Setari Cookie-uri

guma de mestecat pentru slabit

De la: mainedimineata, la data 2009-03-15 09:30:36mai fetelor... alexandra se plictiseste si a zis sa vada cat sunt de prosti oamenii, asa ca a bagat o tema dinasta "bomba".
dar ca sa fiu ON TOPIC, exista guma de slabit.... dar nu e de mestecat... sau nah.. daca iti face placere, exista si cu diferite gusturi ;). Insa daca alegi sa o mesteci, e posibil sa aiba exact efectul invers.. si sa te ingrasi (in special in zona abdominala), deci mestecatul ei nu e recomandat de medici. Si sper ca te`am lamurit cu asta.



SUNTEM IN ROMANICA.......................LUMEA ESTE SI INCULTA SI REA!PENTRU LINISTEA TA NU MA PLICTISEAM,NU VREAU SA SLABESC PENTRU CA AM 49 KG SI 1.60 SI MA SIMT EXCELENT,ACEASTA INTREBARE A FOST PUSA PENTRU ALTCINEVA CARE ARE UN OBICEI NESANATOS SI ANUME SA RONTAIE TOATA ZIUA DESII NU II ESTE FOAME!!!!!!!!!
bebe_Cristina
Postat pe 16 Martie 2009 08:29
De la: just_maria, la data 2009-03-15 09:54:44mai fetelor daca vreti sa slabiti...............mese rezonabile ....nu pastile sau gume sau mai stiu eu ce
eu am scapat intr-o luna 10 kg..........mancand rezonabil..............fara cura drastica.............

SCUZA-MA DAR 10 KG INTR-O LUNA MII SE PARE UN PIC EXAGERAT
bebe_Cristina
Postat pe 16 Martie 2009 08:30
Lumea rea, dom'le!
Dor_a
Postat pe 16 Martie 2009 08:31
De la: icapordea, la data 2009-03-15 17:01:24Alexandra...sincer nu am auzit ca guma de mestecat slabeste...ar fi prea usor...asta in cazul in care mesteci toata ziua guma...fara sa manaci nimic [/qu
HMMM NU CRED CA ESTE O IDEE BUNA
bebe_Cristina
Postat pe 16 Martie 2009 08:35
De la: www_alexandra_cristina_mateescu, la data 2009-03-16 08:30:17
De la: just_maria, la data 2009-03-15 09:54:44mai fetelor daca vreti sa slabiti...............mese rezonabile ....nu pastile sau gume sau mai stiu eu ce
eu am scapat intr-o luna 10 kg..........mancand rezonabil..............fara cura drastica.............

SCUZA-MA DAR 10 KG INTR-O LUNA MII SE PARE UN PIC EXAGERAT

nu e deloc exagerat...................am mancat rezonabil,si am slabit
just_heaven
Postat pe 16 Martie 2009 08:37
MULTUMESC CELOR CARE AU INCERCAT SA IMPARTASEASCA CU MINE EXPERIENTA LOR SI MI-AU RASPUNS LA INTREBARE,O SA VA SPUN CE REZULTATE VA AVEA MAMA!IAR CELOR CARE ALTCEVA DECAT SA SPUNA RAUTATI SI SA FACA AFIRMATII NEFONDATE LA ADRESA MEA LE UREZ DISTRACTIE PLACUTA INCONTINUARE CU MENTIUNEA CA : IMI ESTE MILA DE ELE/EI DEOARECE SUNT SIGURA CA SUNT NISTE PERSOANE FRUSTRATE CARE NU GASESC ALTE TEME DE DISTRACTIE DECAT RAUTATILE!
bebe_Cristina
Postat pe 16 Martie 2009 08:51
e adevarat ce spui de unde cumperi acele produse vreau si eu sa incerc asi vrea sa dau vreo 10 kg jos am 41 de ani si dau jos mai incet si nu maninc prea mult imi trimiti raspuns te rog scuze nu stiu sa scriu cu litere mari semne sunt incepatoare in ale scrisului multumesc gabriela pa pup
gabryele_2005
Postat pe 16 Martie 2009 12:22
CIUN-GA ,CIUN-GA,CIUN-GA
matracucu
Postat pe 16 Martie 2009 12:25
De la: gabryele_2005, la data 2009-03-16 12:22:18e adevarat ce spui de unde cumperi acele produse vreau si eu sa incerc asi vrea sa dau vreo 10 kg jos am 41 de ani si dau jos mai incet si nu maninc prea mult imi trimiti raspuns te rog scuze nu stiu sa scriu cu litere mari semne sunt incepatoare in ale scrisului multumesc gabriela pa pup [/quoteBuna ziua.la farmacie gasiti guma de mestecat Motif.Nu stiu daca este buna,maine am sa-i cumpar mamei care tine neaparat sa le incerce.Practic astea nu va ajuta sa slabiti pur si simplu ci sa nu mai mancati mult(lucru pe care vad ca nu-l faceti).O zii excelenta,pupici
bebe_Cristina
Postat pe 16 Martie 2009 12:28
mai daaaa.....guma de mestecat pt ingrasat nu este ????
niko8
Postat pe 16 Martie 2009 12:32
De la: www_alexandra_cristina_mateescu, la data 2009-02-25 19:00:27Buna feletor,sunt curioasa sa stiu daca a auzit cineva sau a folosit cineva guma de mestecat pentru slabit.........


