Setari Cookie-uri

guma de mestecat pentru slabit

am utilizat eu si nu e buna dai banii degeaba pe ea
cryspys
Postat pe 15 Martie 2009 12:44
da...am folosit eu acea guma..contine o chestie din portocala care arde grasimile...am mancat un pachet dar nu am observat sa ajute la ceva...pt ca eu am tinut si regim in acelasi timp...nu cred ca este buna..nu taie pofta de mancare asa cum scrie pe prospect...poti sa incerci daca vrei neaparat..insa nu cred ca e o solutie care sa dea rezultate,mai ales intr-un timp scurt si fara alte eforturi...
ralucandra
Postat pe 15 Martie 2009 12:49
Nu cred k ar ajuta guma de mestecat la slabit in vreun fel, doar da senzatia stomacului ca mananci din cauza ca tu mesteci guma aia, iar la un momentdat vei simti senzatie de foame! mai mult te face sa iti fie foame, pentru ca atunci cand mesteci, stomacul se asteapta sa primeasca mancare si incepe sa ceara daca vede ca nu primeste :P
AMG22
Postat pe 15 Martie 2009 13:23
Guma de mestecat pt slabit e o prostie...nu e buna de nimic si in plus cand comanzi guma iti trm in pachet si o carte cu alimentele pe care trebuie sa le consumi atata timp cat mesteci guma.Deci trebuie sa ti si o dieta,nu slabesti doar mestecand guma
malagamba
Postat pe 15 Martie 2009 13:26
am folosito si nu e buna de nimic.eu una nu am vazut nici un rezultat si sincer m-am abtinut de la dulciuri ,sucuri etc.si dupa 10 min mai e si rea la gust.daii banii degeaba pe ea(e scumpa),mai bine incearca cura de la plafar .
iulia_0207
Postat pe 15 Martie 2009 13:34
am incercat...marca motif...este apa de ploaie....nu va recomand.
copamiha
Postat pe 15 Martie 2009 13:39
Am auzit si eu de guma de slabit si din curiozitate am intrebat la farmacie despre minumata guma care iti poate face formele mult visate dar farmacista mi-a spus ca are aceleasi efecte ca si pastilele de slabit iti reduce pofta de mancare.
georgyan
Postat pe 15 Martie 2009 13:58
mai bine sar face ceva sa se mai elimine prostiaaa,asta daaaaaa,este nevoie
andruscat
Postat pe 15 Martie 2009 14:05
Draga Ioana Cristina..da.poate ca si indulcitorii vor duce la carii...dar pana sa ajungi tu sa/ti dai cu parerea despre subiecte grele.mai bine pune mana si citeste ceva poate reusesti sa faci acordul intre subiect si predicat.............si nu faci nici carii de la citit.pupicei
darnautu
Postat pe 15 Martie 2009 14:14
da, exista guma de mestecat pt slabit. o gasesti la farmacii. ca si guma pt fumat, aceasta are diferite ingrediente care iti taie pofta de mancare. poti sa mergi la orice farmacie sa ceri guma si mai discuti cu farmacistul sau citesti prospectul pt mai multe detalii.
diamar
Postat pe 15 Martie 2009 15:03
GUMA SE NUMESTE MOTIF SI CONTINE L-CARNITINA COSTA 20 LEI NOI SE GASESTE IN Farmacia 2 NA FARM LA INTERSECTIA MIHAI BRAVU CU VITAN IAR IN ORICE CURA DE SLABIT IMPORTANT E SA UN REGIM ALTFEL NU SLABESTI EA TE AJUTA DOAR SA-TI DIMINUEZE POFTA DE MANCARE
231084
Postat pe 15 Martie 2009 15:08
Hehe!
Deci asta e topicul cu ciunga!
De cand s-a deschis (topicul adica) in loc sa va ascutiti sabiile, mai bine o cumparati si o testati...
Si as vrea sa o vad si eu pe cea care devine silfida daca mananca ca porcu' si dupa, baga ciunga
Dor_a
Postat pe 15 Martie 2009 15:25
Pot sa iti spun ca e dovedit ca in general tot ceea ce contine mentol-deci si guma in cantitati mai mari provoaca diaree... si da,intr-adevar mestecand altecva decat mancare, te ti ocupata insa nu iti reduce foamea,ci din contra, simuland ingurgitarea prin procesul de masticatie, stomacul tau provoaca suc gastric pt a incepe procesul de digerare, care neavan ce sa digere incepe si iti roade peretii stomacului, iar in scurt timp poti face o gastrita se toata frumusetea.Asta desigur daca ne referim la guma normala.De o guma speciala de slabit insa nu am auzit....oricum sa e anunti si pe noi daca o incerci cum functioneaza.Bafta multa!
sweetpink
Postat pe 15 Martie 2009 15:32
Alexandra...sincer nu am auzit ca guma de mestecat slabeste...ar fi prea usor...asta in cazul in care mesteci toata ziua guma...fara sa manaci nimic
icapordea
Postat pe 15 Martie 2009 17:01
Toate tipurile de guma duc la slabit iar in cantitati mai mari duc...la ceva si mai neplacut..adica...sorry dar da am sa o scriu...diaree..pentru ca are in compozitia ei nu stiu ce chestie, s-a constatat ca cei care mesteca guma frecvent slabesc...atat fete cat si baieti..asa a slabit si vestita Monica Lewinsky... cu guma si ceai pentru a dilua sucul gastric dar sincer nu te sfatuiesc pentru ca ai sa te ingrasi dublu fata de ce ai slabit si sincer..nu exista o guma speciala nici pentru slabit nici pentru marirea sanilor...aberatii totale..sa ai o zi buna
chibiutza
Postat pe 15 Martie 2009 18:07
Buna.....eu am folosit o monstra de la o farmacie..si drept sa-ti spun nu te-as sfatui...stai pe Wc...non-stop...
spvspv
Postat pe 15 Martie 2009 18:08
guma de mestecat e cancerigena!!! asa ca evitati sa mai folositi asa ceva...provoaca foame si carii...numai inconveniente!
CARMENA_DIXI
Postat pe 15 Martie 2009 19:15
Mai taiati-o la gat mai fratilor cu ciunga asta....am stabilit, nu e buna , e moartea pe pamant, la pachet la pret promotional, gata, multumita toate lumea?
__LL__
Postat pe 15 Martie 2009 19:19
e o gluma nu? n-am m-ai auzit pana acum
danuskgurytza
Postat pe 15 Martie 2009 20:31
buna draga mea!folosesc eu, dar sa stii ca nu da rezultate.daca vrei putem vb pe adresa de mess: mariana:maiam@yahoo.com

