Setari Cookie-uri

Read my story...

Sunt sigura ca in viata iubesti cu adevarat o singura data.. in celelalte cazuri sunt doar reminescente din trecut.. pina la 19 ani nu iubisem niciodata, ieseam cu baieti doar ca sa ma distrez si ma simteam bine asa.. ñel putin nu sufeream..
dar intr-o zi a aparut El.. barbatul viselor mele .. Era cu 10 ani mai mare, inteligent, matur, puternic.. atat de repede mi-a sucit mintile, ca incepeam sa uit de existenta altor lucruri din jurul meu.. aveam o lume a nostra in care ne simteam impliniti, puteam sa citesc in ochii lui ca-l fac cel mai fericit.. eu, atat de gingasa si firava, ma simteam ca dupa o stanca de piatra linga el..asa a trecut aproape un an.. cel mai frumos din viata mea...
A fost primul barbat pentru mine, iar chestia asta m-a facut sa mi-l apropii enorm si pot zice ca devenisem dependenta de el.. Insa cum nimic in viata nu este vesnic, a venit si ziua in care mi-a zis, fara nicio explicatie, ca nu mai putem fi impreuna.. Am suferit groaznic.. vre-o doua luni imi traiam prezentul prin prisma trecutului, ma trezeam plingind si plingeam pina adormeam..
Insa nu l-am sunat, nu m-am umilit in fata lui.. aveam si eu demnitatea mea si stiam ca nu poti cere persoanei sa te iubeasca daca nu simte asta.. eram optimista si asteptam timpul sa treaca.. Si dupa un timp apare pe mess.. am inceput sa vorbim.. cred ca ma strapungeau mii de cutite in acel moment.. ma gindeam ca poate a analizat, ca poate-i parea rau.. Insa nu era asta.. vroia sa ne vedem.. Ne-am vazut... a urmat cea mai frumosa noapte de dragoste. Doamne, cat de mult imi lipsise corpul lui, mirosul pielii, tot ce-i apartine.. Stia ca incercasem sa mai fiu impreuna cu altii, dar nu puteam fizic sa apropii pe nimeni, nici macar cu un deget...
Uite ca deja au trecut 4 luni de atunci.. nu suntem impreuna.. nu ne sunam... nici macar nu stie ce-i cu viata mea.. insa ne vedem periodic.. luam cina,stam unul in brate la altul, petrecem o noapte impreuna si dimineata uita de existenta mea... pina data viitoare.. Eu ies de cateva saptamini cu altcineva,chiar daca nu tin absolut deloc la acea persoana, el tot are pe cineva.. insa nu ma pot dezice de el... Stiu ca-mi fac doar rau, ca n-o sa-l uit niciodata asa.. dar E ATAT DE GREU sa-l las.. ma multumesc cu farime de iubire si cu mica speranta ca poate intr-o buna zi o sa-si dea seama ca are nevoie de dragostea mea.....

N-ati trecut prin asa ceva? pls help....
kudika000401
Postat pe 28 Februarie 2009 13:54
cred k frumoasa ta poveste de iubire s a transformat intro frumoasa poveste de SEX!!!! parerea mea e sa nu te mai vezi cu el,refuza l si tu un pik,poate i vine mintea la cap....
SweetHappyButterfly
Postat pe 28 Februarie 2009 13:57
Ba da , eu am trecut prin asa ceva doar ca eu eram in locul iubitului tau

M-am oprit atunci cand mi-am dat seama ca ii fac rau celui de langa mine , atunci cand intr-o zi am inceput sa ma gandesc la el ca la un om care ma iubeste si de atunci constiinta m-a impiedicat sa mai profit de prezenta lui doar cand doream EU .

De atunci l-am lasat sa-si traiasca viata ,incet incet si-a revenit , ochii care nu se vad se uita asa ca acum pot spune ca imi este rusine de modul in care m-am comportat cu el doar pentru ca eram egoista .

Nu-l vroiam nici pentru mine dar nici nu-i dadeam voie sa ma uite

Cred ca e timpul sa ti-l stergi din memorie , cand iti vei da seama de faptul ca el este un egoist , ca nu-i pasa de tine si ca nu merita sa-ti strici viata pentru el atunci te vei trezi la realitate.