ZOft Hoodia pentru slabire rapida
Uite de ce guma Zoft Hoodia este strategia ta cea mai efectiva in combaterea kilogramelor !

ZOft Hoodia pentru slabire rapidaHoodia functioneaza eliminand un compus chimic, similar glucozei, dar de 100000 de mii de ori mai puternic. Acest compus semnaleaza hipotalamusul ca a fost consumata destula hrana iar in schimb acesta opreste pofta de mancare. Hoodia, pur organica, contine molecule miraculoase, care pacalesc creierul oferindu-i acestuia senzatia de " plin" si chiar te opreste sa te gandesti la mancare .

Fiecare guma se bucura de un proces revolutionar care livreaza la fiecare ora 120 de mg de hoodia pura si ceai verde care este absorbit direct in vasele de sange. Sistemul de livrare se bazeaza pe micro-picaturi care sunt oferite de guma de mestecat si care sunt imediat absorbite in tesutul dublu al gurii prin capilarele care stau aproape de suprafata. Acest proces ofera posibilitatea suplimentului sa fie absorbit in cateva secunde si sa treaca de problemele de solubilitate si absorbtie care erau asociate suplimentilor traditionali.

Absorbtia orala este cu 90% mai eficace, permitand organismului sa foloseasca toate nutrimentele necesare. Spre deosebire de suplimentele dietice care trebuie luate cate o pastila zilnic, mestecand guma bombardeaza sistemul constant, taind apetitul, crescandu-ti energia, si mentinandu-ti respiratia proaspata in acelasi timp. Poti savura gustul si sa beneficiezi de efectele gumei de mestecat Zoft Hoodia pentru slabire rapida zilnic.

O capsula normala sau o tableta cu suplimente se ia normal cu apa si trebuie sa treaca prin sistemul digestiv. Aceasta metoda livreaza o cantitate mai mare de supliment decat organismul poate asimila deodata, asa ca organismul elimina a parte semnificanta din ea. Zoft Hoodia pentru slabire rapida este administrata fara apa prin membrana gurii, asa ca este livrata si retinuta in organism.

Nu numai ca vei scapa de pofta de mancare cu ajutorul gumei de mestecat Zoft Hoodia pentru slabire rapida, dar te vei bucura si de multe alte beneficii .

Desi hoodia a fost descoperita relativ recent, locuitorii ( the san bushmen ) desertului Kalahari o folosesc de mult timp. Acestia foloseau planta pentru a le taia pofta de mancare pe parcursul vanatorilor. Deasemenea o mai foloseau pentru crampe abdominale severe, tuberculoza, indigestie, hipertensiune si diabet.

Tom Mangold, un corespondent al stirilor BBC , a scris urmatorul raport dupa ce a mancat hoodia din desertul Kalahari …

" In jurul orei 18 :00 am mancat o bucata de hoodia de marimea unei jumatati de banana – iar mai tarziu acelasi lucru l-a facut si cameramanul. Imediat dupa, ne-am inceput drumul de 4 ore inapoi spre Capetown. Planta se spune sa aiba un efect de stare de bine aproape afrodisiaca, si vreau sa spun ca ne-am simtit bine. Dar si mai important nici nu ne-am gandit la mancare . Creierele noastre chiar ne spuneau ca suntem satui. A fost o inselaciune magnifica. Timpul cinei a sosit si a trecut. Am ajuns la hotel la miezul noptii si am mers la culcare fara sa mancam. A 2-a zi, nici unul dintre noi nu a vrut micul dejun. Am mancat la pranz dar fara pofa de mancare si cu foarte putina placere. Apoi partial a revenit apetitul dupa 24 de ore ( relatatare 5/30/2003 )