o zi buna!
mayasimona
Postat pe 15 Martie 2009 20:45
ai mare dreptate.daca vei tine acel regim alimentar cu siguranta vei slabi si fara sa mai mesteci guna :)) va sarut !
noapte buna!
mayasimona
Postat pe 15 Martie 2009 20:47
aaaaa.....da cu guma de mestecat pentru slabit este cam asa....pe spate la indicatii la orice pachet de guma scrie ca dak este consumat in cantitati mari atunci poate avea efect de laxativ....de asemenea sunt cateva studii care spun ca guma de mestecat indice stomacul si creierul in eroare dandu-le astfel senzatia ca in acel moment tu chiar mananci ceva dar multi spun ca efecte in acest sens nu prea se vad.
bobo_ro_bosss
Postat pe 15 Martie 2009 20:53
buna alina sunt care ma poate juta sa-mi spuna cea mai eficienta metota de slabit rapida sau.....
alinaperju
Postat pe 15 Martie 2009 22:30
De la: alinaperju, la data 2009-03-15 22:30:53buna alina sunt care ma poate juta sa-mi spuna cea mai eficienta metota de slabit rapida sau.....


te inchizi in casa vreo saptamana ..cu 2 bidoane de apa plata pe care le bei cu inghitituri mici mici mici ..da mici de tot ...pe urma stai in pozitie de shpagat jumatate de ora si apoi schimbi pozitia cu cea de ied...aa si sa nu uitam de cele 20 de pachete de guma !!
__LL__
Postat pe 15 Martie 2009 22:34
ma vede si pe mine cineva pe aici?!
alinaperju
Postat pe 15 Martie 2009 22:35
De la: luckyyyLuke, la data 2009-03-15 22:34:31
De la: alinaperju, la data 2009-03-15 22:30:53buna alina sunt care ma poate juta sa-mi spuna cea mai eficienta metota de slabit rapida sau.....


te inchizi in casa vreo saptamana ..cu 2 bidoane de apa plata pe care le bei cu inghitituri mici mici mici ..da mici de tot ...pe urma stai in pozitie de shpagat jumatate de ora si apoi schimbi pozitia cu cea de ied...aa si sa nu uitam de cele 20 de pachete de guma !!

da la asta nu m-am gandit si daca o sa fac asa cine mai munceste???....... cine mai face banii astia?????
alinaperju
Postat pe 15 Martie 2009 22:44
__LL__
Postat pe 15 Martie 2009 22:47
buna abea am luat eu de vreo 2 zile dar fii convinsa ca trebuie si o dieta
nelly_nelly887
Postat pe 16 Martie 2009 00:27
Exista, cum sa nu! Tot spilul e sa o mesteci in timp ce alergi maratonul, sau macar un cros, altfel n-are efect.
Kathara
Postat pe 16 Martie 2009 00:31
Da, eu am auzit si am si folosit-o. Pt mine n-a fost buna din nici un punct de vedere, foame imi era ca si inainte...deci n-a avut nici un efect asupra mea...dak este vb de Guma de Mestecat "Motif" sau ceva de genul...eu sincer, nu ti-o recomand
mariuca_18
Postat pe 16 Martie 2009 01:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cineva 25 De la: bruni_eu 13 Aprilie 2009 21:50
Mirajul televiziunii 6 De la: kudika_36360 23 Iunie 2013 20:11
venit suplimentar? 4 De la: ema_iordanescu 7 Iulie 2008 13:35
coruptie 6 De la: Barbie30_ 11 Noiembrie 2010 10:35
Joburi de viitor 21 De la: iulia069834 21 Noiembrie 2009 21:45