Trecutul e bine sa-l pastrezi doar in amintiri , nu trai in trecut pentru ca daca faci asta nu poti profita de ceea ce-ti ofera prezentul.
iris_4_ever
Postat pe 28 Februarie 2009 14:08
Stiu ca aveti dreptate.. sincer sa va zik, nici cele mai bune prietene nu stiu de asta.. nu pot zice la nimeni pentru ca stiu cu siguranta ca ma vor judeca.. doar ele sunt fericite si este foarte usor sa faci morala...
dar chiar nustiu cum sa ma trezesc la realitate, sa pot sa zik "NU VREAU SA TE VAD" data viitoare cand vorbim... de unde atata putere???!!!!!! l-am intrebat odata de ce nu-mi da pace, de ce continuam sa ne vedem... raspunsul lui a fost foarte simplu : "Nu inteleg de ce nu trebuie sa se vada doua persoane care se simt bine impreuna. Tu pentru mine esti speciala." dar sa ne impakam si sa fim un cuplu normal nu vrea..
kudika000401
Postat pe 28 Februarie 2009 16:11
De la: kudika000401, la data 2009-02-28 16:11:39Stiu ca aveti dreptate.. sincer sa va zik, nici cele mai bune prietene nu stiu de asta.. nu pot zice la nimeni pentru ca stiu cu siguranta ca ma vor judeca.. doar ele sunt fericite si este foarte usor sa faci morala...
dar chiar nustiu cum sa ma trezesc la realitate, sa pot sa zik "NU VREAU SA TE VAD" data viitoare cand vorbim... de unde atata putere???!!!!!! l-am intrebat odata de ce nu-mi da pace, de ce continuam sa ne vedem... raspunsul lui a fost foarte simplu : "Nu inteleg de ce nu trebuie sa se vada doua persoane care se simt bine impreuna. Tu pentru mine esti speciala." dar sa ne impakam si sa fim un cuplu normal nu vrea..
Nici eu nu te vreau...nici la altul nu te dau.Asta nu e iubire,e mai degraba egoism...
ELADA36
Postat pe 28 Februarie 2009 16:20
Mama...da ce-o sa-l uiti...o fi fost el primul, dar nu conteaza. poti sa iubesti de cate ori vrei, si as putea spune ca de fiecare data e si mai intens. ai doar rabdare..cand va aparea altul mai...bun (sa zic asa) ca el, imediat il uiti.
Lexy87
Postat pe 21 Martie 2009 04:00
nu esti nici prima nici ultima care pica in capcana unui barbat care vrea DOAR sex. wake up girl!
Lexy87
Postat pe 21 Martie 2009 04:02
De la: kudika000401, la data 2009-02-28 16:11:39 "Nu inteleg de ce nu trebuie sa se vada doua persoane care se simt bine impreuna. Tu pentru mine esti speciala." dar sa ne impakam si sa fim un cuplu normal nu vrea..