Timp de 400 de ani bastinasii Africii de sud au mancat hoodia pentru a lupta impotriva foamei pe parcursul lungilor vanatori. Pentru ei, lipsa poftei de mancare pe care le-o provoaca hoodia nu este o intrebare, este pe scurt un mod de viata. Asadar desi bastinasii nu au facut cercetari in clinici, sute de ani de fapte evidente demonstreaza pierderea apetitului odata cu mancarea de hoodia.
Acum dovada stiintifica prin care hoodia functioneaza la reducerea poftei de mancare :

Cercetarile la Universitatea Medicala din Brown facute in 2004. In aceste cercetari “ sobolanii de zahar” au fost hraniti cu hoodia. Sobolanii de zahar sunt sobolani speciali care sunt crescuti pentru a fi diabetici si obezi. In mod uimitor, sobolanii care au fost hraniti cu hoodia au pierdut in greutate si chiar au suferit efecte inverse diabetului. Orice care poate opri un sobolan sa nu manance este foarte semnificativ .

Compania Britanica, a facut in clinica farmaceutica studii cu hoodia p57. Au fost folositi si voluntari sanatosi care au luat extract de p57 din hoodia gordonii. Participantii au fost impartiti in 2 grupuri : primul a primit p57 iar celalalt un inlocuitor. Ambelor grupuri li s-a spus sa-si continue dieta si exercitiilor in mod normal. O comparatie intre grupul care a folosit p57 si celalalt care a folosit un inlocuitor arata urmatoarele :

* Grupul p57 a avut o statistica semnificanta in reducerea caloriilor consumate
* Grupul p57 a avut o reducere semnificanta de depunere a grasimii
* Grupul p57 nu a avut efecte secundare
* Grupul p57 a consumat in medie, cu 1000 de calorii mai putin decat celalalt grup

Acestea sunt rezultate foarte impresionante cand iei in calcul ca un american de varsta medie consuma in jur de 2600 de calorii zilnic iar o femeie de varsta medie consuma 1900 de calorii zilnic.
References

- Habeck M. A succulent cure to end obesity. Drug Discovery Today, March 2002, pp 280-1.
- Tulp OL, Harbi NA, DerMarderosian A. Effect of Hoodia plant on weight loss in congenic obese LA/Ntul//-cp rats. FASEB J 2002 Mar 20;16(4):
- Tulp OL, Harbi NA, Mihalov J, DerMarderosian A. Effect of Hoodia plant on food intake and body weight in lean and obese LA/Ntul//-cp rats. FASEB J 2001 Mar 7;15(4):A404.
- Van Heerden FR, Vleggaar R, Horak RM, Learmonth RA, Maharaj V, Whittal RD. Pharmaceutical compositions having appetite suppression activity. United States Patent 6,376,657, issued April 23, 2002.

In mod uimitor guma de mestecat Zoft Hoodia pentru slabire rapida te va ajuta sa scapi repede de greutate. Te vei simti cu ani mai tanar, vei avea mai multa energie, iar hainele iti vor veni mai bine .

Artemise
Postat pe 16 Martie 2009 12:36
Si eu vreau sa slabesc! Tot incerc.
Despre "guma"...probabil ca trebuie sa fii "elastica"...
(cred ca sexul ajuta...conteaza insa si cu cine...)
acrmn
Postat pe 16 Martie 2009 12:45
mie nu`mi lipseste guma din poseta,mestec non'stop (mai putin cand dorm) :)) si tot ii am mici.. so.. e o aberatie~! :D
indaraa
Postat pe 16 Martie 2009 13:20
AI DREPTATE GUMA E O ABERATIE. ITI FACE STOMACUL PRAF CA ROADE IN GOL
kudika002740
Postat pe 16 Martie 2009 13:22
s-a inventat guma de mestecat pentru cresterea inteligentei
shifer
Postat pe 16 Martie 2009 13:42
De la: alina_capita, la data 2009-03-16 13:42:01s-a inventat guma de mestecat pentru cresterea inteligentei


si de unde stii? asta ai mestecat ultima data?
Diavolyta_
Postat pe 16 Martie 2009 13:44
pentru tine pret redus
shifer
Postat pe 16 Martie 2009 13:46
guma de mestecat provoaca foame...pt ca metecand intr-una stomacului tau ii dai impresia ca papi si crede ca urmeaza sa digere ceva....deci cu guma iti strici stomacul...
maditzia
Postat pe 16 Martie 2009 15:12
De la: shifer, la data 2009-03-16 13:46:31pentru tine pret redus


