapt?el?ca vorbiti despre el?asta nu e un subiect de ajuns pentru o prietenie...trebuie sa aveti mult mai multe puncte in comun pentru o prietenie "la catarama"...


Aºa e tre' sã împãrtãºiþi mãcar un BTS.
MIS0GIN
Postat pe 1 Octombrie 2009 17:14
Iar eu cred ca fostii iubiti pot fi prieteni buni, prietenie care poate dura mai mult si mai frumos decat cand se iubeau.... Ptr. ca e respectul fatza de ce a fost frumos... Ptr. ca e respectul fatza de frumusetea amintirilor, si despre maturitatea gandirii... Si zambetul nu va mai fi incrancenat si furios !!... Va fi zambet, pur si simplu....
strasss3
Postat pe 13 Decembrie 2009 20:39
De la: , la data 2009-02-22 22:59:41Ce spuneti? Ati putea fi prietene? Chiar unele f bune..?
Eu sunt cu un baiat de apoape 2 ani ..ne intelegem foarte bine. La inceputul relatiei...dupa o perioada de 2-3 luni..lui i a placut alta fata..ne am despartit.. si dupa o sapt..aproape 2..ne am impacat... Acum ne e foarte bine..
Si..am inceput sa vb si cu fata respectiva..la inceput ne salutam si atat...
D cand am inceput scoala..am facut schimb de numere de telefon.. Vorbim..Ieshim in Week-end.. Radem impreuna.... Poate o sa ajungem cele mai bune prietene..:X
C ziketi? Stiu k unii nu prea sunt de acord cu asta..
Astept parerile voastre.. si povestile;;)


...... ehhhheeheheheheheieieieie....si uite asa se ajunge la sex in 3..... ....mai fato nu fa gresala asta ca o sa ti para rau tare de tot.....treaba ta....
gratuit89
Postat pe 20 Decembrie 2009 04:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Prietena mea s-a combinat cu tipul de care-mi place 17 De la: Achillesluv 10 August 2014 17:55
Open the mind 33 De la: luchianramona 16 August 2011 14:09
alesul? 13 De la: yumalai 15 Februarie 2010 06:49
Dureri menstruale exagerate 55 De la: 27 Iunie 2016 12:47
diferente intre tine si el 38 De la: Lorena26 31 Iulie 2009 23:40