Si inca NU VEZI realitatea? Cand tocmai ti-a spus-o.. Foarte cinstit tipul in privinta asta. NE SIMTIM BINE!! Nimic altceva. La intrebarea ta.. "de ce nu ma lasi in pace?"..... cu siguranta ar fi putut raspunde si.. "Pentru ca te iubesc!" .... Dar nu e cazul..
Vei pierde timp pretios.... cu el, Si nu vei ramane decat cu un gust amar.
rashela
Postat pe 21 Martie 2009 09:02
am facut cam acelas lucru ca tine draga mea ........dar acum regret amarnic as vrea sa antorc timpul si sa lupt pentru dragostea mea pana ami pierd rasuflarea dar acum nu mai am nici o sansa ...........numai regrete ca nu am avut puterea sa lupt ca am avut ambitii prostesti ca am avut mandrie m-am tinut tare ca toate ca nu eram ..............doar o frunza purtata de vant .........chiar si acum dupa 30 de ani ami sangereaza sufletul dupa el ..........cu toate ca am o familie el ramane iubirea vietii mele un gol pe care nu-l pot umplea cu nimic .............un dor un suspin............daca nu vrei ca viata ta sa fie monotonie ..........calca peste ambitie mandrie ...femei........si lupta sa fi langa el suna-l si spune-i ce simti pentru el chiar daca consideri ca te umilesi...........fericirea de al avea langa tine e mai presus .............
erikahd2008
Postat pe 21 Martie 2009 09:17
De la: Lexy87, la data 2009-03-21 04:00:38Mama...da ce-o sa-l uiti...o fi fost el primul, dar nu conteaza. poti sa iubesti de cate ori vrei, si as putea spune ca de fiecare data e si mai intens. ai doar rabdare..cand va aparea altul mai...bun (sa zic asa) ca el, imediat il uiti.
....................nu ai trecut prin asa ceva e foarte simplu de spus continua-ti viata..........da fara omul iubit nu exista viata .....
erikahd2008
Postat pe 21 Martie 2009 09:21
De la: erikahd2008, la data 2009-03-21 09:17:27am facut cam acelas lucru ca tine draga mea ........dar acum regret amarnic as vrea sa antorc timpul si sa lupt pentru dragostea mea pana ami pierd rasuflarea dar acum nu mai am nici o sansa ...........numai regrete ca nu am avut puterea sa lupt ca am avut ambitii prostesti ca am avut mandrie m-am tinut tare ca toate ca nu eram ..............doar o frunza purtata de vant .........chiar si acum dupa 30 de ani ami sangereaza sufletul dupa el ..........cu toate ca am o familie el ramane iubirea vietii mele un gol pe care nu-l pot umplea cu nimic .............un dor un suspin............daca nu vrei ca viata ta sa fie monotonie ..........calca peste ambitie mandrie ...femei........si lupta sa fi langa el suna-l si spune-i ce simti pentru el chiar daca consideri ca te umilesi...........fericirea de al avea langa tine e mai presus .............
si totusi dragostea trebuie sa fie impartasita de ambele parti! daca el nu o iubeste o singura dragoste nu face un intreg!..................in alta ordine de idei se pare ca iubirile neimplinite sint vesnice ..........dar nu este decit un miraj creat in mintea noastra! nu ai certitudinea ca ai fi fost fericita cu celalalt dar nici nefericita! faptul ca ai o familie si inca te gindesti la el.......cred ca nu ai ales ce trebuie! daca ai fi cautat o persoana care sa te iubeasca cu adevarat ai fi uitat!..................
FRANNNCE
Postat pe 21 Martie 2009 11:09
De la: erikahd2008, la data 2009-03-21 09:21:54
De la: Lexy87, la data 2009-03-21 04:00:38Mama...da ce-o sa-l uiti...o fi fost el primul, dar nu conteaza. poti sa iubesti de cate ori vrei, si as putea spune ca de fiecare data e si mai intens. ai doar rabdare..cand va aparea altul mai...bun (sa zic asa) ca el, imediat il uiti.
....................nu ai trecut prin asa ceva e foarte simplu de spus continua-ti viata..........da fara omul iubit nu exista viata .....