pentru cine??
Diavolyta_
Postat pe 16 Martie 2009 15:32
buna...mai... fata nu se refera la orice guma de mestecat ci la guma de mestecat pt slabit care se gaseste in farmacii...dar treaba este urmatoarea in cutiuta in care se gasesc foliile de guma se afla si o mini carticica cu o dieta,adik un regim prin care ti se spune exact ceea ce trebuie sa mananci zilinic si orele...iar dupa fiecare masa sa mananci si o gumitza dinaceea...insa ideea este urmatoarea garantia ca vei slabii 5 kg /luna se datoreaza faptului ca ti acea dieta si nu k mesteci acea guma dupa,asta e parerea ea!!!
DeeAmY2010
Postat pe 16 Martie 2009 15:50
De la: www_alexandra_cristina_mateescu, la data 2009-02-25 19:00:27Buna feletor,sunt curioasa sa stiu daca a auzit cineva sau a folosit cineva guma de mestecat pentru slabit.........


Da! Am consumat eu si consum! Reduce pofta de mancare! NU pt a slabi o mestec ci pt a ma impiedica sa rontzai fel de fel de porcarii cand sunt stresata (covrigi, biscuiti etc)
raluk_hbl
Postat pe 16 Martie 2009 15:52
ceau!
dupa mine este invers te face sa uiti pe moment de foame dar iti provoaca arsuri pe stomac iar dupa ceva vreme trebe sa stingi arsurile cu ceva .........mancare
laviniatrifan
Postat pe 16 Martie 2009 17:41
nush,si eu eram curioasa
dana2682
Postat pe 16 Martie 2009 18:00
buna... eu am folosit guma pentru slabit, am luat-o de la farmacie, are o culoare portocalie, cu gust usor de portocale......
nu pot sa zic k m-a ajutat, are o tendinta usoara de a-ti taia pofta de mancare, dar cred k totul vine de la subconstient.
nu am folosit-o pe toata pt k iti spun sincer.....m-am scarbit rau de tot de gustul ala ce-l avea si imi provoca greata.
numai bine
myky_franceza
Postat pe 16 Martie 2009 18:22
Si eu cred ca poti slabi, daca mesteci cam juma' de camion!

Postat pe 16 Martie 2009 22:36
De la: melanya, la data 2009-03-15 10:30:45nu cred ca exista asa ceva. eu stiu ca guma de mestecat provoaca foame si nu e sanatoasa. in timp ce este mestecata, stomacul are impresia ca tu il alimentezi cu mancare si secreta sucul gastric, care este foarte daunator. de aceea e recomandat sa mesteci guma dupa ce mananci. atunci stomacul primeste mancare si o digera.


exact asta am vrut sa spun shi eu (; ....
...cea mai buna cale de a slabi e de a renuntza la dulciuri shi grasimi + sport (= ...cel mai sanatos (: ...nu facetzi prostii...fitzi deshtpte fetelor (; ...
irish4ik
Postat pe 17 Martie 2009 00:47
Guma de mestecat este buna pentru slabit.Mestecind arzi calorii.Cam 20 calorii pe ora.Uff---cam putin ,tinind cont ca mincam cam 2-3 mii calorii pe zi.
O zi frumoasa iti doresc zdm236
machiajtatuaj
Postat pe 17 Martie 2009 09:52
He-He ! Cu certitudine s-a inventat astfel de guma . Depinde cui ii creste inteligenta--Celui care o cumpara sau celui care vinde ? ZDM236
machiajtatuaj
Postat pe 17 Martie 2009 09:58
Guma se numeste Motif....sau ceva de genul si e speciala pt slabit,..nu este ca oricare alta guma. Reduce pofta de mancare. Dar ,..fiecare organism reactioneaza altfel. Nu stiu pe principiu functioneaza sau ce contine, dar poti incerca.
aranka
Postat pe 17 Martie 2009 11:50
De la: www_alexandra_cristina_mateescu, la data 2009-02-25 19:00:27Buna feletor,sunt curioasa sa stiu daca a auzit cineva sau a folosit cineva guma de mestecat pentru slabit.........
intreaba in farmacii...e cel mai sigur
aranka
Postat pe 17 Martie 2009 11:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
GDI-propria ta afacere online 1 De la: gina_ice24 12 Martie 2009 09:06
Un Coafor de Vis ! 3 De la: Full_Metal_Jacket 26 Februarie 2009 10:21
articole 8 De la: thadoog 29 Aprilie 2009 13:34
hostess in strainatate 1 De la: corina07 9 Iunie 2013 19:01
Unde cumperi produse de copiii??? 1 De la: kudika379564 27 Aprilie 2011 21:06