ba tocmai pt k am trecut prin asta dau astfel de sfaturi. in mom ala crezi k nu vei mai iubi niciodata....k vei trai doar cu gandul ca va fi, candva, din nou al tau.
treziti-va, fetelor! nu exista iubire unica. veti iubi de 1000 de ori pana veti gasi persoana potrivita cu care sa va petreceti o perioada mai lunga din viata.
nimic nu e etern, si totul e relativ.
daca te cramponezi de iubirea pt barbatul asta, mai ales k e primul, o sa suferi toata viata@!!
Lexy87
Postat pe 21 Martie 2009 18:34
Este greu sa il uiti dar trebuie sa incerci.Pare ca te foloseste si tu nu esti un obiect.Trebuie sa incerci sa mergi mai departe,nimeni nu merita sa fie folosit atunci cand are celalalt chef.El asta face....Multa bafata si ....putere sa mergi mai departe
ELADA36
Postat pe 23 Martie 2009 11:45
pot spune ca si eu trec in momentul de fata prin ceva de genul...numai ca noi ne sunam si suntem foarte buni prieteni...numai ca cu toate ca suntem si noi despartiti de 5 luni continuam sa ne intalnim si la fel mai petrecem cate o noapte impreuna....numai ca mai des ca tine pot spune poate o data pe saptamana si nici eu nu stiu ce sa fac...cu coate ca eu pe de-o parte cred ca ar fii mult mai bine sa ne luam o data inima in dinti si sa renuntam la ei...nu o sa fie usor....nici la tine ...si nici la mne mai laes k am devenit cei mai buni prieteni...dar...eu zic sa incercam...ce zici???MERITAM CEVA MAI BN NU????si apropo eu ink nu am avut curajul sa ma implic intr-o alta relatie:
lixale
Postat pe 24 Martie 2009 22:23
date='2009-02-28 13:54:33'] Sunt sigura ca in viata iubesti cu adevarat o singura data.. in celelalte cazuri sunt doar reminescente din trecut.. pina la 19 ani nu iubisem niciodata, ieseam cu baieti doar ca sa ma distrez si ma simteam bine asa.. ñel putin nu sufeream..
dar intr-o zi a aparut El.. barbatul viselor mele .. Era cu 10 ani mai mare, inteligent, matur, puternic.. atat de repede mi-a sucit mintile, ca incepeam sa uit de existenta altor lucruri din jurul meu.. aveam o lume a nostra in care ne simteam impliniti, puteam sa citesc in ochii lui ca-l fac cel mai fericit.. eu, atat de gingasa si firava, ma simteam ca dupa o stanca de piatra linga el..asa a trecut aproape un an.. cel mai frumos din viata mea...
A fost primul barbat pentru mine, iar chestia asta m-a facut sa mi-l apropii enorm si pot zice ca devenisem dependenta de el.. Insa cum nimic in viata nu este vesnic, a venit si ziua in care mi-a zis, fara nicio explicatie, ca nu mai putem fi impreuna.. Am suferit groaznic.. vre-o doua luni imi traiam prezentul prin prisma trecutului, ma trezeam plingind si plingeam pina adormeam..
Insa nu l-am sunat, nu m-am umilit in fata lui.. aveam si eu demnitatea mea si stiam ca nu poti cere persoanei sa te iubeasca daca nu simte asta.. eram optimista si asteptam timpul sa treaca.. Si dupa un timp apare pe mess.. am inceput sa vorbim.. cred ca ma strapungeau mii de cutite in acel moment.. ma gindeam ca poate a analizat, ca poate-i parea rau.. Insa nu era asta.. vroia sa ne vedem.. Ne-am vazut... a urmat cea mai frumosa noapte de dragoste. Doamne, cat de mult imi lipsise corpul lui, mirosul pielii, tot ce-i apartine.. Stia ca incercasem sa mai fiu impreuna cu altii, dar nu puteam fizic sa apropii pe nimeni, nici macar cu un deget...
Uite ca deja au trecut 4 luni de atunci.. nu suntem impreuna.. nu ne sunam... nici macar nu stie ce-i cu viata mea.. insa ne vedem periodic.. luam cina,stam unul in brate la altul, petrecem o noapte impreuna si dimineata uita de existenta mea... pina data viitoare.. Eu ies de cateva saptamini cu altcineva,chiar daca nu tin absolut deloc la acea persoana, el tot are pe cineva.. insa nu ma pot dezice de el... Stiu ca-mi fac doar rau, ca n-o sa-l uit niciodata asa.. dar E ATAT DE GREU sa-l las.. ma multumesc cu farime de iubire si cu mica speranta ca poate intr-o buna zi o sa-si dea seama ca are nevoie de dragostea mea.....

N-ati trecut prin asa ceva? pls help....[/quote]
......tze trist!!!!!!..... ....timpul le rezolva pe toate...fa ce vrei,cu cine vrei si cand vrei si mai ales,traieste in prezent...nu vei regreta nimic.......cel putin e o teorie a mea
mitura
Postat pe 25 Martie 2009 11:40
tipu' nu vrea doar sex!
sex poate gasii la oricine...el vrea sa stie ca e cineva care renunta la orice doar sa fie cu el....fie si pt o noapte.
esti dependenta de el si stie asta...ca doar el a vrut sa fii asa;
e genu' de om care adora sa fie adorat...
ai zis ca e mai mare ca tine cu 10 ani; pe tipu' asta nu il vei vedea niciodata cu femei de varsta lui tocmai pt ca ii place sa manipuleze. or cu o femeie de varsta lui, e mai greu...sau nu poate deloc.
ii place inocenta ta, naivitatea...si ceea ce poate el face cu toate astea.
omu' asta nu iubeste nimic altceva...decat pe el
ai grije...fereste-te de el!
am avut de-a face cu oameni ca el...
oamenii ca el se gandesc doar la ce poti face pentru a-l satisface...
le place sa fie idolatrizati. ii mai poti taia din grandoare...refuzandu-l!
apockaliptiqus
Postat pe 26 Martie 2009 17:33
Am trecut prin asa ceva, si crede-ma nu mi-a fost usor cand la un moment dat am zis STOP. S-a folosit doar de mine, ma vroia doar cand avea el chef... Incearca sa renunti la el, sa treci mai departe. Sa stii ca iti va influenta toate relatiile, daca nu renunti la el. Dar nu am inteles, el de ce nu vrea sa fiti un cuplu?
anaiulia04
Postat pe 1 Aprilie 2009 11:53
Copila, sa nu mai zici niciodata prostia aia, ca o sa incepi sa o crezi si asta e foarte rau! S Nu uita ca "everything is in your head" si daca-ti setezi mintea ca "asa si pe dincolo" -ar putea sa pierzi multe ocazii frumoase de a fi fericita...
In viata iubesti de MULTE ori! Baga-ti asta in capshorul tau de fetitza indragostita. Crede-ma, crede-ne!
In rest, e normal ce ti se intampla. Esti inca indragostita, si ti-e drag sa fii cu el. Foarte bine. Bucura-te de momentele acelea, pana o sa fii destul de puternica sa le rezisti.
Parerea mea: el are pe altcineva. Nu ti-o spune (nici nu trebuie sa ti-o spuna, de ce ar face-o? doar ca sa te raneasca si mai mult?), dar asa e.
Tu continua cu cel cu care esti, si incearca sa-l descoperi... Poate (POATE, zic) o sa-ti gasesti multe puncte comune cu el, si o sa fie bine. Sau poate o sa gasesti pe altcineva... Asa e viata...
Dar niciodata - NICIODATA, NICIODATA - sa nu spui "niciodata"... E cea mai mare greseala pe care o facem. Si mai e si auto-destructiva.
Si sa nu uiti: viata ne aduce MEREU suprize. Unele foarte frumoase... Ce te face sa crezi ca la tine s-au terminat la 20 de ani?
Dor_a
Postat pe 1 Aprilie 2009 12:10
doraaaaa ,pe unde freci menta fata,ca nu te vazui de un car de zile.....
matracucu
Postat pe 1 Aprilie 2009 12:13
De la: just_laura, la data 2009-04-01 12:13:49doraaaaa ,pe unde freci menta fata,ca nu te vazui de un car de zile.....


Sexoasaaaa!

Pai nu o frec, ca ieri nu am fost la birou, asa ca am muncit... Abia acum m-am intors la frecat menta
Dor_a
Postat pe 1 Aprilie 2009 12:15
De la: kudika000401, la data 2009-02-28 13:54:33 Sunt sigura ca in viata iubesti cu adevarat o singura data.. in celelalte cazuri sunt doar reminescente din trecut.. pina la 19 ani nu iubisem niciodata, ieseam cu baieti doar ca sa ma distrez si ma simteam bine asa.. ñel putin nu sufeream..
dar intr-o zi a aparut El.. barbatul viselor mele .. Era cu 10 ani mai mare, inteligent, matur, puternic.. atat de repede mi-a sucit mintile, ca incepeam sa uit de existenta altor lucruri din jurul meu.. aveam o lume a nostra in care ne simteam impliniti, puteam sa citesc in ochii lui ca-l fac cel mai fericit.. eu, atat de gingasa si firava, ma simteam ca dupa o stanca de piatra linga el..asa a trecut aproape un an.. cel mai frumos din viata mea...
A fost primul barbat pentru mine, iar chestia asta m-a facut sa mi-l apropii enorm si pot zice ca devenisem dependenta de el.. Insa cum nimic in viata nu este vesnic, a venit si ziua in care mi-a zis, fara nicio explicatie, ca nu mai putem fi impreuna.. Am suferit groaznic.. vre-o doua luni imi traiam prezentul prin prisma trecutului, ma trezeam plingind si plingeam pina adormeam..
Insa nu l-am sunat, nu m-am umilit in fata lui.. aveam si eu demnitatea mea si stiam ca nu poti cere persoanei sa te iubeasca daca nu simte asta.. eram optimista si asteptam timpul sa treaca.. Si dupa un timp apare pe mess.. am inceput sa vorbim.. cred ca ma strapungeau mii de cutite in acel moment.. ma gindeam ca poate a analizat, ca poate-i parea rau.. Insa nu era asta.. vroia sa ne vedem.. Ne-am vazut... a urmat cea mai frumosa noapte de dragoste. Doamne, cat de mult imi lipsise corpul lui, mirosul pielii, tot ce-i apartine.. Stia ca incercasem sa mai fiu impreuna cu altii, dar nu puteam fizic sa apropii pe nimeni, nici macar cu un deget...
Uite ca deja au trecut 4 luni de atunci.. nu suntem impreuna.. nu ne sunam... nici macar nu stie ce-i cu viata mea.. insa ne vedem periodic.. luam cina,stam unul in brate la altul, petrecem o noapte impreuna si dimineata uita de existenta mea... pina data viitoare.. Eu ies de cateva saptamini cu altcineva,chiar daca nu tin absolut deloc la acea persoana, el tot are pe cineva.. insa nu ma pot dezice de el... Stiu ca-mi fac doar rau, ca n-o sa-l uit niciodata asa.. dar E ATAT DE GREU sa-l las.. ma multumesc cu farime de iubire si cu mica speranta ca poate intr-o buna zi o sa-si dea seama ca are nevoie de dragostea mea.....

N-ati trecut prin asa ceva? pls help....

ziceai ca nu lai sunat ca ai demnitate si ca nu vrei sa te injosesti dar intalnindute cu el (ala sa fol de tine ) ce faci, ce mai demnitate
smigal
Postat pe 1 Aprilie 2009 12:44
De la: kudika000401, la data 2009-02-28 13:54:33 Sunt sigura ca in viata iubesti cu adevarat o singura data.. in celelalte cazuri sunt doar reminescente din trecut.. pina la 19 ani nu iubisem niciodata, ieseam cu baieti doar ca sa ma distrez si ma simteam bine asa.. ñel putin nu sufeream..
dar intr-o zi a aparut El.. barbatul viselor mele .. Era cu 10 ani mai mare, inteligent, matur, puternic.. atat de repede mi-a sucit mintile, ca incepeam sa uit de existenta altor lucruri din jurul meu.. aveam o lume a nostra in care ne simteam impliniti, puteam sa citesc in ochii lui ca-l fac cel mai fericit.. eu, atat de gingasa si firava, ma simteam ca dupa o stanca de piatra linga el..asa a trecut aproape un an.. cel mai frumos din viata mea...
A fost primul barbat pentru mine, iar chestia asta m-a facut sa mi-l apropii enorm si pot zice ca devenisem dependenta de el.. Insa cum nimic in viata nu este vesnic, a venit si ziua in care mi-a zis, fara nicio explicatie, ca nu mai putem fi impreuna.. Am suferit groaznic.. vre-o doua luni imi traiam prezentul prin prisma trecutului, ma trezeam plingind si plingeam pina adormeam..
Insa nu l-am sunat, nu m-am umilit in fata lui.. aveam si eu demnitatea mea si stiam ca nu poti cere persoanei sa te iubeasca daca nu simte asta.. eram optimista si asteptam timpul sa treaca.. Si dupa un timp apare pe mess.. am inceput sa vorbim.. cred ca ma strapungeau mii de cutite in acel moment.. ma gindeam ca poate a analizat, ca poate-i parea rau.. Insa nu era asta.. vroia sa ne vedem.. Ne-am vazut... a urmat cea mai frumosa noapte de dragoste. Doamne, cat de mult imi lipsise corpul lui, mirosul pielii, tot ce-i apartine.. Stia ca incercasem sa mai fiu impreuna cu altii, dar nu puteam fizic sa apropii pe nimeni, nici macar cu un deget...
Uite ca deja au trecut 4 luni de atunci.. nu suntem impreuna.. nu ne sunam... nici macar nu stie ce-i cu viata mea.. insa ne vedem periodic.. luam cina,stam unul in brate la altul, petrecem o noapte impreuna si dimineata uita de existenta mea... pina data viitoare.. Eu ies de cateva saptamini cu altcineva,chiar daca nu tin absolut deloc la acea persoana, el tot are pe cineva.. insa nu ma pot dezice de el... Stiu ca-mi fac doar rau, ca n-o sa-l uit niciodata asa.. dar E ATAT DE GREU sa-l las.. ma multumesc cu farime de iubire si cu mica speranta ca poate intr-o buna zi o sa-si dea seama ca are nevoie de dragostea mea.....

N-ati trecut prin asa ceva? pls help....
parerea mea e ca el mai vrea doar sex de la tine si obtine pentru ca stie ca esti vulnerabila si ce a insemnat el pentru tine, de altfel cred ca te-ai cam grabit sa treci la o alta relatie avand in vedere ca inca nu il poti uita, am avut si eu o experienta e genul am stat 4 ani cu o tipa apoi nu rezistam mai mult de 2 saptamani cu altele...e nevoie de timp
priest
Postat pe 1 Aprilie 2009 16:12
ce jeg:))
daca e frumos..hai sa zicem ka mai merita o data,de doua ori..da knd ai tu kef..nu knd are el..
cretinu`shtie k atunci knd n'are pasarika...are rezervare la tn..iti stie slabiciunea pt el si se foloseste de tn
practic esty marioneta lui...a sunat urat asta..insa asa e..ai grija..injunghiel shi tu putin akolo sa stii ka i-ai lasat rana deskisa..sau knd mai vrea..bagati un ardei iute p vagin..sa vedem..mai vrea?:))
calliope
Postat pe 8 Aprilie 2009 23:53
ce ardei iute? esti cu capu??
Lexy87
Postat pe 9 Aprilie 2009 16:29
Cine nu a trecut prin asa ceva nu poate sa inteleaaga! E foarte simplu sa dai un sfat, sa zici sa nu se mai vada cu el, sa isi vada de viata! Dar nu e simplu sa si faci! Cu fostu meu prieten am patit asa, si 8 luni am trait asa, si totusi eram cea mai fericita, pt ca ma bucuram la orice mica atentie din partea lui, un singur zambet sau un simplu Buna ce mai faci? ma faceau sa fiu cea mai fericita! poate 2,3 saptamani nici nu ne vorbeam dar at cand ne vedeam...uitam tot! uitam ca poate mi-a vorbit urat, uitam ca poate mai ieise cu alta!nu mai conta!toata lumea imi zicea sa-l las, dar nu ii ascultam , eram de parere ca numai eu si el simt ce e intampla intre noi doi, ce stiu ei!? imi spuneam eu mereu! A fost primu barbat din viata mea si normal nu puteam sa renunt asa usor! Nu regret nimic , au fost decizile mele si bucurile si tristetile mele! Am decis sa tin doar ce a fost frumos iar restul sa dau uitari cu tot cu EL! pt ca i-a spun uni prietene ca daca mai intreb de el sa-mi zica ca a MURIT ca s-a innecat! At am decis ca nu are rost nimic!Nici macar sa-l urasc nu merita! Mi-a luat foarte mult sa-l uit mai bine de 1 an!si totus am reusit! Acum am o relatie f frumoasa de 2 ani,sunt fericita! Insa nu voi mai iubi pe nimeni cum l-am iubit pe EL! decat at cand voi fi casatoria pe sotul meu! Eu te inteleg perfect insa nici eu nu pot sa-ti dau in sfat, pt ca e foarte grea situatia asta! Succes!
Alesia_baby
Postat pe 8 Mai 2009 15:50
Fata draga, uita-l! Da-i IGNORE pur si simplu. M-am despartit si eu recent si, desi eram despartiti, el a mai stat cu mine in aceeasi casa inca vreo 3-4 zile. In ultima noapte de stat impreuna am vrut ambii sa fie o noapte frumoasa de adio, dar pentru mine nu a fost. Nu a fost o noapte frumoasa pentru ca, desi, eram in bratele lui, ma simteam respinsa. Ei, atunci m-am simtit umilita si mi-am impus sa-l resping. Am inceput prin a evita sa ne mai atingem a doua zi, apoi, dupa ce a plecat, am inceput sa nu mai stau cu telefonul langa mine cu gandul ca poate ma cauta, apoi l-am evitat pe mess, pe mail pana si-a dat singur seama si m-a intrebat de ce-l ignor. I-am raspuns cu durere in sulet, pentru ca inca mai tin la el, ca i-am doar DELETE...s-a crizat si a inceput sa-mi trimita mesaje ca pe vremea cand eram impreuna, dar nu am cazut in plasa. Eu cred ca odata ce o persoana te-a parasit, nu mai are rost sa tanjesti, nu are rost sa te umilesti si sa speri pentru ca trebuie sa intelegi ca ai fost respinsa...inseamna ca persoana aia nu era implinita langa tine si chiar daca revine dupa despartire, o face pentru ca vrea sa mai guste o farama din acel ceva din trecut. Eu am plans ca fraiera 2 luni incontinuu pana m-am imbolnavit de nervi si am dat-o pe controale, analize si tratamente. Am renuntat cu orice gand la el si mi-am gasit activitati care imi fac placere...asa mi-am revenit. Nu pot nici eu sa accept pe cineva acum langa mine, dar cu timpul o sa trec si peste asta. Gandeste-te bine la tine, nu la el (lui o sa-i fie bine oricum: o noapte cu tine sau cu alta). Gandeste-te ca tu esti cea mai importanta in tot ceea ce faci si meriti sa fii iubita si apreciata, gandeste-te ca nimeni nu are dreptul sa-si bata joc de tine, de trupul tau, de sufletul tau...Succes!
alionkadana
Postat pe 5 Octombrie 2009 17:17
too old to care!
greierash_is_back
Postat pe 5 Octombrie 2009 17:18
De la: kudika000401, la data 2009-02-28 13:54:33 Sunt sigura ca in viata iubesti cu adevarat o singura data.. in celelalte cazuri sunt doar reminescente din trecut.. pina la 19 ani nu iubisem niciodata, ieseam cu baieti doar ca sa ma distrez si ma simteam bine asa.. ñel putin nu sufeream..
dar intr-o zi a aparut El.. barbatul viselor mele .. Era cu 10 ani mai mare, inteligent, matur, puternic.. atat de repede mi-a sucit mintile, ca incepeam sa uit de existenta altor lucruri din jurul meu.. aveam o lume a nostra in care ne simteam impliniti, puteam sa citesc in ochii lui ca-l fac cel mai fericit.. eu, atat de gingasa si firava, ma simteam ca dupa o stanca de piatra linga el..asa a trecut aproape un an.. cel mai frumos din viata mea...
A fost primul barbat pentru mine, iar chestia asta m-a facut sa mi-l apropii enorm si pot zice ca devenisem dependenta de el.. Insa cum nimic in viata nu este vesnic, a venit si ziua in care mi-a zis, fara nicio explicatie, ca nu mai putem fi impreuna.. Am suferit groaznic.. vre-o doua luni imi traiam prezentul prin prisma trecutului, ma trezeam plingind si plingeam pina adormeam..
Insa nu l-am sunat, nu m-am umilit in fata lui.. aveam si eu demnitatea mea si stiam ca nu poti cere persoanei sa te iubeasca daca nu simte asta.. eram optimista si asteptam timpul sa treaca.. Si dupa un timp apare pe mess.. am inceput sa vorbim.. cred ca ma strapungeau mii de cutite in acel moment.. ma gindeam ca poate a analizat, ca poate-i parea rau.. Insa nu era asta.. vroia sa ne vedem.. Ne-am vazut... a urmat cea mai frumosa noapte de dragoste. Doamne, cat de mult imi lipsise corpul lui, mirosul pielii, tot ce-i apartine.. Stia ca incercasem sa mai fiu impreuna cu altii, dar nu puteam fizic sa apropii pe nimeni, nici macar cu un deget...
Uite ca deja au trecut 4 luni de atunci.. nu suntem impreuna.. nu ne sunam... nici macar nu stie ce-i cu viata mea.. insa ne vedem periodic.. luam cina,stam unul in brate la altul, petrecem o noapte impreuna si dimineata uita de existenta mea... pina data viitoare.. Eu ies de cateva saptamini cu altcineva,chiar daca nu tin absolut deloc la acea persoana, el tot are pe cineva.. insa nu ma pot dezice de el... Stiu ca-mi fac doar rau, ca n-o sa-l uit niciodata asa.. dar E ATAT DE GREU sa-l las.. ma multumesc cu farime de iubire si cu mica speranta ca poate intr-o buna zi o sa-si dea seama ca are nevoie de dragostea mea.....

N-ati trecut prin asa ceva? pls help....



ce a fost, a fost....acum insa esti doar un prezervativ pt el, "petrecem o noapte impreuna si dimineata uita de existenta mea"............te foloseste
Aphrodite
Postat pe 5 Octombrie 2009 18:15
De la: apockaliptiqus, la data 2009-03-26 17:33:34tipu' nu vrea doar sex!
sex poate gasii la oricine...el vrea sa stie ca e cineva care renunta la orice doar sa fie cu el....fie si pt o noapte.
esti dependenta de el si stie asta...ca doar el a vrut sa fii asa;
e genu' de om care adora sa fie adorat...
ai zis ca e mai mare ca tine cu 10 ani; pe tipu' asta nu il vei vedea niciodata cu femei de varsta lui tocmai pt ca ii place sa manipuleze. or cu o femeie de varsta lui, e mai greu...sau nu poate deloc.
ii place inocenta ta, naivitatea...si ceea ce poate el face cu toate astea.
omu' asta nu iubeste nimic altceva...decat pe el
ai grije...fereste-te de el!
am avut de-a face cu oameni ca el...
oamenii ca el se gandesc doar la ce poti face pentru a-l satisface...
le place sa fie idolatrizati. ii mai poti taia din grandoare...refuzandu-l!


Subscriu.
angelfromheaven
Postat pe 5 Octombrie 2009 21:49
inca se mai posteaza aici ? e din februarie topicu asta :)) banuiesc ca si-a gasit fata pe cineva totusi :))
priest
Postat pe 6 Octombrie 2009 16:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Totul despre cresterea in inaltime 2 De la: xeniutza_jojo 1 Noiembrie 2009 20:52
Prietenul meu se masturbeaza 67 De la: greierash 4 Octombrie 2009 20:06
De ce exista prostitutie ? 43 De la: Indiana_Jones 16 Octombrie 2011 12:57
ingeri si demoni 26 De la: serena 14 Martie 2009 14:04
Am nevoie de sfaturi !!! 7 De la: MSFVAL 20 Februarie 2014 10:19